En İyi 10 Çim Biçme Makinesi Tavsiyesi

Güneşli günlere eşlik eden taze biçilmiş çim kokusu baharı müjdeleyen keyifli habercilerden biri. Serin ve karanlık kış aylarından sonra doğanın uyanışına ve yaşamın kaldığı yerden gelişerek devam etmesine şahitlik edebildiğimiz ilkbaharla birlikte yaşantılarımıza keyifli telaşlar ekleniyor. Saksıların toprakları değişiyor, bahçeler çapalanıyor, mevsimlik ekimler yapılıyor, bahçelerde kış boyunca uzayan çimler biçiliyor, zararlı otlar ayıklanıyor. Günlük hayat, odalardan balkon ve bahçelere taşınıyor.


Güzel havanın tadını çıkarıp, ailemizle birlikte keyifli zamanları paylaşacağımız bahçelerimizin bakımını yapmak pek çok kişi için vazgeçilmez bir hobi. Bahçelerimizi güzelleştirmek için en büyük yardımcımız olan ve işimizi kolaylaştırıp bu hobiden daha fazla keyif almamızı sağlayan çim biçme makineleri hakkında bilmek istediğiniz her şeyi bu yazımızda bulabileceksiniz.

SıraModelKesme GenişliğiSYblog Puanı
1Bosch AdvancedRotak 77046 cm10/9.9
2Oleo-Mac G 53 Pk51 cm10/9.8
3Hyundai Ps303130 cm10/9.5
4Bosch Arm 3232 cm10/9.6
5Hyundai C320032 cm10/9.1
6Attlas Eco Gt 250 N25 cm10/9.4
7Proware10 cm10/9.7
8Black&Decker Bemw451bh32 cm10/9.4
9Palmera Dm 46p46 cm10/9.2
10Swazer Profesyonel Gtx 53026 cm10/9.4
Çim Biçme Makinesi Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Çim Biçme Makinesi Modelleri

Bahçe ve tarım arazilerinin bakım ve düzenlemelerini yapmak için kullanılan çim biçme makineleri çok sayıda üretici tarafından farklı kapasite ve modellerde üretiliyor. Bu çeşitler arasından en iyisini bulabilmek ve uzun ömürlü bir yatırım yapmak için satın alma sürecinde çok sayıda ürünü tek tek incelemek gerekiyor. Okuyucularımıza bu süreçte yardımı olacağını düşünerek hazırladığımız yazımıza çim biçme makinesi tavsiyeleri ve en iyi çim biçme makinası markaları yorumlarını da değerlendirerek hazırladığımız tavsiye listemizle devam ediyoruz.

İşte 2023 yılının en iyi çim biçme makinesi modelleri…

Bosch AdvancedRotak 770

Bosch tarafından üretilen itmeli sürüş sistemine sahip olan AdvanceRotak 770 model çim biçme makinesi 16 kilogram ağırlığında. 1800 Watt motor gücündeki model 2 yıl garantili olarak satılıyor.

Keskin BıçaklarAğırlık
Yaprak Toplama Özelliği
İtmeli Sürüş

Ürün Detayı

Tek bir düğme ile 25 – 70 mm arasında altı kademeye ayarlanabilen makinede Leafcollect bıçak bulunmaktadır. Çimleri mükemmel derecede kesen makine kolay boşaltma için de yaprakları toplar. Ergoflex tutamaklarla işinizi yorulmadan yaptırır. 1800 W motor performansı, 46 cm kesme genişliği, sertleştirilmiş çelik bıçağı ve 16 kg ağırlığı ile fiyatını hak eden bir üründür.

Kesme Genişliği46 cm
Kesme Yüksekliği20-80 mm
Motor Gücü1800 W
Sepet Kapasitesi50 L

Kullanıcı Yorumları

👤 F** Ü**;”Büyük olmayan bahçeler için gayet uygun ve kullanışlı. Büyük bahçelerde torba hacmi ve kablolu olması gibi ufak sorunlar yaşayabilirsiniz. 1 yaz boyunca kullandım herhangi bir sorunla karşılaşmadım.”

👤 F** O**; “Bir kaç ay önce site için aldık. Eski cihaza göre oldukça sessiz ve güçlü. Katlanabildiği için depoda rahatça saklayabiliyoruz. Yükseklik ayarı çok pratik bir düğme ile ayarlanıyor ve hızlı bir şekilde değişiklik yapabiliyorsunuz. Kablo ile gelmiyor öyle bir beklentiniz olmasın.”


Oleo-Mac G 53 Pk

Çelik şasesiyle uzun ömür kazandırılmış olan Oleo-Mac G 53 Pk çim biçme makinesi 30 kilogram ağırlığında. İtmeli sürüş sistemiyle çalışan makine yüksek kesme genişliği ve geniş sepet kapasitesiyle öne çıkıyor. Ürün 2 yıllık garantiye sahip.

Yükseklik AyarıYüksek Ses
Güçlü Motor

Ürün Detayı

Birbirinden bağımsız rulmanları, 4 kademe ayarlanabilir kesim yükseliği, yüksek kesim performansı ile adından söz ettirmeyi başaran Oleomac G 53 Pk modeli 51 cm kesme genişliğine, 28 ile – 75 mm kesme yüksekliğine, 30 kg ağırlığa sahiptir.

Kesme Genişliği51 cm
Kesme Yüksekliği28-75 mm
Silindir Hacmi 196 santimetreküp
Sepet Kapasitesi60 L

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş** Ö**; “Makineden çok memnunuz.Zamaninda teslim edildi.Montaji kolay oldu.Herkese tavsiye ediyorum.”

👤 N** B**; “Pratik kullanışlı sağlam. Beklediğimden daha iyi bir performans verdi.”


Hyundai Ps3031

Yüksekliği kolay ayarlamaya imkan veren teleskopik tutma kolu ve 90° sağ-sol ve yukarı aşağı başlık pozisyon ayarıyla öne çıkan misinalı çim biçme makinesi bitki koruma braketi ve duvar dibinde kullanma avantajı sunan ekstra tekerleğiyle yüksek puanlar alıyor.

Elle TutulmasıDüşük Kesme Genişliği
Ayarlanabilir YükseklikKısa Kablo
Duvar Dibi Temizlik

Ürün Detayı

600 W motor gücüne sahip olan makinede 9000 RPM devir hızı bulunmaktadır. Ağırlığının rakiplerine göre hafif olması daha kolay hareket edebilmenizi sağlamakta. Ayarlanabilir 2. tutamak ile farklı açılarda kesim yapabilirsiniz. Ayrıca üründe bitki koruma braketi ve duvar dipleri için ekstra tekerlek mevcut.

Kesme Genişliği30 cm
Devir Hızı9000 rpm
Güç600 W
Ağırlık2,9 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 E** U**; “Güçlü bir makina yalnız içinde verdikleri misina 1,5mm. sadece çim yüzeylerde sorunsuz kullanılabilir yalnız istenmeyen ot denilince bahçede daha farklı otlarda olabiliyor. Bu içinde verdikleri misina yeterli değil. Ama piyasa 1,6mm lik misina kullanılırsa sorunsuz şekilde bahçenizi alabilirsiniz. kesinlikle 2mm misina kullanmayın kenarındaki bıçağa zarar veriyor ve kopartıyor.”

👤 U** K**; “Ürün kullandık gayet güzel gücü de çok iyi ,2.5 mm kenarlı misina ile kalın otları bile koparıyor ,black decker kullanmıştık daha önce ona göre kıyasla çok iyi.”


Bosch Arm 32

Kolay saklama için çift tutamağa ve çıkarılabilir çim kutusuna sahip olan motor güvenilir ve güçlü kesim olanağı sunar. Hafif taşıma imkanı ile makine kolay hareket eder.

Kısa İşlem SüresiPlastik Mekanizma
Keskin Bıçaklar
Kaliteli Malzeme

Ürün Detayı

1200 W motor gücü bulunan elektrikli çim biçme makinesinin 32 cm genişliği, 20 – 60 mm kesme yüksekliği 3 kademesi bulunmaktadır. 31 LT sepet hacmi bulunan makinenin 6.8 kglık ağırlığı gayet uygun. Ergonomik rahat tutamaklar sorunsuz manevra imkanı sunar. Zor koşullar altında bile güvenilir sağlar.

Kesme Genişliği32 cm
Kesme Yüksekliği20-60 mm
Motor Gücü1200 W
Sepet Kapasitesi31 L

Kullanıcı Yorumları

👤 E** Ö**; “Dün ilk defa kullandık, çok efsane. 200m2 bahçeyi çimleri çok uzatmadan yarım saatte yaparım. Kutusu da 3-4 kere dolar, 1-2 çöp poşeti dolar. Aşırı gürültülü çalışmıyor, kullanımı çok basit, ağır değil. Ben aşırı beğendim. Bosch kaliteli güven veriyor zaten.”

👤 A** Y**; “İlk kesimi yaptım . Daha önce herhangi bi makina kullanmadım bu yüzden kıyaslama yapamıyorum . Ama makinada kesim sırasında herhangi bi sıkıntı yaşanmadı . Motorda zorlanma yaşanmadı . Bazıları yazmış motor zorlanıyor diye . Sanırım çim değil çalı biçiyorlar . Çim biçiminde zorlanacak bi makina değil . Biçim uzunluğu gayet iyi.”


Hyundai C3200

Eğer bahçeniz için uygun fiyatlı bir çim biçme makinesi arıyorsanız ilk tercihlerinizden birisinin kesinlikle Hyundai C3200 olması gerekmekte. Fiyatına göre yapabildiği şeyler ürünü rakiplerinden öne çıkartıyor.

FiyatSepet Hacmi
Uzun Kesme Genişliği

Ürün Detayı

Hyundai C3200’de 32 cm kesme genişliği 1000 W motor gücü, 25, 40 ve 55 mm kesim yüksekliği bulunmakta. 25 Lt sepet hacmine sahip olan ürün 6 ile 7 kg arasında. Küçük bahçeler için uygun olan üründe çim biçmek çok kolay.

Kesme Genişliği32 cm
Kesme Yüksekliği25-55 mm
Motor Gücü1000 W
Sepet Kapasitesi25 L

Kullanıcı Yorumları

👤 K** O**; “Bahçemizde küçük bir çim alanımız var. orası için aldık. bu yaz kullandık ve hiç sorun yaşatmadı.”

👤 T** M**; “Küçük bahçeler için gayet uygun iş görüyor.”


Attlas Eco Gt 250 N

250 W olan makine fiyatını sonuna kadar haketmektedir. Küçük bahçelerinizdeki çimleri kolayca kesmenize olanak tanır. Eğer çok fazla para vermeyip çimlerinizin kesimini kolayca halletmek istiyorsanız Attlas Eco Gt 250 N size göre.

FiyatDüşük Güç
Kolay Kullanım

Ürün Detayı

Küçük bahçelerde ve aile bahçelerinde tüm temizlik ve çim kesme çalışmaları için kullanıma uygun olan Attlas Eco Gt 250 N rakiplerinden çok daha ucuzdur. Fazla özelliği bulunmayan fakat işinizi görecek olan makine zorlanmadan hafif kullanım sunar.

Kesme Genişliği25 cm
Kesme Yüksekliği12-38 mm
Motor Gücü231 W
Sepet Kapasitesi10 L

Kullanıcı Yorumları

👤 O* K**; “İşe yarar kötü yorumları anlamadım ufak alanları büyük makinanın gitmediği yerleri yapmak İçin aldım gayette işime yaradı kurulum basit . Paketleme güzeldi herşey tamam .”

👤 B** B**; “Yabani otlar icin yeterli bir ürün. Ama çim kesmek için çok rahat degil. Benim işimi gördü. Küçük bahçeler icin kullanışlı.”


Proware Kablosuz Çim Kesme Makinesi

Küçük ve orta ölçekli işler için gayet ideal bir makine olan Proware, güçlü kesimi ile size zorluk yaşatmaz. Şarjının 25 ile 30 dakika arasında gitmesi işlerinizi kabloyla uğraşmadan kolayca halletmenizi sağlıyor.

Kablosuz OlmasıKüçük Kesme Genişliği
Hafif

Ürün Detayı

Sırada da uygun fiyatlı, parasını sonuna kadar hakeden kablosuz bir çim kesme makinemiz var. Proware kablosuz çim biçme makinesi güvenli kullanım sunar. Ayarlanabilir uzunluğa sahiptir. Oynar başlığı sayesinde küçük yerlere girebilir.

Kesme Genişliği10 cm
Kesme Yüksekliği12-38 mm
Motor Gücü1000 W
Sepet Kapasitesi10 L

Kullanıcı Yorumları

👤 P** F**; “ürün elime geçtiği gibi bahçeye çıkıp kullandım. misina kalın otlardan dolayı kopabiliyor ama normal olan da o. fiyat performans ürünü. ben gelen şarj ile 10 dakikadan fazla kullandım. 150 M2 fazla bahçem için çok ideal. ben memnun kaldım teşekkür ederim.”

👤 G** P**; “Ürün görsel ile bire bir aynı geldi. satıcı çok güzel bir şekilde patpata sarıp hızlı şekilde kargoladi. ürünün kutu içeriği tam eksiksiz elime ulaştı. hemen montajını yapıp bahçemdeki çimlerde denedim çok güzel bir şekilde kesiyor. makinede bayılma vs yok. makinenin boyu kısalıp uzuyabiliyor çok güzel . hiç düşünmeden alabilirsiniz fiyatına göre gelen ürün çoook iyi . ben 1 tane daha sipariş vericem . herkese tavsiye ediyorum.”


Black&Decker Bemw451bh

1200 W kesme gücüne sahip olan makinede 32 cm genişlik, 35 Lt’lik toplama hazinesi bulunmaktadır. 20 ile 60 mm kesme yüksekliği bulunan makinede 93 db ses vardır.

Basık TasarımSesli
Geniş Toplama Haznesi

Ürün Detayı

10.95 kg makine E-drive teknolojisiyle birlikte güçlü tork ve yüksek kesme performansı sunar. Islak çim keserken bile motor gücünü azaltmaz. Basık gövde tasarımıyla girilmeyen kenarlara kolayca girer. Bıçakları sayesinde %80 oranında daha iyi keser.

Kesme Genişliği32 cm
Kesme Yüksekliği20-60 mm
Motor Gücü1200 W
Sepet Kapasitesi35 L

Kullanıcı Yorumları

👤 I** K**; “80-90m2 bahçem için çok ideal. Kesimi harika. Alır almaz denedim muhteşem gerçekten. Kesinlikle tavsiye ediyorum.”

👤 Y** R**; “Teşekkerler gayet iyi makina 40 m2 bahçe çimimi 30 dakkada biçdi tek kötü yanı biraz sesli çalışıyor..çok çabuk geldi.”


Palmera Dm 46p Do 140

Rakiplerine göre özellik bakımından muazzam bir makine olan Palmera Dm 46p Do 140 büyük bahçeler için uygundur. Bir defada neredeyse tüm bahçenizin çimlerini keser.

Yüksek Kesme GenişliğiAğır
Geniş Toplama Haznesi
7 Kademeli

Ürün Detayı

25 – 75 mm kesme yüksekliğine sahip olan makine 7 kademe ayarlanabilmektedir. Çelik şasesinin olması size güven vermektedir. 46 cm kesme genişliğine, 140 cm silindir hacmine sahip olan makine ile 1500 m² kesim alanı sunmaktadır. Ayrıca ürünün merkezi yükseklik ayarı bulunmaktadır.

Kesme Genişliği46 cm
Kesme Yüksekliği25-75 mm
Silindir Hacmi140
Sepet Kapasitesi55 L

Kullanıcı Yorumları

👤 M** T**; “1.5 dönüm yeri rahatlıkla sorunsuz biçmekte sadece ön kısmı taşa geldi mi bıçak vuruyor o da bizim bahçedeki taşlar ve eğim pürüzsüz değil ön taraf güçlendirilebilir. daha öncede benzer makineyi kullanmıştım memnuniyetle tavsiye ederim.”

👤 S** S**; “güzel ürün kullandım ve hiç bir sıkıntısı yok sadece bıçağı kullanmadan önce bileyin yoksa çimleri yoluyor tavsiye ederim satıcıya teşekkürler sıkıntısız teslim ettikleri için.”


Swazer Profesyonel Gtx 530

Ev ve bahçe dışında arazi ve yabani otların temizlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Profesyonel makine çok uzun kullanım süresine sahiptir. Geç ısınır, 1 depo yakıtın tamamını tüketene kadar çalışmaya devam eder.

Kolay KullanımBenzinli Olması
Uzun Süre Dayanıklılık
Çelik Gövde

Ürün Detayı

Özel olarak dizayn edilmiş olan makine kolay kullanım sunar. Karbüratör sistemi yakıtı ve havayı %50 daha fazla stabil hale getirir, performansından ödün vermez. Yıllara direnen sağlamlık ile paranız kesinlikle boşa gitmez. Profesyonel bir şekilde çim biçmek isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır.

Devir9400 dk
Ağırlık8,6 kg
Silindir Hacmi52

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş** I**; “Ürünün hem fiyatı iyi hem de kaliteli kullanışlı bir ürün.”

👤 H** E**; “Rakama göre çok güzel bir makine.”


Sıkça Sorulan Sorular

Çim Biçme Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Çim biçme makineleri çalışma prensiplerine ve kullanım alanlarına göre temel olarak 4 temel çeşitle karşımıza çıkıyor. İşte çim biçme makinesinin türleri;

Mekanik Çim Biçme Makinesi
Herhangi bir yakıt ihtiyacı olmayan ve kullanan kişinin itmesiyle çalışan çim biçme makineleri mekanik çim biçme makinaları grubunu oluşturuyor. İnsan gücü gerektirdiği için küçük ölçekli alanlarda tercih ediliyor.

Elektrikli Çim Biçme Makinesi
Elektrikle çalışan çim biçme makineleri 900Watt ile 2000Watt arasında değişen kapasiteleriyle satışa sunuluyor. Elektrik şebekesi olan alanlarda özellikle tercih edilen elektrikli çim biçme makinaları farklı ölçüdeki tekerlek ve depo ebatlarıyla çok sayıda seçenek sunuyor. Akü ile çalışan tipleri kullanıcılar tarafından çok tercih ediliyor.

Benzinli Çim Biçme Makinesi
Benzinle çalışan çim biçme makinaları özellikle elektrik şebekesinin bulunmadığı bölgelerde tercih ediliyor. Eğer çim biçilecek alan küçük ise itmeli tiplerini düşünebilirsiniz. Ancak büyük alanlarda mutlaka şanzımanlı çim biçme makinası kullanmanızı öneriyoruz.

Misinalı Çim Biçme Makinesi
Küçük alanlarda ve tekerlekli makinelerin ulaşamadığı kenar, köşe alanlara ulaşmanızı sağlayan misinalı çim biçme makineleri elektrikli ve benzinli olarak ikiye ayrılıyor. Benzinli tıpan veya elektrikli misinalı çim biçme makinesi olarak bilinen bu makineler elle kullanılıyor ve biçilen otu toplayan bir hazneleri olmadığı için kesilen otu bahçede bırakıyor.

Çim Biçme Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Geniş alanlar için güçlü motorlar tercih etmelisiniz. 100-200 metrekare alanlar için 1000-1200 watt güçte makineler seçmelisiniz. Arazinizin alanına göre makine gücünü 200 artırmalısınız. Arazinin yapısına göre bıçak seçimini de doğru yapmak çok önemlidir. Sepetin boyutunu da önemli etkenlerden birisidir.

Çim Biçme Makinesine Ne Kadar Yağ Konulmalı?

Birçok çim biçme makinesinde 10/40 ve 4 zamanlı yağ kullanılır. Ortalama olarak makineye eklemeniz gereken yağ miktarı 500 ile 600 gram arasında değişmektedir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“En İyi 10 Çim Biçme Makinesi Tavsiyesi” üzerine bir yorum

  1. Nisan ayında iş yerimizde ki çimler uzamaya başlıyor ve işin ucunu kaçırırsak sertleşiyor ve başımıza bela oluyor. Yazıda geçen çim biçme makinalarından iki çeşidini iş yerimizde kullanıyorum. Bu makinaların kullanım alanı diye bir şey var engebeli bir alanda torbalı ve sürmeli çim biçme makinasını kullanamazsınız bu tarz bir makine kolaylıkla herkesin kullanacağı bir makinedir ama sadece düz ve pürüzsüz yüzeylerde iş yapar. Diğer misinalı olan ve orak hareketi ile kullanılan çim biçme makinası ise her alanda her yerde kullanılabilir. İlkinde fazla kirlenmezsiniz ama ikincisinde üzerimiz yemyeşil olur bana hangisi daha iyi derseniz en iyisi 2 . seçenektedir.

    Cevapla

Yorum yapın