Genel olarak yeni bir ev kurarken ilk akla gelen ihtiyaçlardan biri beyaz eşya grubu ürünler. Hem maliyetlerinin bütçelere bindirdiği yük hem de büyük bir ihtiyaç olmalarının yarattığı baskıyla satın alırken de üstünde en çok düşünülen eşya, beyaz eşyalar oluyor. Bu yazımızda en iyi beyaz eşya markaları konusuna değinirken aynı zamanda beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gereken ayrıntıları ele alıyoruz.

En İyi Beyaz Eşya Markaları

Yıllarca hayatı paylaşacağımız bu uzun ömürlü tüketim ürünlerinin en iyisini almak, hayatımız için de önemli bir yatırım elbette. Ancak en pahalının en iyi olduğu günler çok geride kaldı. Bunun bilincinde olan tüketicinin ilk aksiyonu öncelikle markaları araştırmak, kullanıcı yorumlarına bakmak ve servis ağını araştırmak oluyor. Eşe dosta sorarak alışveriş yapmak da bu aksiyonun bir parçası tabii ki.

Beyaz eşya markalarını değerlendirmeye başlamadan önce beyaz eşya alırken nelere dikkat etmek gerekiyor gelin birlikte bakalım…

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle yaşam alışkanlıklarınızı düşünerek ihtiyacınız olan kalemleri tek tek not alın. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, ocak, davlumbaz gibi standart beyaz eşyalar genellikle her evin ihtiyacı ancak derin dondurucu, fırın, mikro dalga fırın gibi bazı beyaz eşyalar çok daha opsiyonel gruplar. Sizin bunlardan hangilerine ihtiyacınız olduğu ise konuda karar vermeniz gereken ilk ayrıntı.

  • Beyaz eşyaları kullanacağınız eve uygun ürünler seçmek için mutlaka mevcut alanın değerlendirmesini yapmış olmanız gerekir. Alacağınız ürünün kullanacağınız alana sığıp sığmayacağını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
  • Kolay kullanılan ürünler tercih ederek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Kendi kendini temizleyen fırın, otomatik kapanan ocak, zaman ayarlı bulaşık makinesi gibi ayrıntılar kullanım açısından size büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Çok programlı makineler yerine ihtiyaç duyacağınız programlara sahip olan makineler ilgi alanınızda olsun. 8 programlı bir bulaşık makinesi ne kadar gerekli olabilir ki?
  • Yaygın servis ağı elbette olmazsa olmaz… Teknik servis açısından hem olumlu yorumlar alan hem de her yerde destek bulabileceğiniz markayı tercih etmenizi öneriyoruz.
  • Enerji sarfiyatı konusu bütçenizi ilgilendiren en önemli ayrıntılardan biri. Beyaz eşyanın enerji verimliliği sayesinde daha az enerji harcayarak daha iyi sonuç elde edebileceğiniz ürünler önceliğiniz olmalı. Daha ekonomik faturalar ödemek ve doğayı korumak için en az enerji harcayan ürünleri seçebilirsiniz.
  • Alacağınız beyaz eşyaların ses seviyelerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Evinizde beyaz eşyaların yarattığı gürültü en büyük kirliliklerden biri olacaktır.

En İyi Beyaz Eşya Markası Tavsiyeleri

Sıra geldi en iyi beyaz eşya markası tavsiyelerimize. Listemizde ürün kalitesiyle müşteri memnuniyeti yaratmış, fiyat fayda oranıyla da öne çıkan, yaygın servis ağıyla teknik destek sağlama konusunda iddialı olan markalara yer verdik. İşte o markalar:

Bosch

bosch beyaz eşya markası

Alman markası olan Bosch, sektörün dev markaları arasında yer alıyor. İklimlendirme sistemlerinden hafif el aletlerine, otomotiv sanayiinden yazılımlara kadar çok sayıda alanda faaliyet gösteren Bosch, beyaz eşya sektöründe Türkiye’de en çok ilgi gören markalardan biri olmayı başarıyor.

Miele

miele beyaz eşya

Sağlamlık konusunda oldukça iddialı ürünler üreten Miele, Türkiye’de ilgi gören bir diğer Alman markası. Çok sayıda ürün seçeneği sunabilen Miele, yaygın servis ağı ve hızlı çözüm üreten müşteri hizmetleri departmanıyla da öne çıkıyor.

Siemens

siemens beyaz eşya

Alman malı Siemens, özellikle ankastre ve beyaz eşya gruplarında Türkiye’de sık tercih ediliyor. Türkiye’de fabrikası olan alman markaları arasında bulunan Siemens, güçlü, dayanıklı ve teknolojik beyaz eşyalarıyla kullanıcı memnuniyeti yaratıyor.

Samsung

samsung beyaz eşya

Güney Koreli dünya devi Samsung, çok sayıda ürünle piyasada oldukça önemli bir yere sahip. Ülkemizde de dünyanın diğer noktalarında olduğu gibi iddialı bir satış ve satış sonrası destek ağı bulunan markanın beyaz eşya grupları yanı sıra telefon ve televizyon piyasasında da payı çok fazla.

Profilo

profilo beyaz eşya

Yerli markalardan biri olan Profilo hem beyaz eşya hem de elektronik ürün gruplarına yönelik çalışan popüler bir marka. Reklam temalarını dayanıklılık üzerine kuran Profilo ürünlerinin üretimi İstanbul’da yapılıyor. 3 Yıla kadar üretici garantisi olan ürünlerle ilgi çeken marka, yaygın bir servis ağına ve uygun fiyatlı yedek parça imkanına sahip olması sayesinde de tercih ediliyor.

Arçelik

arçelik beyaz eşya

Türk piyasasına Arçelik, yurtdışına ise Beko markasıyla üretim yapan marka Türkiye’nin en büyük beyaz eşya üreticilerinden biri. Dayanıklı, fonksiyonel, kolay kullanımlı ürünleriyle piyasa liderlerinden olan Arçelik teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek ürünlerini çağın standartlarında kalmasına özen gösteriyor.

Electrolux

electrolux beyaz eşya

İsveç markası olan Electrolux, ülkemizde daha yaygın olarak güçlerini birleştirdiği Alman markası AEG ile birlikte anılıyor. Her iki markanın da oldukça fonksiyonel özelliklere sahip beyaz eşya grupları ve mevcut müşteri profilleri bulunuyor. Türkiye’ye giren ilk markalar arasında olan AEG, bu nedenle zaman zaman Electrolux’ün önüne geçse de her iki marka da oldukça yüksek tercih oranlarıyla en iyi beyaz eşya markaları arasında bulunuyor.

LG

lg beyaz eşya

Güney Kore markası olan LG hem beyaz eşya hem de ses ve görüntü teknolojileri gibi alanlarda uzman bir isim. “Hayatı güzelleştiren yenilikler” sloganına sahip olan LG her ürün grubunda oldukça yoğun olarak yapılan Ar-Ge çalışmalarıyla kendisini güncel tutmayı başarıyor. Ev elektroniği konusunda da iddialı olan markanın satış sonrası destek ekipleri de oldukça pratik ve hızlı hizmet veriyor.

Detaylı analizler için En iyi çamaşır makinesi, en iyi buzdolabı ve en iyi kurutma makinesi sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz