Özellikle doğa sever gezginlerin en popüler eşyalarından biri olan kamp çadırları son yıllarda giderek daha çok ilgi görüyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri de tatil anlayışlarının değişerek teknolojiden biraz uzaklaşabilmek isteğinin artması. Evinin bahçesinde çadır deneyimi yaşamak isteyen ailelerden deniz kenarında ekonomik bir tatil yapmak isteyen tatilcilere, dağlara tırmanıp doğayla iç içe yaşamak isteyen maceraperest dağcılardan her gün başka bir yerde geceleyip uzun seyahatler yapmak için yola çıkanlara kadar geniş bir tüketici kitlesine hitap eden çadırlar, tabiri caizse peynir ekmek gibi satılıyor.

SıraModelKapasiteSYblog Puanı
1Husky Boyard Plus4 Kişilik10/9.5
2CarrefourSA4 Kişilik10/9.4
3Quechua Çadır4 Kişilik10/9.2
4Onetick4 Kişilik10/9.4
5Evolite Excamp4 Kişilik10/9.5
6Zaofeng3-4 Kişilik10/9.6
7Vaude Hogan UL2 Kişilik10/9.4
8Ferrino Meteora4 Kişilik10/9.1
9Discovery2 Kişilik10/9.5
10Uludağ4 Kişilik10/9.8
Çadır Tavsiye Listesi

Çadır Tavsiyeleri

Kullanıcı memnuniyeti yaratan ve en çok tavsiye edilen kamp çadırları arasından sizler için seçtiğimiz en iyi çadır markalarını en iyi çadır tavsiyeleri listemizde görebilirsiniz.

Husky Boyard Plus 4 Kişilik Çadır
9.5
Emre Darı

Husky Boyard Plus 4 Kişilik Çadır

Artıları
 • Kaliteli Olması
 • Kolay Katlanabilir Olması
Eksileri
 • Pahalı Olması

Satış Rekorları Kıran Çadır Husky

Dünyanın en çok satan çadır markalarından birisi olan Husky’nin en çok tutulan çadır modeli kaliteden ödün vermeyerek kategorisinin en iyisi olmayı sürdürmekte.

Ürün Detayı

Özel kumaşı sayesinde içerisinde kalırken hiçbir şekilde nefessiz kalmayacağınız Husky çadır özenle tasarlanmıştır. Kolay kurulumu olan çadırın ağırlığı da gayet uygun seviyelerde tutulmuştur. Ürün 3.4 kg ağırlığa, 210 cm ene, 400 cm boya, 130 cm yüksekliğe sahiptir.

Teknik Özellikleri

Ağırlığı: min./total 3,4 kg / 3,9 kg
Yapısı:
Çift katmanlı çadır
Dış Kısım:
185T polyester, su direnci 3000 mm/cm², bantlanmış dikişler
İç Kısım:
Nefes alabilir Naylon 190T + cibinlik
Taban:
190T Polyester PU kaplamalı 6000 mm/cm²
Çubuklar:
7,9 mm durawrap poleler

Kullanıcı Yorumları

👤 F** L**; “Ürünü indirimdeyken kaçırmayın! 4 kişilik ama +1 kişi daha alma kapasitesine sahip bir çadır Bagaj kısımı küçük değil gayet yeterli Ağırlığı ise 4 kişilik çadırdan bir tık daha ağır.”

👤 A** S**; “Ürün konuşulmasına gerek olmayacak kadar kaliteli.”

9.4
Emre Darı

CarrefourSA 4 Kişilik Çadır

Artıları
 • Uygun Fiyatlı Olması
 • Büyük Olması
 • Hızlı Kurulması
 • Eksiler
Eksileri
 • Plastik Kokusunun Olması

Uygun Fiyatlı Çadır

CarrefourSA’nın uygun fiyatlı 4 kişilik çadırının fiyatına rağmen dizayn edilmiş şık modern görünümü çadır arayışında olan kullanıcıları kendisine yöneltmesini sağlıyor.

Ürün Detayı

2,2 kg ağırlığında olan çadır gayet hafif bir yapıya sahiptir. Kolayca toplanabilir, kişi bir yerden bir yere yaya götürürken hiçbir şekilde zorlanmaz. %100 Polyester yapısı olan ürünün ölçüleri: 200x200x110 cm şeklindedir.

Teknik Özellikleri

Ağırlık: 2,2 kg
Ebatlar:
200x200x110 cm
Kaç Kişilik:
4 Kişilik
Oda Sayısı:
1

Kullanıcı Yorumları

👤 H** Ş**; “Çadır çok büyük ve güzel yazlık bir çadır ben sahilde kullanmak için aldım hoşuma gitti.”

👤 P** A**; “Biz bu kadar güzel ve kaliteli beklemiyorduk çok beğendik.. Hemen kullanmak istedik. Rüzgarlı, soğuk bir gecede gram üşümedik. Herşeyinle süper bir ürün iyi ki almışız.”


9.2
Emre Darı

Quechua Çadır 4 Kişilik Arpenaz 4 Direkli

Artıları
 • Su Geçirmemesi
 • Modern Görünümü
 • Geniş Olması
Eksileri
 • Ağır Olması

Yağmurların Düşmanı Quechua Arpenaz

Ülkemizde çok bilinen bir çadır markası olan Quechua’nın en iyi modellerinden birisi karşımızda. Genelde günübirlik kamplar için tercih edilen model modern bir görünüme sahip.

Ürün Detayı

Takma çıkarma kolaylığının ön planda olduğu çadırda sıcaklık hep sabit kalır. Güneş ışığının içeriye girmesini engelleyen yapıda olan kumaş aynı zamanda da su geçirmezdir. Saatte 50/km h ile esen rüzgarda hiçbir şekilde yırtılma vs yaşanmamaktadır. Kötü hava koşullarında başarılı işler çıkartabilmektedir. Ağırlığı ise 6 kg.

Teknik Özellikleri

Kapasite: 4 Kişilik ve üstü
Renk: Mavi
Mevsim: Yaz
Özellik: Su Geçirmez
Şekil: Dikdörtgen
Ölçü: 110 x 240
Ağırlık: 6 kg ve üstü

Kullanıcı Yorumları

👤 E** N**; “cadir çok güzel büyük ve kullanışlı yağmur ve rüzgara dayanıklı tek beğenmediğim tarafı on tarafındaki kapi olarak kullanılan parçanın alt tarafının fermuarlı olmayışı cadirdan ayrıldığında alt tarafı acik kaliyo çok emniyetli değil fikir olması için yazdım.”

👤 S** N**; “ürün kurulum kolay fakat kapı kısmının altından rüzgar çıkınca çok toz giriyor içeriye orada da fermuar olabilirdi.”


Artıları
 • Suya Dayanıklı Kumaş
 • Kolay Kurulabilir Yapı
 • Sineklik Korumalı Giriş
Eksileri
 • Dayanıksız Direk

Kurulumu Çok Kolay

170 t polyester kumaşı sayesinde suya dayanıklı olan çadır sert hava koşullarında bile hiçbir sorun çıkartmaz. Kolay kurulabilen ve toplanabilen yapısıyla da kişiye zaman kazandırır.

Ürün Detayı

4 Kişilik olan otomatik kamp çadırı içeriye girmeye çalışan böcek, sinek gibi küçük canlıları sinekliği sayesinde engeller. Tepe havalandırması ise ürünün en beğenilen özelliklerinden birisidir. Kamp ve festivaller için uygun olan çadırın bir de toplama çantası bulunmakta. Çadır 200 x 200 x 140 cm ebatlara sahiptir.

Teknik Özellikleri

Kapasite: 4 Kişilik ve üstü
Renk:
Mavi
Mevsim:
4 Mevsim
Özellik:
Su Geçirmez
Şekil:
Dikdörtgen
Ölçü:
200 x 200 cm
Ağırlık:
1,5 – 3 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 B** S**; “Kardeşim için aldık ve kurulumu inanılmaz kolay.. henüz kampta deneme fırsatımuz olmadı umarım aksilik yaşamayız.”

👤 İ** Ü**; “Deniz kenarı için aldım. Oldukça pratik ve kullanışlı. Kolay kurulum ve toplama. Daha hassas dikilmeliydi. Dikiş yerleri biraz zedelenmiş.”

9.5
Emre Darı

Evolite Excamp 4 Kişilik Tente Çadır

Artıları
 • Su Geçirmez
 • Kaliteli Kumaş
Eksileri
 • Kazıklarının Sağlam Olmaması

Konforlu Kampın Sırrı; Evolite

Su geçirmezlik oranı oldukça yüksek olan ürün ile yağmurlarda güvenle kamp yapabileceksiniz. Ürün Breathable polyester kumaştan imal edilmiştir. Büyük bir ürün olmasına rağmen kolay bir kuruluma sahiptir.

Ürün Detayı

Ürünün iç tentesi %100 nefes geçirebilen özel bir kumaştan oluşturulmuştur. Bu sayede çadırın içerisinde nemlenme ve terlenme oluşmaz, nefes alınırken içeride bir havasızlık hissedilmez. Çadırın kurulunun halinin boyutları 350x250x130cm şeklindedir. Dört kişinin rahatça hareket edebileceği bir alan sağlayan çadır ile konforlu bir kamp deneyimi yaşayacaksınız.

Teknik Özellikleri

Ağırlık: 3,9 kg
Boyutlar: 210x250x130 cm
Çadır Özelliği: Cibinlik, İç Cepler, Pol Özelliği, Su Geçirmez Dikiş, Tamir Kiti
Kaç Kişilik: 4 Kişilik
Kurulum: Manuel

Kullanıcı Yorumları

👤 K** B**; “Merhaba ürünü her hava koşulunda kullandım. Çok yoğun sağanak yağış a maruz kaldık ve fırtınaya . Su geçirmezlik çok iyi. Altimizdan seller aktı ama geçirmesi. Malzeme kaliteli ip bağlantı yerlerindeki dikiş ve kumaş kalitesi çok iyi.”

👤 A** K**; “-10 derecede iyi bir tulumla evde gibi bir kamp geçirmemi sağladı. Bagaj kısmında gazlı küçük soba yakılarak kısa kollu ile oturulur. Gerçekten kampa yeni başlayacak olan arkadaşlara tavsiye ederim.”

9.6
Emre Darı

Zaofeng 3-4 Kişilik Su Geçirmez Otomatik Çadır

Artıları
 • Kolay Kurulum
 • Dayanıklı Yapı
Eksileri
 • Küçük Olması

Rüzgarlı Havaların Düşmanı Zaofeng

Xiaomi’nin bir ürünü olan Zaofeng 3 ile 4 kişilik su geçirmez çadırda UV ışınlarına dayanıklı bir kumaş, geniş iç hacim ve çadırınızı sabitleyebileceğiniz kalın rüzgar düşmanı halatlar bulunmaktadır.

Ürün Detayı

Yapısı sayesinde rüzgarlı havalarda hiçbir şekilde sorun yaşamayacağınız Zaofeng çadırın en büyük özelliği hava attığınız gibi açılır hale gelmesidir. Ürün en kolay kuruluma sahip çadırlardan birisidir. Günübirlik kısa kamplarınız için daha ideal bir çadırdır. Boyutu 180x200cm ağırlığı ise 3 kg’dır.

Teknik Özellikleri

Ağırlık: 3
Alan:
10 m
Çadır Özelliği:
Su Geçirmez Dikiş
Hacim:
25 L
Kaç Kişilik:
4 Kişilik
Kurulum:
Otomatik
Oda Sayısı:
1
Özellik:
3 Mevsimlik
Renk:
Renkli

Kullanıcı Yorumları

👤 Z** B**; “Çok basit ve rahat kuruluyor kamp yaparken çok rahat edeceksiniz. Penceresi ve kapısının sineklikle olması mükemmel.”

👤 F** Ç**; “Gayet kaliteli malzeme kullanılmış. Hafif, taşınabilir. Açması ve kapatması oldukça kolay. İçi 2,5 kişi için yeterli. Ama 3 kişiye dar olur kanaatindeyim. Soğuk havalarda kullanılabilecegini düşünmüyorum. Yan havalandırmaları ve geniş penceresi ile ideal bir ilkbahar- yaz çadırı.”

9.4
Emre Darı

Vaude Hogan UL 2 Kişilik Çadır

Artıları
 • Hafif Olması
 • Yırtılmaz Kumaş
 • Rüzgara Karşı Dayanıklı Yapı
Eksileri
 • Pahalı Olması

Extreme Koşulların Üstadı; Vaude Hogan UL

En ağır hava koşullarında bile dışarıda ne olup biteceğini hissettirmeyen çadır Vaude Hogan UL’nin rakiplerine göre ağırlığı çok düşüktür. 12 adet sabitleyici kazığı sayesinde rüzgarlı havalarda yerinden oynama gibi bir olasılığı yoktur.

Ürün Detay

Vaude markasının en iyi çadırlarından birisi olan Hogan Ul extreme hava koşullarına uygun yapılmış bir çadırdır. En zorlu koşullarda bile sizi yarı yolda bırakmayacak çadır iki kişiliktir. Ürün %100 su geçirmez, kumaşı delinse bile yırtılma yapmaz. Penceresi bulunmayan çadırın tek bir giriş noktası vardır.

Teknik Özellikleri

Kapasite: 2 Kişilik
Renk:
Yeşil
Özellik:
Su Geçirmez
Şekil:
Dikdörtgen
Ağırlık:
2500 – 4000 gr

Kullanıcı Yorumları

👤 M** B**; “Sen nasıl güzel bir şey sin öyle. Beklentimin de üstünde çıktı çok kaliteli görünüyor sadece kampta denemek kaldı onun dışında tam anlatıldığı gibi çok geniş biz 3 kişiyiz rahat rahat yatarız içinde.4 köşede havalandırmalı var.”

9.1
Emre Darı

Ferrino Meteora 4 Kişilik Çadır

Artıları
 • Çift Oda
 • Dayanıklı Yapı
 • 3 Kapı ve 1 Büyük Pencere
Eksileri
 • Pahalı Olması

Aile Kamplarının Vazgeçilmezi; Ferrino Meteora

Geniş bagaj alanına sahip olan Ferrino çadır çift odalıdır. Yüksek tavanı sayesinde içerisinde basıklık hissi yaşanmaz. Aile kampları için ideal çadırda 3 kapı 1 büyük açılır pencere bulunmaktadır.

Ürün Detayı

70D Diamond polyester yapısı ile su ve rüzgar geçirmeyen ürün su kaydırıcı özelliğine de sahiptir. Şık ve modern görünümü, kapılarının fazla olması ve iki ayrı odasının bulunması tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir. Ailenizle kampa çıkmak istiyorsanız kesinlikle Ferrino Meteora’yı tercih etmelisiniz.

Teknik Özellikleri

Ağırlık: 10,5 kg.
Hacim:
4,8 m3
Paket Boyutu:
55x25x25 cm.
Kapı ve Pencere:
3 Kapı ve 1 Büyük açılır pencere
70D Diamond Polyester 75 gr./m2, thermal-insulated, aluminised, 2000 mm. Su sütunu su geçirmezliğe sahip dış tente
Nefes alabilir, su kaydırıcı özelliğe sahip iç tente
70D Polyester 80 gr. /m2 Sugeçirmezlik 2500 mm. dayanıklı taban

Kullanıcı Yorumları

👤 E** G**; “Çok kullanışlı ve çok rahat bir çadır. Havalandırması çok iyi. Ayrıca kullanım alanlarının genişliği uzun süreli kalmalarda büyük avantaj sağlıyor.”

9.5
Emre Darı

Discovery Çift Kişilik Taşıma Çantalı Kamp Çadırı

Artıları
 • Kolay Taşınabilir Olması
 • Modern Yapısı
Eksileri
 • İnce Kumaş

Discovery ile Her An Her Yerde

Çift kişilik taşıma çantasına sahip olan ürün kolayca bir yerden bir yere taşınabilmektedir. Polyester zemini ve kumaşı sayesinde suyu hiçbir şekilde içeriye sızdırmaz. Ebatları ise 200x200x110 cm şeklindedir.

Ürün Detayı

Hafif bir ağırlığı olan ürünün arka kısmında bir penceresi bulunmaktadır. 4 mevsime de uyumlu olan çadır çift kişiliktir. İki kişilik olmasına rağmen içerisi rakiplerine göre gayet geniştir. Üst kısımda bir adet sineklikli havalandırma deliği bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

Ebat: 200x200x110 cm
Pencere:
Var
İç kumaş:
%100 polyester
Dış kumaş:
%100 polyester

Kullanıcı Yorumları

👤 M** F**; “Çadırı gelir gelmez salona basit bi şekilde kurdum. Kurulumu kolay tek başına kurulabilir, 200×200 baya geniş duruyor içi de aynı zamanda 2 kişi rahat ve 3 kişi de kalabilir. Tek kötü yanı çadır kumaşı çok ince naylon gibi bişey”

👤 A** K**; “İçine 2 değil 3 kişi sığar hatta zorlarsanız 4. Çadır tam fiyat performans ürünü. Tek canımı sıkan şey çok ince bu yüzden baharda falan kalamayız muhtemelen çadırda. Ama sonucta fiyatı cok uygun yani bu da çok göze batması gereken bir şey değil açıkcası. Yazları kullanıcaksanız tam ideal.”

9.8
Emre Darı

Uludağ Çadır 4 Çaplı Kanvas

Artıları
 • Büyük Olması
 • Uygun Fiyat
 • Baca Yeri
Eksileri
 • Şiddetli Yağmurda Su Sızdırma

Uludağ ile Evinizde Hissedin

%65 polyester, %35 pamuklu kumaşa sahip olan çadır su geçirmez anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Çadırda 4 pencere, 1 baca yeri bulunmaktadır.

Ürün Detayı

Hızlı kurulum kolaylığı göz önüne alınarak yapılan çadırda plastik hiçbir aksam yoktur. Fiyatına göre büyük bir çadır istiyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz Kanvas çadır olmalıdır.

Teknik Özellikleri

Kapasite: 4 Kişilik ve üstü
Renk:
Bej
Mevsim:
4 Mevsim
Kullanım Alanı:
Kamp
Özellik:
Su Geçirmez
Şekil:
Yarı Dikdörtgen
Ağırlık:
4000 gr ve üstü

Kullanıcı Yorumları

👤 L** K**; “Ürün gayet kaliteli, baca deliği yerine 2 adet soba aynasını vidayla bağlayıp öyle kullanın.. Bana bu bilgi biraz geç geldiği için, kumaşı yanmaz kumaş sanıp biraz baca delik kenarlarını yaktım. Çadırın genel kalitesi çok iyi. Satıcı bi abla var çok ilgili.. Ben 4 çaplısını aldım çok geniş içi. İçinde soba yakınca keyifine değer.. Teşekkürler.”

👤 B* M**; “Ürün göründüğü gibi geniş ve rahat. Yanlızca sürekli yağan yağmurda içeriye sızdırıyor.”

Kamp Çadırı S.S.S

En İyi Çadır Markaları Hangisi?

Onetick
Husky
North Pasific
Acrilla
Pavillo
CLK Garden
Discovery
Buffer
Ferrino

Çadır Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çadır seçerken ilk olarak çadır direklerinizin sağlam olup olmadığını araştırmalısınız. Daha sonra kumaş seçimi yapmanız gerekmektedir. Çadırların ince kumaşlı olması eğer kışın kampa gidiyorsanız size çok büyük zorluklar çıkarabilir. İkinci olarak su geçirmez özelliğinin olup olmadığına bakmalısınız. Son olarak çadırınızda sineklik, pencere gibi bölmelerin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Çadır Çubukları Önemli mi?

Çadır çubukları çadır alacakların en çok dikkat etmesi gereken konulardan birisidir. Çubukların sağlam olması rüzgarda sağlam durması için büyük etkendir. Ayrıca yere çakarken çubukların yamulmaması ve sağlam durması gerekir.+
Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz