En İyi 10 Tıraş Makinesi Tavsiyesi

Teknolojinin hayatı kolaylaştırdığı ve hızlandırdığı konulardan biri de elektrikli tıraş makineleri oldu. Günümüzde pek çok erkeğin tercih ettiği bu cihazlar yüzün uzun süre temiz ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Esnek başlıklar, çoklu bıçaklar ve hatta kendi kendini temizleme istasyonları ile pek çok seçenek sunan elektrikli tıraş makineleri, manuel tıraşlarda yaşanan kesiklerden eser bırakmadığı için cilt dostu olmalarıyla da dikkat çekiyor.

SıraModelKullanım SüresiSYblog Puanı
1Goldmaster Suit Ipx5s120 dk10/9.9
2Braun Seri 5 M1000s45 dk10/9.8
3Philips S1223/4150 dk10/9.5
4Xiaomi Enchen BlackStone 3120 dk10/9.6
5Remington HyperFlex60 dk10/9.1
6Panasonic Es 8243A45 dk10/9.2
7Rowenta TN6000 F4120 dk10/9.7
8Philips Aqua Touch S5050/0630 dk10/9.4
9Braun Series 3 ProSkin 3040s45 dk10/9.2
10Goldmaster Centilmen Gm-715045 dk10/9.4
En İyi Tıraş Makinesi Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Tıraş Makinesi Modelleri

Pek çok markanın farklı ihtiyaçlara yönelik ürettiği farklı tıraş makinesi seçenekleri mevcut. Eğer, hangi tıraş makinesi iyi ya da özellikle sinek kaydı tıraş için hangi makine tercih edilmeli gibi sorularınız varsa içeriğimize göz atabilirsiniz.

İşte 2023 yılı için en iyi tıraş makinesi modelleri…

Goldmaster Suit Ipx5s

Yıllardır bilinen ve tercih edilen Goldmaster markasının Suit Ipx5 modeli uygun fiyatına karşılık sunduğu özelliklerle çok ilgi görüyor.

Kulak – Burun BaşlığıOtomatik Kapanma
Hızlı ŞarjAdaptör
Kullanım Süresi

Ürün Detayı

Suya dayanıklılığı ve hızlı şarj olma özellikleri sayesinde sıkça tercih edilen tıraş makinelerinden biri olan Goldmaster Suit Ipx5, saç ve sakal kesme başlığı ile birlikte satışa sunuluyor. Ayrıca vücut tüyü ile burun – kulak kılı alma başlıkları da mevcut. 2 saat gibi hızlı bir sürede şarj olup 120 dakika kullanılabilen tıraş makinesinin setinde sıfır tıraş başlığı ve saç kesme rehber tarakları (4, 9, 12, 16 mm) yer alıyor.

Başlık ModeliDöner Başlık
Ek BaşlıkKulak-Burun
Islak KullanımVar
Hızlı şarjVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi2 Saat
Şarj Dolum GöstergesiVar
Şarjlı Kullanım Süresi120 dk
Tamamen YıkanabilmeYok

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünü almadan önce bayağı bir araştırma yaptım, fiyat olarak iyi performans olarak 1 kere tıraş yaptım saç tarakları hariç hepsini kullandım, sıfır başlığı iyi ancak burun başlığından büyük bir performans beklemeyin, sakal tıraşında 1 numara başlığı kullanırken sakalı çekiyor ama çok büyük bir sıkıntı olmadı, almanızı tavsiye eder miyim %85 alınabilir diye düşünüyorum

👤 Güzel ürün. özellikle duşta su altında vücudumda kullanıyorum, hiç sıkıntı yaşamadım. şarjı da iyi gidiyor bitiremedim.


Braun Seri 5 M1000s

Braun Seri 5 M1000s Kablosuz Tıraş Makinası’nın sahip olduğu EasyClean sistemi sayesinde tıraş başlığını yerinden bile kıpırdatmadan temizleyip kaldırabilirsiniz. Su, kesme aparatının arasından akıp gidecektir.

Kablosuz ÇalışmaBoyun bölgesi
Suda temizleme ve kullanımFiyat
3 Esnek bıçak

Ürün Detayı

Tıraş başlığını çıkarmadan temizlenme özelliğine sahip olan Braun Seri 5 M1000s Kablosuz Tıraş Makinası, kolay bir sinekkaydı tıraş için yüz kıvrımlarınıza uyum sağlayan 3 esnek bıçağa sahip. Hem kuru hem de ıslak kullanıma uygun olan tıraş makinesinde yüzde 100 su geçirmezlik özelliği mevcut. Braun Seri 5 M1000s Kablosuz Tıraş Makinası’nın sahip olduğu Easy Click özelliği ile sakal şekillendirirken farklı başlıklar da kullanmanız mümkün.

Başlık ModeliDöner Başlık
Ek BaşlıkYüz
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi1 Saat
Şarjlı Kullanım Süresi45 dk
Tamamen YıkanabilmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 BERKE B*: Günlük tıraş olanlar için çok ideal bir makina. Sinek kaydına yakın tıraş yapıyor. 3-5 günlük sakalları almakta zorlanıyor öncesinde inceltmek gerekiyor. Onun haricinde 5 yıldız bir ürün. Şarjıda uzun süre gidiyor bitmeye yakın sesle uyarıda bulunuyor.

👤 S* B – Antalya: İlk tıraşımı hemen oldum, çok iyi, yıllardır jilet kullanıyorum, hassas cildim olmasına rağmen hiç sıkıntı yaşamadım.


Philips S1223/41

Philips S1223/41 Tıraş Makinesi, sinekkaydı tıraşı kolaylaştıran yüz kıvrımlarına uyumlu davranan 3D tıraş bıçakları, kendiliğinden bileniyor. Koruma sistemi sayesinde kazaya mahal vermiyor.

Kablosuz ÇalışmaKapak açılması
Fiyat
Su geçirmezlik

Ürün Detayı

Philips’in kendi kendine bilenen ComfortCut bıçaklarına sahip olan model, konforlu bir kullanım ve pürüzsüz bir sonuç vadediyor. Hem ıslak hem de kuru kullanıma uygun olan Philips S1223/41 Tıraş Makinesi sahip olduğu açılı düzeltici ile bıyık ve favori düzeltmelerinde kolaylık sağlıyor. Cilt koruma sistemine sahip olan Philips S1223/41, yuvarlatılmış başlık profiliyle kesiklere yol açmadan rahatça tıraş olmanızı sağlıyor.

Başlık ModeliDöner Başlık
Ek BaşlıkYok
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi1 Saat
Şarjlı Kullanım Süresi50 dk
Tamamen YıkanabilmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 M D (24) – Ankara: Ürün trasda gayet sıfıra sıfır performans sergiliyor 6 yıldır ben 17 yıldırda babam Philips kullanır asla pişman olmazsınız. Tam bir F/P Ürünü.

👤 İ** Y (42) – Eskişehir: Ürün çok iyi nede olsa Philips satıcıya buradan teşekkür ederim çok hızlı bir şekilde kargoya verdiler ve ertesi gün elime ulaştı. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim.


Xiaomi Enchen BlackStone 3 Tıraş Makinesi

Kablosuz kullanıma uygun olan Xiaomi Enchen BlackStone 3 Tıraş Makinesi, 2 saatte hızlıca dolan bataryası ile 120 dakikalık uzun ve çoklu bir kullanım sağlıyor.

Kızarıklık yokŞarj Adaptörü
Islak kullanım
Güçlü

Ürün Detayı

Xiaomi Enchen BlackStone 3 Tıraş Makinesi 3D özellikli bıçakları sayesinde hem şıklık hem de güçlü bir performans vadediyor. Pürüzsüz bir tıraş deneyimi yaşatan model tıraş, sakal seyreltme ya da saç kısaltma işlemlerinde batıklara geçit vermiyor. Ayrıca hassas bir yapıya sahip olduğu için cildinizde kızarmaya yol açmıyor. Kablosuz kullanımı sayesinde her ortamda tıraşa imkan sağlıyor.

Başlık ModeliDöner Başlık
Ek BaşlıkEnse
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi1 Saat
Şarjlı Kullanım Süresi120 dk
Tamamen YıkanabilmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 m** r**: gelir gelmez traş oldum gayet güzel yıllardır diğer markalarla teraş oluyorum hiç bir farkı yok .devamlılığını göreceğiz mal çok iyi.

👤 A** S**: yorumlara bakarak aldım sipariş verdim 10 günde elime ulaştı görünümü çok güzel çok klas duruyor şarjı tam geldi tek trasta %4 düştü bu performans çok iyi fakat sakalı sert olanlar için biraz bir tık zayıf kalabilir birde faturası çıkmadı içinden genel olarak piyasaya göre bu fiyata çok iyi benim gibi iş gereği her gün tıraş olan biriyseniz 2-3 ayda jilet parasından fiyatını çıkarırsiniz tavsiye ederim.


Remington HyperFlex Aqua Plus XR1450

Remington HyperFlex Aqua Plus XR1450’nin belki de en sevilen özelliği 5 dakikalık hızlı şarjı… Aceleniz varsa ve işiniz çok kısaysa, son dakikada şarjınızın bitmiş olduğunu fark ettiğinizde 5 dakikada hızlı şarjla kullanım sağlıyor.

Hızlı ŞarjTaşıma çantası
Islak KullanımPürüzsüzlük
Güç

Ürün Detayı

Remington’ın Ultimate Serisi’nde yer alan bu tıraş makinesi modeli, yüzde 100 su geçirmezlik özelliğine sahip. Bu sayede hem cihazı duşta kullanarak hız kazanabilir hem temizlerken rahat edersiniz. Sahip olduğu antibakteriyel başlıkları sayesinde cildinizin tahriş olmasını engellerken, HyperFlex teknolojisi ve ComfortFloat bıçakları ile yüzünüzün şekline uyum sağlar. Yaklaşık 90 dakikalık tam şarj süresinden sonra 1 saat kullanabileceğiniz Remington HyperFlex Aqua Plus XR1450’de ne kadar şarjınız kaldığını LED ekranından takip edebilirsiniz.

Başlık ModeliDöner Başlık
Ek BaşlıkFavori
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi1.5 Saat
Şarjlı Kullanım Süresi60 dk
Tamamen YıkanabilmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Mehmet Akif S (57) – Isparta: İlk deneme mükemmel. Tavsiye ediyorum.

👤 e** ı*** – İzmir: İyi sayılır, pürüzsüz traş yapamıyor fakat güçlü ve hızlı.


Panasonic Es 8243A

Panasonic Es 8243A Tıraş Makinesi, başlığındaki 30 derecelik ultra keskin açılı 4 adet bıçakla pürüzsüz, 60 derecelik esnekliğiyle ise hassas bir tıraş deneyimi vadediyor.

Nano Kenarlı İç BıçaklarKısa Şarj Kullanımı
Islak / Kuru Kullanım
Şarj Standı

Ürün Detayı

Dünyanın ilk dört bıçaklı quadro tıraş başlık sistemine sahip olan cihaz, rahat bir tıraş deneyimi için yüz hatlarınızı çok fazla noktadan kavrayıp takip edebilen multifit arc kavisli tıraş başlık sistemiyle çalışıyor. Hem ıslak hem de kuru alanda tıraş olabileceğiniz Panasonic Es 8243A ile favorilerinizi de düzeltebilirsiniz. 1 saatte şarj olan tıraş makinesini kullanırken ne kadar süre kaldığını LCD pil göstergesinden takip etmek mümkün.

Başlık Modeli4 başlık
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımYok
Şarj Olma Süresi1 Saat
Şarjlı Kullanım Süresi45 dk
Tamamen YıkanabilmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 İlker d* (40): ilk başta hayal kırıklığına uğramıştım. ama kullandıkça kalitesini belli ediyor. benim sakalımda kuru daha iyi oluyor. ıslak traşta temizlik zor… ayrıca dakikada 13000 devir çok önemli. özellikle de uzun sakalı çok iyi alıyor. kullandığım diğer markalarda günlük sakalı 1 milim geçsin, acıtıyordu. ama bu makine banamısın demiyor. zorlandığı yerde otomatik olarak gücü ve devri artırıyor. tavsiye ederim, konfor ve kalite arayanlara biçilmiş kaftan.

👤 F* C*** (37): ürün gerçekten güzel arkadaşım aldı kendisi de çok şaşırdı karizmatik görüntüsü ve ergonomik bi yapısının yanında güçlü ve sessiz bi motoru var fiyatına değer bence


Rowenta TN6000 F4 Forever Sharp

Rowenta TN6000 F4 Forever Sharp Tıraş Makinesi, tek seferde şarjla 120 dakika kullanım süresine sahip olmasıyla ilgi görüyor. Yüksek kalitesi ve güçlü performansı ile beklentinin üzerinde bir tıraş deneyimi sunuyor.

Hızlı KesimNazik başlıklar
GüçSıfır tıraş
Uzun Pil Ömrü

Ürün Detayı

Farklı kıl ve cilt tiplerine uygun tıraş deneyimi sunan Rowenta TN6000 F4 Forever Sharp Tıraş Makinesi, çeşitli aparatlara sahip kullanım setiyle sakal şekillendirmede kolaylık sağlıyor. 1 saat gibi kısa sürede şarj olup 120 dakika kullanım sözü veren cihazın en önemli özelliği 0 şarjda fişe takılı çalışabilmesi… Bu sayede istediğiniz her an tıraş olabilirsiniz. Hem ıslak hem de kuru olarak kullanılabilen Rowenta TN6000 F4 Forever Sharp’ı fırça ya da suyla rahatça temizleyebilirsiniz.

Başlık ModeliPaslanmaz Çelik
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi1 Saat
Şarjlı Kullanım Süresi120 dk
Tamamen YıkanabilmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 K* B* (24) – Zonguldak: Satın alabileceğiniz en iyi traş makinesi gidip fazla para vermeyin çoğu makineyi denedim sıfıra en yakın alan da bu kademeli olarak da en iyisi tek kötü yanı bi yerini kırarsanız yedek başlık makineyle aynı parada

👤 Ali ç* (41) – Adana: Ilk sarjdan beri 5-6 kez tras oldum, hala şarjı bitmedi, 15 günlük sakalı çok hızlı ve tahriş etmeden tras ediyor. 1 günlük sakal bırakıyor(kirli sakal) çok memnunum.


Philips Aqua Touch S5050/06

Philips Aqua Touch S5050/06 Tıraş Makinesi kullanıcı yorumlarına da bakıldığında sıfır tahriş ve sıfır kızarıklık deneyimleri öne çıkıyor. Sinekkaydı ciltler için ideal bir ürün.

Hızlı KesimŞarj Süresi
Cilt Dostu
Sinekkaydı Tıraş

Ürün Detayı

Tıraş makinesi dendiğinde ilk akla gelenlerden biri olan Hollandalı Philips markasının Aqua Touch S5050/06 Tıraş Makinesi modeli hem ıslak hem de kuru ortamda tıraş olmak isteyenler için ideal. Pratik özellikleriyle kullanıcı dostu olan ürün boyun, çene ve yüz tıraşına uygun olarak, ergonomik bir şekilde tasarlanmış. Ayrıca ComfortCut bıçakları sayesinde cildinizde çizik ya da kesik sorunu yaşatmıyor, pürüzsüz sonuçlar vadediyor.

Başlık ModeliDöner Başlık
Ek BaşlıkFavori ve Yüz
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi8 Saat
Şarjlı Kullanım Süresi30 dk
Tamamen YıkanabilmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 İ* B – Kahramanmaraş: İlk defa Philips ürünü alıyorum bu zamana kadar almadığıma çok pişman oldum. Efsane bir ürün ıslak kuru her türlü mükemmel sonuç veriyor askeri personelim her gün tıraş oluyorum tamamen beklentimi karşıladı . Bir üst modeliyle karşılaştırıldığında bana göre tek eksisi 8 saatte şarj olması bu sorun değil benim için süper bir ürün

👤 K*** Ç* (23) – İSTANBUL: Her gün jiletle traş olan birisiyim sırf sinekkaydı görünüm için. Çok şüphedeydim açıkcası fakat gerçekten tüm suratı sinekkaydı alıyor ve 2-3 dakika sürüyor. 1-2 gün oldu kullanmaya başlayalı suratımı baya bir sivilcelendirdi fakat cilt 1-2 haftaya uyum sağlar diye düşünüyorum. Ama genel olarak çok memnunum.


Braun Series 3 ProSkin 3040s

Braun Series 3 ProSkin 3040s Tıraş Makinesi sahip olduğu MicroComb teknolojisi ile daha fazla kıl yakalayıp hızlıca tıraş olmanızı sağlıyor. Optimize edilmiş olan elek yapısı sayesinde ise kılları kolayca keserek cilt dostu bir kullanım sunuyor.

Hızlı TıraşBoyun Bölgesi
SinekkaydıSert Sakal
Hızlı Şarj

Ürün Detayı

Almanya’da tasarlanıp geliştirilen Braun Series 3 ProSkin 3040s Tıraş Makinesi’nin başlığında birbirinden bağımsız bir şekilde hareket eden üç elemanı yüz hatlarınıza uyum sağlayarak çalışır. 5 metreye kadar su altında ve kuru kullanıma uygun olan modeli duşta köpük ya da jel ile de çalıştırabilirsiniz. Eğer tıraş öncesi ya da sonrasında bıyık ve favorileri şekillendirmek isterseniz arka kısmındaki açılır hassas tüy alma makinesini kullanabilirsiniz.

Başlık ModeliFolyo Başlık
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi1 Saat
Şarjlı Kullanım Süresi45 dk
Şarj Dolum GöstergesiVar
Tamamen YıkanabilmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 ö* k* – İstanbul: Saç ve sakal için almıştım, saçlarım ince ve seyrek sakallarım ise sert, ilk kullanımda sadece yirmi dakikada traş oldum ki gayet iyi bir süre, boyun ve çenealtında biraz zorlanıyorsunuz ama diğer elinizle gerdirince problem yaşanmıyor. Sinekkaydı traş ediyor traş bıçağı gibi, ayrıca traş köpüğüne gerek yok,hassas ciltli olmama rağmen kuru traş oldum ve tahriş yapmadı. Ürünü tavsiye ederim.

👤 Dogan k** (36) – Ankara: 2 aydır kullanıyorum. Ürünün kalitesi ne ve sağlamlığına söz söylenemez. 8 ila 10 dakikalık kullanım ile sinek kaydı traş olabilirsiniz. 1 günlük sakalınızı da 3 günlük sakalınızı da bu sürede tamamen kesebilirsiniz. Ben 3 günde bir traş oluyorum bu na rağmen tek şarj da 8 kere traş oldum. 1 buçuk saat civarında şarjı doluyor. Batarya sı süper diyebilirim. Tamamen su geçirmez ıslak kullanmak isteyenler hiç çekinmeyin çeşmenin altına bırak aç suyu yıka.


Goldmaster Centilmen Gm-7150

Goldmaster Centilmen Gm-7150 Tıraş Makinesi özellikle son dakikacılar için çok kullanışlı. Çünkü ürünü hem kablolu hem de kablosuz kullanmak mümkün. Ayrıca sadece 70 dakika şarj ederek 45 dakika kullanabilirsiniz.

Kablosuz KullanımSes
Kolay Temizlik
Islak Kullanım

Ürün Detayı

Goldmaster Centilmen Gm-7150 Tıraş Makinesi hem ıslak hem de kuru ortamda kullanımı ile hayatı kolaylaştırıyor. Paslanmaz çelik bıçakları kolayca çıkarılıp temizlenebiliyor. Üründe saç sakal düzeltme başlığı da bulunuyor. Hem kablolu hem de kablosuz kullanabileceğiniz Goldmaster Centilmen Gm-7150 modeli, 70 dakikada şarj olabiliyor.

Başlık ModeliDöner Başlık
Islak KullanımVar
Kablosuz KullanımVar
Şarj Olma Süresi70 Dakika
Şarjlı Kullanım Süresi45 dk
Şarj Dolum GöstergesiVar
Tamamen YıkanabilmeYok

Kullanıcı Yorumları

👤 Ömer Faruk K**** – Kocaeli: Merak edenler için ürünün içinde ekstra olarak bir başlık daha var. Makine gerçektende çok güzel. Sanki jiletle kesmişsiniz gibi tertemiz yapıyor.

👤 T** Ö* (11) – Şanlıurfa: Arkdşlar ürün çok iyi sıfır kesiyor çok beğendim.


Sıkça Sorulan Sorular

Tıraş Makinesi sinek kaydı yapar mı?

Elektrikli tıraş makineleri sinekkaydı tıraş için ideal çözümlerdir. Çünkü bu cihazlar cildin esnekliğini kullanarak çalışır. Cilt üzerinde dalgalanmalar yaratarak kılı daha çok ortaya çıkarır ve kesim alanını çoğaltır.

Tıraş Makinesi nasıl kullanılır?

Tıraş makinesi kullanımı oldukça pratiktir ancak öncesinde bazı konulara dikkat etmek gerekir:
⦁ Cildinizle makinenin birbirine alışması için fırsat tanıyın. Bu, 2-3 haftalık bir kullanım gerektirebilir.
⦁ Eğer sakallarınız çok uzunsa tıraş makinesi kullanımında zorlanabilir, cildinizin tahriş olmasına sebep olabilirsiniz. Öncesinde makasla kısaltmanız faydalı olacaktır.
⦁ Eğer hassas bir cildiniz varsa tıraş makinesi kullanırken çok bastırmayın.
⦁ Islak ya da kuru tıraş fark etmez, öncesinde yüzünüzü su ve sabunla yıkayıp kurulayın.

Tıraş Makinesi seçerken nelere dikkat edilir?

Tıraş makinesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:
⦁ Kullanım şeklinize göre ıslak ve kuru ortamda kullanım seçeneklerine dikkat edin.
⦁ Şarj dolum süresi ve şarjlı çalışma süresi önemlidir. Ayrıca şarjı bittiğinde elektrikle kablolu olarak çalışıp çalışmadığı bilgisi de işinizi kolaylaştırabilir.
⦁ Tıraş makinesi başlıklarının değişim süresine dikkat edilmelidir.
⦁ Tıraş makinesi temizliğinin ne kadar pratik olduğu önemlidir. Suda yıkanabilir ya da çıkarılabilir olması işinizi kolaylaştırır.
⦁ Ekstra başlıkları olup olmadığı kontrol edilebilir. Bıyık, favori ya da saç bölgesinde işlem yapılıp yapılamadığına bakabilirsiniz.
⦁ Tıraş makinesi ergonomisine dikkat ederek elinize tam oturup oturmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“En İyi 10 Tıraş Makinesi Tavsiyesi” üzerine 2 yorum

  1. Philips ve Braun tartışmasız bu işin ustaları tıraş olmak ereklerin nefret ettiği ama her gün yapmak durumunda olduğu bir işlem bu işi en az hasarla yapması herkes için yararlı bir durumdur. Yüzün tahriş olması veya jilet ile açılan kesikler çok sinir bozucudur. Her gün tıraş olan bir kişinin suratında kızarıklıklar yaralar varsa sivilcelerinde kesilmesinden dolayı delikler olmaktadır. Ama tıraş makinesi ile yapılan tıraşlar da bu işlemlerden kurtulursunuz tahriş etmez ve kolaylık sağlar. Fakat kaliteli markalar için benim bu dediğim 50 tl paraya bir tıraş makinesi alırsanız 2 gün sonra ya çalışmaz yada suratınızı tahriş eder. Dikkat edin ucuz etin yahnisi olmuyor. Sağlam ve işe yarayan bir ürün alacaksanız paraya kıyacaksınız.

    Cevapla
  2. Ya arkadaş herkes aynı önerileri vermiş.. birçok forum ve blog okudum.. Shiftdelete, ErkeklerSoruyor.com, Memnuniyet Anketi vb vb her neyse derdim o ki yok mu başka markalar?

    öyle 50-60 liraya makine almayın ben diyeyim. varsa paranız 300 – 500 lira verin.. Braun 9 serisi süper..

    Cevapla

Yorum yapın