Nem alma cihazları, evde oluşan fazla nemi kısa sürede ortadan kaldırır. Nemi çok fazla olan evlerde çoğunlukla küf, mantar gibi sağlığa olumsuz etkiler bırakan unsurlarla karşılaşılır. Bu cihazlar bu etkilerden sizi etkili bir şekilde korur. Nem alma cihazları, ortamdaki kötü, bakterili havayı alarak daha temiz ve ferah bir hava ile sizleri buluşturur. Gün içerisinde havalandırma yapmaya zamanınız yoksa bu cihazlara mutlaka bakmalısınız. İşte en iyi 10 nem alma cihazını sizler için listeledik.

SıraModelFan HızıSYblog Puanı
1TROTEC TTK 28 EYok10/9.9
2Trotec Ttk 95 E2 Kademeli10/9.8
3Ebac 3850E2 Kademeli10/9.7
4Philips AC1215/103 Kademeli10/9.8
5Technowell Thd-202 Kademeli10/9.6
6Sakuraa 2500MLYok10/9.7
7Olefini Ol22-271EaYok10/9.7
8UFO O23 Kademeli10/9.8
9Philips AMF220/154 Kademeli10/9.8
10Vestel VHT-4024 Kademeli10/9.7
Nem Alma Cihazı Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi Nem Alma Cihazı Tavsiyesi

Astım, lejyoner ve romatizma gibi hastalıklara sebep olan sağlığa zararlı küf, mantar gibi unsurları alıp götürecek; daha sağlıklı bir yaşamla sizleri buluşturacak en iyi 10 nem alma cihazı derledik. İşte en iyi nem alma cihazları…

9.9
Burak ÖNDER

TROTEC TTK 28 E 10 lt/gün Ev Tipi Nem Alma Cihazı

Artıları
 • Az yer kaplar
 • Sağlıklı
Eksileri
 • Fiyat

Yerden Tasarruf Sağlar

Küçük hacmi sayesinde az yer kaplayan Trotec TTK nem alma cihazı, en küçük odalarda bile yerden tasarruf sağlar. Evdeki rutubet oranını sıfıra indirip, sağlıklı bir nem oranı sunar.

Ürün Detayı

Higrostat sayesinde kontrollü nem alma özelliğiyle %40 %50 %60 arası bir nem değerine sahip olan Trotec TTK nem alma cihazı, en beğenilen nem alma cihazlarının başında geliyor. İstenen nem oranına sahip olduğunda enerji tasarrufu özelliği ile otomatik kapanır. Hava filtresi sayesinde daha işlevsel bir kullanım sunar.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 10 l/24 saat
Çevre koşulları (nem):
35 ila %85 bağıl nem.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** b** “Ürün zamanında sorunsuz bir şekilde geldi. Evimizin havasını değiştirdi. İlk başlarda inanamadık ama gördükçe evden çıkan suları hayret ile izledik.”

👤 M** c** “Ev tozuna alerjim var. Havadaki alerjenlerin %50 nem oranının üzerinde hızla arttıklarını öğrendiğimde bir cihaz almaya karar verdim, ve bu ürünle karşılaştım.”

9.8
Burak ÖNDER

Trotec Nem Alma Cihazı Ttk 95 E + Nem ve Sıcaklık Ölçer BZ05

Artıları
 • Nem ve sıcaklık ölçme
 • Kaliteli
Eksileri
 • Renk

Kuru Tutuyor

Yüksek teknolojisi sayesinde bir günde evdeki tüm fazla nemi alma özelliği olan Trotec TTK 95 E, küf ve rutubeti en alt seviyelere indiriyor.

Ürün Detayı

Anlık oda içerisindeki nemi ve sıcaklığı ölçen termostatı okunaklı dijital ekranında görünüyor. Trotec nem alma cihazı, 2 kademeli fanı ile çamaşırları kolayca kurutabiliyor. Swing fonksiyonu sayesinde eşit hava dağılımı ile odaya ferahlık vermesinin yanında, gerekli değere ulaşıldığında otomatik kapanan bu cihaz, dijital ekranı sayesinde kapansa bile sıcaklık ve nem derecelerini gösteriyor.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 8 l/ 24
Hava sıcaklığı ölçüm aralığı:
0 °C ila +50 °C (32 °F ila 120 °F)

Kullanıcı Yorumları

👤 H** d** “Evinizde rutubet nem terleme varsa düşünmeden alın kova kova su boşaltıyorum hatta giriş ve giriş altı oturulan her daire yalıtımı yapılmamıs her bina sakinşn evinde olması gereken cihaz”

👤 K** b** “çok kaliteli bir nem alma cihazı gayet uygun. Nem ölçmesi benim için çok önemliydi.”


9.7
Burak ÖNDER

Ebac 3850E Nem Alma Cihazı Nem Alıcı

Artıları
 • Uzun ömürlü
 • Kaliteli
Eksileri
 • Ebat

Uzun Ömürlü

Ayarlanabilir hava temizleme özelliği sayesinde ortamdaki kötü havayı alan Ebac nem alma cihazı, 8 saate kadar çalışmaya dayanıklıdır.

Ürün Detayı

Dokunmatik fonksiyonları ile daha rahat bir kullanım sunan Ebac nem alma cihazı, önden su doldurma avantajını da beraberinde getiriyor. Kaliteli kablo düzeneği ile uzun ömürlü bir kullanım sunarken, yüksek güçte aralıksız çalışabiliyor.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 5 lt/8 saat
Fan hızı:
2 ayar

Kullanıcı Yorumları

👤 A** s** “Tek kelimeyle muhteşem bir şey. Bu gün 12:00’da kurdum yaklaşık 11 saatte 4 litre su boşalttım. Evin kokusu değişti ve evde nefes almaya başladık.”

👤 H** y** “Cihazın olumlu yanları; özellikle smart modunda nemi ev için uygun olan seviyede tutuyor, ara ara çalışıyor ve elektrik sarfiyatı asgari duzeyde oluyor


9.8
Burak ÖNDER

Philips AC1215/10 Hava Temizleme Cihazı

Artıları
 • Tasarım
 • Sağlıklı
Eksileri
 • Fiyat

Sağlıklı

Daha sağlıklı bir nefes almanızı sağlayacak Philips hava temizleme cihazı, havayı derinlemesine temizliyor. Çocuk kilidi sayesinde devamlı açık olsa bile güvenli bir kullanım sağlıyor.

Ürün Detayı

Gelişmiş nanoprotect filtresi ile çok yönlü bir koruma sunan Philips hava temizleme cihazı, özel olarak geliştirilmiş otomatik temizleme modu ile kirliliği etkin bir şekilde temizler. Ortalama bir odanın nem değerlerine rahatlıkla hakim olabilir.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 8lt/12 saat
Fan hızı:
3 ayar

Kullanıcı Yorumları

👤 K** b** “Tek kelimeyle muhteşem. Su haznesine artık birinin çaktırmadan su doldurduğunu düşünmeye başlayacağım neredeyse. Nem nasıl yok olur?”

👤 H** s** “yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. 90 metrekare evde nem rutubet bırakmadı. duvarlarda küf camlarda akan sular vardı. hiçbiri kalmadı.”

9.6
Burak ÖNDER

Technowell Thd-20 Ev Tipi Nem Alma Cihazı

Artıları
 • Uzun süreli çalışma
 • Dayanıklı
Eksileri
 • Ebat

Uzun Süreli Çalışabilir

Üst düzey teknolojisi ile uzun süreli bir çalışma sunan Technowelll ev tipi nem alma cihazı, potatif ve şık tasarımı ile evlere farklı bir hava katıyor. Led ekranı sayesinde daha kolay kullanım sağlarken, sessiz çalışma ile rahat nefes alırken rahatsız etmez.

Ürün Detayı

Sağlığa çok zararlı küf, mantar, rutubet ve bakterilerin oluşmasını engelleyen Technowell, romatizma, lejyoner, astım ve diğer rutubetin kötü etkilerinden sizleri korur. Bu nem kurutma cihazı ile havadaki değişimi çok belli bir şekilde görebilirsiniz. Doğru bir nem düzeyinde yaşamanın sağlığıyla sizleri buluşturacak bu ürüne mutlaka göz atmalısınız.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 20 kg
Fan hızı:
2 ayar

Kullanıcı Yorumları

👤 I** e** “10 saat uyusam hiç uyumamış gibi başağrısıyla uyanıyordum. şimdi uykum çok kaliteli. evde balkon olmadığı için çamaşırları içeri asıyoruz ve bu makine sayesinde çok hızlı kuruyor. otomatik çalışması avantaj. nemi ideal aralıkta tutuyor.”

👤 Ş** m** “Ürün muhteşem. 3.kattaki evimizde rutubetle bogusuyorduk. Ilk gunden biraz calistiktan sonraki farkettikki eve temiz hava ve serinlik geldi. Şaşırdık.”

9.7
Burak ÖNDER

Sakuraa 2500ML Ev Uzaktan Kumandalı Nem Alma Cihazı

Artıları
 • Uzaktan kumanda
 • Kaliteli
Eksileri
 • Ebat

Kolay Kullanım

Akıllı ekranı sayesinde iç mekan sıcaklığını ve nemini gösteren Sakuraa uzaktan kumandalı nem alma cihazı, yüksek verimi ile havadaki nemi en sağlıklı seviyeye indirir.

Ürün Detayı

Uzaktan kumandası ile kullanımını daha da kolaylaştıran Sakuraa uzaktan kumandalı nem alma cihazı, nem alma özelliğinin yanında odadaki pis havayı filtreleyerek daha sağlıklı bir ortam sunar. Tüm odalar için rahatlıkla kullanılabilir.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 5lt/12 saat
Fan ayarı:
yok

Kullanıcı Yorumları

👤 S** i** “Açıkçası beklentiminde üzerine çıktı.Nem cihazına çok para vermek istemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim…”

👤 I** e** “genel olarak 15 -20 M2 bir alanda kullanacaksanız kesinlikle tavsiye ederim”

9.7
Burak ÖNDER

Olefini Ol22-271Ea Ev Tipi 22 Lt. Nem Alma Cihazı

Artıları
 • Üstün verim
 • Uzun süreli kullanım
Eksileri
 • Fiyat

Her Yerde Kullanılabilir

Evde ve ofislerde kullanıma uygun olan Olefini ev tipi nem alma cihazı, yüksek hacimli kireçlenmez su deposu ile kullanırken kolaylık ve uzun ömür sağlar.

Ürün Detay

Düşük ses seviyesi ile günün her saatinde rahatlıkla kullanabileceğiniz nem alma cihazları arasında yer alıyor. Yaşam standartlarını arttırarak daha kaliteli bir hava sunan bu Olefini Nem alma cihazı, hafifliği sayesinde kolaylıkla yer değiştirebilme imkanı sağlar. Enerji tüketimini en aza indirgeyen bu cihaz, elektrik faturasına çok az bir yansıma yapar.

Teknik Özellikleri

Su Tankı kapasitesi: 4 Lt
Fan ayarı:
yok

Kullanıcı Yorumları

👤 E** e** Bu ürünün en güzel yanı çamaşır ayarı. Asıyorum yanına makineyi 2 saat sonra nerdeyse kurumuş.“

👤 k** b** “Cihaz cok başarılı, yaklaşık 1saatlik çalışma ile haznesine cay bardağı dolusu su topladı.”

Artıları
 • Az yer kaplar
 • Üstün teknoloji
Eksileri
 • Fiyat

Üstün Güç

55 watt yüksek gücü ile, 40 m² ye kadar kullanım alanı sunan Ufo hava temizleme cihazı, 8 adet filtresi ile ortamın kötü hava etkilerinden etkili bir şekilde korur.

Ürün Detayı

Ultraviyole lambası UV ışınlar yayarken havadaki bakteri ve küf gibi sağlığa çok zararlı olan unsurları tamamen temizler. Havanın kötü etkilerinden korurken sivrisinek kovma, çamaşır kurutma gibi özellikleri de bünyesinde taşıyor. Arka tarafındaki koku haznesi sayesinde istediğiniz esansı kullanabilme özelliği de olan Ufo O2 nem alma cihazı kullananların beğenisi topluyor.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 10 lt/24 saat
Fan ayarı:
3 aşamalı

Kullanıcı Yorumları

👤 K** m** “Satınaldığım Elektronik ürünler içerisinde en memnun kaldığım diyebilirim. Ürün tüm vadettiklerini fazlası ile yerine getiriyor.”

👤 A** k** “110 m2 evimde tüm nem sorununu çözdü. Hatta kış günlerin dışarıda çamaşır kuratamadığımız zamanlarda içeride bu ürün ile birlikte çok kısa sürede kuratabiliyorsunuz.”

Artıları
 • İşlevsel
 • Uzun Ömürlü
Eksileri
 • Fiyat

HEPA Filtresi

Evlerin sağlık düzeyini ve konforunu düşünen Philips 3’ü 1 arada hava temizleyici, fan ve ısıtıcı özelliğini aynı anda taşıyor. Çok işlevsel ve masraf yapmaktan kurtaracak bir cihaz.

Ürün Detayı

HEPA filtresi sayesinde havayı virüs ve zararlı tüm etkenlerden arındırır. Kötü etkileri ortamdan silmesinin yanında döner fanı sayesinde sıcak ve ferah havayı sizlerle buluşturur. Hayat kalitenizi arttıran Philips 3’ü 1 arada hava temizleyici, uzaktan kumandası ile kullanım rahatlığını en üst noktalara taşıyor.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 9lt/24 saat
Fan ayarı:
4 aşamalı ayar

Kullanıcı Yorumları

👤 K** ö** “nem den bu cihaz sayesinde kurtulmak harika bir deneyim, 24 saatte 3 odadan yaklaşık 10 lt su topladı,“

👤 U** e** “Kargo ve ürün sorunsuzdu ürün bir harika bu kadar su evimin neresindeydi acaba“

Artıları
 • Wı-fı özelliği
 • Uzun Ömürlü
Eksileri
 • Boyut
 • Fiyat

İşlevsel

Wi-fi bağlantısı sayesinde akıllı telefonlarınızdan yönetebileceğiniz Vestel hava temizleyici, filtre değişim zamanı geldiğinde led lambası yanar. Kullanımını sizler için oldukça kolay kılan bu ürün, deneyimleyenlerin favorisi.

Ürün Detayı

UV-C sistemi sayesinde havayı derinlemesine temizler. Ayarlanabilir beş kademeli fan hızı sayesinde tercihlerinize önem veren Vestel hava temizleyicisi, düşük ses seviyesi ile günün tüm dilimlerinde rahat ve konforlu bir kullanım sunuyor.

Teknik Özellikleri

Nem alma kapasitesi: 5lt/12 saat
Fan ayarı:
4 ayar

Kullanıcı Yorumları

👤 L** o** “Evdeki küf sorunundan kurtaran bu ürüne hayran oldum teşekkürler vestel.”

👤 G** k** “Uzaktan kullanımı gözümde yükseltmişti ama bu kadar işlevsel bir kullanımı olacağını düşünmemiştim.”

Nem Alma Cihazı S.S.S

Nem alma cihazı havayı temizler mi?

Çoğu nem alma cihazında nemle birlikte kötü havayı temizleme özelliği de bulunur. Zararlı ve kötü etkilerden korur.

Nem alma cihazı rutubeti temizler mi?

Nemden dolayı oluşan bu zararlı unsurlar, nem alma cihazlarıyla birlikte nem kalmadığı için ortadan kaybolur.

Nem alma cihazı havayı soğutur mu?

Neredeyse tüm nem alma cihazlarında soğutma ve ısıtma modları olduğundan, tercihe bağlı havayı soğutma özelliğini kullanabilirsiniz.
Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz