Hastalıklardan korunmak ve yaşam kalitesini arttırmak için bağışıklık sistemini mümkün olduğunca güçlü tutmak gerekiyor. Daha ayrıntılı bir şekilde açıklamak gerekirse bol bol vitamin alımı yapılması gerekiyor. Son zamanlarda içinde bulunduğumuz durumlardan dolayı sağlıklı beslenmeye olan ilgi gittikçe artıyor. Bu sebeple insanlar daha fazla sebze ve meyveye yöneldiğinden, onları en kolay ve vitamin değerli yüksek şekilde tüketmek istiyor. Bu sebeple birçok kişi katı meyve sıkacaklarına yönelerek vitamin değerleri düşmeden sebze ve meyveleri kolayca tüketmiş oluyor. ‘’Peki, en iyi katı meyve sıkacağı hangisidir? Kullanım ve tasarım bakımından en ideal katı meyve sıkacağı cihazları nelerdir?’’ gibi sorulara yanıt arayarak sizin için bir liste oluşturduk.

SıraModelKapasiteSYblog Puanı
1Sinbo SJ-31431.5 L ve 500 Ml10/9.5
2Philips HR1836/001 L ve 0.5 L10/9.8
3Arzum AR10601.6 L ve 0.5 L10/9.4
4Schwartz 7750550 Ml10/9.2
5Kiwi KJ19041.4 L ve 0.5 L10/9.4
6Karaca Maxvit 15012 L10/9.8
7Bosch MES25A0 700W2 L ve 1.25 L10/9.5
8Arçelik K-1579900 Ml10/9.5
9Tefal Frutelia Plus Juicer950 Ml10/9.6
10Arnica Ekovita Plus2 L10/9.2
Katı Meyve Sıkacağı Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyesi

Hem kış mevsimine hazırlık hem de kış mevsimini sağlıklı bir şekilde atlatmak için çeşitli sebze ve meyvelerin tüketimi önem arz etmektedir. Lakin birçoğumuz sebze ve meyvelerin direkt tüketimi konusunda isteksiz veyahut tembel bir yaklaşım sergilemektedir. Bu sebeple katı meyve sıkacağı cihazlarına yönelim tüketimi kolaylaştırdığından, sizler için en iyi katı meyve sıkacaklarından bir liste oluşturduk.

İşte vitamin deposu içecekler en iyi katı meyve sıkacağı tavsiyeleri listemiz:

Artıları
 • Damlama Önleyici
 • Besleme Tüpü
 • Kolay Temizlik
Eksileri
 • Ses

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü

Muadillerine oranla daha uygun olan Sinbo SJ- 3143, performans açısından oldukça etkileyici sonuçlar doğuruyor. Parçaları kolayca ayrılarak temizlenebilen Sinbo, çelik gövdesi sayesinde de son derece dayanıklı bir ürün.

Ürün Detayı

Meyve ve sebzelerin bütün vitamininden yararlanmak isteyenlerin hoşuna gideceği Sinbo SJ-3143 geniş besleme tüpü sayesinde yiyecekleri bütün olarak atmaya olanak tanıyor. Bu sayede hem hız kazandırıyor hem de meyve ve sebzelerin bütün vitaminlerini içebilmeye yardımcı olan bu ürün, paslanmaz çelik gövdesiyle filtresi sayesinde sağlamlığından dolayı uzun yıllar kullanılabiliyor. Ayrıca damlama önleyici aparatı sayesinde sıkılan ürünlerin sıçramamasını sağlayan bu cihazın, bütün parçaları çıkarak kolayca yıkanabiliyor. İki farklı hız kademesi olan bu ürünün, 1500 ml posa ve 500 ml meyve suyu kabı ile tek seferde bütün aileye yetecek kadar içecek hazırlayabiliyor. Ayrıca ayakları kauçuk olan bu ürün, hiçbir şekilde yerinden sarsılmadan konforlu kullanım sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 1000W
Posa Haznesi:
1500ml
Meyve Suyu Kabı:
500ml
Besleme Tüpü:
65 mm
Malzeme:
Paslanmaz Çelik
Filtre:
Paslanmaz Çelik
Damlama Önleyici:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 A** D*** ”Fiyat Performans açısından çok başarılı. Havuç, elma, şeftali şimdiye kadar denediklerim, güzel güzel sıktı. Beklentilerimi karşıladı 👍”

👤 S*** Y* ”Geçen kış almıştım elim ayağım oldu. Benim çocuklarım meyve yemez ama bu ütün sayesinde meyve suyu içiyorlar. Aşırı pahalısına hiç gerek yok 2 portakaldan dolu dolu 3 su bardağı meyve suyu yapıyor fiyatına göre oldukça iyi.”

9.8
Esra ŞEN

Philips HR1836/00 Viva Collection Katı Meyve Sıkacağı

Artıları
 • Kompakt Tasarım
 • Kolay Temizlik
 • Damlama Durdurma
Eksileri
 • Hız Ayar Sayısı

Kompakt Tasarımlı Bir Ürün

Normal meyve sıkacaklarına göre yarı boyutta olan Philips Viva Collection, en dar alanlarda bile rahatça kullanılabiliyor. Bu sayede mutfaklarda yer kaplamadığı için tezgah üstünde hazır halde bekletilebiliyor.

Ürün Detayı

500W gücünde olan Philips Viva Collection, tek seferde 1,5 L meyve suyu sıkabiliyor. Şeffaf ve kompakt tasarımı ile oldukça şirin olan bu ürün, küçük mutfaklarda bile yer kaplamadan kolayca kullanılabildiğinden sürekli toplanarak kaldırılması gerekmiyor. Şeffaf posa kabı sayesinde yeterli alan olup olmadığını kolayca kontrol edilen bu ürünün damlatmama aparatı sayesinde ortalığı kirletmiyor. Ayrıca 12 cm yükseklikte bir bardağa kolayca doğrudan dolum yapılabildiği gibi 1 dk. içinde temizlik vaat ediyor. Tüm bunların yanında bu ürünün bütün parçaları bulaşık makinesinde kolayca yıkanabiliyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 500W
Malzeme:
Alüminyum
Posa Kabı Kapasitesi:
1 L
Sürahi Kapasitesi:
0,5 L
Kordon Uzunluğu:
0,80 cm
Damlama Durdurma:
Var
Hız Ayar Sayısı:
1

Kullanıcı Yorumları

👤 Cemil A** ”Bu kadarını beklemiyordum çok pratik çok hızlı çok kuvvetli kalite asla tesadüf değildir sözünün karşılığı Ayrıca güzel paketlenmiş 1 günde elime ulaştı teşekkürler Hepsiburada:)”

👤 S** F** ”Çok beğendim meyve posası bildiğiniz kupkuru motor gücü 500 w gerçekten iyi ki almışım çok çok memnunum boyutu da bir kettle kadar mutfakta fazla yer kaplamıyor parçalar çok kolay su altında yıkanıyor bu fiyata bu kalite kaçırılmaz bir fırsat gerçekten 👍👍👍”


9.4
Esra ŞEN

Arzum AR1060 Multivit Katı Meyve Sıkacağı

Artıları
 • Güvenlik Mandalı
 • Damlama Önleyici
 • Süzgeç
Eksileri
 • Yer Kaplıyor

Güvenlik Mandalına Sahip Bir Ürün

Mandalı kapatarak daha güveli kullanım sağlayan Arzum Multivit Katı Meyve Sıkacağı, kendisine ait patentli çift katmanlı süzgeci ile diğer ürünlere oranda daha fazla su çıkarıyor.

Ürün Detayı

İki hız kademesi bulunan Arzum Multivit, yumuşak ürünler için 1. Kademe, sert meyveler için 2. Kademede çalıştırılarak daha fazla verim elde etmeye olanak tanıyor. 1,6 litre çıkabilen posa haznesi sayesinde tek seferde daha fazla meyve suyu elde etmeye yardımcı olan bu ürün, patentli çift katmanlı süzgeci ile diğer ürünlere oranlara daha fazla sıvı elde etmeye yardım ediyor. Damlamayı önleyen akıtma ağzı sayesinde etraf kirlenmediği gibi kolay çıkabilen parçaları sayesinde de hızlıca temizlenebilen bu ürün, güvenlik mandalı sayesinde daha konforlu ve pratik kullanım sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 400W
Malzeme:
Paslanmaz Çelik
Posa Haznesi:
1,6 L
Sürahi kapasitesi:
0,50 L
Damlama Önleyici:
Var
Güvenlik Mandalı:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 H** Ç** ”Çok güzel. Hafif, şık ve sesi de çok değil, meyveleri de çok güzel sıkıyor. Çok beğendik 🌼🖐👐”

👤 I** Ş* ”Ürün çok güzel. Temizliği kolay, kullanımı kolay. Meyvelerin suyunu güzel çıkartıyor. Posası diğer tarafa çıkıyor tavsiye ederim gönül rahatlığıyla alın.”


Artıları
 • Sessiz
 • Enerji Tasarrufu Sağlıyor
 • Hız Ayarı
Eksileri
 • Damlama Önleyici

Daha Sessiz Çalışan Bir Ürün

Özel geliştirilen AC motor sayesinde diğer ürünlere oranda daha sessiz olan Schwartz, 70 db ses seviyesinde etkili performans sunuyor.

Ürün Detayı

Hem meyve ve sebzeleri kolayca sıkmak hem de yüksek sesli bir ürün istemiyorsanız Schawart size göre. Özel geliştirilen AC motor sayesinde 70 db ses seviyesinde çalışan bu ürün, diğer ürünlere oranla daha az ses daha fazla performans mantığında üretiliyor. Sıkılacak ürüne göre iki kademeli hız ayarı bulunan bu ürün, daha az titreşim göstererek rahat kullanım sağlıyor. 200W güç ile çalışan bu ürün, %50 enerji tasarrufu yaptığı gibi sağlamlığından dolayı uzun yıllar kullanılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 200W
Malzeme:
Paslanmaz Çelik
Hazne Kapasitesi:
550 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 Cemil Selen Ş** ”Bu kadar iyi çıkacağını düşünmüyordum fiyatıyla performansını karşılaştırırsanız mükemmel yıkanması kolay diğer pahalı markalara sakın bakmayın tavsiye ediyorum hemen alın.”

👤 H** H** ”Fiyatına göre göre bence süper bir ürün herhangi bir sıkıntı yaşamadık.”

Artıları
 • Paslanmaz Çelik
 • Uzun Pil Ömrü
 • Hız Kademesi
Eksileri
 • Damlatma Önleyici
 • Yer Kaplaması

Geniş Hazneli Bir Ürün

Kalabalık ailelere bile tek seferde meyve sıkabilen Kiwi, geniş haznesi sayesinde sürekli durdurup boşaltma yapmayı gerektirmiyor. İki farklı hız ayarı sayesinde de meyveye göre ayarlama yapabilmeyi sağlayan ürün, daha etkili performans sergiliyor.

Ürün Detayı

1.4 L posa kapasitesi bulunan Kiwi, kalabalık ailelerin bile tek seferde kolayca meyve suyu sıkmasına yardım ediyor. Ayrıca geniş beslenme borusu sayesinde vakit kaybettirmeyen bu ürün, meyveleri ikiye bölmeye gerek kalmadan bütün şekilde atarak tüm vitaminini elde etmeye yardım ediyor. Meyvenin sertliğine göre farklı hızlarda çalıştırabileceğiniz bu ürünün, iki farklı kademesi bulunduğu gibi sarsılmaz ayakları sayesinde daha konforlu kullanım olanağı tanıyor. Paslanmaz malzemeleri sayesinde uzun yıllar kullanılabilecek bir ürün olmasının yanı sıra bütün parçaları kolayca yıkanabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Sıkma Hazne Kapasitesi:
0.5 L
Posa Kapasitesi:
1.4 L
Hız Kademesi:
2

Kullanıcı Yorumları

👤 Y* E** ”Çok memnun kaldım. Baya iyi çalışıyor ve her meyveden çok iyi miktarda suyunu çıkarıyor. Çalıştırmadan önce mutlaka kullanım talimatını okuyun. Aksi takdirde sorun yasayabilirsiniz.”

👤 M** T** ”Tam anlatıldığı gibi bir iki kere kullandım memnun kaldım satıcı aynı gün kargoladı ertesi gün elimdeydi yani gayet başarılı.”

9.8
Esra ŞEN

Karaca Maxvit 1501 Katı Meyve Sıkacağı

Artıları
 • Zirkonyum Bıçak
 • Geniş Kapasite
 • Damlama Önleyici
Eksileri
 • Sesi

Zirkonyum Bıçaklara Sahip Bir Ürün

Dayanıklı ve güçlü zirkonyum bıçaklara sahip olan Karaca Maxvit, en sert meyveleri bile kolayca sıkabiliyor.

Ürün Detayı

75 mm genişliğinde beslenme borusu sayesinde meyve ve sebzeleri parçalamadan zahmetsiz şekilde atmaya yardım eden Karaca Maxvit, 1500 W güçlü motoru sayesinde hızlı çalışıyor. Güçlü ve dayanıklı zirkonyum bıçaklara sahip olan bu ürün, tek seferde 2 litre meyve suyu çıkarabildiği gibi vitaminlerini koruyor. Şeffaf posa kabı sayesinde doluluğunu kolayca kontrol etmeye yardım eden bu ürün, damlama önleyici oluğu sayesinde tezgaha meyve suyu dökmüyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 1500W
Beslenme Borusu:
75 mm
Kapasite:
2 L
Malzeme:
Paslanmaz Çelik
Bıçak:
Zirkonyum

Kullanıcı Yorumları

👤 M** B* ”Harika tavsiye ederim verdiğin parayı hak ediyor.”

👤 F***T** ”Tek kelimeyle süper ilk havuçla denedim saniyeler sürmeden suyunu çıkardı bu fiyat aralığında efsane makine motoru çok çok hızlı.”

9.5
Esra ŞEN

Bosch MES25A0 700W Katı Meyve Sıkacağı

Artıları
 • Kapasite
 • Mikro Süzgeç
 • Damlama Önleme
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilme
Eksileri
 • Yer Kaplaması

Mikro Gözenekli Süzgeçlere Sahip Bir Ürün

Mikro gözenekleri sayesinde meyve ve sebzenin bütün suyunu sıkarak kuru posa elde etmeye yardım eden Bosch, 2 L kapasitesi sayesinde geniş aileler için son derece ideal.

Ürün Detay

73 mm beslenme ağzı sayesinde ürünleri parçalamadan bütün halinde atmaya olanak tanıyan Bosch MES25A0, mikro süzgeçleri sayesinde meyve ve sebzenin bütün suyunu sıkmayı başarıyor. 2 litrelik geniş posa haznesi sayesinde tek seferde daha fazla meyve sıkabilen bu ürün, 2 kademeli hız ayarı ile ürüne göre performans sergiliyor. Damlama önleyici sayesinde kolay kullanım sunan ürün, lastik ayakları sayesinde sarılmadan kontrolsüz çalışabiliyor. Üstelik tüm parçaları kolayca bulaşık makinesinde yıkanabilen bu ürünün kablo sarma yeri sayesinde mutfakta fazla yer kaplamıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 700W
Posa Haznesi:
2 L
Meyve Suyu Haznesi:
1.25 L
Beslenme Ağzı:
73 mm
Kablo Dolama yeri:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 V*** k* ”Gayet güzel geldi çok güzel paketlenmiş ve çok memnun kaldım çok güzel bir meyve sıkacağı.”

👤 C** G*** ”Mükemmel tavsiye ederim.”

9.5
Esra ŞEN

Arçelik K-1579 Katı Meyve Sıkacağı

Artıları
 • Güvenlik Kilidi
 • Beslenme Ağzı Genişliği
Eksileri
 • Sesi
 • Damlama Önleyici

Oldukça Profesyonel Bir Ürün

75 mm beslenme ağzı sayesinde ürünleri tek parça atmaya yardım eden Arçelik, gücü ve kapasitesi ile profesyonel meyve sıkacakları gibi performans sergiliyor.

Ürün Detayı

75 mm beslenme ağzı sayesinde meyveleri bir bütün halinde sıkabilen Arzum, 800 W gücü sayesinde oldukça hızlı çalışarak yüksek performans sergiliyor. 900 ml sürahi kapasitesi ile tek seferde bir aileye yetecek kadar meyve sıkarken çıkarılabilir posa haznesi sayesinde boşaltılıp işleme devam edilebiliyor. Ayrıca bütün parçaları bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilen bu ürün, özel temizleme fırçası sayesinde rahatlık sağlarken güvenlik kilidi sayesinde konforlu kullanılıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 800 W
Kapasite:
900 ml
Beslenme Ağzı:
75 mm
Ağırlık:
5 kg
Yükseklik:
42 cm
Derinlik:
19cm
Genişlik:
28 cm
Güvenlik kilidi:
Var
Sürahi:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 M** G** ”Çok güzel ve kaliteli, umduğumuz dan güzel çıktı Anne ve Babam için aldım çok hoşlarına gitti, kendim içinde alacağım teşekkürler.”

👤 E** K** ”Ürüne taş atsanız taşı parçalar fakat oldukça gürültülü. Eğer gürültü sizin için bir sorun değilse rahatlıkla kullanabilirsiniz.”

9.6
Esra ŞEN

Tefal Frutelia Plus Juicer Katı Meyve Sıkacağı

Artıları
 • Paslanmaz çelik
 • Hız Kademesi
 • Ergonomik Tasarım
Eksileri
 • Damlama Önleyici

Ergonomik Tasarımlı Bir Ürün

Ergonomik kolları sayesinde rahatlıkla kaldırılarak taşınabilen Tefal, güvenliği arttırdığı gibi zahmetsiz kullanım sağlıyor. Ayrıca kaymaz tabanları sayesinde bu ürün oldukça rahat kullanılıyor.

Ürün Detayı

Kompakt ve ergonomik dizaynı sayesinde fazla yer kaplamadığı gibi kollarından kolayca tutarak taşınabilen Tefal Frutelia Plus Juicer, 350 w gücüyle yüksek performans sergiliyor. Ayrıca paslanmaz çelik filtresi sayesinde daha sağlıklı meyve suyu içmeye yardım eden bu ürün, 2 farklı hız seçeneği ile tercihi kullanıcıya bırakıyor. Yüksek hıza rağmen tezgahta sabit durmasına yardım eden kaymaz ayaklara sahip bu ürünün, hep parçası kolayca temizlenebiliyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 350 W
Posa Kabı Kapasitesi:
950 ml
Filtre:
Paslanmaz Çelik
Hız Kademesi:
2

Kullanıcı Yorumları

👤 E** D** ”Küçük, derli toplu bir cihaz. Meyveleri fazla küçültmenize gerek olmuyor, bu çok iyi. Çok memnun kaldım.

👤 E** N** ”Annemler için almıştım. Çok memnun kaldılar.”

9.2
Esra ŞEN

Arnica Ekovita Plus Katı Meyve Sıkacağı

Artıları
 • Emniyet Kilidi
 • Paslanmaz Çelik
 • Gücü
Eksileri
 • Sesi
 • Yer Kaplaması

Yüksek Hıza Sahip Bir Ürün

1200 W gücü sayesinde oldukça hızlı olan Arnica, 85 mm ekstra geniş beslenme ağzı ile meyveleri tek atarak daha pratik olamaya yardım ediyor.

Ürün Detayı

Hızlı ürün arayışında olanların severek kullanacağı Arnica Ekovita Plus, 1200 W ile oldukça yüksek performans sergilerken aynı zamanda 85 mm beslenme ağzı sayesinde tek parça halinde meyve atmaya yardım ederek daha pratik iş görüyor. 2 L posa haznesi sayesinde daha fazla meyve sıkmaya olanak tanıyan ürün, özel sürahisinde dolum yaparak kolay kullanım imkanı sunuyor. Emniyet kilidi sayesinde güvenle kullanılabilen Arnica, sıçramayı önleyen paslanmaz musluk sayesinde de etrafı kirletmiyor. Arnica’nın meyve ve sebze itme aparatıyla birlikte tüm malzemeler kolayca yıkanabiliyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 1200 W
Beslenme Ağzı:
85 mm
Posa Kapasitesi:
2 L
Emniyet Kilidi:
Var
Hız Seçeneği:
2
Malzeme:
Paslanmaz Çelik

Kullanıcı Yorumları

👤 A**K** ”Bir arkadaşımda görmüştüm öyle aldım, gayet iyi.”

👤 Ferhat Ş** ”Ürünün motoru çok iyi, güzel su çıkarıyor, ama düğmeler biraz hassas.”

Katı Meyve Sıkacağı S.S.S

Katı meyve sıkacağı ile hangi meyveler sıkılır?

Sebze ve meyveleri kolayca tüketmemizi sağlayan katı meyve sıkacakları, hemen hemen her türlü ürünü kolayca sıkabiliyor. İsteğinize ve damak zevkinize bağlı olarak karışık veya tek türden ürün sıkabileceğiniz bu cihazlar özellikle meyve sevmeyen çocukların çok hoşuna gidiyor. Bu ürünlerde ise genellikle bu meyve ve sebzeler daha çok sıkılıyor:
Elma
Muz
Portakal
Kivi
Armut
Kayısı
Havuç
Maydanoz
Limon

Meyve sıkacağı alırken nelere dikkat etmeli?

Meyve sıkacakları her türden ürünün kolayca suyunu elde etmeye yardım ettiğinden motor gücü oldukça önem arz ediyor. Motor gücüne göre performans sergileyen bu ürünler, buna bağlı olarak kolayca veya zorlanarak meyve sıkabiliyor. Daha sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kapasitesi. Eğer kalabalıksanız veya meyve suyunu çok seviyorsanız tek seferde oldukça fazla ürün sıkabilen kapasitede ürün almanız kolay kullanım sağlayacaktır. Bunların dışında kapladığı alan, damlatmama özelliği ve çelik malzeme gibi özellikler, meyve sıkacağı alınırken dikkat edilmesi gereken durumlardır.

Katı meyve sıkacağı kaç watt?

Günümüzde birçok marka ve modelde katı meyve sıkacağı bulmak oldukça kolay. Model ve marka değiştikçe ürünlerin watt değeri de değiştiğinden 500 den 1000 W ve üstüne kadar katı meyve sıkacağı bulmak kolaylaşıyor. Yüksek verim almak için dikkat edilmesi gereken değer ise 500 Watt’ın altında olmaması. Çünkü watt değeri düştükçe ürünlerin performansı da aynı şekilde düşüyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

3 YORUMLAR

 1. Arçelik K-1579 Katı Meyve Sıkacağı bu meyve sıkacağından evimde var harika bir ürün herkese tavsiye ederim elma armut portakal havuç hiç fark etmez ortadan ikiye kesin içine atın plastik tokmağı ile bastırın hepsi bu o kadar güzel sıkıyor ki geriye kalan parçalar talaş olarak haznesine doluyor sonrasında dolmadan dökersiniz. Birde size bir tüyo vereyim diyelim ki havuç suyu içmek için sıktığınız havucun suyuna 1 çay kaşığı zeytin yağı karıştırın öyle için bu karışım havuçtaki a vitaminini daha çok ortaya çıkaracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz