En İyi 10 Mutfak Robotu Tavsiyesi

Mutfaklardaki en hamarat yardımcılarımızdan biri olan mutfak robotları sahip oldukları pek çok fonksiyonla en favori küçük ev aletlerinin başında geliyor. Yemek öncesi yapılması gereken hazırlık işlemlerinde mutfakta geçirdiğimiz zamanı kısaltan, tek ürünle birden çok işe yarayan, kesen, rendeleyen, doğrayan, çırpan mutfak robotları yemeğimizi neredeyse pişmeye hazır hale getiriyor.

Mutfak robotları bu kadar faydalı olunca haliyle çok sayıda seçenekle karşımıza çıkıyor. Birbirinden ayrılan özellikleriyle çeşitlenen modeller, küçük ev aletleri üreten pek çok büyük marka tarafından satışa sunuluyor. Bu durum da kullanıcının satın alma sürecinde biraz aklını karıştırabiliyor. En iyi mutfak robotu tavsiyelerimize geçmeden önce isterseniz gelin bu konuya biraz açıklık getirelim, mutfak robotu alırken nelere dikkat etmek gerektiğini birlikte gözden geçirelim.

SıraModelGüçSYblog Puanı
1Arzum AR1044 Prostar1000 W10/9.6
2Arnica Diva Trend1200 W10/9.4
3Emsan powerpack1700 W10/9.4
4Karaca Mastermaid Power2000 W10/9.5
5Homend Functional 2804H1000 W10/9.1
6Bosch Mcm3501m800 W10/9.8
7Stilevs Robotek1000 W10/9.7
8Siemens MK3501M800 W10/9.6
9TEFAL Activflow Pro1000 W10/9.2
10Kitchenaid 5KFC3516EAC240 W10/9.9
Mutfak Robotu Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Mutfak Robotu Modeli

Önemli markalara ait şık tasarımlı ve çok fonksiyonlu mutfak robotu çeşitleri mutfak işlerinde bir çift daha elimiz varmış gibi büyük kolaylık sağlıyor. Doğru işlem için doğru aparatı seçmek ve uygun güçte kullanmak sonucunda en zor ve zahmetli yemekler bile çabucak hazırlanabiliyor. Güzel sonuçlar almak için mutfak robotu satın alma sürecinde dikkatli olmak ve ne istediğini bilerek hareket etmek gerekiyor. Kullanıcı yorumlarını da değerlendirerek sizin için hazırladığımız en iyi mutfak robotu tavsiyelerimiz arasında hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun bir model bulacağınıza eminiz.

İşte 2023 yılının en iyi mutfak robotu modelleri…

Arzum AR1044 Prostar

Farklı marka ve modellerin yer aldığı çok satanlar listesinde bir numara olan Arzum AR1044 Prostar, mutfakta meyve sıkmadan hamur karıştırmaya, doğramaktan dilimlemeye kadar her işinize yardım ederek daha hızlı yemek yapmanızı sağlıyor.

Set olmasıSesli
Paslanmaz çelik Bıçak
Hacmi

Ürün Detayı

Her evin ihtiyacı olan mutfak robotları arasında en çok satan Arzum AR1044 Prostar, ihtiyaç duyulan her işlemi kolaylıkla yerine getiriyor. Set halinde satılan bu üründe blender sürahi, doğrayıcı, narenciye konisi, katı meyve sıkacağı, rendeleme ve dilimleme bıçağı bulunuyor. 25 farklı hızda çalışabilen bu ürün, paslanmaz bıçakları sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor. Geniş hacmi sayesinde tek seferde daha fazla ürün kullanabileceğiniz bu set, hızlılığı sayesinde pratik yemek yapmaya yardım ediyor.

Güç1000 W
Karıştırma Kabı1 litre
Kase Kapasitesi Narenciye1 litre
Kase Kapasitesi Blender1,75 litre
Hız Seviyesi25
Blender MalzemesiÇelik Bıçaklar

Kullanıcı Yorumları

👤 İ** A** ”Annem bu modeli 15-16 yıldır evinde kullanıyordu çok memnun. Şimdi köy evi için de bir tane aldık. Çok sağlam bir ürün.”

👤 V* D* ”Çok güzel kullanışlı ve kaliteli. Fiyatı da çok uygun. Düşünmeden alabilirsiniz.”


Arnica Diva Trend El Blender Seti

Ergonomik tasarımı sayesinde kolayca ele oturan ve yormadan birden fazla iş yapan Arnica Diva Trend El Blender Seti, turbo fonksiyonu sayesinde daha hızlı iş görüyor.

Set olmasıSesli
Paslanmaz çelik Bıçak
Ergonomik Tasarım

Ürün Detayı

Mutfakta vakit geçirmeyi sevenlerin yardımına koşan Arnica Diva Trend, şık tasarımı sayesinde her eve uyum sağlıyor. Ayrıca set halinde satıldığı için birçok işlevi olan bu ürün, ergonomik tasarımı ile kolay kullanılıyor. Çift kademeli hıza sahip olan blender, turbo özelliği sayesinde daha hızlı yemek yapmanıza yardım ediyor. Arnica güçlü paslanmaz çelik bıçakları sayesinde en sert yiyecekleri bile kolayca doğramanıza yardım ediyor. Arnica’nın bütün parçaları kolayca çıkarılarak makinede yıkanabiliyor.

Güç1200 W
Parçalama Hazne Kapasitesi1,2 litre
Hız Kademe Sayısı2 litre
Doğrayıcı Hazne Kapasitesi1 litre
Ölçü Kabı Kapasitesi1 litre

Kullanıcı Yorumları

👤 İ** Y** ”Yaklaşık bir aydır kullanıyorum açıkçası çok memnun kaldım ürün kalitesini gayet beğendim doğrama haznesi çok büyük değil gibi ama bence yine de yeterli kolay kolay ısınmıyor motoru kuvveti gayet başarılı çok kısa sürede un ufak ediyor koyduğunuz ürünleri düşünenlere tavsiye ederim memnun kalacağınızdan eminim.”

👤 C* Ö** ”Daha önce araştırıp karar verdiğim bir üründü. Aksaksız şekilde elime ulaştı. Teşekkürler.”


Emsan Powerpack Mutfak Robotu

İki farklı renk seçeneği bulunan Emsan Powerpack; beyazda gold, siyahta ise gri renk detayıyla dikkat çekiyor. Çırpıcı, rendeleyici, doğrayıcı ve dilimleyici ile set halinde satılan bu ürün, mutfağın her ihtiyacını karşılıyor.

Set olmasıBulaşık Makinesinde Yıkanmaması
Renk Seçeneği
Ergonomik Tasarım

Ürün Detayı

Şık tasarımı ile her mutfağa uyum sağlayan Emsan Powerpack; Çırpıcı, rendeleyici, doğrayıcı ve dilimleyici olarak set halinde satılıyor. Her ihtiyaca yardım eden bu setin içeriğinde bulunan rendeleme bıçağı hem kalın hem de ince seçeneği ile dilediğiniz genişlikte ürünler yapabilmenizi sağlıyor. 1700 W motor gücüne sahip olan bu ürün, hızlı yapısı ve çift taraflı paslanmaz bıçakları sayesinde en sert yiyeceklerde bile üstün performans sergiliyor. Setin içeriğinde bulunan 600ml ölçü kabı ile yemeklerinizi yaparken daha lezzetli olması için kolay litre hesaplamanızı sağlıyor.

Güç1700 W
Kapasitesi1,5 litre
Ölçü41 x 19 cm
Ölçü Kabı Kapasitesi600 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 T* T* ”Sağlam bir şekilde geldi, yazlık için aldık aşırı pahalı bir ürüne gerek yoktu, gayet sağlam gözüküyor beklentimizin üstünde çıktı. Tavsiye ederim.”

👤 S* A** ”Fiyat performans ürünü. Biraz plastik aksamı daha iyi olabilirdi ancak rahatlıkla işinizi görür tavsiye ederim.”


Karaca Mastermaid Power Multifunctional

Doğrama, karıştırma, öğütme, rendeleme, dilimleme, yoğurma ve çırpma gibi fonksiyonlar için 10 farklı aparat barındıran Karaca, bütün yemekleri kolayca yapmaya yardım ediyor.

ÖğütücüSes
Kaydırmaz Ayak
Buz Kırma

Ürün Detayı

Dört kanatlı doğrayıcı bıçağa sahip olan Karaca, hızlı ve keskinliği sayesinde kış hazırlığı için tarhana, salça ve ezme gibi fazla yapılan yiyeceklerin çabucak hazırlanmasına yardım ediyor. 1500 ml hacmi olan bu ürün, 1,5 kg domatesi tek seferde doğramayı vaat ediyor. Öğütücü özelliği bulunan Karaca, kahve ve baharatları taze çekilerek kullanma imkanı tanırken aynı zamanda hamur yoğurma aparatı sayesinde kolayca hamurları homojen hale getiriyor. 1 L blender sürahisinde kolayca buz kırılabildiği gibi kaydırmaz ayakları sayesinde makine yerinden oynamıyor. Tüm bunların yanı sıra bu ürünün kolayca sökülen aparatları sayesinde makinede rahatlıkla yıkanabiliyor.

Güç2000 W
Doğrayıcı Hazne1,5 litre
Bıçak Kanat Sayısı4
Blender Sürahi1 litre

Kullanıcı Yorumları

👤 D* A**** ”Bir ay oldu alalı, neredeyse her gün kullanıyorum. Her kullandığımda da iyi ki aldım diyorum. Çift bıçak sayesinde parçalayıcıya koyduğunuz urunun tamamı eşit parçalanıyor. Malzeme kalitesi piyasadaki daha yüksek fiyatlı ürünlerden farklı değil.”

👤 H** K* ”On numara bir ürün gerçekten eşim çok mutlu oldu her şey kolayca yapılıyor sağlam bir ürün.”


Homend Functional 2804H

Güvenlik sistemi sayesinde bıçaklar veya aparatlar yerine tam oturmadığında çalışmayan Homend, olası tehlikelere karşı koruma sağladığı gibi kaydırmaz alt tabanı sayesinde yüksek hızda bile yerinden kıpırdamıyor.

Kaydırmaz AltlıkHız Kademesi
Güvenlik Sistemi
Hacmi

Ürün Detayı

Hızlı ve pratik yemek yapmayı sevenlerin tercih edeceği Homend, farklı aparatları sayesinde neye ihtiyacınız varsa ona dönüşüyor. 1000W gücünde olan bu ürün, 1,5 L kapasitesi sayesinde tek seferde daha fazla ürün hazırlamaya yardım ediyor. Ayrıca güvenlik sistemi bulunan bu ürün, bıçağı veya aparatları yerine tam oturmadığında çalışmayarak tehlikelere karşı koruma sağlıyor. Bu sayede güvenle kullanılabilen bu ürün yükse hızda çalışsa bile kaydırmaz altlığı sayesinde yerinden oymayarak rahat kullanım sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra turbo fonksiyonu bulunan bu ürün daha fazla hıza ihtiyaç duyduğunuzda yardım ediyor.

Güç1000 W
Doğrayıcı Hazne1,5 litre
BıçakPaslanmaz Çelik
GövdePlastik

Kullanıcı Yorumları

👤 Bilal U* ”Ürünü çok araştırdım Homend’e karar verdim kaliteli malzemesi, sağlam yapısı muhteşem. Elime yeni ulaştı çok beğendik. Hiç tereddüt etmeden alabilirsiniz, diğer pahalılara bakmayın.”

👤 B** A** ”Güçlü bir motoru var. Ben memnun kaldım. Belki tek eksi tarafı hız kademesi olmaması olabilir. Ama ben yine de beğendim.”


Bosch Mcm3501m

Yaz aylarında soğuk içecek hazırlarken büyük yardımcınız olan Bosch mutfak robotu, buz kırma özelliği sayesinde daha fazla serinlemenize yardım ediyor. Ayrıca diğer aparatları sayesinde kahve çekirdeği de öğütebilen bu ürün, her işlem için kolay kullanım sunuyor.

Emniyet KilidiSesi
Set Olması
Buz Kırma

Ürün Detayı

Kolayca değişebilen aparatları sayesinde her işlemi yapabilen Bosch mutfak robotu, 800 W motoru ile istenilen hızda işlem yapmanıza yardım ediyor. Buz kırma özelliği bulunan bu ürün, soğuk içecek hazırlamaya yardım ederken kahve ve baharatları taze çekmenize olanak tanıyor. Bunların yanı sıra sizi yormadan hamur yoğuran bu robot, krema ve yumurta çırpmak içinde aparat içeriyor. Emniyet kilidi ve sarılmaz ayak sayesinde güvenli kullanım sunan bu ürün, kablo dolama haznesi sayesinde fazla yer kaplamıyor.

Güç800 W
Doğrayıcı Hazne2.3 litre
Karıştırma Kabı1 litre

Kullanıcı Yorumları

👤 A** E** ”Bir süre kullanıp yorum yapmak istedim, alırken fuzuli diye tereddüt etmiştim, iyi ki almışım, gerçekten kaliteli ve güçlü, güzel bir ürün, tavsiye ederim 👍👍”

👤 A** Ş** ”Az yer kaplıyor rendesi hamur yoğurma püre yapma hepsi çok iyi her an elimin altında işimi çok kolaylaştırdı tavsiye ediyorum.”


Stilevs Robotek

Acele işiniz olduğunda pulse moduna alarak kolayca işlem yapabileceğiniz bu ürün, geniş hacmi sayesinde oldukça fazla tercih ediliyor.

Pulse moduYer Kaplaması
Set olması

Ürün Detayı

Diğer markalara göre daha uygun fiyat ve aynı performans sunan bu set, her işlemde hızlı olmaya yardım ederken pulse modu sayesinde daha yemekleri çabuk hazırlamaya destek oluyor. Stilevs Robotek, set içerisinde robot, blender, meyve sıkacağı, dilimleme, rendeleme, hamur, karıştırma ve çırpıcı aparatları bulunduruyor. Paslanmaz çelik bıçakları sayesinde kolayca her ürünü parçalayabilen bu robot, 2 hız kademesi ile çalışıyor.

Güç1000 W
Doğrayıcı Hazne1.5 litre
Karıştırma Kabı1.5 litre

Kullanıcı Yorumları

👤 F* K** ”Ürün güzel her şeyi tam geldi eksik ya da hasarlı ürün yoktu paketlenmesi güzeldi baya uğraştım açmak için denedik hiçbir sorun yok.”

👤 S* Ç**** ”Tavsiye üzerine aldım. Çok güzel ürün. Beğendik. Birkaç defa kullandım. Şimdilik sorun yok. Kargo paketleme gönderim süreci sorunsuz geçti.”


Siemens MK3501M

Darbeli çalışma özelliği sayesinde rahatça istenilen ürünü doğrayan Siemens, paslanmaz çelik bıçakları ile uzun yıllar kullanılabiliyor.

Paslanmaz Çelik BıçakSesi
Darbeli Çalıştırma

Ürün Detayı

En sert yiyecekleri bile kolayca parçalamaya yardım eden Darbeli çalıştırma özelliği, daha rahat ve hızlı yemek yapmayı sağlıyor. Çift taraflı dilimleme ve rendeleme diski sayesinde yiyecekleri istenilen şekilde hazırlayan bu ürün, kahve çekirdeği, baharat ve kabuklu yemişleri kolayca hazırlıyor. Fazla yer kaplamayan tasarımı sayesinde mutfaklarda alan açan bu ürün, emniyet kilidi sayesinde parçalar oturmadığında çalışmıyor. İş bittiğinde bütün aksesuarları kolayca haznede saklamaya olanak tanıyan bu robot, kablo sarmak için özel alan barındırıyor.

Güç800 W
Doğrayıcı Hazne2.3 litre
Karıştırma Kabı1 litre

Kullanıcı Yorumları

👤 D* İ* ”Çok memnun kaldım. Meyveleri buzla birlikte çekip harika bir içecek elde ediyorum. Rende, doğrama süper. Her parçası çok kullanışlı.”

👤 G* G**** ”Tek kelime ile müthiş nohut dan karabibere kadar sert ne varsa un yapıyor. Blender değil inşaat karıştırıcısı sanki her şeyi homojen kıvama getiriyor. Parçaların altı çıkıp yıkanabilmesi güzel bir detay almayan pişman olur.”


TEFAL Activflow Pro

Sesiz mutfak robotu arayanlara göre uygun olan Tefal, az sesle çok işlev yapıyor. Set halinde satılan bu ürün, paslanmaz çelik bıçaklar sayesinde yüksek performans sunuyor.

Paslanmaz Çelik BıçakSesi
Darbeli Çalıştırma

Ürün Detayı

Pürüzsüz çorbalar hazırlamaya yardım eden blender sayesinde daha lezzetli yiyecekler ortaya çıkartan Tefal, 2 farklı disk sayesinde hem dilimle hem de doğrama sağlıyor. Tefal, paslanmaz çelik uçlu mikser sayesinde kabaran kek ve pastalar yapmaya yardım ederken, kışlık hazırlıklarında bile rahatça kullanılacak 1,5 L doğrayıcı içeriyor. Darbe ve turbo fonksiyonu bulunan bu ürün, daha hızlı ürün öğütmeye yardım ediyor.

Güç1000 W
Doğrayıcı Hazne1,5 litre
Karıştırma Kabı1000 litre

Kullanıcı Yorumları

👤 **** ***** ”İndirimdeyken yakaladım güzel ürün”

👤 Kübra Gülseçgin ”Fiyat gayet uygun çok kullanışlı tavsiye ederim 😊”


Kitchenaid 5KFC3516EAC Mini

Mutfakta her zaman elinizin altında olacak olan Kitchenaid, kompakt tasarımı ve çok işlevliği sayesinde kullanıcılar tarafından oldukça fazla seviliyor.

Kompakt TasarımHacmi
Hafif

Ürün Detayı

Mutfakta vakit geçirmeyi sevenlerin işine yarayacak olan Kitchenaid, el altında yer kaplamayan ve oldukça fazla işlevselliği ile çok satanlar arasında bulunuyor. Tek tuşla kolayca çalışabilen özelliği sayesinde, zahmet etmeden soğan, maydanoz, meyve, kuru yemiş gibi farklı yiyecekleri çekebilmeye olanak tanıyor. 2 farklı hız kademesi ve darbe fonksiyonu sayesinde kolayca iş görebiliyor. Ayrıca parçaların hepsi bulaşık makinesinde gönül rahatlığıyla yıkanabiliyor.

Güç240 W
Hacim830 ml
Hız Kademesi2

Kullanıcı Yorumları

👤 FERAY D** ”Süper ürün, boyut olarak da çok kullanışlı. İhtiyaç sahiplerine şiddetle tavsiye ederim.”

👤 T** K**** ”Ultra hafif, motoru oldukça kuvvetli. Çok memnunum. Artık diğer markalar da çok ucuz değilken yatırım yapılabilecek bir ürün diye düşünüyorum.”


Sıkça Sorulan Sorular

Mutfak robotu ne işe yarar?

Mutfağımızda yiyecek veya içecek hazırlarken, el ile yapıldığında çok zaman alan pek çok işi kısa sürede yapan küçük elektrikli ev aletlerine mutfak robotu deniliyor. Doğrama, kesme, rendeleme, karıştırma, yoğurma, ezme, parçalama, suyunu sıkma gibi işlevleri olan mutfak robotları farklı hız ayarlarında da çalışabiliyor. Bu sayede mutfaktaki işlerin çok daha hızlı yapılabilmesini sağlayan mutfak robotları gerek sanayi mutfaklarında gerekse evlerimizde sıklıkla kullanılıyor.

Mutfak robotu alırken nelere dikkat etmeli?

Öncelikle robot ile yapmayı planladığınız işleri önem sırasına göre listeleyerek bir mutfak robotundan ne fayda almak istediğinizi düşünmelisiniz. Bebek maması hazırlamak, meyve suyu sıkmak, püre, rende yapmak, hamur işleri pişirmek veya hepsi birden… Eğer sadece çırpma veya karıştırma işlemi yapacaksanız büyük bir robot almanız gerekmeyebilir.

Mutfak robotunuzu sık kullanmayı planlıyorsanız, el altında durmasına imkan sağlayacak bir standı olan ve az yer kaplayan bir model daha avantajlı olabilir.

Kullandıktan sonra kolay temizlenen hatta parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilen bir mutfak robotu sizi daha az oyalayacaktır. Mutfak robotunuzun bazı parçaları zamanla yıpranabilir veya zarar görebilir. Bu nedenle servis ağı yaygın olan bir marka işinizi kolaylaştırabilir. Sağlıklı gıda ve temiz yiyecekler için mutfağımızda kullandığımız aletlerin de sağlığa zararlı madde içermediğinden emin olmamız gerekiyor. Alacağınız ürünün sertifikalarını inceleyerek bu konuda da içinizi rahatlatabilirsiniz.

Mutfak robotunda buz kırılır mı?

Güçlü bıçakları ve hızları sayesinde her işi kolayca yapan mutfak robotları, en sert yiyecekleri dahi zorlanmadan parçalayabiliyor. Soğuk içeceklerin vazgeçilmezi olan buzları kırmak için bazı mutfak robotlarında bulunan özellik ile kolayca bu işlem yapılırken, olmayan ürünlerde ise parçalar kalabiliyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın