En temel beyaz eşya modellerinden biri olan ve her evde mutlaka buşunması gereken buzdolapları gelişen teknoloji ile birlikte üstün kapasitelere ve soğutma gücüne erişti. No Frost özellikli birçok model eşsiz bir soğutma ve enerji tasarrufu sunarken gardırop tipi dolaplar ekstra geniş iç hacmi sunuyor.

Peki en iyi buzdolabı modeli hangisi? Buzdolabı almak isteyenlerin aklına ilk gelen soru şüphesiz ki bu oluyor. Bizlerde bu içeriğimizde hem tasarımı hem iç hacmi hem de fiyatı ile öne çıkan en iyi buzdolaplarını sıraladık. Listemizi oluştururken beyaz eşya devi markaların en çok satan ve kullanıcılar tarafından en beğenilen buzdolabı modellerini seçtik.

SıraModelTipSYblog Puanı
1Profilo BD2155WFNNÜsten Donduruculu10/9.6
2Samsung RB50RS334SAKombi10/9.5
3Siemens KG86NAWF0NAlttan Donduruculu10/9.9
4LG GR-Q31FMKHLGardrop10/9.8
5Vestel NF52001Çift Kapılı10/9.6
6Bosch KDN55NWF1NGardrop Tipi10/9.6
7Electrolux KNT2LF18SAnkastre10/9.2
8Grundig GSND 6384 SGardrop10/9.4
9 Regal Nfk 48020Kombi10/9.2
10Altus Al 366 BÜsten Donduruculu10/9.1
Buzdolabı Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Buzdolabı Tavsiyesi

Yeni bir buzdolabı almak isteyenler için en çok tercih edilen kaliteli buzdolabı modellerini araştırdık. Aşağıda 2021 ve 2022’da en çok satılan buzdolabı modelleri ve modeller hakkında artı-eksi özellikler tablosu, teknik özellikler, kullanıcı yorumları, ürün puanı ve detaylı inceleme yazısı yer alıyor.

İşte geniş iç hacim ve enerji tasarrufu sunan en iyi buzdolabı tavsiyeleri listemiz:

9.6
Burak ÖNDER

Profilo BD2155WFNN 453 L No-Frost

Artıları
 • Enerji tasarrufu
 • Uygun fiyat
 • Sessiz Çalışma
 • No Frost
Eksileri
 • Dondurucu

Enerji Tasarruflu En İyi Buzdolabı Modeli

Ev için ihtiyacınız olan tüm beyaz eşyaların en büyük üreticilerinden olan Profilo’nun ürettiği No Frost özellikli bu buzdolabı klasik tasarıma sahip 453 lt iç hacimli bir cihazdır.

Ürün Detayı

Buzdolabı seçiminde en önemli noktalardan biri olan enerji konusu Profilo BD2155 model no frost buzdolabı ile çözülüyor. Yıllık 336 kwh elektrik tüketen bu cihaz rakiplerine göre oldukça tasarruflu bir modeldir. No frost sistemi ile üstün dondurma özelliği sunan buzdolabının dondurucu bölmesi 118 litre hacimlidir.

Dijital kontrol paneli sayesinde soğuk ayarını kolayca yapma fırsatı sunan Profilo buzdolabı tam performansta sadece 41 desibel ses çıkarmaktadır. çift kapaklı bir tasarıma sahip olan ürünün içerisinde ve kapaklarında yiyecekleriniz için saklama alanları yer alıyor.

Teknik Özellikleri

Hacim (L): 453
Ürün Tipi: Çift Kapılı
Yükseklik (cm): 186
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 336
Dondurucu Özelliği: No Frost
Kullanım Şekli: Solo
Derinlik (cm): 74.5
Genişlik (cm): 70

Kullanıcı Yorumları

👤 Melis A****. Derinliği sayesinde hacmi gayet geniş bir buzdolabı. Beşbin dörtyüze Ocak ayı hemen başında aldım. Daha önce Bosch-Profilo olması en önemli tercih nedenim oldu. ayrıca diğer marka ve modellere göre F/P en iyi görüneni.

👤 Mert G***. Yıllardır beyaz eşya tamiri ile ilgileniyoruz ve kendi evimize kullanmak için çeyizlik aldık. Bu fiyatlara Profilo’nun özellikle bu hacimlerde ve no-frost buzdolabı bulunmuyor. Bilmeyenler için söyleyeyim yalandan Bosch veya siemens marka diye daha fazla para vermeyin.

9.5
Burak ÖNDER

Samsung RB50RS334SA/TR 520 lt No-Frost

Artıları
 • Geniş İç Hacim
 • Sessiz Çalışma
 • No Frost
 • İnverter Motor
Eksileri
 • Raf aralıkları dar

Online Alışverişte En Çok Yorum Alan Ürün

Samsung kalitesi ve güvencesi ile 2022 yılında tercih edebileceğiniz en iyi buzdolabı modellerinden biri olan bu ürün 520 litrelik geniş iç hacmi ve enerji verimliliği ile dikkat çekiyor.

Ürün Detayı

Üstün Samsung tasarımı, no frost soğutma sistemi ve derin sessizlik özellikleriyle öne çıkan bu ürün 112 litresi dondurucu bölmesi olmak üzere toplamda 520 litrelik dev bie iç hacme sahip. İki kapılı olarak tasarlanan cihaz ideal nem seviyesini otomatik olarak ayarlayarak sebze ve meyvelerin tazeliğini uzun süre koruyor. Kombi tipi olarak tabir edilen bu modelin dondurucu bölmesi alt kısımda yer alıyor. Ayrıca cihaz kapakları konumlandırıldığı yere göre yer değiştirilebiliyor. Cihazın motor kısmında dikkat çeken detay ise 10 yıl garantili olan dijital inverter kompresörüdür.

Teknik Özellikleri

Dondurucu Özelliği: No Frost
Kullanım Şekli: Solo
Derinlik (cm): 73,7
Genişlik (cm): 76
Ses Seviyesi (dB): 43
Hacim (L): 520
Ürün Tipi: Kombi Tipi
Yükseklik (cm): 186
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 326

Kullanıcı Yorumları

👤 Emine G***. Beklentilerimizi sonuna kadar karşıladı. Sadece kısa boylu bayanlar satın almadan önce mağazadan kollarının erişip erişemeyeceğini deneyerek kontrol ederlerse daha iyi olur.

👤 Kader V***. Alman markaların tüm fonksiyonalitesine sahip ve fiyat/performans ürünü. İç hacmi 4 kişilik bir ailenin market alışverişini ve yemeklerini saklayabilecek büyüklükte. Oldukça sessiz çalışıyor, kapağı açık unuttuğunuzda da alarm çalıyor.


9.9
Burak ÖNDER

Siemens KG86NAWF0N 682 lt No-Frost Buzdolabı

Artıları
 • Geniş iç hacim
 • Dayanıklı Motor
 • Sessiz Çalışma
 • Dijital panel
Eksileri
 • Fiyat

Hepsiburada’da 10 Tam Puan Alan Tek Buzdolabı

682 litrelik geniş iç hacmi, no frost özelliği ve daha birçok donanımı ile Siemens KG86NA online alışverişte en çok tercih edilen ve beğenilen ürünlerden biri olmuştur.

Ürün Detayı

Siemens kalitesi ile öne çıkan KG86NAWF0N model bu buzdolabı kombi tipi tasarıma sahip olup dijital paneli sayesinde kolay kullanım imkanı sunuyor. Dondurucu bölmeleri 152 litre olan buzdolabının toplam net hacmi ise 619 litredir. No frost sistemi ile soğutma sağlayan cihaz dolabın her köşesini aynı derecede soğutuyor. Buzmatik ve aydınlatma gibi ekstra özellikler sunan buzdolabının yıllık enerji tüketim miktarı ise 384 kWh’dir.

Teknik Özellikleri

Ürün Tipi: Kombi Tipi
Yükseklik (cm): 186
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 384
Ses Seviyesi (dB): 42
Hacim (L): 682
Dondurucu Özelliği: No Frost
Kullanım Şekli: Solo
Derinlik (cm): 84
Genişlik (cm): 86

Kullanıcı Yorumları

👤 Emre D***. Ürün gerçekten çok kaliteli bir kere alın en iyisini alın kullanımı kolay kafana göre sıcaklık ayarı yaz kış modu v.s baya iyi fiyatı biraz çok ama elektrik harcaması v.s yerinde.

👤 Melis Ç****. Son derece sessiz çalışıyor malzeme kalitesi de oldukça iyi iç hacmi desen kelimeler yetmez anlatmaya kocaman dolap aldık içini doldurana kadar masrafa girdik. Neyse ki uzun yıllar kullanabileceğim bir buzdolabı.


9.8
Burak ÖNDER

LG GR-Q31FMKHL 931 lt No-Frost Buzdolabı

Artıları
 • Geniş İç Hacim
 • Smart özellikler
 • Sessiz Çalışma
 • 4 kapılı
Eksileri
 • Yüksek fiyat
 • Büyük boyutlar

Piyasadaki En Geniş İç Hacme Sahip Ürünü

LG teknolojisinin adeta harikalar yaratarak ürettiği bu eşsiz buzdolabı tam olarak 931 litrelik iç hacme sahip üstün donanımlı bir üründür. Cihazın bir diğer öne çıkan özelliği ise ultra sessiz çalışmasıdır.

Ürün Detayı

Yüksek teknoloji ile donatılan ve en iyi gardırop tipi buzdolabı modeli olarak anılan LG marka bu cihaz door in door özelliği ile cam panele sahip ekstra bir bölüm sunuyor. Hygiene Fresh+ ile meyve ve sebzeleri taze bir şekilde koruyan ürün 2 katmanlı filtresi ile dolabın içerisinde oluşan kötü kokuları önlüyor. Dijital kontrol paneli ile kolay kullanım sunan cihazın dondurucu kapasitesi 226 litre olup net iç hacim 931 litredir.

Teknik Özellikleri

Ürün Tipi: Gardrop Tipi
Yükseklik (cm): 178.7
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 385
Dondurucu Özelliği: No Frost
Kullanım Şekli: Solo
Derinlik (cm): 92
Genişlik (cm): 91.2
Ses Seviyesi (dB): 37
Hacim (L): 931

Kullanıcı Yorumları

👤 Melek Ç***. Ürün efsane deli dehşet fakat hiçbiryere sığmadı geçmiyor açıkcası mutfağınız küçükse daha küçük bir dolapa yönelin derim onun dışında gerçekten çok güzel bir dolap

👤 Salih Ö***. Ürün için de, smart buzdolabı özelliklerini çok güzel yansıtıyor. dondurucu bölümünde buz yapıcısı mevcut. buzdolabının için smartcare sayesinde kokmuyor ve yiyecekler gerçekten daha uzun saklamayla duruyor. kesinlikle gözünüz kapalı alabilirsiniz

9.6
Burak ÖNDER

Vestel NF52001 No-Frost Buzdolabı

Artıları
 • Enerji tasarruflu
 • Uygun Fiyat
 • No Frost
 • Geniş iç hacim
Eksileri
 • Ses seviyesi
 • Büyük boyutlar

Hızlı Dondurma Özelliğine Sahip Ürün

Geniş iç hacimli en iyi no-frost buzdolabı modellerinden biri olan Vestel NF52001 eko mod ve hızlı dondurma özellikleri ile öne çıkan uygun fiyatlı bir üründür.

Ürün Detayı

Çok yönlü soğutma ve taze hava teknolojisi ile içerisindeki ürünleri uzun süreler boyunca taze tutan bu ürün bölmeler arası koku karıştırmayı önleyici sisteme sahiptir. Buzmatik, otomatik nem, otomatik sıcaklık kontrolü ve ekeltronik paneli ile kullanım kolaylığı sağlayan bu buzdolabının dondurucu hacmi 97 litreyken toplam net iç hacim 520 litredir. Enerji tasarrufuyla da öne çıkan cihazın yıllık elektrik sarfiyatı sadece 303 kwh’dir.

Teknik Özellikleri

Ürün Tipi: Çift Kapılı
Yükseklik (cm): 187
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 303
Ses Seviyesi (dB): 41
Hacim (L): 520
Dondurucu Özelliği: No Frost
Kullanım Şekli: Solo
Derinlik (cm): 72
Genişlik (cm): 70

Kullanıcı Yorumları

👤 İrem Ç***. Dolap beklediğimizden geniş, motoru çok sessiz çalışıyor. İçi ışıl ışıl, bölmeler çok güzel tasarlanmış. Sebzelik kısmı tasarımı sayesinde açmadan içinde ne var ne yok görünüyor. Asansörlü kapı rafı var, kolayca indirip kaldırılabiliyor. 3 yıl garantiye ek, diğer markalardan uygun bir fiyata 4 yıl da garanti uzatma aldım.

👤 Fidan D***. Suanki piyasaya bakarak alınabilecek en mantıklı ürün. No-frostlar arasında en geniş hacimli ve kullanışlı ve fiyat olarak en hesaplı ürünlerden bir tanesi Tavsiye ederim.

9.6
Burak ÖNDER

Bosch KDN55NWF1N 453 Lt No-Frost Buzdolabı

Artıları
 • Dijital Panel
 • Hızlı Dondurma
 • Enerji Tasarrufu
 • Geniş Hacim
 • uygun Fiyat
Eksileri
 • Biraz sesli çalışıyor

Bosch Markasının En Çok Satan Ürünü

Beyaz eşya devi Bosch markasının ürettiği en donanımlı buzdolabı modellerinden biri olan KDN55NWF1N geniş iç hacmi, no frost özelliği ve uygun fiyatı sebebiyle en çok satan modellerden biri olmuştur.

Ürün Detayı

En iyi buzdolabı modelleri listemize beyaz eşya devi Bosch markası ile başlıyoruz. Listemizde yer verdiğimiz Bosch KDN55NWF1N ürünü 453 litrelik iç hacmi ile geniş bir kapasite sunarken no frost teknolojisi ile etkin bir soğutma sağlıyor. Yıllık 336 kw enerji tüketimi yapan bu ürün F sınıfı enerji tasarrufuna sahiptir. Dijital kontrol paneli ile kullanım kolaylığı sağlayan bu buzdolabı çift kapılı olarak tasarlanmıştır.

Teknik Özellikleri

Ürün Tipi: Çift Kapılı
Yükseklik (cm): 186
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 336
Dondurucu Özelliği: No Frost
Kullanım Şekli: Solo
Derinlik (cm): 70
Genişlik (cm): 70

Kullanıcı Yorumları

👤 Semih K***. Ürün bence tam bir fiyat performans ürünü. özellikleri iç hacmi v.s oldukça yeterli ayrıca fiyatı da diğer markalara göre uygun.

👤 Didem A****. Çeyizim için severek aldığım ve son derece kaliteli olduğunu gördüğüm muhteşem bir ürün diğer modellere para saçmaya gerek yok hem özellikleri süper hem çok geniş hem de bence parası iyi.

9.2
Burak ÖNDER

Electrolux KNT2LF18S Coldsense Low Frost Buzdolabı

Artıları
 • Ankastre Tasarım
 • Enerji Tasarrufu
 • Low Frost
 • Sessiz çalışma
Eksileri
 • Fiyat
 • İç hacim

Ankastre Tasarımlı En Şık Buzdolabı

Electrolux marka kombi tipi ankastre buzdolabı modeli olan bu ürün low frost teknolojisi ile soğutma yaparken yıllık 271 kwh’lik minimum bir enerji sarfiyatı yapmaktadır.

Ürün Detay

Kombi tipi buzdolanı modeli olarak tasarlanan Electrolux marka bu cihaz Ankastre mutfaklara uygun olup 272 litrelik iç hacmi sunmaktadır. Low Frost teknolojisi ile soğutma sağlayan bu ürün tam çalışmada sadece 35 db gürültü üretmektedir. Dijital kontrol paneli üzerinden kontrol edilebilen bu kombi tipi buzdolabı f sınıfı enerji tasarrufu yapmaktadır.

Teknik Özellikleri

Ses Seviyesi (dB): 35
Hacim (L): 272
Dondurucu Özelliği: Low Frost
Kullanım Şekli: Ankastre
Derinlik (cm): 54.9
Genişlik (cm): 55
Ürün Tipi: Kombi Tipi
Yükseklik (cm): 177.2
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 271

Kullanıcı Yorumları

👤 Yaman C****. Ankastre mutfaklar için gerçekten uygun ve mükemmel bir bir tasarımı var. İç hacmi biraz ufak olsa da bence yeterli konumda ayrıca low frost teknolojisiyle soğutma yapması içersindeki ürünler için çok iyi oluyor.

👤 Leyla A****. Makine çok sessiz çalışıyor, motorunun çok uzun süre dayanacağını düşünüyorum iç hacmi biraz ufak ama gerçekten çok az elektrik harcıyor.

9.4
Burak ÖNDER

Grundig GSND 6384 S A 580 lt Gardrop Tipi Buzdolabı

Artıları
 • Sessiz çalışma
 • Uygun Fiyat
 • Geniş İç Hacim
 • Enerji tasarruflu
 • No Frost
Eksileri
 • İki kapılı

Uygun Fiyatlı Gardırop Tipi Buzdolabı

Geniş iç hacme sahip iki kapılı ve gardırop tipi tasarımlı en iyi buzdolabı modellerinden biri olan Grundig GSND 6384 üstün tasarım özelliklerinin yanı sıra uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

Ürün Detayı

Uygun fiyata şık tsarımlı gardırop tipi buzdolabına sahip olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği buzdolabı olan bu cihaz No Frost soğutma sistemine sahip olup 580 litre iç hacmi sunuyor. Vitaminzone özelliği ile sebze ve meyvelere günışığı veren cihaz uzun süre tazelik sunuyor. Dijital Ekran üzerinden kolay kullanım sunan Grundig gardırop tipi buzdolabının tam performansta ürettiği gürültü seviyesi ise 38 desibeldir. Cihazın yıllık enerji tüketim miktarı yapılan ölçümlere göre 300 kwh’dir.

Teknik Özellikleri

Ses Seviyesi (dB): 58
Hacim (L): 580
Ürün Tipi: Gardrop Tipi
Yükseklik (cm): 179
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 300
Dondurucu Özelliği: No Frost
Kullanım Şekli: Solo
Derinlik (cm): 70.5
Genişlik (cm): 91

Kullanıcı Yorumları

👤 Esra Ç****. Çok büyük Kapaklar inox diğer bölümler deri kaplama gibi zengin duruyor biz beğendik, genel aydınlatma Beyaz led Ayrıca sebzelik bölümü farklı renklerde yanan led aydınlatma, Kapakların raflarını alçaltıp yükseltemiyorsunuz bu kötü, iç raflar Cam ve ayarlana biliyor en çok beğendiğim ve alırken bilmediğim Yazlık madu var yazlığa yada uzun vadelili bir yere giderken isterseniz sadece Dondurucu olmayan tarafı kapata biliyorsunuz.

👤 Yeşim B****. Ürünü alalı 3 ay oldu,tam bir fiyat/performans ürünü.Elektrik faturam yaklaşık 60 TL düştü,enerji tüketimi,iç hacim,genel kullanım olarak oldukça güzel bir ürün.Yalnız dondurucu hacmi 212 litre değil,190 litre.Ona göre değerlendirin

9.2
Burak ÖNDER

Regal Nfk 48020 427 Lt No-Frost Buzdolabı

Artıları
 • Uygun fiyat
 • Geniş Hacim
 • No Frost
 • Geniş raflar
Eksileri
 • Sesli çalışma

En Uygun Fiyatlı Kombi Tipi Buzdolabı

Online alışverişte satışa sunulan en uygun fiyatlı kombi tipi buzdolabı modellerinden biri olan Regal NFK 48020 geniş iç hacimli ve sessiz çalışan bir üründür.

Ürün Detayı

No-frost soğutma sistemine sahip en iyi buzdolaplarından biri olan bu cihaz 427 litrelik iç hacme sahiptir. Cihazın dondurucu bölmesi ise 115 litrelik bir hacim sunuyor. Mekanik kontrol paneline sahip olan ürünün yaz ve kışlık modları vardır. Raflar arası ideal boşluklara sahip olan ürünün yıllık enerji tüketim miktarı 337 kwh’dir.

Teknik Özellikleri

Ürün Tipi: Kombi Tipi
Yükseklik (cm): 173
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 331
Dondurucu Özelliği: No Frost
Kullanım Şekli: Solo
Derinlik (cm): 71.2
Genişlik (cm): 70
Ses Seviyesi (dB): 41
Hacim (L): 427

Kullanıcı Yorumları

👤 Buse B****. Çok güzel geniş hiç beklemiyordum bu kaliteyi zaten bütün beyaz eşyalar 10 yıl yaşıyor kardeşimde aynı marka var 12 yılı devirdi kesinlikle 5bin 10 bin vermeye gerek yok fiyatıda iyi teşekkürler

👤 Mehmet Ç****. Tam fiyat performans ürünü, aynı ürünün vestel amblemlisini bile daha fazla para verip almaya gerek yok. Alın gönül rahatlığıyla kullanın

Artıları
 • Uygun Fiyat
 • Geniş Hacim
 • Hızlı Soğutma
Eksileri
 • Sesli çalışma
 • Enerji tasarrufu az

En İyi Fiyat – Performans Ürünü

Geniş iç hacim, statik dondurma özelliği ve sessiz çalışma performansı ile öne çıkan Altus marka buzdolabı uygun fiyatı ve ekstra özellikleri ile fiyat performans kategorisinde bir numarada yer alıyor.

Ürün Detayı

Uygun fiyat politikası ile bilinen Altus markası donanım açısından diğer markalardan geride kalmayarak komple tasarımlı bu buzdolabı modelini yine uygun bir fiyatla satışa sunmuş. Klasik bir tasarıma sahip olan ürün 503 litrelik geniş bir iç hacme sahiptir. Cihazın dondurucu bölmesi ise 130 litredir. Mekanik kontrol paneli üzerinden kontrol edilen cihaz hızlı soğutma özelliği sunuyor. Tam performansta sadece 38 desibel ses çıkartan cihazın yıllık enerji tüketimi ise 375 kWh’dir.

Teknik Özellikleri

Ses Seviyesi (dB): 38
Hacim (L): 503
Genişlik (cm): 70
Derinlik (cm): 72.5
Dondurucu Özelliği: Statik
Kullanım Şekli: Solo
Yükseklik (cm): 185
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh): 375
Ürün Tipi: Çift Kapılı

Kullanıcı Yorumları

👤 Taner T****. Fiyat performans ürünüdiyebiliriz. diğer markalara göre uygun fiyatlı ve özellikleri de bence gayet yerinde ayrıca enerji tasarrufu eski cihazımla aynı diyebilirim.

👤 Dilara C***. Ben üründen memnunum hızlı soğutma özelliği var o çok iyi oldu geniş hacimli rafları temizliği kolay fiyatı da gayet uygun.

Buzdolapları Hakkında S.S.S

En iyi buzdolabı markası hangisi?

Ülkemizde satışa sunulan farklı markalara ait birçok buzdolabı modeli bulunmaktadır. Farklı kullanıcılardan alınan yorumlara göre en iyi buzdolabı markaları; LG, Samsung, Siemens, Vestel, Electrolux ve Bosch markalarıdır.

Buzdolabı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Buzdolabı alırken başlıca dikkat edilmesi gereken konu ürünün enerji tüketimidir. Ayrıca buzdolabının no frost soğutma sistemine sahip olması da kullanıcı için artı bir özelliktir. Buzdolabı alırken dikkat edilmesi gereken diğer konular ise; raf aralıkları, iç hacmi, dondurucu kapasitesi ve dijital kontrol paneli olarak belirtilmiştir.

No-Frost özelliği nedir?

Etkin soğutma özelliği olarak bahsedebileceğimiz No Frost özelliği buzdolabının karlanma yapmasını önlemek amacıyla tasarlanmış, içerideki nemin ve sıcaklığın otomatik olarak giderilmesini sağlayan sistemdir.

Gardırop tipi buzdolabı ne demek?

Dondurucu ve soğutucu kısımları yanyana yer alan iki kapılı, geniş iç hacimli buzdolabı modellerine gardırop tipi buzdolabı modeli denmektedir. Gardırop tipi buzdolapları geniş hacmiyle rahat kullanım imkanı sunarken duruma göre bölmelerin kullanımı kapatılabilmektedir.

Kombi tipi buzdolabı ne demek?

Kombi tipi buzdolabı modeli olarak bilinen cihazların dondurucu bölmeleri alt kısımda yer almaktadır. Bu cihazların standart buzdolaplarından hiçbir farkı yoktur.
Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

 1. Eskiden küçük bir buzdolabı ile idare eder hiçbir sıkıntı yaşamazdık teknolojinin gelişmesi stokçuluk ve dondurulmuş ürün saklama işlemleri nedeniyle eski tip ve küçük buzdolapları kullanılamaz oldu şimdiki yeni nesil buzdolaplarını çok işlevli kullanmak istiyorlar buz yapanından tutum ayrı bölmeleri olsun ürün uzun süre kalsın bozulmasın koku olmasın gibi kriterler ön planda ben de şunu savunuyorum buzdolabı ayrı olmalı derin dondurucu ayrı olmalı meyve ve sebze gibi et gibi dondurucuda dondurup saklayacağız ürünlerinizi derin dondurucuda saklamak günlük kullanım için de küçük bir buzdolabı iş görmeli ayrıca buzdolabının büyüklüğünden çok derin olması daha iyi eskiden Goldmaster buzdolapları vardı sağlamlık o dönemde ön plandaydı şimdi ise bunu baz alarak güzel ürünler çıkardılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz