En İyi 10 Kombi Markası Tavsiyesi

Günümüzde doğalgaz veya LPG gibi yakıtlarla çalışabilen ve ısıtmayı sağlayan cihazlara verilen bir isim kombi. Kimileri sadece kış aylarında ev ve işyerlerindeki ısınmayı sağlamak için kullanıldığını düşünse de, kombi aslında her mevsimin ihtiyacı. Çünkü mutfak ya da banyoda kullanılan sıcak suyu da ekstra bir su ısıtıcısı kullanmaya gerek kalmadan kombi yardımıyla elde etmek mümkün. 

Özellikle son yıllarda yeni yapılarda kombilerin tercih edilmesinin pek çok sebebi mevcut. Öncelikle kombiler verimi yüksek, çevreci ve az yer kaplayan ergonomik cihazlardır. Kullanımları kolaydır ve baca temizliği gibi can sıkıcı işlemler gerektirmezler. Kullanılan mekanın tamamı ya da dilenirse sadece 1 odası için çalıştırmak mümkündür.

SıraModelKapasiteSYblog Puanı
1Eca Proteus30 kW10/9.5
2Demirdöküm Nitromix24 kW10/9.7
3Buderus Logamax Plus24 kW10/9.4
4Vaillant Ecotec24 kW10/9.4
5Bosch Condens24 kW10/9.2
6Baymak Idee28 kW10/9.3
7Eca Proteus24 kW10/9.3
8Lambert ATTIVO24 kW10/9.2
9Baymak Duotec Compact24 kW10/9.4
10Sanica Java24 kW10/9.2
Kombi Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Kombi Modelleri

Özellikle gelişen teknolojiyle birlikte kombi çeşitleri ve modelleri de her geçen gün artıyor. Kullanıcı ve çevre dostu, pratik ve ekonomik olması kombi seçimi yaparken en önemli unsurlar arasında. Bunların ışığında en iyi kombi markası hangisidir sorusunun cevabını aramak gerekiyor.

İşte 2023 yılının en iyi kombi modelleri…

Eca Proteus Premix 30 Kw

24, 28, 30 ve 35 kW’lık kapasiteye sahip olan ürün sessiz bir şekilde çalışır. Donmaya karşı koruması vardır. Eko ve konfor modları sayesinde yakıt tüketimi ayarlanabilir. TSE ve CE belgeli bir üründür. Kesinlikle ilk tercihlerinizden biri olmalıdır.

Yüksek KapasiteSesli Çalışma
Kaliteli Malzeme
İyi Isıtma

Ürün Detayı

ECA Proteus Premix 30 KW Yoğuşmalı Kombi, %107,5 oranındaki verimiyle dikkat çekiyor. Sessiz çalışma özelliğine sahip olan kombinin ölçüleri de oldukça minimal: 678 mm x 410 mm x 288 mm. Hem doğalgaz hem de LPG ile kullanım olanağı sunan modelin donmaya karşı koruma özelliği bulunuyor. Sahip olduğu akıllı oda termostatı sayesinde iOS ve Android uygulamalarından kontrol edilebiliyor.

Kapasite30 Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 C** A**; “Ürün çok güzel.Fiyat olacak piyasanın çok çok altında 1 yıldır takip ediyorduk sonunda bulduk.”

👤 E** G**; “Ürün hızlı ve sağlam bir şekilde geldi, şuan kullanıyorum herhangi bir problem görmedim.


Demirdöküm Nitromix 24 Kw P-24

Demirdöküm Nitromix kombi ile sıcak suyu her açtığınızda suyunuz hemen kullanıma hazır bir şekilde akar. Sıcak su için beklenen sürede akan su israfı önlenir. Modern tasarımı ve kaliteli malzemesiyle de size hoş bir görüntü verir.

FiyatYüksek Kurulum Ücreti
Hızlı Isıtma

Ürün Detayı

Demirdöküm Nitromix P-24 24Kw 20000 Kcal/h Hermetik Premix Yoğuşmalı Kombi, sahip olduğu %108’lik verim ile göz dolduruyor. Sahip olduğu dijital ekran sayesinde kullanım suyu sıcaklığı, suyun basınç değeri ve hata kodlarını izlemek mümkün. Akıllı ısıtma sistemi bulunan model, mekanın anlık ihtiyacına göre çalışır. Böylece hem yakıt hem de verimde tasarruf sağlanır.

Kapasite24 Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 G** S**; “Ürün hem kaliteli hem de uygun fiyatlı. Memnunuz. Tavsiye ederiz.”

👤 U** Y**; “Yeni kullanmaya başladık ve bu kombi muhteşem, eski kombiyle uzun zamandır eziyet çekiyormuşuz. Örneğin, kombiye en uzak noktadaki petek hiçbir zaman tam olarak ısınmazdı ve duşların sıcak suyunu açtığımızda suyun debisi yarıya düşerdi. Şimdi her iki sorun da bitti ve evin daha iyi ısındığı hemen fark ediliyor. “


Buderus Logamax Plus Gb062-24 Kw

24 kW ısıtma ve 30 kW su kapasitesi sunan yoğuşmalı kombi çok yüksek verim verirken düşük gaz tüketir. Geniş modülasyon aralığı sayesinde verimli çalışan kombi ile artık yüksek doğalgaz faturası ödemeyeceksiniz. Ses yalıtım özelliğiyle de son derece sessiz çalışır.

SağlamAğır
Sessiz

Ürün Detayı

Yüksek enerji tasarrufu ve yoğuşma teknolojisi ile ev veya iş yerlerini en etkin şekilde ısıtmayı başarabilen Buderus marka bu kombi 24 kw ısıtma ve 30 kw sıcak su kapasitesi sunuyor. Döküm eşanjörü sayesinde ısı verimini yükselten cihaz yakıt tasarrufunu da en üst seviyeye çıkarıyor.

Kapasite24 Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 M** Ş**; “ürünü çok araştırdım ve bunu almakta karar kıldım.yogusmali kombi gerçekten çok iyiymiş, düşük derecede bile güzel ısıtıyor.”

👤 Ç** D**; “Ürünü tam istediğim zamanda getirip kurdular. Servisi aradıktan 1 saat sonra geldi ve ilk çalıştırmayı yaptı. Sonuç kesinlikle başarılı. “


Vaillant Ecotec Intro

Paslanmaz çelik eşanjöre sahip olan şık tasarımlı Vailant kombi 2 farklı kapasiteye sahiptir. A enerji verimliliğinde sıcak su imkanı sunan kombi ile yakıttan tasarruf edeceksiniz. LCD ekran üzerindeki dokunmatik tuşlar sayesinde sıcaklık ve konfor kolayca ayarlanabilir.

SağlamAğır
Sessiz

Ürün Detayı

Vaillant’ın Ecotec Intro model kombisi yarı dokunmatik ekranıyla hem şık hem fonksiyonel bir tasarıma sahip. Kullanıcısına düşük modülasyon ile tasarruf imkanı sunan kombi %25 modülasyonla ve otomatik kapasite ayarıyla yakıt tasarrufuna da imkan sağlıyor. Aynı zamanda kesintisiz sıcak su alabileceğiniz model, Aqua sensör donanımıyla düşük debili su seviyesinde dahi verimli çalışıyor.

Kapasite24 Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 H** K**; “Fiyat biraz tuzlu, kaliteli ürün çok teşekkürler, 2 yıl garanti daha ne olsun, fiyatta piyasaya göre cok yüksek ama çok iyi performans veriyor tavsiye ederim.”

👤 T** Ö**; “Çok çok iyi kesinlikle başka marka düşünmeyin.”


Bosch Condens 2500 W 24 Kw

Bosch Condens görüp görebileceğiniz en sessiz çalışan kombilerden birisidir. A sınıfı enerji tipiyle bütçe dostudur. Yüksek sıcak su debisi ile konforlu bir kullanım sağlar. 24 kW ısıtma kapasitesi bulunan modelin aşırı ısınmaya karşı emniyet sistemi vardır. Ayrıca soğuk havalarda üründe donma yaşanmaz.

Sade TasarımDokunmatik Panel Yok
Hızlı Isıtma

Ürün Detayı

Şık görüntüsü ile sadece dolap içi ya da balkonda değil, ev içinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz Bosch Condens 2500 W, az yer kaplayarak hayatı kolaylaştırıyor. Kurulumu kolay olan modelin bakımı da tüm erişim noktaları ön tarafta bulunduğundan oldukça pratik oluyor. Sahip olduğu özel yoğuşma teknolojisi sayesinde %109’a kadar verim sağlayan modelin farklı büyüklükteki mekanlar için 24 Kw kapasite seçenekleri bulunuyor.

Kapasite24 Kw
Baca TipiBacalı
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 H** Ç**; “Isıtması güzel ve ekonomik. Çok memnun kaldık hiç düşünmeden alabilirsiniz.”

👤 T** M**; “Ürün hemen elimize ulaştı. Paketleme çok iyiydi. Kombi çok güzel. Hemen montajını yaptırdık, çok memnun kaldık. Ürün harika.”


Baymak Idee Premix 28

Ön kısmında aydınlatmalı açık mavi LCD ekranı bulunan kombinin çok fonksiyonlu bir menüsü vardır. Düşük enerji kullanarak yüksek ısı verebilen kombi Connect ile satın alındığında cep telefonundan kontrol imkanı sunar. Küçük bir boyuta sahip olmasına rağmen estetik tasarımı vardır.

Uygun MontajDokunmatik Panel Yok
Düşük Derecede Yüksek Isı

Ürün Detayı

A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan Baymak İdee 28 24 Kw 20640 Kcal/h Premix Yoğuşmalı Kombi, 7 yıllık garanti süresi ile dikkat çekiyor. Kullanışlı tasarımındaki çevirmeli kontrol düğmeleri ile oda ve su sıcaklığını kolayca ayarlamak mümkün. Özel tasarlanan susturucusu sayesinde düşük ses seviyesinde çalışan modelin 541x368x364mm ölçüleri avantaj sağlıyor.

Kapasite24 / 28Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 U** S**; “3 gündür kullanıyorum çok memnunum anında sıcak su geliyor çok memnunum herkese tavsiye ederim ayrıca 5 sene garantili”

👤 P** L**; “Kalite sessizlik tasarruf ve geniş servis ağı ve güzel ısıtıyor.”


Eca Proteus Premix 24 Kw

Sessiz çalışma özelliği bulunan Eca kombinin 678 mm x 410 mm x 288 mm boyutları bulunmaktadır. 24 kW’lık kapasitesi, %107,5’lik verimi, tesisatı ve kombiyi koruma altına alan otomatik by-pass sistemi vardır.

Uzun ÖmürlüFiyat
Tasarruflu

Ürün Detayı

Donmaya karşı ultra korumalı olan kombide eko ve konfor modu bulunur. Android ve IOS uygulamalardan kontrol edilebilen kombi sıcak suyu anında verir. Dış hava sıcaklık sensörü, zamanlayıcı ve oda termostatı ek özelliklerinin bazılarıdır. Esnek açılabilir yapısı sayesinde kapağı tamamen çıkarmadan müdahale edilebilir.

Kapasite24 Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 T** Ö**; “ürün mükemmel bi urun sicacik oldu evimiz bakalim faturalara ne yansiyacak 😊😊 herhangi bi sorun yokdu paketleme filan 10 numaraydi. hızlı geldi kargoda.”

👤 I** Y**; “Herkese tavsiye ederim kombi çok iyi satıcı çok kombi paketlenmesi ne çok güzel herkese tavsiye ederim şuan kış olmadığı için kombiyi deniyemedim ama sıcak suyu çok çabuk veriyor ve sessiz.”


Lambert ATTIVO 24 Ln

Baymak Lambert Attivo 24 Ln yoğuşmalı kombi doğal gazdan açığa çıkan su buharının enerjisinin son teknoloji ısı sensörüyle geri kazandırır, yüksek verimlilikte ısıtmayı amaçlar. Bu sistem kombinin daha az yakıtla yüksek performans vermesini sağlar.

Düşük TüketimParalı Kurulum
Yüksek Isı

Ürün Detayı

Düşük baca sıcaklığına sahip olan modelde soğuk havalarda donma sorunu yaşanmaz. Paslanmaz çelik plakalarla desteklenmiş olan kombi kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurularak özelleştirilmiştir.

Kapasite24 Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 O** V**; “sağlam bı şekilde elime ulaştı ürün guzel eski kombime göre çok çok iyi sıcak su vermesi kesintisiz evimde güzel ısıtıyor yakitida önceki kombime göre yarı yariya azaldı ayricak çok sessiz bir cihaz tavsiye ederim.”

👤 B** C**; “Ürün belirtilği süreden daha önce geldi,bir sorun yok montajı yapıldı.çalisma performansı ve gaz tüketimi ile ilgili sonuçları zaman gösterecek.İnsaallah sorunsuz çalışmaya devam eder.”


Baymak Duotec Compact 24 Kw

24 ile 30 kw ısıtma kapasitesi bulunan ürün, premix tam yoğuşma teknolojisiyle tam tasarruf sağlamakta. Kompakt boyutu sayesinde yerden tasarruf etmenizi sağlayacak ürün donmaya karşı tam koruma sağlar.

FiyatDayanıksız Baca
Gösterge Paneli

Ürün Detayı

Paslanmaz silindirik çelik brülörü ile doğalgaz yakmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Arıza kodu gösterimi ve sessiz çalışma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca ürün modern ve şık bir görünüme de sahiptir. Ön kısmında dokunmatik bir panel bulunmaktadır.

Kapasite24 Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 U** C**; “Tşkler çok kararsız kaldım çok düşünerek aldım ama pişman olmadım şükür ki Çok iyi ürün tavsiye ederim.”

👤 K** G**; “fiyatı çok uygun dışarıdakiler ile arasında bayağı fiyat farkı var kaçırmayın.”


Sanica Java 24 Kw

Üstün Sanica teknolojisiyle üretilen kombi 7 yıl garanti imkanı sunmakta. Kombinin sıcaklığına göre fanın çalışma hızı otomatik olarak ayarlanabiliyor. A sınıfı ısıtma verimliliği sayesinde düşük gaz tüketiyor. Dayanıklı ve kaliteli kombi üst düzey performans sunuyor.

FiyatDokunmatik Değil
Hızlı Sıcaklık
7 Yıl Garanti

Ürün Detayı

Kolayca açılabilen ön kapak sayesinde bakım kolaylığı sağlayan ürün, yüksek sıcaklıklara ve aşınmalara karşı dayanıklı. Çevre dostu kombi 40 dB2e varan ses seviyesiyle gürültü kirliliğini engeller, evinizin huzurlu havasını bozmaz. Ön kısmındaki LCD ekran kolaylık sağlar. Özel debi teknolojisiyle çok hızlı sıcak su sağlar.

Kapasite24 Kw
Baca TipiHermetik
Isıtma TekniğiYoğuşmalı

Kullanıcı Yorumları

👤 T** K**; “Ürün gayet sessiz çalışmakta.Suyu hemen ısıtıp çeşmeden hep aynı sıcaklıkta veriyor bu ciddi anlamda su tasarrufu sağlamakta.Fiyat performans açısından en iyi ürün olabilir.Kesinlikle tavsiye ederim.”

👤 N** Ş**; “Kombi hızlı bir şekilde elime ulaştı. Ürün sorunsuz uzun araştırmalardan sonra almaya karar verdim memnunum.. Teşekkürler.”


Sıkça Sorulan Sorular

Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde gelişen teknolojiyi takip eden kombi markaları, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve tekniğe göre kombi çeşitleri sunuyorlar. En iyi kombi modellerine geçmeden önce, kombi türlerini anlamak için kısa bir giriş yapalım. Çoğunlukla çalışma biçimlerine göre sınıflandırılan kombi çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

Yoğuşmalı Kombi

Özellikle son yıllarda kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen yoğuşmalı kombiler aslında hermetik kombilerin farklı bir çeşidi olarak anılır. En iyi kombiler sıralamasında yer almasının ve çok tercih edilmesinin en önemli sebebi ise, diğer kombilerde verim yüzde 80 ila 90 arasındayken, yoğuşmalılarda bu oran yüzde 105 ila 109 arasında seyreder. Enerji tüketimleri de diğerlerine göre daha azdır. Yoğuşmalı kombi adını çalışma yönteminden alır. Kombideki ısı transferini sağlayan eşanjör sistemi ile atık gazın ısısı düşürülür ve yanmayla meydana gelen su buharının enerjisi sisteme kazandırılır.

Bacalı Kombi

Adından da anlaşılacağı üzere bu kombi tiplerinde baca bağlantısı mevcuttur. Yanarken gerektiği kadar oksijeni ortamdan alıp sonrasında oluşan atık gazı bacadan dışarıya atar. Bu nedenle bacasının kesinlikle sızdırmaz olması ve mümkünse çelikten yapılmış olması gerekir.

Hermetik Kombi

Hermetik kombilerde de baca mevcuttur. Ancak bu tip kombiler ihtiyacı olan oksijeni bulunduğu ortamdan değil, baca yardımıyla dışarıdan alır. Bu sebeple baca çıkışı her zaman dışarıda olmalıdır. Buradaki avantaj, oksijen aynı ortamdan alınmadığı için mekanı sürekli havadar tutmaya gerek yoktur. Yanma sonrasında oluşan atık gaz da yine bacadan dışarı verilir.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem kullanım kolaylığı hem de tasarruf için kombi satın alırken seçim sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok püf noktası mevcut. Bunlar arasında öne çıkanları sizin için listeledik:

Kombinin kapasitesine dikkat edilmeli. Kullanım alanının metrekaresine uygun seçim yapılmalı.

Kombi markasının yaygın bir servis ağının olup olmadığına dikkat edilmeli.

Seçeceğiniz kombinin kapladığı alanın kullanılacak mekana uygun olup olmadığı tespit edilmeli.

Garanti süresinin uzunluğuna dikkat edilmeli.

Ne kadar enerji tükettiğine bakılmalıdır.

Deprem sensörü gibi farklı güvenlik önlemleri olup olmadığı araştırılmalı.

En Tasarruflu Kombi Markası Hangisi?

Yoğuşmalı kombilerde enerji tasarrufu %5 daha fazladır. Baca gazı dışarı verirken gazın su buharına dönüşmesine yoğuşma denir. Yoğuşmalı kombilerde buhar özel eşanjöre ısı verir, ortaya çıkan bu ısı kullanılır, ortalama %5 gibi bir tasarruf sağlanır. Yoğuşmalı kombi tercih etmek faturanıza küçük bir oranda da olsa yansır.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“En İyi 10 Kombi Markası Tavsiyesi” üzerine 21 yorum

 1. 2017 yılında Bosch marka bir kombi satın almıştım kombi o zamanlar 2500 TL gibi bir fiyata aldım kombiyi Mersin susanoğlu’ndaki yazdığımızda kullanmak için taktırdım ama pişman oldum sürekli arıza çıkarıyordu servise götürüyordum servis bir şey yok diyordu bir 2 ayar yapıp tekrar geri veriyordu sonrasında içinden bir ses gelmesiyle sigortanın atması bir oldu evdeki bütün elektrik eşyaları aynı anda çalışmasından kaynaklı olduğunu söylediler fakat ben öyle düşünmüyorum yani bir de bosch’un termoteknoloji class markası yani özellikle iyi olsun bize sıkıntı çıkarmasın diye aldığımız bir model fakat bize sıkıntıdan başka bir şey vermedi yani burada şunu demek istiyorum iyi marka çok pahalı rahat ederiz başımıza bir şey açmaz uzun süre kullanırız diye düşünmeyin bu kadar pahalı bir cihazın bize masraf çıkarmasına gerçekten çok şaşırdık bunun yerine farklı bir model almayı düşünüyorum yazınızda teşekkürler birçok ürün tanıtımı yapmışsınız burada benim için daha doğrusu bana uygun olan en iyi ürün ECA firmasının ürünü olduğunu düşünüyorum yoğuşmalı kombiyi deneyeceğim.

  Cevapla
  • Merhaba ben Ankara’da oturuyorum evi yeni aldım kombi baglattiracagim siz bu dediğiniz kombiyi baglattirdinizmi

   Cevapla
  • Sizinle aynı fikirdeyim. Bosh. Condens 2000 var. Yeni daire aldım 2015 yılında. Dairede hazırdı, beğenmiştik. İlk yıl sorun yaşamadık. Fakat sıcak su bir soğuyor bır ısınıyor. Normaldir dedik. 2016 yazından itibaren sıcak suyun tazyiği düşmeye başladı. Servis çağırdık. Su kireçli olduğundan eşanjör değişecekmiş. Garanti dışı tabii. Değişirdik, cepten. İkinci yıl kışa girerken yine arıza. Gidip durumu anlatmama rağmen, sanki konu hiç konuşulmamış gibi, eşanjör ve genleşme tankı değişti. Hem genleşme tankını içinin su aldığı bahanesiyle. Meğer bu durum normalmiş. Apartman girişine, bir kombi parası her daire verdi ve su arıtma taktırdık. Düzeldi diye düşünürken yine kışa girerken bu kez radyatörler ısıtmadı. Sıcak su var. Havalarını aldım peteklerin, düzelmiyor. Çözüm Merkezlerini aradım. Onların aradığı nitelikte servisleri olduğundan, yani bir kuzudan birden fazla post çıkarma konusunda uzmanlaştırdıklarından, hiç tamir yok, hep parça değişimi. Bu kombi yazın nasıl çalışıyor bir fikrim yok. Fakat her kış başında malak gibi seriliyor haberiniz olsun. Çözüm merkezi iki haftalık süren görüşmeler soınunda beni post konusunda uzman servislerine yönlendirdi. İnanmazsınız 2000 lira istediler. Yahu yenisi 4000 lira bu modelin. Şimdiye kadar ben zaten 2000 tl den fazla ödedim yapılacak diye. Sağlam genleşme tankı gittiği gibi bir de bozuk olanını getirip takmışlar. Yanlıyorsam, o zaman bunların parçaları bir yıl gitmiyor. Yazdığım her şey belgelidir. Konuşmalara kadar. Valla paranı git sokağa at belki bir gariban bulur da sevinir. Aman bu markadan uzak dur. İnanmayan herkese (KİŞİSEL BİLGİ PAYLAŞIMI YASAKTIR) adresimden neyi soruyorsa belgesiyle cevap veririrm. Şimdi yeni bir kombi arıyorum.

   Cevapla
   • Ben bu kombiyi 7 yıl kullandım. Sıfır arıza ile. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Kısmet midir bilmem. Son derece konforlu ve ekonomik bir kombi idi. Ev değiştirince eski evde kaldı. Burda buderus var. Ama ben kombimi özledim.

    Cevapla
 2. Buderustan uzak durun derim.Çeşme suyunu aşırı ısıtma gibi bir özelliği var ve servis de çözemedi.Kombiyi elimden çıkarmaya bakıyorum artık.

  Cevapla
 3. Çektiğiniz çileye bak. Hiç uğraştığınıza değmez ya. Arızalı ise . Servsiten verim alamıyorsanız . Verin tüketici hakları hakem heyetine 8 ay içinde paranız iade edilsin. Şimdiye kadar belki 25 defa tüketici haklarına verdim esnafları 23’ünde para iadesi aldım. Hemde bir çoğunu faizi ile .

  Cevapla
 4. Merhaba, ben daikin almayı düşünüyodum ama burada adı bile geçmemiş, ayrıca bir sitede değerlendirmelere bakmak istedim hiç yorum bile yapılmamış. Daikin nasıl bir marka acaba?

  Cevapla
 5. Daiken njd serisi öneriliyor ,servis ağı geniş değilmiş.
  Bende kombi alacağım en mantıklıs
  1- E.C.A proteus premix 24kw modeli geldi 4800 nakit fiyatı 5 yıl garanti

  2-Vaillant Ecotec intro 24-28 kW -5290 tl Alman 2 yıl

  3-Demirdöküm Nitromix 24 kw 4750 TL 2 yıl garanti

  Cevapla
 6. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  1- Çok sesli çalışıyor
  2- Sıcak su musluğunu aç-kapa 10 dk devir daim motoru çalışıp elektrik sarfiyatı yapıyor.Yaz veya kış fark etmiyor. ( Garanti kapsamında servis çağırdım baktılar normal dediler)
  3- Gaz, elektrik sarfiyatı fazla.
  ** 15 yıl önce babamın evine farklı bir
  marka kombi taktırdım o yılın teknolojisi bile ECA dan daha güzel ve sessiz. Kombi çalışırken de , devirdaim yaparken de o kadar sessiz ki neredeyse hiç ses duyulmuyor. O markayı almadığıma pişmanım.
  Özetle; ECA kombi mi , bir daha ASLA…

  Cevapla
  • kardeşim hangi markadan bahsediyorsunuz bir zahmet yazsanız da biz de faydalansak, bende araştırıyorum bazı arkadaşlar baykanı bazıları ECA yı kimisi Buderusu tavsiye ettiler kafam karıştı

   Cevapla
 7. Ben Baykak kullanıyorum. İlk 3 seneden sonra her sene kart arızası verdi. 4 sene üst üste kart değiştirdiler. 7 yıl garantisi vardı. Şimdi sekizinci sene yine aynı zamanda bir yıl sonra kart arızalandı. Garantide bitti. Her sene 700-800 TL kart parası vereceğime yenisini alsan daha karlı. Yani Baymak Kombi garanti bitti makinayı at çöpe. Baymak a yazdım. Garanti bitti yapacak bir şey yok diyorlar. Her sene kart arızası veren bir kombi de başka bir sorun olduğu açık.

  Cevapla
 8. Bütün kombilerden uzak durun deyin bari. Tüm yorumlarda ondan uzak dur, bundan uzak dur. Peki hangisine yakın duralım? Hiçbirine mi?

  Cevapla
 9. İyi günler bende 2014 de aldığım Bosch condesder 2000 var 5 yıl sonra bakım yaptırdım sorun banyo suyu açınca ısındıkca su kısılıyor az daha su açınca soğutuyor çift eşanjörü dediler ama buna çözüm bulamadık şimdi yeni alacağım. Su aç kapa yada kısınca soğutmayan kombi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla

Yorum yapın