En İyi 15 Kurutmalı Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

Hayatın koşturmasında giysileri daha kolay temizlememizi sağlayan çamaşır makineleri gün geçtikte yeni teknolojileriyle daha konforlu hale geliyor. Çamaşır kurutmanın da yıkamak kadar zor olması ve şehir hayatında balkonlarda kurutmaya izin verilememesiyle ortaya çıkan kurutma makineleri oldukça kullanışlı. Ayrı olarak satılan kurutma makinelerinin fazla yer kaplamasından dolayı tercih edilen kurutmalı çamaşır makineleri ise hem zamandan hem yerden tasarruf sağlıyor. Bu makineler önce yıkama işlemi yaptıktan sonra ardından kurutmaya geçtiği gibi kırışıklıkları da azalttığından ütüde geçen zamanı minimum seviyeye getiriyorlar. Son zamanlarda sıkça tercih edilen kurutmalı çamaşır makineleri her marka ve modelde kolayca bulunabiliyor. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimizde ise en iyi kurutmalı çamaşır makineleri yer alıyor.

SıraMarka/ModelKapasiteSYblog Puanı
1Hoover HDQ 4119AMBS/1-S9 kg10/9.9
2Samsung WD90TA046BE1AH6 kg10/9.9
3LG F4V5RGP2T A7 kg10/9.9
4Vestel KCMI 981426 kg10/9.9
5Siemens IQ300 WN54A2X0TR6 kg10/9.9
6Bosch WDU28560TR6 kg10/9.9
7Electrolux EW7W3164LB6 kg10/9.9
8Arçelik 8051 Yk5 kg10/9.9
9Regal Kcm 914029 kg10/9.9
10Hoover H3DS 5106TAME-176 kg10/9.9
11LG F4V5RGP0W A7 kg10/9.9
12Samsung WD10T654DBE1AH6 kg10/9.9
13Electrolux EW8WN2168LW6 kg10/9.9
14Bosch WDU28561TR6 kg10/9.9
15Electrolux EW8W261BT6 kg10/9.9
Kurutmalı Çamaşır Makinesi Tavsiye

Tavsiye Edilen En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi Modelleri

İşleri daha kolay hale getiren ve saatlerce çamaşırların kurumasını beklemeyeceğiniz kurutmalı çamaşır makinesi hem yıkama hem de kurulama yapıyor. Bu sebeple içeriğimizde ele aldığımız kurutmalı çamaşır makineleri kullanıcı yorumlarını dikkate alarak en iyi modellerden oluşuyor.

İşte hayatınızı kolaylaştıracak en iyi kurutmalı çamaşır makinesi tavsiyeleri listemiz:

Hoover HDQ 4119AMBS/1-S

En çok satan modeller arasında ilk sırada yer alan Hoover HDQ 4119AMBS/1-S 10 yıllık garanti ile kullanıcılara güven veriyor. İhtiyaca göre programlama yapılabilen bu ürün eco- power invereter motor barındırıyor.

A SınıfıKurutma Filtresi
Wi-Fi Özelliği
Bluetooth Özelliği
10 Yıl Garanti

Ürün Detayı

A enerji sınıfına ait olan Hoover HDQ 4119AMBS/1-S tasarruf yapmaya yardım ediyor. Wi-Fi ve Bluetooth özelliği sayesinde uzaktan komut verebilmeyi sağlayan bu ürün aynı zamanda kıyafetlerin türüne göre 40’ tan fazla program barındırıyor. Bu makinenin akıllı telefonlara inen hOn uygulaması sayesinde etiket tanıma özelliği bulunduğundan kıyafetlere uygun en doğru yıkama biçimini aktarmış oluyor. Tüm bunların yanı sıra deterjan ve suyu başka haznede karıştırdıktan sonra çamaşırların üzerine döken ürün bu sayede daha iyi temizlik sağlıyor. Auto Care teknolojisi sayesinde çamaşırın dokusunu otomatik algılayarak ona göre su deterjan ve zaman ayarı yapabilen ürün 9 farklı bakım özelliğiyle de çamaşırların ilk günkü gibi görünmesini sağlar. Ayrıca kg modu sayesinde konulan çamaşırın ıslak ve kuru halini hesaplayarak ona göre dolum yapmanıza yardımcı olur.

Enerji SınıfıA
Kurutma Kapasitesi9 Kg
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü Değeri80 dB
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü SınıfıC
Sıkma Verimi Enerji SınıfıB
Tam Kapasite İçin Program Süresi240 Dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 A**** E*** ”Yorumlarını okuyarak aldığım, parasını fazlası ile hak eden makine…. hon isimli bir uygulama ile kullanıyorum makinenin üzerindekinden daha fazla program sunuyor. Yıkamayı önceden planlayabilir, dilediğiniz saatte çalıştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken makineye çamaşırları ve deterjanı koymak. Bide dikkat edilmesi gereken tek şey 1400 devirde çalıştırmamak. Çok kırışık ve çekmiş bulabilirsiniz çamaşırlarınızı … 14 dakika en kısa programı….”

👤 Mahmut Y* ”Ürünü kullandık gayet güzel performans sergiledi, kurutmada makinanın üzerine elimi koydum çok sıcak olduğunu fark ettim fakat çamaşırlar çıkınca dolaba girecek şekilde kuruydu. Hızlı teslimat Horoz kargoya teşekkürler arkadaşlar kapıya kadar getirdi..”


Samsung WD90TA046BE1AH

Düşük sıcaklıkta bile etkili temizlik sunan Samsung WD90TA046BE1AH eco bubble özelliği sayesinde deterjan köpüğe dönüşerek çamaşırlara hızla etki ediyor. Bu sayede çamaşırların dokusunu ve rengini bozmayan ürün aynı zamanda air wash özelliği de sunuyor.

Eco BubbleWifi Özelliği
Air Wash
Köpükte Bekletme

Ürün Detayı

Air wash özelliğine sahip olan Samsung WD90TA046BE1AH su ve deterjan kullanmadan hava ile temizleme işlemi yapıyor. Bu sayede giysilerde bulunan kokuları gideren ürün eco bubble özelliği sayesinde de düşük ısıda bile etkili temizlik sağlıyor. Deterjan çekmecesinde kalıntı bırakmadığı için temizlikten kurtaran bu ürün köpükte bekletme fonksiyonu sayesinde inatçı lekelerin çıkmasını sağlıyor. Ayrıca 9 kilo yıkama kapasitesi 6 kilo kurutma kapasitesine sahip olan bu ürün 68 kilo ağırlığa sahip.

Kurutma Kapasitesi6 Kg
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü Değeri72 dB
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü SınıfıA
Sıkma Verimi Enerji SınıfıB
Tam Kapasite İçin Program Süresi471 Dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 R**** A* ”Ürün kurutma için harika yeter ki kullanmayı bilin. Ağzına kadar doldurup kurutmasını beklemeyin. Bir boşluk pay olmalı yani 5 – 6 kg çamaşıra 3 saat kurutma.”

👤 A*** A* ”Güzel beklentimi karşıladı Samsung kalitesini seviyorum paketleme çok özenli Güzeldi.”


LG F4V5RGP2T A

10,5 kiloluk hacmi ile battaniye gibi ürünleri de yıkamanıza olanak tanıyan LG F4V5RGP2T A 7 kilo da kurutma kapasitesine sahip. Kumaşın yumuşaklığını ve hassasiyetini hisseden bu ürün ona göre programlama yaparak giysileri yıpratmıyor.

Geniş HacmiSesli
Bakım Teknolojisi
Wi-Fi Özelliği
Buhar Özelliği

Ürün Detayı

Akıllı bakım teknolojisine sahip olan LG F4V5RGP2T A bu sayede giysilerin yıpranmasına engel oluyor. kumaş türünü algılayarak en uygun programı sunan bu ürünün buhar özelliği sayesinde de alerjiye neden olabilecek partikülleri %99 oranında yok ederek solunum hastalarının daha rahat nefes almasını sağlıyor. Ayrıca Wi-Fi teknolojisi sayesinde uzaktan kontrol imkanı sunan ürün şık görünümüyle de dikkat çekiyor. Turbowash teknolojisi sayesinde hızlıca çamaşırları yıkamaya yardımcı olan ürün 59 dakika içinde temiz kıyafetlere sahip olmanızı sağlar.

Kurutma Kapasitesi7 Kg
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü Değeri72 dB
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü SınıfıA

Kullanıcı Yorumları

👤 Atakan Uğur S**** ”Büyük rahatlık. Çamaşır asmaya gerek kalmıyor… çok kullanışlı”

👤 Senay D**** ”Uzun zamandır makine bakıyorum. Çok yorumlara baktım biliyorum ki hiçbir yorum tatmin etmeyecektir okuyanları. Size şu kadarını söyleyebilirim ben yıllardır temiz çamaşır giymemiş im. Makina dan çıkan çamaşırın kokusu bile farklı temizlik kokuyor. Aynı zamanda çok pratik aşırı fonksiyonel.. İnanılmaz mutluyum iyi ki bu modeli seçmişim.”


Vestel KCMI 98142

Şık görünümüyle dikkat çeken Vestel KCMI 98142 banyolara farklı hava katıyor. Hem yıkama hem de kurutma özelliği ile oldukça kullanışlı olan bu ürün 1400 devirde çalışıyor.

HacmiGürültülü
Wi-Fi Özelliği

Ürün Detayı

Beyaz rengiyle her tasarıma kolayca ayak uydurabilen Vestel KCMI 98142 çok satan modeller arasında bulunuyor. 9 kilo yıkama kapasitesine sahip olan ürün 6 kiloluk da kurutma kapasitesi bulunuyor. Ayrıca Wi-Fi özelliği sayesinde uzaktan kontrol etmeye olanak sunan bu ürün 3 yıl garantiye sahip. 1400 devirde çalışan bu çamaşır makinesi ısı pompalı özelliği ile dikkat çekiyor.

Yıkama Kapasitesi9 Kg
Kurutma Kapasitesi6 Kg
Wi-Fi ÖzelliğiVar

Kullanıcı Yorumları

👤Burak A*** ”Yorumları okuduktan sonra biraz tereddüt ettim ama gayet düzgün çalışıyor nasıl kullanıldığını çozdükten sonra kurutamayacağınız kıyafet yok ilk başlarda kurutmada koku yapıyordu 1 ay geçtikten sonra koku moku kalmadı.”

👤 N*** K*** ”Ocak ayında almıştım. Gayet memnunum. Daha önceki makinem 5 kg kapasiteli ve yine Vestel di. Eski makinemi şimdi kardeşim kullanıyor. Allah senelerce kullanmayı nasip etsin inşallah:)”


Siemens IQ300 WN54A2X0TR

Çocuk kilidi sayesinde güvenli kullanım imkanı tanıyan Siemens IQ300 WN54A2X0TR sadece 60 dakika da çamaşırları yıkayıp kurutma özelliğine sahip.

HacmiWi-Fi
60 dk. Yıkama/ Kurutma

Ürün Detayı

LCD göstergeleri ve şık tasarımıyla dikkat çeken Siemens IQ300 WN54A2X0TR 10 kiloluk yıkama ve 6 kiloluk kurutma hacmi ile oldukça kullanışlı. Titreşim önleyici yan panelleri sayesinde makine yerinden oynamadan dengeli şekilde çalışıyor. Ayrıca wash & dry 60’ programı sayesinde 1 saatte hem yıkama hem de kurulama işlemi yapabilen bu makine zamanda tasarruf yapmanızı sağlıyor.

Yıkama Kapasitesi10 Kg
Kurutma Kapasitesi6 Kg
Enerji SınıfıA
Wi-Fi ÖzelliğiYok

Kullanıcı Yorumları

👤 Esra U*** ”Çok araştırarak aldım. Çalışan biri olduğum için çamaşırları yıka ser vs. fazla vaktim olmuyordu işlerimi çok kolaylaştırdı.”

👤 Burak Poyraz ”Gerçekten çok güzel ürün keşke daha önce alsaydık. Çamaşırlar kup kuru çıkıyor.”


Bosch WDU28560TR

10 kiloluk hacmi sayesinde battaniye gibi ürünleri de kolayca yıkamaya yardımcı olan Bosch WDU28560TR 1400 devirde çalışıyor. Dijital ekranı sayesinde rahat kullanım sunan ürün buharlı havalandırma özelliğine sahip.

HacmiWi-Fi
Leke Çıkarma özelliği
Buharlı Havalandırma

Ürün Detayı

Geniş hacme sahip olan Bosch WDU28560TR özel modları sayesinde çamaşırın özelliklerine göre daha etkili temizlik sunarken yıpranmalarına engel oluyor. Buharlı havalandırma teknolojisi ile daha etkili kuruma sağlayan bu ürün giysilerin kir durumuna göre hareket ederek inatçı lekeleri çıkartıyor. Hafif ve ince tasarımı ile konulan yere uyum sağlayan bu ürün 6 kilo kurutma hacmine sahip.

Kurutma Kapasitesi6 Kg
Enerji SınıfıA

Kullanıcı Yorumları

👤 S* B*** ”Ürünü Ocak 2020 de bayiden aldık. Covid-19 sürecinde ilaç gibi geldi her gün çamaşır yıkandı ve kuruyup çıktı. Performansından memnunuz çevremizde kurutma makinelerinden ya tam kurutmadığından ya da koku yaptığından şikayet ediliyor. Bizim böyle bir şikayetimiz olmadı.”

👤 N** E* ”Kullanıcı yorumlarının ürün araştırmasında çok etkili olduğunu biliyorum o yüzden yazmak istedim.
Ürün inanılmaz güzel, bir kere çok sessiz çalışıyor, görüntü olarak çok şık, horoz lojistik ile hasarsız teslimatı yapıldı. Biz alırken bu kadar para eder mi acaba diye endişeliydik açıkcası ama gerçekten diğer markalara göre çok çok kaliteli. Kesinlikle tavsiye ederim. Biz çok memnunuz.”


Electrolux EW7W3164LB

Steamcare teknolojisi sayesinde kırışıkları gideren Electrolux EW7W3164LB hem yıkama hem kurulama hem de ütü sorunuza tek bir ürünle çözüm sunuyor. Enerji sınıfı A olan bu ürün 60 dakika da hem yıkama hem de kurulama işlemi yapıyor.

HacmiWi-Fi
Kırışıkları Gidermesi
Parfüm Özelliği

Ürün Detayı

Çocuk kilidi sayesinde güvenli kullanım imkanı sunan Electrolux EW7W3164LB kendi parfümleri sayesinde de giysileri buharla birlikte tertemiz kokmasını sağlıyor. Ayrıca ürünün miktarına göre su ve zaman ayarını yapan bu ürün sayesinde hem zamandan hem de enerjiden tasarruf yapamaya yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra yıkanan ve kurulanan çamaşırların kırışıklıklarını açarak ütü probleminin de ortadan kalkmasını sağlayan ürün 10 kilo hacmi ile dikkat çekiyor.

Kurutma Kapasitesi6 Kg
Enerji SınıfıA
Sıkmada Ses Seviyesi77
Yıkama Kapasitesi10 Kg

Kullanıcı Yorumları

👤 S** B* ”Görüntü olarak resimden çok daha güzel. Yıkama sessiz. Yıkama kurutma 1 kg lık programından gayet memnun kaldık. Yüksek kg da süre çıkıyor ama yıkama bitince sadece kurutma açarsanız çok daha kısa süre de bitmiş oluyor. Biz gayet memnun kaldık tavsiye ederim.”

👤 Ahmet Ö* ”Ürünü yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. İçine atılan çamaşır kilosuna göre kurutma süresi değişiyor. Ancak süreç başta belirlenen kilodan fazla ya da kısa sürebiliyor. Bunun nedeni cihaz çamaşırların kuruyup kurumadığını sensörlerinden anlıyor. Makineden inanılmaz memnunum.”


Arçelik 8051 Yk

HomeWhiz teknolojisine sahip olan Arçelik 8051 Yk bluetooth özelliği sayesinde akıllı telefondan kolayca kontrol etmeye yardım ediyor. Ayrıca program başlatıldıktan sonra unutulan çamaşırları eklemeye fırsat tanıyan ürün bu sayede daha kullanışlı oluyor.

HacmiWi-Fi
Kırışıkları Gidermesi
Parfüm Özelliği

Ürün Detayı

8 kilo yıkama kapasitesi ile dikkat çeken Arçelik 8051 Yk 5 kilo da kurutma kapasitesine sahip. Su yoğuşturmalı kurutma teknolojisine sahip olan ürün program başladıktan sonra da çamaşır eklemeye fırsat tanıyor. Ayrıca akıllı telefona bağlanarak hem komut hem de durum takibi yapabileceğini bu makine özel geliştirilen motoru sayesinde diğer markalara göre daha dayanıklı.

Kurutma Kapasitesi5 Kg
Derinlik45 cm
Yıkama Kapasitesi8 Kg

Kullanıcı Yorumları

👤 B* T** ”Ürünü aldık. Ertesi gün teslim ettiler. Arçelik servisini arayıp yine aynı gün kurma işlemi yapıldı. Şimdilik memnunuz hiçbir sorun yok.”

👤 S* İ** ”Çok memnunum alacaklara tavsiye ediyorum.”


Regal Kcm 91402

Uygun fiyatıyla dikkat çeken Regal Kcm 91402 Kurutmalı Çamaşır Makinesi 9 kilo yıkama kapasitesine sahip. Devir başına 10 lt su tüketimi yapan bu ürün yıllık 760 kWh enerji tüketiyor.

İnci KazanWi-Fi
15 dakika Yıkama Programı

Ürün Detayı

9 kilo hacme sahip olan Regal Kcm 91402 Kurutmalı Çamaşır Makinesi 3 yıl garantiye sahip. Uygun fiyatıyla dikkat çeken bu ürün 1400 devirde çalışıyor. İnci kazanı sayesinde çamaşırların yıpranmasına engel olan bu ürün 15 dakika da hızlı yıkama programına sahip. Oldukça sessiz şekilde çalışan bu makine aynı zamanda özel yan duvarları sayesinde de titreşim yapmıyor.

Kurutma Kapasitesi9 Kg
Tam Kapasite İçin Program Süresi110 dakika
AB Yeni Enerji SınıfıD
Yıkama Kapasitesi9 Kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Ulaş Ş**** ”Güzel ürün.”

👤 Sevda Ö**** ”Çok kullanışlı bir ürün tavsiye ederim.”


Hoover H3DS 5106TAME-17

A sınıfı grubuna ait olan bu ürün enerji tasarrufu ile dikkat çekiyor. 9 farklı bakıma programı sayesinde çamaşırları ilk günkü haline getiren bu ürün 10 kilo yıkama hacmine sahip.

Buhar ÖzelliğiSesli
NFC Özelliği
A Enerji Grubu

Ürün Detayı

Akıllı telefonla kolayca bağlantı kurabilen Hoover H3DS 5106TAME-17 20 den fazla programı sayesinde çamaşıra özel yıkama sağlıyor. Deterjan ve suyun karışarak çamaşırlara nüfus etmesini sağlayan ürün bu sayede daha etkili temizlik sunuyor. Ayrıca buhar fonksiyonu sayesinde kırışıklıkları gideren bu ürün ütü problemini de ortadan kaldırıyor. 10 kilo yıkama ve 6 kilo kurutma kapasitesine sahip olan bu ürün 79 dB ses seviyesine sahip.

Kurutma Kapasitesi6 Kg
Tam Kapasite İçin Program Süresi240 dakika
Enerji SınıfıA
Ses79 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 A** Ç**** ”Hiç düşünmeden alın derim piyasada pahalı satılan markalara 10 başar harika bence.”

👤 T* U**** ”Makine güzel çalışıyor. Kapasitesine uygun çalıştırırsanız işini yapıyor. Kapasite üstü çalıştırdığınızda kurutmada performans düşüklüğü diye adlandırılan sorun aslında makineden kaynaklı değil kullanıcıdan kaynaklı bir sorundur. Bazıları kurutmuyor diyor ama öyle bir şey yok. 6kg lık makineye 10 kg atıp kurutmak isterseniz kurutmaz tabi. Talimatlara uyarsanız sorun yaşamazsınız.”


LG F4V5RGP0W A

Çamaşırlarda bulunan toz akarları %99 oranında yok eden bu ürün sayesinde nefes problemi çekenlerin daha rahat etmesini sağlıyor. Ayrıca çamaşırlara uygun çalışma hareketi belirleyen bu ürün ekonomik çalışıyor.

HacmiWi-Fi Özelliği
Kırışıklık Giderme
Alerjen Yok Etme

Ürün Detayı

Çamaşırları derinlemesine temizlerken aynı zamanda kurutan LG F4V5RGP0W A 10,5 kilo yıkama hacmine sahip. Ayrıca çamaşırlarda bulunan alerjenlerin %99’unu yok eden bu ürün makinenin ağırlığını tespit ederek ona göre yıkama programı ayarlıyor. 14 farklı yıkama programına sahip olan ürün 1400 devirde çalışıyor.

Kurutma Kapasitesi7 Kg
Yıkama Kapasitesi10,5
Enerji SınıfıE

Kullanıcı Yorumları

👤 B* K*** ”Çok memnun kaldık, teşekkür ederiz.”

👤 E* Ş*** ”Ürünü annem için aldık yeri olmadığı için yıkama kurutma beraber tercih ettik o çok memnun ilk plastik kokusu olmuş sonra geçmiş çok elzem bi alet zaten balkonda çamaşır asanları görünce üzülüyorum Allah herkese nasip etsin çok faydalı bir ürün…ben ayrı kullanıyorum çok çok memnunum yani yeri olanlar ayrı alsınlar derim.”


Samsung WD10T654DBE1AH

Yapay zeka kontrolü sayesinde giysileri daha kolay yıkamayı sağlayan Samsung WD10T654DBE1AH her türlü ürünü yıpratmadan hem yıkıyor hem de kurutuyor. Ayrıca su ve deterjan olmadan hava ile temizlik imkanı sunan ürün çamaşırların yıkanmış gibi tertemiz kokmasını sağlıyor.

HacmiWi-Fi Özelliği
Hava İle Temizlik
Yapay Zeka

Ürün Detayı

59 dakikada yıkama özelliği sayesinde zamanda tasarruf yapmanızı sağlayan Samsung WD10T654DBE1AH dayanıklı motoru sayesinde uzun yıllar sorun olmadan kullanım imkanı sunuyor. Kazan temizliğini kendisi yapan ürün kalıntıların %99’unu yok ederek daha hijyenik çamaşır yıkamayı sağlıyor. Ayrıca köpükte bekletme teknolojisi sayesinde inatçı lekelerin bile üstesinden gelebilen bu ürün 10 kiloluk hacmi ile istenilen ürünü kolayca yıkamayı sağlıyor.

Kurutma Kapasitesi6 Kg
Ses72 dB
Tam Kapasite İçin Program Süresi464 Dakika

Kullanıcı Yorumları

👤 R* U*** ”Makina tam manasıyla harika. Ses, yıkama, kurutma konusunda tereddütlerim vardı. Tam puan aldı…”

👤 V** Y**** ”Çok güzel bir cihaz. İnternette olumsuz yorumlara bakıp moralim bozuldu ama iyi ki vazgeçmemişim. Ses çok az. Sallanıyor diyenlere söylüyorum ki programda kaç kilo yazıyorsa ona göre çamaşır koyun. Gırtlağına kadar doldurursan malum düzgün çalışmıyor.”


Electrolux EW8WN2168LW

Ultracare System özelliği sayesinde giysilerin yeniliğini ve ömrünü koruyor. Ayrıca yıkama yerine buharla temizlik sunan bu ürün 15 dakika içinde yeni yıkanmış gibi güzel kokmasını sağlıyor.

Buharla TemizlemeWi-Fi Özelliği
Çamaşır Koruması

Ürün Detayı

10 kiloluk hacme sahip olan Electrolux EW8WN2168LW her kumaş türünden çamaşırları yıpratmadan uygun şekilde temizliğini sağlıyor. Buharla temizlik özelliği sayesinde 15 dakika içinde çamaşırların yıkanmış gibi güzel kokmasını sağlayan bu ürün acil durumlarda hayatınızı kolaylaştırıyor. Giysileri koruma özelliği sayesinde yıpratmayan bu ürün enerji tasarrufu sayesinde de dikkat çekiyor.

Kurutma Kapasitesi6 Kg
Yıkama Kapasitesi10 Kg

Kullanıcı Yorumları

👤 D* T ”Ürün güzel, kaliteli, su alma dışında sessiz çalışan bir ürün, kurutma özelliğini de sevdim ayarlayabiliyorsunuz. İlk günler plastik kokusu vardı bir süre sonra geçti.”

👤 C** Ş** ”Ürün istediğimiz gibi çıktı. Yıkama işleminden sonra kurutma fonksiyonu çok iyi çalışıyor. Süreleri manuel olarak da belirleyebiliyorsunuz. Normalde yıkama ve kurutma uzun programlar oluyor fakat çamaşırlar çok pis değilse ona göre süre belirlenebiliyor. Ürün çok ağır herhalde kaliteli olduğundan 🙂 Ses olayı pek yok sessiz çalışıyor. Alacak kişiler gönül rahatlığıyla alabilir.”


Bosch WDU28561TR

%65 oranında daha kısa sürede temizlik sağlayan Bosch WDU28561TR hem enerjiden hem de zamandan tasarruf sağlıyor. Ayrıca sessiz yıkama özelliği sayesinde de oldukça beğenilen bu ürün 10 kilo yıkama kapasitesine sahip.

HacmiWi-Fi Özelliği
Sessiz Çalışma

Ürün Detayı

Döngü başına 87 litre su tüketimi sağlayan Bosch WDU28561TR 70 dB ses seviyesinde çalışıyor. 10 kilo yıkma kapasitesine sahip olan bu ürün çamaşırların yıpranmasına engel oluyor. Ayrıca ışıklı ekranı ile kolay kullanım imkanı sunan ürün 2.050 watt değerine sahip.

Kurutma Kapasitesi6 Kg
Sıkma Verimi Enerji SınıfıB

Kullanıcı Yorumları

👤 A**** R*** ”Kurutması gayet güzel. Alıp dolaba konulacak şekilde. Ben çok beğendim.”

👤 E* F*** ”Sessiz çalışması çamaşırları kurutması harika. Keşke daha önce keşfetseydim.”


Electrolux EW8W261BT

Düşük sıcaklıkta bile etkili temizlik sunan Electrolux EW8W261BT giysilerin yeniliğini koruyor. 60 dakikada hem yıkama hem de kurutma yapan bu ürün program türünü giysilerin özelliğine göre seçiyor.

HacmiAkıllı Uygulama Özelliği
Giysi Koruma Özelliği

Ürün Detayı

Giysileri yıpratmayan Electrolux EW8W261BT 10 kilo yıkama kapasitesine sahip. Düşük sıcaklıkta bile giysileri tertemiz yapabilen bu ürün yünlü kumaşları bile bozmadan temizliyor. 60 dakika programı sayesinde hem yıkama hem de kurulama işlemi yapabilen ürün su ve enerjiden tasarruf yapmayı sağlıyor. Yıllık enerji tüketimi 190 kWh olan bu ürün ayrıca yıllık 12400 litre su tüketiyor.

Kurutma Kapasitesi6 Kg
Enerji SınıfıA

Kullanıcı Yorumları

👤 Perihan K ”Ürün fiyat ve kullanım olarak çok kaliteli çok araştırdım ve iyi ki almışım dedim kendim için yaptığım en büyük iyilik oldu ayrıca satıcının ürünü kargoya vermesi ve servis kurulumunun yapılması o kadar hızlıydı ki tebrik ederim pazar gece aldığım ürünü salı günü kullanıyordum çok teşekkürler.”

👤 C* A**** ”Her kullandığımda iyi ki almışım diyorum. Zaten elektrolux şarjlı süpürgesini almıştım malzeme kalitesini çok beğendiğim. İçin çamaşır makinası da yorumlara bakarak korkmadan aldım.”


Sıkça Sorulan Sorular

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kullanışlı mı?

Çok fazla çamaşır yıkayan ve bunları sermek için vakti bulunmayanların işini kolaylaştıran kurutmalı çamaşır makineleri aynı zamanda yerden de tasarruf sağlıyor. Çamaşırları fazla kırıştırmayan bu ürünler aynı zamanda ütü problemini de hafifletiyor.

Çamaşır makinesi mi kurutmalı çamaşır makinesi mi?

Kilo bakımından daha fazla ürün kurutmak isteyenlerin tercih etmesi gereken kurutma makineleri kurutmalı çamaşır makinelerine oranla aynı anda daha fazla ürün kurutuyor. Eğer yeriniz varsa ayrı ayrı olması kilo bazından avantaj sağlayacaktır. Kurutmalı çamaşır makineleri ise yerden tasarruf etmenizi sağlar. Bu sebeple evde yeterli alana göre tercih yapmanız gerekir.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle kurutmalı çamaşır makinesi alırken kapasite oranına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer Kalabalık aileye sahipseniz veya daha ağır ürünleri bile çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız yüksek hacimli ürün tercih etmeniz gerekir. İkinci önem vermeniz gereken konu ise program sayısı. Program sayısı ne kadar fazlaysa kıyafetlerin özelliğine göre yıkama işlemi yapmayı sağlar. Ayrıca wifi , bluetooth ve buharla kurutma gibi ek özellikler de hayatınızın daha kolay olmasını sağlıyor.

Çamaşır kurutma makinesi sağlıklı mı?

Uzmanlara göre pek önerilmeyen çamaşır kurutma makineleri deterjanların giysilerde kalmasını sağlıyor. Ayrıca yanlış program kullanıldığında ise kıyafetlerin renklerinde olumsuz değişimler doğurabiliyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın