Türk mutfağının vazgeçilmez ürünlerinden biri ettir. Pek çok tarifte kırmızı ya da beyaz et kullanılır. Kasapta hazırlatılan belirli oranlardaki özel et karışımları kıymaya dönüştürülerek yemeklerimizde yer alır. Ancak günümüz gurmeleri artık kendi kıymasını evinde kendi hazırlıyor. Hem de çok pratik bir şekilde…

Ev tipi kıyma makineleri yemeklerde kullanmak istediğiniz kıymanın ne kadarının dana ne kadarının kuzu etinden olacağına ya da ne kadarının yağ olacağına istediğiniz gibi karar vermenizi sağlar. Eğer evde sosis ya da sucuk yapmayı planlıyorsanız yine kıyma makinesi çeşitleri en büyük yardımcınız olacaktır. Bu içeriğimizde sizler için kıyma makinesi tavsiyelerini bir araya getirdik.

SıraModelMotor GücüSYblog Puanı
1Vestel2200 W10/9.8
2Arnica Promeat Grande1400 W10/9.7
3Tefal HV8 PRO 5 in 12200 W10/9.5
4Philips HR2726/901700 W10/9.8
5Bosch MFW3520W1500 W10/9.5
6Sinbo SHB 31082000 W10/9.2
7Arnica GH212201400 W10/9.3
8Kiwi KMG 26031500 W10/9.1
9Bosch MFW3X14B2000 W10/9.3
10Arzum AR10762000 W10/9.5
En İyi Kıyma Makinesi Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Kıyma Makinesi Modelleri

Özellikle kıymalı yemekleriniz daha özel ve lezzetli olsun istiyorsanız ev tipi kıyma makinesi çeşitleri ile özel kıyma karışımları hazırlayabilirsiniz. Bunun için sizlere farklı markaların ürünleri arasından en iyi kıyma makinesi modellerini listeledik.

İşte 2023 yılının kıyma makinesi modelleri…

Vestel Kıyma Makinesi 2200 Watt

2200 Watt gücündeki motora sahip olan Vestel kıyma makinesi modeli, dakikada 2.5 kg kıyma hazırlayarak yemek yapma sürenizi hızlandırıyor.

Tıkanma yapmıyorYüksek Fiyat
Hızlı
Güçlü

Ürün Detayı

Sizi kıyma almak için kasaba gitme derdinden kurtaracak olan Vestel kıyma makinesi, kolay kullanımı ve güçlü motoru ile dikkat çekiyor. Modern bir tasarıma sahip olan cihaz, işinizi hızlandırmak için dakikada 2.5 kg kıyma hazırlayabiliyor. Dilerseniz aparatları sayesinde sucuk, içli köfte ya da sosis de yapabilirsiniz. Her biri paslanmaz çelik olan kıyma makinesinin parçalarını bulaşık makinesinde yıkamak mümkün.

Motor Gücü2200 W
Kıyma Performansı (kg/dk)2.5
GövdePaslanmaz Çelik
BıçaklarPaslanmaz Çelik
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
Et İticiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 A* Ö*; “Çok miktardaki eti çektik ve memnun kaldık. Durma yapmadan çekti. Üründen memnunuz.”

👤 M* İ*; “Yorumlara bakarak ve Vestel’e güvenerek sipariş verdim. Bu kurbanda kullanıp öyle yorum yapmak istedim. Üç hanenin etini kıydım, bir defa bile tıkanmadı. Arada bir bıçağı temizleyin, 5 kg civarı kıyınca. Ben çok beğendim tavsiye ederim. İzmit Yeşilova’dan saygılar.”


Arnica Promeat Grande

Arnica Promeat Grande et kıyma makinesi, paslanmaz çelikten iki farklı kıyıcı silindire sahip bir üründür. Marka, sizi daha az yormak için kıyıcı bıçağı kendi kendini bileyecek şekilde geliştirmiş.

EbatBulaşık makinesinde yıkanmıyor
Fiyat

Ürün Detayı

Dünyaca ünlü Arnica markasının ev tipi kullanıma özel olarak geliştirdiği Arnica Promeat Grande, lezzetli tarifleri hazırlarken büyük kolaylık sağlıyor. Oldukça fonksiyonel olan ürün, uygun ebatları sayesinde mutfakta fazla yer kaplamıyor. Kıymanızı dilediğiniz şekilde hazırlamanızı sağlayan Arnica kıyma makinesinin özel aparatları sayesinde içli köfte, sosis ya da sucuk da hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz kışlık domates salçanızı yaparken de kullanabilirsiniz.

Motor Gücü1400 W
Kıyıcı Silindir2 farklı Paslanmaz Çelik
Et Kıyma DiskleriVar
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
TuşVar

Kullanıcı Yorumları

👤 T* Y*; “Çok başarılı bir ürün. Biz salça yapımında kullanıyoruz. Domatesleri elle saatlerce uğraşıp parçalama yapıyorduk. Bu makineyi aldık ve çok kısa zamanda domatesleri parçalama işlemini yapıyoruz. Büyük rahatlık.”

👤 C* Ç*; “O yılların markası. İsminin hakkını fazlası ile veriyor. Kemikleri içerisine atmayın gerisini o halleder.”


Tefal HV8 PRO 5 in 1

Oldukça güçlü ve dayanıklı bir model olan Tefal HV8 PRO 5 in 1 Metalik Boya Kıyma Makinesi ile tüm tariflerinizi kolayca ve hızlıca hazırlayabilirsiniz. 2200 watt gücündeki motoru ile dakikada 4.5 kg kıyma çekmeniz mümkün.

GüvenliBoya
Hızlı
Kapasite
Aparat Çeşidi

Ürün Detayı

Tefal HV8 PRO 5 in 1 Metalik Boya Kıyma Makinesi tüm günlük tariflerinizde rahatça kullanabileceğiniz, mutfağınızda çok yer kaplamayacak bir ürün. İster kıyma çekiminde, ister sosis yapımında isterseniz de domates sosu hazırlığında kullanın, Tefal Kıyma Makinesi tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek özelliklere ve aparatlara sahip. Kıyma ünitesi ile motor arasında metal bağlantı oluşu, kendi kendini bileyen bıçakları ve 10 yıllık onarılabilirlik garantisi ile ürün uzun süreli kullanım vadediyor.

Motor Gücü2200 W
Kıyma Performansı (kg/dk)4,5
Bulaşık Makinesinde yıkamaMetal Parçalar Hariç Evet
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
Izgara2 Adet Paslanmaz Çelik

Kullanıcı Yorumları

👤 Y** K*; “Fiyatına göre performansı çok iyi. Memnun kalacağınız bir ürün.”

👤 T* Y*; “Çok kullanışlı. Tek olumsuz yanı ön kısımdaki metalik boyalar çok çabuk çıkıyor. Başka bir eksiği yok.”


Philips Viva Collection HR2726/90

Philips Viva Collection HR2726/90 Et Kıyma Makinesi, sahip olduğu aksesuar çeşitliliği sayesinde pek çok işleme imkan sunuyor. En önemli özelliği ise aksesuar saklama tepsisi sayesinde hiçbir aparatı mutfakta yer kaplamamasıdır.

Aparat HaznesiPlastik Aksamlar
Fiyat
Performans

Ürün Detayı

1700 watt’lık motor gücüne sahip olan Philips Viva Collection HR2726/90 Et Kıyma Makinesi yüksek performansıyla dikkat çekiyor. 5 mm ve 8 mm olmak üzere 2 farklı kalınlığa sahip paslanmaz çelik ızgarası ile istediğiniz kıvamda hazırlık yapmanız mümkün. Hijyene önem verilmiş olan Philips kıyma makinesinde et tepsisinde toz kapağı bulunuyor. Ayrıca yenilikçi bir bakış açısıyla geliştirilen 2 taraflı temizleme aracı ile cihazı temizleme süresi %50 azalıyor.

Motor Gücü1700 W
Kıyma Performansı (kg/dk)2,7
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
IzgaraPaslanmaz çelik, 5 mm ve 8 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 A* A*; “Siparişim gelir gelmez etleri kıyma yaptım. Kasaplara da yaptırdığımız gibi köftelik çekiyorsanız iki kere çekmek gerekiyor. Alet bu işi yapamaz gibi geliyor insana ama mükemmel bir sonuç alıyorsunuz. Salça için biber ve domates çekmek için de harika. Sosisi deneyeceğim.”

👤 N* K*; “Salça, domates, biber sosu yaptım, kullanımı çok pratik. Kıyma ve içli köfteyi en kısa sürede deneyeceğim. Aparat haznesi iyi düşünülmüş.”


Bosch MFW3520W

Bosch MFW3520W Compact Power Kıyma Makinesi, sahip olduğu vakumlu ayaklar sayesinde bulunduğu yere tutunarak güven ve rahatlık içinde işlem yapmanızı sağlar.

MalzemeMotor Gücü
Çok Fonksiyonlu

Ürün Detayı

Multi fonksiyonel bir yapıda geliştirilmiş olan Bosch MFW3520W Compact Power Kıyma Makinesi, sosis, içli köfte ya da sucuk gibi farklı ürünleri hazırlamanız için aparatlarla birlikte sunuluyor. Makinenin yanında gelen tüm bu aparatlar ürüne entegre saklama bölümünde muhafaza edilebiliyor. Malzemelerinin paslanmaz çelik yapısı sayesinde ise ürün hem uzun ömürlü hem temizlik açısından kolay hem de sağlıklı bir kullanım vadediyor.

Motor Gücü1500 W
Kıyma Performansı (kg/dk)1,8
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
MateryalÇelik

Kullanıcı Yorumları

👤 S* B*; “Denemek içi 1 kilo köfteli et çektim, çok başarılı. Hiç tıkanma yapmadı, tek kelimeyle harika. Düşünmeden sipariş edebilirsiniz.”

👤 M* G*; “Çok beğendim hemen içli köfte yaptım harika. Hiç motorda ısınma olmuyor, çok iyi çekiyor. Sadece bıçağın iki tarafı da aynı olduğu için düzü tersi anlaşılmıyor. Ben ilk taktım ters olduğu için çekmedi geri söküp diğer tarafını takınca muhteşem çekti. Bayıldım, kendi küçük ama marifeti çok büyük. Çok teşekkür ediyorum.”


Sinbo SHB 3108

Sinbo SHB 3108 salça ve kıyma makinesinin sahip olduğu aksesuar saklama alanı sayesinde aparatları cihaz üzerinde bulundurarak mutfağınızda yer kaplamasını engelleyebilirsiniz.

Aparat SaklamaMotor Gücü
Fonksiyonel
Fiyat

Ürün Detayı

Sinbo SHB 3108 Salça ve Kıyma Makinesi, kullanıcının daha fazla seçeneğe sahip olabilmesi için 3 farklı et kıyma diski ile sunuluyor. Bu sayede etlerinizi dilediğiniz kalınlık ya da şekilde kıymaya dönüştürebilirsiniz. Bunun dışında farklı lezzetler denemek isteyenler için sosis, sucuk ve içli köfte yapmanızı sağlayacak aparatlar da cihazla birlikte sunuluyor. Tüm bu işlemler sırasında bu makinenin kaydırmaz tabanı rahat etmenizi sağlayacak.

Motor Gücü2000 W
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
MateryalÇelik

Kullanıcı Yorumları

👤 D* K*; “Kaydırmaz taban olması çok rahat ettirdi. Sucuk için kullandık ve çok memnun kaldık. Tavsiyemizdir.”

👤 M* A*; “Pratik ve iş bitirici bir ürün. Artık kasaplarda sıra beklemiyoruz. Çok memnunuz.”


Arnica GH21220 Meat Chef

Arnica GH21220 Meat Chef Et Kıyma Makinesi, sahip olduğu çelik dişleri ile kullanıcıya güçlü, uzun ömürlü ve sağlıklı bir deneyim vadediyor.

Çelik MalzemeMotor Gücü
Kalite
Çok Fonksiyonlu

Ürün Detayı

1400 Watt motor gücüne sahip olan Arnica GH21220 Meat Chef Kıyma Makinesi, etlerinizi kolay, hızlı ve sağlıklı bir şekilde istediğiniz gibi şekillendirmenizi sağlıyor. Bu makine ile sadece kıyma değil, sahip olduğu özel huni sayesinde sosis ve sucuk da yapmanız mümkün. Eğer kış için taze domatesle önceden hazırlık yapanlardansanız salçanızı da bu ürünle hazırlayabilirsiniz.

Motor Gücü1400 W
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
MateryalÇelik

Kullanıcı Yorumları

👤 E* Ö; “Oldukça güzel bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Çok büyük beklentilerim ve ihtiyaçlarım yoktu. İşimi gördü, tavsiye ederim.”

👤 E* E*; “Özellikle boğaz kısmındaki metalin ağır olması kaliteli olduğunu gösterir. Bir de helezon kısmında yine metal dişli kullanılmış. Yani dişliyi sıyırması mümkün değil. Yine de profesyonel bir makine olmadığı için dikkatli kullanmak gerekir. Kasaptaki makineyle mukayese etmeyin. Ancak evde gönül rahatlığıyla yıllarca kullanabilirsiniz. Genel olarak iyi bir makine.”


Kiwi KMG 2603

Kiwi KMG 2603 Kıyma Makinesi, özel olarak geliştirilen keskin bıçakları sayesinde kullanıcısına et parçalama konusunda pek çok açıdan kolaylık ve hız sağlıyor.

FiyatKalite
Hız
Pratik

Ürün Detayı

Fiyat performans değerlendirmelerinde kendine üst sıralarda yer bulan Kiwi KMG 2603 Kıyma Makinesi, özellikle 1500 watt gücündeki motoru ve keskin bıçaklarıyla öne çıkıyor. Kullanıcısına hızlı işlem imkanı sunan makinenin sahip olduğu 2 farklı kıyma aparatı ile farklı sonuçlar elde etmek de mümkün. Kiwi kıyma makinesinin özel aparatları sayesinde sucuk ve içli köfte hazırlamak da mümkün.

Motor Gücü1500 W
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
MateryalÇelik / Plastik

Kullanıcı Yorumları

👤 Y* E* Y*; “Mahallemizin ufak kasabı artık biz olduk. Çok memnunuz. Gayet başarılı bir ürün.”

👤 E* T; “Fiyatına göre başarılı bence. Evde ufak tefek kıyma doğrama işlemleri varsa ideal.”


Bosch MFW3X14B Compact Power

2000 watt motor gücüne sahip olan Bosch MFW3X14B Compact Power Kıyma Makinesi, dakikada ortalama 2.5 kg etle hızlı ve güvenli bir şekilde işlem yapmanızı sağlıyor.

GüçlüFiyat
Fonksiyonel
Kapasite

Ürün Detayı

Bosch MFW3X14B Compact Power’ın sahip olduğu paslanmaz çelikten yapılmış çift taraflı bıçağı ile etlerinizi kolayca ve hızlıca kıyma haline getirebilirsiniz. Zorlu malzeme seçimlerinde işlem yaparken sıkışma yaşandığında ters çalışma fonksiyonu sayesinde kolayca çözüm üretebilirsiniz. Ek olarak bu Bosch kıyma makinesindeki 10 adetten fazla fonksiyon ile dilerseniz sebze ve balık da doğrayabilirsiniz.

Motor Gücü2000 W
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
MateryalÇelik
Kıyma Performansı (kg/dk)2,5

Kullanıcı Yorumları

👤 Z* A*; “Sahip olduğu farklı aksesuarlar sayesinde et dışındaki ürünlerde de kullanabiliyorum. Tavsiye ederim.”

👤 L* K; “Pek çok kez kullandım. Çok kolay temizleniyor, tıkanma yapmıyor sebze işlerinde de çok başarılı.”


Arzum AR1076 Multi Meat

Sağlıklı ve uzun ömürlü Arzum AR1076 Multi Meat Et Kıyma Makinesi paslanmaz çelikten geliştirilmiş 3 farklı kalınlıkta kesim için kıyma diskine sahip.

FiyatSes Seviyesi Yüksek
Hız
Pratik

Ürün Detayı

Döküm gövdesi ile güçlü, sağlam ve dayanıklı bir duruş sergileyen Arzum AR1076 Multi Meat Et Kıyma Makinesi, müşterilerine uzun ömürlü bir kullanım vadediyor. Ürünün 3 farklı kalınlıkta sunulan kıyma diskleri ile hazırlayacağınız yemeğe göre et kesimi yapmanız mümkün. Bu esnada itici aparatını kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Arzum kıyma makinesinde sadece kıyma için değil, sosis, köfte ve sucuk için de aparatlar bulunuyor.

Motor Gücü2000 W
İçli Köfte Yapma AksesuarıVar
Sosis / Sucuk Yapma AksesuarıVar
MateryalÇelik

Kullanıcı Yorumları

👤 B* A*; “3 farklı kalınlıkta kıyma bölümü olması işimi çok kolaylaştırdı.”

👤 İ* M; “Sağlam duruşu ve motor gücü sayesinde işimizi hızlıca yapabildik. Aksesuarların kullanımı da çok pratik.”


Sıkça Sorulan Sorular

Kıyma makinesinin avantajları nelerdir?

Ev tipi kıyma makineleri artık pek çok evde kullanılıyor. Bunun en önemli sebebi, lezzetli tarifler için gereken kıyma karışımlarını evde yapabilmek oluyor. Örneğin dana – kuzu karışımını istediğiniz oranda ayarlayarak köftenizi hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde kıymadaki yağ oranını istediğiniz ölçüde yapabilirsiniz. Önceleri dışarıdan satın aldığınız sucuk ya da salam gibi şarküteri ürünlerini evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Kıyma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

  • Motor gücü
  • Kapladığı alan
  • Kesme plakası ölçüleri
  • Kolay temizlenebilmesi
  • Kolay kurulum

Kıyma makinesi nasıl çalışır?

Elektrikle çalışan kıyma makinesinin fişini prize takmayı unutmayın. Ardından kıyma haline getirmeyi planladığınız tavuk ya da dana gibi parça etleri kıyma makinesinin haznesine yerleştirip çalıştırma düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Eğer makinenizde orta / kalın kesim gibi ekstra fonksiyonlar mevcutsa bunların ayarını yapmayı da unutmayın.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz