En İyi 10 Vantilatör Tavsiyesi

Sıcak havalarda nefes alabilmek ve biraz serinlemek isteyenlerin yardımına koşan vantilatörler pek çok kişinin kurtarıcısı olmayı başarıyor. Serinlemeyi ucuz yoldan çözmek isteyenlerin ilk tercihi olan vantilatörler yarattığı esintiyle bunaltıcı sıcaklarla baş edebilmeyi kolaylaştırıyor. Bu inceleme yazımızda sizler için vantilatör modellerini liste haline getirdik.

SıraModelHız Kademe SayısıSYblog Puanı
1Sinbo SF-6783210/9.2
2Rubenis RBA-05310/9.3
3Luxell LXF-285310/9.6
4Fakir VC 20 S310/9.8
5Cvs Dn 91018310/9.3
6Dijitsu VN04 3in1310/9.7
7Kumtel KTF-285310/9.2
8Rowenta VU6670F0310/9.8
9Raks SF 16 Eco Plus310/9.2
10Airking Cool310/9.8
Vantilatör Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Vantilatör Modeli

En iyi vantilatör tavsiyeleri listemizde kullanıcıyı memnun etmeyi başaran ve sahip olduğu özelliklerle sıradan cihazların bir adım daha önünde olan vantilatör modellerini burada bulabilirsiniz. Listemizi detaylıca inceleyerek kendi ihtiyacınıza uygun en ideal modeli seçebilirsiniz.

İşte 2023 yılının en iyi vantilatör modelleri…

Sinbo SF-6783

Diğer vantilatör modellerine göre çok daha uygun fiyata satılan Sinbo SF-6783, 2 farklı hız kademesine sahiptir. Hafif yapısı sayesinde vantilatörü istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz.

Kolay KurulumSağ ve Sola Dönmüyor
Uygun FiyatSesli Çalışıyor
Metal Kafes

Ürün Detayı

18 inçlik 3 kanatlı pervanesiyle etkili bir serinlik deneyimi sunan Sinbo SF-6783, sıcak yaz günlerini en rahat şekilde geçirmenize yardımcı oluyor. Modelin başlık kısmı sadece yukarı ve aşağı hareket ederken 2 kademede hız ayarı yapabilirsiniz.

Cihaz TipiAyaklı
Hız Kademe Sayısı2
Motor Gücü75 w
Pervane Çapı18 inç

Kullanıcı Yorumları

👤 Ç** C; “Biraz gürültülü ve az üfleme yapıyor ben motor soğutmada kullandığım için yeterli geldi.”

👤 A H**; “Uygun fiyat tabi malzeme kalitesi de ona göre ama ihtiyacı karşılıyor.”


Rubenis RBA-05

Hızlı ve kolay kurulumuyla çok kısa sürede kullanıma hazır hale gelen Rubenis RBA-05, sessiz çalışmasıyla dikkat çekiyor. Dayanıklı yapılı ve yüksek malzeme kaliteli bu ürün, uzun kullanıma elverişlidir.

Korumalı Metal IzgaraSallanıyor
Kullanışlı Tasarım
Düşük Ses Seviyesi

Ürün Detayı

Düşük, orta ve yüksek olmak üzere 3 farklı hız ayarı bulunan bu modelin ultra geniş salınım modu sayesinde odanızı en kısa sürede serinletebilirsiniz. Hafif ve taşınabilir yapıya sahip olan Rubenis RBA-05, en çok satılan vantilatör modellerin başında geliyor.

Cihaz TipiAyaklı
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü55 w
Salınım ÖzelliğiVar
Salınım Yön Sayısı2

Kullanıcı Yorumları

👤 M** Y; “Ürün görseldeki ile aynı geldi. Fiyat performans ürünü. Kargoda hızlıydı çok teşekkür ederim.”

👤 B Y**; “Kurulumu oldukça kolay 5 dakika içinde kurulumunu yaptık sessizlik bakımından iyi salona koyduk gayet yeterli serinliği sağlıyor.”


Luxell LXF-285

En fazla 132 cm yüksekliğinde kurulabilen Luxell LXF-285, 3 farklı hız kademesiyle güçlü ve sessiz hava akışı oluşturabiliyor. 90 derece sağ ve sol dönüş yapabilen model, 45 W güç tüketimi yapmaktadır.

Düşük Ses SeviyesiDüşük Plastik Kalitesi
Aşırı Isınmaya Karşı Koruma
Metal Kafes

Ürün Detayı

Dayanıklı motoruyla uzun yıllar sıcak günlerde size eşlik edecek olan Luxell LXF-285, aşırı ısınmaya karşı koruma özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde cihaz, tüm gün boyu çalışsa bile zarar görmemektedir. Vantilatörün 3 farklı hız kademesini dilediğiniz ayarda kullanabilirsiniz.

Cihaz TipiAyaklı
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü45 w
Salınım ÖzelliğiVar
Salınım Yön Sayısı4

Kullanıcı Yorumları

👤 İ** Ö; “Sesi ve soğutması çok güzel. Kurulumu çok rahat. Görüntüsü çok şık.”

👤 B İ**; “Parasına göre harika 3 kademeli, kargo hızlı tavsiye ederim.”


Fakir VC 20 S

2 saatlik zamanlayıcı özelliği sayesinde otomatik kapanma özelliğine sahip olan Fakir VC 20 S, yüksek kullanışlılığı ile dikkat çekiyor. Bu model, çalışma sırasında 55 watt elektrik tüketimi yapmaktadır.  

HafifSesli Çalışıyor
Zamanlayıcı Var

Ürün Detayı

Ayarlanabilir yüksekliğiyle istediğiniz boyda kullanabileceğiniz vantilatörün 3 farklı hız ayarına sahiptir. Fakir VC 20 S’in aşağı ve yukarı oynar başlık özelliğiyle birlikte tüm odayı rahat bir şekilde serinletebilirsiniz. Ürünün zamanlayıcısı dolduğu an otomatik olarak kapanarak güç tasarruf moduna geçer.

Cihaz TipiAyaklı
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü55 w
Salınım ÖzelliğiVar
Salınım Yön Sayısı2

Kullanıcı Yorumları

👤 A** S; “Diğer markalara göre daha kaliteli ve bir yerlerinden ses gelmiyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte ama yine de fiyatı çok ama çok yüksek.”

👤 Sinan Y; “Ürün demonte olarak teslim edildi. Kurulumu kolaylıkla yapabilirsiniz. Pervane kısmı plastik sesi rahatsız edici değil oldukça kuvvetli serinlik veriyor. Kargo kısa sürede geldi.”


Cvs Dn 91018

En yüksek kademe hızında bile düşük ses seviyesinde çalışan Cvs Dn 91018, güçlü motoruyla ve 5 kanatlı pervanesiyle çok kısa süre içerisinde oda sıcaklığını düşürebiliyor.

Düşük Ses Seviyesiİyonizer yok
Zaman Ayarlayıcı
Isınma Emniyeti

Ürün Detayı

90 derecelik geniş salınım açısı bulunan Cvs Dn 91018, 3 kademeli hız ayarıyla geniş kullanım yelpazesi sunuyor. 16 inç büyüklüğündeki 5 kanatlı pervanesi çok iyi bir hava akışı oluşturarak serinlemenize yardımcı olur.

Cihaz TipiAyaklı
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü40 w
Salınım ÖzelliğiVar
Salınım Yön Sayısı2

Kullanıcı Yorumları

👤 N** A; “Ürün gayet güzel fiyatına göre iyi daha fazlasını istersen tabi ki daha fazlasını ödeyeceksin benim işimi görüyor teşekkürler.”

👤 M Y**; “Kurulumu kolay sorunsuz çalışıyor, hızlı kargo ve özenli paketleme.”


Dijitsu VN04 3in1

Dijitsu VN04’ün sökülebilir fan başı özelliği sayesinde 3 farklı tipte kullanılabilmeye elverişlidir. Normal ayaklı kullanıma ek olarak hem duvar tipi hem de yer tipi olarak cihazı konumlandırabilirsiniz.

Sessiz ÇalışmaKullanma kılavuzu yetersiz
Sökülebilir Fan Başı
Osilasyon Fonksiyonu

Ürün Detayı

Kolay sökülebilir yapısıyla 3 farklı kullanım tipine uygun olan Dijitsu VN04, tam korumalı güvenlik ızgarasıyla olumsuz durumların önüne geçiyor. 3 dereceli hız ayarıyla her türlü sıcaklıkta iş gören bu vantilatör, en beğenilen modellerin arasında yer alıyor.

Cihaz TipiAyaklı, Duvar ve Yer Tipi
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü70 w
Isınma EmniyetiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 K** M; “Kaliteli ve sağlam motoru çok güçlü birinci kademe yetiyor fazla bile.”

👤 İ B**; “Zamanında ve eksiksiz geldi kurulum biraz zor oldu ama güzel. Ses tahminimden biraz yüksek ama şık tasarım kolay bir kullanımı var teşekkürler.”


Kumtel KTF-285

Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan Kumtel KTF-285, ayarlanabilir metal boru özelliğiyle istenilen yüksekliğe kolayca getirilebiliyor. 180 derecelik dönme açısıyla tüm odaya hava akışı oluşturabiliyor.

Ayarlanabilir Metal BoruSesli Çalışıyor
Oynar Başlık

Ürün Detayı

Isınma emniyet sistemiyle güvenli bir kullanım deneyimi sunan Kumtel KTF-285, metal kafes yapısıyla oluşabilecek kazaların önüne geçiyor. Aşağı ve yukarı oynar başlık özelliğiyle dilediğiniz bölgeye yönünü ayarlayarak soğuk hava üfletebilirsiniz.

Cihaz Tipi Ayaklı
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü45 w
Salınım Yön Sayısı2
Isınma EmniyetiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 M** Y; “İndirimde yakaladım, kargo bir gün geç teslim etti ama insanlık halidir diyoruz, kırık çıkık yoktu maşallahı var güzel ürün.”

👤 S Ç**; “Güzel kötü değil çok pahalı değil fiyatına göre üründe güzel kurması çok basit.”


Rowenta VU6670F0

Sahip olduğu özelliklerle kendisine bu nasıl vantilatör dedirten Rowenta VU6670F0, şık tasarımıyla evinize farklı bir hava katıyor. Uzaktan kumanda kullanımı sayesinde yerinizden kıpırdamadan cihazı çalıştırabilirsiniz.

Uzaktan Kumanda KontrolüYüksek Fiyat
Şık Tasarım
Otomatik Kapanma

Ürün Detayı

Bulunduğu ortamın sıcaklığına göre otomatik olarak hem hız ayarı yapan hem de belirli bir süre sonra kapanan Rowenta VU6670F0, kullanışlılığıyla ön plana çıkıyor. 180 derecelik hava akışı sağlayan bu model, uzaktan kumandasıyla kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca cihazın üzerindeki tuşlar üzerinden tüm ayarları yapabilirsiniz. Cihazın üzerinde biriken tozları temizleyebilmeniz için sökülen arka ızgarası uzun ömürlülük açısından oldukça önemli.

Cihaz Tipi Kule Tipi
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü40 w
Salınım Yön Sayısı2
Salınım ÖzelliğiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 E** A; “Bir klima değil fakat çatı katında oturanlar bilir ev yanıyor, artık oturulabilecek bir seviyede, fan gibi havayı döndürmüyor, klima gibi buz yapmıyor ama serinletiyor evi.”

👤 A K**; “Memnun kalacağınız bir vantilatör. Rowenta ismi, kumandası ve 180 derece dönme özelliği, teşekkürler.”


Raks SF 16 Eco Plus

Güçlü motoru sayesinde etkili bir hava akışı oluşturabilen bu model, 16 inç boyutunda 5 kanatlı pervaneye sahiptir.

Devrilme Emniyeti VarSallanıyor
Güçlü Motor
Sessiz Çalışma

Ürün Detayı

Devrilme emniyetine ve aşırı ısınmaya karşı korumalı motora sahip olan Raks SF 16 Eco Plus, en güvenli vantilatör modellerin arasında yer alıyor. 2 yöne salınım yapabilen cihazın 3 ayrı hız kademesi bulunuyor. Vantilatörün oynar başlığı sayesinde her yöne eşit hava salınımı yapılır ve böylelikle oda her an serin kalır.

Cihaz TipiAyaklı
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü55 w
Salınım Yön Sayısı2
Salınım ÖzelliğiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 K** A; İs yeri için aldık, gayet güzel serinletiyor, çalışan ablalardan hiçbir kotu geri dönüş olmadı, ki bodrum katta kullanılıyor.”

👤 N K**; “Fiyat performansı açısından güzel kullanışlı bir ürün. Biz sıcaklarda diş ortamda çalıştırdık 3 de çalışında gayet yeterli oldu serinletiyor.”


Airking Cool Soğuk Buharlı Vantilatör

Uzaktan kumanda üzerinden kontrol edebileceğiniz bu yer tipi buharlı vantilatörü 3 ayrı hızda kullanabilirsiniz. 15 saatlik zaman aşımı sonrası otomatik olarak kapanan bu model, en çok tercih edilen buharlı vantilatör modellerden bir tanesi.

İyonizer ÖzellikliAğır
Otomatik Kapanma
Uzaktan Kumanda

Ürün Detayı

3 farklı hız ve 3 ayrı salınım özelliğiyle farkını ortaya koyan Airking Cool Soğuk Buharlı Vantilatör, uzaktan kumanda kontrol ile kullanımı pratik hale getiriyor. Dilerseniz cihazın kontrolünü üzerindeki düğmelerle yapabilirsiniz. Neredeyse 10 kg ağırlığa sahip olan bu ürünün alt kısmında olan tekerlekler taşıma işlerini basitleştiriyor.

Cihaz TipiYer
Hız Kademe Sayısı3
Motor Gücü65 w
Salınım Yön Sayısı4
Salınım ÖzelliğiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 M** G; “Kaliteli güzel ama büyük odalı ve çok sıcak evlerde biraz vasat ama kalitesine performansı gayet güzel.”

👤 S A**; “Güzeldi zaten ablam kullandığı için görüp ben de almıştım.”


Sıkça Sorulan Sorular

Vantilatör almadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Vantilatör almadan önce ilk olarak kullanacağınız ortama uygun bir ürün seçmeniz gerekmektedir. Cihazı geniş bir alana koyacaksanız eğer ne kadar büyük pervane ve güçlü motor sizin işinize o kadar çok yarayacaktır. Ardından modelin kalitesine ve kullanışlılığına bakarak dilediğiniz ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Vantilatör çeşitleri nelerdir?

Her ihtiyaca göre farklı vantilatör çeşitlerini görmek mümkün. Örneğin ufak modeller masaüstü olarak geçerken büyük vantilatörler sanayi tipi olarak geçmektedir. Ayaklı, masaüstü, duvar tipi, tavan tipi, yer tipi ve kule tipi olmak üzere toplamda 6 farklı çeşit bulunmaktadır.

Vantilatör ne kadar elektrik harcar?

Vantilatörler klimalar kadar çok elektrik harcamasalar da aylık ortalama bir miktar elektrik harcamaktadırlar. 1 ay boyunca kesintisiz çalışan bir vantilatör aşağı yukarı 20 TL ile 30 TL arasında elektrik tüketir.

Vantilatörün zararları nelerdir?

Vantilatörler gün boyu kuru hava oluşturur. Bu kuru hava cildi ve boğazı kurutarak bazı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Sağlık problemiyle karşılaşmamak için vantilatörünüzü belirli aralıklarla kapatarak yeniden kullanabilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın