Gıda takviyeleri arasında bulunan propolis, doğal içeriği ve sağladığı faydalarla yaz kış kullanılan değerli bir üründür. Kullanıcılarına çok sayıda fayda sağlayan, bağışıklık destekleyen ve zengin bir takviye olan propolis konusunda merak ettiğiniz soruların yanıtlarını içeriğimizde bulabilirsiniz. Aynı zamanda içeriğimizde uzman görüşlerine de yer verdik.

SıraModelFormSYblog Puanı
1BEE’OSıvı10/9.6
2Balparmak Apireta ZenKarışım10/9.7
3ArifoğluSıvı10/9.6
4BEE’O PropolisKarışım10/9.5
5FanusSıvı10/9.4
6Faida ProcaSıvı10/9.5
7Shiffa HomeSıvı10/9.4
8EğriçayırSıvı10/9.3
9Balparmak ApiteraKarışım10/9.4
10Aksu VitalKarışım10/9.3
Propolis Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Propolis Tavsiyesi

En iyi propolis tavsiyeleri listemizi bakanlık tarafından onaylanmış, uzmanların desteklediği ve yüksek puanlı kullanıcı geri dönümleri olan propolis markaları arasında derledik. Gıda takviyesine başlamadan önce doktorunuzun onayını almanız gerektiği konusunu hatırlatarak en iyi propolis markaları listemize geçiyoruz.

İşte enfeksiyon düşmanı en iyi Propolis tavsiyeleri listemiz:

9.6
Muhammet AKGÜL

BEE’O Suda Çözünebilir Propolis Damla

Artıları
 • Suda Çözünebilir
 • Etkili Formül
 • Yüksek Besin Değeri
Eksileri
 • Düşük Hacim

En Çok Tercih Edilen Propolis Ürünü

Ulusal ve uluslararası 33 tane ödüle sahip olan ürün, oldukça etkili bir formüle sahip olması sayesinde çokça tercih ediliyor.

Ürün Detayı

TÜBİTAK ödüllü bir işleme yöntemi kullanan Bee O, ham Anadolu propolisini suda çözünebilir forma kavuşturuyor. Ürünlerini İTÜ ARI Teknokent’te geliştirilen marka, TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD 2016 Teknoloji ödüllerinin de sahibi. Helal sertifikalı BEE’O Suda Çözünebilir Damla, içinde %10 oranında saf propolis bulunuyor. Hem uzmanların önerdiği hem de kullanıcıların tavsiye ettiği bu ürünü siz de alarak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Teknik Özellikleri

Form: Sıvı
Propolis Oranı:
%10
Hacim:
20 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 A* G*; “Ufak çocuğumuzda kullanmaya başladığımızdan beri hamdolsun iyi gidiyor. Ufaklık tekrar hastalık yüzü görmedi. Şifa Allah’tan tabi ama vesile olmuştur diye düşünüyoruz. Korkmadan alabilirsiniz. Tadı çok acımsı olmasın diye 2’şer damlalar halinde aralıklı uygulamakta fayda var.”

👤 A* Ş; “Çocuğumun bağışıklığı çok düşük, sürekli hasta oluyordu. Bağışıklığı güçlenmesi için doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladık. Bir yıldan fazla zamandır kullanıyoruz. Her ay hastane yolunu tutan bir anne olarak bir yıldır yolunu unuttum diyebilirim. Ürünün suda çözünebileni kullanım rahatlığını artırıyor.”

Artıları
 • Organik
 • 7 Farklı Bileşen İçermesi
 • Bağışıklık Yapıcı
Eksileri
 • Yüksek Fiyat

Kısa Sürede Bağışıklık Kazanın

İçerisindeki 7 farklı sağlığa yararlı bileşen sayesinde gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık kazanmanıza yardımcı olan ürün, bu sayede en iyi propolisler listemize girmeyi başarıyor.

Ürün Detayı

İçeriğinde zencefil, karanfil, tarçın, karabiber, limon, bal ve propolis bulunan bu karışım, bağışıklık sisteminizi desteklemeye yardımcı oluyor. Besin değeri bakımından yüksek içeriği sayesinde vücudunuzun daha sağlıklı forma kavuşmasını destekleyen ürün, tamamen doğal bileşenlerden oluşan formülüyle öne çıkıyor.

Teknik Özellikleri

Form: Karışım
Hacim:
7 g

Kullanıcı Yorumları

👤 Y** Y*; “Uzun zamandır kullandığım bir ürün. Boğaz ağrısında veya gıcıklanma hissettiğinizde bile anında etki ediyor. İçeriğindeki propolisin bağışıklık sistemini güçlendirdiği herkes tarafından biliniyor artık. Bence düzenli kullanılması gereken güzel bir ürün. Tavsiye ederim.”

👤 S* D*; “Daha önce de ailecek, hatta yarı sülalecek kullandığımız bir üründü. Tekrardan almaya karar verdik ve çok memnun kaldık. Ağır gribi bunun sayesinde çabuk atlattım.”


9.6
Muhammet AKGÜL

Arifoğlu Organik Sıvı Propolis Ekstrakt

Artıları
 • Alkol İçermiyor
 • Bağışıklık Sistemini Desteklemesi
 • Organik
Eksileri
 • Düşük Hacim

Bağışıklık Sisteminizi Desteklemenin En Organik Yolu

Tamamen organik içeriğiyle bağışıklık sisteminizi düzenleyen ekstrakt, sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemesi sayesinde çoğu kişinin ilk tercihlerinden biri oluyor.

Ürün Detayı

Alkol, gliserol, gliserin, emülgatör gibi herhangi bir zararlı kimyasal madde içermeyen Arifoğlu Organik Propolis, Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinin yaylalarından elde ediliyor. Steril laboratuvarlarda yüksek teknolojiyle ekstrakt edilen propolis sadece desitile su kullanılarak hazırlanıyor.

Teknik Özellikleri

Form: Sıvı
Hacim:
50 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 C* Y*; “Daha önce başka marka kullanıyordum. İlk defa aldım ve boğaz için faydasını gördüm. Şiddetle tavsiye ederim.”

👤 H* Y*; “Suya karıştırarak kullanıyorum. Gayet memnunum üründen. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle almıştım ve çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.”


9.5
Muhammet AKGÜL

BEE’O Propolis, Arı Sütü ve Ham Bal Karışımı

Artıları
 • Organik
 • Uzun Raf Ömrü
 • Uygun Lezzet ve Kıvam
Eksileri
 • Düşük Hacim

Çocukların da Tüketebileceği Propolis Takviyesi

Çocukların kolayca tüketebileceği bir lezzette ve kıvamda olan ürün, bu sayede en iyi Propolisler listemize girmeyi başarıyor.

Ürün Detayı

Tamamen organik bileşenlerden üretilmesi sayesinde herhangi bir sağlığa zararlı madde içermeyen ürün, çocukların kolayca tüketebileceği bir lezzettedir. Kıvamı oldukça güzel olması sayesinde yemek konusunda daha hassas olan kişilerin de tüketebileceği karışım, uzun raf ömrüyle 3 yıl boyunca bozulmadan korunabiliyor.

Teknik Özellikleri

Form: Karışım
Propolis Oranı:
%1
Hacim:
190 g

Kullanıcı Yorumları

👤 E* K*; “Bee O’nun sürekli kullandığım bir ürünü. 5 yaşındaki kızım her gün bir kaşık tüketiyor. Hem bağışıklığını güçlendiriyor hem öksürüğü kesiyor. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.”

👤 M* Ç*; “Acı diyenleri anlamıyorum tadı gayet de güzel. 2 yaşındaki kızım için aldım. Kavanozu zor aldım elinden, o derece beğendi.”

9.4
Muhammet AKGÜL

Fanus Organik Su Bazlı Propolis

Artıları
 • Hızlı Emilim Sağlar
 • Alkol İçermez
 • Organik
Eksileri
 • Yüksek Fiyat

Üniversite ile Ortak Olarak Geliştirilen Propolis

K.T.Ü. Tıbbii Biyokimya Anabilim Dalı Başkanlığı ve Prof.Dr. Orhan Değer’in birlikte ürettiği bu ürün, en iyi Propolis takviyeleri listemizde yer alıyor.

Ürün Detayı

14 yıllık çalışma sonucunda elde edilen ürün, tamamen organik yapısı sayesinde çocuklarda da yetişkinlerde de kullanıma uygundur. %10 Propolis içermesiyle bağışıklık sisteminizi destekleyen takviye edici gıda, bu sayede gribal enfeksiyonları hayatınızdan çıkarmanızı sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Form: Sıvı
Propolis Oranı:
%10
Hacim:
50 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 C* D*; “Sürekli kullandığımız bir ürün. Kanser hastamıza bağışıklığı güçlensin diye kullanıyoruz. Gayet memnunuz.”,

👤 M* S*; “Hep kullandığım ürün. Etkisi var mıdır bilmem ama son 8 senedir soğuk algınlığı yok bende. Şu pandemi dönemi için de bence biçilmiş kaftan.”

9.5
Muhammet AKGÜL

Faida Proca Propolis Sıvı Ekstraktı

Artıları
 • Yüksek Propolis Oranı
 • Koruyucu İçermez
 • Hoş Kokulu
Eksileri
 • Düşük Hacim

Zengin Besin Değeri İçeren Propolis

İçerisindeki organik özler ile vücudun besin ihtiyacını karşılayan takviye edici gıda, bu sayede en iyi propolisler listemize girmeyi başarıyor.

Ürün Detayı

Serbest radikal tutucu özellikleri sayesinde antioksidan ve antikanser aktivite gösteren ürün, herhangi bir koruyucu, toksin ve sentetik madde içermiyor. Suda çözünebilir yapısı sayesinde kolayca emilebilen takviye edici gıda, %25 oranında propolis içeriyor. Bu sayede bağışıklık sisteminiz hiç olmadığı kadar güçlü oluyor.

Teknik Özellikleri

Form: Sıvı
Propolis Oranı:
%25
Hacim:
30 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 Y* A; “Korona için bağışıklık oluşturması amaçlı aldım. Daha önce başka marka propolisleri denedim ama bu çok daha iyi bir ürün.”

👤 Ö* A*; “Gül aromalı olduğu için çocuklar çok rahat içiyor. Çok memnun kaldım, tavsiye ederim.”

9.4
Muhammet AKGÜL

Shiffa Home Sıvı Propolis Ekstresi

Artıları
 • Organik
 • Yüksek Propolis Oranı
 • Yüksek Hacim
Eksileri
 • Çocuklara Uygun Değil

Zengin İçeriğiyle Herkesin Gözdesi

Shiffa Home markasının kalitesini içerisinde barındıran bu takviye edici gıda, 96 mg propolis içermesi sayesinde öne çıkıyor.

Ürün Detay

Deiyonize su, gliserin ve propolis ekstrakt içeren takviye edici gıda, 11 yaş üstü kişiler tarafından kullanılabilirdir. 96 mg propolis içermesiyle dikkatleri üzerine çeken ürün, formülünde alkol bulundurmaması sayesinde kullanıcıları tarafından çok beğeniliyor. Son olarak bu ekstrenin tamamen organik formülüyle sağlığa zarar veren herhangi bir madde içermediğini belirtelim.

Teknik Özellikleri

Form: Sıvı
Propolis Miktarı:
96 mg
Hacim:
50 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 İ* D*; “Sürekli kullandığım bir ürün, çok memnunum. Bir arkadaşımın önerisiyle aldım ve çok beğendim. Tavsiye ederim.”

👤 M** T*; “Shiffa Homme kalitesi diye bir şey var. Aktarım önermişti ve aldım. Boğazımda öksürük falan kalmadı. Alacak olanlar bir dakika düşünmesin bile.”

9.3
Muhammet AKGÜL

Eğriçayır Organik Propolis

Artıları
 • Organik
 • Çocuklara Uygun
 • Yüksek Propolis Oranı
Eksileri
 • Düşük Hacim

En Yüksek Propolis Oranına Sahip Takviye Edici Gıda

Formülünde %33 oranında propolis içermesi sayesinde oldukça sağlıklı olan ürün, bu sayede en çok tercih edilen propolis takviyelerinden birisi olmayı başarıyor.

Ürün Detayı

Organik tarım yönetmeliğine uygun bir şekilde üretilen bu ürün, alkol gibi herhangi bir sağlığa zararlı maddeyi içermiyor. 4 yaşından büyük herkesin tüketebileceği takviye edici gıda, bu sayede çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılabiliyor. Ayrıca formülünde glikol da içermeyen ürünün bu sayede anti alerjik bir yapıya sahip olduğunu söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Form: Sıvı
Propolis Oranı:
%33
Hacim:
20 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 S** D*; “Tadı ve içimi rahat. Daha önce başka bir markanın propolisini içmekte ilk zamanlar baya bir zorlamıştım. Fayda ve etkilerini kullandıkça göreceğiz. Bu markanın çiçek balını da denemiştim ve memnun kaldım. Emeği geçen herkese teşekkürler:”

👤 E* Ç*; “Uzun zamandır kullandığımız bir ürün. Kışları sorunsuz atlatmada çocuklarda etkili olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman da biz de aynı ürünü kullandık. Başka ürünleri de denediğimiz oldu ancak çocuklar en çok bu lezzeti beğendiler.”

Artıları
 • 5 Farklı Bileşen İçeriyor
 • Kolay Tüketim
 • Hızlı Emilim
Eksileri
 • Düşük Hacim

Kolay İçime ve Yüksek Organik İçeriğe Sahip Takviye Edici Gıda

Kolay içime sahip olması sayesinde günün koşuşturmasına sizi destekleyen ürün, bu sayede en iyi propolis takviyelerinden birisi olmayı başarıyor.

Ürün Detayı

Günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak en iyi doğal besinlerden biri olan Apitera Up, içerisinde kırmızı ginseng, guarana ve zencefil bileşenlerini barındırıyor. Şase halinde paketlenen bu ürün, ortasından çıtlatılarak ya da hüpletilerek tüketilebiliyor.

Teknik Özellikleri

Form: Karışım
Hacim:
7 g

Kullanıcı Yorumları

👤 B** E**; “Yorumlara güvenerek almıştım iyi ki de almışım. 1 aydır geçmeyen gıcık şeklinde öksürüğümü hemen kesti. Ayrıca biraz boğazım ağrısa hemen sabah bir kaşık içiyorum. Cidden işe yarıyor.”

👤 B* Ç*; “Aldığım 3. Şişe. Yoğun kıvamı ve hafif acı tadı var ama severek her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketiyorum.”

9.3
Muhammet AKGÜL

Aksu Vital Propolisli Zencefilli Keçiboynuzu Özü

Artıları
 • Besin Değeri Zengin İçerik
 • Organik
 • Çocuklara Uygun
Eksileri
 • Tadı Herkese Uygun Değil

Yemeklerinizde Kullanabileceğiniz Bir Ürün

İçerisinde propolis, zencefil ve keçiboynuzu özü içeren bu ürün hem yemeklere katılarak kullanılabilmesi hem de doğrudan tüketilebilmesiyle öne çıkıyor.

Ürün Detayı

Besin değeri yüksek içeriği sayesinde vücudunuzun daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olan ürün, ilk kullanımdan itibaren etkisini göstererek bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Bu sayede mevsim değişikliğinden kaynaklanan hastalıklar ortadan kalkıyor. İçerisindeki zencefil sayesinde öksürük gibi problemleri de gideren takviye edici gıda, çocuklar tarafından kullanılabilmesiyle öne çıkıyor.

Teknik Özellikleri

Form: Karışım
Hacim:
350 g

Kullanıcı Yorumları

👤 M* G*; “Özellikle işyerimde sıcak suya katıp içiyorum. Boğazıma iyi geliyor. Tavsiye ederim.”

👤 A* B*; “Çok lezzetli ve faydalı çaylarımın içine koyuyorum tat veriyor.”

Propolis S.S.S

Propolis nedir?

Propolis özellikle kış döneminde, zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenlerin ve sağlığına dikkat edenlerin en çok tercih ettiği takviyedir. Propolis, arılar tarafından üretilen ve arıların bitkilerden topladığı antioksidanların gücünü taşıyan doğal bir maddedir. Arılar kovanlarına koruyucu bir madde olarak ürettikleri propolis sayesinde kovanın steril kalmasını sağlarlar.

Propolisin faydaları nelerdir?

Propolis kullananların bağışıklığının desteklendiği ve hastalığa yakalanma oranlarının düştüğü görülmektedir. Antimikrobiyal etkileri sayesinde virüslerle savaşarak vücudumuzun hastalıklara karşı dirençli olmasını destekleyen propolis, doğru şekilde ve düzenli tüketildiğinde vücudun sağlıklı hücre sayısını arttırır. Bu da solunum sistemi hastalıkları, ağız içi yaralar, mide rahatsızlıkları hatta kanser gibi hastalıklar üzerinde olumlu sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Propolisi kimler kullanamaz?

2 yaşından küçük çocuklara bal ve propolis verilmemesi gerekiyor. Aynı şekilde bala alerjisi olan kişilerin de propolis tüketmesi önerilmiyor. Son olarak hamile ve hamilelik şüphesi olan kişilerin de bu takviyeyi tüketmeden önce doktoruna danışması gerekiyor.

Propolis hangi hastalıklara iyi geliyor?

Propolis, orta kulak enfeksiyonları, tırnak mantar enfeksiyonları, üst solunum yolu enfeksiyonları ve uçuk gibi viral enfeksiyonlarda etkili sonuçlar vermektedir. Dokuların kolajen miktarının artmasını sağlayan propolis, bu sayede yaraların çok daha kısa sürede kapanmasına yardımcı olur.

En iyi propolis nereden alınır?

En iyi propolis her zaman üreticiden alınır. Bu yüzden propolisi almadan önce doğrudan üreticiden ya da üreticinin öne çıkarıldığı mağazalardan alışveriş yapmanızı öneriyoruz. Listemizde yer alan ürünler bu tarzdadır.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz