Kirli sular vücut sağlığımıza zarar verdiği kadar kullandığımız eşyalara bile zarar verebilir. Bulaşık veya çamaşır makinelerimizi bozabilir, bardaklarımızı çizebilir ve hatta kıyafetlerimizi aşındırabilir. Su teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte yayılan su arıtma cihazları hem ev hem de endüstriyel kullanımlarda ihtiyaç duyulan ve istenen temiz suya kavuşulmasını sağlamıştır. İstendiği zaman, musluğa ya da daire girişine takılacak basit bir sistem ile evimize temiz suyu getirebiliyoruz.

en iyi su arıtma cihazı

Su Arıtıcısı Çeşitleri

Doğru cihazı seçmek bu hususta önem arz ediyor. Doğru su arıtıma cihazının seçilmesi, ailenizin ya da iş yeri çalışanlarınızın sağlığını ve huzurunu doğrudan etkileyebileceğinden oldukça önemlidir. Herkes sağlıklı su içmek ister. Su arıtma cihazınızda karar vermeden önce, size sunacağımız markalara bir göz atmanızı öneririz. Su arıtıcısında öncelikle dikkat edilmesi gereken birkaç şeyden bahsedelim.

Ultra filtreleme Arındırıcılar

UF su arıtıcıları, mikropları ve bakterileri su içerisinden çıkarmaya yarar. UF temizleyicileri, suyu arındıran bir ultrafiltrasyon membranı içeriğiyle gelir. UF zarının gözeneklerinin boyutu RO zarından daha büyüktür fakat herhangi bir bakteri ya da mikropların geçmesine izin vermez. Filtreleme işlemi ayrıca elektrik de gerektirmez. Bunun yanında, UF Filtreleri çözünmüş tuzları ve ağır metalleri de sudan uzaklaştırmaz.

TDS İçme Suyu Seviyesi

Birçok kişi sudaki tsd düzeyi konusunda habersizdir. Su, içerisinde çözünmüş tuzlar içerir, bu da içmeden önce uzaklaştırılması gereken yabancı maddeler var demektir. TDS seviyeleri, suda bulunan kurşun, arsenik ya da cıva gibi çözünmüş tuzların ve ağır metallerin seviyesini ölçmektedir.  Sudaki TDS seviyesini nasıl kontrol edebiliriz diyorsanız; içme suyunun TDS seviyesinin ölçülmesine yardımcı olan TDS metre adında bir cihaz mevcuttur. Su içerisindeki TDS seviyesine bağlı olarak eviniz için uygun su arıtma cihazını seçmelisiniz.

En İyi Su Arıtma Cihazları Hangileri?

Editor ekibimiz en iyi su arıtma cihazını seçerken belirli kriterleri göz önünde bulundurmuştur. Aşağıda bulunan su arıtma cihazı markaları, çeşitli aşamalarda kontrol edilmiştir.

Ravent Cool Su Arıtma Cihazı

ravent cool su arıtma cihazı

Ravent Cool’un ilk sırada yer almasının en büyük sebeplerden biri şık tasarıma sahip olmasının yanında 7/24 güvenli bir şekilde çalışması ve öbür sistemlere göre kullanılan filtrelerin kalitesinin yüksekliği ile kompakt tasarım, bu cihazı bu yılın en iyi su arıtma cihazı yapıyor.

Safir Su Arıtma Cihazı

safir su arıtma cihazı

Listemizdeki Safir Su Arıtma cihazı şık ve hoş tasarımı ile bizi ikinci sırada karşılıyor. 2020’nin enleri arasına girmeyi başaran bu cihaz, 2019’da da müşterilerin gözdesi halindeydi ve yaklaşık 1000 adet satışa sahipti. Bu sistem kapalı kasa su arıtma cihazı’dır ve su arıtma cihazı fiyatları arasında en üst sıralarda yer alır. İnternet satış fiyatları 1300-1600 lira arası değişiklik gösterir.

Platinium Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı

Ters ozmoz sistemine sahip olan nadide cihazlardan bir tanesi olarak 2019’da AR-GE çalışmaları sonucu hayatımıza girmiş, 12 litrelik geniş deposuyla müşterilerin suları kesildiğinde onları yalnız bırakmamıştır.

VIP Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı

vip reverse osmosis su arıtma cihazı

Birçok forum içerisinde kişiler en iyi su arıtma cihazı hakkında bilgi aramaktadırlar.2020’nin güzide modelleri arasında VIP model yerini alıyor. VIP model turuncu, mor, mavi renk seçeneklerine sahip olmakla beraber; güzel tasarımı, sahip olduğu yeterlilik belgeleri ve şık görüntüsü ile evlerinize ve ailenize en iyi suyu vermeye devam ediyor.

Açık Kasa Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı

En fazla önerdiğimiz cihazların arasında Açık Kasa Reverse Osmosis Sistemi kesinlikle yer almalıydı. Kapalı kasaların düşük maliyetli içerikleri ve güzel tasarımı olması sebebiyle çok revaçta olan bir su arıtma sistemidir. Açık Kasa Reverse Osmosis Sistemleri deposu cihazın dışında bulunmakla birlikte 2.2” ve 3.2” gibi çeşitli depo seçenekleriyle kullanıcılarına suları kesildiğinde de hizmet vermektedir.

21 YORUMLAR

 1. Bundan en az 25 sene önce 15 yaşındayken ek iş olarak Akeno denilen bir firmaya girdim ve ev ev dolaşarak su arıtma cihazı satmaya başladım ve çok güzel satışlar yaparak 2 ay içinde saha sorumlusu oldum ve toplamda 1 sene çalıştığım firmadan güzel primler aldım. Burada aslında su arıtma cihazı satmak değil su arıtma cihazından daha pahalı olan filtreyi bir yıl sonunda yenilemektir. Bu durumda 1 sene dolmadan bir çok müşterimden 2 alışverişi gördüm ve müşterilerimiz bizlerden çok memnun kaldı. Şimdi yazıda geçenlerde aynı mantık ile çalışan firmalar ürünü satarlar üründen daha pahalı filtre için bir sene öncesine yatırım yaparlar.

 2. arıtma cihazlarının dış görünüş güzelliğine değil içerisinde kullanılan filtre ve diğer malzemelerin NSF ve FDA onayları var mı bunlara bakmak gerekir su sağlıktır bu yüzden sertifikalı ürün almak en mantıklısı nsf ile alakalı belgeleri sorgulamak için nsf.org den teyit etmeniz gerekir

 3. Reklam kokan yorumlar herkesin karnı tok e ticaret ve sonlarında müşterilerin yapmış olduğu yorumları dikkate alın onu iyi bu mu iyi herkeze benim yogurdu merkezinden daha tatlı da hiçbir şey benim yoğurdun ekşi demez.

 4. merhaba ben mil su aritma sistemlerinden aldim esime dostuma da onerdim genellikle memnun kaldik en iyi fiyat performans duyebilirim, gknp serisi tavsiyemdir

 5. ters ozmos olarak ben de n11 den mil su aritma dan almistim aquaflo markasini, tds olarak 1 senedir 11 degerini gosteriyor aquaflo membran tercih etmistim

 6. Arıtma cihazı alınırken dikkat edilmesi gerekenler ;
  1- Tüm Filtrelerin NSF ( Dünya Sağlık Kurumu Tarafından Onaylanan filtrelerinin) olması
  2- LG Chem Membran Kullanması ( orjinal barkodlu)
  3-Servis kapsamının iyi olması, Filtre değişimlerinde filtreleri NSF onaylı Filtre ile değiştirmeli.
  4-6. Sağlıklı Su Ürettiğini kanıtlayabilmeli. En azından bir analiz raporu olmalı.

  bu sektörde çalışan biri olarak nacizane önerim bunlara dikkat etmenizdir, düşünenlere bende yardımcı olabilirim ..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz