Anne ve baba adaylarının bebek için yapması gereken alışveriş listesinin epey uzun olduğu malum… Listenin ilk sıralarında yer alan bebek arabası ise olmazsa olmaz bir ihtiyaç. Günümüzde hem teknolojinin gelişmesi hem de markaların çoğalmasıyla bebek arabası denince karşımıza pek çok model çıkıyor. Bunlar arasından seçim yapmaksa ebeveynlerin saatlerini alıyor. Ancak bu noktada işinizi kolaylaştıracak pek çok yöntem ve püf noktası mevcut. Öncelikle hem sizin hem de bebeğin ihtiyaçlarını iyi analiz etmeli ve bebek arabasının özelliklerini bunlara göre belirlemelisiniz. Bu aşamada işinizi kolaylaştırmak için bebek arabası çeşitleri ve en iyi bebek arabası markaları hakkında detaylı bir rehber hazırladık.

bebek arabaları

EN İYİ BEBEK ARABASI Tavsiyeleri

En iyi bebek arabası tavsiyeleri 2019 rehberimizde farklı markaların öne çıkan modellerini bulabilirsiniz. Tüm bebek arabalarını inceleyerek en iyi fiyat/performans ve özellikleri açısından kaliteli olanları bir araya getirdik.

Bebek arabası modellerinin ismine tıklayarak online alışveriş yapabilirsiniz!

Chicco Duo Kwik One Travel Sistem Bebek Arabası

Chicco Duo Kwik One Travel Sistem Bebek Arabası

Marka: Chicco
Model: Duo Kwik One Travel Sistem
Ürün Ağırlığı: 7.4kg
Taşıma Kapasitesi: 15kg
Sepet: Var

Bu ürünü Trendyol’dan online satın alabilirsiniz.

Pratik ve işlevsel oluşuyla öne çıkan Chicco Duo Kwik One Travel Sistem bebek arabası, pek çok özelliğe sahip. Hafif olduğu için her yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz aracı, tek elle katlamak için koltuk altındaki kolu hareket ettirmeniz yeterli. Ön tekerlekleri dönme özelliğine sahip olan aracın tüm tekerleklerinde kullanım kolaylığı için amortisör bulunuyor. Bebek arabası 4 farklı pozisyonda kullanılabiliyor. Omuz ve kasık kayışlarının yastıklı olması, bebeğin rahat etmesini sağlıyor.

Kraft Evo Plus Bebek Arabası

Marka: Kraft
Model: Evo Plus
Ürün Ağırlığı: 11.6kg
Taşıma Kapasitesi: 15kg
Sepet: Var

Bu ürünü Trendyol’dan online satın alabilirsiniz.

Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz Kraft Evo Plus Bebek Arabası, çift yönlü mekanizması sayesinde bebeğinizi her zaman görebilmenizi sağlıyor. Tamamen kapanabilen tentesinin üzerinde minik bir pencere, arkasında ise küçük bir cep yer alıyor. Tam yatan sırt dayanağı olan araç, 4 farklı pozisyona ayarlanabiliyor. Bardaklığa sahip ön tepsisi ihtiyaca göre çıkarılabiliyor.

Maclaren Techno XT Bebek Arabası Winter Set Style

maclaren techno xt en iyi bebek arabası

Marka: Maclaren
Model: Techno XT Bebek Arabası Winter Set Style
Ürün Ağırlığı: 6.9kg
Sepet: Var
Kışlık Tulum: Var

Bu ürünü Trendyol’dan online satın alabilirsiniz.

Maclaren Techno XT Bebek Arabası Winter Set Style, sahip olduğu pek çok fonksiyonla tercih ediliyor. Soğuk kış aylarına özel olarak hazırlanan modelde özel bir kışlık tulum sunuluyor. Yaz aylarında ise ekstra büyük olarak açılan tentesi ve buna ilave olan siperliği ile bebekleri güneşten iyi bir şekilde koruyor. 4 farklı pozisyonda kullanılabilen bebek arabasını 5 saniyede tek elle kapatmak mümkün. Ön tekerlekleri 360 derece dönebilirken, arkada birleştirilmiş fren sistemi ile tek ayak hareketiyle freni devreye alıp çıkarmak mümkün. 

Mamas Papas Ocarro Jewel Bebek Arabası

Marka: Mamas&Papas
Model: Ocarro Jewel
Ürün Ağırlığı: 13.5kg
Sepet: Var
Travel Set: Olabilir 

Bu ürünü Trendyol’dan online satın alabilirsiniz.

Mamas&Papas Ocarro Jewel Bebek Arabası, ebeveynlerin farklı ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde tasarlanmış. Tek elle 3 saniyede kapanarak oldukça az yer kaplayan bebek arabasının tekerleklerinde bulunan reflektörler sayesinde karanlıkta dikkat çekmeniz sağlanıyor. İki farklı yönde kullanılabilen aracın büyüyebilen ekstra tentesi mevcut. Mıknatıslı bebek izleme penceresi, tente arkası havalandırma fermuarı ve tam boy yağmurluk aracın diğer işlevsel özellikleri arasında yer alıyor.

Stokke Xplory V5 Bebek Arabası

stokke xplory v5 en iyi bebek arabası

Marka: Stokke
Model: Xplory V5 Bebek Arabası
Ürün Ağırlığı: 12.1kg
Çanta: Var
Yağmurluk: Var

Stokke Xplory V5 Bebek Arabası, ayarlanabilir yükseklik seviyesi sayesinde bebeğinize daha yakın olmanızı sağlıyor. 5 farklı ergonomik pozisyonu bulunan modelin katlanabilir siperliği mevcut. Cibinlik ve yağmurluğu da bulunan aracın fren sistemini tek pedalla devreye sokmak mümkün. Stokke Xplory V5 fiyat bakımından da istenilen seviyelerde olduğunu düşünüyoruz.

Tüm tavsiyelerimizi ve dikkat edilmesi gereken noktaları bir araya getirdik. Sorularınız olduğu takdirde bize yorum olarak iletebilirsiniz.

BEBEK ARABASI ÇEŞİTLERİ 

Günümüzde ebeveynlerin ve bebeklerin ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanabilmesi için farklı tiplerde bebek arabası önerileri sunuluyor. Bunları 4 başlık altında toplamak mümkün: 

 • Travel sistem bebek arabaları

Son yılların en popüler bebek arabası travel sisteme sahip olanlar. Çünkü pek çok kullanışlı fonksiyon sunuyorlar. Bebek doğduğundan itibaren tercih edebileceğiniz bu modeller, taşıma koltuğu, ana kucağı ve oto koltuğu olarak da kullanılabiliyor. Ama tabii ki tüm bu işlevlere sahip olduğu için ölçüleri ve ağırlığı diğerler çeşitlere göre daha çok oluyor.

 • Standart bebek arabaları

Uzun yıllardır piyasada olan klasik bebek arabası modelleri standart bebek arabası olarak anılıyor. Yaklaşık 20 kilo ağırlığa kadar dayanabilen bu modellerin genellikle açılıp kapanabilen tenteleri, alüminyum iskeletleri, koltuk altı sepeti, manevralı tekerlekleri ve yatma özelliği bulunuyor.

 • Jogger (Jogging) bebek arabaları

Formunu korumayı ve sporu seven aileleri düşünerek tasarlanmış olan jogger bebek arabaları, adından da anlaşılacağı üzere, bebeğiyle birlikte tempolu yürüyüş ya da koşuya çıkmak isteyenlerin tercihi oluyor. Bebek arabasının bu özelliğini sağlayan en önemli sırrı tekerleklerinde gizli… Bu modellerde ön tarafta 1, arka tarafta 2 tekerlek yer alıyor.

 • Baston tipi bebek arabaları

Bebek 6 aylık olduktan sonra kullanılabilen baston bebek arabaları, diğerlerine göre daha az konfora sahip olsa da, pratik kullanımı ve az yer kaplayışı sayesinde tercih ediliyor. Rahat katlanan ve oldukça hafif olan bu bebek arabaları özellikle sıkça seyahat edenler tarafından tercih ediliyor. 

BEBEK ARABASI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Hem ebeveynin hem de bebeğin ihtiyacına göre bebek arabası satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta mevcut. Bunlar arasından öne çıkanları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bebek arabasının arka ve ön tekerleklerinin 360 derece dönebilmesi,
 • Mekanizmanın işlevsel olması ve aracın kolay kapanıp açılması,
 • Bebek arabası kapalı durumdayken kapladığı alanın az olması,
 • Emniyet kemeri bölümünün güvenilir ve sağlam olması,
 • Frenlerinin pratik ve güvenli olması,
 • Tente kısmının kullanışlı olması,
 • Çok amaçlı bir sepete sahip olması,
 • Bebek arabasının Avrupa Güvenlik Standartları’na uygun üretildiğini gösteren TS EN 1888 belgesinin olması,
 • Garanti süresinin uzun olması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz