En İyi 10 Klima Markası Tavsiyesi

Klima tercihi genellikle yaz aylarında gündem olsa da, kış aylarında da sıkça konu oluyor. Uzun yıllar kullanılabilecek bir klima modeli seçmek için araştırma sürecini başlatmaya hazır mısınız?

Klima tercihi esnasında dikkatli olmak gereklidir. Her klima modeli aynı özellikleri sunmamakla beraber, kullanım esnasında sorun yaşanma ihtimali de tercih edilen ürüne bağlı bir şekilde artış veya azalma gösterebilir. En basitinden tercih edilecek olan klimanın ne kadar elektrik harcadığı bile büyük önem arz etmektedir. Haliyle birçok kişi “Peki, en iyi klima markası ve modelleri nelerdir?” sorusuna odaklı bir halde, arayış içine girmektedir. Biz de bu sorunun cevabını sizlere en iyi şekilde sunmak için En İyi Klima listesi hazırladık.

SıraModelKapasiteSYblog Puanı
1Vestel Flora Doğa 18218000 BTU10/9.9
2Samsung AR9500T18000 BTU10/9.9
3Baymak Elegant Plus 1212000 BTU10/9.5
4Beko 31225 EKOLOJİK12000 BTU10/9.6
5Demirdöküm Kion18000 BTU10/9.8
6Bosch Climate 3000I12000 BTU10/9.3
7LG S3-W12JA2AA12000 BTU10/9.4
8Airfel LTXN35U12000 BTU10/9.4
9Mitsubishi SRK45ZSP-W15000 BTU10/9.2
10Arçelik Ekolojik 1832518000 BTU10/9.4
En İyi Klima Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Klima Modelleri

Klimaların yorumlarını inceledik. Fiyatlarını karşılaştırdık ve en iyi performans veren klimaları belirledik. Ve en iyi klimalardan bir liste oluşturduk.

İşte hem serinletecek hem ısıtacak en iyi klima modelleri…

Vestel Flora Doğa Inverter 182 Wifi Klima

Wi-Fi özellikli Vestel Flora Doğa Inverter, klimanın bulunduğu ofis veya eve gitmeden yolda sıcaklık ayarını yapabilmek için imkan tanıyor. Bu sayede istenilen sıcaklıkta ortam elde edildiği gibi yerinizden kalkmadan da telefondan komut verilebilmenin kolaylığını sunuyor.

Wi-Fi ÖzelliğiOtomatik Isı Kontrolü
Catechin Filtre
İyonizer Özellik

Ürün Detayı

Nem alma fonksiyonu olan Vestel Flora Doğa İnverter, ortamda bulunan aşırı nemi kendisine çekerek rahat nefes almaya yardımcı olduğu gibi iyonizer özelliği sayesinde ortamda bulunan negatif elektriği çekerek daha dingin ve sakin kalmanıza yardım ediyor. Catechin filtresi sayesinde bu ürün, yeşil çay yapraklarını kullanarak ortamın hava kalitesini arttırdığı gibi sigara vb. kötü havayı kendisine çekiyor. Dijital DC Inverter teknolojisi sayesinde ortamın sıcaklığını otomatik algılayarak ona göre sıcaklığı değiştiren bu ürün, uyku modunda rahatsız etmeyecek ısıda ve sessizlikte çalışarak 6 saatin sonunda otomatik olarak kapanıyor.

+46 ve -10 derece havalarda bile sıcaklık ayarını istediğiniz düzeyde yüksek performansta sunan bu ürün olası bir buzlanma oluştuğunda buz çözme özelliği devreye girerek ısı ayarında değişiklik sağlamıyor. Ani ısınma veya soğuma isteklerinde turbo ayarı ile iki kat daha hızlı elde edilen sıcaklık değeri sayesinde rahat etmenizi sağlayan bu ürün, içine toz vb. partikülleri çeken çıkarılabilen filtresi ise kolayca temizlenerek klimanın ömrünü uzatıyor. Tüm bunların yanı sıra bu ürün, Wi-Fi özelliği sayesinde ortamda olmasınız bile klimayı çalıştırmanızı sağlıyor.

Isıtma Kapasitesi19000 Yıllık BTU
Soğutma Kapasitesi18000 BTU
Enerji SınıfıA+
İnverterVar
Ses Seviyesi55 dB
Wi-FiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 E* A* ”130 m2 evimi gayet iyi soğutuyor Wi-Fi aktif çalışıyor. Tavsiye ederim makina harika. Boşuna yüksek paralar ödemeyin İzmir bugün 40 derecedeydi ve evim güneş görüyor ona rağmen memnun kaldım.”

👤 M* G* ”İç ünite ve dış ünite Sessiz. İyi soğutuyor. Bana fiyatı uygun. 24 Metre kare odayı ve kapılar açıkken diğer odaları serinletici etkisi yayılıyor. (toplam 60m2, klimanın odası 24m2.) Wi-Fi özelliği güzel. Her yerden kontrol edebiliyorum. Gelmeden açıyorum. Unutursam uzaktan kapatıyorum.”


Samsung AR9500T AR18TSFCAWK/SK A++

Elektrikten tasarruf eden Samsung, inverter teknolojisi sayesinde klima ideal sıcaklığı yakalandığında motoru durdurarak enerji tüketimini düşürüyor. Sadece gerekli zamanlarda motoru çalıştıran klima, boşa enerji harcaması yapmadığından faturada sevindirici miktarlar görülüyor.

Wi-Fi Özelliğiİyonizer Özellik
Enerji Tasarrufu
Sessiz

Ürün Detayı

Ayarlanabilen kanatçıkları sayesinde sıcaklık akışının yönünü belirleyebildiğiniz gibi sadece tek bir noktaya da üfleyebilen Samsung, hem ısıtma hem de soğutma işlevi görüyor. ısı değerinin değişmesine etki ettiği gibi aynı zamanda havayı temizleyen bu ürün, daha ferah nefes almaya yardım ediyor. Uyku modunda ultra sessiz çalışarak rahat uyumanıza yardım ederken aynı zamanda ona göre ısı derecesini ayarlayan bu klima sağlıklı sıcaklık değerine ulaşmanıza olanak tanıyor.

Nem alma fonksiyonu sayesinde aşırı nemli ortamlarda rahatlamanıza yardım eden bu klima, filtreleri sayesinde de ortamda bulunan tozu çektiği gibi kötü kokuları da temizliyor. Tüm bunların dışında Wi-Fi özelliği bulunan bu ürün, siz evde yokken bile akıllı telefonunuzla klimaya bağlanarak kolayca çalıştırmanıza olanak tanıyor.

Isıtma Kapasitesi20473 BTU
Soğutma Kapasitesi17061 BTU
Enerji SınıfıA++
İnverterVar
Ses Seviyesi58 dB
Wi-FiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 M** Y** ”Ürün fiyatına göre piyasadaki en iyi ürün. Telefon uygulaması çok iyi. Pişman etmedi.”

👤 B** S*** ”Çocuğu olanlar için gayet güzel bir ürün. Sessiz çalışıyor. 20 gündür kullanıyorum şimdilik gayet memnunum.”


Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU

Gizli LED ekranı ile oldukça şık görünüm sunan Baymak, kolayca ısı değerini kontrol etmenize yardım ediyor. Ayrıca ortam sıcaklığını okuyabilen LCD uzaktan kumandası sayesinde ihtiyaç duyulan ısıyı elde etmenize yardım ediyor.

Wi-Fi ÖzelliğiOtomatik Kapanma
LCD Kumanda
Doğa Dostu

Ürün Detayı

Wi-Fi özelliği ile akıllı telefonlardan uzaktan veya yakından kontrol ederek komut vermenize yardım eden Baymak, istenilen ısı değerine daha kolay ulaşmaya yardım ediyor. Ayrıca ortam ısısını algılayan LCD uzaktan kumandası ile ihtiyaç duyulan sıcaklığı sağlamaya yardım eden bu klima, gizli LED ekranında değerleri görebilmenize olanak tanıdığı gibi ortamda şık bir görünüm sağlıyor.

Dört yöne otomatik olarak hava yönlendiren bu ürün, I feel teknolojisi sayesinde bulunduğunuz yerin istediğiniz sıcaklıkta olmasını sağlıyor. Gümüş iyon ve aktif karbon filtreleme sistemi sayesinde çevre dostu olan bu ürün, silence mod özelliği sayesinde ultra sessiz çalıştığından daha rahat uyumanız için çabalıyor. Kendisini otomatik olarak temizleyen bu ürün, tozlanma vb. gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

Isıtma Kapasitesi12113 BTU
Soğutma Kapasitesi12000 BTU
Enerji SınıfıA++
İnverterVar
Ses Seviyesi58 dB
Wi-FiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 H* C** ”Tereddütsüz alabilirsiniz, çok iyi performansı. Anneme aldık ve kumandası harika, çok basit. Kumandanın ikinci açılır bölümü de süper düşünülmüş, fakat ilk ana bölümü ihtiyacınızı karşılayacaktır. Kesinlikle 1 adet daha alacağız kendi evimiz için. Baymak servisi ertesi günü gelip kurulumu yaptı, ve evde olmadığımdan dolayı fotoları çekip işi yaptıklarına dair fotoğrafları da gönderdiler. Her şeyden memnun kaldık.”

👤 T** K**** ”Çok sessiz iyi ısıtıp – soğutan mükemmel bir klima. Hiç düşünmeden alabilirsiniz. İnternet üzerinden servis randevusu aldım randevu saatinde gelip kurulumunu yaptılar. Teşekkürler hepsiburada.”


Beko 31225 EKOLOJİK A++ 12000 BTU

Ortamın sıcaklık değerini sürekli kontrol ederek uygun sıcaklıkta sabit kalmasına yardım eden Beko, uyku modunda sıcaklığı 30 dakikadan sonra 1 derece 60 dakikadan sonra 2 derece arttırarak uygun ortam sağlıyor.

Otomatik Sıcaklık KontrolüWi-Fİ
Uyku Modu Derecesi
Nem Alma Özelliği

Ürün Detayı

Sıcak kalkış modu bulunan Beko, yeterli ısıya ulaştığında üfleme yaparak kış aylarında soğuk hava gelmesine engel oluyor. Yaz ayalarında ise nem alma özelliği sayesinde ortamın fazla nemden kurtulmasını ve buna bağlı olarak rahatlamanızı sağlıyor. Hızlı soğutma ve soğutma özelliği sayesinde istenilen değerlere hemen ulaşmanızı sağlayan bu klima, otomatik sıcaklık kontrolü sayesinde de ortamın ısı değerini ölçerek ihtiyaç duyulan değerlerde sabit kalmasını sağlıyor. Oldukça sessiz çalışan bu ürün, uyku modunda 30 dakikan sonra 1, 60 dakikadan sonra 2 derece artarak üşümeden uyumanızı sağlıyor.

Isıtma Kapasitesi13648 BTU
Soğutma Kapasitesi12000 BTU
İnverterVar
Ses Seviyesi65 dB
Enerji SınıfıA++

Kullanıcı Yorumları

👤 B* B* ”Çok hızlı elimize ulaştı memnun kaldık tavsiye ederim.”

👤 A* A** ”3 gün geçti gayet güzel soğutuyor ve az ses çıkarıyor tavsiye ederim. Servisi çok hızlı kurulumu yaptı.”


Demirdöküm Kion 18.000 Btu Inverter Split Klima

Yeni nesil R32 soğutucu akışkan gaz ile çalışan Demirdöküm, %68 oranında daha az sera gazı salınımı sağladığından doğa dostu bir üründür.

Akışkan Gaz TeknolojisiWi-Fİ Özelliği
Enerji TasarrufuHava Temizleme
Gizli LED Ekran

Ürün Detayı

Düşük enerjide yüksek verim sağlayan Demirdöküm, çok soğuk ve sıcak havalarda bile istenilen değerde ısıyı sağlıyor. Kompakt tasarımı ve gizli LED ekranı ile bulunduğu ortama farklı hava katan bu ürün aynı zamanda ortamın kısa zamanda konforlu sıcaklık değerinde olmasına yardım ederken yeni nesil R32 soğutucu akışkan gaz sayesinde %68 daha az sera gazı salınımı yaptığından doğayı koruyor.

Isıtma Kapasitesi18000 BTU
Soğutma Kapasitesi18000 BTU
İnverterVar
Ses Seviyesi60 dB
Enerji SınıfıA++

Kullanıcı Yorumları

👤 H** E* ”Antalya gibi sıcak bir yerde 28 derece ile çalıştırdığın da gayet güzel iş görüyor.”

👤 R* D* ”Mükemmel bir ürün çok beğendim. Sessiz ve ekonomik. Tavsiye ederim. Kargo hızlı ve sağlam geldi. Teşekkürler.”


Bosch Climate 3000I 12000 Btu

Evaporator sıcaklığını 56 dereceye kadar yükselten Bosch, i-Clean fonksiyonu sayesinde klimanın her zaman temiz olmasını sağlıyor. Bu sayede ürün uzun yıllar yüksek performansta çalıştığı gibi ortama her zaman temiz hava sağlıyor.

İ-Clean FonksiyonuWi-Fİ Özelliği
Gizli LED EkranOtomatik Kapanma
Sessiz

Ürün Detayı

İ-Clean teknolojisine sahip olan Bosch, klimanın her zaman temiz olmasını sağladığından performansından ödün vermesine engel olduğu gibi ortama kaliteli ve sağlıklı hava akışı sağlıyor. Bu sayede uzun yıllar aynı performansta çalışan bu ürün, oldukça sessiz çalışarak konforlu bir ortam sunuyor. Bulunduğu her ortama kolayca uyum sağlayan bu klima, gizli LED ekanı ile oldukça şık görünüyor. Uzaktan kumandası ile kolayca komut verebileceğiniz bu klima, yüksek enerji tasarrufu olmasına rağmen ortamı çok çabuk ısıtıp veya soğutuyor.

Isıtma Kapasitesi13000 BTU
Soğutma Kapasitesi12000 BTU
İnverterVar
Ses Seviyesi21 dB
Enerji SınıfıA++

Kullanıcı Yorumları

👤 Y*** S*** ”Ürün gayet iyi, içeri ve dışarı üniteler çok sessiz. Kurulum ile alakalı bilgi vermek daha yararlı olacak. Biraz araştırma yaptıysanız kurulumda yapılan vakum işleminin ne kadar önemli olduğunu görmüşsünüzdür. Bosch yetkilendirdiği firmaları bu işlemi yapmaya zorunlu kılmış. Arkadaşlar geldiğinde ilk sorduğum soru bu olmuştu ve kurulumu sorunsuz şekilde yaparak gittiler. Vakum yapmayan kurulumları kabul etmemeniz mantıklı bir karar olacaktır. Yazdan dolayı kurulum dokuzuncu günde olmuş olsa da beklediğime değdi. Alacak arkadaşlara hayırlı olsun.”

👤 A** A** ”Hem sessizliği hem de kalitesi mükemmel, SEER değeri 7 ve SCOP değeri 5.5, benzer ürünlere göre daha tasarruflu, tavsiye ederim…”


LG S3-W12JA2AA (S12ETK) 12.000 Btu

4 farklı enerji tüketim seviyesini kontrol edebilmenizi sağlayan LG; kalabalık ortamda, uyku modunda, tek kaldığınızda veya çocuklu ortamda istediğiniz değerleri ayarlamanıza olanak tanıyor.

R32 SoğutucuOtomatik Kapanma
Enerji Tasarrufu
Otomatik İç Temizleme

Ürün Detayı

Enerji tüketimini kontrol edebileceğiniz LG, diğer ürünlere göre daha az enerji tükettiğini faturalarla kanıtlıyor. Bulunulan ortamı hızlıca soğuttuğundan yaz aylarında daha dazla rahat etmenize yardım ediyor. Otomatik iç temizleme özelliği sayesinde nemini kurutan bu ürün, toz vb. partikülleri gidererek klimanın daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Tüm bunların yanında daha sessiz olan bu ürün, konforlu bir hizmet sunarken aynı zamanda R 32 soğutucusu sayesinde daha az sera gazı salgıladığından doğayı koruyor.

Isıtma Kapasitesi12000 BTU
Soğutma Kapasitesi12000 BTU
İnverterVar
Ses Seviyesi59 dB
Enerji SınıfıA++

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş* Ö* ”Ürün kalitesi ve performansı çok iyi 3.cu LG klimam servis sorunsuz kurulumunu yaptı kargo normal ve zamanında teslim ettiler emeği geçen herkese teşekkürler.”

👤 E* C* ”Klimanın soğutmasından memnunum. 1+1 evimi rahatlıkla soğutuyor aşırı sessiz çalışıyor. Bazen çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorum o kadar sessiz. Şu an için memnunum eğer elektrik konusunda da yüzümü güldürürse hiç bir sorun yok demektir 👍🏼”


Airfel LTXN35U A++ 12000 BTU

Otomatik dikey üfleme özelliği bulunan Airfel, bu sayede ortamın ihtiyacı olan ısıyı eşit derece odanın her yerine yayıyor. 41 dB ses seviyesine sahip olduğundan hiçbir şekilde rahatsızlık vermeyen bu ürün, her zaman uyku modunda gibi konforlu bir ortam yaratıyor.

SessizOtomatik Kapanma
Enerji Tasarrufuİyonizer Özellik
Otomatik İç Temizleme

Ürün Detayı

İnverter teknolojisi ve turbo fonksiyonun bir arada olduğu Airfel, hızlı ısıtma ve soğutma ile ortamın ihtiyacı olan sıcaklığı hemen karşılayarak konforlu alan yaratıyor. Üstelik 41 dB ses seviyesi sayesinde çalıştığı bile hissedilmeyen bu klima, stand by modunda 1 W enerji tüketerek oldukça fazla tasarruf sağlamanıza yardım ediyor. Ayrıca otomatik dikey üfleme özelliği sayesinde ortamın ihtiyacı olan havayı eşit şekilde dağıtarak her yerin aynı sıcaklıkta olmasını sağlıyor.

Isıtma Kapasitesi13000 BTU
Soğutma Kapasitesi12000 BTU
İnverterVar
Ses Seviyesi41 dB
Enerji SınıfıA++

Kullanıcı Yorumları

👤 Atakan B**** ”Sipariş 2 günde elimize geçti… ambalaj mükemmel 👍…servis kurdu…Airfel’i Daikin da çalışan arkadaşlarımız tavsiye üzerine aldik..20 MK oda için 12 binlik yeterli geldi…klima çok sesiz ve iyi soğutuyor… dış ünitede çok sessiz…HEPSİ BURADA sayesinde uygun fiyata sahip olduk.. dükkana da Airfel Alacağım…biz çok memnun kaldık.”

👤 Mehmet Ali G**** ”Klima çok güzel ve kullanışlı iyide soğutuyor.”


Mitsubishi Heavy SRK45ZSP-W

Zamanlama ayarını yaparak istediğiniz zamanda açılıp kapanan Mitsubishi, ergonomik tasarımlı kumandası sayesinde kolayca bu işlemi yapabilmenizi sağlıyor.

Zamanlama Ayarıİyonizer Özellik
Buz Çözme Özelliği
Hata Göstergesi

Ürün Detayı

Ortamın ideal sıcaklığını korumayı sağlayan Mitsubishi klima, ergonomik tasarımlı kumandası sayesinde zamanlama ayarı yaparak istediğiniz saatte açılıp kapanabiliyor. Kolay kullanıma sahip olan bu ürün, çok soğuk ve sıcak havlarda bile performansını düşürmüyor. Aşırı soğuk havalarda donma riskine karşı buz çözücü özelliği bulunan klima, performansını düşürmeden çalıştığı gibi uyku modunda da çalıştığını size hissettirmeden rahatlık sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra elektrik kesintisinden sonra kaldığı yerden devam eden klima, herhangi bir sorun olduğundan hata sinyali vererek ne yapmanız gerektiğine dair yönlendiriyor.

Isıtma Kapasitesi17060 BTU
Soğutma Kapasitesi15200 BTU
İnverterVar
Ses Seviyesi32 dB
Enerji SınıfıA

Kullanıcı Yorumları

👤 Kazım Ö*** ”Gerçekten çok güzel bir klima parasını sonuna kadar hak ediyor servisi çarşamba günü aradım cuma günü kurdular mağaza sahibi çok yardımcı oldu teşekkür ederim Mitsubishi klimada 1. Kalite.”

👤 Y* K* ”Kullandığımız oda optimum için hesaplanan boyuttan %10 kadar küçük. Bu bir avantaj olmasına rağmen ısıtma konusunda yetersiz kaldı. Soğutma konusunda ise harika çalıştı.”


Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU

Ortamda bulunan toz vb. partikülleri kendisine çekerken aynı zamanda kötü kokuları yok eden Arçelik klima, enerji kontrolü yapmanıza yardım ediyor.

Özel FiltrelerOtomatik Kapanma
Wi-Fi Özelliği
Nem Çekme

Ürün Detayı

Wi-Fi özelliği bulunan Arçelik Klima, evde olmasınız bile yolda kolayca ortam ısısını ayarlayabilmenize olanak tanıyor. Aynı zamanda havada bulunan toz vb. partikülleri kendisine çekerek kaliteli ortam yaratan bu ürün, özellikle astım hastalarını daha rahat nefes almasını sağlıyor. Enerji tüketimini kontrol etmenize yardım eden bu klima birinci kademe soğutma için %8, ikinci kademe soğutma için ise %40 enerji tasarrufu sağlıyor. Bunların yanı sıra ortamda bulunan nemi kendisine çekerek daha rahat ortam hazırlayan bu ürün, özel filtreleri sayesinde yumuşak hava akışı sağlıyor.

Isıtma Kapasitesi21837 BTU
Soğutma Kapasitesi18000 BTU
İnverterVar
Ses Seviyesi31 dB
Enerji SınıfıA++

Kullanıcı Yorumları

👤 Z** A** ”Klima sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Servis kurulumunu yaptı soğutma için çalıştırdık bir süre, soğutma performansı çok güzel sıcağını da kışın deneyip göreceğiz memnun kaldım teşekkürler.”

👤 A*** Y* ”Bundan önceki klimamda Arçelik ti 20 yıl kullandım halada kullanıyorum sorunsuz ve sağlam bir klima soğutması ve az elektrik harcaması da cabası tavsiye ederim uzun yıllar kullanırsınız sapa sağlam 👍”


Sıkça Sorulan Sorular

Klima alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Evinizi ısıtmak veya soğutmak için klima satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken ayrıntıları biliyor musunuz? İşte klima alışverişinin püf noktaları…

Alacağınız klimanın ne tip bir klima olması gerektiğine karar vermiş olmanız önemli. Öncelikle hem ısıtma hem soğutma fonksiyonu olup olmayacağına karar vermeniz gerekiyor. Ardından da duvar tipi yani Split veya salon tipi modeller ile portatif klimalar gibi seçenekler arasından hangisine yönelik bir araştırma yapacağınızı tespit etmiş olmanız seçenekleri de azaltarak daha kolay karar vermenizi sağlayabilir.

Klimanın kurulacağı yaşam alanının metrekaresi alacağınız klimayı seçebilmenizdeki en önemli kriterlerden birisi. Mekanın ihtiyacı olan klima potansiyelini ölçebilmek için bir keşif ekibinin evinizi ziyaret ederek gerekli tespitleri yapmasını sağlamanız en doğru sonuç için ideal bir karar olabilir.

Klimanın kullanım amacı ve çalıştırmayı planladığınız süre yapacağınız tercih için bir diğer kriter. Eğer çok fazla ihtiyaç olmayan bir ortam için alıyorsanız ekonomik bir çözüm tercih edebilirsiniz. Veya sürekli kullanacağınız bir klima olacak ise enerji sarfiyatı ve fonksiyonları yüksek bir model daha mantıklı bir karar olabilir.

Sessiz çalışan ve ortamın havasını temizleme özelliği bulunan klimalarla konforlu bir şekilde uyuyabilir, uyurken de ideal ısıda bir ortam sağlayabilirsiniz.

Ve tabii ki enerji sarfiyatı düşük bir klima ile faturalarınız konusunda da endişelenmenize gerek kalmayacaktır.
Ücretsiz keşif ve montaj avantajı sunan markalar klima alışverişi yaparken hem tercih hem de nakliye gibi açılardan işinizi kolaylaştıracaktır.

Klimaların soğutma ve ısıtma özellikleri nelerdir?

Genellikle soğutma özellikleriyle bilinen klimalar günümüzde hem ısınma hem soğutma çözümleri sunabilir hale gelmiş durumda. Klimaların soğutma ve ısıtma özellikleri sayesinde aynı ortamı tek bir cihaz ile iklimlendirmek mümkün olabiliyor.
Soğutma işlemi sırasında içlerindeki gazla ortamdaki ısıyı emerek buharlaştıran ve bu sayede de ortamı soğutan klimalar ısıtmak için de aynı işlemi yapıyorlar. Isıtma fonksiyonu için içindeki gazı yoğuşturup ortama bırakan klimalar ortamdaki soğuk havayı emerek ısınmayı mümkün kılıyor.
Hem ısıyı kontrol altında tutmanıza imkan sunan hem de çeşitli filtreler ve özellikler ile ortam havasını iyileştirerek sterilizasyon dahi sağlayabilen klimalar oldukça ilgi görüyor. Ve mevcut koşullarıyla da yıl boyunca kullanılıyor.

A sınıfı klima ne demek?

COP değerinin 3.21’i geçmesi halinde buna A sınıfı klima deniyor. A sınıfı klimalar daha az enerji harcadığından faturalarda yüksek miktarlar çıkarmıyor. Bu sebeple klima almak isteyenlerin ilk tercihi A sınıfı ürünler oluyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“En İyi 10 Klima Markası Tavsiyesi” üzerine bir yorum

  1. Merhaba, öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim.
    Klimadan çabuk hasta olan biri için hangi klimayı önerirsiniz? Teknolojilerini bilemiyorum. Teknolojisi sayesinde hem serinleten hem hasta etmeyen türde bir klima var mıdır?

    Cevapla

Yorum yapın