Mutfakların vazgeçilmezlerinden olan fırınlar hem hızlı hem de lezzetli yemekler pişirmek için ideal çözümler sunuyor. Küçülen aileler ve daralan mutfaklar, üstüne bir de yemek pişirmeye zamanı kalmayan günümüz insanı söz konusu olunca tam boy fırınların alternatiflerine ihtiyaç oluyor.

Tam boy fırınların en güzel alternatifi olan mini fırın çeşitleri hem daha az yer kaplıyor hem de küçük aileler için yeterli kapasiteyi sunuyor. Ayrıca küçük ebatlarıyla temizlik için de daha az zaman harcamak gerektiriyor. Temel olarak çekirdek ailelerin, tek başına yaşayanların veya kısa süre yaşanan yazlık gibi dairelerin favorisi olan mini fırınlar ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizde en iyi mini fırın markalarını bir arada görebilirsiniz.

SıraModelHacimSYblog Puanı
1Bosch HTB12E428T45 L10/9.7
2Kumtel LX-964570 L10/9.5
3Beko Bsuf 5000 Mgsı44 L10/9.6
4Simfer 450245 L10/9.4
5Itimat 803150 L10/9.1
6Arzum AR253 Cookart35 L10/9.3
7Simfer 342034 L10/9.2
8Luxell LX-367540 L10/9.3
9Cvs Dn 390640 L10/9.1
10Kumtel KF-613532 L10/9.2
Mini Fırın Tavsiye Listesi

En İyi Mini Fırın Tavsiyesi

Ucuz ve pahalı seçenekleri birlikte sunduğumuz en iyi mini fırın markaları listemizde siz de bütçenize uygun bir seçenek bulabilirsiniz.

İşte sizler için derlediğimiz en iyi mini fırın marka ve modelleri:

Artıları
 • Otomatik Kapanma
 • Sessiz Çalışma
 • Güçlü İç Aydınlatma
Eksileri
 • Kullanımı Zor

Malzeme Kalitesiyle Uzun Kullanım Ömrü Sunan Fırın

Paslanmaz çelikten üretilen içi sayesinde uzun kullanım ömrü sunan fırın, çift camlı olması sayesinde hem ısıyı dışarıya vermiyor hem de çatlama gibi durumları engelliyor.

Ürün Detayı

Multifonksiyonel ısıtma sistemi sayesinde oldukça hızlı bir şekilde pişirim yapan Bosch HTB12E428T, mekanik zamanlayıcısıyla öne çıkıyor. Ortalama olan boyutuyla küçük alanlarda bile ızgara ve pişirme yapabilmenizi sağlayan fırın, bu özelliği sayesinde evinde az yer olan kişiler için idealdir. Ek olarak yüksek malzeme kalitesiyle uzun kullanım ömrü sunan makinenin büyük yüzeyli ızgaraya sahip olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikleri

Güç: 1200 W
Hacim:
45 L
Program Sayısı:
5
Yükseklik x Genişlik x Derinlik:
32,7 x 59 x 45,8 cm
Maksimum Sıcaklık:
200 derece
Maksimum Zamanlayıcı:
90 dakika
Ağırlık:
15 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 S**** D****; “20 senelik Bosch midi fırınım arızalanınca aynı markayı almayı tercih ettim. Herhalde 3 ay olmuştur alalı. Hala alışmaya çalışıyorum. Hep eski fırınımla karşılaştırıyorum. İnşallah bunun dilini de öğreneceğim.”

👤 E**** D***; “Ürün gerçekten çok güzel. Çok iyi bir pişirme sağlıyor. İstediğiniz değerleri ayarladığınızda eğer doğru ayarladıysanız çok güzel sonuç veriyor. Kapağı çift cam olduğu için fazla ısınmıyor ve fazla ses yapmıyor.”

Artıları
 • Modern Tasarım
 • Geniş İç Hacim
 • Yoğurt Yapma Fonksiyonu
Eksileri
 • Yüksek Güç Tüketimi

Mutfağınızı Şıklık Hayatınıza Kolaylık Katın

Modern tasarımı sayesinde bulunduğu ortama ayak uyduran Kumtel LX-9645, güçlü iç aydınlatmasıyla anlık olarak pişirmeyi kontrol edebilmenizi sağlıyor. Ayrıca cihaz farklı pişirme fonksiyonlarıyla yemeğinizi kısa sürede hazır hale getirmenize yardımcı oluyor.

Ürün Detayı

Turbo fanlı pişirme özelliği sayesinde yemeğinizi kısa sürede hazır hale getiren mini fırın, zaman ayarı yapılabilmesi ve zil uyarısı vermesiyle öne çıkıyor. Yoğurt yapma fonksiyonuna sahip olan fırını dilerseniz bu amaçla da kullanabilirsiniz. Son olarak piliç çevirme opsiyonuyla gelen makinenin 70 litrelik geniş iç hacme sahip olduğunu söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Güç: 2500 W
Hacim:
70 L
Program Sayısı:
7
Yükseklik x Genişlik x Derinlik:
40 x 60 x 52 cm
Maksimum Sıcaklık:
200 derece
Maksimum Zamanlayıcı:
100 dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 S**** S****; “Ürün harika. Hemen piliç çevirme yaptık. Şahane pişirdi. Kek börek fark etmez, gerçekten eşit ve güzel pişiriyor. Performans mükemmel. Alacaklar hiç tereddüt etmesin.”

👤 E***** S****; “Sırf piliç çevirme için almıştı eşim. İlk işimiz piliç çevirmek oldu ve harika kızardı. Fırın olmanın hakkını veren bir fırın gerçekten. Hiç tereddüt etmeyin alırken.”


Artıları
 • Parmak İzi Bırakmaz
 • 7 Farklı Pişirme Modu
 • Şık Tasarım
Eksileri
 • Boyutları Büyük

En Fonksiyonel Mini Fırın

7 farklı pişirme fonksiyonuna sahip olmasıyla yemeğinizi istediğiniz şekilde pişirmenize olanak sağlayan Beko Bsuf 5000 Mgsı, bu sayede en iyi mini fırınlar listemize girmeyi başarıyor.

Ürün Detayı

Buz çözme fonksiyonuyla gıdalarınızı kısa sürede pişirime hazırlayan makine, statik fonksiyonun yanı sıra elektrikli ızgara özelliğiyle öne çıkıyor. 44 litrelik iç hacmiyle istediğiniz yemeği pişirebilmenizi sağlayan mini fırın, 7 farklı programıyla her türlü yemek için uygundur. Ayrıca güçlü aydınlatması sayesinde rahat bir şekilde içini görebileceğiniz cihazın parmak izi bırakmayan yüzeye sahip olduğunu ekleyelim.

Teknik Özellikleri

Hacim: 44 L
Program Sayısı:
7
Yükseklik x Genişlik x Derinlik:
35,5 x 60 x 55,5 cm
Maksimum Sıcaklık:
200 derece
Maksimum Zamanlayıcı:
100 dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 A**** K****; “Arkadaşlar bu fiyat aralığında çok araştırdım ve tam isabet diyebilirim. Hem kek hem börek pişirmelerimi yaptım. Çok iyi kızarttı. Almak isteyenler gözü kapalı alsın diyebilirim. Tek söyleyeceğim biraz büyük bir fırın, onu bilerek alın.”

👤 T***** K****; “Ürünü uzun süre araştırdıktan sonra aldım, son derece güzel ürün. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.”

Artıları
 • Darbelere Dayanıklı
 • Izgara Özelliği
 • Ergonomik Tasarım
Eksileri
 • Kablosu Kısa

Buhar Temizleme Özelliğine Sahip Mini Fırın

Temizlik her cihaz için önemlidir. Ancak fırınlar gibi yemek pişirmek için kullandığımız aletlerde ayrı bir öneme sahiptir. Simfer 4502, buharlı temizleme özelliği sayesinde hem etkili hem de kolay bir şekilde temizlenebiliyor.

Ürün Detayı

Kompakt tasarımı sayesinde kullanıcıları tarafından çok beğenilen Simfer 4502, dar alanlarda da kullanılabilmesiyle öne çıkıyor. Raflı sistemi sayesinde tek seferde birden fazla yemek pişirebileceğiniz fırın, 6 farklı pişirme fonksiyonuyla kullanıcısına geniş seçenekler sunuyor. Ek olarak taşınabilir yapısı sayesinde yerini kolayca değiştirebildiğiniz cihazda yoğurt yapma fonksiyonu da bulunduğunu söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Güç: 1400 W
Hacim:
45 L
Program Sayısı:
5
Yükseklik x Genişlik x Derinlik:
33 x 59 x 47 cm
Maksimum Sıcaklık:
220 derece
Maksimum Zamanlayıcı:
90 dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 S**** İ****; “Fırın bu sabah geldi. Açıkçası beklediğimden daha iyi buldum. Kapağını açtığınızda karşı tarafta lastikli alanları bulunuyor. Isı kaçışını önlemek için yapılmış sanırım. Bu özelliğini sevdim, malzeme kalitesi de güzel. Özellikle tepsilerin kalınlıklarını çok beğendim. Sabah hemen gelir gelmez de poğaça yaparak denedim. Gayet güzel çalışıyor. Fırının fiyatına göre fan özelliğinin olması da çok iyi.”

👤 T**** K****; “Ürün güzel, ekstra ekstra özellikli bir fırın aramıyorsanız hiç zaman kaybetmenize gerek yok bu fırını alabilirsiniz. Pişirmesi vs. gayet iyi.”

Artıları
 • Antibakteriyel Yapı
 • Fiyat Performans
 • Hızlı Pişirmesi
Eksileri
 • Sesli Çalışıyor

Antibakteriyel Yapıya Sahip Fırın

Yemekleri yaptığımız yerin her zaman temiz ve hijyenik olması gerekiyor. Itimat 8031’de buna uygun şekilde tasarlanarak emayesinden camına kadar tamamen antibakteriyel yapıya sahiptir.

Ürün Detayı

Mükemmel ısı ve elektrik yalıtımına sahip olması sayesinde istenmeyen kazaları engelleyen fırın, A+ enerji sınıfında olması sayesinde düşük enerji tüketimi yapıyor. Turbo fan özelliği sayesinde yemeğinizi kısa sürede pişirebilen makine, zaman ayarlı olmasıyla yemeği unutsanız bile yanmasını engelliyor. Son olarak elektrostatik boyalı olması sayesinde çarpılma gibi durumları engelleyen fırının kolay temizlenebilir cama sahip olduğunu söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Hacim: 50 L
Yükseklik x Genişlik x Derinlik: 50 x 60 x 35 cm
Maksimum Sıcaklık: 320 derece
Maksimum Zamanlayıcı: 90 dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 F**** U****; “Bu tarz cihazların teknolojisi basit olduğu için asgari standartları sağlayan (çift cam bulundurması; alt rezistans taban sacının altında olması vs.) bütçe dostu markalara yönelmek mantıklı görünüyor. Bu yüzden bu ürünü tercih ettik. Birkaç kek denemesinde oldukça başarılı olduğunu gördük. Biz memnunuz.”

👤 H***** Ö****; “Çok kaliteli bir ürün. Fiyatını sonuna kadar hak ediyor. Bildiğimiz markalardan daha çok beğendim. Etrafımdaki herkese anlatıyorum. Alacaklara da kesinlikle tavsiye ediyorum.”

Artıları
 • Eşit Pişirim Sağlaması
 • Malzeme Kalitesi
 • Pratik Kullanım
Eksileri
 • Pişirme Süresi Uzun

Her Türlü Tepsiye Uygun Yapı

Yuvarlak tepsi, kare tepsi ve ızgara teli ile kullanıma uygun olarak tasarlanan fırın, bu sayede her türlü yemeği en lezzetli olacak şekilde pişirebilmenizi sağlıyor.

Ürün Detay

Alt ve üst rezistansları sayesinde eşit pişirme imkanı sunan Arzum AR253 Cookart, bu sayede yemeğinizin her bölgesinin aynı lezzette olmasını sağlıyor. Turbo fan seçeneği ile yemeklerinizi kısa sürede pişirebilen cihaz, zaman ayarı sayesinde yanma gibi durumların oluşmasını engelliyor. Ayrıca ısı geçirmez dış camıyla güvenli bir kullanım sunan fırının güçlü iç aydınlatmaya sahip olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikleri

Güç: 1600 W
Hacim:
35 L
Yükseklik x Genişlik x Derinlik:
35 x 54 x 45 cm
Maksimum Sıcaklık:
250 derece
Maksimum Zamanlayıcı:
90 dakika
Ağırlık:
13,5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 H***** Y***; “Arzum gene kalitesini konuşturmuş. Bu fiyata alabileceğiniz en mükemmel fırın. Diğer markalarla kıyaslandığında çok hesaplı. Eşim kullandıktan sonra sadece marka fiyatlı bir fırın almadığımız için çok memnun.”

👤 S***** Ç****; “Üründe kullanılan malzeme bu fiyata alacağınız diğer ürünlere göre çok daha kaliteli. Özellikle dışta kullanılan sac ve üzerinde kullanılan boya böyle bir his uyandırıyor. 35 litrelik hacmiyle, 42 litrelik çok yer kaplayan yerinden kalkmayan fırınlardan daha pratik.”

Artıları
 • Kaydırmaz Taban
 • Darbeye Dayanıklı
 • Kolay Temizlenebilir
Eksileri
 • Işığı Az

Kaydırmaz Tabana Sahip Mini Fırın

Kaydırmaz tabanı sayesinde tezgahınıza sımsıkı tutunan mini fırın, bu sayede istenmeyen kazaların oluşmasını engelliyor.

Ürün Detayı

Krom kaplaması sayesinde yemeklerinize zararlı kimyasalların ulaşmasını engelleyen mini fırın, geliştirilmiş özellikleriyle kullanıcısı tarafından çok beğeniliyor. 90 dakikaya kadar zamanlayıcısının ayarlanabilmesi sayesinde pişmesi uzun süren yemekler için de kullanabileceğiniz ürün, sağlam kapak contası ile enerji kaybını önlüyor. Ek olarak 4 farklı pişirme fonksiyonuyla oldukça lezzetli yemekler yapabilmenizi sağlayan fırının kolay temizlenebilir tepsilerinin olduğunu söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Güç: 1300 W
Hacim:
34 L
Program Sayısı:
4
Yükseklik x Genişlik x Derinlik:
33 x 48 x 37 cm
Maksimum Zamanlayıcı:
90 dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 F**** Ö***; “Fırın görsel olarak çok şık. Mutfağında yer sıkıntısı olanlar için ideal ancak kalabalık alileler için yeterli olmayabilir. Pişirmesi de oldukça güzel. Tek olumsuz yanı iç aydınlatma yok.”

👤 M**** O****; “Yorum yapabilmek için birkaç kez kullanmayı bekledim. Çok memnun kaldım, yemeklerden keklere tavuktan balığa hepsini harika pişiriyor. Üç kişilik aileyiz hepimizi rahatça doyuruyor. Yer kaplamıyor, alt üst ayarda var. Çok memnun kaldık, iyi ki almışız.”

Artıları
 • Izgara Özelliği
 • Malzeme Kalitesi
 • Modern Tasarım
Eksileri
 • Boyutu Büyük

Isıyı Hapseden Tasarım

Isıyı yoğunlaştırarak yansıtan iç hazneye sahip cihaz, bu sayede daha iyi pişirim sağlayarak en iyi mini fırınlar listemize girmeyi başarıyor.


Artıları
 • El Yakmayan Tutma Sapı
 • Estetik Tasarım
 • Paslanmaz Çelik Rezistans
Eksileri
 • Yavaş Pişiriyor

Mutfağınıza Uygun Estetik Tasarım

Estetik tasarımı ve siyah rengiyle mutfağınıza bambaşka bir hava katan Cvs Dn 3906, bulunduğu her yere uyum sağlayarak şık görüntüsüyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Ürün Detayı

El yakmayan tutma sapı sayesinde daha konforlu kullanım sağlayan Cvs Dn 3906, 40 litrelik iç hacmiyle her türlü yemeği yapabilmenizi sağlıyor. Paslanmaz çelikten üretilmesi sayesinde uzun kullanım ömrü sunan fırın, antibakteriyel yapısıyla daha hijyenik ve temizdir. Ayrıca yuvarlak ve köşeli iki adet tepsiyle gelen fırının 90 dakikaya kadar ayarlanabilen zamanlayıcıya sahip olduğunu belirtelim.

Teknik Özellikleri

Güç: 1420 W
Hacim:
40 L
Maksimum Sıcaklık:
240 derece
Maksimum Zamanlayıcı:
90 dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 B**** C****; “Bayıldım. Her şeyi çok güzel pişiriyor. Kek, poğaça, Dalyan köfte, kurabiye ve balık denediklerim arasında. Hiç sorun yaşamadım, çok güzel oldu hepsi.”

👤 S**** Ş****; “Çok memnun kaldım, tereddütsüz alabilirsiniz. Öyle pahalı fırınlara para baymaya gerek yok.”

Artıları
 • Şık Tasarım
 • Isı Koruma Kapaklı
 • Uygun Fiyat
Eksileri
 • Pişirmesi İyi Değil

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü

Gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz pişirme işlemleri için kullanabileceğiniz Kumtel KF-6135, ortalama iç hacmiyle bir çekirdek ailenin tüm ihtiyacını karşılayabiliyor.

Ürün Detayı

1420 W’lık gücü sayesinde yemeklerinizi kısa sürede hazır hale getiren mini fırın, 3 farklı pişirme fonksiyonuyla her türlü yemeği pişirebilmenizi sağlıyor. Isı koruma kapağı olması sayesinde elinizi yakmayan fırın aynı zamanda enerji sızdırmaz yapısıyla dikkatleri çekiyor. Son olarak ortalama boyutu sayesinde her yere uyum sağlayabilen makinenin uygun fiyatı sebebiyle çokça tercih edildiğini söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Güç: 1420 W
Yükseklik x Genişlik x Derinlik:
34 x 42,5 x 53 cm
Hacim:
32 L
Program Sayısı:
3

Kullanıcı Yorumları

👤 B**** B****; “Ürün biraz tıngır mıngır. İlk geldiğinde üzerindeki jelatini sökmek gerçekten çok zordu. Çalışırken dışı çok ısınıyor ama oldukça memnunum. Fiyatı gayet ucuz ve bu boydaki fırından ne bekliyorsanız karşılıyor. Hızlı ısınıyor, her yeri kısmen eşit derecede pişiyor. Gayet başarılı.”

👤 İ**** G****; “Beklediğimizden büyük geldi. Gayet güzel de pişiriyor. Biz çok beğendik. Sadece zaman ayarı yok ama bu fiyata normal. Gayet kullanışlı.”

Mini Fırın S.S.S

Mini fırın nedir?

Mini fırınlar birçok yemeği pişirip ısıtabilmemizi sağlayan fırınlardan birisidir. Farklı ısı ayarları olması sayesinde çeşit çeşit yemeğin yapılabildiği bu fırınlar, özellikle kek, börek gibi yiyeceklerin yapımı için kullanılıyor.

Mini fırının kaç litre olması gerekir?

Bu durum sizin fırını kaç kişilik için alacağınıza göre değişiyor. Tek başınaysanız ya da çok az kullanıyorsanız 30-40 litrelik mini fırınları size önerebiliriz. Eğer geniş bir aileniz varsa 50 litre ve üstü fırınları almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Midi fırın ile mini fırın arasındaki fark nedir?

Mini fırın ile midi fırın arasındaki temel fark boyutlarıdır. Midi fırınlar ortalama büyüklükte iken mini fırınlar ise daha küçük ölçülere sahip olan fırınlardır. Pişirme kalitesi, ısınma süresi gibi özellikleri açısından ise bir farkları bulunmuyor.

Mini fırın alırken nelere dikkat edilmeli?

Mini fırın alırken ilk olarak yukarıdaki soruları kendinize göre cevaplamanız gerekiyor. Daha sonra alacağınız fırındaki pişirme fonksiyonlarına ve ısınma ayarlarına bakın. Son olarak ise ızgara ve zamanlayıcı özelliklerinin olup olmadığını kontrol edin.
Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz