En İyi 10 Davlumbaz Modeli Tavsiyesi

Mutfaklar bir evin en çok vakit geçirilen alanlarından bir tanesi. Lezzetli ve hoş kokulu yemeklerin çıktığı mutfaklarda bazen ağır ve kötü kokular oluşabilmektedir. Bu kötü kokularla baş edebilmeniz adına sizler için piyasanın en çok satan, yüksek emiş güçlü ve uzun ömürlü davlumbaz modellerini listeledik.

SıraModelEmiş GücüSYblog Puanı
1White Daisy Mod F17450 m3/sa10/9.5
2Kumtel DA6-831638 m3/sa10/9.3
3Ferre Vorne D004650 m3/sa10/9.4
4Altus ALA-540 B555 m3/sa10/9.8
5VESTEL AD-6001 B Rustik320 m3/sa10/9.4
6Silverline 2238636 m3/sa10/9.7
7Bosch DWK065G20T540 m3/sa10/9.8
8Hoover Hech 616 X620 m3/sa10/9.3
9Siemens LC65KA670T540 m3/sa10/9.5
10Teka Tvt 60.1800 m3/sa10/9.8
En İyi Davlumbaz Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Davlumbaz Önerisi

Mutfakların olmazsa olmazı haline gelen davlumbazlar mutfakta oluşan kötü kokuları emerek mutfağın güzel ve ferah kokmasını sağlar. Mutfağınıza uygun en iyi ve en kullanışlı davlumbaz modelini sizler için hazırladığımız bu listeden bulabilirsiniz.

İşte 2023 yılının en iyi davlumbaz tavsiyeleri:

White Daisy Mod F17 Eğimli Davlumbaz

Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan bu davlumbaz modeli, çalışma sırasında 56 dB ses çıkartmaktadır. Mekanik kontrol paneline sahip olan cihazın 3 kademe sayısı mevcuttur. Bacasız davlumbaz modelleri arasında yer aldığı gibi, bacalı bir şekilde de kullanılabilir.

Alüminyum FiltreE Sınıfı Enerji Tüketimi
LED Aydınlatma
Bacasız veya Bacalı Kullanım

Ürün Detayı

Şerit LED aydınlatma sistemi sayesinde gece kullanımlarını kolaylaştıran White Daisy Mod F17, alüminyum filtre tipine sahiptir. En yüksek çalışma kademesinde 56 dB gürültü ile çalışan model, aynı zamanda E sınıfı tüketim yapmaktadır. Dilerseniz bu ürünü bacalı veya bacasız olarak kullanabilirsiniz.

Genişlik60 cm
Motor Gücü110W
KontrolMekanik
Enerji SınıfıE
Ses Seviyesi56 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 S** B; “Güzel ürün teslimat sorunsuz. Kendi yaptığımız mutfağımıza taktik sessiz emiş güçlü. Aspiratörünüzü uzun ömürlü kullanmak için ekstra karbon filtre de kullanın.”

👤 F A**; “Fiyat performans ürünü diyecek hiçbir şey yok. Ayrıca çok şık. Alın kullanın boş yere fazla paralar ödemeyin. Ses olarak rahatsız edici düzeyde değil.”


Kumtel DA6-831 Dokunmatik Davlumbaz

Dokunmatik kontrol paneliyle dikkat çeken Kumtel DA6-831, 3 farklı hız kademesine sahiptir. Eğimli yapısıyla mutfağınıza şık bir hava katan cihaz, 60 cm genişliğindedir. Belirli aralıklarla yıkanabilir alüminyum filtresini makinenizde yıkayarak yeniden kullanabilirsiniz.

Yıkanabilir Alüminyum FiltreD Sınıfı Enerji Tüketimi
Kullanışlı
Dokunmatik

Ürün Detayı

Siyah cam gövdeli tasarımıyla şık bir görünüşe sahip olan Kumtel DA6-831, LED aydınlatma lambalarıyla karanlık ortamlarda rahat görüş imkanı sunuyor. 52 dB gibi düşük ses seviyesinde çalışabilen davlumbazın 140 W gücünde motoru bulunuyor. 3 adet kademesiyle 638 m3/sa hava çekerek mutfağın her an temiz kokmasına yardımcı oluyor.

Genişlik60 cm
Motor Gücü140W
KontrolDokunmatik
Enerji SınıfıD
Ses Seviyesi52 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 Emrah Ş; “Ürünün montajına kadar gelip yapıldı. Ürün gayet güzel çok sesli çalışmıyor.”

👤 K K**; “Fiyat/performans olarak çok iyi. Eskiyi tamir etmek yerine yenisini aldım. Karbon filtre de taktirdim memnunum.”


Ferre Vorne D004

Ayarlanabilir çift baca özelliği sayesinde tüm mutfak dolaplarına neredeyse tam uyum sağlayan Ferre Vorne D004, özel LED aydınlatmaya sahiptir. Mekanik butonları üzerinden kademe geçişleri yapabileceğiniz bu modelde 3 farklı hız ayarı mevcuttur.

Yüksek Verimli MotorSesli Çalışıyor
Ayarlanabilir Baca Sistemi

Ürün Detayı

Bakır sargılı yüksek verimlilik sağlayan motoruyla hem sessiz hem de güçlü performans gösteren Ferre Vorne D004, duvar tipi kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Eğimli ve cam yapıya sahip olan bu davlumbaz 55 dB ses seviyesinde çalışırken 650 m3/sa hava çekişi yapabilmektedir.

Genişlik60 cm
Kademe Sayısı3
KontrolMekanik
Ses Seviyesi55 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 G** E; “Ocak ve davlumbazı ferre den aldım çok memnun kaldım. Davlumbazın çekim gücü gayet iyi. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.”

👤 Serdar S; “Çekişi gayet güzel servis sıkıntısı yok hemen geldiler kurdular.”


Altus ALA-540 B

Altus’un en fazla tercih edilen davlumbaz modellerinin başında gelen Altus ALA-540 B, yüksek güçlü motoruyla mutfağınızda oluşan kötü kokuyu ortadan kaldırıyor. Davlumbaz fiyatları arasında en hesaplı ürünlerden biri. Diğer modellere nazaran bir tık daha sesli çalışsa da performansı takdire şayan.

LED AydınlatmaSesli Çalışıyor
Gömülebilir Düğme

Ürün Detayı

60 cm genişliğinde üretilen Altus ALA-540 B’nin filtresini zaman zaman temizleyebilir ve yeniden kullanabilirsiniz. Böylelikle davlumbazınız her zaman ilk günkü performansını gösterir. Modelin üzerinde yer alan LED aydınlatmalarıyla geceleri artık davlumbaz kullanmak çok basit. En düşük 55 dB en yüksek 69 dB ses seviyesinde çalışan bu modelin 3 kademeli hız seviyesi bulunuyor.

Genişlik60 cm
Kademe Sayısı3
KontrolMekanik
Ses Seviyesi69 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 K** Ç; “1. kademede ses seviyesi rahatsız etmiyor. Diğer kademeler normal seviyede. İşini gören şık bir davlumbaz. Bu fiyat seviyesinde güzel bir ürün.”

👤 C A**; “Gayet şık ve işini yerine getiren bir ürün. f/p ürünü diyebiliriz.”


VESTEL AD-6001 B Rustik Davlumbaz

Diğer modellerden farklı olarak sahip olduğu geri dönüş önleme sistemiyle farkını ortaya koyan VESTEL AD-6001 B, bu özellik sayesinde dışarıdan gelebilecek kötü kokuları engeller.

Geri Dönüş Önleme SistemiSesli Çalışıyor
Yıkanabilir Filtre
Gömülebilir

Ürün Detayı

Piramit şekilli ve 60 cm genişliğindeki yapısıyla mutfaktaki yerini alan VESTEL AD-6001 B, en fazla 320 m3/sa emiş yapabilmektedir. 3 kademe hız ayarını cihazın üzerinde bulunan mekanik düğmeleri üzerinden rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman filtreyi temizleyerek yeniden kullanabilirsiniz.

Genişlik60 cm
Kademe Sayısı3
KontrolMekanik
Ses Seviyesi63 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 B** M; “Çok güzel güvenerek alabilirsiniz. Fiyat olarak en uygun buradaydı. Teşekkürler.”

👤 N K**; “Kaliteyi hesaplı almak istiyorsan tereddüt etmeden alabilirsiniz. Şiddetle tavsiye ederim.”


Silverline 2238 Bordo Retro

A+ enerji sınıfıyla diğer davlumbaz modelleri göre çok daha az tüketim yaparak yüksek performansta çalışabilen Silverline 2238 Retro Bordo, en fazla 636 m3/sa hava emişi yapabilmektedir.

A+ Enerji SınıfıSesli Çalışıyor
Yıkanabilir Filtre
Yüksek Emiş Gücü

Ürün Detayı

Şık piramit tasarımıyla mutfağınıza güzel bir görünüm katacak olan Silverline 2238 Retro Bordo, yuvarlak dijital butonlara sahiptir. Bu butonlar üzerinden cihazın aydınlatmalarını açabilir ve istediğiniz hız ayarında kullanabilirsiniz. 636 m3/sa hava çekişi yapan model, 60 cm genişliğinde üretilmiş olup duvar tipine uygundur.

Genişlik60 cm
Kademe Sayısı3
KontrolMekanik
Ses Seviyesi67 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 Eray Y; “Ürünü çok beğendim fiyatını fazlasıyla hak ediyor.”

👤 Muhammet A; “Cihazı çalıştırdıktan sonra mutfakta hiçbir koku kalmadı süper ötesi teşekkürler.”


Bosch DWK065G20T Beyaz Davlumbaz

Elektronik kontrol sistemi sayesinde daha rahat bir kullanım deneyimi sunan Bosch DWK065G20T, birçok ayarı kolayca yapmanıza yardımcı olmasıyla en çok tercih edilen davlumbaz modelleri arasında yer alıyor. LED aydınlatma özelliği ve çelik yağ filtresiyle kullanıcıdan olumlu puan almayı başarıyor.

Elektronik KumandaC Enerji Sınıfı
Çelik Yağ Filtresi
LED Aydınlatma

Ürün Detayı

En yüksek çalışma kademesinde 70 dB gürültü çıkaran bu model, C sınıfı enerji tüketimi yapmaktadır. Toplamda 3 hız ayarı bulunan Bosch DWK065G20T, en fazla 540 m3/sa emiş yapabilmektedir. Her davlumbaz modelinde olduğu gibi ürünün çelik yağ filtresini zamanı geldiğinde değiştirmekte fayda var.

Genişlik60 cm
Kademe Sayısı3
KontrolMekanik
Ses Seviyesi70 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 M** K; “Çok başarılı bir urun ve arkasında kaliteli bir servis ağı var.”

👤 H K**; “Çok şık ve kokuları çok güzel çekiyor.”


Hoover Hech 616 X İnox Davlumbaz

Uygun fiyatının yanında sahip olduğu özelliklerle kullanıcıyı memnun eden Hoover Hech 616 X, A sınıfı enerji verimliliğinde çalışmaktadır. 3 kademe hız ayarıyla 620 m3/sa emiş yapabilen model, 64 dB gürültü çıkartmaktadır.

Yıkanabilir FiltreSesli Çalışıyor
A Enerji Sınıfı
Halojen Aydınlatma

Ürün Detayı

Bulaşık makinesinde yıkanabilir filtresiyle uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz Hoover Hech 616 X, maksimum 64 dB sesle çalışmaktadır. Mekanik kontrol tipli ürünün 3 farklı hız kademesi bulunurken aynı zamanda halojen aydınlatmaya sahiptir. A enerji sınıfı sayesinde çok daha az tüketim yapar ve kullanıcıyı fatura konusunda üzmez.

Genişlik60 cm
Kademe Sayısı3
KontrolElektronik
Ses Seviyesi64 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 C** D; “Kalite kötü değil. Ses rahatsız edici değil. Çekiş iyi. Özellikle servis süper.”

👤 S** A**; “Ürün fiyatı uygun alıp kullanmanızı tavsiye ederim. Serviste aradığınız zaman gelip ücretsiz montajını yapıyor.”


Siemens LC65KA670T Siyah Davlumbaz

Dokunmatik kontrol sistemiyle kullanımı kolaylaştıran Siemens Lc65ka670t, 3 farklı emiş gücüne sahiptir. Modelin filtresini belirli aralıklarla bulaşık makinesinde yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu ürün duvar tipi kullanıma uygun ve 60 cm genişliğinde üretilmiştir.

Yıkanabilir FiltreC Enerji Sınıfı
Dokunmatik Panel
Bacasız Kullanıma Uygun
LED Aydınlatma

Ürün Detayı

En düşük 56 dB en fazla 70 dB ses seviyesinde çalışan Siemens Lc65ka670t, 3 kademe hız ayarıyla 540 m3/sa hava emişi yapabilmektedir. Dokunmatik paneli üzerinden istediğiniz ayarı basit bir şekilde yapabileceğiniz bu davlumbaz modelinde LED aydınlatma ve yıkayabileceğiniz filtre bulunmaktadır.

Genişlik60 cm
Kademe Sayısı3
KontrolDokunmatik
Ses Seviyesi70 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 M** E; “Ürün görsel olarak çok güzel. Özellikle seramik ocakla beraber çok uyumlu oldu.”

👤 S** S**; “Başarılı bir ürün, İlave filtreler ile Bacasız kullanıyorum. Zarif ve kullanışlı.”


Teka Tvt 60.1

Listenin en çok hız kademesine ve en yüksek emiş gücüne sahip olan Teka Tvt 60.1, gösterdiği üstün performans ile diğer modellerden bir adım daha önde. Güçlü emiş gücünün yanında 48 dB düşük ses seviyesi olunca ürün, kendisine hayran bırakıyor.

Yüksek Emiş GücüC Enerji Sınıfı
Dokunmatik Panel
Boost Fonksiyonu
Yüksek Kademe

Ürün Detayı

Hem güçlü hem de sessiz bir şekilde çalışarak fiyatını sonuna kadar hak eden Teka Tvt 60.1, 5 farklı hız kademesine sahiptir. Dokunmatik kontrol paneliyle kullanımı basitleştiren bu ürün, 800 m3/sa seviyesinde emiş yapabilmektedir. Boost fonksiyonunu aktif ederek gitmek bilmeyen kokuların üstesinden gelebilirsiniz.

Genişlik60 cm
Kademe Sayısı5
KontrolDokunmatik
Ses Seviyesi48 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 İ** D**; “Ürün güzel ve sağlam ve hızlı teslim edildi.”

👤 Emre D**; “Çok başarılı çok beğendik.”


Sıkça Sorulan Sorular

Davlumbaz ne işe yarar?

Davlumbazlar mutfakta pişen ağır, dumanlı ve yağlı yiyeceklerin oluşturduğu kökü kokuları emerek mutfağın temiz kalmasına yardımcı olur. Bu davlumbazlar sayesinde kıyafetlerinize ve mutfak dolaplarınıza yemek kokusu sinmez.

Davlumbaz nasıl çalışır?

Aldığınız davlumbaz modelini kendi servisine kurdurduktan sonra cihazı istediğiniz kademede kullanabilirsiniz. Davlumbazlar çalıştığı andan itibaren havayı içerisine çekerek ortamın kötü kokmasını engellemektedirler.

Davlumbaz nasıl temizlenir?

Genellikle her davlumbaz modeli temizlenebilir filtreye sahiptir. Ürününüz kullanma kılavuzundaki temizleme adımlarını doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleştirerek filtrenizi temizleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu temizlik sayesinde davlumbazınızı en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın