Lezzetli yemekler pişirmek, yeni tarifler denemek ve şık sofraları sevdiklerimizle paylaşmak son yıllarda giderek artıyor. Gerek erkekleri gerekse kadınları mutfağın sihirli dünyasına davet eden ankastre fırınlar da bu konuda oldukça etkili. Yemek pişirmeyi işten ziyade zevkli bir hobi haline getiren bu fırınlar kolay kullanıma sahip olması sayesinde her yaştan insanın kullanımına uygundur. Bu içeriğimizde özellikleri bakımından en iyi fırın modellerini bulabilirsiniz.

SıraModelHacimSYblog Puanı
1Bosch HBF514BW0T66 L10/9.7
2Arçelik 9619 MS66 L10/9.6
3Simfer 124561 L10/9.4
4Samsung NV60K5140BB60 L10/9.3
5Siemens HB514FBR0T66 L10/9.2
6Profilo FRMA126B66 L10/9.3
7Altus ALA 137 B70 L10/9.3
8Electrolux EZB3410AOX57 L10/9.4
9Luxell A6Sf2 Mt57 L10/9.5
10Kumtel B66-S258 L10/9.3
Fırın Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Fırın Modeli

Yazımızın bu bölümünde size en iyi fırın markaları tarafından piyasaya sunulan modeller hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kullanıcılarının takdirini kazanmış olan ve en iyi fırın markaları tarafından üretilen bu modelleri özelliklerine göre sıraladık.

İşte 2023 yılının en iyi fırın modelleri:

Bosch HBF514BW0T

3D Hotair özelliği sayesinde ısıyı hızlı ve eşit bir şekilde dağıtan Bosch HBF514BW0T, bu özelliği sayesinde en iyi fırınlardan birisi olmayı başarıyor.

Dokunmatik EkranYüksek Enerji Tüketimi
Hızlı Isıtma
Şık Tasarım

Ürün Detayı

Dokunmatik LED ekranıyla daha kolay bir kullanıma sahip olan ankastre fırın, halojen aydınlatması sayesinde pişirmenin tüm aşamalarını görebilmenize yardımcı oluyor. Gömülebilir düğmeleri ile şık bir görünümü olan fırın aynı zamanda daha kolay bir şekilde temizlik yapabilmenizi sağlıyor. Son olarak soğuk hava fanı ile kısa sürede soğutabilen üründe elektronik saat olduğunu da belirtelim.

İç Hacim66 L
Enerji SınıfıA
Enerji Tüketimi0.98 kWh/Çevrim
Pişirme Programı8
Boyut54,8 cm x 55 cm x 59,5 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 A** V**; Kapağı ve içindeki rafları çıkarıp yıkayabilme özelliği çok iyi. Pişirmesi de gayet güzel. Isındığında zil sesi ile uyarıyor. Tavsiye ederim.

👤 N** G**; Ürün çok kaliteli ve şık tasarımlı. Pişirmesinde de sıkıntı yaşamadık. Tavsiye ederim.


Arçelik 9619 MS

Mat siyah rengiyle evinizin havasını değiştirecek kapasitede olan fırın, bu özelliği sayesinde farklılığı seven kullanıcıların bir numarası olmuş durumdadır.

Ergonomik TasarımZaman Ayarı Yok
Hızlı Isıtma
Malzeme Kalitesi

Ürün Detayı

6 farklı programıyla istediğiniz türde yemeği pişirebilmenizi sağlayan ankastre fırın, 66 litrelik hacmiyle ortalama bir ailenin tüm ihtiyacını karşılayabiliyor. Fan destekli pişirme sunması sayesinde yemeğinizi kısa sürede pişiren ürün, yüksek malzeme kalitesiyle uzun kullanım ömrü sunuyor. Ayrıca kullanımı oldukça kolay olan fırının modern tasarımıyla öne çıktığını söyleyelim.

İç Hacim66 L
Enerji SınıfıA
Enerji Tüketimi0.95 kWh/Çevrim
Pişirme Programı6
Boyut56 cm x 55 cm x 60 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 S** A**; 1 yıldır kullanıyorum. Maşallah çok kuvvetli, çarçabuk pişiriyor. Düşünmeden alın.

👤 N** G**; Son derece memnun kaldım. Her şeyi 15 dakikada pişiriyor. Malzeme kalitesi de çok iyi.


Simfer 1245

Hem gazlı ocağa hem de ankastre fırına sahip olan model, bu özelliğiyle fiyat performans ürün isteyenlerin en çok tercih ettiği ürün oluyor.

Güçlü İç AydınlatmaYüksek Enerji Tüketimi
Kolay Temizlenir
Otomatik Ateşleme Sistemi

Ürün Detayı

Low-e özellikli camı sayesinde iç ısısını koruyabilen fırın, bu sayede yemeklerinizi daha hızlı bir şekilde pişirebilmenizi sağlıyor. Düğmeden otomatik ateşleme sistemi sayesinde kolay kullanıma sahip olan model, yüksekliğini ayarlayabileceğiniz özel ayakla beraber geliyor. Son olarak otomatik gaz kesme emniyeti ile güvenliğinizi en üst düzeye çıkartan ürünün kolay temizlenebilir yapıya sahip olduğunu belirtelim.

İç Hacim61 L
Enerji SınıfıA
Enerji Tüketimi2,3 kWh/Çevrim
Pişirme Programı7
Boyut59,8 cm x 61 cm x 86 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 T** K**; Tam fiyat performans ürünü. Herhangi bir kusuru, hatası yok. Gönül rahatlığı ile alınabilir.

👤 Y** P**; Çok memnun kaldım. Ürün gayet iyi ve kullanışlı. İhtiyaç duyduğunuz tüm pişirme programlarını bulabilirsiniz. Tavsiye ederim.


Samsung NV60K5140BB

Fırını temiz tutmayı kolaylaştıran katalitik temizleme sistemine sahip olan model, pişirme esnasındaki yağları emerek sıçramasını ve damlamasını önlüyor.

Eşit Pişirim YapmasıAydınlatması Az
Kolay Temizlenir
Minimal Tasarım

Ürün Detayı

Ergonomik tutma kolu ile hem kavraması kolay olan hem de ısı geçirmeyen model, bu sayede daha güvenli bir şekilde kullanma imkanı sağlıyor. Gömülebilir kontrol düğmeleri ile şık bir tasarıma sahip olan fırının bu sayede temizlenmesi de kolaydır. Ayrıca fan destekli ısı yayım sistemi sayesinde yiyecekleri eşit bir şekilde pişiren fırının kavurmalar için de kullanılabileceğini söyleyelim.

İç Hacim60 L
Enerji SınıfıA
Enerji Tüketimi0,98 kWh/Çevrim
Pişirme Programı7
Boyut59,5 cm x 56,5 cm x 59,5 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 B** E**; Çok güzel ve şık bir fırın. Kesinlikle tavsiye ederim. Pişirme programları da yeterli, daha ne olsun.

👤 A** Ç**; Anneme hediye olarak aldım. Çok güzel ve kullanışlı. Annem harici poğaça, kek için kullandığım çok oldu. Kalite için önerilir.


Siemens HB514FBR0T

Yenilikçi ısı dağıtımı sayesinde en mükemmel sonucu sağlayan fırın, aynı anda 3 tepside kek, kurabiye veya pasta pişirebilmenizi sağlıyor.

Dokunmatik EkranFana Yakın Kısımlar Çok Pişiyor
Düşük Enerji Tüketimi
Soğuk Hava Fanı

Ürün Detayı

Hızlı ön ısıtması sayesinde gerekli fırınlama ısısına daha çabuk ulaşacağınız fırın, 3D hotAir plus özelliğiyle mükemmel ısı dağılımı sağlıyor. 8 farklı pişirme programı sunması sayesinde her türlü yemeği pişirebilmenizi sağlayan ürün, halojen aydınlatmasıyla pişirmenin her aşamasını görebilme imkanı veriyor. Son olarak ergonomik dizaynı ile daha kolay kullanım sunan fırının üst düzey güvenlik sistemlerine sahip olduğunu ekleyelim.

İç Hacim66 L
Enerji SınıfıA
Enerji Tüketimi0.79 kWh/Çevrim
Pişirme Programı8
Boyut59,4 cm x 54,8 cm x 59,5 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 S** Y**; Uzun araştırmalar sonucu aldık. Siemens kalitesi diye su götürmez bir gerçek var ve fırınlarında kendilerine aşırı güveniyorlar. Üç tepsiyi tek seferde kusursuz ve eşit şekilde pişiriyor. Fırına alışana kadar ürün kitapçığına bakarak derece ve program ayarı yapmanızı öneririm. En doğru sonucu o şekilde alıyorsunuz.

👤 T** Y**; Ürüne diyecek bir şey yok. Neresinden baksanız kaliteli bir ürün. Pişirme noktasında henüz ızgara dışında kullanamadım. Ayrıca fırının ön camı gayet güvenli, ısıyı pek aktarmıyor.


Profilo FRMA126B

Hem düşük enerji tüketen hem de mükemmel bir pişirim sağlayan model, bu özelliği sayesinde en iyi ankastre fırınlar listemize giriyor.

Çocuk Emniyet TuşuOtomatik Kapanma Yok
Elektronik Saat
Halojen Aydınlatma

Ürün Detayı

3D sıcak hava özelliği ile içindeki ısıyı eşit dağıtarak daha ideal pişirme imkanı sunan fırın, gömülebilir düğmeleri ile şık bir görünüme sahiptir. Düz tutamağı ile hem ısıyı geçirmeyen hem de daha kullanışlı olan model, çocuk emniyet tuşuyla istenmeyen durumların önüne geçiyor. Son olarak bu ürünün düşük enerji tüketimi sebebiyle kullanıcıları tarafından çok beğenildiğini söyleyelim.

İç Hacim66 L
Enerji SınıfıA
Enerji Tüketimi0.79 kWh/Çevrim
Pişirme Programı8
Boyut59,4 cm x 54,8 cm x 59,5 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 B** D**; Çok güzel, süper. Pasta ve böreği hemen yaptı, hiç tepsileri değiştirmedik. Altı, üstü süper yapıyor. Düşünmeden alın derim, biz çok beğendik.

👤 N** C**; Muhteşem bir fırın. Dizaynı, kalitesi, kullanışı ve pişirmesi çok iyi. Hamur işleri ve yemekleri lezzetin ötesinde pişiriyor.


Altus ALA 137 B

70 litre gibi bir iç hacme sahip olması sayesinde içerisinde her türlü yemeği pişirebildiğiniz fırın, düşük enerji tüketimiyle oldukça tasarruflu bir yapıya sahiptir.

Servis Ağı GenişÜst Rezistansı Açık
Fiyat Performans
Tasarruflu

Ürün Detayı

7 farklı pişirme programı olması sayesinde dilediğiniz yemeği pişirebildiğiniz fırın, 70 litrelik iç hacmiyle geniş ailelerin tüm ihtiyacını karşılayabiliyor. Modern tasarımı sayesinde evinize farklı bir hava katan ürün, LED ekranıyla kalan süreyi ve ısıyı gösterebiliyor. Ek olarak kalın iç camı sayesinde ısıyı içeride tutan ürünün bu sayede daha hızlı bir şekilde pişirim yapabildiğini belirtelim.

İç Hacim70 L
Enerji SınıfıA
Enerji Tüketimi0.84 kWh/Çevrim
Pişirme Programı7
Boyut59,4 cm x 56,7 cm x 59,5 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 M** C**; Altus ürünleriyle ilk bulaşık makinesi aldığımda tanışmıştım. Fırınım kuruldu. Uzun zamandır kullanıyorum, kesinlikle çok kaliteli. Pişirmesi de çok güzel. Her şeyiyle memnun olduğum bir ürün. Tavsiye ederim.

👤 G** S**; Çok şık ve kullanışlı bir Fırın. Pişirmesi süper, fiyat iyi daha ne olsun.


Electrolux EZB3410AOX

Sıcak hava fonksiyonu sayesinde fan ve ısıtıcıları etkin bir şekilde çalıştıran fırın, bu sayede pişirme esnasında çevirme ya da yer değiştirmeye gerek duymadan mükemmel bir şekilde yemeğinizi hazırlayabiliyor.

Modern Tasarımİçi Dar
Fiyat Performans
Düşük Enerji Tüketimi

Ürün Detayı

LED göstergeli ekranıyla kolayca pişirme programlarını programlayabildiğiniz ürün, çift ısıtıcıyla küçük porsiyonlu ızgara yapabilmenizi sağlıyor. 8 farklı programı sayesinde dilediğiniz şekilde yemeğinizi pişirebildiğiniz fırın, turbo fanlı pişirim seçeneğiyle yemeğinizi daha kısa sürede hazırlayabiliyor. Ayrıca camları çıkarılabilmesiyle daha pratik bir şekilde temizlenen modelin bu özelliği sayesinde çok tavsiye edildiğini söyleyelim.

İç Hacim57 L
Enerji SınıfıA
Enerji Tüketimi0.75 kWh/Çevrim
Pişirme Programı6
Boyut59,4 cm x 56 cm x 59 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 F** Ş**; İlk olarak patates pişirdim. 2. olarak da tavuk yaptım. Pişirmesini çok sevdik. Tavuğu kırmızı et tadında pişirmiş. Sanki doğal ev tavuğu yedik, o kadar lezzetli olmuş. Maşallah.

👤 G** A**; İç hacmi farklı markalara göre bir tık küçük gelebilir. Benim için önemi yoktu açıkçası. Alt, üst güzel pişiriyor başarılı.


Luxell A6Sf2 Mt

HARR teknolojisi sayesinde pişirme kalitesinden ödün vermeden %40’a varan oranda düşük enerji tüketimi yapan model, bu özelliği sayesinde en iyi fırınlar listemize girmeyi başarıyor.

Tel Raf SistemiDüşük İç Hacim
Ayarlanabilir Termostat
Düşük Enerji Tüketimi

Ürün Detayı

Tel raf sistemi sayesinde daha kolay kullanım sunan fırın, turbo fanıyla yemeklerinizi daha hızlı bir şekilde pişirebilmenizi sağlıyor. Zaman ve ısı ayarı yapılabilmesi sayesinde yemeğinizin daha lezzetli olmasına imkan veren model, modern tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Ek olarak siyah cam paneli ile evinize bambaşka bir hava katan ürünün çekirdek bir ailenin tüm ihtiyacını karşılayabildiğini belirtelim.

İç Hacim57 L
Enerji SınıfıA+
Enerji Tüketimi0.89 kWh/Çevrim
Pişirme Programı4
Boyut56 cm x 56 cm x 58 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 C** A**; Fırının alt tarafında da ızgarası var. Büyük borcam sığıyor yani. Fırının içi küçük değil fakat tepsileri bir tık küçük. O da önemli değil benim için.

👤 U** T**; Fırının içi çok geniş değil ama yine de bizim işimizi görüyor. Görünümü ve pişirme performansı çok başarılı. Boşuna iki üç katı para verip markaya para ödemeye gerek yok.


Kumtel B66-S2

Çift camlı kapağı olması sayesinde içerideki ısıyı dışarıya vermeyen fırın, bu özelliği sayesinde hem yemeğinizi daha kısa sürede pişirir hem de elinizi yakmanızı önler.

Isıya Dayanıklı KapakDüşük İç Zaman Ayarı YokHacim
Ayarlanabilir Termostat
Modern Tasarım

Ürün Detayı

Derin tepsi, normal tepsi ve tel ızgarayla birlikte gelen fırın, bu sayede yemeklerinizi pişirebilmenizin yanı sıra ızgara yapabilmenizi de sağlıyor. 3 adet pişirme fonksiyonuna sahip olan model, ayarlanabilir termostatı ile yemeklerinizi daha etkin bir şekilde hazırlayabilmenize destek oluyor. Son olarak kontrol paneli gayet basit olan ürünün bu sayede kolay kullanıma sahip olduğunu söyleyelim.

İç Hacim58 L
Enerji SınıfıB
Pişirme Programı3
Boyut60 cm x 56 cm x 60 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 K** K**; Fiyatına göre çok iyi. Sadece zaman ayarı yok ama çok iyi pişiriyor. Ayrıca çabuk ısınıyor ve kapağı ısıyı yansıtmıyor.

👤 F** T**; Kesinlikle tavsiye ederim. Başka marka da kullandım. Fiyatının 3 katı değerindeki fırını aratmıyor.


Sıkça Sorulan Sorular

Fırın türleri nelerdir?

Fırınların boyutlarına ve özelliklerine göre birçok çeşidi bulunuyor. Bu çeşitler arasında ankastre, mini, midi, davul, solo, fan destekli, multi fonksiyonel ve mikrodalga fırınlar yer alıyor.

Ankastrede en iyi marka hangisi?

Ankastre fırınlar arasında bizce en iyi marka Siemens’dir. Siemens, malzeme kalitesi, pişirme programları ve diğer özellikleri bakımından ürünleriyle her zaman bir adım öndedir. Ayrıca fiyat performans açısından en üstün ürünleri üretmesiyle de bilinen Siemens, ankastre fırınlar arasında en iyilerdendir.

En iyi kek pişiren fırın hangisi?

Kek pişirme denince akla her zaman Simfer gelmektedir. Pişirmedeki verimliliği ve etkinliğiyle öne çıkan Simfer fırın, özellikle kek yapacak kişilerin ilk tercihlerinden oluyor. Simfer fırınlar fiyat olarak rakiplerinden bir tık daha yüksek olsa da yüksek malzeme kalitesiyle uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.

Fırın alırken nelere dikkat edilmeli?

Fırın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bu noktalardan ilki fırının pişirme programı sayısıdır. Bu sayı ne kadar yüksek olursa sizin yemek yapabilme çeşitliliğinizi o kadar arttırır. İkinci nokta ise iç hacimdir. İç hacim yüksek olursa tek seferde daha fazla yemeği yapabilirsiniz. Fırın alırken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise kolay temizlenebilmesi, güç tüketimi, zaman ve ısı ayarlarıdır.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz