Mutfakların şık ve fonksiyonel olmasını sağlayan ankastre setler özellikle yeni yapılan konutların en önemli ayrıntısı olarak öne çıkıyor. Ayrıca yenilenen dairelerde de akla ilk gelen ihtiyaç, mutfakların ankastre set kullanımına uygun olarak dizayn edilmesi oluyor.

Bu vazgeçilmez konfor mutfakta iş yapmayı keyifli bir uğraşı haline getirdiği gibi tüm aile için de bir buluşma noktası haline geliyor. Fırın, davlumbaz ve ocaktan oluşan temel ürünlerin yanında bulaşık makinesi, mikrodalga, buzdolabı gibi pek çok parçanın da kullanıldığı ankastre mutfaklar ev için ekstra bir değer yaratmayı da başarıyor. Farklı renk ve modelleriyle dekoratif unsurlar olan ankastre setler, şık tasarımlarıyla mutfağınızın havasını değiştiriyor.

SıraModelEnerji SınıfıSYblog Puanı
1Siemens SelectionA+++10/9.8
2Arçelik New StarA10/9.6
3Teka Chef 4A10/9.5
4Ferre New White PruzaA10/9.2
5Simfer OscarA10/9.2
6Vestel InoxD10/9.5
7HooverA10/9.3
8Femaş Beyaz İnciA10/9.3
9Luxell KristalA+10/9.5
10EstyA+10/9.2
Ankastre Set Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Ankastre Set Modelleri

İçeriğimizde en iyi ankastre set markalarını bir araya getirerek sizler için bir öneri listesi hazırladık. Listemizde hem ucuz hem de pahalı ankastre set modellerine yer vererek farklı bütçeden alıcılar için ortak bir kaynak yaratmak istedik. Aynı zamanda en iyi ankastre set seçimlerimizde kullanıcı yorumları ve şikayetlerini de değerlendirerek göz önünde bulundurduk.

İşte 2022 yılının en iyi ankastre setleri:

Siemens Selection Ankastre Set

Yüksek malzeme kalitesi, şık tasarımı ve kullanışlı özellikleriyle kullanıcısının bir daha vazgeçemediği bu ürün, üst segmentin en çok beğenilen ankastre setlerinden birisidir.

Şık TasarımToz Tutuyor
Yüksek Performans
Malzeme Kalitesi

Ürün Detayı

Siyah mat rengiyle bulunduğu mutfağa bambaşka bir hava katan set, yüksek kaliteli malzemelerden üretilmesi sayesinde ömürlük kullanım sunuyor. 8 farklı pişirme programıyla her türlü yemeği yapabilmenizi sağlayan fırın, elektronik saati ve dokunmatik LED ekranıyla büyük kolaylık sağlıyor. 3 farklı havalandırma derecesiyle ortamı kısa süre içerisinde soğutan davlumbaz, fazla ses çıkartmaması ve dokunmatik kontrolüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Son olarak genişletilmiş pişirme gözlerine sahip ocağıyla yemek pişirme deneyiminizi arttıran ürünün kolay temizlenebilmesi sayesinde öne çıktığını söyleyelim.

Davlumbaz Genişliği60 cm
Ses Seviyesi56 dB
Davlumbaz Hava Debisi530
Fırın Hacmi66 L
Fırın Enerji SınıfıA+++
Fırın Program Sayısı8
Yakıt TipiDoğalgaz, LPG

Kullanıcı Yorumları

👤 F**** A****; “Gayet iyi. Fırın çok güzel pişiriyor. Davlumbazın çekim gücü güzel. Sadece ocak siyah cam olduğu için çok fazla toz ve lekeyi gösteriyor.”

👤 İ*** M****; “Ürünleri beğenerek aldık. Sonuçta Siemens. Oldukça şık ve de performans olarak beğendik. 3 aydır kullanıyoruz. Tavsiye ederim.”


Arçelik New Star Ankastre Set

Şık tasarımı yüksek performansla birleştirmesi sayesinde üst segmentin en çok tercih edilenlerinden olan ürün, bu sayede en iyi ankastre setler listemize girmeyi başarıyor.

Kullanımı KolayÇabuk Kirlenmesi
Modern Tasarım
Sessiz Davlumbaz

Ürün Detayı

Tamamen siyah tasarımı ile evinize bambaşka bir hava katan set, Arçelik’in kalitesini üzerinde taşıyor. Yeni nesil motoru sayesinde sessiz çalışan davlumbaz, şık tasarımı ve güçlü LED ışıklarıyla kullanıcısına büyük konfor sağlıyor. Pişirme alanı genişletilmiş ocağıyla da daha rahat kullanım sağlayan set, zaman ayarlayıcısı ve 8 adet fonksiyonu bulunan fırınıyla oldukça lezzetli yemekler yapabilmenizi sağlıyor.

Davlumbaz Genişliği60 cm
Davlumbaz Hava Debisi530
Fırın Hacmi72 L
Fırın Enerji SınıfıA
Fırın Program Sayısı8
Yakıt TipiDoğalgaz

Kullanıcı Yorumları

👤 H**** F****; “Oldukça kaliteli bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Şık bir tasarıma sahip ve oldukça kullanışlı”

👤 K**** K****; “Süper bir ürün. Kullanışlı ve şık. Teşekkürler.”


Teka Chef 4 Ankastre Set

Son teknolojiden üretilmiş olması sayesinde oldukça fonksiyonel ve kullanışlı olan ürün, bu sayede en iyi ankastre setler arasına girmeyi başarıyor.

Kullanışlı FırınDavlumbazı Son Seviyede Gürültü Yapıyor
Şık Tasarım
Üst Düzey Güvenlik Sunması

Ürün Detayı

Hayatınızı kolaylaştıran tasarımıyla yemek yapmayı bir eğlence haline getiren set, son derece işlevsel özellikleriyle kullanıcısına büyük faydalar sunuyor. 5 farklı pişirme fonksiyonuna sahip olan fırın, 65 litrelik iç hacmiyle her türlü yemeği yapabilmenizi sağlıyor. Otomatik ateşleme ve gaz kesme fonksiyonlarına sahip ocağı olan set, bu sayede üstün performans sunuyor. Son olarak dokunmatik kontrol paneli olan davlumbazın programlanabilir çalışma süresi sunduğunu belirtelim.

Davlumbaz Genişliği60 cm
Davlumbaz Hava Debisi450
Fırın Hacmi65 L
Fırın Enerji SınıfıA
Fırın Program Sayısı6
Yakıt TipiDoğalgaz, LPG

Kullanıcı Yorumları

👤 S**** G***; “Hanım çok beğendi. Tabi ki kullandıktan sonra yorum yapıyorum. Fırın gayet güzel pişiriyor. Ocak da oldukça güzel, özellikle gerekli güvenlik özellikleri mevcut. Davlumbaz iyi çekiyor.”

👤 Ö**** İ****; “Fırın gayet güzel. Ocak da güzel ve şık. Ancak su kaçırmaması için oturduğu kısmın silikonlanmasında fayda var.”


Ferre New White Pruza Ankastre Set

Tasarımcılar tarafından özel olarak tasarlanan ürün, sıra dışı yapısı sayesinde ankastre setler arasında en çok beğenilenler arasındadır.

Fiyat PerformansFırın Geç Pişiriyor
Ocak Gözü Sayısı
Malzeme Kalitesi

Ürün Detayı

Komple beyaz yapısı sayesinde evinizdeki diğer beyaz eşyalarla uyum sağlayan set, benzersiz tasarımıyla da ortama farklı bir hava katıyor. Özellikle ocağının sıra dışı tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine toplayan ürün, 5 farklı gözü olması sayesinde öne çıkıyor. Kolay temizlenebilir yapıya sahip olmasıyla kullanıcıların çok sevdiği set, 24 saate kadar programlanabilir fırına sahiptir. Bu fırınla pişmesi zor olan yemekleri bile kolaylıkla pişirebilirsiniz.

Davlumbaz Hava Debisi650
Fırın Enerji SınıfıA
Fırın Program Sayısı7
Yakıt TipiDoğalgaz, LPG

Kullanıcı Yorumları

👤 İ**** Ş***; “Ferre markası, kendisinden marka değeri olarak en büyük rakiplerine karşı bu ürün ile resmen fiyat performans ve kalitelisi ile tokatlayıp geçmiş. Malzeme kalitesi olsun gerekse görsel şıklığı olarak harika bir ürün.”

👤 M**** A***; “Ürünü alalı yaklaşık 1 ay kadar oldu. İnanılmaz kullanışlı ve estetik bir ürün. Ben bayıldım almak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Gerçekten memnun kalacaksınızdır.”


Simfer Oscar Ankastre Set

Uygun fiyata yüksek performansı sunmasıyla tüm dikkatlerin üzerinde olduğu ürün, bu sayede en iyi ankastre setler arasındaki yerini garantiliyor.

Kolay TemizlenebilirDavlumbazı Son Seviyede Gürültü Yapıyor
Dokunmatik Dijital Saat
Ergonomik Tasarım

Ürün Detayı

Şık tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çeken ankastre set, siyah renk sevenler için en iyilerden birisidir. Dokunmatik geniş ekranlı dijital saati olan fırın, kolay kullanıma sahip olmasıyla kullanıcıları tarafından çok beğeniliyor. Geniş camları ve ince tasarımıyla yemeklerinizi daha rahat bir şekilde yapabileceğiz fırın, otomatik ateşlemesi olan ocağıyla kolay kullanım sağlıyor. Son olarak kolay temizlenebilir yapıya davlumbazın özel motoru sayesinde sessiz bir şekilde çalıştığını belirtelim.

Davlumbaz Genişliği60 CM
Davlumbaz Hava Debisi500
Fırın Enerji SınıfıA
Fırın Program Sayısı8
Yakıt TipiGazlı

Kullanıcı Yorumları

👤 E***** T***; “Uzun araştırmalar sonucu bu seti aldım. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Öncelikle set hepsi cam üç parçadan oluşuyor. Çok şık bir duruşu var. Davlumbazın sesi gayet iyi, çekişi de öyle. Ocağın temizliği ateşlemesi ve kullanımı da oldukça rahat. Fırını emsallerine göre hem sessiz hem de her tarafı aynı düzeyde pişiriyor. Bence rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir set.”

👤 M**** G***; “Ürün çok güzel. Kalite hissi yüksek. Görüntüsü de iyi. Servisi ve kurulumunda herhangi bir sorun yaşamadık. Alırken çok tereddüt ederek aldık ama memnunuz.”


Vestel Inox Ankastre Set

Klasik olan her zaman iyidir diyenler için özel olarak üretilen ürün, üstün performansıyla en iyi ankastre setleri listemize üst sıralardan giriyor.

Malzeme KalitesiTemizliği Zor
Basit Kullanıma Sahip
Kullanışlı Fırın

Ürün Detayı

Malzeme kalitesiyle adından çokça söz ettiren set, darbelere dayanıklı yapısıyla uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Çıkarılabilir iç camı sayesinde kolay bir şekilde temizlenebilen fırını, yoğurt ve ekmek yapma gibi 6 farklı programa sahiptir. Ocağında ise gaz sönme emniyeti ve düğmeden ateşleme gibi özelliklere sahip olan setin davlumbazı saatte 291 m3 hava çekebiliyor. Bu davlumbaz özellikle geri dönüş önleme sistemiyle rakiplerinden ayrılıyor.

Davlumbaz Genişliği60 CM
Davlumbaz Hava Debisi291
Fırın Enerji SınıfıD
Fırın Program Sayısı6
Yakıt TipiLPG

Kullanıcı Yorumları

👤 A**** G***; “Oldukça başarılı bir ürün. Fiyatı cazip olması sayesinde ilgimi çekmişti. Bugüne nasip oldu almak ve çok beğendim.”

👤 Y**** Y****; “Fırını gayet güzel pişiriyor. Inox özelliği güzel. Şık bir ürün. Herkese tavsiye ederim.”


Hoover Ankastre Set

Üstün özellikleri ve uygun fiyatıyla kullanıcısını memnun eden ankastre set, bu sayede alışveriş platformlarında en çok değerlendirilen ve rağbet gören ürünlerden birisi olmayı başarıyor.

Şık TasarımKolay Kir Tutuyor
Güçlü Davlumbaz
Fiyat Performans

Ürün Detayı

Siyah renk sevenlerin en çok tercih ettiği setlerden olan bu ürün, üstün malzeme kalitesi sayesinde onlarca yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek yapıya sahiptir. Camı oldukça kalın olması sayesinde ısıyı dışarıya yansıtmayan fırın, bu sayede yemeklerinizi kısa sürede yapabilmenizi sağlıyor. Ergonomik tasarıma sahip ocağıyla kullanımı çok rahat olan setin davlumbazı da bir o kadar kullanışlıdır.

Davlumbaz Genişliği60 CM
Davlumbaz Hava Debisi650
Fırın Enerji SınıfıA
Fırın Program Sayısı8
Yakıt TipiDoğalgaz, LPG

Kullanıcı Yorumları

👤 C***** T***; “Ürünü indirimden çok uyguna almıştım. Bir yıldır kullanıyorum. Fırın ve ocaktan memnunum. Davlumbazın ilk zamanlara göre sesi arttı ama görevini yapıyor. Bu setin ocak demirleri emaye diye tercih ettim. Bundan dolayı leke olabiliyor, o da normal. Fırın gayet güzel çalışıyor, sıkıntı yok, kendini temizleme özelliği de iyi.”

👤 N***** Ç****; “Ürün gayet güzel. Set komple olarak kullanışlı. Bütün hepsini denedikten sonra yorum yapıyorum. Fırın çok güzel pişiriyor.”


Femaş Beyaz İnci Ankastre Set

Komple beyaz tasarımıyla görenleri kendine hayran bırakan ankastre set aynı zamanda evinizdeki diğer beyaz eşyalarla da uyum sağlayacaktır. Ayrıca özellikleriyle de evinizin bir numaralı yardımcısı olacaktır.

Düşük Enerji TüketimiFırın Camı Küçük
Basit Kullanıma Sahip
Isı Tutmaz

Ürün Detayı

Birbiriyle uyumlu tasarlanmış ocak, fırın ve davlumbazdan oluşan bu set, mutfağınızla bütünleşerek ortama farklı bir hava katıyor. Elektrik kablosu gibi bağlantı ekipmanlarını gizleyerek kötü görünümü ortadan kaldıran ürün, 64 litre iç hacme ve 6 farklı pişirme programı olan fırına sahiptir. Bu fırın yüksek performansı düşük enerjiyle sağlamasıyla öne çıkıyor. Ayrıca 3 kademeli emiş gücüne sahip olan davlumbazın sessiz motoru sayesinde gürültüye izin vermediğini söyleyelim.

Davlumbaz Genişliği60 CM
Davlumbaz Hava Debisi300
Fırın Enerji SınıfıA
Fırın Program Sayısı6
Yakıt TipiDoğalgaz

Kullanıcı Yorumları

👤 Y**** B****; “Fırını çok güzel pişiriyor. Ocak ve davlumbazda gayet şık ve sorunsuz çalışıyor. Eminim herkes bilindik markalardan almak istiyordur. Bende öyle düşünüyordum ama çok araştırdım ve bunu aldım. Hem fiyatı hem de performansı çok iyi.”

👤 M***** E****; “Ürün güzel, fiyatının hakkını veriyor. Fırını test ettik, gayet güzel. Alt üst yakmıyor, eşit pişiriyor. Davlumbazı çok güçlü, sesli ama benim için çok önemli değil. LED ışığı kuvvetli. Ocak gayet şık ve kullanışlı.”


Luxell Kristal Ankastre Set

Gaz kesme emniyetli ocağa, zaman ayarlı fırına ve rotary kontrole sahip set, bu sayede üst düzey güvenlik sunuyor.

Kullanışlı FırınFırının İçi Karanlık
Üst Düzey Güvenlikli Olması
Kolay Temizlenebilmesi

Ürün Detayı

Bu ankastre set Luxell A6Sf2 fırından, Luxell 830 davlumbazdan ve Luxell 40Tahdf ocaktan oluşuyor. Hareketli açık rezistans özelliği sayesinde %40 oranında enerji tasarrufu sağlayan Luxell A6Sf2 fırın, 4 farklı pişirme fonksiyonuna ve ayarlanabilir termostata sahiptir. Davlumbazında ise yıkanabilir alüminyum filtre bulunan sette aynı zamanda LPG ve doğalgaz kullanımına uygun ocak bulunuyor. Bu sayede dilediğiniz enerjiyle ankastre setinizi çalıştırabilirsiniz.

Davlumbaz Genişliği60 CM
Davlumbaz Hava Debisi650
Ses Seviyesi56 dB
Fırın Enerji SınıfıA+
Fırın Program Sayısı4
Yakıt TipiDoğalgaz

Kullanıcı Yorumları

👤 B***** A***; “Yaklaşık olarak 2 aydır kullanıyorum. Ne ocağından ne de fırınından hiçbir şikayetim olmadı. Sadece davlumbaz biraz sesli çalışıyor o da onun özelliği sanırsam. Çok memnunum.”

👤 H**** K****; “Fiyatına göre iyi ürün. Mutfakta şık durdu. Davlumbaz son ayarda biraz yüksek ses çıkarıyor. Fırın tepsileri biraz daha kaliteli olabilirdi.”


Esty Beyaz Ankastre Set

Uygun fiyata yüksek performans sunması sayesinde kullanıcıları tarafından çok beğenilen ürün, bu sayede en iyi ankastre setleri arasına girmeyi başarıyor.

Uygun FiyatFırında Zamanlama Yok
Modern Tasarım
Isı Tutmaz

Ürün Detayı

Komple beyaz tasarımıyla diğer beyaz eşyalarınızla uyumlu olacak olan Esty ankastre set, uygun fiyatıyla öne çıkıyor. 6 farklı programa sahip fırınıyla istediğiniz yemekleri pişirebileceğiniz ürün, 72 litrelik iç hacmiyle ortalama bir ailenin tüm ihtiyacını karşılıyor. A+ enerji sınıfıyla düşük enerji tüketimi yapan fırın, saatte 650 m3 havayı çekebiliyor. Ayrıca turbo özelliğe sahip fırını olan setin bu sayede kısa sürede yemeklerinizi pişirebileceğini söyleyelim.

Davlumbaz Genişliği60 CM
Davlumbaz Hava Debisi650
Fırın Hacmi72 L
Fırın Enerji SınıfıA+
Fırın Program Sayısı6
Yakıt TipiDoğalgaz

Kullanıcı Yorumları

👤 S**** A****; “Düşünmeden alabileceğiniz bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Zaten uygun fiyatlı ve pek de rakibi yok.”

👤 K**** F****; “Bir arkadaşımın tavsiyesiyle bu markayla tanıştık. Çok güzel setleri var. Bu da o setlerden birisi. Herkese tavsiye ederim.”


Sıkça Sorulan Sorular

Ankastre sette hangi marka daha iyi?

Ankastre setler uzun yıllardan beridir üretilen beyaz eşyalardandır. Bu yüzden de köklü markalar bu sektörde yer alıyor. Üst segmentte Arçelik, Siemens ve Teka markalarını tercih edebilirsiniz. Fiyat performans olarak ise Ferre, Simfer, Vestel ve Hoover markalarından ürünlerinizi alabilirsiniz.

En son çıkan ankastre setler hangisi?

En son çıkan ankastre setler genellikle dikey davlumbaza sahip ve mat yüzeyli olanlardır. Hem daha şık hem de daha kolay temizlenebilir olması sayesinde bu yapı tercih ediliyor. Ek olarak düşük enerji tüketime sahip bu setler arasında Siemens Selection, Arçelik New Star ve Simfer Oscar yer alıyor.

Ankastre set fiyatları ne kadar?

Ankastre set fiyatları markadan markaya modelden modele göre değişiyor. En düşük 3500 TL civarında bulabileceğiniz ankastre setlerin fiyatları üst segmentlerde 11.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Ankastre set alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ankastre set almadan önce ilk olarak içerisindeki davlumbaz, ocak ve fırının sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına bakmanız gerekiyor. Daha sonra bu ürünlerin kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Son olarak ise bu ürünlerin uzun yıllar boyunca garantisinin olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Bazı markalar ürünlerine 5 yıla kadar garanti verebiliyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz