En İyi 10 Buhar Makinesi Tavsiyesi

Buhar makineleri veya bir diğer adıyla hava nemlendiriciler havanın neden olduğu kuruluğu engellemenin en kolay çözümü olarak ilgi görüyor. Kış sezonu boyunca yaşam alanlarında kullanılan ısıtıcılar, ortamın havasını kurutarak nemini yok ettikleri için kapalı ortamlardaki hava kalitesi düşüyor. Bu haldeki kuru havayı solumak da zamanla nefes almayı güçleştirip alerjik sorunlara neden oluyor. Öksürük ve burun tıkanıklığı gibi solunum sorunlarından şikayetçiyseniz o zaman sizin de bir buhar makinesine ihtiyacınız olabilir.

SıraModelSu KapasitesiSYblog Puanı
1Dyson Pure Humidify5 L10/9.8
2Deerma F3002,5 L10/9.5
3Sinbo SAH-61075 L10/9.3
4Havvaca HD-1350B2,8 L10/9.6
5Beurer LB886 L10/9.4
6Buyfun400 Ml10/9.5
7Xiaomi Mijia MJJSQ02LX4 L10/9.5
8Fakir Airwell Ultrasonic4 L10/9.4
9Beurer LB 556 L10/9.7
10Weewell WHC7525 L10/9.4
Buhar Makinesi Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Buhar Makinesi Modeli

En iyi buhar makineleri öneri listemizde piyasada memnuniyet yaratan, kullanıcı yorumları ve puanları yüksek olan marka ve modelleri bir araya getirdik. Farklı özelliklerdeki ürünlere yer verdiğimiz listemizi inceleyerek siz de bütçenize en uygun ve en iyi buhar makinesini kolaylıkla bulabilirsiniz.

İşte 2023 yılının en iyi buhar makinesi modelleri:

Dyson Pure Humidify + Cool Hava Temizleme Fanı

Dyson Pure Humidify + Cool, hassas sensörü sayesinde havada bulunan toz partiküllerini, gazı ve nemi ölçerek hesaplama yapıyor. Bu sayede ortamın ihtiyacı olan temizliği ve nemi en etkili şekilde sağlıyor. Ayrıca ortama sadece nem ve temizlik katmayan bu cihaz, soğuk hava üfleyerek bulunduğu alanı serinletiyor.

TemizlemeFiyat
Serinletme
Uzaktan Kumanda
Mobil Uygulama

Ürün Detayı

Dyson markasının çıkarmış olduğu 360 derece filtreleme sistemine sahip olan bu cihaz, havada bulunan nem, toz ve gazı hassas sensörleri sayesinde fark ederek gerçek zamanlı hesaplama yapıp daha etkili çalışıyor. Aktif karbon ve HEPA filtreye sahip olan Dyson, ortamda bulunan bakterileri kendisine çekerek %99,9 oranında daha steril ortam sağlıyor. Özel bölmesine su eklendiğinde buhar makinesine dönüşen bu cihaz, ortamın kuruluğunu yok ederek nem sağladığından daha rahat nefes almaya yardım ediyor. Ayrıca tek görevi nemlendirme ve temizleme olmayan bu ürün, ortamı serinlettiği gibi kış aylarında difüze modunu kapattığınızda ortam sıcaklığının sabit kalmasına yardım ediyor.

Uzaktan kumandası ile kolayca komut verebileceğiniz bu cihaz şık ve modern tasarımı ile her dekorasyona ayak uydurduğu gibi çocuklu evlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Tüm bunların yanında akıllı telefonlar ile kontrol edebildiğiniz bu cihaz, ortam hava kalitesini haftalık olarak gösteriyor. Air multiplier teknolojisi ile havayı dağıtan bu ürün, bu sayede kuru hava solumayı engelliyor. Ayrıca tek tuşla çalıştırabileceğiniz temizlik döngüsü ile cihazın kireç tutmaması için derin temizlik sağlıyor.

Salınım Açısı45- 90 derece
Hız Ayarı10 kademe
Ağırlık8.29 Kg
Taban Çapı312 mm
Kontrol paneliLED + Mobil
Etki Alanı81 m2
Sessiz çalışmaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 T** B* ”Ürünün tasarımı oldukça başarılı. Çevrenizdeki havanın tazelendiğini hissedebiliyorsunuz. Hatta kedimiz bile Dyson’ın yanında yatıyor. Mobil uygulaması ile size hava kalitesi hakkında detaylar veriyor ve uygulama ile her türlü ayarı yapabiliyorsunuz. İyileştirilmesi gereken tek bir kusuru var bence; ortamınız sessizleştiğinde, ürünün sesi biraz yüksek kalıyor. Ancak gece modu gayet sessiz çalışıyor. Tatmin edici bir ürün, tavsiye ederim.”

👤 B* G** ”Fiyatının yüksek olması performansından dolayı. Son derece iyi nemlendirirken havayı da mükemmel temizliyor. Yemek yapıldığında evin havasının (koku) değişmesi ile hızlanan temizleme ayarı kısa zamanda ortamı eski haline donduruyor. Herhangi bir istenmeyen koku kaynağı varsa sayesinde anlayabiliyorsunuz. (Bacadan gelen kotu kokular vs.)”


Deerma F300

Portatif mini boyu ile evde ve ofiste her yere sığan Deerma F300, şık tasarımı ile ortama uyum sağlıyor. Ayrıca Deerma F300 buhar makinesinin suyu bitince hazneyi çıkarmadan kolayca üstten dolum yapılabiliyor.

Sessizİyonizer Özellik
360 Dönen Buhar
Üstten Dolum

Ürün Detayı

Sessiz şekilde çalışan Deerma F300 Buhar Makinesi, portatif mini tasarımı ile evde ve ofiste istenilen yere kolayca sığıyor ve tasarımı ile her dekorasyona ayak uydurabiliyor. Bunların yanı sıra su eklemek için hazneyi çıkarmanıza gerek kalmadan üstten doldurma kolaylığı sağlayan bu makine, içine bitki ve çiçek gibi hava değiştiren ürünleri atmaya olanak tanıyor.

Deerma F300 buhar makinesinin PP malzemeden yapılan iç haznesi yüksek sıcaklığa dayanıklı olduğundan aromatik yağlar eklendiğinde hazneye zarar vermiyor. Kademesiz düğmesi olan bu ürün, buhar miktarını dilediğiniz gibi ayarlamanızın yanı sıra nem çıkış yönünü istediğiniz tarafa 360 derece döndürebiliyor. Tüm bunların yanı sıra su miktarı belli bir seviyeye düşünce uyarı veren makine, otomatik kapanarak kuru çalışmanın önüne geçiyor.

MalzemePP
Yükseklik224 mm
Genişlik200 mm
Su Dolum YeriÜstten
Buhar Yönü360 Derece
Aromaterapi yağıKullanılıyor
Su Haznesi Çapı20 cm
Otomatik kapanmaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Hilal Ö* ”Buhar gücü düşük lakin biz çocuğumuz için aldık. Gece üşümemesi açısından iyi. Nane yağıyla birlikte çok güzel bir hava veriyor. Alın nefesiniz açılsın her eve gerekli bence. Satıcıya teşekkür ederiz paketleme güzeldi 3 gün içinde sapasağlam elimdeydi.”

👤 Emre B**** ”Çok araştırıp sonunda karar verdik ve doğru karar vermişiz…kullanımı kolay, pratik üstten dolum ve aromatik kokularla muhteşem oldu, ses sıfır 🙂 akıtma sorunu yok içinde su varken bile her yere taşıyabilirsiniz. Teşekkürler.”


Sinbo SAH-6107

Bulunduğu alanın havasını temizleyen Sinbo SAH-6107, aynı zamanda ortama buhar ve nem sağlıyor. Özellikle bebeği olan ailelerin tercih ettiği bu makine; burun tıkanıklığı, geniz akıntısı ve boğaz kuruluğu gibi problemleri yok ediyor.

Kolay TemizlenmesiUzaktan Kumanda
Sessiz
Ultrasonik Özellik

Ürün Detayı

Sinbo SAH- 6107 Ultrasonic Hava nemlendirici, ortama anyon salarak kişinin zindeliğini arttırmanın yanı sıra hücresel metabolizmayı geliştirerek rahatlamaya yardım ediyor. Oldukça sessiz olan cihaz, bu sayede gece lambası olarak kullanılabiliyor. Sinbo’nun 5 L su alabilen haznesi kolayca çıkarıldığından rahatlıkla temizlenebiliyor. Ayrıca nem çıkışı 360 derece ayarlanabildiği gibi buhar gücü de tek tuşla ayarlanan bu ürün, ortama soğuk buhar vermesinin yanı sıra suyu azaldığında otomatik kapanarak olası kazaları engelliyor.

Su Haznesi5 L
Güç30 W
Ses Seviyesi35 dB
Ultrasonik NemlendirmeVar
Hava Temizleme özelliğiVar
Nem yönü360 derece
Gece Lambası ÖzelliğiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Ediz S** ”Fiyat iyi, kargolama güzel, ürün kullanışlı ve kolay. Ayrıca buhar üfleme hızı gayet başarılı.”

👤 S** T* ”Gerçekten her eve lazım. Bebeğimiz geceleri öksürerek uyanıyordu. Benim de boğazım kuru şekilde uyanıyordum sabahları. Bu ürünü kullandıktan sonra çok şükür bebeğimiz de biz de rahat uyuyabiliyoruz. Herkese, özellikle kış günlerinde bebekli aileler için mutlaka tavsiye ederim.”


Havvaca HD-1350B Ultrasonik Soğuk Buhar Makinesi

Oturduğunuz yerden hiç kalkmadan uzaktan kumandası ile komut verebileceğiniz Havvaca HD-1350B, dijital kontrol paneli sayesinde değerleri kolayca kontrol etmeye olanak tanıyor.

Kireç ÖnleyiciNem Çıkış Yönü
Uzaktan Kumanda
3 Kademe

Ürün Detayı

3 farklı buhar kademesi bulunan Havvaca Hd-1350B, ortamın ihtiyacı olan nemi sağlıyor. Aynı zamanda dijital ekranı sayesinde kolayca buhar ve nem değerlerini kontrol edebileceğiniz bu ürün, uzaktan kumandası sayesinde kolayca komut vermenizi sağlıyor. Zaman ayarı bulunan buhar makinesi, ayarladığınız saat dilimine açılıp kapandığı gibi su haznesi boşaldığında uyarı vererek otomatik olarak kapanıyor. 2,8 L su haznesi bulunan ürün, 20-25 m3 alana etki ederek 13- 20 saat aralında çalışıyor. Tüm bunların yanı sıra kireçlenmeyi önleyen filtreye sahip olan ürün, bu sayede her zaman temiz kalıyor.

Su Haznesi2.8 L
Etki Alanı20-25 m3
Çalışma saati13-20
Buhar ayarı3 kademe
Otomatik KapanmaVar
Uzaktan KumandaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 DİLARA D**** ”Ürün çok güzel sessiz çalışıyor çok kolay kullanımı göstergesi harika tavsiye ederim.”

👤 Şahin S*** ”Ürün çok güzel yaklaşık bir aydır sabahlara kadar çalışıyor çok güzel parasının üstü bir cihaz tavsiye ederim.”


Beurer LB88 Hava Nemlendirici

Ultrason nebulizasyonunun ve buharlaştırmanın birleşmesiyle oluşan Beurer, çift teknolojisi sayesinde bakterileri yok ediyor.

AromapedYer Kaplıyor
Kireç Önleyici
Hacmi

Ürün Detayı

Su ısıtarak bakterileri yok eden Beurer, 6 litrelik haznesi sayesinde 48 m2 alana kadar rahatlıkla kullanılıyor. Hızlı kireçlenmeye karşı koruyan bu cihaz, temizleme fırçası ile kolayca dezenfekte ediliyor. Aroma gözü bulunan bu ürüne istenilen aromaped kullanılırken yanında ayrıca 15 farklı aromaped gönderiliyor. Şeffaf haznesi sayesinde kolayca su seviyesini kontrol edebileceğiniz gibi boşaldığında kendisini otomatik kapatıyor.

Su Haznesi6 L
Etki Alanı48 m2
Su ısıtması3 kademe
Otomatik KapanmaVar
Kireç önleyiciVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Hikmet K**** ”Araştırarak Aldım en iyi hava nemlendiricilerinden biri çalışmaya başlayınca 5 dakikada odanın nemini yükseltmeye başlıyor Bununla beraber Mutlaka Oda sıcaklık ve nem ölçer de almalısınız.”

👤 F* D* ”Bebeğim için aldık, sürekli nemli tutuyor odayı. Çok memnunuz.”


Buyfun Esansiyel Yağ Difüzörü

Kuruyan odanın nem seviyesini yükseltmek için buhar makinesi olan Buyfun, aynı zamanda içine esansiyel yağ atıldığında difüzör sistemi görüyor. Bu sayede oldukça kullanışlı bir ürün olan bu makine, ortamın havasını ve enerjisini değiştiriyor.

Uzaktan KumandaNem Çıkış Yönü
Zamanlama Modu
7 Renk Led

Ürün Detayı

Ahşap görünümü ve şık tasarımı ile dekorasyonuna uyum sağlayacak olan Buyfun, evde ve ofiste kullanılabiliyor. Hem buhar makinesi olan hem de esansiyel yağ difüzörü olan bu ürün, ortamın nemini arttırırken seçtiğiniz yağ sayesinde enerjinizi değiştiriyor. Üstelik 400 ml su tankının içi azaldığında otomatik olarak kapanan makineye uzaktan kumanda ile komut verilebiliyor. Sürekli püskürtme ve aralıklı püskürtme olarak iki modu bulunan buhar makinesi, 7 farklı renk değiştirme özelliği ile gece lambası olarak kullanılabiliyor.

Su Haznesi400 ml
MalzemeABS – PP
Güç9 W
Zaman Modu1H- 3H 6H
Ölçü152 x 163 mm
Led ışık7 Renk
Zamanla moduVar
Uzaktan KumandaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 B* Ş** ”Beklediğimden iyi çıktı. Yurtdışından gelmesine rağmen kısa bir sürede elime ulaştı. Memnunuz genel anlamda 👌🏻”

👤 F* K* ”Yıllardır almayı istediğim bir üründü. Gayet güzel. Ortalama bir odada rahatlıkla kullanılabilir. Suyu bitince kendiliğinden kapanıyor. Işıkların renk değişimi ve ortama kattığı keyif çok güzel.”


Xiaomi Mijia MJJSQ02LX Sessiz Hava Nemlendirici

Yaz ve kış ayarı bulunan Xiaomi Mijia, soğuk havalarda nem düştüğünde kuruluğu önlüyor. Ayrıca gümüş iyon sayesinde antibakteriyel özellikler içeren bu cihaz ortamı temizliyor.

TemizlemeTürkçe Dil Desteği
Kompakt Tasarım
Sessiz

Ürün Detayı

Şık ve kompakt tasarımı ile her dekorasyonla rahtça kullanılabilen Xiaomi Mijia; düşük, orta, yüksek buhar ve sürekli nemlendirme olmak üzere 5 modda çalıştırılıyor. Özel tasarımı ile buharı havaya püskürten bu cihaz ıslatma yapmadığı gibi nemin hızlıca dağılmasına yardım ediyor. İçinde bulunan su miktarını gösteren bu ürün seviye düştüğünde kendisini otomatik kapatarak yanmalara karşı koruyor. Olabildiğince sessiz olan bu cihaz gece kullanım için oldukça elverişli olmasının yanı sıra ortama loş ışık veriyor.

Su Haznesi4 L
MalzemeABS
Nemlendirme Hacmi280 ml/ s
Filtre Ömrü6-12 ay
Ses Gücü38 DB
Ürün Boyutu184.9 x 312. 5 mm
Ürün Ağırlığı1.4 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö** A** ”Hem şık hem çok büyük değil hem de çok işlevsel 👍”

👤 Gamze Bayru ”İnanılmaz derecede faydasını gördük. Boğaz kuruluğu ve burun tıkanıklığımız vardı çok iyi geldi. Paketleme güzeldi hızlı kargo teşekkürler.”


Fakir Airwell Ultrasonic Hava Nemlendirici

Su içerinde bakterileri öldürerek sağlıklı buhar püskürtme özelliği olan Fakir Airwell, su eklemek için cihazın taşınması veya kapalı olmasına gerek kalmadan kolayca dolum yapılabiliyor.

Uzaktan KumandaGece Lambası
Led Ekran

Ürün Detayı

Ultrasonik fonksiyonlu Fakir Airwell, çalışır vaziyetteyken taşımaya gerek kalmadan kolayca su doldurmaya yardım ediyor. Havadaki nemi ideal seviyelere getirmek için ayarı bulunan Fakir, uzaktan kumandası ile oturduğunuz yerden komut vermenize yardım ediyor. Led ekranı sayesinde nem oranını kolayca kontrol edebileceğiniz bu cihaz, 4 litrelik su haznesi boşalınca otomatik kapanıyor.

Su Haznesi4 L
Güç30 W
Buhar Üretim Kapasitesi300ml/saat
Led EkranVar
Zaman AyarıVar
Otomatik KapanmaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 D* C* ”Çok güzel ve işlevsel tavsiye ederim.”

👤 H Ö** ”Sessiz çalışıyor. Yüzeylerde ıslaklık yapmıyor. Su kapasitesi yeterli.”


Beurer LB 55 Hava Nemlendirici

Sıcak su buharı sağlayan evaporatör teknolojisi ile Beurer LB 55, bakterileri yok ederek hijyenik buhar salınımı sağlıyor. Led gösterge bulunan ürünün bu sayede su seviyesi kolayca anlaşılıyor.

Sıcak SuUzaktan Kumanda
Led Gösterge
Hacmi

Ürün Detayı

Tek tuşla kolayca çalıştırabileceğiniz Beurer, içinde bulunduğu suyu ısıtarak bakterileri öldürdüğünden ortama daha hijyenik buhar salınımı yapıyor. 6 litre su haznesine sahip olan bu ürün, gün boyu ilave yapmanıza gerek kalmadan çalışıyor. Üstelik içinde su bittiğinde veya aşırı ısındığında kendisini otomatik kapatan bu cihaz, led göstergeleri sayesinde kontrol yapmanıza olanak tanıyor. 2 farklı buhar kademesi bulunan bu ürünün su haznesi çıkarak kolayca temizlenebildiği gibi kireç tutmaması için ayrı satılan filtreleri bulunuyor.

Su Haznesi6 L
Nem Çıkışı200 – 400 ml/ saat
Çıkarılabilir Su HaznesiVar
Led GöstergeVar

Kullanıcı Yorumları

👤 M İ* ”Ürün çok güzel sıcak buhar olduğu için mikrop olayı ortadan kalkıyor benim için en önemli faktör çocuklarda öksürme diye bir şey kalmadı iyi ki almışım soğuk buhar makineleri beş para etmez paranızı çöpe atmayın mikrop saçıyor resmen. Birde Beurer nem ölçme aletini de almayı unutmayın.”

👤 S** A* ”Mükemmel büyük odalar İçin kesinlikle en uygun ürün bu büyük salonu kısa sürede nemlendirdi.”


Weewell WHC752 Soğuk- Sıcak Buhar Üfleyici

İyonizer özelliği bulunan Weewell, hem sıcak hem de soğuk buhar seçeneği olduğundan tercihi kullanıcıya bırakıyor. Ayrıca zaman ayarı ve buhar yoğunluğu belirlenebiliyor.

Nem ÖlçmeYer Kaplaması
Uzaktan Kumanda
Otomatik Kapanma

Ürün Detayı

Geniş ortamlarda rahatlıkla kullanacağınız Weewell, 5 litrelik su haznesi ile gün boyu yeterli geliyor. Filtresi sayesinde kireç tutmayan bu cihaz, hem sıcak hem de soğuk buhar veriyor. Ayrıca uzaktan kumanda ile kolayca komut verebildiğiniz bu ürün, ortam nemini ve buharı ölçerek led ekranında gösteriyor. Zaman ayarlayıcısını kullanarak istediğiniz vakitte açılıp kapanan bu cihaz, nem oranı fazla arttığında ve su seviyesi düştüğünde otomatik kapanıyor.

Su Haznesi5 L
Etki Alanı35 m2
Nem çıkışı360 Derece
Kireç filtresiVar
Nem ve sıcaklık ölçmeVar
Dokunmatik tuşlarVar
Uzaktan kumandaVar
Zaman ayarıVar
Otomatik kapanmaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 M* E* ”Birçok ürünü denedim ama bunun verdiği etkinin yanından bile geçemezler. Uzun zaman sonra hem biz hem bebeğimiz rahat bir uyku çekti. Hem sıcak hem soğuk verip ayara göre dengelemesi güzel özellik. Kendi nem ölçeri 3 birim fazla gösteriyor ona göre ayarlayın kendinizi.”

👤 E* A* ”Boyutu epeyce büyük. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz. Çok memnun kaldık. Özellikle kış aylarında oğlumun odasında kullanmak için aldık. Peteklerden dolayı kuruyan odanın havasını hafifletiyor. Kışın da soğuk havayla kullanıyoruz. Hoş bir hava veriyor odaya. Havanın hafifliği hemen hissediliyor.”


Sıkça Sorulan Sorular

Buhar makinesi işe yarıyor mu?

Özellikle kış aylarında ortamın kurumasından dolayı boğaz kuruluğu, burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sebeple özellikle bebek ve çocuk olan evlerde kullanılması önerilen buhar makineleri, odanın nem değerini yükseltiyor. Bu sayede kuruluktan dolayı oluşan sorunları engelliyor.

Evde buhar makinesi yoksa ne kullanılır?

Özellikle kış aylarında kuruyan ortamı nemlendirmek için buhar makineniz yoksa, bir kaba koyacağınız suyu peteğin yakınlarında tutarak ortama nem katmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu yöntem kuruluğu bir nebze kırarak rahat nefes almanıza yardım olacaktır.

Buhar makinesi alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Birbirine yakın özellikleriyle satışa sunulmuş olan buhar makineleri ufak tefek farklılıklarla birbirlerinden ayrılıyorlar. Bu nedenle buhar makinesi alırken aşağıdaki ayrıntılara dikkat etmenizi öneriyoruz:
• Gürültü seviyesi düşük bir makine seçerseniz hem gündüz ve hem de gece kullanabilirsiniz.
• Enerji sarfiyatı konusu tüm elektrikli cihazlarda olduğu gibi buhar makinelerinde de göz önünde bulundurulması gereken bir kıstas.
• Ortamın nemini ve ısısını ölçebilen ve bu sayede gereğinden fazla nemlendirme yapmamanızı sağlayan, programlarını düzenleyebileceğiniz modeller konusunda ısrarlı olmanızı öneriyoruz. Aksi taktirde bir nem ölçer alıp bunu sürekli denetlemeniz gerekir.
• Kullanacağınız buhar makinesi ortam nemini içine koyduğunuz suyu kullanarak sağlar. Bu nedenle su haznesindeki su bitince otomatik kapanan ve kireç önleme fonksiyonu olan soğuk buhar makineleri daha kolay kullanılan ve güvenli modellerdir.
• Ortam havasını temizleyebilme özelliği olan hava nemlendirici ve buhar makineleri de sağlıklı hava solumanız için uygun koşulları sağlayabilirler.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın