Stres, çevresel faktörler gibi nedenler yüzünden oluşabilen yağlı saçlar, günümüzde en çok karşılaşılan saç problemlerinden birisidir. Kolay kolay geçmemesi yüzünden özel bir bakıma ihtiyaç duyan yağlı saçlar, doğru ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması sayesinde hayatımızdan çıkıyor. Bu içeriğimizde yağlı saçlar için üretilen en iyi şampuanları bir araya getirdik.

SıraMarkalarSaça EtkisiSYblog Puanı
1Diamond Hair DailyGüçlendirici10/9.9
2Vichy Dercos Anti-DandruffKepek Karşıtı10/9.8
3Zigavus ForteArındırıcı10/9.7
4Insight RebalancingArındırıcı10/9.8
5Prozinc Arındırıcı ŞampuanArındırıcı10/9.7
6Yves Rocher Arındırıcı ŞampuanDengeleyici10/9.9
7Bioblas OrganicareBakım Yapıcı10/9.8
8Tresan Sarımsak Özlü ŞampuanOnarıcı10/9.6
9Otacı Isırgan ŞampuanDengeleyici10/9.7
Yağlı Saçlar İçin Şampuan Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 9 Yağlı Saç Şampuan

Yağlı saçlar için özel olarak üretilen bu şampuanlar, saçlarınızdaki problemleri ortadan kaldırarak daha sağlıklı yapıya kavuşmalarını sağlıyor. Yağlı saç şampuanı tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimizde bu ürünleri detaylı bir şekilde inceledik. Ayrıca bu ürünleri içeriğine, etkisine ve kullananların yorumlarına göre listeledik. Bu listeyi hazırlarken de artı ve eksi yönlerini belirttik.

İşte 2022 yılının en yağlı saçlar için en iyi şampuanları:

1. Diamond Hair Daily

İçerisinde bulunan Ozon minerali sayesinde saç köklerinize etki eden şampuan, saç diplerinizin oksijen almasını sağlıyor. İçerisindeki keratin bileşeni sayesinde saçınızı güçlendiren ürün, bu sayede daha dolgun saçlara sahip olmanıza yardımcı oluyor. Son olarak bu ürünün arındırıcı özelliği sayesinde saçlardaki yağları ortadan kaldırdığını söyleyelim.

Artıları
 • Etkin Temizlik
 • Saçın Bakımını Yapıyor
 • Saç Derisini Ferahlatıyor
Eksileri
 • Yüksek Fiyat

Yağlı Saçlar İçin Özel Olarak Geliştirildi

Şampuan ve saç serumu kategorisinde bir hayli popüler marka olan Diamond Hair, bu ürünüyle saçında yağlanma problemi yaşayan kişilerin yardımına koşuyor.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Standart
Saç Tipi:
Yağlı Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Güçlendirici
Hacim: 350 ml
Kullanıcı:
Kadın, Erkek

Kullanıcı Yorumları

👤 E** E*; “Yağlanma süresini 1 gün daha uzatıyor diyebilirim. Fena bir ürün değil.”

👤 B* A*; “Kardeşime aldım. Saçı yağlandırmıyor ve daha dolgun gösteriyor.”

2. Vichy Dercos Anti-Dandruff

Selenyum Ds teknolojisi sayesinde mikrobiyom dengesinin korunmasına yardımcı olan ürün, ilk kullanımdan itibaren kepek görünümünü azaltıyor. İki hafta boyunca düzenli kullanımlarda ise görünür kepeği tamamen ortadan kaldıran şampuan, yeni nesil formülüyle 6 haftaya kadar kepek oluşumunu azaltıyor. Bu sayede bir süre sonra kepek problemiyle uğraşmazsınız.

9.4
Muhammet AKGÜL
Vichy Dercos Anti-Dandruff
Artıları
 • Kaşıntıyı Azaltır
 • Gözle Görünür Kepeği Ortadan Kaldırır
 • Saçı Güçlendirir
Eksileri
 • Düşük Hacim

Yağlı Saçlar İçin En İyi Kepek Karşıtı Şampuan

Yağlı saçlar için özel olarak geliştirilen bu ürün, kepeği gidererek en çok tercih edilen şampuanlardan biri olmayı başarıyor.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Standart
Saç Tipi:
Normal ve Yağlı Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Kepek Karşıtı
Hacim: 390 ml
Kullanıcı:
Kadın, Erkek

Kullanıcı Yorumları

👤 Ç* K*; “Saçlarımda kepek ve kaşıntı problemi vardı. 2 haftadır kullanıyorum kepek ve kaşıntı problemim bitti. Saçlarım ıslakken çok kaşırdım kanatacak kadar, şu an hiç kaşınmıyor. Saç dökülmem ve yağlanma problemimde azaldı bu şampuan sayesinde. Tavsiye ederim alacaklara.”

👤 Ö* K*; “Saçlarıma canlı bir görüntü kattı bu şampuan. Bundan önce Bioblas’ın yağlı saçlar için olan başka bir versiyonunu kullanıyordum. O saçımı cansız gösteriyordu ve baya bir yağdan arındırıyordu. Bu o kadar yapmıyor ama günlük kullanım için yeter de artar bile.”

3. Zigavus Forte

İçerisindeki çay ağacı özü sayesinde deri hücrelerinden salgılanan yağı parçalayan şampuan, saç köklerini arındırarak daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Bu sayede aşırı yağlanmanın ortaya açtığı kepek problemini de ortadan kaldıran ürün, özel formülüyle saç köklerini derinlemesine besliyor. Böylelikle besin ihtiyacının karşılanmamasından kaynaklanan kırılmalar ortadan kalkıyor.

Artıları
 • Bitkisel İçerik
 • Saçın Yağ Dengesini Sağlar
 • Kepeği Ortadan Kaldırır
 • Saç Dökülmelerini Durdurur
Eksileri
 • Hassas Saçlara Uygun Değil

Saç Dökülmesini Durduran Yağlı Saç Şampuanı

Özel formülü sayesinde saç dökülmesini durduran ürün, kepeklerle ve yağlanmayla da mücadele edebilmesiyle öne çıkıyor.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Bitki Özlü
Saç Tipi:
Yağlı Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Arındırıcı
Hacim: 300 ml
Kullanıcı:
Kadın, Erkek

Kullanıcı Yorumları

👤 İ** S*; “Yağlı saçlar için etkili bir ürün, yağlanma süresini uzatıyor.”

👤 G* B; “Saçın yağını söküp atıyor. Düzenli kullanımlardan sonra etkisini göreceksiniz. Dökülmeyi de durduruyor. Tavsiye ederim.”

4. Insight Rebalancing

Stres, dengesiz diyet ya da çevre kirliliği gibi faktörlerin sebep olduğu aşırı yağlanma problemi, arındırıcı özellikli bu şampuan sayesinde kısa süre içerisinde hayatınızdan çıkacak. İçerisindeki dengeleyici fito kompleks sayesinde saç derisini ferahlatan ürün, antibakteriyel özelliği ile saçı derinlemesine temizliyor. Böylelikle saçınız hem daha sağlıklı hem de kontrol edilebilir bir yapıya kavuşuyor.

Artıları
 • Uygun pH Seviyesi
 • Antibakteriyel Yapı
 • Saç Derisini Yatıştırır
 • Etkin Temizlik
Eksileri
 • Profesyonel Kullanımlarda Zorlayabilir

Sebum Dengesini Yerine Getiren Şampuan

Özel olarak geliştirilen formülü sayesinde sebum dengesini sağlayan şampuan, bu sayede yağlı saçların en büyük sorununu çözüyor.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Standart
Saç Tipi:
Yağlı Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Arındırıcı
Hacim: 400 ml
Kullanıcı:
Kadın, Erkek

Kullanıcı Yorumları

👤 Y* O*; “Yağlanma konusunda çok etkili, ben çok beğendim. Kokusu biraz ilginç. Çay ağacından olsa gerek ama kesinlikle kötü değil. Biraz da mentol içeriyor galiba. Saçlarınızı yıkadıktan sonra güzel bir ferahlama geliyor.”

👤 H* H*; “Oldukça güzel bir ürün. Yağlı saçlarımı arındırdı diyebilirim. Herkese tavsiye ederim.”

5. Prozinc Arındırıcı Şampuan

Formülünde bulunan pirokton olamine ile yağ oranını dengeleyen şampuan, saçı köklerden uçlarına kadar derinlemesine besliyor. İçerisindeki Vitamin B6 ile saç dökülmelerini düzene sokan ürün, çinko piriton ile kepeği önlüyor. Son olarak saç ve saç derisinin daha sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlayan şampuanın günlük kullanıma uygun olduğunu söyleyelim.

9
Muhammet AKGÜL
Prozinc Arındırıcı Şampuan
Artıları
 • Kepeği Ortadan Kaldırır
 • Etkin Temizlik
 • Saç Derisindeki Sivilceleri Yok Eder
Eksileri
 • Düşük Hacim

Yağlı Saçların Tüm İhtiyacını Karşılayan Şampuan

Saçı besleyen, temizleyen, arındıran ve güçlendiren şampuan, bu sayede yağlı saçların tüm bakım işlemlerini yapabiliyor.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Standart
Saç Tipi:
Yağlı Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Arındırıcı
Hacim: 150 ml
Kullanıcı:
Kadın, Erkek

Kullanıcı Yorumları

👤 P* T*; “İki haftadır kullanıyorum. İlk haftada etkisini görmeye başladım. Üstelik saçlarım ipek gibi oldu. Sadece derideki sivilcelenmeyi geçirmesi yeterliydi benim için. Daha fazlasıyla geldi.”

👤 H** C*; “Seberoik dermatit için almıştım, gerçekten ilk kullanımdan itibaren etkili. Tüm kabuklanma ve kepekleri yok etti. Herkes için aynı etkiyi gösterir mi bilemem ama denemekte fayda var.”

6. Yves Rocher Arındırıcı Şampuan

İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren şampuan, 48 saat boyunca saçlarınızın temiz kalmasını sağlıyor. Özel formülü sayesinde saç derisinde oluşan olumsuzlukların etkisini azaltan ürün, saçları yağdan arındırırken besin ihtiyacını karşılıyor. Bu sayede saçlarınız daha güçlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşuyor. Ayrıca bu ürün hoş kokusu sayesinde çok beğeniliyor.

8.7
Muhammet AKGÜL
Yves Rocher Arındırıcı Şampuan
Artıları
 • Hoş Koku
 • 48 Saate Kadar Saçı Temiz Tutar
 • Organik İçerik
Eksileri
 • Yüksek Fiyat

Bitkisel Formülüyle Saçın Daha Geç Yağlanmasını Sağlayan Şampuan

İçerisinde yoğun miktarda ısırgan otu içermesi sayesinde yağlı saçları kökten uca kadar temizleyen şampuan, sebum dengesini kontrol altına alarak daha sağlıklı saçlara kavuşmanıza destek oluyor.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Bitki Özlü
Saç Tipi: Tüm Saçlar
Saç Bakım Etkisi: Arındırıcı
Hacim: 300 ml
Kullanıcı: Kadın, Erkek

Kullanıcı Yorumları

👤 F**** T****; “Tek kelime ile harika bir şampuan. Devamlı kullanıyorum ve çok memnunum.”

👤 O**** M****; “Çok memnunum. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım ve çok memnun kaldım. Öneririm.”

7. Bioblas Organicare

Özel formülü sayesinde saçın yağlanmasını engelleyen ürün, saçı ağırlaştırmadan güçlendiriyor. Bu sayede saç dökülmeleri önleniyor. İçerisindeki doğal bileşenler ile saç köklerini onaran ürün, saçın uzama hızını arttırarak daha hacimli görünmelerini sağlıyor. Ek olarak bu şampuanın tamamen organik bileşenlerden üretildiğini söyleyelim.

Artıları
 • Etkin Temizlik
 • Dökülmeyi Engeller
 • Bitkisel İçerik
Eksileri
 • Kokusu Herkese Uygun Değil

Limon Kabuğu Yağı ile Yağ Dengesini Koruyan Şampuan

İçerisindeki yoğun limon kabuğu yağı ile saç derisinin sebum dengesini sağlayan şampuan, bu sayede saçların yağlanmasını engelliyor.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Bitki Özlü
Saç Tipi:
Yağlı Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Arındırıcı, Bakım Yapıcı
Hacim: 400 ml
Kullanıcı:
Kadın, Erkek

Kullanıcı Yorumları

👤 B* B*; “Yağlı saçlar için tam ve güzel temizlik sağlıyor. Bitkisel özlü olması sebebiyle yağlanmayı azaltır diye almıştım ama öyle çok fazla etkisi olmuyor. Yine de kullanımından memnun kaldım.”

👤 B** Y*; “Güzel yıkıyor, yağlanmayı da biraz geciktiriyor gibi geldi. Canlı gösteriyor. Sadece kokusunu sevmedim ana duruladıktan sonra kalmıyor kokusu zaten.”

8. Tresan Sarımsak Özlü Şampuan

Paraben ve gluten gibi saça zarar veren maddeleri içermeyen şampuan, onarıcı etkisi sayesinde yıpranmış saçlara bakım yapıyor. Bu sayede saç kökleri besleniyor ve güçleniyor. Saçlara canlılık, parlaklık ve hacim kazandıran ürün, saçı kökten uca kadar temizliyor. Böylelikle saçlarınızdaki aşırı yağlanma problemi ortadan kalkıyor.

8.6
Muhammet AKGÜL
Tresan Sarımsak Özlü Şampuan
Artıları
 • Paraben İçermez
 • Saça Hacim Katar
 • Bitkisel İçerik
Eksileri
 • Kuru Saçlara Uygun Değil

Koku Sevmeyenler İçin İdeal

Sarımsak içermesine rağmen herhangi bir kokuya sahip olmayan şampuan, bu özelliği sayesinde kullanıcıları tarafından çok seviliyor.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Bitki Özlü
Saç Tipi:
Yıpranmış Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Dengeleyici, Onarıcı
Hacim: 300 ml
Kullanıcı:
Kadın, Erkek

Kullanıcı Yorumları

👤 C* A*; “Yıllardır kullandığım bir şampuan ve çok güzel. Gerçekten yağlanmayı durduruyor, tavsiye ederim.”

👤 E* L*; “Saçlarıma en iyi gelen şampuan kesinlikle. Uzun zamandır kullanıyorum, çok memnunum. “

9. Otacı Isırgan Şampuan

Saçlarınızı derinlemesine besleyerek güçlenmesini sağlayan şampuan, özel formülü sayesinde doğal bir ışıltı kazanmanıza yardımcı oluyor. Saçınızın sebum dengesini düzenleyerek yağlardan arındıran ürün, bu sayede daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Son olarak bu şampuanın sizi doğanın içerisine sokacak kokuya sahip olduğunu söyleyelim.

Artıları
 • Günlük Kullanıma Uygun
 • Saçı Güçlendirir
 • Tüm Saçlara Uygun
Eksileri
 • Kokusu Herkese Uygun Değil

Hoş Kokusuyla Herkesin Seveceği Şampuan

İçerisindeki ısırgan özü sayesinde saçın yağ dengesini koruyan şampuan, bunun yanı sıra hoş bir kokuya da sahiptir.

Ürün Detayı

Ürün İçeriği: Bitki Özlü
Saç Tipi:
Normal Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Dengeleyici
Hacim: 400 ml
Kullanıcı:
Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 S* E*; “Düzenli ve günlük kullanımda etkisini görmeye başladım. Bitkisel olması da ayrıca güzel bir özellik, tavsiye ederim.”

👤 H** T*; “Kızımın saçları yağlı, çok faydasını gördük. 1-2 günde yağlanan saçlar 4 günde yağlanmaya başladı. Tavsiye ederim.”


Yağlı Saç Şampuanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yağlı saç nasıl geçer?

Yağlı saçlardan kurtulmak istiyorsanız ilk önce sebeplerini ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bunlar arasında çevresel faktörler, stres, vücudun yağ oranının yükselmesi gibi nedenler yer alıyor. Eğer bu faktörleri kaldırırsanız ve güzel bir arındırıcı şampuan alırsanız saçlarınız yağlardan kurtulur.

Yağlı saç nasıl yıkanır?

Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre sabahın erken saatlerinde yıkanan saçlar daha geç yağlanıyor. Bu yüzden günlük rutininize sabahın erken saatlerinde saç yıkamayı mutlaka ekleyin. Saç yıkamaya gelince ise doğru ve etkili bir şampuan seçimi yaptığınızdan emin olun.

Yağlı saçlar nasıl gizlenir?

Şarjlı tornavida fiyatları modelden modele göre değişiyor. En düşük 80 TL’ye bulabileceğiniz şarjlı tornavidaların fiyatları 1100 TL’ye kadar çıkıyor.

Yağlı saçlar için hangi şampuan kullanılmalı?

Yağlı saçlarınızı gizlemek istiyorsanız sizlere kuru şampuanları önerebiliriz. Yağın verdiği parlaklığı gizlemek istiyorsanız saç köklerinize kuru şampuan uygulayın. On dakika bekledikten sonra saçlarınızı tarayın. Bu işlem saçlarınızdaki yağı gizleyecektir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz