“En iyi bebek oto koltuğu hangisi?” sorusu, araba sahibi anne baba adaylarının, özellikle de gebeliğin son aylarına doğru cevabını büyük önem vererek aradığı bir sorudur. Bir de işin içine isofix özelliği ve çocuk güvenliği gibi konular da girince, durum iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bu durum oldukça normal. Bebeğiniz doğduğunda eskiden olmayan pek çok yeni ihtiyacınız ortaya çıkar ve haliyle de çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi ürünleri seçmek isterken, hangi ürünleri seçeceğiniz konusunda bir kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Bu yüzden bebeğiniz için alabileceğiniz en önemli ürünlerden birisi olan bebek oto koltuğu hakkında en iyilerin yer aldığı bir içerik hazırladık.

Peki, piyasada olan onca alternatif arasından en iyi bebek oto koltuğu hangisi? Sizler için dikkatle ve ayrıntılı olarak araştırarak hazırladığımız bu yazıda; bebeği olan veya bebek bekleyen her ailenin yararlanabileceği en kaliteli bebek oto koltuğu modelleri , bebek oto koltuklarını alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve piyasada var alan örnekler arasından bize göre en kaliteli bebek oto koltuklarına dair birtakım bilgiler var. Şimdi gelin, hep beraber en iyi bebek oto koltuğu modellerini alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrenelim.

SıraModelTaşıma KapasitesiSYblog Puanı
1Chicco Youniverse Fix36 kg10/9.8
2Baby2Go 2061 Rover36 kg10/9.5
3Tommybaby Creative36 kg10/9.6
4Moje Cape Town36 kg10/9.2
5Kraft Techno Fix36 kg10/9.8
6Besafe Izi Comfort X318 kg10/9.3
7Heyner Multifix Aero Plus36 kg10/9.2
8Elele Rotatefix36 kg10/9.1
9Kraft Spin Signal36 kg10/9.2
10Heyner Kids Infiny Twist36 kg10/9.1
11Moje Climp36 kg10/9.5
12Convers Force36 kg10/9.2
13Jimmy Baby Lüx13 kg10/9
14Aybaby Duo Fix 36036 kg10/9.5
15Eyn Baby Lüx13 kg10/9
En İyi Bebek Oto Koltuk Listesi

2023 Yılı İçin En İyi 15 Bebek Oto Koltuk Tavsiyesi

Yazımızın En iyi 15 Bebek Oto Koltuğu Tavsiyesi başlıklı bu bölümünde; sizlere, bebeğinize ihtiyaçlarına göre piyasada bulabileceğiniz bebek oto koltuklarından en iyi on adedi hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Yazımızın başında da belirtildiği gibi, bu liste hazırlanırken, hem ayrıntılı ve dikkatlice araştırma yapılmış hem de kullanıcı yorumlarına dayalı olarak bu listedeki örnekler seçilmiştir.

İşte 2023 yılının en iyi oto koltuk tavsiyeleri…

Chicco Youniverse Fix

Baş ve boyun bölgelerine özel yan koruma pedlerine sahip olan ürün, hızlı ve kolay ısofix bağlantısıyla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Dayanıklı MalzemeYetersiz Yatış Seviyesi
Konforlu

Ürün Detayı

En iyi oto koltuğu tavsiye içeriğimizin ilk sırasında bulunan Chicco Youniverse Fix, 12 yıllık marka tecrübesiyle karşımıza çıkıyor. Kayar sistemiyle kolay monte edilebilen ürün, 1,2 ve 3 olmak üzere üç grup tarafından da kullanılabiliyor. İç küçültücü özelliği bulunan koltuk bu sayede bebeğin konforlu bir seyir yaşamasını sağlıyor.

Araç BağlantısıEmniyet Kemeri, Isofix
Kullanıcı GrubuGrup 1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı9-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
Ağırlık13,5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 A** F** Ürün kaliteli bir ürün 9 kg’ dan başlayarak 36 kg ağırlığa kadar desteklemekte. Ben hem isofix, hem kemer ile bağlantılarını yaptım. Önceden Youtube üzerinden kurulum videolarını seyrettim ve montajı yaklaşık 2-3 dk içinde ilk sefer yapmama rağmen bitirdim.

👤 F** K** Ürünü anlatmaya gerek yok zaten. Kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor. İki aydır seçim yapmaya çalışıyorum. Kurulumu kullanımı her şeyi çok güzel. Evet yatış pozisyonu çok fazla değil ama 1 yaş sonrası çocuklar için rahatsız edici de değil.


Baby2Go 2061 Rover

En çok satan oto koltuğu modellerinden olan Baby2Go v2061, dayanıklı malzemesiyle uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabiliyor.

Yıkanabilir KılıfTasarım
Koruyucu Ped
Hava Alan Kumaş

Ürün Detayı

En iyi oto koltuk markalarından olan Baby2Go’nun 2061 Rover modeli, yıkanabilir kılıfıyla annelere kolaylık sağlıyor. 5 noktalı emniyet kemerine sahip olan ürün, 360 derece dönebilme özelliğiyle istenilen açıya ayarlanabiliyor. 4 grubun tamamını kapsayan oto koltuk modeli, çoklu yatış desteğiyle bebeğin rahatlığını elden bırakmıyor.

Araç BağlantısıIsofix
Kullanıcı GrubuGrup 0,1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı0-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
Ağırlık13,5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 İskender G** Fiyatına göre kaliteli. Marka olarak zaten biliniyor. Diğer muadillerine göre yatma pozisyon 4 kademe 360 derece dönebilen. Yüksek fiyatlı diğer koltukları almaya gerek yok.

👤 Mehmet A** Çok güzel bir ürün. Yatış pozisyonu gayet yeterli, 360 derece dönme özelliği harika. Çocuğum rahat ediyor. Bu arada 8 yaşındaki oğlum bile ara sıra koltuğu kullanıyor ufaklığı kıskanıp. O da rahatlıkla sığıyor. Ben arka kemerlerini filan takmıyorum. Zira o zaman 360 dönme özelliği kullanılamıyor ya da ben beceremedim. Bence alınası bir ürün.


Tommybaby Creative

Kaliteli kumaşıyla dikkat çeken Tommybaby Creative, zor leke tutması ve kolaylıkla çıkarıp yıkanabilmesi sayesinde sıkça tercih ediliyor. ClimaCool teknolojisini kullanan ürün, böylece bebeğin terlemesini engelliyor.

Yıkanabilir KılıfKemer Kılavuzu Yok
Koruyucu Ped
Ekstra Destek Minderi

Ürün Detayı

Fiyat performans bebek oto koltuğu modellerinden olan Tommybaby Creative, 0-36 kg arasında taşıma yapabiliyor. Çoklu yatış, darbe koruma ve AIR hava panellerine sahip olan ürün, bebeğin hem güvenliği hem konforunu düşünüyor. 360 derece dönebilme özelliği bulunan oto koltuğu, ECGS sistemiyle uzun zamanlı kullanılabiliyor.

Araç BağlantısıEmniyet Kemeri, Isofix
Kullanıcı GrubuGrup 0,1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı0-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
Ağırlık13,5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 İ** G** Fiyatına göre gayet alınabilir kullanılabilir bir ürün 360° derece dönmesi çok büyük avantaj kumaş kalitesi biraz daha iyi olabilirdi. Görünüşü gayet gösterişli ve pahalı bir ürün gibi duruyor.

👤 N** A** Ürün, hakkında yer alan bütün bilgileri taşıyor. Çok kaliteli, yerli olması da pozitif. Emeği geçenlere teşekkürler.


Moje Cape Town

Fiyat performans oto koltuklarından olan Moje Cape Town, hava geçişen şase ve yan mekanizmasında bulunan hava panelleriyle dikkat çekiyor. Bu sayede bebeği rahatlatan ürün, yaz sıcaklarında bile kullanılabiliyor.

Hava Geçiren ŞaseTasarım
Silinebilir Kumaş
Ekstra Destek Minderi

Ürün Detayı

En çok satan oto koltuk modellerinden olan Moje Cape Town, 5 noktalı emniyet kemer sistemiyle satışa sunuluyor. Terletmeyen pedlere sahip olan ürün, aynı zamanda silinebilir kumaşıyla anneye kolaylık sağlıyor. 360 derece dönme özelliği bulunan koltuk, 360 derece dönebilmesiyle istenilen açıya getirilebiliyor.

Araç BağlantısıIsofix
Kullanıcı GrubuGrup 0,1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı0-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
AğırlıkBelirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤 Gülsüm K** Ürün gerçekten güzel arkadaşlar bu paraya cidden çok iyi indirim zamanında almıştık çok memnun kaldık bebeğimde sevdi ilk gün içinde uyudu hatta. Öyle fazla paralar vermeye gerek yok arkadaşlar dönebilme özelliği de çok güzel ve kullanışlı.

👤 C** A** Çok şık, duruşuyla kaliteli olduğunu hissettiriyor, takılışı çok basit(isofix) ilk kullanışımda da kızım hiç rahatsız olmadı mışıl mışıl uyudu. Rahatlıkla tavsiye ederim.


Kraft Techno Fix

4 farklı yatış pozisyonu ve konforlu bir alana sahip olan ürün, geliştirilmiş yumuşak pedlerle yolculuk sırasında tam konfor sağlıyor. 10.5 kg ağırlığı bulunan koltuk, rahatlıkla taşınabiliyor.

Konforlu YapıTerletme Sorunu
Dayanıklı Malzeme

Ürün Detayı

Kraft markasının en çok satan oto koltuk modellerinden olan Techno Fix, 9-36 kg arası taşıma yapabiliyor. Çoklu yatış ve darbe koruma desteklerine sahip olan ürün, 5 noktalı emniyet kemeriyle tam güvenlik sağlıyor. 3. Güvenlik sistemi olarak Top Tether kullanan model, bu sayede olası bir kaza anında koltuğun sağa, sola, ileri ve geri kaymasını engelliyor.

Araç BağlantısıIsofix
Kullanıcı GrubuGrup 1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı9-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
Ağırlık10,5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Bünyamin M** Rahatlık açısından oğlum hiç sıkıntı çekmedi ve hemen uykuya dalabiliyor uzun sürede uyanmasını gerektiren bir rahatsızlık duymadı.

👤 N** M** Koltuktan çok memnunuz tavsiye ederim plastik malzemelerin kalitesi gayet iyi. Isofix var top tether var 5 noktalı emniyet kemeri var. 4 kademeli yatış pozisyonu var. Kumaşı kaliteli ve sağlam. Arabaya Montaji kolay.


Besafe Izi Comfort X3

Şık ve alışık olmadığımız biz tasarıma sahip olan Besafe Izi Comfort X3, kolay kurulumu ve konforlu oluşuyla dikkat çekiyor. Tasarımsal yönü sayesinde farklı görüş açılarına sahip olan ürün, güvenliğe bir hayli önem veriyor.

EPS Köpük KorumasıDüşük Taşıma Kapasitesi
8 Kademe Baş Desteği

Ürün Detayı

Sadece grup 1 tarafından kullanılabilen ürün, Isofix oto koltuk modelleri arasında yer alıyor. 9 ila 18 kg arası taşıma yapabilen ürün, çoklu yatış desteğiyle bebeğin konforundan ödün vermiyor. Üç noktalı emniyet kemerine sahip olan model, darbe koruma sistemiyle olası kaza anında bebeğin can güvenliğini koruyor.

Araç BağlantısıIsofix
Kullanıcı GrubuGrup 1
Kullanıcı Ağırlığı9-18 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
AğırlıkBelirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤 D** Ö** Abisine büyük modeli alıp çok memnun kalmıştık, şimdi kardeşine de yine Besafe aldık. Kalitesi muazzam. En yüksek koltuk olma özelliğine sahip ki bu çocuğun dışarıyı izleyerek sıkılmadan koltukta oturmasını sağlıyor.

👤 F** G** Ürünün kalitesini bilen bilir. Koltuğun seviyesini yükseltmek isteyen aileler ben çok baktım en çok tavsiye edilen Besafe marka koltuklardı. Isofix özelliği arabanız varsa kesin bunu alın pişman olmazsınız. Sadece kemer ile bağlanan bir alt modeli de iş görür tabi ama isofix konfordur.


Heyner Multifix Aero Plus

Ortalama fiyat, yüksek kalite ve tam güvenlik sağlayan Heyner Multifix Aero Plus, bu sayede adından söz ettirmeyi başarıyor. En çok satan oto koltuk modelleri arasında yer alan ürün, ECE R44/04 güvenlik sertifikasıyla üretiliyor.

Isofix GöstergesiYatış Pozisyonuna Geçiş Zorluğu
Yıkanabilir Kılıf

Ürün Detayı

Isofix oto koltuk modellerinden olan Multifix Aero Plus, 1,2 ve 3. Gruplar tarafından kullanılabiliyor. Maksimum 36 kg’a kadar taşıma yapabilen ürün, 5 noktalı emniyet kemeriyle satışa sunuluyor. Üzerinde bulunan pedlerin çıkarılabilir olduğu oto koltuk, bebeğin büyümesiyle ek alan açmanıza imkan sağlıyor.

Araç BağlantısıIsofix
Kullanıcı GrubuGrup 1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı9-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
Ağırlık12 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Mehmet Y** Mesleğim gereği kalite sorumlusuyum ayrıca iş güvenliği uzmanıyım Heyner Multifix Aero Plus 9 – 36 kg oto koltuğu almadan önce 6 ay araştırdım.Yurt dışı sitelerden yorumlarla birlikte test sonuçlarına bakıp almaya karar verdim kesinlikle tavsiye ederim. Çocuklarımız her şeyden değerlidir.

👤 B** A** 1 yaşında ki kızımız için aldık, 3 saatlik bir yolculuk yaptık, terletme, kafa düşmesi vs. yaşamadık. Yazın ve kızımız büyüyünce nasıl olur bilmiyorum ama memnun kaldık. Yatış pozisyonu yeterli, kumaş kaliteli ve koltuk bağlantılarıyla güven veriyor. Tavsiye ederim.


Elele Rotatefix

Ortalama fiyat, yüksek kalite ve tam güvenlik sağlayan Heyner Multifix Aero Plus, bu sayede adından söz ettirmeyi başarıyor. En çok satan oto koltuk modelleri arasında yer alan ürün, ECE R44/04 güvenlik sertifikasıyla üretiliyor.

Güçlendirilmiş Darbe KorumasıTasarım
Üç Koltuk Pozisyonu

Ürün Detayı

Güçlendirilmiş darbe koruma teknolojisi bulunan Elele Rotatefix 2, 4 grup tarafından da kullanılabiliyor. 0 ila 36 kg arasında taşıma yapabilen ürün, üç koltuk pozisyonuyla anne ve babaya kolaylık sağlıyor. 5 noktalı emniyet kemer sistemine sahip olan model, kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.

Araç BağlantısıIsofix
Kullanıcı GrubuGrup 0,1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı0-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
AğırlıkBelirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤 Tuğrul K** Görünüş olarak çok beğendik. Kaliteli ve güvenlik hissiyatı veriyor.

👤 Muhammet D** 7 aylık bebeğimiz için uzun araştırmalar sonucunda aldığım bir ürün oldu ve iyi ki almışım. Yatar seviyesi bebek öne dönük halde iken 3. kademede gayet yeterli. Bebek tam tersi yönde yatarken seviye çok iyi diyebilirim. Daha yüksek fiyata başka bir ürüne bakmaya hiç gerek yok diyorum.


Kraft Spin Signal

Kraft dayanıklılığına sahip olan Signal oto koltuk modeli, üstün konforuyla kullanan anne babalar tarafından tam not almayı başarıyor. Destekli pedlere sahip ürün, uzun yolculuklarda bebeğinizin rahat etmesini sağlıyor.

Hafif OlmasıYetersiz Yatış Seviyesi
Üç Farklı Pozisyon

Ürün Detayı

3 noktalı emniyet kemer sistemini kullanan Kraft Signal, aynı zamanda Isofix ve Top Tether teknolojisiyle bebek güvenliğini tam manada sağlıyor. 4 grup tarafından kullanılabilen bebek oto koltuğu, 9 kg ağırlığıyla satışa sunuluyor. Kullanıcılarından olumlu yorumlar alan ürün, ECE R44/04 sertifikasıyla üretiliyor.

Araç BağlantısıIsofix, Top Tether
Kullanıcı GrubuGrup 0,1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı0-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi3 Noktalı
Ağırlık9 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 G** D** Biz koltuğu çok beğendik. Emniyet kemeri konusunda çok yorum vardı zor oluyor diye ama tuşuna basıp nasıl yapılması gerektiğini anlayınca çok kolay yaptık hiç zorluk yaşamadık. Dönüşü ve ters yatışı gayet başarılı bir ürün.

👤 E** K** Koltuğun kumaşı döşeme detayları oldukça başarılı. Dönme özelliğinin olması çok işimize yaradı yolculuk sırasında. Benim için tek eksi yanı kemerine ayar yapmak istediğinizde kemeri gevşeten tuşa basınca kemeri hiç kolay gelmiyor aşırı zorlanıyoruz.


Heyner Kids Infiny Twist

360 derece dönebilmesiyle dikkat çeken Heyner Kids, anne ve babaya kolaylık sağlarken bebeğin rahatını da elden bırakmıyor. Ürün, maksimum 12 yaşa kadar kullanılabiliyor.

Side Protection TeknolojisiZor Kurulum
7 Kademe Baş Desteği

Ürün Detayı

En iyi bebek oto koltuk markalarından olan Heyner’in Kids Infiny Twist modeli, maksimum 36 kg’a taşıma yapabiliyor. Emniyet kemeri, Isofix ve Top Tether destekli ürün, bebek güvenliğini tam anlamda sağlıyor. 4 grup tarafından kullanılabilen oto koltuk, 9,5 kg ağırlığı sayesinde rahatlıkla taşınabiliyor.

Araç BağlantısıEmniyet Kemeri, Isofix, Top Tether
Kullanıcı GrubuGrup 0,1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı0-36 kg
Çoklu YatışVar
Darbe KorumasıVar
Kemer Tipi5 Noktalı
Ağırlık9,5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Sezer Y** Çok kaliteli markalara 2 tane asgari ücret verip almak isteyen var ise bu ürünü alabilir. Çünkü kalitesi fiyatına göre güzel. Aracım D segment daha önce birkaç tane aldım iade ettim çünkü 360 derece dönerken kapıya ve koltuğa çarpıp dönmüyordu, fakat bu ürün dönüyor.

👤 Tolgahan U** Arkadaşlar ürünü gerçekten uzun araştırmalar sonucu aldık. Marka vermeyeceğim ama bilinen emsallerine göre oldukça kaliteli ve sağlam. Güvenlik konusunda uzun araştırmalar yaptık ve bunu tercih ettik. Kalite konusunda da gerçekten çok memnunuz özellikle kumaş konusunda kesinlikle emsallerinden 1-0 hatta 2-0 önde. 2,5 aydır kullanıyoruz. Kış ayı için söylüyorum kesinlikle terleme sorunu yaşamadık.


Moje Climp 9-36 kg Oto Koltuğu

Tasarımsal olarak oldukça şık gözüken Moje Climp Oto Koltuğu, sahip olduğu yumuşak pedlerle çocuğunuzun konforlu şekilde seyahat etmesine yardımcı oluyor.

Çoklu YatışKemer Kılavuzları Yok
Ekstra Baş Desteği
Yan Darbe Koruması

Ürün Detayı

Kademeli şekilde çocuğunuzun boyuna göre kafa ayarını yaparak uzun yıllar kullanabileceğiniz Moje Climp Oto Koltuğunda yan darbelere karşı özel bir koruma bulunuyor. Extra pofuduk pedlerle çocuğunuzun rahat etmesini sağlayan bu model, bordo, gri ve siyah renk seçeneklerle satışta sizleri bekliyor.

Kullanıcı GrubuGrup 1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı9-36 kg
Kullanıcı SınıfıBebek, Çocuk ve Yürümeye Başlayan Çocuk
Koltuk PozisyonuSürüş Yönü
Kemer Tipi5 Noktalı

Kullanıcı Yorumları

👤 S** A; “Çok güzel daha ne deyim kargo hızlı paketleme güzel tavsiye ederim.”

👤 Z B**; “Kumaş rengi daha soluk resme göre ama güzel yumuşak puf bezleri var severek kullanıyoruz kurulumu da kolay.”


Convers Force Oto Koltuğu

Ayarlanabilir kafalık yüksekliği sayesinde çocuğunuzun boyuna göre ayarlama yapma şansı sunan Convers Force Oto Koltuğu, uzun yıllar boyunca arabanızda yerini almaya hazır.

Ekstra Baş DesteğiÇoklu Yatış Yok
5 Noktalı Kemer
Uzun Kullanım

Ürün Detayı

Üründe bulunan bariyerler sayesinde yaşanabilecek kazalarda çocuğunuzun boyun ve yan kısımları korunarak oluşabilecek zarar en seviyeye indirir. 5 noktalı emniyet kemer sistemiyle güvenli yolculuklar yapmanızı sağlayan Convers Force Oto Koltuğu, darbe emici iç yüzeye sahiptir. Ek olarak model tamamen HDPE malzeme kullanılarak üretilmiştir.

Kullanıcı GrubuGrup 1,2,3
Kullanıcı Ağırlığı9-36 kg
Kullanıcı SınıfıÇocuk ve Yürümeye Başlayan Çocuk
Koltuk PozisyonuSürüş Yönü
Kemer Tipi5 Noktalı

Kullanıcı Yorumları

👤 H** Y; “Ürünü çok güzel baya beğendik. Kemerin kısa olmasından endişe ediyordum. Baya PRESS tuşuna basarak kemeri uzatıp kısaltarak ayarlama yapabiliyorsunuz. On numara ürün.”

👤 O B**; “Çok kaliteli ve fotoğraftaki gibi aynı renkte geldi. 2 tane aldık yorumlara güvenerek aldık. Kurulumu kolay düşünmeden alabilirsiniz.”


Jimmy Baby Lüx Pedli Bebek Taşıma Koltuğu

Uygun fiyatı ve sunduğu özelliklerle kullanıcıların gönlünü kazanan Jimmy Baby Lüx Pedli Bebek Taşıma Koltuğu, listenin en ucuz modellerinden bir tanesi.

Çıkartılabilir KılıfDüşük Malzeme Kalitesi
5 Noktalı Kemer

Ürün Detayı

Yıkanabilen terletmeyen kumaşlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Jimmy Baby Lüx Pedli Bebek Taşıma Koltuğu, en fazla 13 kg’a kadar yük taşıyabilmektedir. 4 kademede ayarlayabileceğiniz tutma kolunu dilediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca bu ürünü isteğinize bağlı olarak ana kucağı olarak da kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Grubu0+
Kullanıcı Ağırlığı0-13 kg
Kullanıcı SınıfıBebek
Koltuk PozisyonuSürüş Yönü
Kemer Tipi5 Noktalı

Kullanıcı Yorumları

👤 Y** C; “Çok güzel umduğumdan daha güzel.”

👤 A D**; “Çok beğendim gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.”


Aybaby Duo Fix 360 Dönebilen Oto Koltuğu

Sahip olduğu ekstra baş desteği ve yan darbe koruması gibi birçok güvenlik özelliğiyle seyahat sırasında çocuğunuzu en iyi şekilde koruyarak zarar görmesini önler.

Ekstra Baş DesteğiHavada Kalma Sorunu
Yan Darbe Koruması
360 Derece Dönebilme

Ürün Detayı

360 derece dönebilen yapısı sayesinde kullanımı fazlasıyla kolaylaştıran Aybaby Duo Fix 360 Dönebilen Oto Koltuğunun baş kısmını çocuğunuzun boyuna göre rahatça ayarlayabilirsiniz. Isofix ayarı ve 5 noktalı emniyet kemeriyle güvenliliği artıran bu model, ailelerin vazgeçilmezi haline gelmeyi başardı.

Kullanıcı Grubu0+,1,2 ve 3
Kullanıcı Ağırlığı0-36 kg
Kullanıcı SınıfıBebek, Çocuk ve Yürümeye Başlayan Çocuk
Koltuk PozisyonuSürüş Yönü
Kemer Tipi5 Noktalı

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö** D; “Ürün kaliteli çok beğendik şuanlık bir sıkıntı yok çok para vermeye gerek yok.”

👤 E B**; “Gayet güzel ve kullanışlı oğlum çok memnun bir şekilde yolculuk yapıyor özellikle dönebilir olması çok işime yarıyor.”


Eyn Baby Lüx Bebek Oto Koltuğu

Diğer modellere nazaran daha uygun fiyatla karşımıza çıkan Eyn Baby Lüx Pedli Bebek Taşıma Bebek Oto Koltuğu, kullanıcıya sunduğu özelliklerle beğeni toplamaya devam ediyor.

Geniş Renk SeçeneğiIsofix Özelliği Yok
Terletmeyen Kumaş

Ürün Detayı

Yüksek kaliteli malzeme kullanılarak üretilen Eyn Baby Lüx Pedli Bebek Taşıma Bebek Oto Koltuğu, uzun kullanımlarda bile terleme gibi sorunlar yapmaz. En fazla 13 kg ağırlığa sahip olan bebeklerin kullanabildiği bu modelde ayarlanabilen koruma pedli emniyet kemeri bulunuyor. Dilerseniz belirli aralıklarla kumaşı kolayca çıkararak temizleyebilirsiniz.

Kullanıcı Grubu0+
Kullanıcı Ağırlığı0-13 kg
Kullanıcı SınıfıBebek
Koltuk PozisyonuSürüş Yönü Tersi
Kemer Tipi3 Noktalı

Kullanıcı Yorumları

👤 N** A; “Ürün tek kelimeyle çok güzel.”

👤 Ö K**; “Fiyat performans olarak uygun. Sorunsuz kullanıyoruz.”


Sıkça Sorulan Sorular

Oto koltuğu alırken nelere dikkat edilmeli?

Bebeğiniz için bir bebek oto koltuğu almaya karar vermeden önce, seçeceğiniz koltukta bu beş ana özelliğin olmasına dikkat etmenizde yarar var:
Kemeri; bebeğin omuzları ve bacakları arasından geçirip beş noktada sabitleyen beş noktalı emniyet kemeri sistemi. Genişletilebilir veya sıkıştırılabilen kemerlerin sağladığı kullanım kolaylığı. Bebek oto koltuklarının, arabaların arka koltuklarına sabit ve sıkı bir biçimde bağlanabilmesini sağlayan kanca emniyet sisteminin varlığı.
Bebeklerin; bebek oto koltuklarını kolayca kirletebilme eğiliminden dolayı bu koltukların üzerindeki kılıfın kolayca çıkarılıp yıkanabilmesi,
Ekstra emniyet amacıyla, yanlardan gelebilecek darbeyi azaltıcı emniyet önlemlerinin varlığı.

Oto koltuğu kaç aydan itibaren kullanılır?

Bebek oto koltuklarını kullanma yaşı kullanılacak marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Kimi oto koltuklar doğumdan itibaren kullanılabilirken kimi koltuklar 1 yaşından sonra kullanılabilir.

Kaç yaşına kadar oto koltuğu zorunlu?

Çocuklar 12 yaşına bastıktan sonra oto koltuğu zorunluluğu ortadan kalkıyor. Birçok kişi tarafından yanlış bilinen bu cevap, ceza almanıza daha önemlisi çocuğunuzun hayatını riske atmanıza sebep olabilir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz