Buhar makineleri veya bir diğer adıyla hava nemlendiriciler havanın neden olduğu kuruluğu engellemenin en kolay çözümü olarak ilgi görüyor. Kış sezonu boyunca yaşam alanlarında kullanılan ısıtıcılar, ortamın havasını kurutarak nemini yok ettikleri için kapalı ortamlardaki hava kalitesi düşüyor. Bu haldeki kuru havayı solumak da zamanla nefes almayı güçleştirip alerjik sorunlara neden oluyor. Öksürük ve burun tıkanıklığı gibi solunum sorunlarından şikayetçiyseniz o zaman sizin de bir buhar makinesine ihtiyacınız olabilir.

SıraModelSu KapasitesiSYblog Puanı
1Dyson Pure Humidify5 L10/9.8
2Deerma F3002,5 L10/9.5
3Sinbo SAH-61075 L10/9.3
4Havvaca HD-1350B2,8 L10/9.6
5Beurer LB886 L10/9.4
6Buyfun400 Ml10/9.5
7Xiaomi Mijia MJJSQ02LX4 L10/9.5
8Fakir Airwell Ultrasonic4 L10/9.4
9Beurer LB 556 L10/9.7
10Weewell WHC7525 L10/9.4
Buhar Makinesi Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Buhar Makinesi Tavsiyesi

En iyi buhar makineleri öneri listemizde piyasada memnuniyet yaratan, kullanıcı yorumları ve puanları yüksek olan marka ve modelleri bir araya getirdik. Farklı özelliklerdeki ürünlere yer verdiğimiz listemizi inceleyerek siz de bütçenize en uygun ve en iyi buhar makinesini kolaylıkla bulabilirsiniz.

İşte rahat nefes aldıracak en iyi buhar makinesi tavsiyeleri listemiz:

9.8
Esra ŞEN

Dyson Pure Humidify + Cool Hava Temizleme Fanı

Artıları
 • Temizleme
 • Serinletme
 • Uzaktan Kumanda
 • Mobil Uygulama
Eksileri
 • Fiyatı

Hassas Sensör Donanımı Bulunan ve Hava Temizleyen Bir Ürün

Dyson Pure Humidify + Cool, hassas sensörü sayesinde havada bulunan toz partiküllerini, gazı ve nemi ölçerek hesaplama yapıyor. Bu sayede ortamın ihtiyacı olan temizliği ve nemi en etkili şekilde sağlıyor. Ayrıca ortama sadece nem ve temizlik katmayan bu cihaz, soğuk hava üfleyerek bulunduğu alanı serinletiyor.

Ürün Detayı

Dyson markasının çıkarmış olduğu 360 derece filtreleme sistemine sahip olan bu cihaz, havada bulunan nem, toz ve gazı hassas sensörleri sayesinde fark ederek gerçek zamanlı hesaplama yapıp daha etkili çalışıyor. Aktif karbon ve HEPA filtreye sahip olan Dyson, ortamda bulunan bakterileri kendisine çekerek %99,9 oranında daha steril ortam sağlıyor. Özel bölmesine su eklendiğinde buhar makinesine dönüşen bu cihaz, ortamın kuruluğunu yok ederek nem sağladığından daha rahat nefes almaya yardım ediyor. Ayrıca tek görevi nemlendirme ve temizleme olmayan bu ürün, ortamı serinlettiği gibi kış aylarında difüze modunu kapattığınızda ortam sıcaklığının sabit kalmasına yardım ediyor. Uzaktan kumandası ile kolayca komut verebileceğiniz bu cihaz şık ve modern tasarımı ile her dekorasyona ayak uydurduğu gibi çocuklu evlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Tüm bunların yanında akıllı telefonlar ile kontrol edebildiğiniz bu cihaz, ortam hava kalitesini haftalık olarak gösteriyor. Air multiplier teknolojisi ile havayı dağıtan bu ürün, bu sayede kuru hava solumayı engelliyor. Ayrıca tek tuşla çalıştırabileceğiniz temizlik döngüsü ile cihazın kireç tutmaması için derin temizlik sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Salınım Açısı: 45- 90 derece
Hız Ayarı:
10 kademe
Ağırlık:
8.29 Kg
Taban Çapı:
312 mm
Kontrol paneli:
LED + Mobil
Etki Alanı:
81 m2
Sessiz çalışma:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 T** B* ”Ürünün tasarımı oldukça başarılı. Çevrenizdeki havanın tazelendiğini hissedebiliyorsunuz. Hatta kedimiz bile Dyson’ın yanında yatıyor. Mobil uygulaması ile size hava kalitesi hakkında detaylar veriyor ve uygulama ile her türlü ayarı yapabiliyorsunuz. İyileştirilmesi gereken tek bir kusuru var bence; ortamınız sessizleştiğinde, ürünün sesi biraz yüksek kalıyor. Ancak gece modu gayet sessiz çalışıyor. Tatmin edici bir ürün, tavsiye ederim.”

👤 B* G** ”Fiyatının yüksek olması performansından dolayı. Son derece iyi nemlendirirken havayı da mükemmel temizliyor. Yemek yapıldığında evin havasının (koku) değişmesi ile hızlanan temizleme ayarı kısa zamanda ortamı eski haline donduruyor. Herhangi bir istenmeyen koku kaynağı varsa sayesinde anlayabiliyorsunuz. (Bacadan gelen kotu kokular vs.)”


Artıları
 • Sessiz
 • 360 Dönen Buhar
 • Üstten Dolum
Eksileri
 • İyonizer Özellik

Portatif Tasarımlı Bir Ürün

Portatif mini boyu ile evde ve ofiste her yere sığan Deerma F300, şık tasarımı ile ortama uyum sağlıyor. Ayrıca Deerma F300 buhar makinesinin suyu bitince hazneyi çıkarmadan kolayca üstten dolum yapılabiliyor.

Ürün Detayı

Sessiz şekilde çalışan Deerma F300 Buhar Makinesi, portatif mini tasarımı ile evde ve ofiste istenilen yere kolayca sığıyor ve tasarımı ile her dekorasyona ayak uydurabiliyor. Bunların yanı sıra su eklemek için hazneyi çıkarmanıza gerek kalmadan üstten doldurma kolaylığı sağlayan bu makine, içine bitki ve çiçek gibi hava değiştiren ürünleri atmaya olanak tanıyor. Deerma F300 buhar makinesinin PP malzemeden yapılan iç haznesi yüksek sıcaklığa dayanıklı olduğundan aromatik yağlar eklendiğinde hazneye zarar vermiyor. Kademesiz düğmesi olan bu ürün, buhar miktarını dilediğiniz gibi ayarlamanızın yanı sıra nem çıkış yönünü istediğiniz tarafa 360 derece döndürebiliyor. Tüm bunların yanı sıra su miktarı belli bir seviyeye düşünce uyarı veren makine, otomatik kapanarak kuru çalışmanın önüne geçiyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: PP
Yükseklik:
224 mm
Genişlik:
200 mm
Su Dolum Yeri:
Üstten
Buhar Yönü:
360 derece
Aromaterapi yağı:
kullanılıyor
Su Haznesi Çapı:
20 cm
Otomatik kapanma:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 Hilal Ö* ”Buhar gücü düşük lakin biz çocuğumuz için aldık. Gece üşümemesi açısından iyi. Nane yağıyla birlikte çok güzel bir hava veriyor. Alın nefesiniz açılsın her eve gerekli bence. Satıcıya teşekkür ederiz paketleme güzeldi 3 gün içinde sapasağlam elimdeydi.”

👤 Emre B**** ”Çok araştırıp sonunda karar verdik ve doğru karar vermişiz…kullanımı kolay, pratik üstten dolum ve aromatik kokularla muhteşem oldu, ses sıfır 🙂 akıtma sorunu yok içinde su varken bile her yere taşıyabilirsiniz. Teşekkürler.”

Artıları
 • Kolay Temizlenmesi
 • Sessiz
 • Ultrasonik Özellik
Eksileri
 • Uzaktan Kumanda

Hava Temizleme Özelliği Bulunan Bir Ürün

Bulunduğu alanın havasını temizleyen Sinbo SAH-6107, aynı zamanda ortama buhar ve nem sağlıyor. Özellikle bebeği olan ailelerin tercih ettiği bu makine; burun tıkanıklığı, geniz akıntısı ve boğaz kuruluğu gibi problemleri yok ediyor.

Ürün Detayı

Sinbo SAH- 6107 Ultrasonic Hava nemlendirici, ortama anyon salarak kişinin zindeliğini arttırmanın yanı sıra hücresel metabolizmayı geliştirerek rahatlamaya yardım ediyor. Oldukça sessiz olan cihaz, bu sayede gece lambası olarak kullanılabiliyor. Sinbo’nun 5 L su alabilen haznesi kolayca çıkarıldığından rahatlıkla temizlenebiliyor. Ayrıca nem çıkışı 360 derece ayarlanabildiği gibi buhar gücü de tek tuşla ayarlanan bu ürün, ortama soğuk buhar vermesinin yanı sıra suyu azaldığında otomatik kapanarak olası kazaları engelliyor.

Teknik Özellikleri

Su Haznesi: 5 L
Güç:
30 W
Ses Seviyesi:
35 DB
Ultrasonik Nemlendirme:
var
Hava Temizleme özelliği:
var
Nem yönü:
360 derece
Gece Lambası Özelliği:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 Ediz S** ”Fiyat iyi, kargolama güzel, ürün kullanışlı ve kolay. Ayrıca buhar üfleme hızı gayet başarılı.”

👤 S** T* ”Gerçekten her eve lazım. Bebeğimiz geceleri öksürerek uyanıyordu. Benim de boğazım kuru şekilde uyanıyordum sabahları. Bu ürünü kullandıktan sonra çok şükür bebeğimiz de biz de rahat uyuyabiliyoruz. Herkese, özellikle kış günlerinde bebekli aileler için mutlaka tavsiye ederim.”


9.6
Esra ŞEN

Havvaca HD-1350B Ultrasonik Soğuk Buhar Makinesi

Artıları
 • Kireç Önleyici
 • Uzaktan Kumanda
 • 3 Kademe
 • Dijital Ekran
Eksileri
 • Nem Çıkış Yönü

Uzaktan Kumandalı Buhar Makinesi

Oturduğunuz yerden hiç kalkmadan uzaktan kumandası ile komut verebileceğiniz Havvaca HD-1350B, dijital kontrol paneli sayesinde değerleri kolayca kontrol etmeye olanak tanıyor.

Ürün Detayı

3 farklı buhar kademesi bulunan Havvaca Hd-1350B, ortamın ihtiyacı olan nemi sağlıyor. Aynı zamanda dijital ekranı sayesinde kolayca buhar ve nem değerlerini kontrol edebileceğiniz bu ürün, uzaktan kumandası sayesinde kolayca komut vermenizi sağlıyor. Zaman ayarı bulunan buhar makinesi, ayarladığınız saat dilimine açılıp kapandığı gibi su haznesi boşaldığında uyarı vererek otomatik olarak kapanıyor. 2,8 L su haznesi bulunan ürün, 20-25 m3 alana etki ederek 13- 20 saat aralında çalışıyor. Tüm bunların yanı sıra kireçlenmeyi önleyen filtreye sahip olan ürün, bu sayede her zaman temiz kalıyor.

Teknik Özellikleri

Su Haznesi: 2,8 L
Etki Alnı:
20-25 m3
Çalışma saati:
13-20
Buhar ayarı:
3 kademe
Otomatik Kapanma:
var
Uzaktan Kumanda:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 DİLARA D**** ”Ürün çok güzel sessiz çalışıyor çok kolay kullanımı göstergesi harika tavsiye ederim.”

👤 Şahin S*** ”Ürün çok güzel yaklaşık bir aydır sabahlara kadar çalışıyor çok güzel parasının üstü bir cihaz tavsiye ederim.”

Artıları
 • Aromaped
 • Hacmi
 • Kireç Önleyici
Eksileri
 • Yer Kaplıyor

Çift İşlevli Bir Ürün

Ultrason nebulizasyonunun ve buharlaştırmanın birleşmesiyle oluşan Beurer, çift teknolojisi sayesinde bakterileri yok ediyor.

Ürün Detayı

Su ısıtarak bakterileri yok eden Beurer, 6 litrelik haznesi sayesinde 48 m2 alana kadar rahatlıkla kullanılıyor. Hızlı kireçlenmeye karşı koruyan bu cihaz, temizleme fırçası ile kolayca dezenfekte ediliyor. Aroma gözü bulunan bu ürüne istenilen aromaped kullanılırken yanında ayrıca 15 farklı aromaped gönderiliyor. Şeffaf haznesi sayesinde kolayca su seviyesini kontrol edebileceğiniz gibi boşaldığında kendisini otomatik kapatıyor.

Teknik Özellikleri

Su haznesi: 6 L
Etki Alanı:
48 m2
Otomatik kapanma:
var
Aromaped:
var
Kireç önleyici:
var
Su ısıtması:
3 kademe

Kullanıcı Yorumları

👤 Hikmet K**** ”Araştırarak Aldım en iyi hava nemlendiricilerinden biri çalışmaya başlayınca 5 dakikada odanın nemini yükseltmeye başlıyor Bununla beraber Mutlaka Oda sıcaklık ve nem ölçer de almalısınız.”

👤 F* D* ”Bebeğim için aldık, sürekli nemli tutuyor odayı. Çok memnunuz.”

Artıları
 • Uzaktan Kumanda
 • Zamanlama Modu
 • 7 Renk Led
 • Püskürtme Ayarı
Eksileri
 • Nem Çıkış Yönü

Hem Hava Nemlendiricisi Hem De Esansiyel Yağ Difüzörü Olan Bir Ürün

Kuruyan odanın nem seviyesini yükseltmek için buhar makinesi olan Buyfun, aynı zamanda içine esansiyel yağ atıldığında difüzör sistemi görüyor. Bu sayede oldukça kullanışlı bir ürün olan bu makine, ortamın havasını ve enerjisini değiştiriyor.

Ürün Detayı

Ahşap görünümü ve şık tasarımı ile dekorasyonuna uyum sağlayacak olan Buyfun, evde ve ofiste kullanılabiliyor. Hem buhar makinesi olan hem de esansiyel yağ difüzörü olan bu ürün, ortamın nemini arttırırken seçtiğiniz yağ sayesinde enerjinizi değiştiriyor. Üstelik 400 ml su tankının içi azaldığında otomatik olarak kapanan makineye uzaktan kumanda ile komut verilebiliyor. Sürekli püskürtme ve aralıklı püskürtme olarak iki modu bulunan buhar makinesi, 7 farklı renk değiştirme özelliği ile gece lambası olarak kullanılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Su haznesi: 400 ml
Malzeme:
ABS – PP
Güç:
9W
Zaman Modu:
1H- 3H 6H
Ölçü:
152 x 163 mm
Led ışık: 7 Renk
Zamanla modu:
var
Uzaktan Kumanda:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 B* Ş** ”Beklediğimden iyi çıktı. Yurtdışından gelmesine rağmen kısa bir sürede elime ulaştı. Memnunuz genel anlamda 👌🏻”

👤 F* K* ”Yıllardır almayı istediğim bir üründü. Gayet güzel. Ortalama bir odada rahatlıkla kullanılabilir. Suyu bitince kendiliğinden kapanıyor. Işıkların renk değişimi ve ortama kattığı keyif çok güzel.”

9.5
Esra ŞEN

Xiaomi Mijia MJJSQ02LX Sessiz Hava Nemlendirici

Artıları
 • Temizleme
 • Kompakt Tasarım
 • Sessiz
Eksileri
 • Türce Dil Desteği

Yaz ve Kış Ayarı Bulunan Bir Ürün

Yaz ve kış ayarı bulunan Xiaomi Mijia, soğuk havalarda nem düştüğünde kuruluğu önlüyor. Ayrıca gümüş iyon sayesinde antibakteriyel özellikler içeren bu cihaz ortamı temizliyor.

Ürün Detay

Şık ve kompakt tasarımı ile her dekorasyonla rahtça kullanılabilen Xiaomi Mijia; düşük, orta, yüksek buhar ve sürekli nemlendirme olmak üzere 5 modda çalıştırılıyor. Özel tasarımı ile buharı havaya püskürten bu cihaz ıslatma yapmadığı gibi nemin hızlıca dağılmasına yardım ediyor. İçinde bulunan su miktarını gösteren bu ürün seviye düştüğünde kendisini otomatik kapatarak yanmalara karşı koruyor. Olabildiğince sessiz olan bu cihaz gece kullanım için oldukça elverişli olmasının yanı sıra ortama loş ışık veriyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: ABS
Su Haznesi:
4 L
Nemlendirme Hacmi:
280 ml/ s
Filtre Ömrü:
6-12 ay
Ses Gücü:
38 DB
Ürün Boyutu:
184.9 x 312. 5mm
Ürün Ağırlığı:
1.4 Kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö** A** ”Hem şık hem çok büyük değil hem de çok işlevsel 👍”

👤 Gamze Bayru ”İnanılmaz derecede faydasını gördük. Boğaz kuruluğu ve burun tıkanıklığımız vardı çok iyi geldi. Paketleme güzeldi hızlı kargo teşekkürler.”

9.4
Esra ŞEN

Fakir Airwell Ultrasonic Hava Nemlendirici

Artıları
 • Uzaktan Kumanda
 • Led Ekran
Eksileri
 • Gece Lambası

Seramik Filtreli Bir Ürün

Su içerinde bakterileri öldürerek sağlıklı buhar püskürtme özelliği olan Fakir Airwell, su eklemek için cihazın taşınması veya kapalı olmasına gerek kalmadan kolayca dolum yapılabiliyor.

Ürün Detayı

Ultrasonik fonksiyonlu Fakir Airwell, çalışır vaziyetteyken taşımaya gerek kalmadan kolayca su doldurmaya yardım ediyor. Havadaki nemi ideal seviyelere getirmek için ayarı bulunan Fakir, uzaktan kumandası ile oturduğunuz yerden komut vermenize yardım ediyor. Led ekranı sayesinde nem oranını kolayca kontrol edebileceğiniz bu cihaz, 4 litrelik su haznesi boşalınca otomatik kapanıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 30 W
Su Kapasitesi:
4 L
Buhar Üretim Kapasitesi:
300ml/saat
Led Ekran:
var
Zaman Ayarı:
var
Otomatik Kapanma Fonksiyonu:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 D* C* ”Çok güzel ve işlevsel tavsiye ederim.”

👤 H Ö** ”Sessiz çalışıyor. Yüzeylerde ıslaklık yapmıyor. Su kapasitesi yeterli.”

Artıları
 • Sıcak Su
 • Led Gösterge
 • Hacmi
Eksileri
 • Uzaktan Kumanda

Sıcak Su Evaporatör Teknolojili ürün

Sıcak su buharı sağlayan evaporatör teknolojisi ile Beurer LB 55, bakterileri yok ederek hijyenik buhar salınımı sağlıyor. Led gösterge bulunan ürünün bu sayede su seviyesi kolayca anlaşılıyor.

Ürün Detayı

Tek tuşla kolayca çalıştırabileceğiniz Beurer, içinde bulunduğu suyu ısıtarak bakterileri öldürdüğünden ortama daha hijyenik buhar salınımı yapıyor. 6 litre su haznesine sahip olan bu ürün, gün boyu ilave yapmanıza gerek kalmadan çalışıyor. Üstelik içinde su bittiğinde veya aşırı ısındığında kendisini otomatik kapatan bu cihaz, led göstergeleri sayesinde kontrol yapmanıza olanak tanıyor. 2 farklı buhar kademesi bulunan bu ürünün su haznesi çıkarak kolayca temizlenebildiği gibi kireç tutmaması için ayrı satılan filtreleri bulunuyor.

Teknik Özellikleri

Su Haznesi: 6 L
Nem Çıkışı:
200 – 400 ml/ saat
Çıkarılabilir Su Haznesi:
var
Led Gösterge:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 M İ* ”Ürün çok güzel sıcak buhar olduğu için mikrop olayı ortadan kalkıyor benim için en önemli faktör çocuklarda öksürme diye bir şey kalmadı iyi ki almışım soğuk buhar makineleri beş para etmez paranızı çöpe atmayın mikrop saçıyor resmen. Birde Beurer nem ölçme aletini de almayı unutmayın.”

👤 S** A* ”Mükemmel büyük odalar İçin kesinlikle en uygun ürün bu büyük salonu kısa sürede nemlendirdi.”

9.4
Esra ŞEN

Weewell WHC752 Soğuk- Sıcak Buhar Üfleyici

Artıları
 • Uzaktan Kumanda
 • Nem Ölçme
 • Otomatik Kapanma
 • Zaman Ayarı
Eksileri
 • Yer Kaplaması

Hem Soğuk Hem Sıcak Üflüyor

İyonizer özelliği bulunan Weewell, hem sıcak hem de soğuk buhar seçeneği olduğundan tercihi kullanıcıya bırakıyor. Ayrıca zaman ayarı ve buhar yoğunluğu belirlenebiliyor.

Ürün Detayı

Geniş ortamlarda rahatlıkla kullanacağınız Weewell, 5 litrelik su haznesi ile gün boyu yeterli geliyor. Filtresi sayesinde kireç tutmayan bu cihaz, hem sıcak hem de soğuk buhar veriyor. Ayrıca uzaktan kumanda ile kolayca komut verebildiğiniz bu ürün, ortam nemini ve buharı ölçerek led ekranında gösteriyor. Zaman ayarlayıcısını kullanarak istediğiniz vakitte açılıp kapanan bu cihaz, nem oranı fazla arttığında ve su seviyesi düştüğünde otomatik kapanıyor.

Teknik Özellikleri

Su Haznesi: 5 L
Etki Alanı:
35 m2
Nem çıkışı:
360 drece
Kireç filtresi:
var
Nem ve sıcaklık ölçme:
var
Dokunmatik tuşlar:
var
Uzaktan kumanda:
var
Zaman ayarı:
var
Otomatik kapanma:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 M* E* ”Birçok ürünü denedim ama bunun verdiği etkinin yanından bile geçemezler. Uzun zaman sonra hem biz hem bebeğimiz rahat bir uyku çekti. Hem sıcak hem soğuk verip ayara göre dengelemesi güzel özellik. Kendi nem ölçeri 3 birim fazla gösteriyor ona göre ayarlayın kendinizi.”

👤 E* A* ”Boyutu epeyce büyük. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz. Çok memnun kaldık. Özellikle kış aylarında oğlumun odasında kullanmak için aldık. Peteklerden dolayı kuruyan odanın havasını hafifletiyor. Kışın da soğuk havayla kullanıyoruz. Hoş bir hava veriyor odaya. Havanın hafifliği hemen hissediliyor.”

Buhar Makinesi S.S.S

Buhar makinesi işe yarıyor mu?

Özellikle kış aylarında ortamın kurumasından dolayı boğaz kuruluğu, burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sebeple özellikle bebek ve çocuk olan evlerde kullanılması önerilen buhar makineleri, odanın nem değerini yükseltiyor. Bu sayede kuruluktan dolayı oluşan sorunları engelliyor.

Evde buhar makinesi yoksa ne kullanılır?

Özellikle kış aylarında kuruyan ortamı nemlendirmek için buhar makineniz yoksa, bir kaba koyacağınız suyu peteğin yakınlarında tutarak ortama nem katmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu yöntem kuruluğu bir nebze kırarak rahat nefes almanıza yardım olacaktır.

Buhar makinesi alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Birbirine yakın özellikleriyle satışa sunulmuş olan buhar makineleri ufak tefek farklılıklarla birbirlerinden ayrılıyorlar. Bu nedenle buhar makinesi alırken aşağıdaki ayrıntılara dikkat etmenizi öneriyoruz:
• Gürültü seviyesi düşük bir makine seçerseniz hem gündüz ve hem de gece kullanabilirsiniz.
• Enerji sarfiyatı konusu tüm elektrikli cihazlarda olduğu gibi buhar makinelerinde de göz önünde bulundurulması gereken bir kıstas.
• Ortamın nemini ve ısısını ölçebilen ve bu sayede gereğinden fazla nemlendirme yapmamanızı sağlayan, programlarını düzenleyebileceğiniz modeller konusunda ısrarlı olmanızı öneriyoruz. Aksi taktirde bir nem ölçer alıp bunu sürekli denetlemeniz gerekir.
• Kullanacağınız buhar makinesi ortam nemini içine koyduğunuz suyu kullanarak sağlar. Bu nedenle su haznesindeki su bitince otomatik kapanan ve kireç önleme fonksiyonu olan soğuk buhar makineleri daha kolay kullanılan ve güvenli modellerdir.
• Ortam havasını temizleyebilme özelliği olan hava nemlendirici ve buhar makineleri de sağlıklı hava solumanız için uygun koşulları sağlayabilirler.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz