Bulunduğu ortamın havasını temizleyerek nemi kontrol altına almaya fayda sağlayan hava temizleyici cihazlar günümüzde neredeyse her evde kullanılıyor. Hayvan beslenen evlerden bebek odalarına, astım hastalarından tutun da koku hassasiyeti olanlara kadar pek çok kişi yaşam alanlarında hava temizleyicilerin bulunmasını tercih ediyor.

Peki, bu kadar yaygın kullanılan hava temizleme cihazlarının kullanıcı için sağladığı avantajları biliyor musunuz? Gelin bu sorunun yanıtına birlikte göz atalım.

SıraModelHepa FiltreSYblog Puanı
1Xiaomi Mi Air Purifier 3HVar10/9.8
2Dyson Pure Cool MeVar10/9.9
3UFO O2Var10/9.5
4Dyson Purifier CoolVar10/9.8
5Daikin Mc70lYok10/9.3
6Winix Zero CompactYok10/9.2
7Philips AC1215/10Var10/9.6
8Samsung AX34R3020WWYok10/9.3
9Electrolux PUREA9Var10/9.4
10Xiaomi Mi Air Purifier 2hVar10/9.1
11Jimmy Ap36Var10/9.2
12Philips AMF220/15Var10/9.5
13Leitz TruSens Z-2000Var10/9.3
14Mia Air CompactVar10/9.1
15Xiaomi Air Purifier 3cVar10/9.6
Hava Temizleyici Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 15 Hava Temizleyici Modeli

Ev tipi diye sınıflandırılan hava temizleme cihazlarına yer verdiğimiz öneri listemizde kullanıcı memnuniyeti açısından en popüler marka ve modellere ait bilgileri bulabilirsiniz. Piyasanın en iyi hava temizleyici modellerini sizler için ayrıntılı bir şekilde inceledik. İşte hava temizleyici tavsiye ve önerileri.

İşte 2022 yılının en iyi hava temizleyici modelleri:

1. Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Hepa filtresine sahip olan model, kullanıcılara büyük oranda güven aşılıyor. OLED dokunmatik ekranı kullanım kolaylığı sağlıyor. Mikro parçacıkların %99,97’sini yakalar. Küçük ve verimli bir yapıya sahip olan ürünü evinizin her noktasında kullanabilirsiniz.

Artıları
 • Düşük Ses Seviyesi
 • Enerji Tasarruflu
 • Kompakt Tasarım
Eksileri
 • Isıtma Soğutma Yok
 • Nemlendirme Yok

Temiz Hava ile Pozitif Enerji

Sahip olduğu uygulaması ile kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Sessiz ve enerji tasarrufu sağlayan model, günün 24 saati çalışabilmektedir.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 40 Metrekare
Maksimum Hava Akımı:
130 m³/saat
Hepa Filtre:
Var
OLED Ekran:
Var
Güç Tüketimi:
Belirtilmemiş
Ses Seviyesi:
33 dB
Ağırlık:
5.5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Yusuf** T**; “Hangi odada denersek deneyelim, o odanın havasını değiştiriyor, fresh hale getiriyor. Toza alerjisi olanlar düşünmeden alsın. Farkı hissedeceksiniz.”

👤 Ç** B**; “Ürün düzgün çalışıyor. Toz alerjisi olanlar ve evde kedi, köpek bakanlar için faydalı olur. Deodorant sıkınca örneğin hemen devreye giriyor. Uyku modu 32 dB civarında.

2. Dyson Pure Cool Me Kişisel Hava Temizleme Fanı

Aktif karbon ve cam Hepa filtresi ile havadaki tozları ve gazları kısa süre içerisinde hapseder. Döner başlığı sayesinde hava akımını dilediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz. 70 derecelik açı ile dönerek bulunduğunuz alanın havasını tamamen temizler. Aynı zamanda geceleri 15 dakika ile 9 saat arası çalışacak şekilde uyku modunu ayarlayabilirsiniz.

9.9
Eray Yetim
Dyson Pure Cool Me Kişisel Hava Temizleme Fanı
Artıları
 • Odaklı, Kişiye Özel Hava Temizleme
 • HEPA Filtre
 • Hava Akım Kontrolü
 • Uyku Modu
Eksileri
 • Nemlendirme Yok

Güvenilir ve Yüksek Performans

Sahip olduğu filtreler sayesinde havada bulunan zararlı partiküllerin temizlenmesine yardımcı olur. İhtiyacınız olan her an temizlenmiş hava ile serinleyebilirsiniz.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 40 Metrekare
Maksimum Hava Akımı:
925.2 m³/saat
Hepa Filtre:
Var
OLED Ekran:
Yok
Güç Tüketimi:
Belirtilmemiş
Ses Seviyesi:
59 dB
Ağırlık:
2.7 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Ç** B**; “Sessiz ve faydalı bir ürün. Odanın hava kalitesi hemen fark etti. Oğlumuzun kronik bronşiyoliti nüksetmedi.”

👤 P** Y**; “Bugüne kadar yaptığım en yerinde alışveriş şiddetle tavsiye ederim çok memnunuz evinize inanılmaz bir ferahlık ve temizlik getiriyor. Teşekkürler Dyson.”

3. UFO O2 Beyaz Hava Temizleme Cihazı

Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen cihaz LCD paneliyle ergonomik yapısı olduğunu kanıtlıyor. İçerisindeki Hepa filtresi, en ufak partikülleri dahi yakalamasına yardımcı olur. Havada bulunan zararlı gazları ve tozları kısa süre içerisinde yakalar. Cihazın arka kısmında koku haznesi bulunmaktadır. İstenilen kokuyu oraya ekleyebilirsiniz. Odanızın koku aromasını dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

9.5
Eray Yetim
UFO O2 Beyaz Hava Temizleme Cihazı
Artıları
 • Sinek Kovucu Özelliği
 • Sıcaklık Göstergesi
 • Uzaktan Kumanda Kontrol
Eksileri
 • Isıtma-Soğutma Yok

Taze ve Hijyenik Oksijenle Tanışın

Bulunduğu konum içerisinde yüksek negatif iyon konsantrasyonu oluşturarak havayı tazelemektedir. Sağlıklı ve zinde bir yaşam için evinizin havasını tamamen temizler.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 40 Metrekare
Maksimum Hava Akımı:
120 m³/saat
Hepa Filtre:
Var
OLED Ekran:
Yok
Güç Tüketimi:
55 W
Ses Seviyesi:
35 dB
Ağırlık:
2.7 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 T** T**; “Mükemmel kesinlikle tavsiye ediyorum. Kumandasının jelatinine kadar her şey çok güzel düşünülmüş. Evin havasını geldiği gibi değiştirdi. Çokta şık bir görüntüsü var. Koku olayı da çok güzel bir ayrıntı. Üstelik pazar sipariş verdim salı günü geldi.”

👤 E** A**; “Olağanüstü bir hava temizleyici bu özellikler bu fiyata inanılmaz yaygın servis ağı en büyük tercih sebebim filtreleri kolay bulmak en istediğim şey yani bu cihaz alınır.”

4. Dyson Purifier Cool Hava Temizleme Fanı

Uyku modu bulunan Dyson Purifier Cool gece boyunca hijyenik ortamda uyumanızı sağlıyor. Özellikle astım hastalarının tercih ettiği bu ürün hem gece hem de gündüz daha rahat nefes almalarına yardımcı oluyor. Ortamda bulunan pis havayı veya partikülleri tespit ederek bilgi veren bu ürün Air Multipler teknolojisi sayesinde 1 saniyede 290 litrelik havayı temizleyerek rakiplerine oranla üstün performans gösteriyor. 360 derece dönebilen özelliğe sahip olan bu ürünün aynı zamanda odaklanmış ayarı sayesinde tek bir yere hava akışı sağlayabilirsiniz.

9.8
Eray Yetim
Dyson Purifier Cool Hava Temizleme Fanı
Artıları
 • 360 Derece Dönebilme
 • Hepa Filtre
 • Antibakteriyel
 • Geniş Metrekare Alanı
Eksileri
 • Nemlendirme
 • Soğutma ısıtma Özelliği

1 Saniyede 290 Litrelik Havayı Temizliyor

Air Multipler teknolojisi sayesinde 1 saniyede 290 litrelik havayı temizleyebilen Dyson Purifier Cool uzaktan kumandası ile kolayca komut verilebiliyor. 360 derece dönebilme özelliği sayesinde havayı eşit derecede yayan bu ürün hepa filtresi sayesinde de daha hijyenik ortam sunuyor.

Özellikleri

Oda Boyutu: 81 metrekare
Güç:
40 W
Ses Seviyesi:
42.3 dB
Ağırlık:
5.71

Kullanıcı Yorumları

👤 D*** E*** ”Ürün güzel ve app uygulaması da kullanıcı dostu.”

👤 Ü** Y** ”Mükemmel bir ürün, kullanıldığında kokuyu da havayı da temizliyor. Alerjik astımım var, evde artık daha rahat nefes alıyorum. Astım hastalarının almasını tavsiye ederim.”

5. Daikin Mc70l Hava Temizleme Cihazı

Bu cihaz sayesinde hava uçuşan bakteri ve virüslerden de kurtularak sağlıklı nefes almaya hemen başlayabilirsiniz. Düşük ses seviyesi, uzaktan kumanda ile kontrol ve uyku modu cihazı çekici kılan diğer niteliklerden bazılarıdır.

9.3
Eray Yetim
Daikin Mc70l Hava Temizleme Cihazı
Artıları
 • Çocuk Kilidi
 • Koku Giderme
 • Plazma İyonlaştırıcı
Eksileri
 • Dijital Gösterge Yok

Altı Katmanlı Filtre Sistemi

Daikin tarafından satışa sunulan hava temizleme cihazı özellikle alerji ve astım gibi hastalıklara zemin yaratan havadaki toz parçacıklarını ve ayrıca çiçek polenleri yakalayarak yok ediyor.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 46 Metrekare
Maksimum Hava Akımı:
420 m³/saat
Hepa Filtre:
Yok
OLED Ekran:
Yok
Güç Tüketimi:
16 W
Ses Seviyesi:
16 dB
Ağırlık:
8.5 kg
Zamanlayıcı:
Var
Uyku Modu:
Var
Çocuk Kilidi:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 S** R**; “Gerçekten çok memnun kaldım. Alerji için yıllardır devamlı kullandığım spreylerimi artık neredeyse hiç kullanmıyorum. Kızımın da sebepsiz hapşırıkları kesildi. Evde yemek vs. kokusunu da anında algılayıp birkaç dakika içinde yok ediyor. Temizliği çok kolay. Korona zamanlarında içimiz rahat etti. Artık bu tarz aletlere hep ihtiyacımız olacak gibi. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.”

👤 M** E**; “Uzun arşatırmalar sonucu bu ürün de karar kıldım. Marka zaten bu konunun uzmanı, kullandıkça ne kadar doğru bir karar verdiğimi gördüm, muyluyum. Araba parçasından, ütüye, tv’den fön makinesine kadar üretim yapan markalardan uzak durun, Ürün uzmanından alınır.”

6. Winix Zero Compact Hava Temizleme Cihazı

Plasmawave teknolojisi, havadaki diğer zararlı maddeleri nötralize eder. Uçucu organik kimyasalları filtreler, kötü kokuları giderir. Aynı zamanda mekan içerisindeki ince tozları (PM2.5), alerjenleri, polenleri, evcil hayvan kepekleri, deri döküntüleri ve duman gibi havaya zarar verebilecek tüm etkenleri ortadan kaldırır.

9.2
Eray Yetim
Winix Zero Compact Hava Temizleme Cihazı
Artıları
 • Uyku Modu
 • Zamanlayıcı
 • Dijital Gösterge
Eksileri
 • Uzaktan Kumanda Yok

Sağlıklı Yaşam İçin Kaliteli Adres

Üstün hava temizleme teknolojisiyle hijyen dolu bir ortam sağlayan model, en çok satanlar listesinde yer alıyor. 4 aşamalı filtresi bulunan cihaz, havadaki en küçük partikülleri ortadan kaldırır.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 50 Metrekare
Maksimum Hava Akımı:
420 m³/saat
Karbon Filtre:
Var
Dijital Ekran:
Var
Güç Tüketimi:
55 W
Ağırlık:
3.1 kg
Zamanlayıcı:
Var
Uyku Modu:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 A** O**; “Çok ağır alerji ilaçları içiyordum. Havalandırmayı aldıktan sonra ilaç ile vedalaştım. Kedi alerjinız var ise mutlaka almalısınız, hayat kalitem yükseldi, tam bir fiyat performans ürünü.”

👤 M** D**; “İlk bir saatte bile havanın değiştiğini fark ettik. Kararsız kalmıştım işe yarar mı acaba diye ama şu an iyi ki diyorum. Sanırım birkaç gün kullandıktan sonra daha da belli olur faydası.”

7. Philips AC1215/10 Hava Temizleme Cihazı

Sağlıklı hava koruma uyarısıyla filtrenizin değiştirilme zamanı geldiğini size bildirebiliyor. Eğer fitreniz zamanında değiştirilmez ise makine çalışmaz. Böylece havanızın daima sağlıklı kalmasına katkıda bulunur. Zararlı gazların yanı sıra gözle görülemeyen tozları da kendi içerisinde hapseder.

9.6
Eray Yetim
Philips AC1215/10 Hava Temizleme Cihazı
Artıları
 • Çocuk Kilidi
 • Uyku Modu
 • Hava Kalitesi Ölçme
Eksileri
 • Uzaktan Kumanda Yok

Temiz Hava ile Güne Enerji Dolu Başlayın

Gerçek zamanlı hava kalitesi bildirimi yapabilmektedir. Uykunuz boyunca sessiz bir şekilde çalışabilir. Geliştirilmiş NanoProtect filre teknolojisiyle çok yönlü koruma sağlar.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 63 Metrekare
Maksimum Hava Akımı:
270 m³/saat
Hepa Filtre:
Var
Dijital Ekran:
Var
Güç Tüketimi:
50 W
Ses Seviyesi:
32 dB
Ağırlık:
5.3 kg
Zamanlayıcı:
Var
Uyku Modu:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 A** O**; “Çok iyi bir urun aldığımızdan beri çocuğumun ne burun tıkanıklığı ne de öksürüğü kaldı kesinlikle deneyin.”

👤 Y** Ç**; “Aradığım gibi çıktı havadaki tozu, kılı, tüyü güzel çekiyor üç filtreli olması güzel ortadaki filtreyi değiştiriyorsunuz bir süre sonra tabi Buda kirlenmeye bağlı benim işimi görüyor kısacası teşekkürler.”

8. Samsung AX34R3020WW Hava Temizleme Cihazı

Sensörleri sayesinde toz miktarını gerçek zamanlı olarak kullanıcıya bildirmektedir. Havanın ne kadar temiz olduğunu LED ekranından öğrenebilirsiniz. Polen gibi havadaki büyük yoz partiküllerini toplar ve kötü kokuları anında giderir. Çocuklar tarafından kullanılmasını engelleyecek özel kilit sistemi de bulunmaktadır.

9.3
Eray Yetim
Samsung AX34R3020WW Hava Temizleme Cihazı
Artıları
 • Çocuk Kilidi
 • Kodu Giderme
 • Toz Sensörü
Eksileri
 • Zamanlayıcı Yok

Toz Seviyesi Göstergeli Samsung Hava Temizleyici

Kullanışlı ve güçlü bir hava temizleyicisidir. Evinizin her noktasında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 3 adımdan oluşan temizleme filtresi kullanıcılara büyük oranda güven veriyor.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 34 Metrekare
Hepa Filtre:
Yok
Dijital Ekran:
Var
Güç Tüketimi:
30 W
Ses Seviyesi:
45 dB
Ağırlık:
8.2 kg
Zamanlayıcı:
Yok
Uyku Modu:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 M** Ö**; “35 metrekarelik salonumda ve 15 metrekarelik yatak odamda kullanıyorum, her iki ortamda da hava kalitesini hissedilir şekilde iyileştiriyor. Uyku modunda sıfır ses çıkarttığı için yatak odasında kullanımı çok rahat.”

👤 E** K**; “Sessiz. Beklediğimden göründüğünden çok büyük ciddi bir cihaz. Fiyat/performans çok iyi bence. Filtre fiyatları bilmeden aldım sadece.”

9. Electrolux PUREA9 PA91-404DG Hava Temizleyici

Yaşam alanınızın kalitesini yükselterek yaptığı çalışmayı size raporlayabilen bu hava temizleme cihazı, AirSurround Sistemi ile temiz havayı spiral şekilde 3 kat daha güçlü bir şekilde odanın içinde dolaştırıyor. İhtiyaca göre hava temizliği sağlar. Ortamınıza göre değişen ihtiyaçlarınız doğrultusunda çalışabilmektedir. Eşsiz PureSense sistemi iç mekandaki kirlilik seviyesini sürekli olarak kontrol eder. Kullanıcı odaklı çalışan model, 5 kademeden oluşan filtrasyon sistemine de sahiptir. Daha temiz ve hijyenik havanın tadını bu cihazla çıkartabilirsiniz.

9.4
Eray Yetim
Electrolux PUREA9 PA91-404DG Hava Temizleyici
Artıları
 • Hepa Filtre
 • Uyku Modu
 • Filtre Değişim Uyarısı
 • Işık Sensörü
 • Sessiz Çalışma
 • Wifi Bağlantısı
Eksileri
 • Zamanlayıcı Yok

Kaliteli Hizmet, Ultra Performans

360° filtre ve 5 farklı programda kişiselleştirilebilen Electrolux hava temizleyici ortamı takip ederek gereken filtrelemeyi yapar. Piyasanın en iyi hava temizleyici modellerinden bir tanesidir.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 92 Metrekare
Hepa Filtre:
Var
Dijital Ekran:
Var
Güç Tüketimi:
28 W
Ses Seviyesi:
17 dB
Koku Giderme:
Var
Ağırlık:
7.9 kg
Zamanlayıcı:
Yok
Uyku Modu:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 T** S**; “Müthiş. Mesela sprey deodorant sıktın diyelim hemen algılıyor ve hızını arttırıyor. Alerjisi olanlar için harika bir alet.”

👤 M** Ö**; “Öncelikle tasarım olarak çok şık ve malzeme kalitesi olarak çok iyi bir hissiyatı var. 360 derece hava akışı olması benim tercihimde önemli bir rol oynadı. Evdeki havanın durumuna ögre otomatik fan ayarı veya manuel fan ayarı yapılabiliyor. Electrolux Wellbeing uygulaması üzerinden kontrol sağlanabiliyor ve geçmiş verilere erişilebiliyor. En yüksek performansta 46dB ses düzeyine çıkıyor ki klimalardan bile çok daha sessiz. Harika bir ürün olduğunu düşünüyorum. Evde herkes çok memnun.”

10. Xiaomi Mi Air Purifier 2h Akıllı Hava Temizleyici

Ortamda bulunan en küçük partikülleri yakalayarak temiz hava imkanı sunar. Üç katmandan oluşan filtresinde ilk katmanında görülebilecek toz tanelerini toplar. Diğer katmanlarda ise gözle görülemeyen ve zararlı partikülleri toplamaktadır. Özellikle evcil hayvanı olanlar için ideal bir ürün diyebiliriz. Koku giderme, nem, sıcaklık ve TVOC gibi sensörleri bulunan cihaz, günümüzde en çok satanlar listesinde bulunmaktadır.

9.1
Eray Yetim
Xiaomi Mi Air Purifier 2h Akıllı Hava Temizleyici
Artıları
 • Hava Kalitesi Ölçme
 • Nem Sensörü
 • HEPA Filtre
 • Ultra Sessiz
 • Sıcaklık Sensörü
 • Mi Home Uygulaması
Eksileri
 • Uzaktan Kumanda Yok

Ultra Sessiz ve Etkili Xiaomi Mi Air Purifier 2h

Uzaktan kontrol ve gerçek zamanlı hava izleme özelliği sayesinde cihazınızı kontrol ederek istediğiniz ortamı yaratabilirsiniz. Düşük enerji sarfiyatı ile öne çıkan ve uyurken bile sizi rahatsız etmeyecek ses seviyesiyle iddialı olan Xiaomi hava temizleyici kullanıcıları tarafından da yüksek puanlarla oylanıyor.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 37 Metrekare
Hepa Filtre:
Var
Dijital Ekran:
Var
Güç Tüketimi:
30 W
Ses Seviyesi:
1 dB
Koku Giderme:
Var
Ağırlık:
5.2 kg
Zamanlayıcı:
Yok
Uyku Modu:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 S** İ**; “Alerjik astım olan eşim geceleri hapşırık ve öksürükten uyuyamıyordu. Uzun araştırmalarım sonrasında bu ürün kalite-maliyet anlamında diğerlerinin önüne geçti. Kurulumu çok kolay. Haftalardır gece uyku problemi yaşayan eşim 3 gecedir inanılmaz bir şekilde rahat uyuyabildi. Beklediğimizden çok daha iyi çıktı.”

👤 Burak Karadan; “Haritalama özelliği yok ama tam bir fiyat performans ürünü. Kesinlikle işinizi görüyor. 👍🏼”

11. Jimmy Ap36 Air Purifier Akıllı Hava Temizleyici AP36

Somke, akıllı ve sessiz olmak üzere üç farklı modda çalışabilmektedir. Yenilikçi formaldehit ayrıştırma teknolojisi, havayı anında temizler. Kötü kokuları kısa süre içerisinde algılar ve uyarılarda bulunur. Sessiz çalışabilme yeteneğine sahip cihaz, enerji tasarrufu yapabilme niteliğini de barındırmaktadır.

9.2
Eray Yetim
Jimmy Ap36 Air Purifier Akıllı Hava Temizleyici AP36
Artıları
 • Hava Kalitesi Ölçme
 • Işık Sensörü
 • HEPA Filtre
 • Uyku Modu
Eksileri
 • Uzaktan Kumanda Yok

En Çok Satan Hava Temizleyici Modellerinden Biri

Tozu, dumanı ve poleni kısa süre içerisinde havadan temizler. Özellikle alerjisi olanlar için ideal bir cihazdır. Hassas toz sensörü sayesinde hava kalitesini sizle kısa süre içerisinde bildirir.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 36 Metrekare
Hepa Filtre:
Var
Dijital Ekran:
Var
Güç Tüketimi:
50 W
Ses Seviyesi:
61 dB
Koku Giderme:
Var
Ağırlık:
5.9 kg
Zamanlayıcı:
Yok
Uyku Modu:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 N** N**; “Zaten bir süredir Türkiye’ye gelişini beklediğim bir üründü. Çok memnunum şu anda. Kur bu kadar dalgalıyken tahmin ettiğimden daha düşük bir fiyata satılıyor. Bunun için de satıcıya ayrıca teşekkür ederim. İlk izlenimim oldukça iyi, zaten bildiğim bir ürün. Almayı düşünenlere tavsiye ederim.”

👤 S** İ**; “Babam çok sigara içtiği için tavsiye üzerine aldım. Kendi odamda kullanıyorum rahat bir his veriyor. Gayet başarılı bir ürün. Hızlı kargo olduğunu ayrıca belirtmek istiyorum.”

12. Philips AMF220/15 3’ü 1 Arada Hava Temizleyici

Uzaktan kumandası sayesinde oturduğunuz yerden kalkamadan komut verebileceğiniz Philips AMF220/15 tasarımıyla dikkat çekiyor. 3 hız ayarı bulunan bu ürün hem hava temizleyici hem fan hem de ısıtıcı olarak çalışabiliyor. Bu sayede ortamın ihtiyacına göre ayarlayabileceğiniz bu ürün konforlu bir ortam yaratıyor. Işık kontrolü ve uyku modu bulunan ürünün 3 katmanlı filtreleme özelliği sayesinde ortamda bulunan partikülleri kendi içine hapsederek temiz havayı dışarı veriyor.

9.5
Eray Yetim
Philips AMF220/15 3’ü 1 Arada Hava Temizleyici
Artıları
 • 3 Farklı Özellik Olması
 • Uyku Modu
 • 360 Derece Salınım
Eksileri
 • Nemlendirme

Üç Özelliği Bir Arada Barındıran Bir Ürün

Hem hava temizleyici hem fan hem de ısıtıcı olabilen bu çok fonksiyonlu Philips AMF220/15 360 derece dönme özelliği sayesinde her yere eşit şekilde iletim sağlıyor. 42 metrekare alana kadar ortamı temizleyebilen bu ürün hepa ve aktif karbon filtreleri içeriyor.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 42 Metrekare
Hepa Filtre:
Var
Güç Tüketimi:
1250 – 1500 – 2200 W
Ses Seviyesi:
47- 61 dB
Ağırlık:
4,9 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 H*** Y*** ”Ürünün hava temizleme ve ısıtma özelliğini kullanabildim. İkisi de çok başarılı. Başka markanın sadece hava temizleme özelliği olan cihazı vardı, ondan çok daha iyi havayı temizliyor. Isınma için bebek odasında ekstra da 9 dilim yağlı radyatör vardı ondanda birinci modunda bile kat kat daha iyi ısıtıyor. Bu anlamda hem daha az enerji harcıyor hem de hava temizleme ve ısınma problemini çözüyor tavsiye ederim kesinlikle. Tek eksiği telefondan uygulama üzerinden yönetilememesi, kumanda ile işimizi hallediyoruz, telefondan yönetilebilme özelliği de olsa çok daha iyi olurdu.”

👤 B*** A**** ”Isıtıcı olarak kullanıyorum 3 dakikada tüm odayı ısıtıyor çok memnunum soğutucu özelliği de çok iyi özellikle bebeği olan evlerde çok işe yarıyor.”

13. Leitz TruSens Z-2000 SensorPod

Hayvan tüylerini, tozlarını, kötü kokuları içine hapseden Leitz TruSens özellikle astım hastalarının tercih ettiği ürünlerin başında geliyor. 360 derece filtreleme sistemine sahip olan bu ürün uzaktan kumanda teknolojisi sayesinde kolayca kullanılabiliyor. Odanın sürekli hava kalitesini ölçerek ekranında gösteren bu ürün kirli havayı tespit ederek hemen temizleyebiliyor. Havayı iki akışa böldüğünden temiz havanın her yere kolayca erişim sağlamasına yardım eden ürün ultraviyole ışınları sayesinde ortamda bulunan bakterileri yok ediyor. Hepa filtreye sahip olan bu ürün 35 metrekare alanı temizleyebiliyor.

9.3
Eray Yetim
Leitz TruSens Z-2000 SensorPod Hava Performansı Monitörlü Hava Temizleyici
Artıları
 • 360 Hava Girişi
 • Hepa Filtre
 • Kirlilik Algılama
 • Ultraviyole Işınları
Eksileri
 • Isıtma Soğutma Yok

Hava Kirini Algılayan Bir Ürün

Havanın kirini otomatik olarak algılayan Leitz TruSens temiz havayı iki akışa bölerek her yere eşit olarak dağıtıyor. LED ışıklı göstergesi ile havanın durumunu ileten bu ürün ortamda bulunan bakterileri yok ediyor.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 35 Metrekare
Hepa Filtre:
Var
Güç Tüketimi:
240 W
Gece Modu:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 M** Ç* ”Whisper (fısıltı) modunda sessizce işini eksiksiz yapması çok hoşuma gitti. İstenilen odaya kolayca götürebilmesi de harika. Görüntüsü çok hoş. Bir günde bile burun tıkanıklığımda ciddi azalma oldu. Çok beğendim.”

👤 Nurten D ”Çok başarılı, baş ağrılarım bitti. Teşekkürler.”

14. Mia Air Compact Hava Temizleyici

50 watt gücünde enerji tüketen Mia Air Compact hepa filtreleri sayesinde havada bulunan partikülleri içine çekerek %99,99 oranında ortam temizliği sağlıyor. 3 farklı seviyede çalışabilen bu ürün 15 dakika aralıklarla 60 dakika ayarlama sağlamaya yardımcı oluyor. Ayrıca çevre dostu olan bu ürün CE güvenlik sertifikasına sahip. Tüm bunların yanı sıra 25 metrekare alanı kolayca temizleyebilen bu ürün saatte 3 kere hava temizliği yapıyor.

Artıları
 • Hepa Filtre
 • Saatte 3 kez temizleme
 • Zamanlayıcı
Eksileri
 • Soğutma Isıtma Özelliği

Saatte 3 Kez Ortamı Temizleme Özelliğine Sahip

Saatte 3 kez ortamı temizleyebilen Mia Air Compact daha kaliteli ortamda bulunmanızı sağlıyor. 3 farklı seviyede çalışabilen bu ürün zaman ayarı sayesinde kolaylık sunuyor.

Özellikleri

Ağırlığı: 6.5 kg
Boyutları:
53 x 32 x 21 cm
Enerji Tüketimi:
50 W
Ses seviyesi:
65 dB
Hepa Filtre:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 M** K** ”Odamda fazlaca toz vardı koku da vardı gece kapı kapalı olunca aşırı kokuyordu havasızlık o yüzden aldım çok iyi bir ürün işe yarıyor cidden.”

👤 E*** M** ”Kesinlikle tavsiye ediyoruz, inanılmaz, ihtiyacı olan hiç düşünmeden alabilir. Biz çok düşünüp araştırıp aldık, çok memnunuz.”

15. Xiaomi Air Purifier 3c Hava Temizleyici

40 metrekare alanı etli şekilde temizleyen Xiaomi Air Purifier 3c saatte 320 metreküp temiz hava salınımı veriyor. Havayı eşit derecede salan bu ürün gece modu sayesinde uykuda rahatsız etmeyecek ses seviyesinde çalışarak gece boyu temiz hava almanızı sağlıyor. Ayrıca otomatik modu da bulunan ürün havanın kalitesini ölçerek otomatik olarak temizleyebiliyor.

Wifi bağlantısı da bulunan ürüne mobil uygulama, Google Asistan ve Amozon Alexa ile kolayca komut verilebiliyor. Hepa filtresi sayesinde havada bulunan tüy, saç ve toz gibi partikülleri içine hapsettiği gibi bakterileri de öldürerek daha hijyenik bir ortam sunuyor.

9.6
Eray Yetim
Xiaomi Air Purifier 3c Hava Temizleyici
Artıları
 • Hepa Filtre
 • Wi-Fi Özelliği
 • Akıllı Kontrol
Eksileri
 • Nemlendirme

Eşit Hava Akışı Sağlayan Bir Ürün

Hava akışı ızgaraları sayesinde ortama eşit hava sağlayan Xiaomi Air Purifier 3c Hava Temizleyici gece modunda düşük ses seviyesinde çalıştığından uykuyu bölmüyor. Google Asistan, Amazon Alexa ve Mi Home ile kolayca komut verebileceğiniz bu ürün şık görünümüyle ortama farklı hava katıyor.

Özellikleri

İdeal Oda Boyutu: 40 Metrekare
Hepa Filtre:
Var
Renk
:
Beyaz

Kullanıcı Yorumları

👤 Ü**** S**** ”Evde 3 kedi var ve astımlı var. Sonuç muazzam nem dengeliyor. Deliksiz uyku veriyor. Kedilere bile uyku veriyor. Ayrıca yaz dönemlerinde serinlik de veriyor. Muazzam bir ekipman fiyat ve performans özelliklerine göre bulunmaz bir ekipman.”

👤 E**** Ç*** ”Son 1 yıl içerisinde sayısız ürün almış biri olarak, bunun kadar memnun kaldığım başka bir teknolojik ürün yok. 4ncüyü aldım. Kesinlikle odanız 20-30m2 aşmıyorsa ve dumanın her türlüsünü tüketiyorsanız ciddi anlamda fayda sağlayacak :)”


Hava Temizleyici Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hava Temizleyici Cihazı Faydalı mı?

Hava temizleyici cihazlar ortamdaki havanın kalitesini artırırken, havada bulunan mikrop ve bakteri gibi zararlıların ortamdan yok edilmesini sağladığı için enfeksiyon ve hastalık oluşma riskini azaltıyor. Ortamdaki hayvan tüyü ve dökülen partikülleri yakalayarak ortamdan arındırıyor. Odanın havasının temizleyerek daha konforlu bir uyku ortamı aracılığıyla uyku kalitesini yükseltiyor.

Hava Temizleme Cihazı Toz Toplar mı?

Hava temizleme cihazları havadaki gözle görülemeyen tozları toplayabilmektedir. Toz partiküllerini de ortamdan toplayarak evinizin daha uzun süre temiz kalmasına yardımcı olur. Daha sık olarak mutfaklarda ve buzdolaplarında kullanımı tercih edilen Ozon hava temizleyici faydaları arasında ek olarak kullanım suyunu ozonlamak ve buzdolabındaki kokuları azaltmak da sayılabilir.

Hava Temizleyici Hepa Filtre Ne İşe Yarar?

Hepa filtreli olan hava temizleyiciler ortamdaki küf tehdidini ortadan kaldırarak sağlıklı koşullarda yaşam imkanı sağlar. Alerjiye neden olan hava şartlarını düzelterek alerji ve astım gibi rahatsızlıkları bulunan kişilerin sağlıklı solunum yapmasını sağlarken alerjinin oluşmasına da engel oluyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz