İş merkezlerinde, hastanelerde, okullarda ve daha birçok yerde işlerin aksamasına en çok etken olacak durumların başında elektrik kesintileri gelir.

Elektrik kesintilerine karşı teknolojinin tasarladığı jeneratörler, kesinti döneminde aksamadan işlere kalındığı yerden devam edebilmek için en iyi çözümdür. “Evet, bizim de bir jeneratöre ihtiyacımız var” diyorsanız, o zaman en iyi jeneratör modeli seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmenize ihtiyacınız var demektir.

Jeneratör Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Jeneratör seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bazı hususlar vardır. Bu hususlar, kullanım döneminde ihtiyacınızı doğru şekilde karşılaması çin sahip olması gereken özelliklerdir aslında. Peki, jeneratör alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
1- Jeneratörün ağırlığı,
2- Jeneratörün büyüklüğü,
3- Tank kapasitesi,
4- Enerji üretim gücü,
5- Ses düzeyi.
Yukarıdaki özelliklere dikkat edilerek jeneratör seçimi yapmak, hem verimlilik açısından hem de kullanım kalitesi açısından önemli oranda yardımcı olacak detaylardır. Buna ek olarak jeneratör kullanımında da dikkat edilmesi gereken bir husus var. jeneratörün kullanılacağı alan tamamen kapalı bir ortam ise bu tip alanlarda kullanımı pek önerilmemektedir. Bu yüzden öncelikle jeneratör için açık bir alanın tahsis edilmesi de önemli bir konudur.

Aksa AAP 2200i Jeneratör

Özellikle evlerde en çok tercih edilen jeneratör modellerinin başında gelen Aksa AAP 2200i jeneratör, portatif ve hafif olması ile dikkat çeken modellerin başında gelmektedir. Buzdolabı, televizyon ve ocak gibi 2KW altındaki elektronik cihazları aynı anda çalıştırma özelliğine sahip olan jeneratör, köy yerlerinde elektrik kesintilerinin yaşanmasından dolayı tercih edilen bir modeldir.

Markanın “Aksa” olması kendi başına güven verirken firmanın müşteri desteğinin tam not alması da ayrıca modelin tercih edilmesinde büyük bir öneme sahiptir. 4 saat kadar çalışma süresi bulunan Aksa AAP 2200i jeneratör benzin ile çalışmaktadır.

Aksa AAP 2200i jeneratör Teknik Özellikleri

Maksimum Güç (kW): 2.2 kW
Voltaj: 230 V.
Yağ Alarmı: Var
Voltmetre: Var
Sürekli Çalışma: 4 sa
Gürültü Seviyesi: 60 dB(A)
Yakıt Tüketimi: 1.3 L/sa
Nominal Güç (kW): 2kW
Nominal Akım (DC): 8 V
Güç Faktörü: 0.8 Cos Ф
Aşırı Yük Koruması: Var
Oto. Voltaj Regülatörü (AVR): VarAksa AAP 8000 E Benzinli Jeneratör

Jeneratör markaları arasında üretim kalitesi ile adından söz ettiren Aksa, tasarladığı AAP 8000 E Benzinli jeneratör ile elektrik kesintileri durumunda enerji ihtiyacınızı kesintisiz devam ettirebilirsiniz. Fazla yer kaplamaması, seyyar olması kendi başına tercih edilmesindeki en büyük etken iken bunun yanında firmanın müşteri memnuniyetine önem vermesi, Aksa AAP 8000 E Benzinli jeneratörün tercih edilmesindeki önemli etkenler arasında yer almaktadır.

Kaynak makinesi gibi yüksek enerji isteyen cihazların çalıştırılmasına kadar yüksek enerji verimliliğine sahip olan AAP 8000 E Benzinli jeneratör, teknik özellikleri açısından da incelenmeye değer en iyi jeneratör modelleri arasında yer almaktadır.

AAP 8000 E Benzinli jeneratör Teknik Özellikleri

Maksimum Güç: 8 kVA
Maksimum Güç (kW): 6.5 kW
Voltaj: 230 V
Yağ Alarmı: Var
Voltmetre: Var
Sürekli Çalışma: 5 saat
Gürültü Seviyesi: 76 dB(A)
Yakıt Tüketimi: 3 L/sa
Nominal Güç: 7.5 kVA
Nominal Güç (kW): 6 kW
Nominal Akım (AC): 26 A
Nominal Akım (DC): 8 V
Yakıt Göstergesi: Var
Aşırı Yük Koruması: Var
Oto. Voltaj Regülatörü (AVR): Var
Diğer Özellikler: Kuru Tip Bakımsız Akü, Çift Elemanlı Hava Filtresi, Endüstriyel Tip Fiş, Jikle Sistemi, 3 Prizli.Palmera GL950 Benzinli Jeneratör

Orta fiyatlı jeneratörler arasında olmasına rağmen son derece kaliteli bir ürün olduğunu kullanıcı yorumlarında görebileceğiniz Palmera GL950 Benzinli Jeneratör, en iyi jeneratör modelleri arasında yer almaktadır. Ev, ofis gibi alanlarda kullanımında beklenen enerji verimini en üst düzeyde sağlayan jeneratör modeli, enerj tüketimi noktasında da beklentileri karşılayabilen bir modeldir.
Çok fazla ses çıkartmaması ve fazladan alan kaplamaması gibi özellikleri ile kullanıcı deneyimini üst seviyede tutmayı başaran Palmera GL950 Benzinli Jeneratör, firmanın müşteri desteği noktasında sunduğu başarılı çalışmaları ile de tercih edilebilecek modeller arasında yer almaktadır.

Palmera GL950 Benzinli Jeneratör Teknik Özellikleri

Maksimum Güç: 0,8 kVA
Voltmetre: Var
Sürekli Çalışma: 6 sa
Nominal Güç: 0,65 kVA
Ağırlık: 21 kg.
Tekerlek: YokAttlas MP 3300 3 KVA Benzinli Jeneratör


13 saat sürekli çalışma gücü ve yakıt tüketimindeki verimliliği ile en iyi jeneratör modelleri arasına girmeyi başaran Attlas MP 3300 3 KVA Benzinli Jeneratör, verimli enerjisi ve kalite bağlamında kullanıcı deneyini en iyi şekilde sağlayan modeller arasında yer almaktadır.
Üstten Supaplı (OHV), 4 Zamanlı ve Hava Soğutmalı olarak tasarlanan jeneratör modeli, markanın müşteri deneyimi noktasında en iyi hizmetleri sağlaması da tercih edilmesini etkileyen detaylar arasına giriyor. Güven içinde kullanabileceğiniz Attlas MP 3300 3 KVA Benzinli Jeneratör, teknik özellikleri açısından da beklentileri karşılayabilecek düzeyde bir modeldir.

Attlas MP 3300 3 KVA Benzinli Jeneratör Teknik Özellikleri

Maksimum Güç (kW): 2.5 kW
Voltaj: 230 V
Voltmetre: Var
Sürekli Çalışma: 13 sa
Gürültü Seviyesi: 65 dB(A)
Nominal Güç (kW): 2.2 kW
Nominal Akım (AC): 9.1 A
Aşırı Yük Koruması: Var
Oto. Voltaj Regülatörü (AVR): Var
Ağırlık: 32 kg.
Tekerlek: YokDatsu DDJ-9000E Dizel Jeneratör


1.6 L yağ kapasitesi ile jeneratör modelleri arasında en çok tercih edilen Datsu DDJ-9000E dizel jeneratör modeli, özellikle büyük alanlarda enerji devamının sağlanması için tercih edilebilecek en iyi modellerden biridir.
Hızlı devreye girmesi sayesinde elektrik kesintisinin yaşanması durumunda işlerin aksamadan devam etmesini sağlaması, kapasitesine göre çok fazla yer kaplamaması gibi özelliklere sahip olması, değerlendirilmesini önemli oranda arttıran detaylardır. Kullanıcılarından da olumlu yorumlar alan Datsu DDJ-9000E dizel jeneratör, en iyi jeneratör önerileri arasında yer almaktadır.

Datsu DDJ-9000E dizel jeneratör Özellikleri

Maksimum Güç: 7.5 kVA
Voltrmetre: Var
Nominal Güç: 6.5 kVA
Nominal Akım (AC): 29.5 A
Tekerlek: Var
Ağırlık: 110 kg.
Genişlik: 815 mm
Derinlik: 495 mm
Yükseklik: 635 mm.Hyundai HHY 3500 Benzinli Jeneratör


Benzinli jeneratörler arasında kalitesi ile göze çarpan Hyundai HHY 3500 Benzinli Jeneratör, tercih edilebilecek en iyi modeller arasında yer almaktadır. Kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutan jeneratör modeli, elektrik kesintisi karşısında yakıtının olması halinde çok kısa sürede devreye girerek enerjinin devam etmesini sağlamaktadır.
Çok fazla yer kaplamaması ve kolaylıkla çalıştırılabilir özelliğe sahip olmasının yanında, enerji sarfiyatının da son derece iyi olması, en iyi jeneratör modeli önerileri arasına Hyundai HHY 3500 Benzinli Jeneratörün alınmasını etkiliyor. Teknik özellikleri açısından da son derece güzel özelliklere sahip olan model ile iş yerinizde yaşanan elektrik kesintisi, işlerinizin aksamasına neden olmayacak.

Hyundai HHY 3500 Benzinli Jeneratör Teknik Özellikleri

Maksimum Güç: 3.8 kVA
Maksimum Güç: 3 kW
Voltaj: 220 V
Gürültü Seviyesi: 76 dB(A)
Nominal Güç: 3.5 kVA
Nominal Güç (kW): 2.8 kW
Aşırı Yük Koruması: VarDatsu DBJ 11000 E Jeneratör


Ev ve iş yerleri gibi alanlarda kullanımı önerilerin en iyi jeneratör modelleri arasında yer alan Datsu DBJ 11000 E Jeneratör, özellikleri ve tasarımı ile kullanışlılık açısından tercih edilebilecek en iyi modellerden biridir. Kullanıcılarından olumlu yorum alan model, ağrılığının çok fazla olmaması sayesinde birçok ortama ayak uydurmaktadır.
Üstten Supaplı (OHV) ve 4 zamanlı çalışma özelliğine sahip olan Datsu DBJ 11000 E Jeneratör, teknik özellikleri ile de jeneratör ihtiyacını doğrudan karşılamaktadır.

Datsu DBJ 11000 E Jeneratör Teknik Özellikleri

Maksimum Güç: 10 kVA
Voltmetre: Var
Nominal Güç: 9 kVA
Nominal Akım (AC): 45 A
Tekerlek: Var
Ağırlık: 95 kg.
Yakıt Tankı Kapasitesi: 33 L
Motor Gücü: 19 HPAksa AAP 3500 Benzinli Jeneratör


15 litre yakıt tankı kapasitesine sahip olan ve 50 kg. ağırlığı ile ev ve iş yerlerinde kolaylıkla kullanılabilen Aksa AAP 3500 Benzinli Jeneratör, en iyi modeller arasında yer almaktadır. Kullanıcılarından olumlu yorum almayı başaran jeneratör modeli, yağ alarmı ve voltmetre özelliklerine sahip olması ile kullanım deneyimini en üst seviyede tutmaktadır.
Fiyat açısından uygun olması ve üretici firmanın Aksa olması kendi başına Aksa AAP 3500 Benzinli Jeneratörün en iyi modeller arasına girmesini etkiliyor. Teknik özellikleri açısından da en iyi özelliklere sahip olan en iyi jeneratör modeli, kullanıcıları tarafından da önerilmektedir.

Aksa AAP 3500 Benzinli Jeneratör Teknik Özellikleri

Maksimum Güç (kW): 2.8 KW
Voltaj: 230 V
Voltmetre: Var
Yağ Alarmı: Var
Yakıt Türü: Benzinli
Maksimum Güç: 3.5 kVA
Ağırlık: 50 kg.Aksa AAP 8000 E3 Benzinli Jeneratör


Taşınabilir seyyar jeneratörler arasında yer alan ve özellikleri ile evlerin, ofislerin, işyerlerinin ve mağazaların enerji ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilen Aksa AAP 8000 DE-3 Jeneratör, dizel yakıt türü ile uzun süreli kullanabileceğiniz en iyi jeneratör modelleri arasında yer almaktadır.
Fırçasız Alternatör, 2 Prizli ve Trifaze özelliklerine sahip olan jeneratör, teknik özellikleri incelendiğinde de kullanılmaya değer bir cihaz olduğunu gösteriyor. Kullanıcılarının olumlu yorumlarını alan jeneratör, elektrik kesintilerinde işinizin aksamasını engelleyecek özelliklere sahiptir.

Aksa AAP 8000 DE-3 Jeneratör Teknik Özellikleri:

Yakıt Türü: Dizel
Maksimum Güç: 8.2 kVA
Maksimum Güç (kW): 6.56 KW
Voltaj: 380 V
Yağ Alarmı: Var
Voltmetre: Var
Yakıt Tüketimi: 2.4 L/sa
Nominal Güç: 7.5 kVA
Nominal Güç (kW): 6.3 kW
Aşırı Yük Koruması: VarPalmera PA350JE 2.8 KVA Benzinli Jeneratör


Jeneratör ihtiyacınızda kolaylıkla tercih edebileceğiniz ve markası ile ön planda yer almayı başaran Palmera PA350JE 2.8 KVA Benzinli Jeneratör, evlerde, iş yerlerinde ve büyük mağazalarda kullanabileceğiniz, kullanışlı bir jeneratör modelidir. En iyi jeneratör modelleri arasında yer alan ve kullanıcıları tarafından da önerilen jeneratör, elektrik kesintileri karşısında hızlı bir şekilde devreye girmesi sayesinde işlerin aksamasını engellemektedir.
12 saat kesintisiz çalışma özelliği ve benzinli olması ile kolaylıkla kullanılabilen jeneratör, teknik özellikleri açısından da beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır.

Palmera PA350JE 2.8 KVA Benzinli Jeneratör Teknik Özellikleri

Maksimum Güç: 2.8 kVA
Voltaj: 220 V
Sürekli Çalışma: 12 sa
Nominal Güç: 2.5 kVA
Tekerlek: Yok
Ağırlık: 43 kg.

Jeneratör Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Elektrik kesintileri, ülkemizde karşılaşılan durumlardan biridir. Bu da özellikle büyük iş alanlarında, elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan hastane, okul gibi yerlerde jeneratör kullanımını zorunlu hale getirmektedir. Peki, jeneratör kullanmanın avantajları nelerdir?
1- İşlerinizin aksamasına mahal vermeden işlerinize devam edersiniz.
2- Elektrik kesintisi yüzünden arızalanabilen cihazların kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.
3- Hastane, okul gibi elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan alanlarda ihtiyacı sağlamaya devam edebilirsiniz.

Jeneratör Çeşitleri

Jeneratörler, çeşitlerine ve özelliklerine göre farklı sınıflarda incelenmektedir. Kullanılacak alana göre tercih yapmak bu nedenle önemlidir. Günümüzde en çok kullanılan jeneratör çeşitleri şunlardır;
• Benzinli jeneratör,
• Dizel jeneratör,
• Biyo-dizel jeneratör,
• Emulsifiye dizel jeneratör,
• Propan gazlı jeneratör,
• Doğal gazlı ve hidrojen jeneratör.

Jeneratör çeşitleri yukarıda saydığımız sınıflarda incelenmektedir. Buna ek olarak kullanım alanına ve nedenine göre sabit ve seyyar jeneratörler olmak üzere iki sınıfta jeneratör tipi bulunmaktadır.

En İyi Jeneratör Tavsiyesi

Jeneratör seçimi yaparken yukarıda verdiğimiz detaylara uygun bir model tercihinde bulunmanız, enerji ihtiyacında istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayacaktır. Bu kapsamda tasarlanan yeni nesil jeneratör modelleri ile ihtiyacınızı doğrudan karşılayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz