İster kadın olsun ister erkek, şıklıktan ödün vermeyenler favori aksesuarlarından biri de saatler. Tarzın tamamlayıcısı olan ve hem karakteri hem de stili en çok ortaya koyan aksesuar olarak görülen kol saatleri sadece zamanı takip etmek için değil modaya eşlik etmek için de tercih ediliyor.

Genel olarak öne çıkan İsviçre ve Almanya markası saatler olsa da popüler markaların iddialı saat modelleri de yoğun talep görüyor. Her yaştan ve zevkten insanın kullanımı için tasarlanmış, çok sayıda fonksiyonla donatılmış en iyi kol saati markaları tarafından satışa sunulmuş saat modelleri geniş fiyat skalasıyla çok sayıda seçeneği barındırıyor.

En iyi saat markaları tarafından satılan modellerin fiyatları herkesin ulaşabileceği seviyelerin çok daha üzerinde olsa da meraklıları sayesinde bu popüler markalar her zaman büyük ilgi görüyor.

Saat Çeşitleri

Her ne kadar cep telefonları gibi saati sürekli takip edebileceğimiz cihazlar artık her an elimizin altında olsa da saat kullanmayı seven kişiler için iyi bir saatin yerini tutabilecek tek bir şey var: Daha iyi bir saat!

Yıllar içinde hem işlevi hem de görselliği değişip gelişerek pek çok çeşide ulaşan kol saatleri bugün artık adeta birer teknoloji ve tasarım harikası haline gelmiş durumda. Geçmişin kurmalı ve gürültülü mekanik modellerinin yerini hareketle veya güneş enerjisiyle şarj olan, dijital, dokunmatik ekranlı, hibrit, Quartz, otomatik ve hatta akıllı saatler almış olsa da kol saatleri düğün, nişan, mezuniyet, doğum günü hediyesi denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden biri olmaya devam ediyor.

Klasik, Casual, Spor, Vintage gibi farklı modelleriyle kadın, erkek, genç, çocuk veya genç-yaşlı herkes için ideal bir hediye olabilecek saatler evlilik yıldönümü, Sevgililer Günü gibi özel günlerde de en iyi hediye seçeneği olarak öne çıkmayı başarıyor.

En İyi Saat Markaları

Tüm dünyanın en sevilen ve en başarılı saat üreticileri arasından derlediğimiz en iyi 10 saat markasını merak ediyorsanız işte en iyi saat markaları listemiz:

  • Rolex
  • Omega
  • Cartier
  • Chopard
  • Patek Philippe
  • Seiko
  • Panerai
  • Longines
  • Tissot
  • Breitling

Rolex

rolex saat

“Tarih ve Saat İşçiliği” mottosuyla alanında büyük başarı göstermiş bir marka olan Rolex, bugün birkaç ev fiyatına saat satmayı başarıyor. Markanın kurucusu Hans Wilsdorf’un ilk su geçirmez kol saati Oyster’ı yaratmasından beri yoluna hiç durmadan devam eden marka bu sektörün en ikonik modellerine imza atarak dünyanın en zenginlerinin tercihi konumunda. 1905’ten başlayan zaman yolculuğunda Rolex, ömürlük saatler üreterek günümüzde hala 1 numaralı saat markası olarak liste başında yer alıyor.

Omega

omega saat

İsviçre’nin en önemli ve değerli saat markalarından bir diğeri olan Omega, yüksek bütçesi ve sektördeki söz sahibi konumuyla tüm dünya tarafından yakından
izleniyor. 1848’den beri saat üreten marka, kuruluşunun ilk yıllarından beri çok sayıda saat üretiyor. Geçmişte en büyük özelliği kolaylıkla değişen ve birbirine entegre edilebilen parçalarla üretim yapmak olan marka bugün hem sağlamlık hem zarafet hem de tarz konusunda İsviçre’nin en büyüklerinde ve dünyanın en iyilerinden biri olarak listenin üstünde yer buluyor.

Cartier

cartier saat

Markanın yaratıcısı Louis-Francois Cartier’in 1864 senesinde modanın en önemli adreslerinden biri olan Paris’te hayata geçirdiği Cartier, bugün dünyanın en büyük markalarından biri. Lüks aksesuarlar ve mücevherler alanında büyük bir isim yaratmayı başaran Cartier, her biri mücevher niteliğindeki ve tabii ki mücevher fiyatına olan tasarım saatleriyle bu alanın yıldızlarından olmayı hak ediyor.

Chopard

İsviçreli bir marka olan Chopard, 1860’larda genç bir saat ustası olarak yaşamını sürdüren kurucusu tarafından açılarak ülkenin küçük bir kasabasında faaliyete başladı. Ancak başarılı ustalığı ve sahip olduğu tarzıyla bugün ülkenin en popüler markaları arasında haklı bir yere sahip. Chopard’ın butik işçiliğin ön planda olduğu tasarımlarında şık, zarif ve net çizgiler hakim. Kaliteli ürünleriyle dünyanın her yerinde çok tanınan ve tercih edilen bir marka olan Chopard farklı ürün grupları ve mücevherleriyle de adından söz ettiren güçlü bir marka.

Patek Philippe

Patek, Czapek & Cie, Antoine Norbert de Patek ve François Czapek tarafından 1839’da kurulan marka günümüzde en pahalı ve en iyi saat markalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. 1845’de anahtarsız kurma ve el ayarlama sistemine patent alacak kadar geniş bir vizyona sahip olan marka son dokunuşun ve ayarlamanın usta bir el tarafından el işçiliğiyle noktalanan modelleriyle büyük ilgi görüyor. 1868’de İsviçre’nin ilk kol saatini üreten marka olarak ülke saat sanayiinin tarihine de şekil vermiş olan Patek Philippe dünya ülkelerinde de en çok tercih edilen saat markalarından birisi olarak zirvenin ortaklarından birisi oluyor.

Seiko

seiko saat

1881 yılından beri faaliyette olan Japon saat markası olan Seiko’nun kurucusu Kintaro Hattori. Kurucunun markaya kattığı en büyük değer, çağı takip ederek değişiklikten korkmamayı prensip eden bir vizyonu miras olarak bırakmış olması aslında. Hattori’nin gelecek nesiller için verdiği öğütlerle faaliyetlerini sürdüren Seiko bugün hala onun dediği gibi hep yarına bakıyor ve yeniliklerin de öncüsü oluyor. Özellikle teknolojik yenilikleri sıkı bir şekilde takip ederek kendi iş koluna adapte etmekteki hızıyla diğer markaların önünde yol alan Seiko şık ve fonksiyonel ürünleriyle en çok tercih edilen en iyi saat markaları arasında üst sıralarda bulunuyor.

Panerai

panerai saat

1860’da İtalya Floransa’da Giovanni Panerai adındaki saat ustası tarafından kurulan Panerai, en popüler İtalyan saat markalarının başında yer alıyor. Saat ustası saat üretimiyle birlikte bu işe gönül verecek ustaları yetiştirecek bir okul olarak çalışan mağazasını Ponte alle Grazie’de açar, bir süre sonra mağaza Piazza San Giovanni’deki Palazzo Arcivescovile’deki mevkiine geçerek sonraki faaliyetlerine bu yeni adresinde devam eder. Kraliyet donanmasının da saat üreticisi olan Panerai karakteristik kadranı ve özel üretim saatleriyle özellikle marka koleksiyoncularının da hedefinde yer alıyor.

Longines

longines saat

1832’de Auguste Agassiz tarafından İsviçre’de kurulan Longines, ülkenin adı en çok bilinen saat markalarından biri. Hassas üretimi sayesinde çoğu spor müsabakalarının da resmi zaman denetleyicisi olan Longines, 1889 yılında tescil edilmiş olan kanatlı kum saati şeklideki logosunu hiç değiştirmeyerek ne kadar geleneksel bir çizgisi olduğunu gösteriyor. 1867 senesinden beri aktif bir kayıt sistemi bulunan Longines, o tarihten beri satılan tüm ürünlerin kayıtlarına ulaşılabilmesiyle de büyük fark yaratıyor.

Tissot

tissot

Tissot, 1853 yılında sahipleri Charles-Felicien ve Charles-Emile Tissot tarafından İsviçre’de Neuchatel Le Locle’de kuruldu. Merkezi halen aynı yerde bulunan saat markası Tissot, 1853’den itibaren Dual Time özellikli saat modelleri üreterek cep saatleri
alanında öncü olmayı başarmıştır. Ardından kol saati modellerinde de yenilikçi tavrını devam ettirerek uluslararası arenada büyükler arasında yer edinen Tissot, 1930’lu yıllarda bir başka dev marka omega ile güç birliği yaparak bugün Swatch Group olarak bilinen oluşumun öncülerinden biri olarak adını yazdırdı.

Breitling

breitling saat

1884’de Leon Breitling tarafından İsviçre’de kurulan Breitling saat markası faaliyetlerine özel kronograf ve saatler üreterek başlayan vizyoner bir marka. Markanın ilk hedefi, spor ve bilim alanında öne çıkabilecek ve hassasiyeti kesin modeller üretmekti. Havacılık alanında ihtiyaç duyulan hatasız hassasiyetteki saatler için üretim yapan Breitling, navigasyon bilgisayarı işlevselliği sayesinde uçuş planlarında kesin hesaplar yapılabilmesini de mümkün kılıyordu. İlk andan bugüne kadar kronograf modelleri üzerindeki çalışmalarda üstünlüğünü kanıtlayan marka piyasaya sürülmüş olan ilk arama kurtarma saatinin de üreticisi olarak en iyi saat markaları arasında özel bir yeri hak ediyor.

En iyi akıllı saat sayfamıza da göz atmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz