Ateş ölçerler, hayatımıza girdiğinden beri sağlık alanında kullanışlı bir alet olmuştur. Kolay bir şekilde ateşinizin kaç derece olduğunu ölçmeyi sağlayan cihazlar, önlem almak için oldukça önemli. Özellikle bebekler için kullanımı sıkça önerilen cihazlar, hastalık başlangıcı tespiti için kritik bir öneme sahip.

en iyi ateş ölçer

Günümüzde ateş ölçerlerin birçok özelliği bulunmaktadır. Hızlı ölçme, temassız ölçüm, kızılötesi özellik, hafıza özelliği gibi birçok özellik ateş ölçerlere eklenmiştir. Bu özellikler sayesinde daha kaliteli bir şekilde ateşinizi ölçebiliyor, hasta olup olmadığınızı anlayabiliyorsunuz. Size önce ateş ölçer alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, ardından da en iyi ateş ölçer modellerini sunacağız.

En İyi Ateş Ölçer Tavsiyeleri

Sizin için araştırdığımız ve bebeğiniz için sağlıklı/yararlı olduğunu düşündüğümüz ateş ölçer tavsiyelerimizi burada bulabilirsiniz.

Bu ürünlerin yorumları detaylı olarak incelenmiştir ve ilk başta sunulan ürünler denenmiştir. Editör ekibimizden onaylanan ürünleri siz de online satın alarak deneyebilirsiniz.

Braun BNT 400WE

braun bnt 400we

Braun markası BNT400WE model ateş ölçer, temassız olması gibi birçok özelliklere sahiptir. Bu alet, sadece ateşinizi ölçmekle kalmıyor. Aynı zamanda bebeğinize vereceğiniz yiyecek ve içeceklerin ısısını ve suyun sıcaklığını da ölçüyor. Renkli ekrana sahip modelin yeşil, sarı ve kırmızı renkleri bulunmaktadır. Bu renklere göre ateşinizin normal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yaş hassasiyeti bulunan aletin 2 saniye ölçme hızı bulunmaktadır. Sessiz moda sahip alet ile bebeğinizin ateşini ölçerken rahatsız etmeyeceksiniz.

Weewell WTN550R

weewell wtn550r

Uygun fiyatı bulunan modelin 5 cm uzaktan ölçme özelliği, ½ saniyede ölçüm, 32 ölçümlük hafıza, vücut, yüzey ve ortam sıcaklığı ölçme ve alarm özelliği bulunmaktadır. Ücretsiz olarak ürün kılıfı hediye eden ürün, ürünün daha güzel bir tasarıma bürünmesini sağlıyor.

Beurer FT 90

beurer ft 90

Eğer bir bebeğiniz var ise ona bunu hissettirmeden bu aletle ölçebilirsiniz. Temassız özelliğe sahip ateş ölçer, gülümseyen yüz göstergesi ile size durumu anlatıyor. Sadece vücut sıcaklığını ölçmüyor, aynı zamanda ortam ve yüzey sıcaklığını da ölçebiliyor. Saniyeler içerisinde ölçüm yapan alet 60 kayıtlık hafızaya sahiptir. İsterseniz çeşitli sinyal seslerinden istediğinizi seçerek ürünü özelleştirebilirsiniz.

Jumper JPD FR410

jumper jpd fr202

Eğer uygun bir fiyata ürün arıyorsanız temassız ateş ölçümü yapabilen bu model hem ateşinizi hem ortamın sıcaklığını ölçebiliyor. İster sessiz ister alarm destekli kullanabilirsiniz. 20 kayıtlık hafızaya sahip ürün, nesnelerin sıcaklığını da ölçmektedir.

Wee Baby Dijital Termometre

wee baby dijital ateş ölçer

Eğer daha ucuz bir ateş ölçer arıyorsanız 20 liranın altında bir fiyatla satılan Wee Baby dijital termometlerini kullanabilirsiniz. Eski tip termometre olan bu aletin düşük pil, hafıza ve alarm sesi bulunmaktadır. Dayanıklılığı bulunan alet, 0.1°C hassasiyetine sahip ürün hızlı bir şekilde ölçüm yapmaktadır.

En İyi Ateş Ölçer Kulaktan mı Alından mı?

Bu iki ateş ölçer türünün de artıları ve eksileri vardır. Kulaktan ateş ölçer, cihazı kulaklarında hissetmeyi önemsemeyen yetişkinler için son derece hassas tespitler sağlayabilir.

Küçük çocukları olan ebeveynler için, alından ateş ölçer modelleri nazik ve rahatsız edici olmadığı için idealdir.

Cevap olarak herhangi birinin daha iyi olmadığı, kişilere göre farklılık gösterebileceğini söyleyebiliriz.

Peki ya hem büyük çocukları hem de bebekleri olanlar ne yapmalı? Böyle ebeveynlerin birden fazla ateş ölçer alması gerekiyor mu? Her yaştan çocuklar için kullanılabilecek bir ateş ölçer var mı?

Bu tür aileler için hem alından hem de kulaktan temassız ölçüm yapabilen ateş ölçer modellerini önerebiliriz. Fiyat olarak daha yüksek olsa da, kullanışlığı ve pratikliğiyle bunu sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz.

Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ateş ölçer, direkt olarak cilde temas eden bir cihazdır. Sırf bu yüzden bile bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

  • Ölçüm Hızı: Bebekler için kısa sürede ateş derecesinin kaç olduğunu anlamanız size daha rahat karar vermeniz açısından zaman kazandıracaktır. Bundan dolayı en hızlı ölçen ateş ölçer aletini tercih etmelisiniz.
  • Dayanıklılık: Bir ateş ölçer aleti alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise sağlamlığıdır. Aletin uzun ömürlü olması, sizin ekonomik açıdan masraf yaşamamanızı sağlayacak. Tabii bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise aleti güzel kullanmaktır.
  • Kararlılık: Bir alet, ne kadar doğru sonucu gösterirse bu da sizin için buna göre önlem almanızı sağlayacaktır. Bazı ateş ölçerler arasında küçük farklar ve oynamalar olabilmektedir. Bu konuda en hassas olanları tercih edebilirsiniz.
  • Fiyat Performans Ürünü: Eğer uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız diğer ürünlerle olan fiyatları ve donanımları karşılaştırarak ateş ölçer almalısınız. Örneğin birkaç uygun fiyatlı ürünü karşılaştırarak en performanslı, en donanımlı ve en uygun fiyatlı ürünü seçebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Exergen TAT2000c modelini kullanıyoruz. Alından ölçüm yapıyor. Amerşika’dan almıştık. Çok memnunuz. Bebeğimizin ateşi yok gibi görünüyor oysa bu cihazla ölçüm yaptığımızda ateşinin yüksek olduğunu görebiliyoruz. Saniyede 1000 kez ölçüm yapıyor. Çekirdek ısıyı yakalıyor. Ateş cilde ulaşmadan öğrenmiş oluyoruz. Kesinlikle tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz