En İyi 10 Tansiyon Aleti Tavsiyesi

Tansiyon; kalbin kasılmasına bağlı olarak kanın damarda oluşturduğu basınca denilmektedir. Tansiyonun anormal düşmesi ve yükselmesi ise ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bu sebeple tansiyon değerlerinin doğru bir şekilde ölçülmesi sağlık açısından büyük önem arz etmektedir.


Tansiyon aletleri; civalı tansiyon aleti, klasik manşonlu tansiyon aleti ve dijital tansiyon aleti olmak üzere 3 ayrı kategoriye ayrılmaktadır. En çok tercih edilen modeller ise genellikle dijital tansiyon aletleri arasından oluyor. Bu modeller sayesinde son derece hızlı bir şekilde otomatik ölçüm yapılıyor ve daha doğru sonuçlara ulaşılıyor.

SıraModelHafızaSYblog Puanı
1Omron M2 HEM-7121-E30 Ölçüm10/9.8
2Acura 9080K199 Ölçüm10/9.6
3Braun BUA 615040 Ölçüm10/9.7
4Life Net Medikal198 Ölçüm10/9.5
5Beurer BM 28120 Ölçüm10/9.1
6Omron M3 HEM-7155-E Comfort120 Ölçüm10/9.8
7Medisana 99535240 Ölçüm10/9.6
8F.Bosch Clever120 Ölçüm10/9.4
9Wohler JPD-HA200 ST1198 Ölçüm10/9.7
10Dodo LD-73390 Ölçüm10/9.4
Tansiyon Aleti Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Tansiyon Aleti Modeli

Eğer online tansiyon aleti almanız gerekiyorsa ve ufak bir araştırma yaptıysanız, çeşitli modellerle karşılaşmış olabilirsiniz. Bu yüzden sizin için en iyi tansiyon aleti hangisi sorusuna cevap veren bir rehber hazırladık.

İşte 2023 yılının en iyi tansiyon aleti modelleri:

Omron M2 HEM-7121-E

Yapılan ölçümleri kendiliğinden kayıt altında bulunduran Omron M2, haftalık ve aylık olarak tansiyonun nasıl seyir gösterdiğini kolayca kontrol etmeye yardım ediyor.

LCD EkranKonuşma Özelliği
Kalp Atışını Ölçmesi

Ürün Detayı

Full otomatik özelliği bulunan Omron M2 HEM-7121-E, rahat ve hızlıca sonuçları görmenize yardım ederken aynı zamanda daha önce yapılan ölçümleri kayıt altında tutarak haftalık ve aylık olarak tansiyon seyrini kontrol etmeye olanak tanıyor. Bu alet düzensiz kalp atışını belirlediği gibi manşet yerinin doğru sarılıp sarılmadığına dair uyarı yaparak en doğru sonucu almanız için çabalıyor. Tek tuşla açılıp kapanan bu cihaz, kan basıncına göre şiştiği gibi LCD ekranı ile sonuçları rahatça görebilmeyi sağlıyor.

Manşet Ölçüleri22-32 cm
GüçPil
Uyumlu Pil4 x AA – LR06
EkranLCD

Kullanıcı Yorumları

👤 Orhan U* ”Bir doktor olarak söylüyorum başka bir markaya bakmayın bile. Çok kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ürün.”

👤 G** O** ”Doktor ve hemşire önerisiyle aldık. Tansiyon hastane ölçümüyle birebir aynı. Satıcı firmanın hızı ve maske hediyesi çok şık. Teşekkürler hepsiburada :)”


Acura 9080K Türkçe Konuşan Koldan Tam Otomatik Tansiyon Aleti

Ekranda büyük tansiyon, küçük tansiyon ve kalp atışını karıştıranların hayatını kolaylaştıracak olan Acura 9080K, Türkçe konuşma özelliği sayesinde daha kolay kullanım imkanı tanıyor.

Otomatik KapanmaUSB Kablo
Türkçe Konuşma
Aritmetik Tetkiki

Ürün Detayı

Özellikle tek yaşayan yaşlı hastaların ekranı ayırt edememesi sorununa çözüm bulan Acura, Türkçe konuşma özelliği sayesinde ölçüm yapılan kişiyi yönlendirdiği gibi aynı zamanda çıkan sonuçları seslendiriyor. Kola yerleştirdikten sonra tek tuşla çalışan bu alet; kalp atış hızı, küçük tansiyon ve büyük tansiyonu kolayca ölçtüğü gibi tarih ve saat olarak eski ölçümleri veri olarak otomatik depoluyor. Bu sayede istenildiği zamanda kolayca karşılaştırma yapmaya yardım ediyor.

Osilometrik ölçüm özelliği bulunan bu cihaz, kanın damara yaptığı basıncı hissederek ona göre ölçüm yapıyor. Tüm bunların yanı sıra aritmetik tetkiki ölçüm yapan bu cihaz, kalp ritminin düzenli olup olmadığını kontrol ettiği gibi bir dakika kullanılmadığında otomatik kapanıyor.

Manşet Ölçüleri23-33 cm / 9-13 inç
GüçPil
Pil Ömrü300 Ölçüm
Cihaz Ağırlığı265 gr

Kullanıcı Yorumları

👤 A* A* ”Kullanımı çok kolay çünkü cihaz Türkçe konuşuyor. Kolunuza bandı takıyorsunuz başlat düğmesine basıyorsunuz size ne yapmanızı söylüyor ve ölçümü yapmaya başlıyor. Ölçüm sonuçlarını dünya sağlık örgütünün standartları ile karşılaştırıp sizin için yorumluyor. 4 adet kalem pille çalışıyor piller yanında geliyor ama yan tarafında USB şarj girişi var pilleri takmadan powerbank ile denedim çalışıyor. Fiyat performans olarak alınabilir bir ürün.”

👤 Y* Ö* ”Sağlık çalışanıyım cihazı çok beğendim, tansiyon aletini anne babama aldım çok güzel ölçüyor sesli anlatması da çok iyi kendimde denedim oldukça hassas ölçüyor.”


Braun BUA 6150 PH

İki farklı kullanıcının rahatça kullanabileceği Braun BUA 6150, ölçülen tansiyonları kişiye tarih ve saatle birlikte özel veri listesinde saklıyor. Ayrıca bu ürün, rahat ölçüm için daha yumuşak ve daha sessiz çalışıyor.

Otomatik KapanmaKonuşma Özelliği
İki Kişiye Uyum
Sessiz

Ürün Detayı

BUA 6150 ile küçük ve büyük tansiyon ölçümü ayrı ayrı yapılabildiği gibi kan basıncı ölçümü esnasında da kalp atışı düzensizliklerini tespit edebiliyor. 2 adet hassas manşet ile birlikte satılan bu cihaz, S-M / L- XL bedenleri ile herkesin rahatça kullanmasını sağlıyor. Ayrıca iki farklı kişinin rahatça kullanabildiği bu cihaz, ayrı ayrı 40 adet veri saklıyor. Bu sayede kullanan kişi kendi ölçüm değerlerini istediği zaman karşılaştırabiliyor. Dünya sağlık örgütü tansiyon seviyesini göstererek karşılaştırma yapmanıza olanak tanıyan bu makine, belli bir süre sonra otomatik olarak kendini kapatıyor.

Güç KaynağıPil
Pil TürüAA
ESH OnayıVar
Manşet BedeniS/M-L/XL

Kullanıcı Yorumları

👤 D* U* ”Paketleme ve kargo hızı memnuniyet verici. Kullanımı oldukça basit. Koldan ölçümlerin daha gerçekçi olduğunu araştırmalarımız sonucu öğrenmiştik, tansiyon ölçüm cihazında da Braun markası tartışmasız lider. Fiyatı ve performansı açısından emsalleri arasında üst sıralara yerleşir. İki kişi için ayrı ayrı hafıza alanı var. Geriye dönük şimdilik 5 ölçüm görebildik, kullandıkça hafızasını kaç ölçüme kadar olduğunu tespit edeceğiz. Koldan ölçüm tansiyon aleti arayanlara tereddütsüz tavsiye ederim.”

👤 Orçun D**** ”2 tane sipariş ettik. Başarılı ve şık bir ürün. Kolu ince olanlar için small kollukta var ürün içerisinde. Ayrıca taşıma kutusu çok şık. 2 Kullanıcı için kayıt özelliği sunuyor. (Kullanmamış olsak ta takip etmek isteyenler için güzel bir özellik) Fiyatına, markasına ve tasarımına baktığımızda fiyat performans oranı çok yüksek.”


Life Net Medikal Kol Tipi Dijital Tansiyon Ölçer

USB girişi sayesinde kolay şarj edebileceğiniz Life Net medikal, iki kişiye özel 198 adet saklama hafızası ile eski ölçümleri kayıt altına alıyor.

İki Kişiye UyumluKonuşma Özelliği
USB GirişÇanta Yok
Hafıza

Ürün Detayı

Tamamen dijital olan kol tipi tansiyon aleti olan Life Net Medikal, iki kişinin kullanmasına olanak tanıdığı gibi 198 adet hafızası sayesinde yıl, ay, gün ve saat olarak ölçümleri saklıyor. Bu sayede kolayca kişi bazlı karşılaştırma yapılabiliyor. Tansiyon ölçmenin yanı sıra düzensiz kalp atış ritmini ve kan basıncını sınıflandıran bu cihaz, belli bir süre kullanılmadığında kendisini otomatik kapatarak enerji tasarrufu sağlıyor. Geniş kol bandı ile rahatça kullanılabilen bu cihaz, USB kablo girişi ile kolayca şarj edilebiliyor.

Güç KaynağıPil
USB GirişVar
Manşet Ölçüsü22-36
Otomatik KapanmaVar
Hafıza Adeti198

Kullanıcı Yorumları

👤 E* T** ”Çok para vermeye gerek yok. Gayet yeterli ve başarılı. Braun marka ölçü aletiyle test ettim bir kayma yok. USB den çalışması pil derdinden kurtarıyor.”

👤 B* Ö*** ”Bence gayet yeterli ve kaliteli bir ürün. Alırken tereddüt etmiştim fakat tam istediğim gibi geldi. Pille çalışma özelliği var fakat ben sıradan bi şarj aletine takarak çalıştırdım. Çokta güzel çalıştı 👍🏼 Diğer markalara 300-500 vermenize gerek yok. Tam bir Fiyat-Performans ürünü👍🏼İnşallah uzun yıllar arıza çıkarmadan kullanabiliriz.”


Beurer BM 28

Geniş hafızası ile eski ölçümleri veri listesinde barındıran bu cihaz, istenildiği zaman ölçümlerin ortalamasını çıkartarak tansiyon düzeyinin nasıl ilerlediğini söylüyor.

Aritmi Ritmi ÖlçmesiKonuşma Özelliği
Ölçüm Ortalamasını Vermesi
Saklama Çantası

Ürün Detayı

Üst koldan kullanılan tam otomatik Beurer BM 28, ölçülen tansiyonları kayıt altına alarak veri listesine ekliyor. Bu sayede istenildiği zaman eski ölçümlerin ortalamasını veren bu cihaz, haftalık ve aylık olarak tansiyon seyrini değerlendiriyor. Kolayca ayırt edebilmeniz için geniş ekran ve ölçüm sonuçlarını renklere ayıran bu cihaz, aritmi tespiti ile kalbin ritim düzenini kontrol ediyor. Pili bittiğinde gösterge yardımıyla söyleyen cihaz, belli bir süre kullanılmadığında kendisini otomatik kapatıyor.

Manşet Ölçüsü22-42 cm
Güç kaynağıPil
Saklama ÇantasıVar

Kullanıcı Yorumları

👤 S** G** ”Kullanımı kolay. Güvenli ölçüm değerleri var. Cırtları çok sağlam açarken zorlanabilirsiniz.”

👤 SİBEL M*”Hemşire olarak baya şüpheli yaklaşmıştım. Kullanmadan bilemeyeceğiniz bir ürün. Evde kullanım için gayet iyi. Steteskop kullanmadan ölçüm yapılıyor. Özellikle hem pilli hem de prize takılıp ta çalışması güzel. Teşekkür ederim.”


Omron M3 HEM-7155-E Comfort

Manşet 360 derece kolu çevrelediği gibi intelli Wrap teknolojisi sayesinde yanlış ölçüm yapmayı sıfıra indirgiyor. Kola yanlış giydirmeyi imkansız hale getiren bu ürün, bu sayede doğru noktadan doğru sinyalleri alarak ölçüm sağlıyor.

Diyabet DoğrulamaKonuşma Özelliği
Gebelik DoğrulamaUSB Giriş
Kan Basıncı Ölçümü

Ürün Detayı

Normal tansiyon ölçme aletlerinden daha fazla fonksiyona sahip olan Omron M3; kalp atış hızı, kan basıncı ölçümü, diyabet doğrulaması, gebelik doğrulaması, ile hayatı kolaylaştırıyor. İntelli Wrap manşet ile kola doğru açıdan sarılmayı sağlayan cihaz, bu sayede daha doğru ölçüm sağlıyor. İki ayrı kullanıcı için uygun olan bu cihaz, 120 adet saklama hafızası sayesinde eski ölçümleri veri olarak kendisinde tutuyor. Ölçümleri renklere ayırarak karıştırmayı engelleyen bu ürün, saklama kutusunda korunaklı şekilde kaldırılma imkanı tanıyor.

Manşet Ölçüsü22-42 cm
Güç kaynağıPil
Ölçüleri10, 50 x 8,50 x 15,20 cm
Ağırlık340 gr

Kullanıcı Yorumları

👤 T** D* ”Ürünün her yerinden kalite akıyor. Kendi başınıza kolayca ölçüm yapabiliyorsunuz. Yazılan yorumlar boşa değil. Yanınızdan ayırmayın.”

👤 R* U** ”Bu ürün sayesinde kayınbabamın kalp krizi geçirdiğini anladık ve hayatı kurtuldu. Nasıl diyecekler için tansiyon ölçümü sonrasında her seferinde nabızda ciddi düzensizlik olduğunu belirtti ve hastaneye gittik orada kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Para ile ölçülemez bir değere sahip benim için.”


Medisana 99535 Bilek Tipi Tansiyon Aleti

Herkesin bileğine kolayca uyum sağlayabilen Medisana 99535, rahatça tansiyon ölçmeye yardım ediyor. Tek tuşla kolayca çalıştırılabilen bu cihaz, kolu tam saran manşon sayesinde doğru ölçüm sağlıyor.

Aritmi FonksiyonKonuşma Özelliği
Ayarlanabilir BileklikUSB Giriş
Geniş Hafıza

Ürün Detayı

İki farklı kullanıcıya uygun olan medisana 99535, kişiye özel 120 hafıza adeti sayesinde eski ölçümleri kendisinde biriktiriyor. Biriken bu ölçümler kolayca karşılaştırılabildiği gibi renkli sınıflandırma sistemi sayesinde değerler karıştırılmıyor. Büyük ekran sayesinde değerlerin rahat görülebilmesine yardım eden bu cihaz, aritmi fonksiyonu sayesinde de kalp ritminin düzenliliğini kontrol ediyor.

ManşetAyarlanabilir
Güç kaynağıPil
LED EkranVar
Aritmi FonksiyonVar

Kullanıcı Yorumları

👤 S* H* ”Ölçümler stabil şimdilik. Menü falan kolay. Türkçe kullanım kılavuzu var. Zaten ciddi bir firma.”

👤 Ş** Ş**** ”Annem için aldık. Gerçekten kullanışlı ve doğru sonuç alıyoruz, fiyata göre kalitesi süper. Teslimatın hızlılığı için ayrıca teşekkürler Hepsiburada..”


F.Bosch Clever Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti

Hipertansiyon risk göstergesi sayesinde olası bir durumda acil yardım almaya dair uyaran F.Bosch Clever, hayat kurtaran ürünlerin başında geliyor.

IHB ÖzellikKonuşma Özelliği
Hipertansiyon Risk Göstergesi
LED Ekran

Ürün Detayı

Tamamen otomatik olan F.Bosch Clever, masaya konularak ölçüm yapılabiliyor. Düzensiz kalp atışı ve hipertansiyon risk göstergesi ile olası acil durumlarda uyararak hayat kurtarıyor. Tansiyonu koldan ölçen bu cihaz, son 3 ölçümün ortalamasını vererek sağlığınız hakkında değerlendirme yapmaya olanak tanıyor. Bu ürünün büyük LED ekranı sayesinde rahatça algılanabilen ölçüm değerleri saat ve gün olarak saklanıyor.

Manşet Ölçüleri22-42 cm
Güç kaynağıPil
LED EkranVar
IHB ÖzelliğiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 S* Y* ”Gayet güzel, kaliteli görünüyor. Çalışmasın da herhangi bir aksama yok.4adet pili ve çantası paket içinde geliyor.”

👤 İ* T**** ”Aleti uzun zamandır kullanıyoruz, tansiyon hastası babam için aldık, bir gün tansiyonu normalin biraz üzerinde çıktı sonra hastane de ölçüldü aynı sonuç çıktı, alet düzgün ölçüm yapıyor.”


Wohler JPD-HA200 ST1 K Konuşan Üst Koldan Ölçer Tansiyon Aleti

Ergonomik tasarımı sayesinde taşınabilen Wohler JPD- HA200, USB kablo sayesinde pilsiz çalışabiliyor. Ayrıca Türkçe konuşan bu cihaz, kullanım açısından kolaylık sağlıyor.

FDA OnayıSesli
Ergonomik Tasarım
Türkçe Konuşma

Ürün Detayı

Kan akışına göre şişen Wohler JPD-HA200, Türkçe konuşma özelliği sayesinde hereksin değerleri kolayca anlamasını sağlıyor. Ritim bozukluğunu tespit eden bu cihaz, kalp krizi riskinde hayat kurtardığı gibi kan basıncı değerlerini de gösteriyor. İki kullanıcı için farklı hafızalara sahip olan bu cihaz 99 adet saklama alanı sayesinde kişinin eski ölçümlerini kontrol edebilmesini sağlıyor. 4 adet pil ile çalışan bu cihaz, USB girişi sayesinde pil olmadan da kullanılabiliyor.

Hafıza Adedi198
Güç kaynağıPil
USB GirişiVar
Ritim ÖlçümüVar

Kullanıcı Yorumları

👤 E* K ”Ürün elime yeni ulaştığı için ayrıntılı yorum yapamam ama denedik başarılı sesli olması çok iyi komut veriyor sanki hemşire tarafından tansiyonunuz ölçülmüş hissi verdi tavsiye ederim.”

👤 H* P* ”Ürün hemen elime ulaştı çok güzel paketlenmişti teşekkürler. Gayet doğru ölçüyor sesli olması ekstra avantajlı özellikle yaşlınız varsa evde çok rahat kullanım sağlıyor”


Dodo LD-733 Bilekten Otomatik Dijital Tansiyon Aleti

Bilekten kolayca ölçüm yapmaya yardım eden Dodo LD-733, diğer ürünlere kıyasla oldukça uygun fiyatının aksine yüksek performans gösteriyor.

Son 3 Ölçüm OrtalamasıKonuşma Özelliği
Otomatik Şişirmeİki Kişi Kullanma
LED Ekran

Ürün Detayı

LED ekran sayesinde kolayca ayırt edilebilen Dodo LD-733 son üç ölçümün ortalamasını göstererek durumunuz hakkında bilgilendirme sağlıyor. 90 adet hafıza sayesinde eski ölçümleri kayda alan cihaz, otomatik şişirme özelliği ile kolay kullanım sağlıyor. Kompakt tasarımı sayesinde küçük çekmecelerde bile kolayca saklanabilen bu cihaz, istenildiği taktirde çantaya konularak yanda taşınabiliyor.

Hafıza Adedi90
Güç kaynağıPil
LED EkranVar
Otomatik ŞişirmeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Abdullah Ç** ”Çoğu yorumda da belirtildiği üzere biraz küçük. Ama çanta vb. İçin ideal. Dodo marka zaten kaliteli. Gayet memnunum.”

👤 R*** G ”Çok kullanışlı, doğru ölçüyor, tavsiye ederim.”


Sıkça Sorulan Sorular

Tansiyon aleti seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Doğru ölçüm yapan bir cihaz edinin: Tansiyon aleti ölçüm cihazlarının doğruluğu büyük ölçüde türe göre değişiklik gösterir. Cıva tansiyon aletleri, standart ölçümleri sağlar ve bu nedenle en yüksek doğruluk oranına sahiptir. Aneroid tansiyon aleti de çok yüksek doğrulukta ölçümler yapar, ancak cihazın kullanımı için bilgi ve uzmanlık gerekir. Dijital tansiyon ölçme aletleri diğer iki tansiyon aleti tipine kıyasla daha fazla hata yapma olasılığına sahiptir.

Kalite, tasarım ve manşet boyutu: Bir tansiyon aletinin tüm parçaları birinci sınıf kalitede olmalıdır. Manşet malzemesi, ölçüm aleti, şişirme ampulü ve valfı ideal olarak iyi çalışmalı ve hipoalerjenik olmalıdır. İdeal bir gösterge 300 mmHg basınca sahip olmalı ve ampul kısmı lateks içermeyen malzemeden yapılmalıdır. Tansiyon aleti için manşet büyüklüğü de son derece önemlidir. Çok gevşek veya sıkı oturan manşet boyutları yanlış okumalara neden olabilir. Bu nedenle, tansiyon aleti manşetinin genişliğinin, ister kişisel ister klinik kullanım olsun, kullanıcısına mükemmel şekilde uyacak bir boyut aralığı sağladığından emin olunmalıdır.

Kol ölçüsüne göre manşet ebat seçimi: Küçük manşet ebatları 17 – 22 cm kol çapları, orta manşet ebatları 22 – 32 cm ve büyük manşet ebatları 33 – 42 cm kol çapları içindir. Tıp uzmanları için, hastaların daha büyük ve daha küçük boyutlarına uyacak şekilde ayarlanabilen orta boy bir manşet satın alması önerilir.

Taşınabilirlik ve pratiklik: Tansiyon aleti, sık ve farklı yerlerde veya evde kullanım için satın alınmış olabilir. Farklı yerlere götürmek için hafif ve taşıması kolay bir tansiyon aleti satın alınmalıdır.

Tansiyon aleti türleri nelerdir?

Cıva Tansiyon Aleti
Cıva tansiyon aletleri, tansiyon aletlerinin en geleneksel şeklidir ve sağlık endüstrisinde standart olarak kabul edilebilir. Alet, cıva ile beslenen tüplere sahip ölçüm ünitelerine bağlı olarak şişirilir manşetlerden oluşur. Bu cihazlar çok hassastır ve özel bir özen gerektirir. Cıva tansiyon aleti kullanmanın en büyük avantajı, kullanımlarının oldukça kolay olmasıdır ve doğru kullanımda ömür boyu kullanılabilir. Cihaz çok fazla ayar gerektirmeden en doğru sonuçları üretebilir.

Aneroid Tansiyon Aleti
Aneroid “sıvısız” anlamına gelir ve adından da anlaşılacağı gibi, bu tür cihazlarda herhangi bir cıva kullanılmaz. Bu nedenle cıva tansiyon aletlerine en güvenli alternatif olarak kabul edilir. Kayıt işlemleri ve stetoskopun manşete bağlanması dışında cıva tansiyon aleti ile aynıdır. Aneroid tansiyon aletinde manşet, borulu bir kadran ölçere tutturulur. Ölçüm kafası, manşet basıncını ölçüm tabanlı okumaya dönüştüren mekanik parçalar içerir. Aneroid tansiyon aleti kullanmanın yararı, cihazın uygunluğunun yanı sıra kompakt ve kullanışlı olmasıdır. Hassas bir mekanizmaya sahiptir ve bu nedenle dikkatli kullanımı gerektirir.

Otomatik Dijital Tansiyon Aletleri
Otomatik dijital tansiyon aletleri, bugüne kadarki teknolojik olarak en gelişmiş tansiyon aletleridir. Bu cihazlar kan basıncını ölçmek için elektronik bir basınç sensörü kullanır ve okumalar dijital göstergede sunulur. Civa ve aneroid tansiyon aletlerine benzer şekilde, dijital tansiyon aletleri de şişirilebilir manşetlerle birlikte kullanılır. Ancak kan basıncını ölçme prosedüründe bir fark vardır. Diğer iki türden farklı olarak, otomatik dijital tansiyon ölçme aletleri arterlerin dalgalanmalarını değerlendirir ve ölçer. Bu cihazlar, kullanımı için mükemmeldir. Hatalı okuma riskini önlemek için, geleneksel cıva tansiyon aleti ile periyodik sayaç kontrolü önerilir.

PAD nedir?

Tansiyon aletlerinde bulunan PAD teknolojisi, düzensiz kalp atışlarının tespit edilmesini sağlar. Bu özelliğe sahip cihazlarda herhangi bir düzensizlik tespit edildiği takdirde dijital ekranda PAD görüntüsü gözükmektedir. Bu yüzden bu özelliğe sahip olan cihazlar oldukça fazla tercih edilmektedir.

Intelli Wrap teknolojisi nedir ve neden önemli?

Birçok kişi tansiyon aletinin manşet kısımlarını yanlış bağladığından kaynaklı hatalı ölçümler yapmakta, yanlış sonuçlara ulaşmaktadır. Bu teknoloji ise hatalı manşet bağlamalarına bağlı olarak meydana gelen yanlış ölçümlerin önüne geçiyor. Yapılan araştırmalara göre 3 ölçümden 1 tanesi bu yüzden hatalı sonuç veriyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

“En İyi 10 Tansiyon Aleti Tavsiyesi” üzerine 2 yorum

  1. Neredeyse 7 yıldır tansiyon hastasıyım ve evimde 2 çeşit tansiyon aleti var evde tek isem elektronik olan Braun marka tansiyon aletini kullanırım 2 saatte bir tansiyonumun ölçülmesi gerekiyor doktor gözetiminde olduğum için ölçmeler sonucunda çıkan verilere göre ilaçlarım güncellenecek ama nedense elektronik olan ve manuel eski tiple ölçüyorum veriler çok farklı elektronik olan sanki hatalı ölçüyor gelinim hemşire o evde olduğu vakitlerde manuel ile ölçüyorum onun ölçütlerinin doğru olduğuna inanıyorum sonuçta hemşire hata yapacağını düşünmüyorum bana göre eski tip tansiyon aleti kullanmak daha mantıklı .

    Cevapla

Yorum yapın