Kitapseverler İçin En İyi 10 E-Kitap Okuyucu Tavsiyesi

Gelişen dünyada her şeyin değişmesi gibi kitaplar da bu değişimden nasibini aldı. Kitapseverlerin keyif aldığı o kalın kitaplar incelerek dijital forma girdi, böylelikle birden fazla kitabı aynı anda taşımak isteyenlerin işi kolayladı.

E-kitap okuyucular, sayfaları çevirirken gerçek kağıt hissini yaratmak için geliştirilen özellikleriyle okuma tutkunlarına benzersiz bir keyif sunuyor. Ayrıca, çeşitli özelleştirme seçenekleri ve aydınlatma seçenekleri ile her türlü okuma koşulunda rahat bir okuma deneyimi sunarak, okuyucuları memnun ediyor.

SıraModelEkran BoyutuPuanı
1Amazon Kindle Scribe10.2 inç10/9.9
2 Kobo Clara 2e6 inç10/9.9
3 Amazon Kindle Paperwhite6,8 inç10/9.8
4Onyx Boox Note Air 2 Plus10,3 inç10/9.8
5Amazon Kindle Touch6 inç10/9.7
6Kobo Clara Hd6 inç10/9.7
7Onyx Boox Nova Air 2 7,8 inç10/9.6
8Kobo Libra H2O7 inç10/9.6
9Pocketbook Era 77 inç10/9.5
10Onyx Boox Poke 4 Lite6 inç10/9.5
E-Kitap Okuyucu Tavsiye Listesi

En İyi E-Kitap Okuyucu Modelleri

Bu yazımızda e-kitap okuyucularının avantajlarından ve varsa dezavantajlarından bahsedeceğiz. Özellikle son yıllarda çoğu kişi tarafından tercih edilen bu ürünün özellikleri neymiş, inceleyelim.

İşte en iyi e-kitap okuyucu tavsiyesi…

Amazon Kindle Scribe 10.2″ E Kitap Okuyucu Premium Pen 64 GB

Ekranı geniş olan ürün, okuma konusunda kolaylık sağlar.

Geniş depolama alanı
Geniş ekran

Ürün Detayı

10.2 inç geniş ekran boyutu, metinleri daha büyük ve net bir şekilde görüntülemeyi sağlayarak okuma keyfini artırıyor. 64 GB dahili depolama alanı binlerce kitap, dergi ve belgeyi cihaza indirebilme imkan tanır, böylece her zaman istenilen içeriklere kolayca erişilir. Buna ek olarak şarj süresinin 7 saat olmasıyla uzun bir süre boyunca okuma keyfi sürülür.

Ekran10.2 inç
Depolama64 GB
Özellik 300 PPI ekran piksel yoğunluğu
1. nesil scribe

Kullanıcı Yorumları

👤 M** B**: Sipariş verdiğim andan itibaren ürünün elime ulaşması 24 saat sürmedi. Özenle paketlenmiş şekilde geldi.

👤 S** S**: Gayet güzel.


Kobo Clara 2e E Kitap Okuyucu 16 GB 

12 farklı yazı tipiyle kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Parlaklık ayarlama
Hafif tasarım

Ürün Detayı

171 gram ağırlığıyla hafif ve taşınabilir bir cihaz olan Kobo Clara 2e e-kitap okuyucu, ComfortLight PRO teknolojisi sayesinde parlaklık ve renk sıcaklığını kişisel tercihe göre ayarlama imkanı sunar. Ayrıca 16 GB depolama kapasitesi, geniş bir kitap koleksiyonunu saklamada yardımcıdır. E- kitap okuyucunun su geçirmezlik özelliği dış mekanlarda veya plajda okuma keyfini artırır. Buna ek olarak, karanlık mod özelliği gece veya düşük ışıklı ortamlarda rahat bir okuma deneyimi sunarak kullanıcıyı kitap okuma alışkanlığından alıkoymaz.

Ekran6 inç
Depolama16 GB
Özellik12 farklı yazı tipi

Kullanıcı Yorumları

👤M** A**: İlk kullanıma göre gayet hafif ve günlük kullanım için yeterli bence.

👤A** S**: Kitap okuma alışkanlığımı geri kazandırdı. Çok hafif her yere taşıyabiliyorum. Şarjı çok uzun süre gidiyor. İstediğiniz kadar kitap koyabilirsiniz.


Amazon Kindle Paperwhite 5 E-Kitap Okuyucu 8 GB

Ayarlanabilir ışığı sayesinde okuma esnasında okuyucuların gözleri yorulmaz.

%20 hızlı sayfa çevirme
Ayarlanabilir ışık

Ürün Detayı

6.8 inç ekran boyutu, taşınabilirlik açısından ideal bir seçenek olan cihazı rahatça taşımaya ve uzun süreler boyunca rahatça okumaya imkan tanır. Ayarlanabilir ışık özelliği, farklı aydınlatma koşullarında okuma deneyimi sağladığından her türlü ortam için uygundur. Ayrıca, parlama yapmayan 300 ppi ekran, yazıları net ve keskin bir şekilde görmek için mükemmel bir seçenektir. Bu özellik, göz yorgunluğunu azaltır ve gerçek kitap sayfalarını andıran bir görüntü sunar.

Ekran6,8 inç
Depolama8 GB
Özellik300 PPI ekran

Kullanıcı Yorumları

👤E** S**: Şarjı en yoğun okuma yaptığımda bile en az 1 hafta rahat kullanım yapabiliyorum.

👤N** D**: İnanılmaz güzel kitap okuma hızımı ve isteğimi arttırdı iyi ki almışım mükemmel. İngilizce kitapları okurken kullanmak için Türkçe sözlük indirip yükleyebiliyorsunuz.


Onyx Boox Note Air 2 Plus E Kitap Okuyucu Android Kalemli

5 hafta boyunca şarj etmeme özelliğiyle okuma aktivitesi yarım kalmaz.

Hafif tasarım
Uzun kullanım süresi

Ürün Detayı

229.4 x 195.4 x 5.8 mm boyutunda ve 445 gram ağırlığındaki Amazon Note Air 2 Plus e- kitap okuyucu, uzun süreli kitap okumak için ideal boyut ve ağırlıktadır. Ayrıca, tam şarjla 5 haftaya kadar okuma keyfi sunarak, sık sık şarj etme zorunluluğunu ortadan kaldırır. Yüksek çözünürlüklü ekranı sayesinde e-kitaplar tıpkı gerçek bir kitap hissi yaratır.

Ekran10,3 inç
Depolama 64 GB
ÖzellikAndroid 11 işletim sistemi
Önden aydınlatmalı ekran

Kullanıcı Yorumları

👤Mustafa G**: Gerçekten harika bir cihaz. E-mürekkep teknolojisinin daha çok gelişmesi, ekran yenileme sorunlarının çözülmesiyle bu tür ekranlardan faydalanma imkanı farklı bir seviyeye ulaşacaktır.

👤E** G**: Donanımsal açıdan çok iyi. Tam bir okuma cihazı.


Amazon Kindle Touch 2022 16GB 6″ E-Kitap Okuyucu

Geri dönüşüm malzemeleriyle üretilerek doğaya uygun bir ürün.

Geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiş
Parlamayan ekrana sahip

Ürün Detayı

Geri dönüştürülen malzemelerden üretilerek çevresel sürdürülebilirlik ilkesini benimseyen Amazon Kindle Touch, 300 PPI çözünürlüğe sahip parlamayan ekranıyla, kitap sayfalarını gerçek bir kitap gibi görüntüleyerek gözü yormaz ve uzun süreli okuma deneyimlerinde mükemmel bir rahatlık sunar. Ayrıca, 6 haftaya kadar süren şarj ömrü ile kullanıcıların seyahatlerde bile şarja gereksinim duymadan okuma yapabilmesi sağlanır. E- kitap okuyucu kategorisinde en çok tavsiye edilenlerden biri olan ürün, 16 GB hafızasıyla da kitap koleksiyonu yapmaya izin verir.

Ekran6 inç
Depolama16 GB
Özellik6 haftaya kadar kullanım
2 saatte tam şarj

Kullanıcı Yorumları

👤B** A**: Harika bir cihaz. Hafif ve hiç göz yormuyor.

👤Ö** A**: Güzel bir cihaz. Yeğenime hediye aldım.


Kobo Clara Hd E-Kitap Okuma Cihazı

Sıcak renk ışığı sayesinde okuma esnasında gözler yorulmaz.

6000 kitap saklama
Sıcak renk

Ürün Detayı

6 inçlik ekranına sahip olan Kobo Clara E- kitap okuma cihazı 300 PPI çözünürlükle detayları keskin bir şekilde gösterir. Ayrıca, dokunmatik bir ekranla donatıldığından ve kapasitif dokunmatik teknolojisi sayesinde kullanıcılar kitapları kolayca kaydırabilir, sayfaları çevirebilir ve metinler üzerinde işlem yapabilir. Tavsiye edilen okuyucunun performansı da oldukça tatmin edici. 512 MB RAM, cihazın hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar, bu özellik de kitapların hızlıca açılmasında yardımcı olur. Buna ek olarak 8 GB depolama alanıyla 6000 kitap saklanabilir.

Ekran6 inç
Depolama8 GB
Özellik512 MB RAM
300 PPI ekran
Hızlı sayfa çevirme

Kullanıcı Yorumları

👤H** E**: Küçük puntolu kitaplar gözümü yoruyordu ve Kobo’yu almaya karar verdim. Kitap okurken gerçekten gözünüz yorulmuyor, yazı puntosu ve satır genişliği ayarlanıyor. Tablet ve telefon gibi gözünüze parlak bir ışık yansımıyor. Bu harika bir özellik.

👤O** Y**: Dört yıldır kullanıyorum, her konuda çok memnunum. Işığı, şarjı, sayfa değiştirme hızı tatmin edici. Bilgisayara bağlayıp e kitaplarınızı kolaylıkla yükleyebiliyorsunuz.


Onyx Boox Nova Air 2 E Kitap Okuyucu 7.8″

Geniş ekranıyla kusursuz okuma deneyimi sunar.

Göz yormayan ışık
Geniş ekran

Ürün Detayı

2000 mAh Polimer Li-on pil sayesinde tam şarjla dört haftaya kadar kullanım süresi sunan Onyx Boox Nova Air 2 e- kitap okuyucu, sık sık şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırarak kesintisiz okuma sunar. Android 11.0 işletim sistemi sayesinde kullanıcılar, geniş bir uygulama yelpazesi ve kişiselleştirme seçeneklerine erişebilirler. Buna ek olarak, 7,8 inç HD ekranıyla kitapların ve diğer içeriklerin keyifli bir şekilde okunmasını sağlar. Yüksek çözünürlük sayesinde ise metinler net bir şekilde görüntülenerek göz yorgunluğunu en aza indirir.

Ekran7,8 inç
Depolama32 GB
Özellik2000 mAh polimer Li-on pil
Android 11.0

Kullanıcı Yorumları

👤H** E**: Kalitesi tartışılmaz.

👤A** D**: E mürekkep sevenler için çok kaliteli bir cihaz.


Kobo Libra H2O E-Kitap Okuyucu

Su geçirmez özelliğiyle havuz ve deniz kenarında okuma keyfi sürdürülebilir.

Farklı yazı tipleri seçebilme
Su geçirmezlik

Ürün Detayı

HZO Protection özelliği sayesinde su geçirmezlik sağladığı için Kobo Libra H2O e- kitap okuyucu, çeşitli hava koşullarında ya da deniz ve havuz kenarlarında okuma imkânı sunar. Yatay ve dikey modda sayfa çevirme tuşları, kullanıcılara kitaplarını istedikleri şekilde okuma esnekliği sunar. Ayrıca, kullanıcıların mavi ışığa maruz kalmamaları için ComfortLight Pro teknolojisini e-kitap okuyucuyla birleştirerek göz yorgunluğunun önüne geçilir. Kişiselleştirilebilen ve bu yönüyle en çok tavsiye edilen ürün tam 50 farklı yazı tipini kullanıcıya sunar.

Ekran7 inç
Depolama8 GB
ÖzellikTypeGenius özellik
ComforLight Pro özellik

Kullanıcı Yorumları

👤A** K**: Boyutunu görünce çok şaşırdım 🙂 büyük bir şey bekliyordum. Çok güzel, çok hafif ve tarz bir okuyucu.

👤M** Ö**: Çok memnunum kitap okuma alışkanlığı kazanan insanlar için büyük keyif.


Pocketbook Era 7″ E-Kitap Okuyucu

Kullanıcının rahatlığı odak alınarak üretilmiştir.

Manuel olarak sayfa çevirme
Ekran koruma tabakası

Ürün Detayı

E- kitap kategorisinde en çok tercih edilen ürünlerden biri olan Pocketbook Era e-kitap okuyucu, çerçeveyle aynı hizada olan cam tabakayla korunan ekranı sayesinde güvenli bir kullanım sunar. Karanlıkta okuma deneyimini geliştirmek için önden aydınlatmalı bir ekrana sahip. Ayrıca alt kısmında bulunan düğme yerine, yan taraflarda bulunan sayfa çevirme düğmeleriyle, dokunmatik olarak sayfa çevirmek istemeyenler düşünülmüştür. Ürünün en dikkat çekici özelliklerinden biri ise metin-konuşma özelliğidir. Bu özellik sayesinde yazılı metinler sesli olarak dinlenir.

Ekran7 inç
Depolama16 GB
ÖzellikMetin-konuşma özelliği
Sayfa çevirme düğmesi

Kullanıcı Yorumları

👤E** T**: Okumayı keyifli kılan bir ürün.

👤A** R**: Beğendim ve tavsiye ediyorum.


Onyx Boox Poke 4 Lite 

16 GB hafızası sayesinde binlerce kitap depolanabilir.

Geniş hafıza
Kolay taşınabilir ağırlık

Ürün Detayı

Onyx Boox Poke 4 Lite, 6 inçlik ekranıyla kullanıcılarına benzersiz bir okuma deneyimi sunuyor. Yüksek çözünürlüklü 758×1024 ekranı sayesinde metinler net ve keskin bir şekilde görüntülenirken, 7.1 mm’lik ince tasarımıyla da taşıması kolaydır. Buna ek olarak, 16 GB hafızası, kullanıcılara geniş bir kitap koleksiyonunu saklama olanağı sunar, böylece her zaman istedikleri kitaplara erişebilirler.

Ekran6 inç
Depolama16 GB
Özellik7.1 mm ekran
16 GB hafıza

Kullanıcı Yorumları

👤C** M**: Aldığımdan dolayı çok memnunum, boyutu büyük olmadığı için bel çantama bile sığıyor.

👤B** A**: Neredeyse bir kitap boyunda.


Sıkça Sorulan Sorular

En iyi e- kitap okuyucu hangisi?

Amazon, Kobo, Onyx Boox gibi markalar, e-kitap okuyucu kategorisinde en çok tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünlerin çok tercih edilmesindeki sebep, özelliklerinin kullanıcıların ihtiyacına göre tasarlanmış olmasıdır.

E-kitap okuyucu kaç inç olmalı?

Bir e-kitap okuyucunun ekran özelliği en önemli unsurdur. Bundan dolayı inç olarak adlandırılan ekran kalitesi, en az 6 inç olmalıdır. 6 inç ve üzeri her e-kitap okuyucu, kullanıcıya kaliteli bir okuma keyfi sunar.

Kitap okuyucu ile PDF okunur mu?

Kitap okuyucu ile PDF okunabilir. Çünkü PDF formatı tıpkı e-kitap formatında olduğundan e-kitap okuyucular bu formatı karşılayabilir.

E-kitap alırken nelere dikkat edilmeli?

Geleneksel kitap yerine e-kitap okuyucuyu tercih edecek olan kişilerin dikkat etmesi gereken belli başlı özellikler vardır. Bu özelliklerin başında ekran kalitesi, ışık teknolojisi, ram ve dahili depolama gelmektedir. Yüksek depolama ve ekran kalitesine sahip olan e-kitap okuyucu, kullanıcısına yüksek performans sunar.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın