Güneşli günlere eşlik eden taze biçilmiş çim kokusu baharı müjdeleyen keyifli habercilerden biri. Serin ve karanlık kış aylarından sonra doğanın uyanışına ve yaşamın kaldığı yerden gelişerek devam etmesine şahitlik edebildiğimiz ilkbaharla birlikte yaşantılarımıza keyifli telaşlar ekleniyor. Saksıların toprakları değişiyor, bahçeler çapalanıyor, mevsimlik ekimler yapılıyor, bahçelerde kış boyunca uzayan çimler biçiliyor, zararlı otlar ayıklanıyor. Günlük hayat, odalardan balkon ve bahçelere taşınıyor.


Güzel havanın tadını çıkarıp, ailemizle birlikte keyifli zamanları paylaşacağımız bahçelerimizin bakımını yapmak pek çok kişi için vazgeçilmez bir hobi. Bahçelerimizi güzelleştirmek için en büyük yardımcımız olan ve işimizi kolaylaştırıp bu hobiden daha fazla keyif almamızı sağlayan çim biçme makineleri hakkında bilmek istediğiniz her şeyi bu yazımızda bulabileceksiniz.

SıraModelKesme GenişliğiSYblog Puanı
1Bosch AdvancedRotak 77046 cm10/9.9
2Oleo-Mac G 53 Pk51 cm10/9.8
3Hyundai Ps303130 cm10/9.5
4Bosch Arm 3232 cm10/9.6
5Hyundai C320032 cm10/9.1
6Attlas Eco Gt 250 N25 cm10/9.4
7Proware10 cm10/9.7
8Black&Decker Bemw451bh32 cm10/9.4
9Palmera Dm 46p46 cm10/9.2
10Swazer Profesyonel Gtx 53026 cm10/9.4
Çim Biçme Makinesi Tavsiye Listesi

Çim Biçme Makinesi Tavsiyeleri

Bahçe ve tarım arazilerinin bakım ve düzenlemelerini yapmak için kullanılan çim biçme makineleri çok sayıda üretici tarafından farklı kapasite ve modellerde üretiliyor. Bu çeşitler arasından en iyisini bulabilmek ve uzun ömürlü bir yatırım yapmak için satın alma sürecinde çok sayıda ürünü tek tek incelemek gerekiyor. Okuyucularımıza bu süreçte yardımı olacağını düşünerek hazırladığımız yazımıza çim biçme makinesi tavsiyeleri ve en iyi çim biçme makinası markaları yorumlarını da değerlendirerek hazırladığımız tavsiye listemizle devam ediyoruz.

9.9
Emre DARI

Bosch AdvancedRotak 770 Elektrikli Çim Biçme Makinesi

Artıları
 • Keskin Bıçaklar
 • Yaprak Toplama Özelliği
 • İtmeli Sürüş
Eksileri
 • Ağırlık

Bahçenizi Kolayca Temizleyin!

Bosch tarafından üretilen itmeli sürüş sistemine sahip olan AdvanceRotak 770 model çim biçme makinesi 16 kilogram ağırlığında. 1800 Watt motor gücündeki model 2 yıl garantili olarak satılıyor.

Ürün Detayı

Tek bir düğme ile 25 – 70 mm arasında altı kademeye ayarlanabilen makinede Leafcollect bıçak bulunmaktadır. Çimleri mükemmel derecede kesen makine kolay boşaltma için de yaprakları toplar. Ergoflex tutamaklarla işinizi yorulmadan yaptırır. 1800 W motor performansı, 46 cm kesme genişliği, sertleştirilmiş çelik bıçağı ve 16 kg ağırlığı ile fiyatını hakeden bir üründür.

Teknik Özellikleri

Kesme Genişliği: 46 cm
Kesme Yüksekliği:
20 – 80 mm
Motor Gücü:
1800 W
Sepet Kapasitesi:
50 litre

Kullanıcı Yorumları

👤 F** Ü**;”Büyük olmayan bahçeler için gayet uygun ve kullanışlı. Büyük bahçelerde torba hacmi ve kablolu olması gibi ufak sorunlar yaşayabilirsiniz. 1 yaz boyunca kullandım herhangi bir sorunla karşılaşmadım.”

👤 F** O**; “Bir kaç ay önce site için aldık. Eski cihaza göre oldukça sessiz ve güçlü. Katlanabildiği için depoda rahatça saklayabiliyoruz. Yükseklik ayarı çok pratik bir düğme ile ayarlanıyor ve hızlı bir şekilde değişiklik yapabiliyorsunuz. Kablo ile gelmiyor öyle bir beklentiniz olmasın.”

9.8
Emre DARI

Oleo-Mac G 53 Pk Benzinli Çim Biçme Makinesi

Artıları
 • Güçlü Motor
 • Yükseklik Ayarı
Eksileri
 • Yüksek Ses

Dayanıklı Çelik Gövde

Çelik şasesiyle uzun ömür kazandırılmış olan Oleo-Mac G 53 Pk çim biçme makinesi 30 kilogram ağırlığında. İtmeli sürüş sistemiyle çalışan makine yüksek kesme genişliği ve geniş sepet kapasitesiyle öne çıkıyor. Ürün 2 yıllık garantiye sahip.

Ürün Detayı

Birbirinden bağımsız rulmanları, 4 kademe ayarlanabilir kesim yükseliği, yüksek kesim performansı ile adından söz ettirmeyi başaran Oleomac G 53 Pk modeli 51 cm kesme genişliğine, 28 ile – 75 mm kesme yüksekliğine, 30 kg ağırlığa sahiptir.

Teknik Özellikleri

Motor: Emak / K700 OHV
Silindir Hacmi:
196 santimetreküp
Kesme Genişliği:
51 cm
Kesme yüksekliği:
28 – 75 mm
Sepet Kapasitesi:
60 litre

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş** Ö**; “Makineden çok memnunuz.Zamaninda teslim edildi.Montaji kolay oldu.Herkese tavsiye ediyorum.”

👤 N** B**; “Pratik kullanışlı sağlam. Beklediğimden daha iyi bir performans verdi.”


9.5
Emre DARI

Hyundai Ps3031 Elektrikli Kenar Kesme Makinesi

Artıları
 • Elle Tutulması
 • Ayarlanabilir Yükseklik
 • Duvar Dibi Temizlik
Eksileri
 • Düşük Kesme Genişliği
 • Kısa Kablo

Hafiflik Ön Planda

Yüksekliği kolay ayarlamaya imkan veren teleskopik tutma kolu ve 90° sağ-sol ve yukarı aşağı başlık pozisyon ayarıyla öne çıkan misinalı çim biçme makinesi bitki koruma braketi ve duvar dibinde kullanma avantajı sunan ekstra tekerleğiyle yüksek puanlar alıyor.

Ürün Detayı

600 W motor gücüne sahip olan makinede 9000 RPM devir hızı bulunmaktadır. Ağırlığının rakiplerine göre hafif olması daha kolay hareket edebilmenizi sağlamakta. Ayarlanabilir 2. tutamak ile farklı açılarda kesim yapabilirsiniz. Ayrıca üründe bitki koruma braketi ve duvar dipleri için extra tekerlek mevcut.

Teknik Özellikleri

Kesme Genişliği: 30 cm
Motor Gücü:
600 W
Devir Hızı:
9000 rpm
Misina Kalınlığı:
1,5 mm
Ağırlık:
2,9 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 E** U**; “Güçlü bir makina yalnız içinde verdikleri misina 1,5mm. sadece çim yüzeylerde sorunsuz kullanılabilir yalnız istenmeyen ot denilince bahçede daha farklı otlarda olabiliyor. Bu içinde verdikleri misina yeterli değil. Ama piyasa 1,6mm lik misina kullanılırsa sorunsuz şekilde bahçenizi alabilirsiniz. kesinlikle 2mm misina kullanmayın kenarındaki bıçağa zarar veriyor ve kopartıyor.”

👤 U** K**; “Ürün kullandık gayet güzel gücü de çok iyi ,2.5 mm kenarlı misina ile kalın otları bile koparıyor ,black decker kullanmıştık daha önce ona göre kıyasla çok iyi.”


9.6
Emre DARI

Bosch Arm 32 Elektrikli Çim Biçme Makinesi

Artıları
 • Kısa İşlem Süresi
 • Keskin Bıçaklar
 • Kaliteli Malzeme
Eksileri
 • Plastik Mekanizma

Güvenli Çim Kesimi

Kolay saklama için çift tutamağa ve çıkarılabilir çim kutusuna sahip olan motor güvenilir ve güçlü kesim olanağı sunar. Hafif taşıma imkanı ile makine kolay hareket eder.

Ürün Detayı

1200 W motor gücü bulunan elektrikli çim biçme makinesinin 32 cm genişliği, 20 – 60 mm kesme yüksekliği 3 kademesi bulunmaktadır. 31 LT sepet hacmi bulunan makinenin 6.8 kglık ağırlığı gayet uygun. Ergonomik rahat tutamaklar sorunsuz manevra imkanı sunar. Zor koşullar altında bile güvenilir sağlar.

Teknik Özellikleri

Kesme Genişliği (cm): 32 cm
Kesme Yüksekliği (mm):
20 – 60 mm
Motor Gücü (W):
1200 W
Sepet Kapasitesi (lt):
31 lt

Kullanıcı Yorumları

👤 E** Ö**; “Dün ilk defa kullandık, çok efsane. 200m2 bahçeyi çimleri çok uzatmadan yarım saatte yaparım. Kutusu da 3-4 kere dolar, 1-2 çöp poşeti dolar. Aşırı gürültülü çalışmıyor, kullanımı çok basit, ağır değil. Ben aşırı beğendim. Bosch kaliteli güven veriyor zaten.”

👤 A** Y**; “İlk kesimi yaptım . Daha önce herhangi bi makina kullanmadım bu yüzden kıyaslama yapamıyorum . Ama makinada kesim sırasında herhangi bi sıkıntı yaşanmadı . Motorda zorlanma yaşanmadı . Bazıları yazmış motor zorlanıyor diye . Sanırım çim değil çalı biçiyorlar . Çim biçiminde zorlanacak bi makina değil . Biçim uzunluğu gayet iyi.”

9.1
Emre DARI

Hyundai C3200 Elektrikli Çim Biçme Makinesi

Artıları
 • Uygun Fiyatlı Olması
 • Uzun Kesme Genişliği
Eksileri
 • Düşük Sepet Hacmi

Küçük Bahçelere Uygun

Eğer bahçeniz için uygun fiyatlı bir çim biçme makinesi arıyorsanız ilk tercihlerinizden birisinin kesinlikle Hyundai C3200 olması gerekmekte. Fiyatına göre yapabildiği şeyler ürünü rakiplerinden öne çıkartıyor.

Ürün Detayı

Hyundai C3200’de 32 cm kesme genişliği 1000 W motor gücü, 25, 40 ve 55 mm kesim yüksekliği bulunmakta. 25 Lt sepet hacmine sahip olan ürün 6 ile 7 kg arasında. Küçük bahçeler için uygun olan üründe çim biçmek çok kolay.

Teknik Özellikleri

Kesme Genişliği (cm): 32 cm
Kesme Yüksekliği (mm):
25 – 55 mm
Motor Gücü (W):
1000 W
Sepet Kapasitesi (lt):
25 lt

Kullanıcı Yorumları

👤 K** O**; “Bahçemizde küçük bir çim alanımız var. orası için aldık. bu yaz kullandık ve hiç sorun yaşatmadı.”

👤 T** M**; “Küçük bahçeler için gayet uygun iş görüyor.”

9.4
Emre DARI

Attlas Eco Gt 250 N Çim Biçme Makinesi

Artıları
 • Ucuz Fiyat
 • Kolay Kullanım
 • Hafif
Eksileri
 • Düşük Güç

Fiyat Performans Ürünü

250 W olan makine fiyatını sonuna kadar haketmektedir. Küçük bahçelerinizdeki çimleri kolayca kesmenize olanak tanır. Eğer çok fazla para vermeyip çimlerinizin kesimini kolayca halletmek istiyorsanız Attlas Eco Gt 250 N size göre.

Ürün Detayı

Küçük bahçelerde ve aile bahçelerinde tüm temizlik ve çim kesme çalışmaları için kullanıma uygun olan Attlas Eco Gt 250 N rakiplerinden çok daha ucuzdur. Fazla özelliği bulunmayan fakat işinizi görecek olan makine zorlanmadan hafif kullanım sunar.

Teknik Özellikleri

Kesme Genişliği (cm): 25 cm
Kesme Yüksekliği (mm):
12 – 38 mm
Motor Gücü (W):
231 W
Sepet Kapasitesi (lt):
10 lt

Kullanıcı Yorumları

👤 O* K**; “İşe yarar kötü yorumları anlamadım ufak alanları büyük makinanın gitmediği yerleri yapmak İçin aldım gayette işime yaradı kurulum basit . Paketleme güzeldi herşey tamam .”

👤 B** B**; “Yabani otlar icin yeterli bir ürün. Ama çim kesmek için çok rahat degil. Benim işimi gördü. Küçük bahçeler icin kullanışlı.”

9.7
Emre DARI

Proware Kablosuz Çim Kesme Makinesi

Artıları
 • Kablosuz Olması
 • Hafif
 • Eksiler
Eksileri
 • Küçük Kesme Genişliği

Kablo Derdine Son!

Küçük ve orta ölçekli işler için gayet ideal bir makine olan Proware, güçlü kesimi ile size zorluk yaşatmaz. Şarjının 25 ile 30 dakika arasında gitmesi işlerinizi kabloyla uğraşmadan kolayca halletmenizi sağlıyor.

Ürün Detay

Sırada da uygun fiyatlı, parasını sonuna kadar hakeden kablosuz bir çim kesme makinemiz var. Proware kablosuz çim biçme makinesi güvenli kullanım sunar. Ayarlanabilir uzunluğa sahiptir. Oynar başlığı sayesinde küçük yerlere girebilir.

Teknik Özellikleri

Kesme Genişliği (cm): 10 cm
Kesme Yüksekliği (mm):
12 – 38 mm
Motor Gücü (W):
1000 W
Sepet Kapasitesi (lt):
10 lt

Kullanıcı Yorumları

👤 P** F**; “ürün elime geçtiği gibi bahçeye çıkıp kullandım. misina kalın otlardan dolayı kopabiliyor ama normal olan da o. fiyat performans ürünü. ben gelen şarj ile 10 dakikadan fazla kullandım. 150 M2 fazla bahçem için çok ideal. ben memnun kaldım teşekkür ederim.”

👤 G** P**; “Ürün görsel ile bire bir aynı geldi. satıcı çok güzel bir şekilde patpata sarıp hızlı şekilde kargoladi. ürünün kutu içeriği tam eksiksiz elime ulaştı. hemen montajını yapıp bahçemdeki çimlerde denedim çok güzel bir şekilde kesiyor. makinede bayılma vs yok. makinenin boyu kısalıp uzuyabiliyor çok güzel . hiç düşünmeden alabilirsiniz fiyatına göre gelen ürün çoook iyi . ben 1 tane daha sipariş vericem . herkese tavsiye ediyorum.”

9.4
Emre DARI

Black&Decker Bemw451bh Elektrikli Çim Biçme Makinesi

Artıları
 • Basık Tasarım
 • Geniş Toplama Haznesi
Eksileri
 • Yüksek Db

Dibine Kadar Temizlik

1200 W kesme gücüne sahip olan makinede 32 cm genişlik, 35 Lt’lik toplama hazinesi bulunmaktadır. 20 ile 60 mm kesme yüksekliği bulunan makinede 93 db ses vardır.

Ürün Detayı

10.95 kg makine E-drive teknolojisiyle birlikte güçlü tork ve yüksek kesme performansı sunar. Islak çim keserken bile motor gücünü azaltmaz. Basık gövde tasarımıyla girilmeyen kenarlara kolayca girer. Bıçakları sayesinde %80 oranında daha iyi keser.

Teknik Özellikleri

Kesme Genişliği (cm): 32 cm
Kesme Yüksekliği (mm):
20 – 60 mm
Motor Gücü (W):
1200 W
Sepet Kapasitesi (lt):
35 lt

Kullanıcı Yorumları

👤 I** K**; “80-90m2 bahçem için çok ideal. Kesimi harika. Alır almaz denedim muhteşem gerçekten. Kesinlikle tavsiye ediyorum.”

👤 Y** R**; “Teşekkerler gayet iyi makina 40 m2 bahçe çimimi 30 dakkada biçdi tek kötü yanı biraz sesli çalışıyor..çok çabuk geldi.”

9.2
Emre DARI

Palmera Dm 46p Do 140 Benzinli Çim Biçme Makinesi

Artıları
 • Yüksek Kesme Genişliği
 • Geniş Sepet Kapasitesi
 • 7 Kademe Olması
Eksileri
 • Yüksek Ağırlık

Büyük Bahçeler için Uygun

Rakiplerine göre özellik bakımından muazzam bir makine olan Palmera Dm 46p Do 140 büyük bahçeler için uygundur. Bir defada neredeyse tüm bahçenizin çimlerini keser.

Ürün Detayı

25 – 75 mm kesme yüksekliğine sahip olan makine 7 kademe ayarlanabilmektedir. Çelik şasesinin olması size güven vermektedir. 46 cm kesme genişliğine, 140 cm silindir hacmine sahip olan makine ile 1500 m² kesim alanı sunmaktadır. Ayrıca ürünün merkezi yükseklik ayarı bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

Motor Marka / Model: Palmera / DVO140
Silindir Hacmi:
140cm
Şase:
Çelik
Kesme Genişliği:
46cm
Kesme Yüksekliği / Kademe:
25-75mm / 7 Kademe
Sepet Kapasitesi:
55 Litre
İlerleme :
İtmeli
Ağırlık:
25 Kg
Yağ / Yakıt Depo Kapasitesi:
0.45 Litre / 1.2 Litre
Kesim Alanı:
1500m²

Kullanıcı Yorumları

👤 M** T**; “1.5 dönüm yeri rahatlıkla sorunsuz biçmekte sadece ön kısmı taşa geldi mi bıçak vuruyor o da bizim bahçedeki taşlar ve eğim pürüzsüz değil ön taraf güçlendirilebilir. daha öncede benzer makineyi kullanmıştım memnuniyetle tavsiye ederim.”

👤 S** S**; “güzel ürün kullandım ve hiç bir sıkıntısı yok sadece bıçağı kullanmadan önce bileyin yoksa çimleri yoluyor tavsiye ederim satıcıya teşekkürler sıkıntısız teslim ettikleri için.”

9.4
Emre DARI

Swazer Profesyonel Gtx 530 Çim Biçme Makinesi

Artıları
 • Kolay Kullanım
 • Uzun Süre Dayanıklılık
 • Çelik Gövde
Eksileri
 • Benzinli Olması

Eviniz, Bahçeniz, Tarlanız ve Araziniz Hep Temiz Kalsın

Ev ve bahçe dışında arazi ve yabani otların temizlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Profesyonel makine çok uzun kullanım süresine sahiptir. Geç ısınır, 1 depo yakıtın tamamını tüketene kadar çalışmaya devam eder.

Ürün Detayı

Özel olarak dizayn edilmiş olan makine kolay kullanım sunar. Karbüratör sistemi yakıtı ve havayı %50 daha fazla stabil hale getirir, performansından ödün vermez. Yıllara direnen sağlamlık ile paranız kesinlikle boşa gitmez. Profesyonel bir şekilde çim biçmek isteyenlerin ilk tercihi olmalıdır.

Teknik Özellikleri

Devir: 9400 dk
Silindir hacmi:
52cc
Tipi:
yan
Tutma kolu:
bisiklet
Ağırlık:
8,6kg
Şaft tipi – çapı düz – 26 mm 9 diş
Kullanım alanı:
Ev ve bahçe – Arazi -Tarla – Yabani otlar

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş** I**; “Ürünün hem fiyatı iyi hem de kaliteli kullanışlı bir ürün.”

👤 H** E**; “Rakama göre çok güzel bir makine.”

Çim Biçme Makinesi S.S.S

Çim Biçme Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Çim biçme makineleri çalışma prensiplerine ve kullanım alanlarına göre temel olarak 4 temel çeşitle karşımıza çıkıyor. İşte çim biçme makinesinin türleri;

Mekanik Çim Biçme Makinesi
Herhangi bir yakıt ihtiyacı olmayan ve kullanan kişinin itmesiyle çalışan çim biçme makineleri mekanik çim biçme makinaları grubunu oluşturuyor. İnsan gücü gerektirdiği için küçük ölçekli alanlarda tercih ediliyor.

Elektrikli Çim Biçme Makinesi
Elektrikle çalışan çim biçme makineleri 900Watt ile 2000Watt arasında değişen kapasiteleriyle satışa sunuluyor. Elektrik şebekesi olan alanlarda özellikle tercih edilen elektrikli çim biçme makinaları farklı ölçüdeki tekerlek ve depo ebatlarıyla çok sayıda seçenek sunuyor. Akü ile çalışan tipleri kullanıcılar tarafından çok tercih ediliyor.

Benzinli Çim Biçme Makinesi
Benzinle çalışan çim biçme makinaları özellikle elektrik şebekesinin bulunmadığı bölgelerde tercih ediliyor. Eğer çim biçilecek alan küçük ise itmeli tiplerini düşünebilirsiniz. Ancak büyük alanlarda mutlaka şanzımanlı çim biçme makinası kullanmanızı öneriyoruz.

Misinalı Çim Biçme Makinesi
Küçük alanlarda ve tekerlekli makinelerin ulaşamadığı kenar, köşe alanlara ulaşmanızı sağlayan misinalı çim biçme makineleri elektrikli ve benzinli olarak ikiye ayrılıyor. Benzinli tıpan veya elektrikli misinalı çim biçme makinesi olarak bilinen bu makineler elle kullanılıyor ve biçilen otu toplayan bir hazneleri olmadığı için kesilen otu bahçede bırakıyor.

Çim Biçme Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Geniş alanlar için güçlü motorlar tercih etmelisiniz. 100-200 metrekare alanlar için 1000-1200 watt güçte makineler seçmelisiniz. Arazinizin alanına göre makine gücünü 200 artırmalısınız. Aranizin yapısına göre bıçak seçimini de doğru yapmak çok önemlidir. Sepetin boyutunu da önemli etkenlerden birisidir.

Çim Biçme Makinesine Ne Kadar Yağ Konulmalı?

Birçok çim biçme makinesinde 10/40 ve 4 zamanlı yağ kullanılır. Ortalama olarak makineye eklemeniz gereken yağ miktarı 500 ile 600 gram arasında değişmektedir.
Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

 1. Nisan ayında iş yerimizde ki çimler uzamaya başlıyor ve işin ucunu kaçırırsak sertleşiyor ve başımıza bela oluyor. Yazıda geçen çim biçme makinalarından iki çeşidini iş yerimizde kullanıyorum. Bu makinaların kullanım alanı diye bir şey var engebeli bir alanda torbalı ve sürmeli çim biçme makinasını kullanamazsınız bu tarz bir makine kolaylıkla herkesin kullanacağı bir makinedir ama sadece düz ve pürüzsüz yüzeylerde iş yapar. Diğer misinalı olan ve orak hareketi ile kullanılan çim biçme makinası ise her alanda her yerde kullanılabilir. İlkinde fazla kirlenmezsiniz ama ikincisinde üzerimiz yemyeşil olur bana hangisi daha iyi derseniz en iyisi 2 . seçenektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz