Bir ana kucağı adından da anlaşılacağı gibi, bebeklerin kendilerini annesinin kucağındaymış gibi hissetmesini sağlayan üründür. İki farklı türü bulunur: ev tipi ana kucağı ve araç tipi ana kucağı… Bu sayede bebekleriniz evde ya da arabada uyurken ya da taşınması gerektiğinde ana kucağı modelleri ile rahatça vakit geçirir.

Ev tipi ana kucağı modellerinde beşikli, titreşimli ve salıncaklı gibi farklı ihtiyaçlara hitap eden çeşitler bulunur. Örneğin bebeğinizin gaz sorunu oluyorsa titreşimli ana kucağı modellerinden birini seçmeniz onun için daha rahatlatıcı olacaktır.

Araç tipi ana kucağı modellerinde ise amaç anne ve bebeğin konforlu bir şekilde beraber seyahat etmesini sağlamaktır. Grup 0 ya da 0-36kg oto koltuğu olarak da bilinen bu ana kucağı modelleri koltuğa dönük bir şekilde yerleştiriliyor.

SıraModelTaşıma KapasitesiSYblog Puanı
14moms Mamaroo 4.09 kg10/9.9
2Fisher-Price Snugapuppy9 kg10/9.6
3Bondigo BL710011 kg10/9.5
4Chicco Baby Hug 4 In 115 kg10/9.6
5Babybjörn Bliss13 kg10/9.7
6Huggy Nest9 kg10/9.8
7Fisher-Price Safari9 kg10/9.7
8Norfolk Sweet Dreams12 kg10/9.6
9Yoyko Ultimate10 kg10/9.8
10Kanz Moonlight9 kg10/9.6
En İyi Ana Kucağı Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Ana Kucağı Modelleri

Evde ya da otomobilde farklı ihtiyaçlara uygun olarak seçilip kullanılabilen ana kucağı modelleri arasından en iyi 10 ana kucağı listesi hazırladık…

İşte 2023 yılının en iyi ana kucağı modelleri…

4moms Mamaroo 4.0 App

4moms Mamaroo 4.0 App Ana Kucağı, bebeğinizin rahatı için 5 farklı tipte sallama seçeneği sunuyor. Örneğin tıpkı arabadaymış gibi kendi çevresinde sekiz çizerek ya da kanguru gibi aşağı yukarı şekilde sallanabiliyor.

PratikFiyat
Sallama ayarı
Yıkanabilir

Ürün Detayı

4moms Mamaroo 4.0 App Ana Kucağı bebeğinizi tıpkı sizin gibi kavrıyor. Çünkü markanın tasarımcıları ürünü geliştirirken özel sensörlerle anne ve babaların hareketlerini ölçümleyerek çalıştılar. Makinede yıkanabilen fermuarlı ve oldukça rahat ve yumuşak iç kılıfı sayesinde bebeğinizin cildine zarar gelmez ve rahatı da yerinde olur. Çift yönlü oyuncak toplarının bir tarafının sadece renk seçebilen bebekler için tasarlandığını hatırlatalım.

Yaş Aralığı0-12 ay
Taşıma Kapasitesi0-9 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MP3 bağlantısıVar
Çalışma GücüElektrik

Kullanıcı Yorumları

👤 A* P**: “Çok kullanışlı bir urun kesinlikle tavsiye ederim fiyatının hakkini fazlasıyla veriyor.”

👤 E* O*: “Gayet kaliteli bir ürün. Bizim çocuğun karnı aç olmadığı takdirde işe yaramaktadır.


Fisher-Price Sweet Snugapuppy Delüks GWD5

Fisher-Price Sweet Snugapuppy Delüks Ana Kucağı, sahip olduğu sakinleştirici titreşimlerin dışında bebeklerin rahatlaması için 20 dakika boyunca müzik çalabiliyor.

TitreşimPil
Baş desteği
Yıkanabilir

Ürün Detayı

Dünyaca ünlü Fisher-Price markasının sevilen ana kucağı modellerinden biri olan Sweet Snugapuppy Delüks Ana Kucağı ile 0-4 yaş arasındaki bebekleriniz ve siz çok rahat edeceksiniz. Bebeğinizin doğal hareketlerine uyumlu çalışabilen sallanma özelliği oldukça işlevsel. Pelüş köpekli minderi ile hassas baş desteği ise bebeğin yumuşak ve rahat bir şekilde yatıp oturması sağlanıyor. Ana kucağının sahip olduğu 2 adet yumuşak oyuncaklı dönence bebeğin göz takibi yapmasını teşvik ediyor.

Yaş Aralığı0-4 yaş
Taşıma Kapasitesi0-9 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MP3 bağlantısıVar
Çalışma GücüPil

Kullanıcı Yorumları

👤 T* B**: “Ürün demonte olarak eksiksiz geldi kurulumu gayet kolay ve rahat oldu içi yumuşacık kumaş kalitesi çok iyi içiniz rahat alabilirsiniz biz çok sevdik.”

👤 Şeyma y****: “Ürün orijinal kutusunda geldi kurulumu basit ve çok kaliteli hiç pişman olmadım kargom bir gün sonra teslim edildi demirleri de ince görünüyor fakat çok sağlam bir ürün tavsiye ederim biz memnun kaldık.”


Bondigo Titreşimli ve Müzikli Sallanan Ana Kucağı BL7100

Bondigo Titreşimli ve Müzikli Sallanan Ana Kucağı BL7100 modelinin bebeklerin oturma bölümünde 3 farklı noktada kemer sistemi yer alıyor. Bu sayede bebekler sıkıntıya girmeden her açıdan güvende oluyor.

TitreşimPil
MüzikYatış
Güvenlik

Ürün Detayı

Her üretimde daha da geliştirilen teknolojisiyle Bondigo markası, ebeveynler için daha işlevsel ürünler hazırlıyor. Ana kucağı da bunlardan biri… Bu kez daha hafif malzemeyle geliştirilen Bondigo Titreşimli ve Müzikli Sallanan Ana Kucağı BL7100 modeli, bebek içindeyken bile kolayca taşınabiliyor. Titreşimi sayesinde bebeklerin keyifle uykuya dalmasını kolaylaştıran Bondigo ana kucağında oyuncaklar için mor hipopotam, şarkı söyleyen maymun ve mavi fil tercih ediliyor.

Yaş Aralığı0-12 ay
Taşıma Kapasitesi0-11 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MP3 bağlantısıVar
Çalışma GücüPil

Kullanıcı Yorumları

👤 H** K: “Severek kullanıyoruz çok güzel iyi ki almışım.”

👤 T* P*: “Açıkçası alırken biraz tereddüt etmiştim ama beklediğimin çok üstünde geldi. Müzikleri güzel ve sesi yeterli. Ayrıca üzerindeki oyuncaklardan biri de müzikli ve bebeğim asıldıkça o da müzik çalıyor. Titreşimi gayet güzel. Demirleri gözüme ince görünmüştü ama esnek ve sağlamlar. 4 aylık 7 kilo bebeğim gayet rahat etti üstünde ve çok sevdi. Tek eksi yanı keşke yatabiliyor da olsaydı, o zaman mükemmel olurdu. Bebeğinizin oyun zamanında kullanabilirsiniz sadece. Onun dışında biz beğendik.


Chicco Baby Hug 4 In 1 Ana Kucağı – Beşik

Chicco Baby Hug 4 In 1 Ana Kucağı – Beşik’in en çok öne çıkan özelliği tek hareketle 4 farklı fonksiyona dönüşebilmesi: Beşik (0-6 ay), yatırılabilir koltuk (0-6 ay), pratik mama sandalyesi (6-36 ay), ilk koltuk (6-36 ay).

FonksiyonelTekerlek
RahatTitreşim
Uzun Ömür

Ürün Detayı

Dünyaca ünlü markalardan Chicco Baby Hug 4 In 1 Ana Kucağı modeli ile bebeğiniz 4 yaşına gelene kadar rahat edeceksiniz. Beşik, koltuk, sandalye ve yükseltilebilir ev tipi ana kucağı olarak kullanılabilen bu çok fonksiyonlu ana kucağı modeli, sahip olduğu rahat kullanımlı pedal ile istenilen yüksekliğe getirilebiliyor. Hem ışık hem de müzikle desteklenmiş olan oyuncak bölümü de bebeğiniz için hem eğlenceli hem de eğitici olacak.

Yaş Aralığı0-36 ay
Taşıma Kapasitesi0-15 kg
Sallanma / TitreşimYok
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MP3 bağlantısıVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Füsun Nur D*: “Kızım doğduğundan beri hem anne yani beşiği olarak hem de gün içinde evde olduğum yere taşıyarak kullanıyorum. Çok kullanışlı çok pratik. Ayarlanabilir sırt kısmı reflü yatağı mantığında bir pozisyon da alıyor, tam oturmayan bebekler için yarı oturuş pozisyonu da alıyor. Üst tarafındaki oyuncaklı ışıklı ve müzikli kısmı yukarı aşağı ayarlanabiliyor. Takılan oyuncaklar da bebeğin ilgisini bir hayli çekiyor. Kumaşı çok kolay çıkartılıp yıkanıyor. 3 defa yıkadım deforme olmadı. Pahalı evet ama hakkini veriyor.”

👤 E* K****: “10 aydır kullanıyoruz. Para verip aldığım ve %100 hakkını veren tek ürün diyebilirim. 7 aya kadar gece içinde uyudu hala sıkış tepiş bile olsa gündüzleri içinde uyumayı çok seviyor, uyandığında tekerlekleriyle kaydırıp ileri geri sallıyoruz tekrar uyuyor. Mama tepsisini de almıştım onla da çok konforlu ve geniş bi mama sandalyesine dönüştü. Bütün günü bunun tepesinde geçiyor. Anne yanı beşik arayışında muadillerinden uzun vadeli kullanımıyla ayrışıyor, alın aldırın.”


Babybjörn Bliss Ana Kucağı Cotton

Babybjörn Bliss Ana Kucağı Cotton modelinde elektrikli ya da pilli bir sistem yok. Çocuğun kendi hareketi ile sallanan bir yapısı olan bu ana kucağı modelinde amaç çocuğun temel motor hareketlerini ve dengesini geliştirmek için alıştırma yapması oluyor.

SağlıklıFiyat
Dayanıklı
Kullanışlı

Ürün Detayı

Dinlenme, uyku ve oyun olmak üzere 3 farklı pozisyona ayarlanabilen Babybjörn Bliss Ana Kucağı Cotton, kompakt ve kolayca katlanabilir bir model olduğundan istediğiniz yere rahatça yanınızda götürebilirsiniz. İçeriğinde zararlı madde bulunmayan pamuklu kumaşı sayesinde bebeğinizin cildi korunur. Oturma bölümü çocuğun vücuduna göre şekillenen Babybjörn Bliss Ana Kucağı Cotton baş ve sırt bölgesi için ideal bir konfor ve koruma sağlar.

Yaş Aralığı0-24 ay
Taşıma Kapasitesi0-13 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Merve K****: “Üründen daha ilk günden çok memnun kaldık. İlk defa eşimle aynı anda sofraya oturabildik 1 aylık bebeğimiz üzerinde çok mutlu uyanık olduğu zamanlarda hep kucağımızdaydı ya da ağlıyordu, artık uyanık saatlerinde Babybjörn ün üzerinde etrafı mutlu mutlu seyrederek oyalanıyor. Otomatik olanlara göre taşınabilir olması avantaj, pikniğe, yemeğe, plaja giderken çok rahat her yere götürülür. Sallanması da gayet ritmik ve rahatsız edici değil. Fiyatına bakmadan alın çok işinize yarayacak zaten bir kerelik alınıyor uzun yıllar da kullanılır çok sağlam. Satıcıdan da memnunuz Çok hızlı teslimat ertesi gün elimize ulaştı. Paketlemesi de çok iyiydi teşekkürler.”

👤 E* B**: “İnanılmaz bir kurtarıcı, fiyat yüksek ama bebeğiniz o kadar rahat edecek ki siz bile inanamayacaksınız. Hem ortopedik hem sağlıklı harika bir urun hayat kurtarır benden söylemesi.”


Huggy Nest Otomatik Sallanabilir Kumandalı Müzikli Ana kucağı

Huggy Nest Otomatik Sallanabilir Kumandalı Müzikli Anakucağı modeli ebeveynler için pek çok kolaylık sağlayan özelliğe sahip. Bunlardan biri hem pil hem de elektrikle çalışması, diğeri ise uzaktan kumandası sayesinde hız ayarının rahatça yapılması…

Pil + ElektrikHız
Müzik
Kumanda

Ürün Detayı

Huggy Nest Otomatik Sallanabilir Kumandalı Müzikli Ana kucağı 5 farklı hızda sağa sola doğru sallanabilme seçenekleri sunuyor. Bu ayarları yakında olmasanız bile uzaktan kumanda ile kolayca yapabilirsiniz. Aynı şekilde üründe zaman ayarı da mevcut. 15-30-60 dakikalık programlardan birini seçebilirsiniz. Oldukça sessiz çalışan Huggy ana kucağı modelinde 16 farklı melodi ve 5 farklı doğa sesine sahip müzik sistemi bulunuyor.

Yaş Aralığı0-12 ay
Taşıma Kapasitesi0-9 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MüzikVar
Çalışma GücüPil / Elektrik

Kullanıcı Yorumları

👤 B* T*: “Kargo,, ürün,, her şey çok iyi. fiyat uygun ürün şahane. 2 katı fiyatına daha basit bir ürün almak üzereydim, tesadüfen gördüm iyi ki almışım. hafif ve kurulumu çok kolay ayrıca kolileme ürün temizliği de güzel. teşekkür ederim titizliğiniz için.”

👤 G** K**: “Çocuğum kolik olduğu için çok ağlıyordu ve uyumuyordu. Bende çok yoruluyordum. Ürün benim için hayat kurtarıcı nitelikte oldu. Ben mutfakta iş yaparken hem bebeğim beni seyrediyor hem de sallanıyor. İnşallah böyle devam eder.”


Fisher-Price Safari Ana Kucağı GWD38

Fisher-Price Safari Ana Kucağı GWD38, çocuğunuzun gelişimini etkileyen doğal hareketlerini kullanarak sallanıyor. Ama dilerseniz tek tuşla sakinleştirici titreşimleri de kullanabilirsiniz.

HafifEğim
Rahat
Kaymaz ayak

Ürün Detayı

Fisher-Price Safari Ana Kucağı GWD38 modeli yaklaşık 2.8 kiloluk ağırlığıyla ilgi görüyor. Oldukça hafif olan modelde bebeği rahatlatacak ölçüde ayarlanmış sakinleştirici titreşimler kullanılıyor. Eğer dilerseniz çocuğun kendi hareketleriyle ana kucağını sallamasını da sağlayabilirsiniz. Oyunu seven bebekleri de düşünen Fisher-Price Safari Ana Kucağı’nın baş üstünde yer alan oyun bölümünde 3 farklı hayvan figürü yer alıyor.

Yaş Aralığı0-12 ay
Taşıma Kapasitesi0-9 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MüzikYok
Çalışma GücüPil

Kullanıcı Yorumları

👤 S* B**: “1,5 aylık Bebeğim uyanık olduğu zamanlar asla beşiğinde durmuyordu hep ağlıyordu ben de kucağıma alıyordum. Ev işi yapmak şöyle dursun kahvaltı bile yapamıyordum. buradaki yorumları okuyup alayım dedim ,deneyeyim belki işe yarar ; kurulumu yaptıktan sonra kullanmaya başladık ve çok sevdik titreşimden ziyade sallanmayı sevdi . İyi ki almışım …”

👤 E* K**: “Doğduğu günden beri kullanıyoruz. Bebeğim 60 günlük oldu ve aldığım en mantıklı ürün buymuş. Titreşimi öyle güzel rahatlatıyor ki tek rahat ettiği yer bu anakucağı oluyor. Gece bile uyumadığı zamanlar tek çaremiz buna koymak oluyor.”


Norfolk Sweet Dreams Oyuncaklı Ev Tipi Ana Kucağı

Norfolk Sweet Dreams Oyuncaklı Ev Tipi Ana Kucağı çocukların rahatı için pek detaya sahip. Bunlar arasında sırt dayanağı öne çıkıyor. Oturma, yatma ve yaslanma durumları için 5 farklı pozisyonda eğimli sırt dayanağı sunuyor.

EmniyetTaşıma kapasitesi
Taşıma Aparatı
Ayarlanabilir Sırt

Ürün Detayı

Norfolk Sweet Dreams Oyuncaklı Ev Tipi Ana Kucağı hem ileri geri sallanarak hem de sabit durarak kullanılabiliyor. Ekstra yumuşak dokulu üretilen iç kumaşı rahatlık vermenin yanı sıra terlemeyi engelliyor. Aynı zamanda rahatça çıkarılıp yıkanabiliyor. Yüzde 100 ergonomik bir yapıya sahip olan oturma alanı çocuğun tüm fiziksel yapısına uyum sağlıyor. Ağır olmayan Norfolk Sweet Dreams Oyuncaklı Ev Tipi Ana Kucağı rahat taşımanız için taşıma kulplarına da sahip.

Yaş Aralığı0-15 ay
Taşıma Kapasitesi0-12 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MüzikYok

Kullanıcı Yorumları

👤 Zeliha A: “Ürünü tavsiye ile aldım. İnanılmaz kullanışlı. Fiyatına göre inanılmaz bir yardımcı. Bazı ebeveynler çocuğu sallamak istemiyor. Eğer öyle bir takıntınız varsa bir daha düşünebilirsiniz.”

👤 Emine A: “Ürün kurulumu kolay, kumaş kalitesi ve yıkanabilir olması iyi, tavsiye ederim.”


Yoyko Ultimate Otomatik Sallanan Ana Kucağı

Yoyko Ultimate Otomatik Sallanan Ana Kucağı Gri Animals B04, oldukça modern geliştirilmiş yüzde 100 ergonomik bir tasarıma sahip. Ekstra dolgulu minderi ve özel sineklik tentesi ile çocukların rahat etmesini sağlıyor.

5 çeşit sallanmaFiyat
EmniyetHız
Terletmeyen kumaş

Ürün Detayı

Ebeveynlerin sıkça tercih ettiği markalardan Yoyko Ultimate Otomatik Sallanan Ana Kucağı Gri Animals B04 modeli bebek bakımında işinizi kolaylaştıracak özelliklere sahip. Bebeklerin çok sevdiği sağa sola sallanma hareketi ve 5 farklı hız opsiyonuna sahip olan model, 3 noktalı emniyet kemeriyle güvenliği üst konumda tutuyor. 3 ayrı zaman ayarlayıcı özelliğinin yanı sıra hafızasında 12 farklı rahatlatıcı müzik melodisi bulunduruyor.

Yaş Aralığı0-10 ay
Taşıma Kapasitesi0-10 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MüzikVar
Güç KaynağıElektrik

Kullanıcı Yorumları

👤 N** S*: “Ürün gayet kaliteli fiyatına göre tam bir fiyat performans ürünü ben sevdim sallanma hızı yeni doğan için güzel bebeğim doğduğunda seveceğine eminim.”

👤 O* R*: “Üründen çok memnun kaldık. Sallama hızları, uzaktan kumanda edilebiliyor olması ve usb’den istenilen müziğin çalışabiliyor olması aynen açıklamada belirtildiği gibi başarılı.”


Kanz Moonlight Ana Kucağı

Kanz Moonlight Ana Kucağı modelinin oturma alanı bebeğin rahatı ve konforu düşünülerek yüzde 100 pamuk kumaştan üretiliyor. Terlemeyi önleyen model çocukların cildine de zarar vermiyor.

Cilt dostuKurulum
Sırt desteği
Ergomonik

Ürün Detayı

Yüzde 100 yerli üretim olan Kanz Moonlight Ana Kucağı modeli oldukça ergonomik bir yapıya sahip. İdeal eğimli yapısı sayesinde özellikle reflü sorunu olan bebekli ailelerin tercihi oluyor. Sırt desteği farklı pozisyonlara ayarlanabilen modelde bebek kendi kendine sallanarak en güzel dengeyi yakalıyor, bu sırada emniyet kemeri de güvenliğini sağlıyor. Oturma alanı yüzde 100 pamuk kumaştan üretilen ana kucağı modeli terlemeyi engelliyor.

Yaş Aralığı0-12 ay
Taşıma Kapasitesi0-9 kg
Sallanma / TitreşimVar
OyuncakVar
Kemer SistemiVar
MüzikYok

Kullanıcı Yorumları

👤 U* T***: “Yiğenim için hediye aldım kurulumu basit kullanışlı gayet güzel bir ürün.”

👤 E* A*: “Ürün anlatıldığı gibi, gayet şık, kurulumu kolay. Yalnız vidaların demirlere geçtiği noktalarda metal çapaklar olabiliyor, onlara dikkat edin montelerken sinirinizi bozmasın :)”


Sıkça Sorulan Sorular

Ev tipi ana kucağı ne zaman kullanılır?

Ev tipi ana kucağı modelleri doğumdan sonraki ilk aylarda ebeveynlere çok yardımcı olur. Çünkü bebekler özellikle ilk 6 ay hep kucak isterler. En iyi ana kucağı modelleri sayesinde ebeveynler bu dönemlerde kendilerine vakit ayırabilirler.

Puset ana kucağı olarak kullanılır mı?

Temel anlamda bakıldığında ana kucağı bebeklerin belirli dönemlerinde hem evde hem de otomobilde kolayca taşınması ve dinlenmesi için kullanılır. Ancak ana kucaklarının bazı modelleri özellikle evde kullanım için uygundur. Bu noktada ev tipi ana kucağı ve puset farkı ortaya çıkıyor. Çok kısa açıklamak gerekirse ana kucağı oto koltuğu ile aynı işlevi görürken, pusetler bebek arabaları ile aynı işi görür.

Ev tipi ana kucağı alırken nelere dikkat etmeli?

Ev tipi ana kucağı seçerken aşağıdaki özellikler var mı diye kontrol edebilirsiniz:

⦁ Sallanma özelliği
⦁ Gölgelik / tente
⦁ Yan darbelere karşı korunma
⦁ Koltuğun yapısı
⦁ Çarpışma testi sonuçları
⦁ Ekstra dolgu malzemesi
⦁ Boy ayarı
⦁ Ağırlığı
⦁ Emniyet kemeri

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz