En İyi 10 Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

Evimizin vazgeçilmez aletlerinden olan elektrikli süpürgeler, hayatımızı daha konforlu bir hale getirebilir. İyi ve kullanışlı bir elektrikli süpürge tercihi yapmak oldukça zordur. Zengin piyasa çeşitliliği doğrultusunda hangi elektrikli süpürgeyi alacağınıza karar vermeniz zaman alabilir. Sizler için kullanıcı dostu, dayanıklı ve emiş gücü yüksek elektrikli süpürge modellerini bir araya getirdik.

SıraModelHepa FiltreSYblog Puanı
1Philips XB9155/07Var10/9.7
2Arnica Tesla PremiumVar10/9.6
3Samsung VC07R302MVRVar10/9.4
4Philips FC9330Var10/9.3
5Dyson Big Ball Allergy 2Var10/9.9
6Fakir FlipperVar10/9.1
7Electrolux Pure PC91Yok10/9.4
8Philips Powerpro CompactYok10/9.5
9Grundig VCC 7870Var10/9.3
10Karaca Vantuz TurboVar10/9.1
En İyi Elektrikli Süpürge Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Elektrikli Süpürge Modelleri

Elektrikli süpürge rehberimizde sizin için farklı markaların öne çıkan modellerini araştırdık. Aşağıdaki ürünler en çok tercih edilen ve en yüksek puana sahip ürünlerdir. Özelliklerini inceleyerek kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. İşte piyasanın en iyi elektrikli süpürge modelleri.

İşte 2023 yılının en iyi elektrikli süpürge modelleri:

Philips Marathon Ultimate XB9155/07

Hava ve tozu ayrıt ederek maksimum emiş gücü sağlar. Ürünün tutma bölümünde bulunan yumuşak fırça sayesinde, mobilya ve döşeme gibi hassas yüzeyleri çizmeden temizleyebilirsiniz. H13 filtresine sahip olan model, en küçük tozları tamamen toplar ve alerjisi olan kişilere karşı hijyen dolu ortam sağlar.

Uzaktan KumandaAğır ve Hantal Kullanım
Süper Turbo Fırça
TriActive Ultra Başlık

Ürün Detayı

Kullanıcı odaklı teknik özellikleriyle ve uzun ömürlü yapısıyla dikkat çeken model, en çok tercih edilen elektrikli süpürgelerden bir tanesidir. Geliştirilmiş Power Max sensörü ile yüksek emiş gücü performansı göstermektedir. Filtre değişim vakti geldiğinde kullanıcıya uyarı verebilmektedir.

Triactive Ultra başlığı aracılığıyla hem sert hem de yumuşak zeminlerde tozu tek seferde toplayabiliyor. Tüyleri ve halılarda oluşan inatçı tozları Süper Tubo fırça başlığı ile alabilirsiniz. Toz ve kire karşı özel başlıklarıyla satılan ürün tamamen kullanıcı odaklı olduğunu kanıtlıyor. Philips Marathun Ultimate XB9115/07 detaylı ürün incelemesi için buraya tıklayın.

Emiş TürüKuru
Max Motor Gücü650W
Hepa FiltreVar
H13 FiltreVar
Kablo Uzunluğu8m
Uzaktan KumandaVar
Kablo SarıcıOtomatik
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 H* Y*; “Yeni alacaklara tavsiye olarak çok iyi ürün. Parçaları eksik gelmedi. Çekim gücü çok güzel ve başlıkları kullanışlı yorumları okuduğumda korkmuştum ama boşuna korkuyormuşum. 2 günde elime ulaştı kargo sağlam geldi.”

👤 Z* V*; “Emiş gücü iyi yorumlar da söylenen doğru halıdan kaldırmak zor ama en yüksek ayarda rahatlıkla ayarlanıyor emiş gücü tuttuğunuz yerden açıp kapanıyor emiş gücü ayarlanıyor evet süpürge ağır biraz ama sırtımızda taşınıyoruz yere koyuyoruz çekince rahat bir şekilde geliyor sürmesi vs çok rahat koltukların altına da rahatlıkla girebiliyor.”


Arnica Tesla Premium Rose Elektrikli Süpürge

Sessiz ve güvenilir süpürme deneyimi sunan model, uzaktan kontrol edilebilme özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Işıklı LED gösterge paneli, cihazın kullanım kolaylığını arttırıyor. Sert zeminde ve halıda gösterdiği performans ile adeta büyülüyor.

Sessiz ÇalışmaAyaklıkları Sağlam Değil
Tüm Zeminlerde Etkili
Uzaktan Kumanda ile Kontrol

Ürün Detayı

Temizlik sırasında bazı ekipmanlara ihtiyacınız olabilir. 102 santimetrelik teleskobik emiş borucu ve özel temizleme aparatlarıyla evinizi zahmetsiz bir şekilde temizlemenize imkan sağlıyor. Hepa 13 filtresiyle tamamen steri bir temizlik keyfi sunuyor. Üstün emiş gücüne sahip yeni Cylone Max teknolojisiyle donatılmış model, en çok satılanlar listesinde bulunuyor.

Emiş TürüKuru
Max Motor Gücü750W
H13 FiltreVar
Kablo Uzunluğu8m
Uzaktan KumandaVar
Kablo SarıcıOtomatik
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 B* İ*; “Hemen denedik daha yeni eski süpürgeyle temizlenen oda halısını bununla süpürdük şok olduk resmen gayet güçlü çekişi var normal uçla evet sessiz turbo ucuyla biraz daha gürültülü çalışıyor oda halıya yapıştı mı daha az ses çıkıyor tavsiye ederim ilerleyen zamanlarda ne gösterir ona bakacaz.”

👤 S* Ü*; “Ürünün çekim gücü çok iyi arttırma azaltma özelliği de var ses olarak da gayet hafif Boyutu ne çok büyük ne de çok küçük ideal toz torbasız olması da güzel. İçinde 3 adet başlık çeşidi var gayet kullanışlı duruyor çeyizim için aldım kargo da hızlı ve sorunsuzdu.”


Samsung VC07R302MVR

Ürünün öne çıkan özelliklerinden bir tanesi filtre sistemidir. Orta ve yarı orta boyutlu tozlar sahip olduğu filtre sistemiyle ortadan kayboluyor. Evinizin havasının daima temiz ve hijyenik olmasını sağlar. Dar ve zor yerleri kolay bir şekilde süpürmeniz içim özel aksesuar tutuculara sahiptir. Ürünün en iyiler listesinde olmasının nedenlerinden bir tanesi de kullanıcı odaklı olmasıdır.

Hepa FiltreSu Haznesi Yok
Ergonomik Sap Tasarımı
Geniş Toz Hanesi

Ürün Detayı

İkisi yıkanabilir olmak üzere toplam 5 filtresi bulunan Samsung elektrikli süpürge, ergonomik sapı sayesinde oldukça kolay kavranıyor. 3 farklı aracı bulunan model ulaşamayacağınız yer bırakmayacak ilave aparatlarını kolay kullanılır şekilde üzerinde taşıyor. Toz haznesinin üzerinde bulunan iki adet filtreyi kendi elinizle yıkayabilirsiniz. Böylelikle yedek filtreden tasarruf ederek uzun kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.

Emiş TürüKuru
Max Motor Gücü750W
Eco ÖzelliğiVar
Hepa FiltreVar
Kablo SarıcıOtomatik
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 D* D*; “Tek kelimeyle bayıldım hafifliği çekiş gücü çok iyi ilerleyen zamanlarda düşüş olur mu bilmiyorum ama çekiş gücü düşük ayarda bile çok iyiydi hazne hemen dolmuyor parkede bildiğiniz kayıyor çok hoşuma gitti. Halıyı vakumu çok çekiyor ama benim için sorun olmadı başlığı sabitlenebiliyor tek kelimeyle fiyat performans ürün.”

👤 S* Ü*; “Ürünü baya araştırdım fiyata göre iyi performanslı bir urun. En uygun burada fiyat vardı hiç düşünmeden alın. Dun supurulmuş evden çıkan toz iste fotoda ekliyorum. Hazineyi dökerken kapakta çıkıyor olsa daha kolay olurdu tabi. Mor renginde başka siteden annem için aldım. Güzel urun hızlı kargo teşekkürler.”


Philips FC9330

900 Watt’lık motor gücüyle derinlemesine temizlik sağlar. TriActive başlık ve yüksek emiş gücü, ince tozların neredeyse tamamının süpürülmesini etkin kılar. PowerCyclone 5 teknolojisi sayesinde tozu havadan etkili bir şekilde ayırır ve çekiş gücünü ikiye katlar.

Hepa FiltreTurbo Başlık Yok
Kompakt ve Hafif Tasarım
Yüksek Emiş Gücü

Ürün Detayı

TriActive başlığı tek seferde 3 farklı temizlik hareketi uygulayabilmektedir. Özel bir şekilde tasarlanmış olan başlık, halıların derinliklerindeki tozları söker alır. Küçük ve hafif tasarımı sayesinde süpürgeyi kaldırmak ve taşımak çok kolaydır. Tamamen kapalı filtreleme sistemi bulunur. Alerjisi olan kişiler için gerekli hijyenik ortamı sağlar. Hepa 13 filtresi bulunan model kullanıcılara büyük oranda güven aşılıyor diyebiliriz.

Emiş Gücü AyarıVar
Max Motor Gücü900W
Eco ÖzelliğiYok
Hepa FiltreVar
Kablo SarıcıOtomatik
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 İ* Ç*; “Damecoom satıcıyı özellikle tavsiye ederim. En ufak parçayı dahil özenle paketliyor satış sonrası devasa firmaların göstermediği ilgiyi gösteriyorlar. Kendilerine teşekkür ederim.”

👤 İ* B*; “Ürünü yorumlara bakarak aldım hiç pişman değilim çekim gücü süper alacak olanlara düşünmeden almalarını tavsiye ederim ben çok memnun kaldım.”


Dyson Big Ball Allergy 2

Ultra etkili siklonlar tıkanmayı önleyerek tozu yakalar ve emiş gücünü korur. Sahip olduğu filtreleme sistemi sayesinde alerjisi olanlar için güvenilir bir üründür. Filtre yıkamaya ve değiştirmeye son veren tek elektrikli süpürgedir.

Hepa FiltreAğırlık
Kullanışlı Başlıklar
Yüksek Emiş Gücü

Ürün Detayı

Ürünün yerçekim merkezi sayesinde evinizin her yerinde hiç takılmadan, kolayca manevra yapabilirsiniz. Devrilme durumunda toz sorunu yaşamadan tekrardan düzelebilmektedir. Tek bir hamle ile tozu ve döküntüleri dışarı aktarabilirsiniz. Elinizi sürmeden boşaltımı gerçekleştirmiş olursunuz. Makinede bulunan Hepa filtre, tozları ve havayı birbirinden tamamen ayırır. Böylelikle daima yüksek emiş gücüyle çalışır.

Emiş Gücü AyarıVar
Max Motor Gücü600W
Eco ÖzelliğiYok
Hepa FiltreVar
Kablo SarıcıOtomatik
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 İ* Ç*; “Evde 2 alerjik astımlı için mucizevi bir süpürge daha önce evi süpürüyormuşum. Daha önce kullandığım süpürgede alerjenleri absorbe eden bir süpürgeydi. Ancak bu muhteşem. Hızlı kargo icin tesekkurler.”

👤 B* B*; “ürün güzel temizliyor. Toz kokusu yok. Kargo hızlı ancak ürün üzerinde fabrikasyon hataları vardı. Firmayla iletişime geçeceğim umarım çözerler.”


Fakir Flipper

Kenar ve köşe temizlikleri sizin için artık daha kolay olacak. Sahip olduğu aparatlar aracılığıyla temizliğin zorluğunu en aza indiriyor. Mobilya gibi hassas noktalarda kullanılması için özel başlıkları bünyesinde barındırıyor. Yüksek emiş gücüyle en ince toz tanelerini bile toplayabiliyor.

Hepa FiltreEmiş Gücü Ayarı Yok
Sessiz Çalışma
Kullanışlı Başlıklar

Ürün Detayı

Cyclone teknolojisi sayesinde hava uçuşan tozların ayrışmasını sağlamaktadır. Toz haznesinde hava birikimini en aza indirir ve uçuşmaları engeller. 800 Watt emiş gücü, harika bir temizlik performansı sergiliyor diyebiliriz. Hiçbir tozu kaçırmadan tüm eşyalarınızı güvenli bir şekilde Fakir Flipper, yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Emiş Gücü AyarıVar
Max Motor Gücü800W
Eco ÖzelliğiVar
Hepa FiltreVar
Kablo Uzunluğu5 m
Kablo SarıcıOtomatik
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 H* B*; “Ürün çekim konusunda ve sessizlik konusunda güzel ama dış plastik malzemesi çok kaliteli gibi gelmedi gibi belirtilen tarihte herhangi bir deforme olmaksızın teslim edildi. Teşekkür ederim.”

👤 C* K*; “geçen hafta satın aldım. Ürün bugün elime ulaştı. Müthiş emiş gücü var. Süpürge başlığında FAKİR yazmıyor ama o da sorun değil. Almak isteyenlere şimdiden hayırlı olsun.”


Electrolux Pure PC91

7 aşamadan oluşan filtreleme sistemi sayesinde, evinizde yalnızca temiz havanın salınımını sağlar. Erişimi kolay filtreler sayesinde kolay bakım yapma özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Ekstra büyük tekerlekleri, hassas yol tutuşu ve zahmetsiz temizlik imkanı sunar.

Kolay KullanımHepa Filtre Yok
Güç Tasarrufu
Kullanışlı Başlıklar

Ürün Detayı

Değiştirilmesine gerek kalmayan uzun ömürlü filtreleri bulunur. Geniş ve pürüzsüz bir hava kanalına sahiptir. Böylelikle daima yüksek emiş gücüyle çalışır. Rahat bir şekilde emiş gücü ayarı yapabilirsiniz. Halıların arasına kaçmış inatçı tozları yüksek emiş gücü ayarıyla alabilirsiniz. Mobilyalar için düşük seviye modları da bulunmaktadır. Filtrelerini istediğiniz zaman çıkarıp yıkayabilirsiniz.

Emiş Gücü AyarıVar
Max Motor Gücü500W
Eco ÖzelliğiVar
Hepa FiltreYok
Ses Seviyesi72 dB
Kablo SarıcıOtomatik
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Merve* Y*; “Ne kadar puan versem az gerçekten. Alalı 2 ay oldu ve elimden düşünmedim. Kedim var ve tüylerini koltuktan çıkarmak bir işkenceydi benim için. Ürünün tüm başlıklarını kullanıyorum ve koltuk ve halıdaki tüyler tamamen gidiyor. Tek sıkıntısı halı başlığındaki ışığı çalıştıramiyorum ama önemli değil. Pahalı muadillerine taş çıkarır.”

👤 C* K*; “Öncelikle ablama almıştım uzun araştırmalar dan sonra markanın pek ürününü kullanıyorum. Kalite belli. Evet büyük başlıkla dehşet tutuyor zemini ama çektiğini görünce evde nelerle yaşadığınıza inanamıyorsunuz. Sesi makul, koldan kumanda pratik.”


Philips Powerpro Compact

Temiz ve hijyenik bir hava için EPA10 filtreleme sistemi sahiptir. Ekstra uzun ve ergonomik tutma yeri her köşeye ulaşma imkanı sunar. PowerCyclone 4 teknolojisi, kiri havadan tek seferde ayırır ve çekim performansını daima üst seviyede tutar.

Hepa FiltreEmiş Gücü Ayarı
Güç Tasarrufu
Kullanışlı Başlıklar

Ürün Detayı

Oldukça etkili temizleme aşamalarıyla daima harika sonuçlar verir. Düz ve pürüzsüz hava girişi sayesinde PowerCyclone havayı içine hızlıca çeker. Eğimli hava geçişi, havadaki tozun ayrılması için siklonik hazne içinde yukarı doğru ivmelendirir. Böylelikle havayı ve yozu kendi içerisinde ayırarak temiz bir kullanım sunar.

Emiş Gücü AyarıVar
Max Motor Gücü750W
Eco ÖzelliğiVar
Hepa FiltreYok
Ses Seviyesi79 dB
Kablo SarıcıOtomatik
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Sonay* A*; “Ürünü alalı 5 yıl oldu, hala ilk günkü gibi güzel çekiyor. Toz haznesini sık boşaltmak gerekiyor. Çekmiyor çok kötü diyen arkadaşlar, filtreyi sık sık temizleyin, filtre önündeki mavi sünger tozlandıkça yıkanıp kurutulacak. Bakın nasıl güzel çekiyor o zaman. Süpürgeyi kullanmayı öğrenin, çekmiyor demek kolay kısmı, araştırın okuyun. Teşekkürler Philips.”

👤 S* K*; “Fiyat performans ürünüdür. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kullanışlı çekimi gayet güzel. Uzun zamandır da kullanıyorum çok memnunum.”


Grundig VCC 7870

Hepa13 filtreleri sayesinde tozların tamamını hapseder. Üst düzey toz tutma performansı ve hijyenik ortam sunan model, temizliği daha kolay hale getirmektedir. 750 Watt’lık güçle çalışan ürün, geniş toz hanesine sahiptir.

Hepa13 FiltreAğırlık
Yüksek Emiş Gücü
Sessiz Kullanım

Ürün Detayı

Tam olarak 2.7 litrelik toz toplama haznesi bulunmaktadır. Aynı zamanda göstergeleri sayesinde torba değişim zamanınızın geldiğini de öğrenebilirsiniz. Trayclean teknolojisi aracılığıyla tek hamlede kolayca boşaltım gerçekleştirebilirsiniz. Uzatma borusu metal teleskopik yapıdan oluşmaktadır. Kopma ve aşınma gibi olumsuz olaylar yaşatmamaktadır.

Emiş Gücü AyarıVar
Max Motor Gücü750W
Hepa FiltreVar
Ses Seviyesi76 dB
Kablo Uzunluğu6 m
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 S* R*; “Ürün çok çabuk geldi pazar akşamı sipariş verdim pzt 11 gibi geldi. kutusunu kontrol ettim ezik yok gayet harika. İç aparatlarını montaj ettim. Gayet başarılı bir makine yapılmış her şeyi düşünülmüş. Kullanıcaz bakalım. Çok şık bir makine.”

👤 Hülya* Ü*; “Hasarsız kusursuz teslim aldım. Dizaynı, konforu çok güzel. Ergonomik kullanımı çok rahat yormuyor. Kaliteyi ucuza almak isterseniz tavsiye ederim.”


Karaca Vantuz Turbo

900 Watt’a kadar çıkabilen yüksek çekim gücü, halınızın arasında kalan inatçı tozlara karşı bire birdir. Yüksek verimli partikül filtresi sayesinde, astım ve alerjiye sahip kişiler için hijyenik ortamı sağlar. Aynı zamanda duman ve sprey gibi toksik tozları havadan temizleme özelliğine de sahiptir.

Hepa13 FiltreSesli Çalışma
Geniş Kapasiteli Toz Haznesi

Ürün Detayı

Her türlü yüzeyi temizleyebilen başlıkları bulunmaktadır. Turbo fırça, koltuk ucu aparatı, kenar köşe aparatı, tül ve perde fırçası kullanışlı aksesuarları arasında yer almaktadır. EPA/HEPA 13 filtresi sayesinde havayı antibakteriyel, solunabilir toz haline getirir. Piyasanın en iyi elektrikli süpürgelerinden bir tanesi olan model, 60 derece dönebilen tekerlekleriyle zahmetsiz temizlik imkanı sunar.

Emiş Gücü AyarıVar
Max Motor Gücü900W
Hepa FiltreVar
Ses Seviyesi81 dB
Kablo Uzunluğu5 m
Hava Filtreleme / EmisyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 A* K*; “Hafif, temizliği kolay, gücü ayarlanabilir. Ben şu ana kadar memnunum. Bazı yorumlarda plastiği kalitesiz denmiş hiç öyle değil. Ben en pahalısından, ucuzuna kadar değişik markalarda pek çok süpürge kullandım. İnanın en pahalı markayı bile 3 sene zor kullandım. Benim gibi büyük bir evde yaşamıyor ve her gün dip kıyı temizlemiyorsanız. Uzun yıllar kullanırsınız. Ben gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.”

👤 B* E*; “Süper çekim gücü harika bu fiyata inanılmaz iyi yorumlarda olumsuz yorumları okudum caz geçecektim bir gelsin bakiyim dedim gerçekten olumsuz yorumlara aldanmayın çok iyi bu fiyata hiç bir yerde bula mm azlar çok iyi kargo iyi paketleme gayet iyi hiç bir sıkıntı yok kesinlikle almanızı tavsiye ederim.”


Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli Süpürge Mi Robot Süpürge Mi?

Elektrikli süpürge mi robot süpürge mi daha iyi sorusuyla çok sık karşılaşıyoruz. Geçmişten gelen alışkanlıklarımızla kendi kendimize kontrol ettiğimiz elektrikli süpürgeler ile yeni nesil akıllı robot süpürgeler arasında hangisinin daha avantajlı olduğunu merak edenlerin sayısı bir hayli fazla çünkü. Bu soruya yanıt verebilmek için her iki ürünün bize sunduklarını gözden geçirerek işimize en çok yarayacak avantajların altını çizmeliyiz. Vereceğimiz karar kişisel tercihlerimize göre değişecektir çünkü bazılarımız için önemli bir avantaj olan fonksiyonlar başka birisi için çok da önemli olmayabilir.

Ancak temel olarak siz evde yokken evinizi temizlesin hem silip süpürsün hem de bu sırada sizi bloke etmesin isterseniz o zaman robot süpürgeler hayatınızı kesinlikle değiştirebilir. Özellikle harita fonksiyonlu, uzaktan erişimle kumanda edilebilen, sensörlü modeller bu işte gerçekten çok başarılılar.
Ancak “içime sinmez, ben başında olmalıyım” diye düşünüyorsanız o zaman elektrikli süpürgeler hem yüksek emiş güçleri hem de toz haznesi kapasiteleriyle sizin için daha avantajlı olabilir. Üstelik robot süpürgelerin her yere ulaşamama gibi önemli bir dezavantajını da yaşamamış olursunuz.

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İhtiyacınıza uygun bir elektrikli süpürge seçebilmek için dikkat edilmesi gereken pek çok unsur mevcut. Bunlar arasında öne çıkanlar şu şekilde:

Watt Gücü
Elektrik süpürgesi satın alırken watt’ın yüksek oluşu süpürgenin iyi olduğunu göstermez. Sadece kullanılırken çektiği elektriği belirtir. Süpürgenin iyi olup olmadığını anlamanız için emiş gücüne bakmalısınız. Bu da airwatt terimiyle gösterilmektedir.

Pratiklik
Bazı elektrik süpürgeleri hantal ya da çok büyük olabiliyor. Seçim yaparken kullanacağınız bölgede rahat edip etmeyeceğinize dikkat edin. Aynı şekilde süpürgenin ağırlık ve hortum boyu gibi konularının da kişiye özel bir durum olduğunu unutmayın.
Filtreler

Temizlenecek bölgede bulunanların astım hastalığı ya da alerji sorunları varsa elektrikli süpürgenin filtresi buna uygun olarak seçilebilir. Örneğin son teknoloji ürünlerinden HEPA Filtre, tercih edilebilir. “High Efficiency Particulate Arresting” kelimelerinin kısaltmasından oluşan filtre çeşidi Türkçede “Yüksek etkinlikte partikül yakalayıcı” olarak anılıyor. Havadaki partikül ve tozları yüzde 85 oranında ayrıştırarak makine içerisinde tuttuğundan tercih edilir.

Aparatlar
Bir elektrikli süpürgenin kendisinden sonra en önemli bölümü aparatlarıdır. Alacağınız modelin kaç çeşit aparatı olduğuna dikkat ederek ihtiyacınıza göre seçim yapmalısınız.

Yaygın ve Kaliteli Teknik Servis
Alacağınız markanın size yakın noktalarda teknik servisi olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca en iyi elektrik süpürgesi yorumlarına bakarak da, satış sonrası hizmetlerinin kalitesini öğrenebilirsiniz.

Toz Torbasız Elektrik Süpürgeleri Nasıl Çalışır?

Bu tür elektrik süpürgeleri, temizlenen bölgedeki toz ve pislikleri sahip olduğu bir hazneye toplar. Genellikle içindekileri dışarıdan görebileceğiniz bu bölge, yaptığınız temizliğin kanıtı niteliğinde sayılabilir. Makinenin haznesi dolduğunda kapağını açıp içindekileri kolayca çöpe boşaltabilirsiniz. Torbasız elektrikli süpürgelerin en önemli avantajı ise torba satın almanıza gerek kalmamasıdır.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“En İyi 10 Elektrikli Süpürge Tavsiyesi” üzerine 16 yorum

 1. Eskiden gırgır vardı 🙂 ağır Demir bir gövde, demir aksam sap ve halı üzerinde annelerimiz bir sağa bir sola giderek evin her tarafını temizlerdi. Sesi azdır gırgır diye bir ses çıkarırdı başka bir ses çıkmazdı 🙂 ama şimdi onlar tarih oldu yerine son teknoloji ürünleri elektrik süpürgeleri çıktı. Mantık yerdeki toz pislik her neyse vakumlu haznesini almak ama bunun da birçok çeşidi var halıyı katmanından tutun da kendisini temizleyen filtresi ne kadar siz yeter ki paradan haber verin en iyisini alırsınız bizim evde torbasız hazneli olan elektrik süpürgesi var haznesi 2 günde doluyor sürekli boşaltmak zorunda kalıyorum ayrıca toz filtresini ayda bir çıkarıp yıkıyorum bu sayede adamakıllı temizlik yapıyor diğer durumlarda çekmiyor ve temizlik yapmıyor aslında alacaksan kendini temizleyen den alacaksın hiç uğraşmadan yıllarca kullanırsın.

  Cevapla
 2. Miele aldım. Üstelik en iyi olan versiyonunu. İki yıldır kullanıyorum. Verdiğim her kuruşa çok pişmanım.

  Cevapla
  • Neden acaba bende arastieiyorum supurge o yuzd3n sordum miele iyi derler de tavsiyeniz nedir.

   Cevapla
   • 1 yıldır kullanıyorum. Fakat servisi tam bir problem. Sigortası olmasına rağmen tamir edilemeyen parçasını değiştirmek yerine parçanın bedelini ödeyip tüm makinayı isteyecek kadar kötü bir tutum sergilediler. Kesinlikle önermiyorum

    Cevapla
 3. Electrolux PC91-GREET Pure C9 650W 4AAAA’LI Torbasız Elektrikli Süpürge gerçekten işini süper yapan mükemmel makina fiyatına göre şuan indirimde 1299 tl sadece teleskopik boru ve hortumu biraz kaliteziz gibi ama makina gayet iyi tavsiye ederim

  Cevapla
 4. En iyiyi bilmem, fakat Rowentanin silence force modelini kullaniyorduk. Performansi düşünce yeni süpürge alalim dedik ve maalesef %50 indirimden yine rowenta aldik. 2 yilda süpürge cöp.
  Rowenta almayinda ne alırsanız mutlaka daha iyi olacaktır.

  Cevapla
 5. kARCHER tavsiye ederim şu ana kadar aldığım 8. süpürge 6 yıldır kullanıyorum performansında en ufak bir düşme olmadı profosyonel temizlik markası zaten.kullandığım diğer süpürgelerde ilk yıldan sonra performansı ilk aldığım gün gibi olmuyordu ama bunda hiç bir değişiklik olmadı

  Cevapla
 6. Ben de Karcher robot süpürge almıştım 1 senede 3 kez servise gittikten sonra dün motoru patladı kesinlikle tavsiye etmiyorum

  Cevapla
 7. Arnica’yı almayı tercih ettim sitenizde karara vardım. Bugün elime ulaştı denemek nasip oldu ve gerçekten mükemmel bir süpürgeymiş evde iki kedim var bir tane bile tüy bırakmadı etrafta

  Cevapla

Yorum yapın