En İyi 10 Ateş Ölçer Tavsiyesi

Kolay bir şekilde ateşinizin kaç derece olduğunu ölçmeyi sağlayan cihazlar, günümüzde önemli bir yere sahiptir. Özellikle bebekler için kullanımı sıkça önerilen cihazlar, hastalık başlangıcı tespiti için kritik bir önem taşıyor.

Günümüzde ateş ölçerlerin birçok özelliği bulunmaktadır. Hızlı ölçme, temassız ölçüm, kızılötesi özellik, hafıza özelliği gibi birçok özellik ateş ölçerlere eklenmiştir. Bu özellikler sayesinde daha kaliteli bir şekilde ateşinizi ölçebiliyor, hasta olup olmadığınızı anlayabiliyorsunuz. Size önce ateş ölçer alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, ardından da en iyi ateş ölçer modellerini sunacağız.

SıraModelÖlçüm SaniyesiSYblog Puanı
1XS1 Saniye10/9.5
2Kangji KY-1111 Saniye10/9.2
3Comedones1 Saniye10/9.4
4Jumper Jpd- Fr2021 Saniye10/9.5
5Aicare A661 Saniye10/9.6
6Bo Hui Infrared1 Saniye10/9.3
7Braun BNT 400WE2 Saniye10/9.6
8Weewell WTN550R2 Saniye10/9.4
9Acura AC-92701 Saniye10/9.2
10Yasee FT-100B1 Saniye10/9.1
Ateş Ölçer Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Ateş Ölçer Modelleri

Sizin için araştırdığımız sağlıklı ve yararlı olduğunu düşündüğümüz ateş ölçer tavsiyelerimizi burada bulabilirsiniz. Piyasanın en iyi ateş ölçer markaları bu makalemizde yer alıyor. İşte en iyi ateş ölçer öneri ve tavsiyeleri.

İşte 2023 yılının en iyi ateş ölçer modelleri…

XS Temassız Kızıl Ötesi Vücut Alından Ateş Ölçer

Bir saniye gibi kısa bir süre içerisinde ölçüm yapabilmektedir. 5-15 cm algılama mesafesine sahiptir. Vücut sıcaklığı ve nesne sıcaklığı olmak üzere iki farklı modu bulunmaktadır.

LCD EkranYedek Pil Yok
Hızlı Ölçüm
Temassız

Ürün Detayı

Vücuda kızıl ötesi ışınlar göndererek ölçüm yapmaktadır. Kişinin alnına yaklaştırması durumunda derece ölçümü yapabilir. Herhangi bir temasa gerek kalmaz. Kısa sürede vücut sıcaklıklarını ölçebilir.

Ölçüm Süresi1 Saniye
Algılama Mesafesi5-15 cm
Vücut Sıcaklığı32-42.9 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö** B**; “Alınabilecek f/p ürünü, ölçümleri oynama olsa da doğru yapıyor nesnelerin sıcaklığını da ölçebiliyorsunuz yüksek ateş te ekranda renk ile de uyarıyor. Şu dönemler de alıp evde dursun ne olacağı belli olmaz diyorum.”

👤 E** D**; “Küçük kullanışlı. Malzeme kalitesi normal iş görüyor. Fiyat performans olarak gayet mantıklı kargo hızlı geldi Hepsiburada teşekkürler.


Kangji KY-111

Cilde temas etmeden ateş ölçebilen en iyi dijital ateş ölçer modellerinden biri olan Kangji KY-111 en doğru sonuca ulaşabileceğiniz modellerin başında geliyor.

LCD EkranDayanıksız
Fiyat
Yedek Pil

Ürün Detayı

Pandemi dönemlerinde sıklıkla ihtiyaç duyacağımız bu ürün dijital ekranı sayesinde ateş derecesini ve bir önceki ölçüm sonuçlarını gösterebiliyor. Paketiyle birlikte iki adet yedek pil gönderimi sağlıyorlar. Rahat kullanım açısında kompakt bir ürün olan model, kısa süre içerisinde sonuç verebiliyor.

Ölçüm Süresi1 Saniye
Algılama Mesafesi1-5 cm
Vücut Sıcaklığı32-42.9 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 N** A**; “Ürün o kadar özenli bir şekilde paketlenmiş ki kutusu dahil hiçbir hasar görmeden elime ulaştı. İçinde 2 adet pil ve Türkçe kullanma kılavuzu ile gönderilmiş. Görseldeki ürünün aynısı. Plastiği gayet kaliteli ve ölçümleri de doğru gösteriyor. Almak isteyenler tereddüt etmeden alabilir. Çok memnun kaldım, teşekkürler.”

👤 B** D**; “Ürünü kıyaslayabileceğim başka bir ateş ölçer elimde yok fakat kargolama, özellikle paketleme çok başarılıydı. Yanında 2 adet piliyle geldi. Taktığımda sorun yaşamadan çalıştırdım. Türkçe kılavuzu bulunmuyor ama zaten vücuda 3 cm yaklaştırıp tetiğe basmak çok da zor değil diye düşünüyorum.”


Comedones Temassız Dijital Ateş Ölçer

Temassız ölçümler için kullanılmaktadır. 1-5 cm arasında değişen mesafede ölçüm yapabilirsiniz. Kullanılmadığı zaman kendisini otomatik olarak kapatır.

LCD EkranYedek Pil Yok
Otomatik Kapanma
Aydınlatmalı

Ürün Detayı

İki farklı modu bulunmaktadır. Kullanımı kolay bir üründür. Kişinin alnına temassız şekilde yaklaştırmanız yeterlidir. Doğru ve net ölçümler yapabilmektedir.

Ölçüm Süresi1 Saniye
Algılama Mesafesi1-5 cm
Vücut Sıcaklığı32-43 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 E** K**; “Ürünü alalı 7 ay oldu kullanıp öyle yorum yapmak istedim. Ateş ölçmekte birlikte hava ve petek ölçümde yapıyor çok memnun kaldım o kadar çok kullandım ki pilleri hala bitmedi.”

👤 Y** D**; “Ürünü almadan önce kalitesi konusunda düşüncelerim vardı fakat fiyatına göre kalitesi güzel. Ölçüm olarak değerlendirecek olursam kıyaslama şansım olmadı fakat doğru ölçtüğünü düşünüyorum. Piller için de geldi. Kargolama ve hızdan dolayı da satıcıya teşekkür ederim.”


Jumper Jpd- Fr202

Tıbbi cihazlar direktiflerine göre uygun kriterlerde üretilmiştir. Kaliteli ve güvenilir bir şekilde ölçüm yapabilmektedir.

LCD EkranDayanıksız
Otomatik Kapanma
Sessiz

Ürün Detayı

Bir saniye gibi kısa süre içerisinde ölçüm yapabilmektedir. Bpa ve Lateks içermez. Sesli ve sessiz çalışma modu bulunur. 20 ölçümlük hafızasıyla dikkat çeken model, en güvenilir ateş ölçüm cihazlarından bir tanesidir.

Ölçüm Süresi1 Saniye
Algılama Mesafesi1-5 cm
Vücut Sıcaklığı32-43 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 E** K**; “Ürünü acayip beğendik kesinlikle doğru ölçüyor, ortamı da ölçüyor. Kılıfı rengi hepsi çok hoş. Biraz pil kapağı dikkatli kapatılmalı her an kırılacak gibi hissettiriyor ama zaten çok açıp kapatılmayacak pili yerlestirince uzun süre kullanılacak o yüzden sıkıntı yok teşekkürler.”

👤 I** U**; “Ürün gayet iyi. Basit cihazlara benzemiyor. Ölçümleri de iyi. Hem ateş ölçüyor hem oda sıcaklığı. Örnek olarak resimlere bakabilirsiniz.”


Aicare A66

5 cm ila 15 cm arasında ölçüm mesafesi sunmaktadır. 1 saniyede sonuç gösterebilmektedir. Tek tuş ile ölçüm yapabileceğiniz cihaz, kolay kullanım imkanı sunuyor.

KompaktFiyat
Otomatik Kapanma
Sesli İkaz

Ürün Detayı

Son kullanımdan 10 saniye sonra kendisini otomatik olarak kapatmaktadır. Böylelikle enerji tasarrufuna da katkıda bulunur. Dayanıklı ve uzun ömürlü bir cihazdır. Ölçüm sonrasında hem görsel olarak hem de sesli bir şekilde ikazlarda bulunabilmektedir.

Ölçüm Süresi1 Saniye
Algılama Mesafesi5-15 cm
Vücut Sıcaklığı34-43 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 E** K**; “Ateş ölçer hemen kısa sürede ulaştı 3 tane kaliteli ateş ölçerle denedim aynı ölçüyor doğru ölçüm yapıyor ürünün her yeri sapa sağlam kaliteli malzeme ayrıca bu maske hediye geldi oda kalite çok teşekkür ederim.”

👤 S** İ**; “Cihazı satın alalı çok uzun süre olmuştu ve hala sorunsuz olarak çalışıyor. İyi ki bu marka almışım. Daha önce değerlendirme yapmayı unutmuştum.”


Bo Hui Infrared Dijital Temassız Ateş Ölçer

Kızılötesi ışınlar yayarak güvenli ölçüm yapabilmektedir. Geçmiş verileri görüntüleyebilme seçeneği sunan model, en çok satanlar listesinde yer alıyor.

KompaktFiyat
Ölçüm Hafızası
Sesli İkaz

Ürün Detayı

1 saniye içerisinde ateş ölçümü yapma imkanı sunar. Aynı zamanda ortamın sıcaklığını da ölçmenize yardımcı olmaktadır. Temassız olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi durumda doğru sonuçlar alamayabilirsiniz.

Ölçüm Süresi1 Saniye
Algılama Mesafesi5-15 cm
Vücut Sıcaklığı34-43 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 E** P**; “Gayet başarılı. Fabrikada kullanıyoruz. Her gün onlarca kişiyi ölçüyoruz. Hızlı ve temassız ölçümü artıları. Ölçümlerde de doğruluk payının yüksek olduğunu düşünüyorum. Onlarca kişiyi ölçünce ölçümlerin doğruluğu daha tatmin edici oluyor.”

👤 M** U**; “Yorumlara bakarak evde kullanım için ideal olduğunu düşünerek aldım. Hızlı ölçüm yapıyor, ekran ışığı kapatma, sesi kapatma özellikleri ilk dikkatimi çekenler oldu. Yüksek ateşte farklı bir ses ve ekran kızarması ile ikaz yapıyor. Yanında iki adet varta pil koymuş satıcı (Asya reklam promosyon) sağolsun. Memnun kaldım.”


Braun BNT 400WE

Kesin ve tutarlı sonuçlar için hassas teknolojiye sahiptir. Braun markası BNT400WE model ateş ölçer, temassız olması gibi birçok özelliklere sahiptir. Bu alet, sadece ateşinizi ölçmekle kalmıyor. Aynı zamanda bebeğinize vereceğiniz yiyecek ve içeceklerin ısısını ve suyun sıcaklığını da ölçüyor.

HassasFiyat
Yaşa Göre Ölçüm
Renk Kodlamalı

Ürün Detayı

Renkli ekrana sahip modelin yeşil, sarı ve kırmızı renkleri bulunmaktadır. Bu renklere göre ateşinizin normal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yaş hassasiyeti bulunan aletin 2 saniye ölçme hızı bulunmaktadır. Sessiz moda sahip alet ile bebeğinizin ateşini ölçerken rahatsız etmeyeceksiniz.

Ölçüm Süresi2 Saniye
Algılama Mesafesi5-15 cm
Vücut Sıcaklığı34-43 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 U** Ü**; “arka arkaya hızlı ölçüm yapabiliyor, açıldığında son ölçün değerini gösteriyor. Normal koltuk altı termometreye göre alındın ölçüm 1 dereceye yakın fazla görünüyor, kulak içi ölçüme göre de 0.5 e kadar fark oluyor. Ama ölçüm kararlılığı iyi. Sıvı ölçümü de yapabiliyor. İçinden pil çıktı, pili de baya uzun gidiyor, 2 seneye yakın oldu çok kullandık hala aynı pil.”

👤 E** A**; “Harika bir ürün. Paketleme çok güzeldi. Ateş ölçmesinin yanı sıra sıvı sıcaklığınıda ölçtük. Değer aralıkları içerisindeydi. Kullanmakta olduğumuz braun ürünlerine bunuda eklemiş olduk. Kesinlikle alınması gereken bir ürün fiyatı pahalı olduğundan tercih edip etmemek konusunda kararsızdık. Kullandıktan sonra doğru tercih ettiğimizi anladık.”


Weewell WTN550R

5 cm mesafeden kesin ve net ölçümler yapabilmektedir. Geniş ölçüm hafızasına sahip olan model, alarm ayarlama seçeneğiyle kullanım kolaylığı sunuyor.

Otomatik KapnmaFiyat
Ölçüm Hafızası

Ürün Detayı

Kullanım sonrasında otomatik olarak kapanabilmektedir. Uzun kullanım ömrü ve kaliteli malzemesiyle en çok beğenilen ateş ölçüm cihazlarından bir tanesidir.

Ölçüm Süresi2 Saniye
Algılama Mesafesi5 cm
Vücut Sıcaklığı34-43 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 E** H**; “Çok güzel görünüyor. Gelir gelmez oda sıcaklığını öçtüm. Sonuç olumlu. Doğru sonuçlar veriyor. Zamanından önce geldi. Paketleme gayet güzel pillerini koymuşlar. Harika teşekkürler.”

👤 M** Ü**; “Çok kaliteli, hastalık zamanların elimiz ayağımız olan ürün. Kalibrasyonla falan uğraşmanıza gerek yok. Bir kere hastanede kalibrasyonlu cihazla karşılaştırın derim. Aradaki farkı ezberleyin evde ölçüm yaparken bunu dikkate alın.”


Acura AC-9270

Vücudun sıcaklık derecesine göre renk değiştirebilen göstergeleri bulunmaktadır. Kolay kullanım imkanı sunar. Kısa süre içerisinde ateşinizi ölçer.

Otomatik KapanmaFiyat
Sesli Uyarı

Ürün Detayı

Sadece vücut için değil ortam ve nesneler içinde ölçüm yapabilmenize olanak sağlar. Yaptığınız ölçümleri otomatik olarak hafızasında tutar. Sesli ikazlarda bulunabilmektedir.

Ölçüm Süresi1 Saniye
Algılama Mesafesi5 cm
Vücut Sıcaklığı34-43 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumları

👤 S** Y**; “Fiyatına göre gayet kullanışlı bir ürün, hoşuma giden nokta tam ele oturuyor normal ateş ölçerlere göre bir tık küçük olması bence çok portatif. Bir puanımı kırma sebebim ölçüm yapınca dıt sesi biraz yüksek gibi başka hiçbir problemi yok tavsiye ederim ve hızlı kargolamadan ötürü aşırı memnunum.”

👤 U** M**; “pahalı markalarla birebir kıyaslamamda kesinlikle aynı sonucu verdi. 20 ölçümde sadece bir kere 0.1 derece fazla gösterdi onunda açıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle fazla para harcamaya gerek yok gönül rahatlığıyla bebekleriniz için kullanabilirsiniz.”


Yasee FT-100B

1 saniyede ölçüm yapabilen cihaz, üç renkli gösterge ışığı bulunmaktadır. Çıkan ateşin riskine göre uyarılarda bulunan model, tamamen ergonomik bir yapıya sahiptir.

Alarm SistemiFiyat
Hızlı Ölçüm

Ürün Detayı

Yapılan ölçümleri kısa süre içerisinde hafızasına kaydeder. İsteğe bağlı olarak sesli ve sessiz ölçüm yapabilmektedir. Aynı zamanda en çok satın alınan ateş ölçer cihazları arasında yer almaktadır.

Ölçüm Süresi1 Saniye
Algılama Mesafesi5-9 cm
Vücut Sıcaklığı34-43 Derece
Nesne Sıcaklığı0-100 Derece

Kullanıcı Yorumlar

👤 S** T**; “Beklediğimden daha iyi geldi. Bu fiyata değecek bir ürün. Yanında çantasıyla gönderilmiş olması da ayrıca hoşuma gitti. Ölçümleri birkaç defa kontrol ettim doğru ölçtüğünü söyleyebilirim. Gönül rahatlığıyla alınabilir.”

👤 E** Ç**; “Ürün gayet güzel ve şık bir tasarıma sahip satıcı ekstradan mukavvaya sarıp göndermiş gerçi kargoda biraz ezilmiş ama üründe sıkıntı yok ayrıca hediye pil için de teşekkür eder alacak olanlara da tavsiye ederim.”


Sıkça Sorulan Sorular

Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebekler için kısa sürede ateş derecesinin kaç olduğunu anlamanız size daha rahat karar vermeniz açısından zaman kazandıracaktır. Bundan dolayı en hızlı ölçen ateş ölçer aletini tercih etmelisiniz. Bir ateş ölçer aleti alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise sağlamlığıdır. Aletin uzun ömürlü olması, sizin ekonomik açıdan masraf yaşamamanızı sağlayacak.

Tabi bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise aleti güzel kullanmaktır.
Bir alet, ne kadar doğru sonucu gösterirse bu da sizin için buna göre önlem almanızı sağlayacaktır. Bazı ateş ölçerler arasında küçük farklar ve oynamalar olabilmektedir. Bu konuda en hassas olanları tercih edebilirsiniz.

Alından Ateş Ölçer Güvenilir mi?

Ateş ölçer cihazları kızılötesi ışınlar yayarak vücudun ısısını ölçerler. Temassız olan ateş ölçerler yani, alından yapılan testler günümüzde fazlasıyla yaygındır. Alından yapılan ateş ölçümleri, insan sağlığına zarar değildir.

Alından Ölçülen Ateş Kaç Olmalı?

Koltukaltı ateşinin 36,5 ile 37,3 arasında olması gerekmektedir. Alından ölçülen ateş 36,6 ile 37,8 arasında olması insan sağlığı için uygundur. Daha yukarısı sağlık açısından sakıncalı olabilir. Kendinizi kötü hissediyorsanız ve ortalamanın üstünde bir ateşe sahipseniz en yakın hastaneye gitmenizi tavsiye ederiz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“En İyi 10 Ateş Ölçer Tavsiyesi” üzerine bir yorum

  1. Exergen TAT2000c modelini kullanıyoruz. Alından ölçüm yapıyor. Amerşika’dan almıştık. Çok memnunuz. Bebeğimizin ateşi yok gibi görünüyor oysa bu cihazla ölçüm yaptığımızda ateşinin yüksek olduğunu görebiliyoruz. Saniyede 1000 kez ölçüm yapıyor. Çekirdek ısıyı yakalıyor. Ateş cilde ulaşmadan öğrenmiş oluyoruz. Kesinlikle tavsiye ederiz.

    Cevapla

Yorum yapın