Görüntüyü bütünleyerek insanların hoş gözükmesini sağlayan saçlarımız herkes için önemli. Dış ortamların yıpratıcı etkisine rağmen sağlıklı, temiz ve bakımlı saçlara sahip olmak hemen hepimizin en büyük arzularından biri.

Herkes sağlıklı saçıyla öne çıkıp daha iyi gözükmek için bu konuya özen gösterir. Saç bakımı denilince akla ilk gelen bakım ürünü ise saçımızı yıpratmadan temizleyen, ihtiyacı olan bakımı yapan şampuanlardır. İyi gözükmekten hoşlanan, saçlarına özen gösteren okuyucularımız bu yazımızda en iyi şampuan markaları ve gerçek kullanıcı yorumlarıyla derlediğimiz en iyi şampuan tavsiyelerini bulabilirsiniz.

SıraMarkalarHacimSYblog Puanı
1Diamond Hair Daily350 Ml10/9.9
2Kerastase Specifique250 Ml10/9.8
3Vichy Dercos390 Ml10/9.8
4Ducray Anaphase400 Ml10/9.6
5Davines Purifying250 Ml10/9.7
6Clinical Strength400 Ml10/9.8
7Bioxcin Sarımsaklı300 Ml10/9.7
8OGX Biotin & Kolajen385 Ml10/9.6
9Sebamed Şampuan400 Ml10/9.8
10Kuaf Şampuan1000 Ml10/9.9
Şampuan Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Şampuan Önerisi

En iyi şampuan tavsiyeleri başlığı altında yer verdiğimiz markaları kullanıcı geri bildirimlerini de göz önüne alarak derledik. Kullanıcılar tarafından değerlendirilerek öne çıkan bu ürünlerin saçınıza uygun olanı seçerek mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

İşte saçınızdaki sorunları çözecek en iyi şampuanlar listemiz:

Artıları
 • Saçı Uzatır
 • Yeni Saç Oluşumunu Destekler
 • Saça Etkin Bakım Uygular
Eksileri
 • Kokusu Herkese Uygun Değil

Hızlı ve Sağlıklı Saç Uzaması İçin İdeal

İçerisindeki yoğun keratin sayesinde saçınızı kökten uca kadar besleyen ürün, bu sayede kısa süre içerisinde saçlarınızın uzamasını sağlıyor.

Ürün Detayı

Saç diplerinden uçlarına kadar tüm sorunlara karşı etkili olan ürün, yoğun miktarda ozon mineralini içermesi sayesinde saç derisini rahatlatıyor. Bu sayede kepek gibi oluşumlar yavaş yavaş azalıyor. Keratin içermesi sayesinde saçın hasar gören bölgelerini onaran ürün aynı zamanda yeni saç oluşumuna katkı sağlıyor. Böylelikle kısa süre sonra hem daha dolgun hem de daha güzel gözüken saçlara sahip olursunuz.

Teknik Özellikleri

Hacim: 350 ml
Saç Tipi:
Tüm Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Besleyici, Güçlendirici, Bakım Yapıcı
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö** Ö*; ” Henüz hepsini bitirmedim fakat oldukça fazla dökülen saçlarımdaki dökülmeyi durdurdu. Seyrekleşen diplerimi de çoğalttı.”

👤 S* T*; ” Üç şişe kullandım. Gerçekten işe yarıyor. Tavsiye ederim.”

9.4
Muhammet AKGÜL

Kerastase Specifique Bain Prevention

Artıları
 • Saç Derisini Temizler
 • Düzenli Kullanımlarda Dökülmeleri Durdurur
 • Saçları Pürüzsüzleştirir
Eksileri
 • Kepeğe Karşı Etkili Değil

Arjinin Desteği ile Dökülmeyi Durdurun

İçerisinde yoğun miktarda bulunan arjinin maddesi ile saçlarınızı derinlemesine besleyen şampuan, bu sayede kısa süre içerisinde kepekleri ortadan kaldırıyor.

Ürün Detayı

En iyi şampuan markaları arasında liste başı olan Kerastase, kullanıcıların en memnun olduğu markalardan birisidir. Fiyat açısından biraz zorlayıcı bir marka olsa da yarattığı etki sayesinde müşteri sadakatini korumakta hiç zorlanmıyor. Kerastase Specifique Bain Prevention ise saçlarınıza etkin bir şekilde bakım yaparak pürüzsüz ve parlak olmasını sağlıyor. Ayrıca saça derinlemesine etki eden ürünün dökülmeleri kısa sürede durduracağını söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Hacim: 250 ml
Saç Tipi:
Normal Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Dökülme Karşıtı
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 C* Y*; “Hak ediyor kardeşim. Ne diyeyim başka. Saçım bayağı uzun. Çok ürün denedim. Bu ürünle ilgili yorumu okuyunca deneyeyim dedim. Dökülme oranı bayağı düştü. Benim için önemli olan da o. Saç çıkarıyor falan efsanelerine inanmayın tabi. Bu arada ürün pahalı benim için. Sigarayı bıraktım ve bir kısım parayla bütçe yaptım şampuana.”

👤 G** A*; “1 buçuk haftadır kullanıyorum. Eskiden banyo gideri saç dolu olurdu, her saçlarıma dokunduğumda elime saç gelirdi ve yerler saç doluydu. Bu şampuanı kullandığımdan beri çok kısa zamandır kullanıyor olmama rağmen çok ama çok azaldı dökülme. Genetik dökülmelerde işe yarar mı bilmiyorum ama stres vb. nedenlerden dolayı saçları dökülenlere kesinlikle tavsiye ederim.”

Artıları
 • Kaşıntı Hissini Azaltır
 • Kepek Oluşumunu Azaltır
 • Saç Derisini Derinlemesine Temizler
Eksileri
 • Hassas Saçlara Uygun Değil

Düzenli Kullanımlarda Kepeği Ortadan Kaldıran Şampuan

6 hafta kullanımlarda yeni kepek oluşumunu azaltan ürün, gözle görülür kepeği yok etmesi sayesinde kullanıcıları tarafından çokça tavsiye ediliyor.

Ürün Detayı

Cilt bakımı konusunda öncü markalardan biri olan Vichy’nin üretmiş olduğu bu şampuan özellikle kepekli ve yağlı saçlar için kullanılmaktadır. Görünürdeki kepeği %100’e kadar ortadan kaldıran ürün, disülfür teknolojisi ile kaşıntı problemini ortadan kaldırır. Özel formülü sayesinde saç derisini derinlemesine temizleyen şampuan, bu sayede kaşıntı hissini azaltıyor. Son olarak bu ürünün dermatolojik olarak tüm testlerden başarıyla geçtiğini belirtelim.

Teknik Özellikleri

Hacim: 390 ml
Saç Tipi:
Yağlı Saçlar
Saç Bakım Etkisi: Kepek Karşıtı
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 H** K*; “İlk yıkamadan sonra saçlarda hissedilir bir yumuşaklık oluştu. Birkaç haftalık kullanımdan sonra koparak dökülmeler ve gece yastığa dökülen saçlar azaldı. Hatta tamamen bitti diyebilirim. Memnunum.”

👤 O* G; “Ürünün başka serisini kullanıyordum, bu sefer değişiklik yaptım. Doğru karar, ürünü kesinlikle tavsiye ederim. Bir hafta sonra değişimi fark ettim bile.”


Artıları
 • Saçları Yumuşatır
 • Dökülmeyi Durdurur
 • Saç Derisini Yeniler
Eksileri
 • Yüksek Fiyat

Saç Dökülmelerine Son Veren Şampuan

Özel formülü sayesinde etkin bakım uygulayan şampuan, bu sayede saçlarınızı güçlendirerek dökülme ve kopmaları engelliyor.

Ürün Detayı

İçerisindeki özel bileşenler sayesinde saç dökülmesini durduran ürün, saç ve saç derisine yoğun bir nemlendirme etkisi veriyor. Böylelikle saçlarınız daha yumuşak bir yapıya kavuşur. Saçlarınızı yoğun bir şekilde besleyerek güçlendiren şampuan, bu sayede daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Son olarak bu ürünün saçın uzatma hızını da arttırdığını söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Hacim: 400 ml
Saç Tipi:
Dökülen Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Dökülme Karşıtı
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 S* H*; “Ürünü 2 yıldır kullanıyorum. Yeni saç çıkarıp çıkarmadığını takip edecek kadar takıntılı olmadım fakat dökülme gördüğüm bölgedeki saçlarımı muhafaza ettiğini söyleyebilirim. Şekil veremediğim ve güçsüz saçlarımı resmen ayağa kaldırdı. Her kullanıcıda işe yarar mı bilmem ama bende işe yarıyor.”

👤 F* Ö*; “Saçlarım aşırı dökülüyordu. Çinko içeren birkaç şampuan denedikten sonra yorumlara bakarak Ducray’i ilk kez denedim. İlk kullanımdan sonra bile inanılmaz fark vardı. Çok memnun kaldım.”

Artıları
 • Kepeği Ortadan Kaldırıyor
 • Saç Derisini Rahatlatıyor
 • Derinlemesine Temizlik Yapıyor
Eksileri
 • Fazla Köpürmüyor

En Etkili Kepek Karşıtı Şampuanlardan Biri

Kepekler için özel olarak geliştirilmiş formülü sayesinde bu tarz problemleri yaşamanızı engelleyen ürün, bu sayede en çok tercih edilen şampuanlardan birisi olmayı başarıyor.

Ürün Detayı

Saçlarında hızlı ve etkili sonuca ulaşmak isteyenlerin ilk tercih ettiği kepek karşıtı şampuanlardan birisi olan ürün, kökten uca kadar temizlik yapıyor. Bu sayede kepek gibi problemler ortadan kalkıyor. 4.9 pH oranıyla saç derinizi tahriş etmeden bakım yapan şampuan, 2 günde bir kullanıldığında kısa süre içerisinde daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Hacim: 250 ml
Saç Tipi:
Kepekli Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Kepek Karşıtı
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 M* K*; “Egzama seboreik dermatit için aldım. İlk yıkamada egzamadan oluşan döküntülerin %80’i yok oldu. Şu an ikinci kez yıkadım. Her kullanımda kepek/döküntü azalıyor. Şampuanın kokusu 80-90 yıllarına aitmiş gibi baharatımsı bir kokusu var. Kısa sürede gittiği için dert etmenize gerek yok.”

👤 A* G*; “Profesyonel bir arkadaşımın önerisi ile kullanmaya başladım. Çok kaşıntı ve kepek dönemlerinde tek kullanımda çok iyi sonuç sağlıyor. Yatıştırıcı bir etkisi var.”


9
Muhammet AKGÜL

Head & Shoulders Clinical Strength

Artıları
 • Rahatlatıcı Etkiye Sahip
 • PH Dengeli Formül
 • Saçı Derinlemesine Temizliyor
Eksileri
 • Yüksek Fiyat

Saçlarınızı Kepekten Koruyacağınız Şampuan

Özel formülü sayesinde saçlarınızı kepeklerden koruyan şampuan, bu sayede ileriki zamanlarda bu gibi problemleri yaşamazsınız.

Ürün Detayı

Nazik ve pH dengeli formül ile günlük kullanıma uygun olan şampuan, ilk yıkamadan itibaren kepekler ile savaşıyor. Bu sayede kepek, egzema gibi sorunlardan kurtulursunuz. Güçlendirici etkisi ile saçlarınızın daha dayanıklı olmasını sağlayan ürün aynı zamanda saç derinizi rahatlatıyor. Son olarak pullanma, kaşıntı, tahriş ve kızarıklık gibi sorunları önlemek üzere %1 selenyim sülfit ile formüle edilen ürünün bu sayede daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı desteklediğini belirtelim.

Teknik Özellikleri

Hacim: 400 ml
Saç Tipi:
Tüm Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Güçlendirici
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 R* O; “Eşim için aldık. Bu zamana kadar birçok şampuanı denedik. Pahalı markalar, ürünler ama bu ürüne denk gelene kadar hiçbirinden memnun kalmadık. Beklentilerimizi tamamen karşıladı, beğendik.

👤 G** B*; “Ürünü 6 aydır kullanıyorum. Saç derimdeki kuruluk, kaşıntı ve pul pul dökülmeleri tamamen bitirdi. Ayrıca kokusu da güzel. Diğer konazol benzeri çözümlere göre saçı da kurutmuyor, memnunum.”

8.8
Muhammet AKGÜL

Bioxcin Siyah Sarımsaklı Şampuan

Artıları
 • Dökülmeyi Durdurur
 • Saçın Uzama Hızını Arttırır
 • Keratin İçerir
Eksileri
 • Saçları Kalınlaştırmıyor

Siyah Sarımsak Özüyle Saçınıza İhtiyaç Duyduğu Bakımı Yapın

İçerisinde bulunan yoğun miktardaki siyah sarımsak özü sayesinde saçınıza etkin bakım uygulayan şampuan, bu sayede saçlarınızın daha dolgun ve güçlü bir yapıya kavuşmasını sağlıyor.

Ürün Detayı

Biocomplex B11 içerikleri sayesinde saçınızın dökülmesini engelleyen şampuan, SLES/SLS içermeyen formülüyle saçları temizlerken yıpratmıyor. Bio-activ peptitler ile saçların kalın ve gür görünümlü olmasını sağlayan ürün, içerisindeki zengin aktiflerle saça komple bakım sağlıyor. Böylelikle saçlarınız kısa sürede daha hacimli, canlı ve parlak bir yapıya kavuşur.

Teknik Özellikleri

Hacim: 300 ml
Saç Tipi:
Dökülen Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Canlandırıcı, Güçlendirici, Dökülme Karşıtı
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 U** K*; “Uzun zaman hem yağlanma hem de dökülme sorunu yaşamıştım. Uzman tavsiyesi ile bu ürünü kullanmaya başladım. Önce eczaneden tek bir ürün aldım, denedim. Daha ilk kullanmada sıradan şampuanlarla farkını hissediyorsunuz. Sarımsak kokusu yok, aksine değişik ve hoş bir kokusu var. Çok beğendim, tavsiye ederim.”

👤 M** S; “Güzel bir şampuan, öncesinde yağlı saçlar için olan Bioxcin Quantum vardı. Bundaki fark ise saça hacim veriyor ve dökülme karşıtı. Tavsiye ederim.”

8.9
Muhammet AKGÜL

OGX Biotin & Kolajen Sülfatsız Şampuan

Artıları
 • Sülfat İçermez
 • Tüm Saç Tiplerine Uygun
 • Saçın Besin İhtiyacını Karşılar
Eksileri
 • Kepeğe Karşı Etkisiz

Saçınızı Hiç Olmadığı Kadar Dolgunlaştıran Şampuan

İçerisinde yer alan bileşenler sayesinde saçınızın daha dolgun bir yapıya kavuşmasını sağlayan ürün, bu sayede en iyi şampuanlar listemize girmeyi başarıyor.

Ürün Detayı

İçeriğinde yer alan Biotin ve kolajen özleri ile saçlarınızı derinlemesine besleyen ürün, bu sayede daha dolgun bir görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyor. Sülfat içermemesi sayesinde saçınızın daha sağlıklı yapıya kavuşmasını destekleyen şampuan, tüm saçlar için uygun olması sayesinde herkes tarafından kullanılabilirdir. Son olarak bu ürünün düzenli kullanımlarda saçınızı yumuşatacağını da söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Hacim: 385 ml
Saç Tipi:
Tüm Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Hacim Verici
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş** Ö*; “Yaklaşık 3 senedir kullanıyorum ve bu şampuan sayesinde saçlarımı artık kısa kestirmek zorunda kalmıyorum. Saçlarım ince telli olmasına rağmen yoğun bir hacim veriyor.”

👤 N* K*; “Saç tellerim zaten inceydi. Yaş ilerledikçe özellikle ön kısmı daha da inceldi. Dökülme yok ama yine de o cansız görünümü korkutuyordu. Çok ürün denedim özelikle b ile başlayan isimdeki ürünleri ama hiçbiri bu kadar etkili olmamıştı. Daha ikinci yıkayışım. Saçlarım daha canlı ve dolgun.

9.1
Muhammet AKGÜL

Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Artıları
 • Paraben İçermez
 • İdeal pH Oranı
 • Saç Derisini Sağlıklı Tutar
Eksileri
 • Bazı Ciltlerde Kaşıntı Yapıyor

5.5 pH Oranıyla Saçınız İçin İdeal

Uzmanların önerdiği gibi 5.5 pH oranına sahip olan şampuan, bu sayede saçınızın daha sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı oluyor.

Ürün Detay

Saç köklerini uyandırarak besin ve oksijen sağlayan şampuan, saç dökülme problemi yaşayan kişilerin kullanımına uygundur. Saç derisinin doğal koruyucu tabakasına zarar vermeden bakımını yapan ürün, bu sayede kepek, egzema gibi sorunların çözülmesini sağlıyor. Ek olarak bu şampuanın uzun süreli kullanımlarda saç yoğunluğunda %93 artış, saç dökülmesinde %90 oranında azalma kaydettiğini belirtelim.

Teknik Özellikleri

Hacim: 400 ml
Saç Tipi:
Dökülen Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Dökülme Karşıtı
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 S* Y; “Ürün çok kaliteli. Saç dökülmesine karşı etkisinden emin değilim. Saçıma ve saç derisine iyi geliyor. Kepek yapmıyor, güzel köpürüyor, güzel temizliyor ve güzel kokuyor. Bilindik piyasa şampuanlarının güzel kadın ve yakışıklı erkekler ile yaptığı reklamlara kanmayın. Düzgün ve kaliteli olan bu ürünü almanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.”

👤 S* Ç; “Bu şampuanı 2 buçuk senedir kullanıyorum ve etkisi gerçekten iyi. Saç dökülmesi çok azaldı bu sürede. Cildim hassas fakat herhangi bir yan etkisini görmedim. Yeni saç oluşumu birkaç tel oluyor. Daha çok saç tellerini güçlendiriyor.”

Artıları
 • Tuz İçermiyor
 • Saçı Güçlendirir
 • Göz Yakmaz
Eksileri
 • Fazla Köpürmüyor

Tuzsuz Yapısıyla Daha Sağlıklı Saçlara Sahip Olun

Tuz, saç köklerindeki gözenekleri tıkayarak saçın daha zor şekil almasına neden oluyor. Bu şampuan içerisinde tuz içermemesi sayesinde saçınızın daha yumuşak olmasını sağlıyor.

Ürün Detayı

Tuzsuz formülüyle köpük dengesi sağlayan şampuan özellikle kurumaya meyilli ve dökülen saçlar için etkili bir bakım sunuyor. Tuzsuz olması nedeniyle saçı yıpratmadan temizleyen Kuaf şampuan aynı zamanda saçların kolay ve güçlü uzamasına da etki ediyor.

Teknik Özellikleri

Hacim: 1 L
Saç Tipi:
Tüm Saçlar
Saç Bakım Etkisi:
Besleyici
Kullanıcı:
Erkek, Kadın

Kullanıcı Yorumları

👤 G* Y; “Köpürmüyor ama tuzsuz şampuanlar için normal. Saçlarımı yıkadıktan sonra saç kremi yapıyorum veya banyodan sonra nemli saça Afgan yağı uyguluyorum. Böylelikle taranmama sorunu da giderilmiş oluyor. İlk günlerde saçımı çok döktü. Sonralarda hem yıkarken hem de normal zamanda dökülmeler durdu. Şimdilik memnunum.”

👤 Z* K*; “Çok fazla saçımda dökülme vardı. İkinci yıkamadan sonra dökülme durdu. Artık olması gerektiği kadar çok az dökülme var. Şiddetle tavsiye ederim, alın aldırın.”

Şampuan S.S.S

Şampuanın içerisinde neler olmamalı?

İyi bir şampuan içerisinde saça zarar veren bileşen içermeyen şampuanlardır. Bazı şampuanlar fiyatı uygun tutmak amacıyla bu bileşenleri içerdiği için saça zarar verebiliyorlar. Bu yüzden bu tür şampuanlardan uzak durmanız gerekiyor. İyi bir şampuanın içerisinde SLS, sülfat ve Ethylparaben gibi maddelerin olmaması gerekiyor.

İnce telli saçlar nasıl anlaşılır?

Ellerinizle saçınızı toplayıp atkuyruğu oluşturun. Eğer saçlarınızı lastikli tokanın içerisinden bir kez geçirebiliyorsanız saçlarınız kalın telli, iki veya üç defa geçirebiliyorsanız orta incelikte, dört ve fazla kez geçirebiliyorsanız ince telli saçlara sahipsiniz.

Hangi şampuan saç dökülmesine iyi gelir?

Saç dökülmesine iyi gelen şampuanlar içerisinde arjinin gibi maddeleri içeren şampuanlardır. Bu şampuanlardan en bilineni ise Kerastase Specifique Bain Prevention’dur. Bu şampuan içerisindeki Arjinin maddesi sayesinde saçlarını besleyerek dökülmeleri engelliyor.

Şampuan seçimi nasıl olmalı?

Şampuan seçimi yaparken ilk olarak saçlarınızda hangi problem varsa ona uygun ürünlere bakmanız gerekiyor. Daha sonra şampuanın doğal ve organik içeriğe sahip olup olmadığını kontrol edin. Son olarak ürünün cildinize uyumlu olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

 1. Bingöllü fatihin buluşu olan Binox şampuan konuya eklenmesi gerekir adamlar kimyasaldan uzak olmak adına parfüm dahi atmamış kokusuz bitkisel keratin Biotin b5vitamini kafein aloe vera yüz den fazla bitki özü içeriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz