Hastalıklardan korunmak ve yaşam kalitenizi arttırmak için ise bağışıklık sistemini mümkün olduğunca güçlü tutmak gerekiyor. Daha ayrıntılı bir şekilde açıklamak gerekirse bol bol vitamin alımı yapılması gerekiyor.

Hem kış mevsimine hazırlık hem de kış mevsimini sağlıklı bir şekilde atlatmak için çeşitli sebze ve meyvelerin tüketimi önem arz etmektedir. Lakin birçoğumuz sebze ve meyvelerin direkt tüketimi konusunda isteksiz veyahut tembel bir yaklaşım sergilemektedir. Bu sebeple katı meyve sıkacağı cihazlarına yönelim oranı bir hayli artmış durumda. Katı meyve sıkacağı cihazları ile her türlü sebze ve meyvenin posası, suyu çıkarabiliyor. Beraberinde kolay bir tüketim sağlanmış oluyor. Peki, en iyi katı meyve sıkacağı hangisidir? Kullanım ve tasarım bakımından en ideal katı meyve sıkacağı cihazları nelerdir?

en iyi katı meyve sıkacağı

Editör ekibimiz ihtiyaç oranını göz önünde bulundurup sizlere en iyi katı meyve sıkacaklarının yer aldığı Top 3 listesini oluşturdu. Cihazların özellikleri ve fiyatlarına, olabildiğince açıklayıcı bir şekilde değindik.

Top 3 En İyi Katı Meyve Sıkacağı Modelleri

Meyve suyu tüketmeyi çok seven bir ekip olarak, detaylı bir araştırma yapma şansı bulduk. Bu yüzden çok fazla katı meyve sıkacağı alıp geri iade ettik. Bu konuda çok fazla deneyimimiz olduğu için size en iyilerini sunabiliyoruz.

Çevremize de önerdiğimiz en iyi üç model aşağıdaki şekilde.

Arçelik K-1579 Katı Meyve Sıkacağı

arçelik katı meyve sıkacağı
  • Cihazın Markası: Arçelik
  • Model: K-1579
  • Fiyat: Min.550TL

Bu ürünü Trendyol’dan online satın alabilirsiniz.

2 kademeli hız ayarı özelliği ile güçlü katı meyve sıkacağı makineleri arasında yer almaktadır. Her türlü meyve ve sebzeyi sorunsuz bir şekilde sıkıyor, posasını ve suyunu çıkarabiliyor. Zira bu sebeple üründe posa kabı ve filtre bulunmaktadır.

Cihazın üst kısmında uzun meyveler göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir doldurma ağzı bulunmaktadır. Bu ağız kısmından meyve ve sebzeleri kolaylıkla makine içerisine dökebilir, doldurabilirsiniz. Muadili ürünlere kıyasla bu cihaz, daha dayanıklı ve ergonomik bir tasarıma sahiptir.

Birçok kişi en ucuz katı meyve sıkacağı arayışı içinde lakin katı meyve sıkacağı ürünü tercihinde öncelikli olarak ürünün tasarımı, dayanıklılık oranı ve işlevselliği göz önünde bulundurulmalıdır. Özetlemek gerekirse bu kriterleri tam anlamıyla sağlayan bir makine de fiyat pek de önem arz etmemelidir.

Philips HR1832/40 Viva Collection

  • Cihazın Markası: Philips
  • Model: HR1832/40 Viva
  • Fiyat: Min. 330 TL

Bu ürünü Trendyol’dan online satın alabilirsiniz.

Bu cihazın en ön plana çıkan özelliği 1,5 litrelik bir hazneye sahip olmasıdır. Bu fiyat doğrultusunda satılan muadili ürünlerin genelinde ise hazne oranı daha küçüktür ve 2 ila 3 sıkma işleminde anca 1,5 litre su elde edilmektedir.

Aynı zamanda cihaz, ergonomik ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Mutfağınıza minimal seviyede yer kaplar ve kullanım açısından büyük oranda kolaylık sağlar. Cihaza doldurmuş olduğunuz meyve ve sebzeler sıkma işleminden sonra direkt olarak cihazın ön kısmında bulunan musluk bölümünden bardağa doldurulabiliyor.

Çıkartılabilir posa kabı ve kir tutmayan, kaygan yüzey sayesinde kısa süre içerisinde cihazı temizleyebiliyorsunuz.

Breville Narenciye Sıkacağı

brevilla narenciye sıkacağı
  • Cihazın Markası: Breville
  • Fiyat: Min. 1000TL

Bu ürünü Trendyol’dan online satın alabilirsiniz.

Katı meyve sıkacağı sektöründe profesyonel kabul edilen Breville katı meyve sıkacağı ürünü, çok kısa bir süre içerisinde tüm narenciyeleri meyve suyuna dönüştürebiliyor ve aynı zamanda posaları da iç haznesinde biriktirebiliyor.

Cihaz, son derece dayanıklı çelik döküm bir tasarıma sahiptir ve aynı zamanda %30 daha fazla meyve suyu sıkma özelliği mevcuttur. Narenciler de çeşittir fakat bu cihaz her türlü narenciyeden maksimum seviyede meyve suyu çıkarabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Top 3 listesi dışında piyasa da Bosch katı meyve sıkacağı ürünleri de sıklıkla tercih edilmekte fakat en iyilerin olduğu bir listeye uygun olduklarını düşünmedim. Siz inceleyebilir ve uygunsa temin edebilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Arçelik K-1579 Katı Meyve Sıkacağı bu meyve sıkacağından evimde var harika bir ürün herkese tavsiye ederim elma armut portakal havuç hiç fark etmez ortadan ikiye kesin içine atın plastik tokmağı ile bastırın hepsi bu o kadar güzel sıkıyor ki geriye kalan parçalar talaş olarak haznesine doluyor sonrasında dolmadan dökersiniz. Birde size bir tüyo vereyim diyelim ki havuç suyu içmek için sıktığınız havucun suyuna 1 çay kaşığı zeytin yağı karıştırın öyle için bu karışım havuçtaki a vitaminini daha çok ortaya çıkaracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz