Lekesiz temizlik, parlak ve canlı renkler, en yeni siyahlar… Bunlar gibi pek çok sloganla tanıdığımız birbirinden farklı özelliklerdeki onlarca çeşit çamaşır deterjanı tüketicinin seçeneklerini çoğaltıyor. Tüm marketlerde, renkli ambalajları ve iddialı stantlarıyla karşımıza çıkan çamaşır deterjanları arasında en iyisi hangisi diye düşünerek çok vakit harcıyorsanız bu yazımız tam da size göre.

Birbirinden başarılı çok sayıda çamaşır deterjanı markasını değerlendirerek sizlere en yüksek müşteri memnuniyeti olan markaları derlediğimiz bir yazı hazırladık. Markaların çeşitli çamaşır deterjanı seçeneklerini ürün bazında da görebileceğiniz listemize geçmeden önce birkaç basit uyarıyı da eklemek isteriz.

Temiz Çamaşırlar İçin Küçük İpuçları

  • Çamaşırınızın cinsine uygun bir deterjan seçmeyi unutmayın. Mesela beyazlar için olan deterjanların çoğu renk açıcı içerdiği için renkli çamaşırlarınız üzerinde istemediğiniz bir etki bırakabilir.
  • Özellikle toz deterjanınızı rutubet almayacak şekilde saklamayı unutmayın.
  • Çamaşır makinenizi, çamaşır ve deterjana uygun program ve ısıda çalıştırmaya dikkat edin. Daha yüksek sıcaklık daha temiz sonuç için çok da doğru bir tercih olmayabilir.
  • Çamaşır makinenizin temizliğini aksatmayın.

En İyi Çamaşır Deterjanı Markaları

Sektörün en iyi çamaşır deterjanı markaları içinden fiyat/fayda oranını ve kolay ulaşılabilirliği de göz önünde bulundurarak hazırladığımız öneri listemiz; size deterjan seçimi konusunda daha kolay karar verebilmek için gerekli bilgileri içeriyor.

Ariel

ariel deterjan

Ariel markasıyla piyasada yer alan ürünlerin en belirgin özellikleri leke çıkarma gücü diyebiliriz. Ancak bu güçteki bir deterjanı çamaşırın renk ve niteliğine göre kullanmakta önemli bir ayrıntı.  Markanın çamaşır deterjanı çeşitleri arasında klasik toz deterjan, jel kapsül deterjan, sıvı deterjan çeşitleri bulunuyor.

Renkliler için Parlak Renkler, beyazlar için ise Oxi Gücü veya Dağ Esintisi serilerini tercih edebilirsiniz.

Omo

omo deterjan

Ülkemizde en çok tanınan çamaşır deterjanı markalarından biri olan Omo uzun yıllardır tüketicinin beğenerek kullandığı markaların başında geliyor. Markayı özellikle öne çıkardığı “kirlenmek güzeldir” sloganıyla tanımayan yok diyebiliriz. Tüketici bağlılığı yaratmak konusunda da başarılı olan marka toz, sıvı ve elde yıkama deterjanlarıyla reyonlarda yer alıyor. Beyazlar için Domestos Etkili, Active, Active Fresh serilerini, renkli çamaşırlar içinse Color, Special Siyah gibi serilerini tercih edebilirsiniz. Markanın ayrıca hassas ciltler ve bebekler için üretilmiş olan Omo Baby deterjan grubu da büyük ilgi görüyor.

Rinso

rinso deterjan

Birbirinden keyifli kokularıyla öne çıkan rinso deterjanlar hem leke çıkarma gücü hem de yumuşatıcılı formülüyle en çok tercih edilen en iyi markalar arasında yer alıyor. Tertemiz çamaşırlar ve içinizi açan kokular için iddialı olan Rinso aynı zamanda çamaşırlarınızı yıpratmadan temizlemek konusunda da başarılı bir marka. Toz ve sıvı deterjan grupları bulunan markanın beyazlar için Deniz mineralleri serisini hem renkli hem de beyazlar için Doğanın İçinden, Çiçek Bahçesi, Kır Bahçesi veya Limon Karbonat serisini kullanabilirsiniz. Canlı Renkler, Kusursuz Siyah ve Narin Bakım Sıvı deterjan grubu da sıvı deterjan tercih eden tüketicinin favorileri arasında öne çıkıyor.

Persil

persil

Alman teknolojisiyle üretilen markalardan biri olan Persil, ülkemizde Henkel tarafından piyasaya sunuluyor. “Çamaşırlarınızda mükemmel parlaklık ve derinlemesine temizlik sağlayan deterjan” cümlesiyle öne çıkan Persil suda direkt aktif hale geçen ilk ürün olarak tanınıyor. 20 derece üzerindeki ısılarda derinlemesine temizlik iddiası olan markanın toz, jel ve jel kapsül formatındaki ürünleri farklı renkteki çamaşırlar için uygun çözüm önerileri sunuyor. Gülün Büyüsü, Lavanta Ferahlığı, Bahar Ferahlığı, Premium ve Premium Color serilerini hem sıvı hem de toz deterjan formunda üreten markanın beyazlar için Duo-Caps, renkliler için Color Duo-Caps kapsül jel ve hassas cilt ve bebekler için Sensitive Jel serisi ürünleri bulunuyor.

Tursil

tursil

En iyi deterjan markaları arasındaki bir diğer başarılı deterjan markası olan Tursil, uygun fiyatlı çözümleriyle tüketici takdiri kazanmış ürünlerin de başında geliyor. 1936’dan beri ülke pazarında yer bulan Tursil hem toz hem de Power-Jel serileriyle öne çıkıyor. “Göz alıcı temizlik ve ferahlık” sloganıyla hem temiz hem de güzel kokan çamaşırlar vaat eden marka ekonomik ambalaj çeşitleriyle de en iyiler arasında kendisine yer buluyor. Beyazlar için Pro-White, diğer çamaşırlar için Maksimum Güç ve Maksimum Güç Renkliler İçin serilerini kullanabilirsiniz.

Bingo

bingo deterjan

Hayat Kimya’nın ürünü olan Bingo deterjan sektörünün en tanınan ve beğenilen markaları arasında bulunuyor. Sahip olduğu ödüllerin yanı sıra yerli sermayeye sahip olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Bingo hem kalıcı parfümleri hem de temizleyicilik başarısıyla tüketici üzerinde etkili olan çeşitleriyle kaliteli ürünü uygun fiyatlara tüketiciyle buluşturan markalardan biri olmayı başarıyor. Sıvı ve toz deterjan seçenekleri bulunan markanın toz grubundaki “Tek Deterjan Yeter” sloganlı ürününü hem beyaz hem de renkliler için güvenle kullanabilirsiniz. Beyazlar, renkliler, beyaz ve renkliler için sıvı deterjan serisi olan Bingo’nun Oxyjen Hipoalerjenik ve Oxyjen Parfümsüz doğal İçerikli serilerini bebek ve hassas ciltler için tercih edebilirsiniz.

Boron

boron deterjan

Eti Maden tarafından piyasaya sürülen ve “Doğal ve sağlıklı temizlik” felsefesiyle öne çıkan Boron tüketicinin yeni tanıştığı halde beğendiği ürünler arasında yer alıyor. Her tür yıkanabilir ürün için temizlik iddiası bulunan mineral içerikli Boron fosfat, petrol türevi hammadde, zararlı kimyasal, alerjen parfümler içermiyor. Bu sayede Anti Alerjik ve Antifungal etkisi bulunan ürün renkleri koruyarak temizliyor. Beyazlar ve renkliler için ayrı ayrı toz ve sıvı deterjanı bulunan Boron doğal ve yerli bir ürün olması açısından da büyük ilgi görüyor.

En iyi çamaşır makinesi yazımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz