Bakışlarımızı etkileyen yüzümüze anlam katan kaş ve kirpiklerimiz, hepimiz için önemli. Özellikle kadınlar için oldukça önemli olan kaş ve kirpik, güzelliği simgeleyen unsurların başında yer alıyor. Daha gür olmasını arzuladığımız kaş ve kirpiklerimiz, yanlış ürün kullanımı veya besin eksikliğinden cansızlaşıyor. Cansızlaşan kaş ve kirpikler, zamanla dökülerek seyrek görünmeye başlıyorlar. Bakışlarımızı etkileyen aynı zamanda güzelliğimizi yansıtan kaş ve kirpiklerimiz, doğru ürünler kullanıldığında çok çabuk toparlanıyor. Bu sebeple sizin için hazırladığımız bu içeriğimiz, en iyi kaş ve kirpik serumlarından oluşuyor.

SıraMarkaEtkisiSYblog Puanı
1FarmasiHacim, Uzunluk10/9.9
2SivenoDökülme Karşıtı10/9.8
3ArifoğluHacim, Uzunluk10/9.5
4SinozGüçlendirme10/9.6
5OtacıBesleyici, Çoğaltıcı10/9.6
6VichyHacimlendirici10/9.8
7LRHacimlendirici10/9.7
8Ashley JoyDökülme Karşıtı10/9.4
9Elizabeth ArdenGürleştirici10/9.8
10L’Oreal ParisDolgunlaştırıcı10/9.4
Kaş Kirpik Serumu Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Kaş ve Kirpik Serumu

Kaş ve kirpiklerimizin gür olması için birçok yönteme başvuruyoruz. Bu yöntemlerin başında ise serumlar yer alıyor. Doğru ve etkili ürünlerle istediğimiz sonuca çabuk varabiliyoruz. Bu sebeple bu içeriğimizde en etkili kaş ve kirpik serumları bulunuyor.

İşte 2022 yılının en iyi kaş ve kirpik serumları:

1. Farmasi Kaş Kirpik Serumu

Kısa zamanda etkili sonuçlar almak isteyenlerin tercih ettiği Farmasi, kullanıcıların ve markanın vaadine göre 2 haftada gözle görülür fark yaratıyor. Kıl köklerini uyaran bu serum, capixyl kompleksi ile formüle edildiğinden %91 oranında dökülmeleri durduruyor. Ayrıca bu ürün, %76 oranında güçlendirme sağladığı gibi %73 oranında da uzama sağlıyor. Sabah akşam temiz kaş ve kirpiğe uygulanan bu ürün makyaj altı bazı olarak da kullanılabiliyor.

Artıları
 • Etki Süresi
 • Özel Fırçası
Eksileri
 • Kıvamı Çok Sıvı

İki Haftada Etkisini Gösteren Bir Ürün

Kullanıcı Yorumlarına bakıldığında iki haftada gözle görülür fark yaratan Farmasi Capixyl, kıl köklerini uyardığı için daha çabuk etki ediyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Hacim ve Uzunluk
Kullanım Alanı:
Kaş ve Kirpik
Hacmi:
12ml

Kullanıcı Yorumları

👤 S** T** ”1 aydan fazladır kullanıyorum kirpiklerim uzadı ve kaşlarımda gürleşme yaptı teşekkürler katalog fiyatından çok daha uygun.”

👤 G** A** ”Daha öncede kullanmıştım faydasını gördüğüm için 2. Alışım tavsiye ederim kas için hiç kullanmadım kirpiklerime iyi geldi.’

2. Siveno Doğal Kaş & Kirpik Serumu

%100 doğal olarak üretilen Siveno, içerisinde argan, Hint, susam, kayısı çekirdeği, tatlı badem yağı ve E vitamini barındırıyor. Ayrıca paraben, fosfat, alkol, SLS, SLES, silikon ve sıvı parafin gibi zararlı maddelerin hiçbirini içermeyen bu serum, düzenli kullanımda dolgunlaştırma etkisi yaratıyor. İçerdiği değerli yağlar sayesinde dökülmeleri durduran bu ürün, kıl köklerinin kalınlaştırarak daha hızlı uzamasına ve gür görünmesine yardım ediyor.

Artıları
 • Paraben, SLS, SLES İçermemesi
 • Alkol İçermemesi
 • %100 Doğal
Eksileri
 • Fırça Olmaması

Uygun Fiyatlı Bir Ürün

İçerisinde parafin, alkol ve paraben barındırmayan Siveno, hem uygun fiyatlı hem de oldukça etkili bir ürün. Çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer alan bu ürün, %100 doğal olmasıyla kullanıcılar tarafından çok fazla tercih ediliyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Hacim, Uzunluk ve Dökülme Karşıtı
Kullanım Alanı:
Kaş ve Kirpik
Hacmi:
10ml

Kullanıcı Yorumları

👤 M*** K*** ”Ürün işe yarıyor kirpiklerim daha dolgun görünüyor satıcının küçük hediyesi için ayrıca çok teşekkür ediyorum mutlu oldum bol kazançlar tavsiye ederim.”

👤 G** K*** ”9 gündür kirpiklerimde kullanıyorum şimdilik bir uzama olmadı ama sanki kirpik diplerime kalem çekmişim gibi bir dolgunluk oldu. Uzama konusunda umutluyum genel olarak beğendim.”

3. Arifoğlu Kaş-Kirpik Bakım Yağı

İçerisinde jojoba, zeytin, argan, tatlı badem, Hint, buğday, susam, keten tohumu ve kayısı çekirdeği yağı barındıran bu serum, ayrıca E vitamini içeriyor. 9 farklı yağ karışımı sayesinde kaş ve kirpik köklerini uyaran bu serum, ihtiyaç duyulan vitaminleri sağlıyor. Bu sayede kıl kökleri beslendiği için dökülmeler azalıyor ve daha gür uzama gerçekleşiyor. İçinde bulunan özel fırçası sayesinde kolay uygulanan bu ürün, günde iki kez düzenli kullanılması gerekiyor.

Artıları
 • 9 Çeşit Doğal Yağ
 • E Vitamini
 • Özel Fırçası
Eksileri
 • Göz Yakması

En Çok Satılan Ürünlerin Başında Geliyor

Doğal içerikleriyle ön plana çıkan Arifoğlu’nun kaş ve kirpik yağıda en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. E vitamini ve argan yağı ile formüle edilen bu serum, kısa sürede etkisini gösteriyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Hacim, Uzunluk ve Dökülme Karşıtı
Kullanım Alanı:
Kaş ve Kirpik
Hacmi:
10ml

Kullanıcı Yorumları

👤 B* E ”Ürünü yaklaşık 5 gün boyunca gece yatmadan önce düzenli olarak uyguladım. Kaşlarımın başlangıç ve kavis noktalarında seyreklikler vardı. O seyreklikleri doldurdu. Ayrıca kaşlarım sıklaştı. Kirpiklerimde ise sürekli olarak kıvırdığım için bölgesel dökülmeler vardı. Bu dökülmeleri kapattı. Ayrıca kirpiklerim sıklaştı, uzadı ve kıvrıldı. Ürünü beğendim. Kullanmaya devam edeceğim. Tavsiye ederim. Fiyat olarak da gayet uygun bir ürün.”

👤 R* D** ”Ürünü 1 aydır kullanıyorum cidden etkisini gördüm kaşlarım şu an bir tık daha gür bence denemelisiniz.”

4. Sinoz Kaş ve Kirpik Serumu

Kirpik ve kaşların daha dolgun ve güçlü görünmesini sağlayan Sinoz, içeriğinde bulunan B8 vitamini sayesinde kıl köklerini uyararak dökülmelere karşı güç kazandırıyor. Ayrıca at kestanesi içeren bu ürün, kökleri beslemeye yardım ettiği gibi güçlenmesine de etki ediyor. Tüm bunların yanı sıra içerisinde keten tohumu, üre ve biotin barındıran ürün, bu sayede kısa sürede etki görmeye yardım ediyor. Sadece kıl köklerini beslemekle kalmayan bu serum, kaş derisinde oluşan pullanmaları da gideriyor.

Artıları
 • B8 Vitamini İçermesi
 • Biotin ve Üre İçermesi
 • Keten Tohumu ve At Kestanesi İçermesi
Eksileri
 • Göz Yakması

B8 Vitamini İçeren Bir Ürün

İçerisinde B8 vitamini barındıran Sinoz, kıl köklerini uyararak dökülmelere karşı güç kazanmalarını sağlıyor. Özel fırçası sayesinde kolayca uygulanan bu serum, daha dolgun kaş ve kirpik görüntüsü sunuyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Hacim, Güçlendirme ve Dökülme Karşıtı
Kullanım Alanı:
Kaş ve Kirpik
Hacmi:
10ml

Kullanıcı Yorumları

👤 N** A* ”2 haftadır kullanıyorum çok çok iyi bir ürün özellikle kaslarımda çok etkili oldu çok seyretti şu an iki katı oldu neredeyse. Teşekkürler Sinoz. Her ürünü güzel tavsiye ediyorum. 👍”

👤 M*** Ö* ”Çok Güzel Üründen Memnumum.”

5. Otacı Kaş ve Kirpik Serumu

Gülün besleyiciliğinden faydalanan otacı serum, tamamen doğal içeriklerden oluşuyor. Paraben, alkol ve parfüm içermediği için gözde herhangi bir tahrişe sebep olmadan rahatlıkla kullanmanıza imkan tanıyan bu ürün, provitamin B5 ile kıl köklerini besliyor. Bundan dolayı kaş ve kirpiklerde olağanüstü etkiler yaratan bu serum, kaşları gürleştirirken kirpikleri hızlıca uzatıyor. Su bazlı yapısı sayesinde kıl köklerine daha çabuk etki eden bu ürün, kaş ve kirpiklerde yağlı görünüm bırakmıyor.

Artıları
 • Paraben İçermemesi
 • Parfüm İçermemesi
 • Parfüm İçermemesi
 • Su Bazlı Olması
Eksileri
 • Fırça Olmaması

Su Bazlı Bir Serum

Su bazlı olan bu ürün, kıl köklerinin serumu daha hızlı emmesine yardım ediyor. Ayrıca paraben, alkol ve parfüm içermediği için kıl köklerine doğal bakım sağlayan bu ürün, gözlerde yanma gibi sorunlar çıkarmıyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Besleyici ve Çoğaltıcı
Kullanım Alanı:
Kaş ve Kirpik
Hacmi:
15ml

Kullanıcı Yorumları

👤 B*** S*** ”Su bazlı olduğu için oldukça rahat kullanılıyor. Başka markalar gibi yağlı bir yapısı olmaması özellikle yaz ayları için çok ideal. Benim hassas bir göz yapım var ama bende herhangi bir alerjik reaksiyon yaratmadı. Gözleri de yakmıyor.”

👤 F*** A*** ”Gerçekten mükemmel bir ürün daha önce başka bir marka kullanmıştım bu kadar etkili değildi çok kısa sürede kaşlarımda etkisini gösterdi.”

6. Vichy Liftactiv Supreme Göz Çevresine Özel Bakım Serumu

Hem gözaltına hem de kirpiklere uygulanan Vichy Liftactiv Serum, göz çevresinde oluşan yaşlanma belirtileri yok etmenin yanı sıra aydınlık vererek daha genç görünmesine yardım ediyor. Kirpiklerde yarattığı hızlı uzama ve hacim sayesinde çarpıcı bakışlar sunmaya yardım eden bu ürün, kullanıcılarından tam not alıyor. Çok boyutlu bakım sağlayan bu ürün, yaşlanma karşıtı ve kirpik bakımının bir arada olduğu ilk ürün olma özelliği taşıyor.

9.8
Esra ŞEN
Vichy Liftactiv Supreme Göz Çevresine Özel Bakım Serumu
Artıları
 • Çok Yönlü Bakım Sağlaması
 • Aydınlatıcı Etki
Eksileri
 • Fırça Olmaması

Hem Göz Çevresi Hem De Kirpik İçin Uygun Bir Ürün

Vichy markasının çıkarmış olduğu bu serum, yaşlanan göz çevresi için uygulanabildiği gibi dökülmeye başlayan kirpikler içinde kullanılıyor. Bu sayede ürün, genç bir görünüm elde etmeye yardım ederken aynı zamanda uzun ve güçlü kirpiklere kavuşturuyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Hacim ve Yaşlanma Karşıtı
Kullanım Alanı:
Kirpik ve Göz çevresi
Hacmi:
15ml

Kullanıcı Yorumları

👤 S* G** ”Muhteşem bir ürün kirpiklerinizi uzatıyor benim vazgeçilmezim oldu.”

👤 S** D** ”Kirpik ve kaşlarıma da iyi geldi.”

7. LR Activating Lash Serum

Son zamanların etkileri ile en sevilen markaları arasına giren LR, aloe veradan aldığı güç ile etkili bakışlar sunmanıza yardım ediyor. 6 haftalık kullanımda %35 daha uzun kirpik vaat eden bu ürün, kıl köklerini besleyerek güçlenmelerine yardım ediyor. Kırmızı yonca özü, peptit, biotin ve provitamin B5 içeren bu ürün, kirpiklerin dökülmesini engellediği gibi daha gür ve uzun olmalarını sağlıyor. Ayrıca özel fırçası sayesinde kolayca uygulanan bu serum, hassas göz çevresine zarar vermiyor.

Artıları
 • Peptit İçermesi
 • Biotin İçermesi
 • Provitamin B5 İçermesi
Eksileri
 • Hacmi

6 Haftada %35’e Kadar Daha Uzun Kirpik Vaat Eden Bir Ürün

6 hafta boyunca düzenli kullanıldığında %35 oranında daha uzun kirpikler vaat eden LR, içerdiği peptit, biotin ve provitamin B5 ile gerekli bakımı sağlıyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Hacim ve Uzunluk
Kullanım Alanı:
Kirpikler
Hacmi:
5,5ml

Kullanıcı Yorumları

👤 B* A* ”Şimdiye kadar kullandığım en iyi kaş serumu net. Yağ değil serum olması çok güzel. Akmıyor göz içine kaçmıyor. Kaşlarım çok seyrekti ve doldurdu. Sadece 5,5 ml olması bu fiyata göre kötü.”

👤 H* G ”Harika bir ürün.”

8. Ashley Joy Kaş Kirpik Bakım Serumu

İçerik yönünden oldukça zengin olan Ashley Joy, kaş ve kirpiklerin ihtiyacı olan vitamin ve proteinleri sağlıyor. Niasinamid, provitamin B5, arginine, biotin, keratin, B12 ve E vitamini formülü sayesinde bu ürün, dökülmeleri durdurarak daha güçlü kıl kökü oluşmasına yardım ediyor. Ayrıca paraben içermeyen bu ürün, kaş ve kirpiklerin daha canlı ve parlak görünmesini sağlarken kısa sürede eski dolgun görünümlerine kavuşturuyor.

9.4
Esra ŞEN
Ashley Joy Kaş Kirpik Bakım Serumu
Artıları
 • Zengin İçeriği
 • Özel Fırçası
 • Paraben İçermemesi
Eksileri
 • Göz Yakması

Vitamin ve Protein İçeren Bir Ürün

İçerisinde barındırdığı Niasinamid, provitamin B5, arginine, biotin, keratin, B12 ve E vitamini sayesinde kıl köklerini uyan Ashley Joy, dökülmelerin önüne geçiyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Hacim ve Dökülme Karşıtı
Kullanım Alanı:
Kaş ve Kirpik
Hacmi:
8ml

Kullanıcı Yorumları

👤 M** B** ”Başka serum denemeleriyle para ve zaman kaybetmeyin derim. Çok başarılı bir ürün.”

👤 C*** Y** ”Güzel dolgunlaştırıyor ben Görkito’nun önerisiyle almıştım memnunum.”

9. Elizabeth Arden Prevage Clinical Lash+Brow Enhancing Serum

Üç farklı peptit, vitamin ve bitkisel özler içeren Elizabeth Arden Kirpik ve Kaş Serumu, istediğiniz sonuçlara hızlıca ulaşmanıza yardım ediyor. Kirpiklerde sağladığı hacim ve uzunluk ile daha anlamlı bakışlara sahip olmanıza yardım eden bu serum, tüm cilt tiplerine uygun olduğundan gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. 2 haftada gözle görülür fark yaratmayı vaat eden bu ürün, fırçası sayesinde kolayca uygulanabiliyor.

9.8
Esra ŞEN
Elizabeth Arden Prevage Clinical Lash+Brow Enhancing Serum
Artıları
 • Üçlü Peptit Karışımı
 • Özel Fırçası
 • Bitkisel İçerik
Eksileri
 • Göz Yakması

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Bir Serum

Tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanacağı Elizabeth Arden, içerdiği üçlü peptit karşımı ile kaş ve kirpiklerin ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlıyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Hacim, Uzunluk ve Gürlük
Kullanım Alanı: Kaş ve Kirpik
Hacmi:
8ml

Kullanıcı Yorumları

👤 **** ***** ”Ürünü beğendim. Gerçekten çok etkili. Tavsiye ederim.”

👤 **** **** ”Başarılı bir ürün, azda olsa kirpiklerim gürleşti teşekkür ederim.”

10. L’Oreal Paris Brow Artist Plump & Set Şeffaf Kaş Bakım Serumu

Dünyaca ünlü kozmetik markası L’Oreal, makyaj bazı ve besleyici serum olarak kullanılan bu ürünü ile çok satılanlar arasında yer alıyor. Bu ürün, içeriğinde barındırdığı Hint yağı, vitamin B5 ve hyaluronik asit sayesinde düzenli kullanıldığında dökülmelerden dolayı oluşan boşlukları yeni kıl çıkartarak dolduruyor. Bu sayede her geçen gün daha gür kaşlara kavuşmanızı kolaylaştırıyor. Yapışkan his ve beyaz iz bırakamadığı için makyaj bazı olarak rahatlıkla kullanılan bu ürün, özel tasarlanan fiber fırça sayesinde kolay kullanım imkanı tanıyor.

9.4
Esra ŞEN
L’Oreal Paris Brow Artist Plump & Set Şeffaf Kaş Bakım Serumu
Artıları
 • Hint Yağı İçermesi
 • Vitamin B5 ve Hyaluronik Asit İçermesi
 • Yapışkan His Bırakmaması
Eksileri
 • Sabitleme Özelliği Zayıf

Makyaj Bazı Olarak Kullanıma Uygun

Yapışkan his ve beyaz iz bırakmadığı için gönül rahatlığıyla makyaj bazı olarak kullanılan L’Oreal, içerisinde hint yağı, vitamin B5 ve hyaluronik asit barındırıyor.

Ürün Detayı

Etkisi: Dolgunluk ve Besleyici
Kullanım Alanı:
Kaş
Hacmi:
8ml

Kullanıcı Yorumları

👤 N*** K** ”Çok beğendim güzel ürün. Fiyatı aldığımda indirimdeydi. Satıcıya teşekkür ederim.”

👤 S** E** ”İnanılmaz güzel liftingli gibi duruyor kaşlarım.”


Kaş ve Kirpik Serumu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kaş ve kirpiklere ne iyi gelir?

Kaş ve kirpiklerimiz zaman içerisinde cansızlaştığı için düzenli bir şekilde bakıma ihtiyaç duyuyor. Doğru ürünlerle beslenilen kaş ve kirpikler daha gür dururken aynı zamanda dökülmüyor. Çok çeşitli markalarda kaş ve kirpik serumları bulunuyor. Bu serumlar doğal yağlar ve bazı vitaminler içererek kaşların, kirpiklerin ihtiyacı olan besini sağlıyor. Aşırı yıpranan kıl köklerinin onaran bu serumlar düzenli kullanıldığı taktirde etkilerini gösteriyor. Tüm bunların yanı sıra doğal yağlar ile evde kendi kaş ve kirpik bakım ürünlerimizi hazırlamamız kolaylaşıyor. Tatlı badem yağı, Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, E vitamini ve aloe vera jeli ile kaş ve kirpiklerde istenilen etkilere kolayca ulaşılıyor.

Kaş ve kirpik serumu nedir?

Etkili bakışlar sunmamızı sağlayan kaş ve kirpiklerimiz için üretilen serumlar, kıl köklerinin ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlamak adına kullanılıyor. Özellikle kadınların daha fazla kullandığı bu serumlar, dökülmelerin önüne geçtiği gibi daha uzun ve gür kirpikler sağlıyor. Kaşların seyrekleşen noktalarını dolduran serumlar, daha sağlıklı görünmesine yardım ediyor.

Kaş ve kirpik dökülmesine ne iyi gelir?

Besin değeri düşen kaş ve kirpikler güçsüzleşerek çok çabuk dökülüyor. Bu durum oldukça can sıkıcı olduğundan özellikle kadınların korktuğu durumlarının başında geliyor. Bu gibi durumlardan kurtulmanın formülü ise doğal ürünlerden geçiyor. Doğada mucize olarak sunulan ürünler kaş ve kirpimiz için oldukça etkili yağlara dönüşüyor. Bunlar ise Hint yağı, argan yağı, badem yağı, susam yağı, zeytinyağı gibi yağlardan oluşuyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz