Ana kart, bellekler, hard disk, mikro işlemci ve ekran kartı gibi ekipmanlar, bilgisayarın en önemli parçalarındandır. Elektrik kesintisiz olarak cihaza ulaştığında bu ekipmanlar düzenli çalışır. Elektronik ekipmanlar, şebekeden kaynaklı gerilim dalgalanmalarından olumsuz etkilenir. En iyi UPS güç kaynağı modelleri ile elektronik cihazlarınızı koruyabilirsiniz.

SıraModelGüçSYblog Puanı
1Powerful SLE- 65065010/9.9
2Schneider Electric BVS 80080010/9.7
3Schneider Electiric BVS 1000100010/9.8
4Powerful SLE-1000100010/9.7
5Inform Guardian 600A Line60010/9.6
6Tunçmatik Newtech PRo 2100010/9.8
7Makelsan P.Pack SE 3270010/9.7
8Omron S8VK C1202412010/9.7
9Makelsan Lion Interactive150010/9.8
10Tunçmatik TSK5264 Nano22010/9.7
UPS Güç Kaynağı Tavsiye Listesi

En Çok Tercih Edilen UPS Güç Kaynağı Modelleri 2022

UPS güç kaynağı modelleri, sahip oldukları özelliklere göre birbirinden ayrılıyor. Online UPS modelleri, cihazları şebekeden izole eder. Yalnızca bilgisayarı aküden besler. Kendi içlerinde bir dönüştürücüye sahiptir. Böylece şebeke elektriğinin doğrudan bilgisayara gelmesi engellenir. Line İnteractive UPS’ler bilgisayarları voltaj dalgalanması olduğunda ve elektrik kesintisi yaşandığında aküden besler. Offline UPS modelleri ise şebekeden bir kesinti olmadığı sürece beklemede kalır. Kesinti anında devreye girer ve bilgisayara güç sağlar. Sizler için ihtiyaç ve modeller doğrultusunda bir araştırma yaptık. En iyi UPS güç kaynağı modellerini inceleyerek tercihinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

9.9
Burak ÖNDER

Powerful SLE- 650 650VA Line İnteractive Ups Kesintisiz Güç Kaynağı

Artıları
 • Uzun ömürlü
 • Led gösterge
 • Çoklu koruma sistemi
Eksileri
 • Yok

Otomatik Voltaj Desteği

Powerful UPS güç kaynağı, sahip olduğu otomatik voltaj regülasyonu ile şebeke enerjisinde meydana gelen gerilim değişimlerini akü kullanmadan düzenler.

Ürün Detayı

Güç kaynağı, sahip olduğu özel tasarımı sayesinde şebeke elektriği olduğunda ya da olmadığında sorunsuz ve sessiz çalışma sağlar. Kullanıcı dostudur aynı zamanda kullanması basittir. LED ekranı sayesinde cihazın çalışma durumu hakkında sizi bilgilendirir. Sistemin çalışmasını diğer analog cihazlara göre daha hassas şekilde kontrol etmektedir. Böylece güvenilir ve verimli güç koruması yapılmasını sağlar. İçerisinde akıllı akü yönetimi vardır. Akü şarj, deşarj seviyelerini izleyerek akünün verimi ve ömrü maksimum seviyede tutulur.

Teknik Özellikleri

Güç Seçeneği: 650 VA
Cihaz Ölçüleri:
140x285x95 mm
Jeneratör uyumluluğu
Elektriksel gürültü ve gerilim dalgalanmasına karşı koruma
Aşırı yük ve akü aşırı deşarj koruması
Gerilim koruması

Kullanıcı Yorumları

👤 AA: 1 günde güzel paketlenmiş bir şekilde elime ulaştı. 1 haftadır kullanıyorum, yorum için belki biraz erken ama 1-2 deneme yaptım, Evde kamera sistemi ve modem için almıştım; 8li kayıt cihazı ve modemi yaklaşık 50dk çalıştırıyor. Yeni olmasının performansı da olabilir. 2-3 ay kullandıktan sonra tekrar değerlendiririm. Fiyatına göre çok iyi.

👤 ES: Ben ürünü 7 kameralı kayıt cihazım için aldım. Kayıt cihazımdaki harddiskim elektrik gidip gelmesinden dolayı yanmıştı ya da bozuldu. Onu koruma altına almak için kullanıyorum. 24 saat kayıt yaptırdı. Geldiğinde aküsü dolu geldi. Ürün faturası vardı. Paketleme ve hemen gelen kargo güzeldi. Tavsiye ederim güzel ürün.

9.7
Burak ÖNDER

Schneider Electric BVS 800 VA UPS Güç Kaynağı

Artıları
 • Boyut
Eksileri
 • Fiyat

Pek Çok Elektronik Cihaza Uyumlu

PC, modem, monitör, full HD TV, oyun bilgsayarları, receiver, uydu alıcısı, amfi ve switch gibi farklı güç tüketen cihazlara aynı anda sorunsuz güç verebilmektedir.

Ürün Detayı

PC gibi yüksek güç gerektiren cihazları kapattıktan sonra internet bağlantınızı devam ettirebilmek için modem gibi düşük güçteki cihazların çalışılır olmasını destekler. Otomatik gerilim regülasyonu ve gerilim korumasına sahiptir. Kompakt tasarımı sayesinde duvara monte edilebilir. Kapalı modda bataryasını doldurabilirsiniz. Üzerinde geniş aralıklı prizler bulunurken ayrıca akü durum bilgi sistemi sayesinde kolayca takip edebilirsiniz.

Teknik Özellikleri

Çıkış Bağlantıları: 4 adet schuko çıkış
Çıkış Dalga Biçimi:
Line Interactive
Çıkış Frekans Aralığı:
50 Hz veya 60 Hz +/- Hz
Şarj Süresi:
6-8 saat
Boyut:
9.25×16.05×30.5 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 GT: Her şey için teşekkürler. Güzel ürün.

👤 EU: Harika. Televizyonun arkasına duvara astım. Görünmüyor. Ses yok. Daha ne olsun.


9.8
Burak ÖNDER

Schneider Electiric BVS 1000VA UPS Güç Kaynağı

Artıları
 • Yüksek V
 • Kapasite
Eksileri
 • Fiyat

Ev ve Küçük Ofis Kullanımı

BVS güç kaynağı serisi ile eğlenceniz yarıda kalmayacak, internetiniz kesilmeyecek. Ev ve ofislerdeki farklı elektronik cihazlar ile kullanılabilme konforuna sahiptir.

Ürün Detayı

Gerilim dalgalanmalarını ve düşüklüğünü düzelterek enerjinin düzenlenmesini sağlar. Alanında en iyi markaların başında gelen Schneider, düzensiz enerji bölgelerinde cihazları korur. Değerli elektronik cihazlarınızı yıldırım, gerilim darbesi ve gerilim yükselmelerinin zararlı etkilerinden korur.

Teknik Özellikleri

Güç Seçeneği: 1000 VA
Şarj Süresi:
6-8 Saat
Giriş Bağlantısı:
4 Adet Schuko
Kablo Uzunluğu:
1.5 m

Kullanıcı Yorumları

👤 CB: İşim sürekli bilgisayarlarda ve elektrik kesintisi yüzünden kaybım büyük oluyordu. Bu ürünü geçen sene satın aldım. O zamandan beri 5 kez beni korudu. Tamamen sessiz çalışıyor. Elektrik kesintisinde ise aralıklarla sinyal veriyor. Ben de işimi kapatıp makinemi normal yollardan kapatabiliyorum.

👤 MŞ: Gayet yetenekli ve kaliteli bir ürün. 2 monitör, 1 masaüstü PC için kullanıyorum. Cihazların kapanmasını beklemeden 1 dakika kapat aç yaptım. Akımı ve cihazlar çalışıyordu. Ürün tedarik süreci de sorunsuzdu.


9.7
Burak ÖNDER

Powerful SLE-1000 VA Line Interactive UPS Güç Kaynağı

Artıları
 • Yüksek güç sistemi
 • Uzun ömürlü
Eksileri
 • Yok

Enerji Hiç Bitmesin

Aynı klasmanda olan farklı markalara oranla tercih edilebilirliği ve verimliliği yüksek bir üründür. Yüksek performans sağlar.

Ürün Detayı

Güç korumasını güvenli ve verimli bir şekilde gerçekleştirir. İstediğiniz zaman cihazlardan gelen sesli uyarıları tek bir tuşla kapatabilirsiniz. Led akü göstergeli bu modeli şebeke enerji yokken de kullanabilirsiniz. Şebeke enerjisi kesildiğinde ise otomatik olarak devreye girer ve cihazlarınızı korur.

Teknik Özellikleri

Cihaz Ölçüleri: 345x162x146 mm
Cam Sigorta
Güç Seçeneği:
1000 V

Kullanıcı Yorumları

👤 AU: Hızlı kargo. Koli geldi. Çok memnunum beğendim. Orijinal ürün sağlam ve mükemmel olmuş. Çok teşekkür ederim. Ben işitme engelliyim.

👤 SS: Kısa süreli elektrik kesintileri çok fazla olmaya başladığı için almak zorunda kaldım. İyi ki almışım. Tek sorunu elektrik kesintisi olduğunda 10 saniyede 1 bip sesi devreye giriyor. Bir kere basıp alarmı durdurmak gerekiyor. Onun dışında memnunum.

Artıları
 • Fiyat
Eksileri
 • Güç

Yarı Yolda Bırakmayan Teknoloji

Inform Guardian UPS güç kaynağı, güvenilir, iş sürekliliği sağlayan bir markadır. Kullanım kolaylığı ile de sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Ürün Detayı

Mikroişlemci kontrolü sayesinde meydana gelebilen şebeke dengesizliklerini hızlı bir şekilde düzenler. Oyun konsolu, bilgisayar ve TV gibi cihazlarınız için maksimum koruma sağlar.

Teknik Özellikleri

Yedekleme Süresi: 5-30 Dk
Güç Seçeneği:
600 VA
Koruma Sınıfı:
IP20
Güç Faktörü:
0.6

Kullanıcı Yorumları

👤 ÇK: 4 farklı elektronik cihaza bağladım. Sorunsuz çalışıyor. Elektrik kesintisi yaşamadığım için cihazları kaç dakika açık tutacağından emin değilim. Sesiz eskiden kullandığım UPS kaynaklarından daha düşük. Bu özelliğini sevdim.

👤 SV: Gayet iyi bir UPS. Uzun süredir müşterilerime de bunu tavsiye ediyorum.

9.8
Burak ÖNDER

Tunçmatik Newtech PRo 2 UPS Güç Kaynağı

Artıları
 • Kalite
 • Performans
Eksileri
 • Yüksek Fiyat

Gerçek Çift Dönüşümlü Online Teknoloji

Online UPS’ler alanında özellikle bilgisayarlar ve diğer hassas cihazlar için en uygun seçimdir. Cihazlarınızı şebekeden tamamen izole eder. Şebekede bulunan elektrikle aküleri şarj eder. Çeşitli filtreler yardımı ile de bağlı olan hassas cihazları besler.

Ürün Detayı

Özel şarj tekniği sayesinde akü ömrünü uzatır, işletme maliyetini düşürür. Yüksek performanslı mikro işlemciye sahiptir. Aşırı elektrik yükü, kısa devre, düşük ve yüksek gerilim, aşırı ısı karşısında tam koruma sağlar. Sinüs dalga çıkış sistemiyle çalışır. Çok fonksiyonlu ve kolay okunabilir LED ekrana sahiptir. Her şeyi kolayca kontrol altında tutabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

Güç Seçeneği: 1000 VA
Akü:
YUASA akü
Çalışma Sıcaklığı:
0-40 C

Kullanıcı Yorumları

👤 DY: Sipariş verdikten yarım saat sonra kargoya verildi. Hemen elime ulaştı. Paketlemesi korunaklıydı. Herhangi bir hasar yoktu. İşyerimde kullanıyorum. Çok sessiz çalışıyor ve işimi fazlasıyla görüyor. Teşekkürler.

👤 BD: Fiyatına göre gayet iyi. Avometre ile kontrol ettim, çıkış voltajı 212-213 arası değişiyor. Voltaj seviyesinin çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan elektrik dalgalanmalarını cihaza yansıtmaması.

9.7
Burak ÖNDER

Makelsan P.Pack SE 3 KVA UPS Güç Kaynağı

Artıları
 • Cold Start
 • Performans
Eksileri
 • Fiyat
 • Ses

Kontrollü Dijital Tasarım

Elektronik cihazlarınızı tam koruma sistemi ile elektrik kesintilerinden ve dalgalanmalarından koruyan marka, aynı zamanda odanıza şıklık katacak bir tasarıma ve renge sahiptir.

Ürün Detay

Online UPS güç kaynağı olan modelin kendi içerisinde bir dönüştürücü bulunuyor. Mükemmel jeneratör uyumuna sahiptir ve yüke duyarlı fan kontrolü sağlar. Yüksek enerji tasarrufu için eko mod özelliği taşır. Anlaşılabilir, çözüm odaklı alarm sistemi vardır. Düşük yüksek gerilim koruması sağlar.

Teknik Özellikleri

Çıkış Gücü: 0.9
6x 12V/9AH

Kullanıcı Yorumları

👤 EK: Ürünün ses şikayetleri fazla olduğu için şüpheyle aldım. Bence fazla ses çıkarmıyor. Rahatsız edic gelmedi. Tavsiye ederim.

👤 NU: Ürün şimdilik gayet iyi çalışıyor. Sadece bipleme sesiz biraz yüksek. Keşke ayar düğmesi olsaydı.

9.7
Burak ÖNDER

Omron S8VK C12024 24 V Dc 5A Ray Tipi UPS Güç Kaynağı

Artıları
 • Fiyat
Eksileri
 • Performans

Ekonomik

Omron marka UPS güç kaynağı, muadili diğer ürünlere göre daha ekonomik bir fiyata sahiptir. Fiyatına göre performansı eş değerdir.

Ürün Detayı

Ray tipi güç kaynağıdır. Tek fazlıdır. Geliştirilmiş DIN ray montaj klipsi sayesinde kolay montaj yapılabilir. Kolay kablolama sağlayan iki adet DC çıkış terminali bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

Çıkış Gücü: 120 W
Çıkış Akımı:
5A
Çalışma Sıcaklığı Aralığı:
-25 C ile +60 C

Kullanıcı Yorumları

👤 MD: Çok yüksek performans beklemeyin. İşimizi görüyor.

👤 BB: Memnun kaldık, teşekkürler.

9.8
Burak ÖNDER

Makelsan Lion Interactive 1500 VA LCD/USB UPS Güç Kaynağı

Artıları
 • Performans
Eksileri
 • Fiyat

Yüksek Performans Etkili Tasarım

Turuncu ve gri tasarımıyla dikkat çeken Makelsan markalı UPS güç kaynağı, yüksek performans kalitesine sahiptir.

Ürün Detayı

Mikro işlemcili dijital kontrol sistemiyle dikkat çeken Makelsan, otomatik voltaj ayarlayabilmektedir. Elektrik kesintisi sonrasında alarm sistemi ile bilgi alabilirsiniz. Şebeke olmadan aküden başlatma ( Cold Start) sistemi mevcuttur. USB haberleşme portu vardır. Kesintiden sonra cihazı otomatik başlatabilir.

Teknik Özellikleri

Güç Seçeneği: 1500 VA
2x9AH

Kullanıcı Yorumları

👤 OC: Ofis için 3 adet aldım. Gayet kaliteli. Fabrikasyon şarjı ile prize takmadan 10 dakikadan fazla dayandı. Bilgisayarınıza bağlamadan önce deşarj edip bataryaları yine pc’ye bağlı değilken doldurmanızı öneririm.

👤 TY: Sağlam ve hızlı geldi. Kutunun hasarı ve darbesi yoktu. Prize takınca şarjı ful görünüyor ancak cihaza taktığımda şarjı daha düşüktü. Şarj biterken uyarı sesi geliyor. Detaylı kullanım sonrasında daha çok yorum yapılabilir.

9.7
Burak ÖNDER

Tunçmatik TSK5264 Nano UPS Telecom Edition Kesintisiz Güç Kaynağı

Artıları
 • Fiyat
Eksileri
 • Kullanım alanı kısıtlı

Taşınabilir Portatif Ürün

Fiyatı performansı ile eş değer bir üretimde sunulan güç kaynağı, hem kolay hem de taşınabilir olduğundan pratik çözümler sunar.

Ürün Detayı

Yalnızca modem için uygun bir güç kaynağı olan üründe güç ayar düğmesi yoktur. Portatif bir üründür ve ekstra çıkış sistemi eklenememektedir. Seri olarak Modem UPS adı ile bilinmektedir. Voltaj düşüklüğünde ve elektrik kesintisi gibi durumlarda modeminizi korur, internetinizi sürekli kullanmanızı destekler.

Teknik Özellikleri

Ürün Çıkışı: 12V 2A
Güç Seçeneği:
220 – 240 VA

Kullanıcı Yorumları

👤 CD: Gayet güzel bir ürün. Kullanımı pratik. Asus 12 volt modeme taktım. Rahatça uyum sağladı. Elektrik gidince modem kapanmasa bile internet gidiyor ama koruma sağladı. En iyi modemi alıp en iyi güç sistemi ile besleyin.

👤 GA: Bu ürünü sipariş eden herkes ürünün ne amaçla alındığını biliyordur. Kullanım alanına göre performansı normal. Cihazın üzerindeki soketler her türlü modemle uygun geldi. Alacak olan kişilere firmayı ve ürünü tavsiye ederim.

UPS Güç Kaynağı S.S.S

UPS güç kaynağı neden tercih edilmelidir?

Elektriğin sorunsuz iletildiği cihazlar da sorunsuz çalışma performansına sahiptir. Ancak bilgisayar açıkken yaşanan elektrik kesintileri ya da hatta yaşanan ani voltaj değişimleri cihazı olumsuz etkileyebilir. Kesintisiz bir UPS güç kaynağı kullanımı burada hayati önem taşır. Çünkü bilgisayar üzerinde çalıştığınız verileri de kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tip riskleri minimuma indirmek için UPS güç kaynağı modelleri tercih edilmelidir.

UPS güç kaynağının kazandırdığı avantajlar nelerdir?

Uzun süreli meydana gelen yüksek ya da düşük gerilim, elektrik kesintisi, ani voltaj sıçramaları, gerilim çökmesi ve frekans değişimleri tüm elektrik ve elektronik ürünlere zarar verir. UPS güç kaynağı, bilgilerinizin depolandığı cihazlarınızı korur. Program bozulmalarını ve bilgisayarın donanım parçalarının zarar görmesini engeller. Cebinizden de tasarruf etmenizi sağlar.
Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz