Kıyafetlerin düzgün görünmesini sağlayan ütü, küçük ev aletlerinin olmazsa olmazlarındandır. Keyifli bir iş olarak görünmeyen ütü yapmak, eğer kullanılan ürün kaliteliyse pratik olmayı sağladığından daha zevkli hale geliyor. Farklı marka ve modellerde kolayca bulunan ütüler, kumaş seçeneği ve buhar gücü gibi özellikleri ile tercih sıralamasını etkiliyor. Kullanım tercihlerine göre kazanlı, buharlı ve dikey gibi birçok çeşidi bulunan ütüler yeni teknoloji ile birlikte daha hafif ve daha etkili halde üretiliyor. Yeni ütü arayışında olanlar için pratiklik kazandıracak ve yormayacak en iyi ütüleri inceledik.

SıraModelTabanSYblog Puanı
1Arzum Ar 684 OlivyaSeramik10/9.3
2Philips GC8731/20SteamGlide10/9.8
3Tefal FV1843 Maestro PlusSupreme Glide Ceramic10/9.5
4Fakir VerdaTitanyum Kaplama10/9
5Arçelik K4618Seramik10/9.4
6Vestel Kehribar 8000Nano Seramik10/9.8
7Arnica FloraSeramik10/9.7
8Kiwi Ksı 6440Çelik10/9.3
9Beko Beu 8030 DSeramik10/9.4
10Siemens TB602810Titanium Glissée10/9.8
En İyi Ütü Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Ütü Modelleri Tavsiyesi

Bu içeriğimizde evlerin olmazsa olması ütüleri ele alarak en son marka ve modeller arasında en iyilerinden bir liste oluşturduk. Listemiz; kazanlı, buharlı ve dikey modellerde en iyi ütüleri içeriyor. Bu sebeple yeni ütü arayışındaysanız eğer listemize göz atarak karar vermenizi öneriyoruz.

İşte kırışıklıklardan kurtaracak en iyi ütü tavsiyeleri listemiz:

Artıları
 • Fiyatı
 • Seramik Taban
 • Ergonomik Tasarım
 • Kumaşa Özel Ayar
Eksileri
 • Damlatma Özelliği

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü

Her bütçeye uygun fiyatı ve buna ters orantılı işlevi sayesinde en çok satanlar arasında yerini alan Arzum Ar684 Olivya, ayarlanabilir buhar gücü sayesinde kumaşa uygun kullanım sağlıyor.

Ürün Detayı

Yeni ütü arayışında olanların bütçesini sarsmayacak ama etkili işlevleri ile yüz güldürecek olan Arzum Ar684 Olivya, ayarlanabilir buhar gücü sayesinde kumaşa özel kullanım sağlayarak en zor kırışıklıkları bile kolayca açıyor. 2400 W güce sahip olan bu ütü, sürekli ve şok buhar özelliği ile uzun süredir açılmayan zorlu kırışıkların üstesinden geliyor. Seramik tabanı sayesinde kıyafetlere yapışmadan kumaş üstünde gezen bu ürün, dikey kullanım imkanı sağlayarak daha kolay ütü yapmanıza olanak tanıyor. Evlerde ütü yapmayı sevdirecek bu ürün, dolabilen ışıklı su tankının yanı sıra kireç önleme özelliği sayesinde uzun yıllar kullanım imkanı tanıyor.

Teknik Özellikleri

Taban: Seramik
Güç:
2400 W
Sürekli Buhar:
35 gr
Şok Buhar:
120 gr
Su Kapasitesi:
260 ml
Damlama Önleme:
Var
Kireç Önleme:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 ŞEVKİ EYÜP O** ”Ürün son derece kullanışlı. Ağır değil, hafif olması bana göre güzel. Kumaşı açması ve buharı olsun tatmin edici. Arzum’dan 3+1 garantisi olması ayrı bir güzel. Son olarak tavsiye ederim.”

👤 A* A* ”Harika bir ürün. Çok güzel ütü yapıyor size tavsiye ediyorum alın.”

9.8
Esra ŞEN

Philips GC8731/20 Perfectcare Performer Buhar Kazanlı Ütü

Artıları
 • Kireç Önleme/ Temizleme
 • OtimalTEMP Teknolojisi
 • Akıllı Kontrol İşlemcisi
 • Ergonomik Sap
Eksileri
 • Damlama Önleyici

Sıfır Yanık Güvencesi Olan Bir Ürün

OptimalTEMP teknolojisini kullanan Philips GC8731/20 Perfectcare Performer, ütüyü gönül rahatlığıyla kumaşın üzerine veya masaya bırakabilmeyi sağlıyor. Teknolojisi sayesinde kumaşa hiçbir zarar vermeyen bu ütü, bileğin daha az yorulmasına yardım ediyor.

Ürün Detayı

Ütü yapmayı iki kat daha kolay hale getiren Philips, kazanlı olmasının aksine daha hafif olduğundan pratik şekilde işin bitmesine yardım ediyor. OptimalTEMP teknolojisi sayesinde kumaşın üzerine bırakabileceğiniz bu ütü, kıyafetlere hiçbir zarar vermeden güvenli kullanım sağlıyor. 1,8 L su haznesi bulunan ütü, diğer ürünlere göre daha fazla buhar sağlıyor. Akıllı kontrol işlemcisi bulunan ütüyü kumaşa göre ısı ayarı yapmanıza gerek kalmadan hassas tabanı sayesinde kıyafete göre kendi ısı ve buhar ayarını sağlıyor. Tek tank ile aralıksız 2 saat performans gösteren bu ütünün suyu bittiğinde fişi çekmeden kolayca dolum yapmanızı sağlıyor. Ayrıca philips akıllı kireç temizleme sistemi sayesinde musluk suyu kullanmanıza olanak tanıyor. Her 10 saatlik kullanım sonrası verdiği ikaz ve ışıkla kireci temizlemeniz gerektiğine dair hatırlatma yapan bu ürün, pis suyu hazneye boşaltarak cihazı arındırıyor. Ergonomik yumuşak sapı sayesinde rahat kavranan bu ütü, 6,5 bar pompa basıncı olmasına rağmen sessizce çalışıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 2600W
Basınç:
6,5 Bar Pompa
Sürekli Buhar:
120 gr
Hortum Uzunluğu:
1,6 m
Güç Kablosu Uzunluğu:
1,8 m
Ürün boyutları:
22 x 24 x 37 cm
Ağırlık: 1,22 kg
Ütü + Taban Ağırlığı:
3,2 kg
Kireç Önleme ve Temizleme:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş* M* ”Buhar verişi, ütülemesi, her şeyiyle annem çok beğendi tekrar indirime girerse bende çeyizime alacağım tavsiye ederim.”

👤 M** Ö** ”Uzun zamandır çeyizime almak istiyordum fakat karar veremiyordum model olarak, ama iyi ki bu serisini almışım hem de uygun fiyatlı olarak 😊 sanki ütü yapmıyor gibisiniz kayıyor gidiyor kumaşın üzerinde ve şahane sonuçlar çıkıyor 🙏🏻😊 çok teşekkürler hepsiburada 😍”


9.5
Esra ŞEN

Tefal FV1843 Maestro Plus Buharlı Ütü

Artıları
 • Anti Damlama Özelliği
 • Seramik Taban
 • Kireç Önleme Sistemi
Eksileri
 • Yanmaya Karşı Koruma

Kumaşta Lekelenmeyi Önlemek İçin Anti Damlama Özelliği Olan Bir Ürün

Su damlatmama özelliği bulunan Tefal FV1843 Maestro Plus, ütüden akan suyun kumaşta yarattığı lekelerin oluşmasına engel oluyor. Seramik tabanı sayesinde kumaş üstünde kolayca kayan bu ürün, daha pratik ve hızlı iş yapmaya yardım ediyor.

Ürün Detayı

Tefal FV1843 Maestro Plus, ergonomik yapısı ve seramik tabanı sayesinde kumaş üzerinde kayarak daha kolay ütü yapmaya yardımcı olurken aynı zamanda kumaşta lekeleri önlemek için anti damlama özelliği bulunuyor. Tefal’in 130 gr püskürtme ve 40 gram sürekli buharı sayesinde derin kırışıklıkları veya kalın kumaşları fazla baskı uygulamaya gerek kalmadan kolayca açıyor. Her zaman el altında bulunan buhar tuşu sayesinde ergonomik kullanım imkanı tanıyan bu ütü, bileğin yorulmasını engelliyor. Bu ürünün su haznesi dışarıdan kontrol edilebilir olduğundan ihtiyaç halinde kolayca dolum yapılabildiği gibi ütüde kireç olması engelleniyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 2500 W
Buhar:
40 gr
Turbo Buhar Gücü:
130 gr
Yükseklik:
17cm
Genişlik:
29cm
Derinlik:
12,2 cm
Ağırlık:
1,18 kg
Su haznesi:
270 ml
Kablo Uzunluğu:
1,95 m
Anti Kireç Sistemi:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 G* Ş** ”Kalitesi çok iyi, son modellere para dökmeye gerek yok. Çeyizim için aldım gayet güzel.”

👤 H** Y**** ”2 aydır hemen hemen her gün kullanıyoruz. Herhangi bir sorun yok. Su akıtma falan yaşamadık.”


Artıları
 • Titanyum Kaplama
 • Buhar Gücü
 • Kireç Önleyici
 • Dikey Kullanma
Eksileri
 • Damlama Özelliği

Kuru Ütüleme Sistemi Bulunan Bir Ürün

Kuru ütüleme özelliği bulunan Fakir Verda, daha pratik ve hızlıca kırışıklıkları açamaya yardım ederken titanyum kaplama taban sayesinde de zorlanmadan kullanım avantajı sağlıyor.

Ürün Detayı

Buhar kazanlı ütülerde en iyileri arasında yer alan Fakir Verda, yüksek buhar gücüyle zahmetsiz şekilde kırışıklıkları açmaya yardım ederken aynı zamanda 15 sn. kolayca ısınarak zamandan tasarruf sağlıyor. Buhar kitleme sistemi bulunan bu ürün, sürekli salınım yaptığı gibi dikey kullanıma da uygun olmasıyla pratik çözümler sunuyor. Kıyafete göre buhar gücünü ayarlayabildiğiniz bu ütü, kumaşa uygun kullanım sağlıyor. 2 litre su tankına sahip olan bu ürün, kesintisiz saatlerce çalışabildiği gibi fişi çekmeden kolayca dolum yapmayı sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip olan Fakir, kireç gibi problemlerin yaşanmasına engel oluyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 2400 W
Taban:
Titanyum Kaplama
Sürekli Buhar Çıkışı:
140 gr
Maksimum Buhar Basıncı:
5 Bar
Şok Buhar:
130 gr
Su Haznesi:
2 L
Kireç Önleme:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 E** B* ”Hafif bir ütü ama buharı çok güçlü iyi ki almışım basınçlı olmaması büyük kolaylık. Tavsiye ederim.”

👤 M* A** ”Gayet şık ve hafif, buhar gücü harika.”

Artıları
 • Kendini Temizleme
 • Cross Steam Teknolojisi
 • Seramik Taban
Eksileri
 • Damlatma Önleyici

Cross Steam Teknolojisi Kullan Bir Ürün

Arçelik, cross steam teknolojisi sayesinde çapraz buhar sağladığından kumaşların parlamasına ve yanmasına engel oluyor. Eşit ısı dağılımı sayesinde zor kırışıklıkları bile açıyor.

Ürün Detayı

Kalabalık ailelerin ütü yaparken geçirdiği süreyi azaltarak zamandan tasarruf sağlamanın yanı sıra konforlu ütü yapmaya yardımcı olan Arçelik, homojen ısı dağılımı ve şok sayesinde zorlu kırışıklıkları bile kolayca açıyor. Dikey ütüleme özelliğine sahip olan bu ürün, perdeleri çıkartmadan kolayca pürüzsüz hale getirmeye yardım ediyor. Ayrıca cross steam teknoloji kullanan bu ütü, çapraz buhar salınımı sayesinde kumaşta parlama ve yanmalara engel oluyor. bu sayede güvenli kullanım sağlayan ürün, kendi kirecini temizlediğinden uzun yıllar kullanılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 2400 W
Sürekli buhar:
40 gr
Şok Buhar:
150 gr
Taban:
Seramik
Kireç Önleme:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 H* B** ”Ürün elimize 1 günde ulaştı beklediğimizin aynısı çıktı denedik gayet başarılı tereddüt etmeden alabilirsiniz tek kulanım da nasıl anladın diyeceksiniz annemde aynısından kullandığı için ondan görüp aldık.”

👤 M* Ü** ”Beklentilerimi karşıladı hızlı kargo teşekkürler.”

9.8
Esra ŞEN

Vestel Kehribar 8000 Buhar Jeneratörlü Ütü

Artıları
 • Otomatik Kapanma
 • Nano Seramik
 • V Mod
Eksileri
 • Damlatma Özelliği
 • Kumaş Koruma

Otomatik Kapanma Özelliği Bulunan Bir Ürün

Vestel Kehribar, belli bir süre hareketsiz kaldığında kendisini kapatarak enerji tasarrufu sağlarken güvenliği üst düzeye çıkartıyor. Ayrıca kumaşa göre buhar ve sıcaklığı otomatik kendisi ayarlayan bu ütü, zahmetsiz kullanım sağlıyor.

Ürün Detayı

Nano seramik tabana sahip olan Vestel Kehribar, kumaşların üstünde kayarak baskı uygulamadan kırışıklıkları rahatlıkla açıyor. V mod sayesinde kumaşın özelliğini algılayan bu ürün, buhar ve sıcaklığı kendisi ayarlayarak kıyafetlerin daha pürüzsüz durmasına ve kolay ütü yapılmasına yardım ediyor. Çalışırken su ekleyebileceğiniz bu cihaz, belli bir süre hareket etmediğinde kendisini otomatik kapatarak hem enerjiden tasarruf sağlıyor hem de güvenliği arttırıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 2600
Su Tankı:
1.7 L
Sürekli Buhar:
130 gr
Taban:
Nano Seramik
Otomatik kapanma:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 S* A* ”Teknik özellikleri bakımından kesinlikle uygun fiyatlı bir ürün.. bu özelliklerdeki diğer yüksek fiyatlı ütüleri almanızı tavsiye etmem.. güzel bir ütü..”

👤 İsmail A** ”Kehribar serisinden daha önce kullanıyordum kesinlikle tavsiye ediyorum, çok kaliteli.”

Artıları
 • Anti Drip teknolojisi
 • Seramik Taban
 • Kireç Önleme
Eksileri
 • Hassas kapak

Anti Drip Teknolojisi Bulunan Bir Ürün

Kumaş üstünde istenmeyen su lekelerinin oluşmasına engel olan Arnica Flora, düşük ısıda bile ütüde bulunan suyu damlatmayarak rahat kullanım sağlıyor.

Ürün Detay

Fiyat olarak oldukça makul seviyelerde olan bu ütü, performans bakımından istenilen etkiyi karşılıyor. Isı ayar düğmeleri bulunan bu ütü, kumaşla özel program seçme imkanı tanıdığından kolay kullanım sağlıyor. Korkmadan musluk suyu kullanabileceğiniz bu ürün, temizleme çubuğu sayesinde kireç oluşumunu engellemeyi sağlıyor. Su tankının geniş hacmi sayesinde tek dolumda saatlerce ütü yapabilmeye imkan tanıyan bu ürün, düşük ısılarda dahi damlama yapmayarak kıyafetleri koruyor.

Teknik Özellikleri

Gücü: 2000 W
Taban:
Seramik
Kireç Önleme:
Var
Damlama Önleme:
Var
Şok buhar:
140 gr
Buhar:
40 gr

Kullanıcı Yorumları

👤 G** G** ”Fiyatına göre iyi bir ürün fazla para verip ithal ürün almanıza gerek yok.”

👤 A** T* ”Fiyatına göre güzel bir ürün. Su doldurma haznesinin kapağı çok hassas. Dikkatli kullanmak lazım. Buharı güzel. Sürekli buhar özelliği iyi. Ütü çok hafif olduğundan dikkatli kullanılmazsa her an dengesini kaybedip düşebiliyor.”

9.3
Esra ŞEN

Kiwi Ksı 6440 Portatif Buharlı Kırışık Giderici

Artıları
 • Portatif Tasarım
 • Dikey Kullanım
Eksileri
 • Buhar Gücü

Pratik Kullanım Sağlayan Bir ürün

Ergonomik tasarımı sayesinde ele kolayca oturan bu dikey kırışıklık giderici Kiwi KSI 6440, kıyafetleri askılı haliyle pürüzsüz yapmaya yardım ediyor. Sürekli buhar bulunan ütü, giysilerin üzerinde bulunan mikrobu yok ediyor.

Ürün Detayı

Kıyafetleri askısından çıkarmadan ütülemenize yardım eden Kiwi Ksı, portatif tasarımı sayesinde rahat kullanım ve saklama sağlıyor. Otomatik ve sürekli buhar sistemi bulunan bu ütü, kıyafetlerde bulunan mikropları %99.9 oranında öldürüyor. Bu sayede daha hijyenik kıyafet giymenize yardım eden ürün, damlatamama özelliği sayesinde giysilerde su lekesi oluşmasını engelliyor. Paslanmaz çelik buhar çıkışı sayesinde uzun yıllar kullanım sağlayan ürün, çıkarılabilir su haznesi ile kolay dolum sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 1300 W
Su Haznesi:
260ml
Sürekli Buhar:
18 gr
Şok Buhar: 20 gr
Taban:
Çelik
Damlama Önleme:
Var
Kireç Önleme:
Var
Otomatik Kapanma:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 U* Ç* ”Hayatında çok nadiren ütü yapmış ve yapmaya aşırı üşenen bir tembel olarak yapıyorum bu yorumu. Ürün mükemmel… Arkadaşlar şipşak ve gömleklerim giymeye hazır. Çok mükemmel bir ütü oluyor mu hayır ama günlük yaşam için gayet yeterli. Tavsiye ederim herkese.”

👤 B* A**** ”Ürün gerçekten mükemmel ilk denemede Çalışıyor mu diye elimi buhar çıkan yere koyup yaksam da:)) ürün gerçekten mükemmel askıda ki kırışık kıyafetleri rahatlıkla açıyor ben memnun kaldım.”

Artıları
 • Buharsız Ütüleme
 • Seramik Taban
 • Geniş Toz Haznesi
 • Dikey Kullanım
Eksileri
 • Damlatma Önleme

Buharsız Ütüleme Özelliği Bulunan Ürün

Buhardan zarar görebilecek kumaşları kolayca ütüleyebileceğiniz Beko Beu 8030 D, buharsız ütüleme özelliği sayesinde kıyafetleri koruyor.

Ürün Detayı

3000 W gücünde ki Beko’nun yeni çıkan ütüsü Beu 8030 D, şok buhar özelliği ile derin kırışıklıkları kolayca açabildiği gibi buharsız ütüleme özelliği ile de her kumaşa rahat kullanım imkanı tanıyor. Dikey ütüleme özelliği bulunan bu ürün, perdelerin ve askıda bulunan kıyafetlerin kırışıklıklarını kolayca açıyor. Aynı zamanda 8 dakikada hareket etmediği zaman otomatik olarak kapanan bu cihaz, enerjiden tasarruf ederken aynı zamanda güvenli kullanım sağlıyor. Seramik tabanı sayesinde kumaşlara yapılmadan kayan bu ütü, kireç tutmama özelliği ile uzun yıllar aynı performansı sunuyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 3000 W
Taban:
Seramik
Sürekli Buhar:
63 gr
Şok Buhar:
280 gr
Su Doldurma Kapasitesi:
350 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 A* K* ”Daha kolay ütü yapmamı sağlıyor. Kumaşların üstünde kayıyor resmen.”

👤 S* E**** ”Ürün gerçekten beklediğim gibi geldi. Kırışıklıkları güzel açıyor. Fiyatına değer.”

9.8
Esra ŞEN

Siemens TB602810 Otomatik Kapanmalı Buharlı Ütü

Artıları
 • Damlama Önleme
 • Kireç Koruyucu
 • Kıyafete Uygun Program
Eksileri
 • Su Hazne Kapasitesi

Ürünün Üçlü Kireç Koruma Sistemi Bulunuyor

Üçlü kireç koruma sistemi bulunan Siemens TB602810, uzun yıllar aynı performansta kullanım imkanı tanıyor. 2800 W güce sahip olan ütü, kırışıklıkların üstesinden kolayca geliyor.

Ürün Detayı

2800 W gücündeki Siemens TB602810 kolayca kırışıkların üstesinden geldiği gibi üçlü kireç koruma özelliği sayesinde performansı düşmeden uzun yıllar kullanılabiliyor. Titanyum glissee tabana sahip olan bu ütü kumaşlara yapışmadan kayarak kolun yorulmasına engel oluyor. Perfest Select sistemi ile kumaş türüne göre ütü yapmayı sağlayan bu ürün, kıyafetin özelliğini bozmuyor. Tüm bunların yanı sıra damlama önleme özelliği olan ürün, kıyafetlerde leke bırakmazken aynı zamanda belli bir süre kullanılmadığında kendiliğinden kapanıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 2800W
Su Doldurma Kapasitesi:
380ml
Sürekli Buhar:
50 gr
Şok Buhar:
200 gr
Kireç Önleme:
Var
Damlama Önleme:
Var
Otomatik Kapanma:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 V*** K** ”Ürün şekilde görüldüğü gibi küçük değil cüsseli bir ürün buhar çıkışı inanılmaz, çok kullanışlı, ben memnun kaldım.”

👤 H** G* ”Çok iyi ütü. Tavsiye ederim.”

Ütü Modelleri S.S.S

Buhar jeneratörlü ütü ne demek?

Eskilerde kazanlı ütüler iş yerlerinde kullanılırken şimdilerse ise ev tipi modelleriyle oldukça tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Buhar jeneratörlü ütü adı da verilen bu modeller, ütünün altında bulunan su kazanına bağlı olarak basınçlı veya basınçsız buharı buradan temin ettiği için daha kolay kullanım sağlıyorlar. Zor kırışıklıkları bile kolayca açabilen bu ütüler, bilekleri yormadan pratik sürüş sağlıyorlar.

Ütüde bar ne demek?

Kırışıklıkları açmak için buhara ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple bir ütünün en önemli özelliği buhar basıncının yüksek olmasıdır. Buhar basıncı yani bar, ütünün püskürme esnasında veya şok püskürtmede uyguladığı buharın miktarını yansıtıyor. Bu miktar ne kadar yüksekse kırışıklıklarla mücadele o kadar kolay oluyor.

En iyi ütü tabanı hangisi?

Kullanımı en kolay ve işlevsel olan ütülerin tabanı genellikle seramik oluyor. Bunun sebebi ise seramik kumaşa yapışmadığı gibi kayarak rahat kullanım sağlıyor. Diğer çok kullanılan taban türü ise teflondur. Teflon tabanlar ise kumaşın yanmasına engel olduğu gibi renginde değişiklik yaratmıyor. En kullanışsız olarak adlandırdığımız malzeme ise çelik taban. Bunun sebebi ise en ufak bir hatada kumaşı çok kolay yakmayı veya deforme etmeyi sağlıyor.

Ütü alırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Ütü alacak okuyucularımızın alışveriş yaparken bu minik ayrıntıları hatırlamaları karar verme sürecinde işlerini çok kolaylaştıracak…

Alacağınız ütünün en önemli kısmı tabanı. Yoğun olarak tercih edilen yanmaz yapışmaz seramik tabanlı ütüler, her tip kumaş için kullanılabiliyor.

Yüksek buhar gücü olan modeller işinizi en kolaylaştıracak seçeneklerin başında geliyor. Yoğun olarak ütü kullanılan evler için önerimiz buhar kazanlı modeller. Ütüden ayrı bir buhar kazanı bulunan ve yüksek güçte buhar vererek kırışıklıkları kolaylıkla açan bu tip ütüler, iş süresini neredeyse yarıya indiriyor.

Su damlatmama garantisi olan modeller sayesinde ütülediğiniz çamaşırlarda leke oluşmasının önüne geçebilmeniz mümkün.

Alacağınız ütünün performansı için 2000Watt’ın üzerinde gücü olan modelleri gözden geçirebilirsiniz.

Alacağınız ütü kireç sorununa kendi kendine çözüm üreten bir modelse bakım için ekstra zaman harcamanız gerekmeyecektir. Ayrıca uzun ömürlü bir yatırım yapmanıza imkan sunacaktır.

Enerji tasarrufu düşük olan modelleri listenizde en üstlere almanızı öneriyoruz. Bu şekilde hem tasarruf yapıp hem de doğaya katkı sağlayabilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

2 YORUMLAR

 1. Ütü her evde ihtiyaç özellikle eşiniz resmi kıyafet giydiği bir işte çalışıyorsa iki güne bir ütülü kıyafet giymesi gerekir bu da bizim için her gün ya da iki güne bir ütü demek bu şartlarda dandik ütüler ile kafayı yemektense iyi kaliteli bana sıkıntı çıkarmayacak bir ütü modelini seçmek isterim yazıda verilen isimlerden en iyilerini iki başlıkta seçerim birinci en iyi diyebileceğim marka sektörde yıllardır var olan Rowenta markasıdır diğer iyi marka ise o da sektörde başarılı zamanında reklamını alt yapısını oluşturmuş bir firma olan Arzum firmasıdır bu markaların kablosuz olan modellerini denemek istiyorum ama şu an hali hazırda kullandığım Tefal marka ütüm bozulmadı başına bir iş gelmesini bekliyorum 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz