En İyi 10 Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi

Sıkıcı iş olarak değerlendirilen ütü işini kolaylaştırmak için seçtiğiniz ütünün kalitesi olması oldukça önemlidir. Bu yazımızda buhar kazanlı ütü modelleri hakkında sizlere vereceğimiz bilgileri değerlendirirken sıkıcı işleri kolaylaştırabilirsiniz.

SıraModelBuhar BasıncıSYblog Puanı
1Philips GC8962/407.5 bar10/10
2Tefal GV9570E0 Pro7.8 bar10/9.8
3Fakir Verda5.5 bar10/9.9
4Philips HI5918/205.2 bar10/9.7
5Tefal SV8020E16.6 bar10/9.8
6Vestel V-Press3 bar10/9.6
7Philips Psg7040/108 bar10/9.7
8Philips PSG90509 bar10/9.7
9Altus AL7206 bar10/9.6
10Silter SPR/MN 20352.5 bar10/9.4
Buhar Kazanlı Ütü Tavsiye Rehberi

Tavsiye Edilen En İyi Buhar Kazanlı Ütü Modelleri

Yeni sezonda en çok tercih edilen buhar kazanlı ütü modelleri hakkında edindiğimiz bilgileri, kullanıcı deneyimi ve pazaryeri değerlendirmelerini sizlere sunacağımız bu yazımızı inceleyerek en iyi buhar kazanlı ütü modelleri hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İşte 2023 yılının en iyi buhar kazanlı ütü modelleri…

1. Philips PerfectCare Expert Plus GC8962/40 Buhar Kazanlı Ütü

7,5 bar basıncı ile ütü işlerinizi kolaylaştıran Philips GC8962/40 buhar kazanlı ütü modeli, 1,8 litre su tankı kapasitesi ile tüm işlerinizi kolaylıkla yapmanıza yardımcı olabilecek bir ütü modelidir. SteamGlide tabanı ile kırışıklıkları kolaylıkla giderebileceğiniz ütü modeli, tercihleriniz arasına almanızı önerdiğimiz modellerden biridir.

9.4
Burak ÖNDER
Philips PerfectCare Expert Plus GC8962/40 Buhar Kazanlı Ütü
Artıları
 • Kullanışlı
 • Su tankı
Eksileri
 • Buhar miktarı

Ultra Hafif Ütü

Ütü işlerini kolaylaştıracak ve performansı ile en uzun süren ütü işlerinde bile stabil çalışabilecek en iyi buhar kazanlı ütü modelleri arasında yer alan Philips GC8962/40 buhar kazanlı ütü, kullanıcı deneyimi en yüksek modeller arasında yer almaktadır. Ütü yorumlarını incelediğimizde ve pazaryeri değerlendirmesine baktığımızda, son derece güzel bir model olduğu görülmektedir.

Özellikleri

Buhar basıncı: 7,5 bar
Otomatik kapanma:
var
Su takı kapasitesi:
1,8 litre
Sürekli buhar:
120

Kullanıcı Yorumları

👤 HÜ: “Bu mükemmel bir şey arkadaşlar. Satıcıya çok teşekkür ederim sapasağlam elime 2 gün içinde ulaştı. Kesinlikle öneririm ütü yapmak inanılmaz kolay ve keyifli boşuna daha yüksek modeller tercih etmeyin ütü performansı çok yüksek.”

👤 SA: “daha önce almadığım için pişman oldum. Çok memnunum. Buhar gücü çok iyi, kumaş ayarı yapmaya gerek kalmadan her türlü kumaşı ütüleyebilmek çok güzel.”

2. Tefal GV9570 Pro Express Ultimate 7.8 Bar Buhar Kazanlı Ütü

Durilium Airglide Autoclean taban ile desteklenerek son derece güzel bir ütü deneyimi sunan Tefal GV9570E0 buhar kazanlı ütü, ekonomik mod özelliği ile enerji tasarrufu sağlamada oldukça başarılı bir üründür. Kaldırılabilir su tankı, otomatik kapanma modu gibi birçok özelliği bir arada sunan ütü modeli ile işlerinizi daha rahat halledeceksiniz.

9.6
Burak ÖNDER
Tefal GV9570 Pro Express Ultimate 7.8 Bar Buhar Kazanlı Ütü
Artıları
 • Su kapasitesi
 • Isıtma zamanı
Eksileri
 • Fiyatı

Fiyat performanslı

Elektrikli ev aletleri alanında yaptığı başarılı çalışmaları ile dünya markası olmayı başaran Tefal’in sunduğu Tefal GV9570E0 buhar kazanlı ütü modeli, en çok tavsiye edilen ürünler arasında yer almaktadır. Buhar gücü, su kazanı litresi ve diğer özellikleri ile beklentilerinizi karşılayabilecek ürün, en iyi buhar kazanlı ütü tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

Özellikleri

Giriş gücü: 2600 W
Buhar gücü:
160 g/min
Buhar basıncı:
7.8 bar
Isıtma zamanı:
2 dk.

Kullanıcı Yorumları

👤 SÖ: “Vallahi ben böyle ütü görmedim. Çok güzel harika, teşekkürler hepsi burada ve hepsi jet çalışanları.”

👤 Eİ: “Ürün çok iyi iyi ki almışım ütü yapmak keyifli hale geldi. Buhar gücü çok çok iyi, tavsiye ediyorum.”

3. Fakir Verda Buhar Kazanlı Ütü

2 litre su tankı kapasitesi ile tüm ütü işlerini kolaylıkla halledebilmenizi sağlayacak Fakir verda buhar kazanlı ütü modeli, 15 saniye gibi kısa sürede ısınarak hazır hale gelmektedir. Dikey buhar ütü özelliği, kendini temizleme özelliği gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan ürün, kullanıcı deneyimini en yüksekte tutmaktadır.

9.5
Burak ÖNDER
Fakir Verda Buhar Kazanlı Ütü
Artıları
 • Isınma süresi
 • Su tankı kapasitesi
Eksileri
 • Buhar süresi

En çok tercih edilen model

Güçlü tasarımı ve kolay kullanımı ile 2022’de en çok tercih edilen buhar kazanlı ütü modelleri arasına girmeyi başaran Fakir Verda buhar kazanlı ütü, çiziklere karşı dayanıklı titanyum kaplama özel tabanı ile hem uzun süre kullanıma hem de kırışıklıkları gidermede oldukça başarılı bir üründür.

Özellikleri

Giriş gücü: 2400 W
Isınma süresi:
15 saniye
Taban:
titanyum
Su tankı kapasitesi:
2 lt.

Kullanıcı Yorumları

👤 SÖ: “Yüksek ayarı gerçekten çok güçlü, gömleklerinizi affetmeyebilir (benim hatam kabul ediyorum) ama gerçekten harika bir ürün. Parça başına 15 20 dakika harcardım, şimdi 5 dakikada ütüyü bitirebiliyorum.”

👤 EB: “Hafif bir ütü ama buharı çok güçlü iyi ki almışım basınçlı olmadı büyük kolaylık. Tavsiye ederim.”

4. Philips HI5918/20 Buhar Kazanlı Ütü

Otomatik kapanma özelliğine sahip olan Philips HI5918 buhar kazanlı ütü, kireç temizleme, kireç çözme özelliği ile en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Uzun servis ömrünün olması ayrıca su tankı kapasitesi, ısınma süresi gibi özelliklerde sınıfının en iyi modelleri arasında yer alan ütü, beklentilerinizi karşılayabilecek bir seçenektir.

9.1
Burak ÖNDER
Philips HI5918/20 Buhar Kazanlı Ütü
Artıları
 • Kaliteli
 • Şok buhar gücü
Eksileri
 • Buhar

Kullanıcı deneyimli

En iyi buhar kazanlı ütü modelleri arasında yer alan Philips HI5918, performansı ve dayanıklılığı ile en çok tercih edilen ütü modelleri arasında yer almaktadır. Kullanıcı deneyimi ve pazaryeri değerlendirmelerini incelediğimizde de ütü modelinin son derece ikna edici yönlere sahip olduğunu görebiliyoruz.

Özellikleri

200 gram şok buhar
Otomatik kapanma
Su tankı kapasitesi:
1,1 lt.
Giriş Gücü:
2400 W

Kullanıcı Yorumları

👤 MD: “Ürün gayet korunaklı bir şekilde geldi. Çeyizim için almıştım ama açıp kontrol ettim. Buharı benim için yeterli düzeyde. Fiyat performans ürünü.”

👤 BY: “Ürün gayet iyi çeyizim için almıştım denemek istedim iyi durumda paketlemesi de süperdi tavsiye ederim fiyat performans ürünü.”

5. Tefal SV8020E1 Express Airglide Buhar Kazanlı Ütü

Seramik tabanlı olarak tasarlanan Tefal SV8020E1 buhar kazanlı ütü, 6,6 bar basıncı ile işlerinizi keyifle yapmanızı sağlayacak bir modeldir. 120 g/dk sürekli buhar çıkışı ile hızlı ve etkili sonuçlar sunan Tefal buhar kazanlı ütü, kullanıcı deneyimi en yüksek modellerden biridir.

9.6
Burak ÖNDER
Tefal SV8020E1 Express Airglide Buhar Kazanlı Ütü
Artıları
 • Basıncı
 • Tabanı
Eksileri
 • Fiyatı

En iyi buhar kazanlı ütü

Ütü seçiminde doğru bir karara varmak isteyenlere önerilebilecek en iyi buhar kazanlı ütü modelleri arasında yer alan Tefal SV8020E1 önerebileceğimiz bir modeldir. Marka değerinin yüksek olması, kullanıcı deneyiminin iyi olması ve performans açısından beklentileri karşılayabilmesi gibi birçok yönü ile değerlendirmenizi öneririz.

Özellikleri

Buhar basıncı: 6,6 bar
Giriş gücü:
2800 W
Taban:
Durilium
Sürekli Buhar gr/dk:
120

Kullanıcı Yorumları

👤 NM: “İnanılmaz derecede iyi tam bir fiyat performansı ürün. 6 aydın evimizin yıldızı oldu resmen. Suyu hemen ısıtıyor, hazır şekilde sizi bekliyor. Ütü kısmı çok hafif asla elinize ağırlık olmuyor.”

👤 CA: “Muhteşem. Önceden de Kazanlı ütü kullanıyordum. Yeni teknoloji ve daha güçlü buhar çıkışı olanı aldım. Kayar gibi ütü yapıyorum. Tavsiye ederim.”

6. VESTEL V-Press 2000 Buhar Kazanlı Jenaratörlü Ütü

1100 ml. Su tankı kapasitesine sahip VESTEL V-Press 2000 buhar kazanlı ütü, hafif ve kullanışlılığı ile dikkat çekici modeller arasında yer almaktadır. Seramik tabanı ile ütü yaparken kırışıklıkları kolaylıkla gidereceksiniz. Isı ayarı ve otomatik kapanma özelliği sayesinde ütü işleriniz çile halinden çıkacak.

8.8
Burak ÖNDER
VESTEL V-Press 2000 Buhar Kazanlı Jenaratörlü Ütü
Artıları
 • Hafif
 • Dayanıklı
Eksileri
 • Buhar basıncı

Seramik tabanlı ütü

Seramik taban ile güçlendirilerek hem uzun süre dayanıklı hale getirilen hem de ütü işlerini kolaylaştıran VESTEL V-Press 2000 buhar kazanlı ütü, tüm yönleriyle fiyat performansı bir ürün. En iyi buhar kazanlı ütü tavsiyeleri listesinde yer alan ütü ile işlerinizi yaparken sıkıcı olmaktan çıkartacaksınız.

Özellikleri

Buhar ayarı: var
Güç girişi:
2200 W
Su haznesi:
1100 ml.
Basınç:
3 bar

Kullanıcı Yorumları

👤 YU: “severek kullandığımız ürün yine aldık yıllar öncede almıştık hem hafif hem de dik durması avantaj.”

👤 EG: “Yıllardır evde kullanıyoruz ve annem aldığı güne şükrediyor. Ben de çeyizim için aldım. Yabancılık çekmeyeceğim.”

7. Philips Perfectcare Psg7040/10 2100 W Buhar Kazanlı Ütü

1,8 L su haznesi kapasitesi ile tüm ütü işlerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlayacak Philips Perfectcare Psg7040 buhar kazanlı ütü modeli, 2 saate kadar sürekli kullanım imkanı sunmaktadır. Su haznesi boşaldığında uyarı ışığı devreye gireceği için güven içinde kullanabileceğiniz bir ürün olduğunu söylemek isteriz.

9.7
Burak ÖNDER
Philips Perfectcare Psg7040/10 2100 W Buhar Kazanlı Ütü
Artıları
 • Su haznesi kapasitesi
 • Otomatik kapanma
Eksileri
 • Fiyatı

Uzun süreli ütü işleri için en iyisi

Fiyat performanslı buhar kazanlı ütü modelleri arasında yer alan Philips Perfectcare Psg7040, sunduğu özellikleri ile beklentileri en iyi şekilde karşılayan modeller arasında yer almaktadır. Kullanıcı yorumlarını ve pazaryeri değerlendirmesini incelediğimiz ürün, en iyi buhar kazanlı ütü modelleri arasında yer alıyor.

Özellikleri

Giriş gücü: 2100 W
Su haznesi:
1,8 lt.
Otomatik kapanma:
var
Su haznesi uyarısı:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 ÖY: “Çeyizim için almıştım severek kullanacağım bir parça tavsiye üzerine almıştım çok beğendim.”

👤 ŞA: “Çok hafif ve tabanı kaygan olduğu için güzel kullanılıyor yormuyor ama sanki beklediğim kadar iyi ütülemedi belki de ben tam ısınması beklemedim diye bilmiyorum.”

8. Philips PSG9050 Buhar Kazanlı Ütü

Tabanındaki kamera ile tüm kumaşları tanıyan akıllı bir ütü modeli olan Philips PSG9050 buhar kazanlı ütü, bugüne kadar denediğiniz tüm markalardan çok daha fazlasını bir arada sunmaktadır. 9 bar buhar basıncı ile ütüleme işlerinizde profesyonel sonuçlar sunan ütü, dünyanın ilk kumaş tanıma teknolojisine sahip bir üründür.

9.4
Burak ÖNDER
Philips PSG9050 Buhar Kazanlı Ütü
Artıları
 • Taban kamerası
 • Buhar basıncı
Eksileri
 • Fiyatı

Kumaş Tanıyan Ütü

Kaliteli elektrikli ev eşyaları üretimi ile kendinden e çok söz ettiren isimlerin başında gelen Philips markasının kullanıcılarına sunduğu Philips PSG9050 buhar kazanlı ütü modeli, beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak modellerden biridir.

Özellikleri

Giriş gücü: 3100 W
Su tankı kapasitesi:
1,8 l.
Otomatik kapanma:
var
Buhar basıncı:
9 bar.

Kullanıcı Yorumları

👤 MG: “Cihaz üzerinde var olan kamera ile kumaş seçimi yapmak durumunda kalmıyorsunuz, kuvvetli buharı ile de kırışıklıklara son, bence ütü de son nokta. Pişmanlık yaşamayacağınız bir ürün.”

👤 SV: “Ürünü kullandıktan sonra yorum yapmak istedik. Fiyatı yüksek bulanlar için şunu söyleyebilirim; fiyat/performans oranı çok çok iyi. Paranız çöpe gitmeyecektir buna emin olabilirsiniz.”

9. Altus AL720 2600 W Buhar Kazanlı Ütü

%50’ye kadar fazla buhar verme özelliği ile ütü işlerinizi hızlı ve dinamik şekilde yapmanızı sağlayan Altus AL720 buhar kazanlı ütü, en kırışık kıyafetlerde bile etkili güce sahiptir. 2600 W giriş gücüne sahip olması, kısa sürede ısınarak ütü yapmaya hazır hale gelmesini sağlamaktadır.

8.8
Burak ÖNDER
Altus AL720 2600 W Buhar Kazanlı Ütü
Artıları
 • Isınma süresi
 • Buhar basıncı
Eksileri
 • Performans

En uygun fiyatlı ütü

Yerli bir buhar kazanlı ütü modeli arayışı içerisinde iseniz, uygun fiyatlı olması ve özellikleri ile beklentileri karşılayabilecek Altus AL720 buhar kazanlı ütü modelini inceleyebilirsiniz. Hassas uç, düğme ve yaka gibi ütülenmesi zor olan alanlarda bile kolaylıkla işlem sağlayan ütü modeli, en iyi buhar kazanlı ütü önerileri arasında yer almaktadır.

Özellikleri

Giriş gücü: 2600 W
Sürekli buhar çıkışı:
110 G/DK
Maksimum buhar basıncı:
6 bar

Kullanıcı Yorumları

👤 ŞA: “ürünü alırken öncelikli tercihimiz tutar idi. kullandığımızda çok para vererek alınabilecek diğer ürünlerden çok farkı olmadığını gördük ihtiyacı karşılayan ideal bir ürün tavsiye ederiz.”

👤 AY: “Fiyatına göre son derece kaliteli bir ürün alan pişman olmaz.”

10. Silter SPR/MN 2035 Süper Mini Profesyonel 3.5 LT Buhar Kazanlı

2000 W. Giriş gücü ile kısa sürede ısınabilen Silter SPR/MN 2035 buhar kazanlı ütü modeli, alüminyum tabana sahip olduğu için kırışıklıkları düzeltmede oldukça etkilidir. Paslanmaz boyalı sac gövdesi ile uzun süre kullanabileceğiniz ürün, kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutmaktadır.

9.4
Burak ÖNDER
Silter SPR/MN 2035 Süper Mini Profesyonel 3.5 LT Buhar Kazanlı
Artıları
 • Şok buhar
 • Buhar basıncı
Eksileri
 • Büyük

Profesyonel ütü

Daha profesyonel ütüleme işlemlerinde kullanılabilecek en iyi buhar kazanlı ütü modelleri önerileri arasında yer alan Silter SPR/MN 2035 buhar kazanlı ütü, tasarrufu, kısa sürede ısınma özelliği ve dayanıklı yönleri ile kullanıcıların en çok tercih ettikleri ürünlerden biridir. Dikey ve yatay zeminde ütüleme özelliğine sahip model, beklentilerinizin ötesinde performansa sahiptir.

Özellikleri

Şok buhar: var
Giriş gücü:
2000 W
Buhar basıncı:
2,5 bar
Su haznesi:
3500 ml.

Kullanıcı Yorumları

👤 LO: “Terzi dükkanında kullanıyorum. Hem diğer ürünlere göre daha kaliteli hem de fiyatına göre çok iyi.”

👤 PL: “kuru temizleme firmasında kullanıyorum. Büyük işler için çok ideal olmasa da mini profesyonellik gerektiren ütülerde gayet iyi.”


Buhar Kazanlı Ütü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Buhar kazanlı ütü nasıl seçilir?

Ütü seçimi yaparken özellikle markasına, buhar basınç gücüne ve taban özelliklerine dikkat ederek seçim yapmanızı öneririz.

En iyi buhar kazanlı ütü hangisi?

Her markanın kendine göre sunduğu bazı özellikler olsa da kullanıcı deneyimine göre en iyi buhar kazanlı ütüler, Philips, Tefal, Vestel markalarının ütüleridir.

En iyi buhar kazanlı ütü tavsiyesi

Ütü tavsiyesi alırken daha çok kendi ihtiyaçlarınıza yönelik bir ütü üzerinde karar vermenizi öneririz. En iyi buhar kazanlı ütü tavsiyesi için pazaryeri değerlendirmesini inceleyebilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın