En İyi 10 Oda Termostatı Tavsiyesi

İyi bir oda termostatı, evinizdeki ısıtma veya soğutma sistemlerine bağlandığında bulunduğu alanın tüm iklimini kontrol etmenizi sağlar. İster analog kaydırıcı ister dijital basmalı düğmeler olsun, bir oda termostatı, sıcaklığı ısıtma veya soğutma için ayarlamanıza olanak tanır.

Termostatlar, kullanıcının bakış açısından düşünüldüğünde nispeten kullanımı basit araçlardır. Bir odanın sıcaklığını artırmak veya azaltmak için, bir kadranı çevirmeniz veya bir kaydırıcıyı bir sıcaklık aralığına getirmeniz yeterlidir. Üstelik günümüzde birçok termostat daha gelişmiş teknolojilerle üretilerek kullanıcıya çok fazla iş bırakmıyor. Bazıları bir programa göre çalışacak şekilde programlanabilirken, daha da geliştirilmiş olan akıllı termostatlar bir akıllı telefondan kontrol edilebiliyor ve hatta evinizin günlük alışkanlıklarını öğrenip sıcaklığı otomatik olarak ayarlayabiliyor. Böylece sürekli ayarlarla uğraşmak zorunda kalmadan evinizin mükemmel sıcaklıkta kalmasını sağlıyor.

SıraModelEkranSYblog Puanı
1General HT500SETDijital10/9.7
2E.C.A Ert-176 RfDijital10/9.6
3Cosa P4TR-21Dijital10/9.8
4Vaillant VRT 35 FLCD ekran10/9.8
5Bosch TR24RFLCD ekran10/9.7
6DemirDöküm Exacontrol 7RLCD ekran10/9.7
7Buderus RT36RFLCD ekran10/9.8
8E.C.A Circle 100WLCD ekran10/9.6
9Baymak Logi ProDijital10/9.8
10General Ht 150 SetDijital10/9.7
En İyi Oda Termostatı Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Oda Termostatı Modelleri

İyi bir oda termostatı rahatlığınızın yanı sıra doğru ve düzenli kullanıma yönlendirerek faturalarınızda da etkisini gösterebiliyor. Bu sebeple pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bir oda termostatı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise ısıtma sisteminizle uyumlu olup olmadığıdır. Tabii ki masrafı arttırmamak adına kurulum gereksinimlerini kontrol etmek gerekir.

İşte 2023 yılının en iyi oda termostatı modelleri…

General HT500SET

General HT500SET akıllı oda termostatında hazır bulunan, “uyku”, “dışarı” ya da “ev” gibi 6 farklı mod arasından kolayca seçim yapıp bulunduğunuz ortamın sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

Telefondan ayarlanabilmeDuvara monte edilemiyor
KaliteliBağlantı kablosu
Kolay kurulum

Ürün Detayı

On-Off bağlantısı bulunan tüm kombi cihazları ile uyumlu çalışan General HT500 SET akıllı oda termostatı, 0.1 dereceye kadar sıcaklık ölçüm hassasiyetine sahip. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz mobil uygulama ile kolayca kontrol edebileceğiniz cihazdaki konum modu sayesinde ortamdan uzaklaşınca sıcaklığın düşmesini, yaklaştıkça artmasını sağlayabilirsiniz. Isıtma giderinizde %35’e kadar tasarruf sağlama vaadi veren General HT500 SET’in dijital ekranında dışarıdaki hava sıcaklığı, ortamın sıcaklığı ve pil durumu görülebiliyor.

Uyumlu KombilerOn-Off bağlantılı modeller
EkranDijital
BağlantıKablosuz
ProgramlamaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Murat U***: “Ürün beklediğimden iyi çıktı. En sevdiğim özelliği oda ayarladığım sıcaklıkta olunca kombi peteklere su pompalamayı kesiyor kapanıyor. Mobil uygulaması sayesinde gece yatağımdan kalkmadan tekrar ayarlayabiliyorum. Tek dez avantajı termostatın adaptör veya USB ile güçte çalışması. Bende modemin USB çıkışına takarak termosta da güç verdim.”

👤 G*** Ö*: “Termostat girişi olan tüm kombilere takılabiliyor, vaillant komibin kablosuz kumandası bozulduğu için hb üzerinden aldım, kendim bağladım, tornavida tutabilen herkes bağlayabilir çok kolay, ev interneti üzerinden cep telefonu ile uzaktan izleyip kumanda edebiliyorum, 0.1 derece ile ölçüm ve kumanda mümkün ben memnunum, tavsiye edilir.”


E.C.A Ert-176 Rf

Kullanıcı dostu bir ürün olan E.C.A ERT-176 oda termostatı, tüm kombi marka ve modelleriyle uyumlu çalışarak işinizi kolaylaştırıyor.

KablosuzDerece ayar düğmesi
UyumlulukBağlantı kablosu
Kolay kurulum

Ürün Detayı

Kablosuz bir oda termostatı modeli olan E.C.A Ert-176 Rf, istediğiniz herhangi bir odanın herhangi bir yerine koyarak çalıştırabilirsiniz. Dilerseniz yanınızda taşıyıp gittiğiniz ortamın sıcaklığının ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Çok karmaşık olmayan kurulum yapısı sayesinde herkesin rahatça kurabileceği cihaz, oda sıcaklığını 0,2 ºC hassasiyete kadar ayarlayabiliyor. E.C.A Ert-176 Rf sadece kablosuz oluşuyla değil, dijital gösterge ekranı ve oldukça kolay dönebilen sıcaklık ayarı tuşu sayesinde işinizi kolaylaştırır.

Uyumlu KombilerTüm kombiler
EkranDijital
BağlantıKablosuz
ProgramlamaYok
ModelOn / Off

Kullanıcı Yorumları

👤 Fatih Ü*: “Tek kelimeyle mükemmel bir ürün ben de farklı bir markanın kombisi var gayette güzel uyum sağladı tüm ayarları yapılmış halde geliyor sadece bağlantılarını yapmanız ve konforlu istediğiniz sıcaklıkta ısınmanız için düğmeye çevirmeniz yeterli sıcaklığın altına düşmeden de kombiyi çalıştırmıyor o yüzden çok ekonomik olduğunu düşünüyorum doğalgazın faturalarına tahminimce ciddi bir yansıması olacaktır diye düşünüyorum kesinlikle tavsiye ederim.”

👤 İ* M*: “Buderus kombiye montajını gerçekleştirdim. Eli tornavida tutan herkes yapabilir. Termostat bağlantısı olan her kombiye takılabiliyor. Tavsiye ederim.”


Cosa P4TR-21 Akıllı Oda Termostatı

Hem kombi hem de klimanızda kullanabileceğiniz Cosa P4TR-21 Akıllı Oda Termostatı, istediğiniz oda sıcaklığını belirlediğinizde tüm etkenlere karşı oluşabilecek hava değişimlerini engelleyerek ideal ısıyı korur. Bu sayede faturalarınızda tasarruf sağlar.

Kolay KurulumKullanım Kılavuzu
Uzaktan Yönetim
Akıllı Modlar

Ürün Detayı

Cosa P4TR-21 Akıllı Oda Termostatının sahip olduğu “ev”, “uyku”, “dışarı”, ya da “haftalık program” gibi akıllı modları kullanarak sıcaklığın bulunduğunuz yere ya da günlük programınıza uygun bir şekilde ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Uzaktan kullanım özelliği ile siz başka yerdeyken bile ortamdaki kombi, radyatör ya da klimanızı cep telefonunuzdan yönetebilirsiniz. Oda termostatını ihtiyacınıza göre pil ya da adaptör ile çalıştırabilirsiniz. Önemli olan ortam sıcaklığını en iyi ölçebileceği yere yerleştirilmesidir.

Uyumlu KombilerTüm kombiler
EkranDijital
BağlantıKablosuz
ProgramlamaVar
Uzaktan ErişimVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Mustafa Hayri Ş****: “Ürünün kurulumu kolaydı eliniz yatkınsa kendi başınıza 20 dakikada kurulumunu yaparsınız, telefona indirdiğim uygulama üzerinden haftalık ve günlük program ayarlayıp kombiyide 55 dereceye ayarladım kombinin yanına uğramıyorum, yanması gerektiği zaman kendi yakıyor, tasarruf olarakta gün içindeki dış sıcaklığa bağlı olarak yüzde 15ila 45 tasarruf ettiğimizin verileri gözüküyor ilk faturada tekrar güncellerim yorumu, tavsiye ederim çok güzel ve kullanışlı.”

👤 Serkan b****: “Kesinlikle tercih edilir bir ürün hassasiyeti çok iyi çalışma aralığı 0.1 e kadar ayarlanır istediğim derecede çalışıyor istediğim yerde duruyor internet kopması hiç yaşamadım. Haftalık programmlama çok iyi 15 dk lık aralıklarla ayar yapabiliyorsunuz tavsiye ederim.”


Vaillant VRT 35 F

Vaillant VRT 35 F Kablosuz Oda Termostatı’nın kurulumu Vaillant servisleri tarafından garanti kapsamında ve ücretsiz bir şekilde yapılıyor. Bu sayede ürün sadece kullanım kolaylığıyla değil, kurulum kolaylığıyla da ilgi görüyor.

Ücretsiz Servis KurulumuKalibrasyon
Kolay Kullanım
Sağlamlık

Ürün Detayı

Güncel ürün listelerindeki tüm Vaillant cihazlar ile uyumlu çalışan Vaillant VRT 35 F Kablosuz Dijital Oda Termostatı’nın isteyenler için On / Off kablolu seçeneği de satışa sunuluyor. Pille çalışan kablosuz modeliyle cihazı götürdüğünüz her odayı istediğiniz sıcaklığa kolayca ulaştırabilirsiniz. Vaillant VRT 35 F’ın sahip olduğu ışıklı LCD ekranında ısıtma durumunu ve oda sıcaklığını görmenin yanı sıra arıza hallerinde uyarıyı da fark etmeniz mümkün.

Uyumlu KombilerTüm kombiler
EkranDijital
BağlantıKablosuz
ProgramlamaYok
Donma Koruma ModuVar

Kullanıcı Yorumları

👤 A* A*: “Ürün çok iyi zaten kombi için neredeyse zorunlu termostat takmak istediğiniz yere götürüp sıcaklığı ayarlayabiliyorsunuz kurulum vailant tarafından ücretsiz yapıldı. Satıcı hemen kargoya verdi eline çok çabuk ulaştı teşekkürler tavsiye ediyorum.”

👤 B* M*: “3 ayda verdiğim parayı çıkartı, tavsiye ederim.”


Bosch TR24RF

Bosch TR24RF Kablosuz Oda Termostatı’nın sahip olduğu özel modlardan biri olan Eco Mod ile faturalarınızda %20’ye varan bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Küçük ve estetikProgramlar
Taşıma kolaylığı
Kalite

Ürün Detayı

Bosch TR24RF Kablosuz Oda Termostatı, bağlantı için gereken herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan kombi ile iletişim kurar. Bu sayede kablosuz olarak kullanabileceğiniz termostatı sabitlemeye gerek kalmadan dilediğiniz zaman dilediğiniz odada konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanım veriminiz de artacaktır. Ayrıca Bosch oda termostatındaki enerji tasarrufu (ECO) modu ile sıcaklığı sabit bir değerde ayarlayarak da verimlilik sağlayabilirsiniz. Kullanışlı tuş takımı ile kolayca sıcaklık ayarı yapabileceğiniz dijital ürün ekranında programlanmış hedef sıcaklığı görebilmeniz için ayrı bir tuş bulunuyor.

Uyumlu KombilerTüm kombiler
EkranDijital
BağlantıKablosuz
ProgramlamaVar
Arka AydınlatmaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş B**: “Dubleks evimde bosch kombi yeni kuruldu ilk ay günlük 14 metreküp gaz harcadım bu termostatı aldım servis kurulumunu yaptı şimdi 22 derece oda sıcaklığında günlük 7.5 metreküpe düşürdü ve ilk ayda termostat parasını amorti etti mutlaka termostat kullanmalısınız eğer ısınmaya para harcamak istemiyorsanız. Teşekkürler Bosch.”

👤 I*** C*: “Çok memnunum tavsiye ederim faturamda azalma oldu ve gerçekten ısınıyorum.”


DemirDöküm Exacontrol 7R

DemirDöküm Exacontrol 7R sisteminde sahip olduğu programlama özelliği ile oda sıcaklığı üzerindeki kontrolünüzü arttırıyor. İster günlük ister haftalık programlar belirleyerek tüm ritmi kendinize uygun hale getirebilirsiniz.

Sade TasarımKurulum
Kablosuz Kullanım
Programlama

Ürün Detayı

Herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan kombiyle uyumlu bir şekilde çalışan DemirDöküm Exacontrol 7R, bu portatif yapısı sayesinde ısı ayarı yapmak istediğiniz her ortama rahatça götürmenizi sağlayarak konforunuzu arttırıyor. Üzerindeki LCD ekranda zaman ve sıcaklık detayları hakkında bilgileri bulabilirsiniz. ±0,5°C’ye kadar hassas sıcaklık kontrolü yapabilen cihaz, sade tasarımı sayesinde kullanım kolaylığı da sağlıyor. Cihazın açmak için tek düğmeye basmanız ve sıcaklığı ayarlamak için ok tuşlarını kullanmanız yeterli.

Uyumlu KombilerTüm DemirDöküm kombileri
EkranLCD ekran
BağlantıKablosuz
ProgramlamaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 F* L*: Bence çok tasarruflu bir ürün. kullanımı kolay .herkese tavsiye ederim.”

👤 S** Ç**”: “Orijinal ürün bir gün sonra elimize ulaştı ayrıca telefonla arayıp kombimize uyumlu olup olmadığını kargoya verildiği hakkında bilgi vermeleri ayrıca güzeldi ilgili satici güvenle alabilirsiniz satıcıya tşk ederiz.”


Buderus RT36RF

Tüm Buderus kombi modelleri ile uyumlu çalışan Buderus RT36RF oda termostatı, kablosuz bağlantısı sayesinde kullanıcı dostu fonksiyonel bir model olarak ilgi görüyor.

TasarrufBağlantı
Fonksiyonel
Pratik

Ürün Detayı

Buderus RT36RF Oda Termostatı’nın sahip olduğu haftalık saat programı ile 1 gün için 6 adet farklı ısı ayarı yapmanız mümkün. Bunun yanı sıra tatile gideceğiniz ya da bir süre evde olmayacağınız zamanlar için önceden hazırlayacağınız düşük ısılı bir program kullanabilirsiniz. Bu sayede hem tasarruf sağlar hem de kombinizi en verimli şekilde kullanmış olursunuz. Bu vesileyle Buderus RT36RF Oda Termostatı’nın faturalarınızda %20’ye varan enerji tasarrufu vadettiğini de hatırlatalım.

Uyumlu KombilerTüm Buderus kombileri
EkranLCD ekran
BağlantıKablosuz
ProgramlamaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 O* T***: “Harika bir ürün. Bir yılda ki tasarrufum en az 350-400 metreküp. Yani parasını bir kış döneminde çıkartıyor ve de kara bile geçiyorsunuz. Kombi ayarları için ikide bir balkona çıkmaktan kurtulmamda çabası.”

👤 F** G**: “Gerçek bir fiyat performans ürünü. İlk ay kullanımdan itibaren hem ısınmada hem de doğalgaz faturasında olumlu yönde etkili oldu. Herkese tavsiye ederim.”


E.C.A Circle 100W

E.C.A Circle 100W Oda Termostatı 80 x 80 x 26 mm ölçülere sahip. Odadan odaya dolaştırırken sizi yormayacağı gibi, bıraktığınız yerde hiçbir görüntü kirliliğine de yol açmayacaktır.

SadelikEkran Aydınlatması
Kullanım Kolaylığı
Uzun Pil Ömrü

Ürün Detayı

Oldukça sade ve yalın bir tasarıma sahip olan E.C.A Circle 100W, programlama gibi konularla uğraşmadan sadece sıcaklık ayarı yaparak cihazı açıp kapatmak isteyenlerin tercih ettiği bir oda termostatı oluyor. Dijital ekranında hava sıcaklığı, oda sıcaklığı ve pil durumu gösteriliyor. Ayrıca yine burada bulunan On / Off düğmesi ile cihazı rahatça açıp kapatmanız mümkün. Kablosuz çalışabilen model, kullanıcıya istediği zaman istediği yerde kullanım kolaylığı sunuyor.

Uyumlu KombilerTüm kombilerle uyumlu
EkranLCD ekran
BağlantıKablosuz
ProgramlamaYok

Kullanıcı Yorumları

👤 M* T*: “Çok iyi. Kablosuz dertsiz 0.5 derece hassasiyetli.”

👤 Nurcan Caner: “Evet ürünü beğendim tam anlatıldığı gibi almayı düşünenler gönül rahatlığıyla alabilirler.”


Baymak Logi Pro

Baymak Logi Pro Oda Termostatı’nın sahip olduğu tatil modu ile artık evden çıkarken faturanızı düşünmenize gerek kalmayacak. Gereksiz kullanımdan kaçınıp enerji tasarrufu yapmak için önceden ısı ayarı yapmanız yeterli.

Büyük EkranDokunmatik Ekranı
Programlama
Kablosuz

Ürün Detayı

Baymak Logi Pro oda termostatı sahip olduğu büyük ekranlı dijital ekranı ve sade tasarımı ile kullanırken kolaylık sağlarken dekorasyonda estetikten ödün verdirtmiyor. Kablosuz kullanım özelliği sayesinde dilediğiniz yere götürebileceğiniz bu termostat modeli, her odayı istediğiniz gibi ısıtmanızı sağlıyor. Tüm Baymak kombi modelleriyle uyum içerisinde çalışan Baymak Logi Pro oda termostatı, 5 ila 30 derece arasında sıcaklık kontrol aralığına sahip.

Uyumlu KombilerTüm Baymak kombileri
EkranDijital
BağlantıKablosuz
ProgramlamaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş* S*: “Uzun araştırmalar sonucunda tercih ettim. Kombi bağlantısını kolayca yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Hem konfor hem tasarruf bir arada.”

👤 P** T**: “Baymak kombilerin kalitesini bilen bilir. bu termostat da aynı kalitede kesinlikle tavsiye ederim.”


General Ht 150 Set

General Ht 150 Set, yaşam alanlarınızdaki ısı durumunu sürekli kontrol ederek ve hassas sıcaklık ölçümü özelliği sayesinde ısı kaybını önler ve faturalarda %35’e varan tasarruf imkanı sağlar.

Büyük EkranMontaj
Pil Göstergesi
Kablosuz

Ürün Detayı

Her ne kadar paketinin içinden masa ve duvar aparatı çıkıyor olsa da General Ht 150 Set Oda Termostatı, kablosuz bir ürün olduğundan odalar arasında istenildiği gibi taşınarak kullanılabiliyor. Sade ve pratik tasarımı sayesinde dış sıcaklık, iç sıcaklık, pil durumu gibi pek çok bilgiyi dijital ekranında rahatça görmeniz mümkün. General Ht 150 Set Oda Termostatı’nın hassas kalibrasyon ayarı ve hassas sıcaklık ölçümü özelliklerini kullanarak en küçük sıcaklık değişimini bile kontrol altına alabilirsiniz.

Uyumlu KombilerTüm kombilerle uyumlu
EkranDijital
BağlantıKablosuz
ProgramlamaYok

Kullanıcı Yorumları

👤 E* G: “Çocuk aldıktan sonra sabit sıcaklık ihtiyacından dolayı aldım. Duvar ve masa üstüne uygun aparatı var. Bebeğin olduğu ortama taşıdığım için masaüstü aparatı ile kullanıyorum. Set değerinin 0,5 derece üstünde kombiyi kapatıyor. 0,5 derece altına indiğinde aktif hale getiriyor. kombimi 50 dereceye ayarladım. Evde sıcaklık sürekli sabit kalıyor. Gece ayarı yükselt, gündüz ayarı düşür derdi olmadan konforlu şekilde yaşamanızı sağlıyor.”

👤 S* K: “Evin ısısını çok stabil bir şekilde kontrol altında tutuyor. Bu markadan çok memnun kaldım. 22,5 derece ye alıp kombiyi hiç kapatmadan yaklaşık 2 aydır yüksek performansla kullanıyorum. Hassasiyeti çok iyi. Kombisi olan her eve lazım. Ofisim içinde sipariş vereceğim.”


Sıkça Sorulan Sorular

Oda termostatı yakıt tasarrufu sağlar mı?

Pek çok kişi genel bir alışkanlıkla kombiyi tüm gün açık tutar. Bu durum elbette bir verim sağlar. Ancak her ne kadar kombi, evin iç ısısını sabit tutarak çalışmaya çalışsa da çoğu zaman dışarıdaki hava şartları buna izin vermez. Örneğin dışarıdaki hava sıcaklığı düşünce kombinin çalışma sıcaklığı aynı kalırsa bu gereksiz bir ısıtma çabası olacaktır. Ancak böyle durumlarda devreye oda termostatları girdiğinde içerideki sıcaklığı sabit tutarak kombinin olması gerektiği kadar çalışmasını sağlar. Böylece ister istemez yakıt tasarrufu elde edilmiş olur.

Oda termostat ayarı nasıl yapılır?

Oda termostatı kaç derecede olmalı sorusu pek çok kişinin aklını kurcalayan sorulardan biri oluyor. Bu konuya dünya standartlarına göre bakıldığında kış aylarında kullanılan en ideal sıcaklık 22°C oluyor. Eğer bu ayar daha yüksek bir dereceye ayarlanırsa yakıt tüketiminde artış yaşanır. Ortamın yeterince ısınmadığını düşünüyorsanız ısıyı kombi üzerinden arttırabilirsiniz.

Oda termostatı seçerken nelere dikkat etmeli?

Kullandığınız kombiyle uyumlu çalışan bir model olmalı. Bunun bilgisini satıcı ya da üretici firmadan alabilirsiniz. Unutmayın, ikisi de aynı marka olsa bile uyumsuzluk yaşanabilir.

Oda termostatı montajını mümkün olduğunca yetkili servise yaptırmanız hem kombi hem de termostat garantisi ve kullanımı açısından faydalı olacaktır.

Oda termostatının kablolu mu kablosuz mu olduğuna dikkat edin. Eğer kullanacağınız ortamda cihazı monte edecek uygun yer bulunmuyorsa, seyyar olarak kullanılabilen kablosuz modelleri tercih edin.

Cihazın önceden programlanıp programlanmadığını öğrenin. Özellikle gündüzleri ya da tatillerde ortamda bulunmadığınızda bu düzeninize göre sıcaklık programı yapma şansınız olacaktır.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın