Görüntüyü bütünleyerek insanların hoş gözükmesini sağlayan saçlarımız herkes için önemli. Dış ortamların yıpratıcı etkisine rağmen sağlıklı, temiz ve bakımlı saçlara sahip olmak hemen hepimizin en büyük arzularından biri.

Kadınlar ve erkekler, kendilerini iyi hissettiren sağlıklı saçlarıyla öne çıkıp daha iyi gözükmek için bu konuya oldukça özen gösteriyorlar. Saç bakımı denilince akla ilk gelen bakım ürünü ise saçımızı yıpratmadan temizleyen, ihtiyacı olan bakımı yapan şampuanlar. İyi gözükmekten hoşlanan, saçlarına özen gösteren okuyucularımız bu yazımızda en iyi şampuan markaları ve gerçek kullanıcı yorumlarıyla derlediğimiz en iyi şampuan tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Şampuan Çeşitleri

Her saç, kendine özel bir bakım ister. Temizlik ve bakım için seçeceğiniz şampuanın hem saçınızın cinsine hem de sağlık durumuna uygun olması bu nedenle çok önemlidir. Saç tiplerine göre ayrılan ve vadettikleri özelliklerine göre değişen şampuan çeşitleri genel olarak şunlardır:

  • Saç Tipine Göre Şampuan Çeşitleri: Saçınızın temizlik ve bakımını yaparken seçebileceğiniz şampuanlar öncelikle saç tipine göre ayrılırlar. Kuru, yağlı veya normal saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlar saçın en temel durumuna göre bileşenler içermektedirler. Kuru saçlar için saçı nemlendirme özelliği olan hammaddelerin kullanıldığı, yağlı saçlar için de fazla yağın arındırılmasını sağlayacak özellikte içeriklerle zenginleştirilmiş şampuanlar kullanılmalıdır. Normal saçlar için ise saçın formunu devam ettirecek özellikte formüle edilmiş normal saçlar için olan şampuanlar tercih edilmelidir.
  • Saçın ihtiyaç duyduğu bakıma göre şampuan çeşitleri: İnce telli, yıpranmış, boyalı, dalgalı, cansız, kabaran, kepek sorunu olan, dökülen saçlar gibi genel durumlarında özel bir ihtiyaç barındıran saçlar için de ayrı ayrı formüle edilmiş şampuan çeşitleri bulunur. Bu ürünler, vadettikleri faydayı ortaya koyacak bileşenlerle güçlendirildikleri için düzenli kullanım ile saçın arzu edilen forma kavuşmasını sağlarlar.

En İyi Şampuan Markaları

Tercih edilen marka farklı olabilir ama saç ve temizlik denilince akla ilk gelen şey elbette şampuanlar. Saçların güzel, parlak, temiz ve sağlıklı olmasına imkan sağlayan şampuan markaları, kozmetik ürünleri içinde en sık ve düzenli kullanılan ürün olma ayrıcalığına da sahipler. Gelişen teknoloji sayesinde farklı formlarda karşımıza çıkan şampuanlar krem, köpük, kuru, standart gibi seçeneklerle kullanıcının da elini rahatlatıyorlar.

Kozmetik marketlerde yer alan ve en iyi şampuan markaları arasında bulunan çok sayıda marka, her geçen gün daha iyi sonuçlar verecek ürünler için adeta yarış halindeler. Bu rekabetin sonuçlarının yansıdığı tüketicilerin bir kısmı seçenekler arasında kaybolmaktan rahatsızken diğer grup bu durumdan hayli memnun gözüküyor.

En iyi şampuan markaları arasında önemli bir yere sahip olan Elseve, Ashley Joy, Bioblass, Clear, Dove, Dr. Organic, Syoos, Elidor, Head&Shoulders, Urban Care, Sebamed, Cosmed, Otacı, Tresan, Ogx, Kuaf, Revox, Kerastase, Vichy, L’oreal, Gliss gibi markalar ürün paletlerini geliştirerek müşterileri için en zengin seçenekleri sunuyor.

En İyi Şampuan Tavsiyeleri

En iyi şampuan tavsiyeleri başlığı altında yer verdiğimiz markaları kullanıcı geri bildirimlerini de göz önüne alarak derledik. Müşteri memnuniyeti ve sadakati yaratmayı başarmış güçlü markaların, kullanıcılar tarafından da değerlendirilerek öne çıkan bu ürünlerini saçınıza uygun olanı seçerek mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kerastase Elixir Ultime Parlaklık Şampuanı

kerastase şampuan

En iyi şampuan markaları arasında liste başı olan Kerastase, kullanıcıların en memnun olduğu markalardan biri. Fiyat açısından biraz zorlayıcı bir marka olsa da yarattığı etki sayesinde müşteri sadakatini korumakta hiç zorlanmıyor. Bizim önerimiz Kerastase Elixir Ultime Parlaklık Şampuanı saçların ışıldayarak parlamasını, güçlü ve sağlıklı gözükmesini sağlıyor. Ancak siz markanın kurumaya meyilli saçlar için nemlendiricili veya yağlı saçlar için dengeleyici ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

OGX Argan Oil Of Morocco Şampuan

ogx argan şampuan

Değerli içeriklerle zenginleştirilmiş formülüyle saçınıza ihtiyaç duyduğu bakımı ve özeni sağlayan Sülfatsız OGX, çok sayıda çeşitle öne çıkıyor. Farklı saç tiplerine yönelik ürünleriyle herkesin aradığını bulmasını hedefleyen marka ulaşılabilir fiyatlarıyla da çok beğeniliyor. Önerimiz Argan yağlı, ekstra güçlü ve nemlendiricili aynı zamanda canlandırıcı Argan Oil of Morocco olsa da markanın diğer çeşitleri de çok başarılı.

Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuan

loreal elseve şampuan

L’oreal’in günlük kullanımlar için tercih edilen başarılı serisi Elseve, kullanıcı memnuniyeti en yüksek markalardan biri olmayı başarıyor.

Değerli çiçek özlerinden elde edilmiş olan 6 farklı yağ ile saçları besleyen ürün normal ve kurumaya meyilli saçlar için ideal bakımı sağlıyor.

Kuaf Tuzsuz Bakım Şampuanı

kuaf şampuan

Tuzsuz formülüyle köpük dengesi sağlayan şampuan özellikle kurumaya meyilli ve dökülen saçlar için etkili bir bakım sunuyor.

Tuzsuz olması nedeniyle saçı yıpratmadan temizleyen Kuaf Şampuan, aynı zamanda saçların kolay ve güçlü uzamasına da etki ediyor.

Urban Care Renk Koruyucu Şampuan

urban en iyi şampuan

Silikonsuz ve parabensiz bir ürün olan Urban Care Saf Hindistancevizi Yağı ve Aloe Vera İçeren Renk Koruyucu Saç Bakım Şampuanı özellikle boyalı, röfleli ve yıpranmış saçlar için etkili. UV filtresi içeren ürün saçın rengini korurken yumuşaklık ve parlaklık sağlıyor.

Head&Shoulders Supreme

head&shoulders supreme şampuan

Kepeğe karşı çözüm sunan ve yoğun nemlendirme avantajı sağlayan Head&Shoulders Supreme, 3farklı ürün grubuyla öne çıkıyor. Nemlendirici Bakım, Kusursuz Düz ve Onarıcı Bakım. Saçınızın ihtiyacına göre seçim yapabileceğiniz serinin saç kremi de oldukça başarılı.

Pantene Pro-V Micellar Arındırıcı ve Besleyici Şampuan

pantene en iyi şampuan

Silikon, mineral yağ ve renklendirici içermeyen ürün özellikle ince telli saçlar için dolgunlaştırıcı bir etki sağlıyor. Pantene Pro-V besin maddeleri ve Micellar kompleksinden oluşan karışım saçları güzelce temizlerken kökten uca arındırıp besliyor.

1 Yorum

  1. Bingöllü fatihin buluşu olan Binox şampuan konuya eklenmesi gerekir adamlar kimyasaldan uzak olmak adına parfüm dahi atmamış kokusuz bitkisel keratin Biotin b5vitamini kafein aloe vera yüz den fazla bitki özü içeriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz