En İyi 10 Makyaj Temizleme Mendili Tavsiyesi | 2024

Makyaj temizleme mendilleri, cilt temizliği için ayıracak zaman bulamayan ya da cilt temizlik rutinlerini kısaltmak isteyen kişiler için çok yararlı olabiliyor. Bu mendiller, günlük çevresel faktörlerin cildinizde bıraktığı kirleri ve makyaj kalıntılarını çıkarmaya yardımcı oluyor. Seyahatlerde de kullanımı kolay olan bu mendiller, cilt temizliğini pratik hale getiriyor. Bizde sizlere kolaylık sağlaması açısından en iyilerini sizler için listeledik.

SıraMakyaj Temizleme MendiliCilt TipiPuan
1NiveaNormal-karma ciltler10/9.9
2Neutrogena Tüm cilt tipleri10/9.8
3SleepyTüm cilt tipleri10/9.8
4SimpleKarma-yağlı ciltler10/9.8
5L’Oreal ParisNormal-karma ciltler10/9.7
6DiadermineNormal ciltler10/9.9
7FlormarKarma-yağlı ciltler10/9.8
8InglotTüm cilt tipleri10/9.7
9KikoTüm cilt tipleri10/9.9
10Johnson’sTüm cilt tipleri10/9.8
Makyaj Temizleme Mendili Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Makyaj Temizleme Mendili Detaylı İncelemesi

Seyahatlerde veya yorgun olduğunuz günlerde kurtarıcınız olacak en iyi 10 makyaj temizleme mendilini sizler için listeledik.

İşte en iyi makyaj temizleme mendilleri önerileri:


Nivea Visage Makyaj Temizleme Mendili

En İyi Yanı
Karma ve yağlı ciltler
Suya dayanıklı makyajları çıkartma
Cildi canlandırır

Ürün Özellikleri

 • Etki: Waterproof makyajlarda etkili
 • Adet: 25
 • Cilt Tipi: Karma ve yağlı ciltler
 • İçerik: E vitamini, nivea losyonu

Cildi makyajdan arındırmak için özel olarak geliştirilmiş olan Nivea makyaj temizleme mendili, suya dayanıklı makyajı dahi kolaylıkla çıkartıyor. Özellikle seyahatlerde sıklıkla tercih edilen ürün, cilt temizlik adımlarını azaltıyor. Böylelikle kısa sürede cildinizi kirden ve makyajdan arındırarak, temiz ve canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 S** T**: Kaliteli çok pratik makyajı tamamen çıkarıyor, severek kullanıyorum.

👤 E** B**: Her zaman kullandığım ve memnun kaldığım bir ürün.


Neutrogena Deep Clean 

En İyi Yanı
Dermatolog tarafından test edilmiştir
Suya dayanıklı makyajı dahi temizler
Kolay kullanım

Ürün Özellikleri

 • Etki: Waterproof makyajlarda etkili
 • Adet: 25
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri

Gün sonunda cildinizde kalan makyajı temizlemenizi sağlayacak olan Neutrogena Deep Clean makyaj temizleme mendili, kir ve makyaj kalıntılarını nazik dokunuşlarla anında yok ediyor. Suya dayanıklı maskarayı dahi cildinizde yağlı bir kalıntı bırakmadan derinlemesine temizliyor. Dermatologlar tarafından test edilip onaylanmış olması, tüm cilt tiplerinin güvenli bir şekilde kullanabilmesini sağlıyor. Bu sayede cildinizde herhangi bir rahatsızlık yaşamadan, cildinizin ihtiyacı olan temizliği sağlayabiliyorsunuz.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G** :Kesinlikle hayat kurtarıcı. Her gün ağır makyaj yapmak durumundayım ve akşamları bir tanesini önce gözler ve sonra tüm yüzüm olarak kullanıyorum tabi bazen iki kullanmam gerekiyor o da tamamen göz makyajı yoğunluğuna göre ve tek bir sivilcem tek bir yüz lekem yok yıllardır da sadece bu ürünü kullanıyorum stokladım böyle görünce 2 li 2 li birkaç tane aldım.

👤 Ö** C**: Ben çok severek kullanıyorum kokusu güzel ve makyajı güzel çıkarıyor sonrasında yüzüm yumuşacık oluyor


Sleepy Makyaj Temizleme Mendili 

En İyi Yanı
Canlandırıcı ve serinletici etki
Tüm cilt tiplerinde kullanıma uygun

Ürün Özellikleri

 • Etki: Canlandırıcı
 • Adet: 20
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • İçerik: Salatalık özü

Cildinizde herhangi bir hassasiyete sebep olmadan makyajınızı temizlemenizi sağlayan Sleepy makyaj temizleme mendili, tüm ciltlerin kullanımı için özel olarak geliştirilmiştir. Salatalık özü içeren ürün, gözeneklerinizin içinde birikmiş olan kir ve makyajı nazik bir şekilde temizliyor. Bu özellikleri sayesinde sivilce ve siyah nokta gibi problemlerle karşılaşmanızı önlüyor ve cildiniz daha temiz gözükmesini sağlıyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 S* Ö**: Diğer markalar çok pahalı olduğu icin, bu markaya deneyeyim en kotu kuru gelir diye düşünmüştüm. Ama en güzel mendil bence bu boyutu da çok iyi.

👤 M** A**: Yumuşacık bir mendil sadece mendiller daha kucuk olabilir ben yarim kullanıyorum.


Simple Daily Skin Detox 

En İyi Yanı
Matlaştırıcı etki
Yağlı karma ciltler
%0 sert kimyasal

Ürün Özellikleri

 • Adet: 25
 • Cilt Tipi: Karma ve yağlı ciltler
 • İçerik: Kekik özü, çinko, cadı fındığı, vitamin B3

Hiçbir sert kimyasal içermeyen Simple Daily Skin Detox makyaj temizleme mendili, dermatolojik olarak test edilmiştir. Karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygun olarak formüle edilmiş yapısı sayesinde ciltteki yağı dengeliyor ve aşırı parlama yapan bölgeleri matlaştırıyor. Üstelik içerisindeki kekik özü, çinko, cadı fındığı ve B3 vitamini ile cildinize bakım yaparak makyaj kalıntılarından arındırıyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G**: Cildim oldukça hassastır. 1 haftadır kullanıyorum kaşınma kızarma vs olmadı şükür. Fresh bir his veriyor. Cildim yumuşacık oldu. Bir seferde makyajı çıkarıyor.

👤 E** B**: Çok beğendim cildi çok güzel temizliyor.


L’Oreal Paris Değerli Çiçekler 

En İyi Yanı
25’li
Arındırıcı etki
Lotus ve gül özleri

Ürün Özellikleri

 • Adet: 25
 • Cilt Tipi: Normal ve karma ciltler
 • İçerik: Lotus ve gül özü

L’Oreal Paris makyaj temizleme mendili, normal ve karma ciltlerin pH dengesini koruyarak, cildi arındırmak üzere özel olarak formüle edilmiştir. Lotus ve gül özlerinin bulunduğu ürün, cildiniz için yararlı olabilecek birçok özelliğe sahiptir. Nemlendirici etkisiyle cildinizin kurumasını önlerken, yatıştırıcı etkisiyle de kızarıklık probleminin oluşmasını engeller.

Kullanıcı Yorumları

👤 N** G**: Alerjik cildim olduğu için her ürünü kullanamıyorum ama bu pratik temizleyici yüzümü hiç rahatsız etmiyor aksine rahatlatıyor, bir mendille çok ağır bir makyaj yapmadıysanız yüzünüzü de temizliyor, seyahatlerde de çok kullanışlı tavsiye ederim.

👤 A** Ç**: Harika ve cildi tahriş etmiyor.


Diadermine Ekspress 3 In 1 Arada Temizleme Mendili

En İyi Yanı
Suya dayanıklı makyajı dahi temizler
Günlük kiri dahi temizler

Ürün Özellikleri

 • Etki: Waterproof makyajlarda etkili
 • Adet: 40
 • Cilt Tipi: Normal ciltler

Cildi tahriş etmeden suya dayanıklı makyajı dahi derinlemesine temizleyen Diadermine makyaj temizleme mendili, yüz, göz ve dudakta kullanıma uygun şekilde formüle edilmiştir. Sütten elde edilen formülü ile sadece makyajınızı temizleme adımında değil, makyaj öncesi nemlendirme aşamasında da kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G**: En sevdiğim makyaj temizleme mendili indirime girdiğinde stok yapıyorum güzel temizliyor kremli bir tabaka bırakıp cildi nemlendiriyor kesinlikle tavsiye ederim

👤 E** B**: 3 yıldır vazgecilmezim , diğer temizleme mendilleri cildimi yağlandırıp sivilve yapıyor bunda asla öyle bir sorunn yaşamıyorum makyaj cıkarma özelliği gayet iyi ve cilde iyi geliyor.


Flormar Makyaj Temizleme Mendili

En İyi Yanı
Karma ve yağlı ciltler için uygun
Uzun süreli kullanım
Çevre dostu

Ürün Özellikleri

 • Etki: Waterproof makyajlarda etkili
 • Adet: 20
 • Cilt Tipi: Karma ve yağlı ciltler

Flormar makyaj temizleme mendili, karma ve yağlı ciltlerde yağ seviyesini dengeleyerek makyajı temizlemenizi sağlıyor. Kullanımdan sonra ciltte herhangi bir yağlı tabaka bırakmıyor. Bu özellikleri sayesinde hem cildinizi makyaj kalıntılarından temizliyor hem de ciltteki sebumu dengeleyerek yağlı cilt görünümünden arındırıyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G**: Çok memnunum dokusu yumuşak.

👤 E** B**: Cildim yağlı ve gerçekten ben begendim. Güzel çıkarıyor kurutmuyor. Çok marka denedim ve bundan memnun kaldım.


Inglot Makyaj Temizleme Mendilleri

En İyi Yanı
Oftalmolojik olarak test edilmiştir
Kontak lens kullanıcılarına uygundur

Ürün Özellikleri

 • Etki: Kontak lens ve hassas gözlerde dahi kullanıma uygun
 • Adet: 25
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri
 • İçerik: Provitamin B5, bisabolol ve papatya özü

Hassas ciltler ve kontak lens kullanıcılarının da kullanabileceği şekilde formüle edilmiş Inglot makyaj temizleme mendili, yüzün tüm bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir. İçerisindeki provitamin B5, bisabolol ve papatya özü sayesinde cildinizi tahriş etmeden temizler ve derinlemesine bakım yapar. Üstelik oftalmolojik olarak test edilmesi sayesinde kullanıcıların da güvenini kazanmayı başarır.

Kullanıcı Yorumları

👤 Ç** G*****: Güzel bir ürün

👤 T** S****: Teşekkürler.


KIKO PURE CLEAN WIPES

En İyi Yanı
Yüz, göz ve dudaklarda kullanıma uygun
Dermatolojik olarak test edilmiştir
Magnolia, şeftali ve sandal ağacı notalarıyla nazik koku

Ürün Özellikleri

 • Etki: Tüm cildi temizler
 • Adet: 10
 • Cilt Tipi: Tüm cilt tipleri

Suya dayanıklı makyajı dahi pratik bir şekilde temizlemenize yardımcı olan Kiko makyaj temizleme mendili, besleyici özleri ile cildinize bakım yaparak, temizliyor. Aynı zamanda içerisindeki avokado yağı sayesinde yüzünüzde de kuruluk oluşmasını önlüyor. Mini boyutu sayesinde çantanızda, valizinizde veya cebinizde dahi rahatlıkla taşıyabiliyor, dilediğiniz her yerde makyajınızı temizleyebiliyorsunuz.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G*** : Harika bir ürün. Suya dayanıklı eyeliner kullanıyorum onu ve tüm makyajımı çok güzel çıkarıyor. Mutlaka her makyaj çantasında olmalı.

👤 E** B**: Severek kullandığım çanta boyu bir ürün


Johnson’s Gül Suyu Özlü Makyaj Temizleme Mendili

En İyi Yanı
Hassas ciltler dahi tüm ciltler için uygun
Gül suyu
Cildinizi besler

Ürün Özellikleri

 • Adet: 25
 • Cilt Tipi: Tüm ciltler
 • İçerik: Gül suyu

Johnson’s makyaj temizleme mendili, ultra yumuşak dokuya sahiptir. Hassas ciltler dahil olmak üzere tüm ciltler tarafından çok sevilen bir üründür. Nazik dokunuşlar yaparak makyajınızı temizlerken, suya dayanıklı maskara ve eyeliner gibi ürünleri de cildinizden birkaç saniye içinde uzaklaştırır. Üstelik içerisindeki gül suyu sayesinde cildinizi nemlendirir, sakinleştirir ve yatıştırır.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G*** : Harika bir ürün. diğerleri gözümü yakıyor bu üründe hiç bir sorun yaşamadım.

👤 E** B**: Güzel ve kaliteli makyajı da güzel temizliyor, beğendim.


Makyaj temizleme mendili alırken nelere dikkat edilmeli?

Pratik kullanımları sayesinde özellikle seyahatlerde tercih edilen makyaj temizleme mendillerinin en iyilerinizi sizler için listeledik. Şimdi sırada alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği kısmı var. Bu sayede kararsızlıklarınızı sonlandırabilir ve cildiniz için doğru ürün olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Cilt Tipi

Makyaj temizleme mendilleri farklı cilt tiplerine hitap ediyor ve içerikleri de ona göre belirleniyor. Kendi cilt tipinizden farklı bir mendil kullanırsanız eğer cildinizde kuruluk veya yağlanma gibi problemler yaşayabilirsiniz.

İçerik

Mendilin içeriğinin temiz olması da cildiniz için bir o kadar önemlidir. Hassas ciltliyseniz mendilin içerisinde alkol ve parfüm olmamasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ürün Hakkında Bilgi Edinin

Ürünleri almadan önce ‘dermatolojik olarak test edilmiştir’ ve ‘yağlı ciltler için uygundur’ gibi bilgilendirmelere dikkat ederek ürünleri satın almalısınız.

2024’ün tavsiye edilen en iyi makyaj temizleme mendili markaları hangisi?

Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen makyaj temizleme mendili markaları arasında: Nivea, Neutrogena, Sleepy, Simple, L’Oreal Paris, Diadermine, Flormar, Inglot, Kiko, Johnson’s yer alıyor. Cildi derinlemesine temizleme, pratik kullanımları, seyahatlerde taşıma ve kullanım kolaylıklarıyla kullanıcıların önerdiği makyaj temizleme mendilleri tavsiye ediliyorlar.

Makyaj temizleme mendilleri zararlı mı ?

Gerekli olmadığı sürece kullanmamak, cildinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Çünkü makyaj temizleme mendillerinin kurumaması için içerisinde bazı kimyasal maddeler yer almaktadır. Bu da sık kullanımlarda cildinizin pH dengesinin bozulmasına neden olabilir. Ya da sık kullanım gerçekleştirecekseniz içerisinde kimyasal madde barındırmayan temizleyicileri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Makyaj temizleme mendilleri ne işe yarar?

Özellike sık seyahat eden biriyseniz vazgeçilmez ürünleriniz haline gelecek olan makyaj temizleme mendiller, formundan dolayı çanta ve valizlerde rahatlıkla taşınabilir. Islak mendil formunda olan yapıları sayesinde çantada akma yapmaz ve pratik kullanım gerçekleştirebilmenize yardımcı olur.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum yapın