Akülü ve elektrikli ya da darbeli darbesiz olarak ayrılan matkapların her biri farklı özelliklere sahiptir. Darbeli olanlar daha çok delme işlerinde kullanılabilirken akülü olanlar ise vidalama işlerinde yardımımıza koşuyor.

Çalışmalarınızda daha verimli sonuç almanızı sağlayacak matkap modelleri ile işlerinizi kolaylaştırmanın keyfine varın. Listemizde yer alan en iyi matkap modelleri ile ev tadilatında ya da profesyonel işlerinizde hem zamandan kazanacaksınız hem de uzun süre kullanabileceksiniz.

SıraModelTürüSYblog Puanı
1Einhell TC-ID 720 EDarbeli10/9.6
2Bosch Easyimpact 600Darbeli10/9.8
3Attlas Eco M 510Darbeli10/9
4Bosch GSB 550Darbeli10/9.3
5Black Decker Beh710Darbeli10/9.5
6Makita 6413Darbesiz10/9.1
7Dewalt DWD014SDarbesiz10/9.2
8Stanley SDH700CKDarbeli10/9.4
9Hyundai Hp710WDarbeli10/9.4
10Sturdy ProDarbeli10/9.4
11Dawreek 24 V Full SetDarbesiz10/9.8
12Mac Allister MashotrendDarbeli10/9.2
13Bosch GSB 13 REDarbeli10/9.7
14Attlas Eco Set 2bDarbeli10/9.1
15Einhell TE-CI 18/1 Li 18VDarbeli10/9.4
En İyi Matkap Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 15 Matkap Modeli

Onlarca farklı markanın yüzlerce farklı modelinin olduğu matkapları özelliklerine göre sıraladık. İçeriğimizde özelliklerine ve yorumlarına göre en iyi matkap modellerini bulabilirsiniz.

İşte 2023 yılının en iyi matkap modelleri…

Einhell TC-ID 720 E

Oldukça kullanışlı yapısı sayesinde ilk tercihleriniz arasında alabileceğiniz Einhell TC-ID 720 E, en iyi matkap modelleri arasında yer alıyor.

Değişken Hız AyarıLED Aydınlatma Yok
Çift Yöne Dönebilme
Kesintisiz Çalışabilme

Ürün Detayı

Şık tasarımı ve kullanım kolaylığı ile tadilat işlerinde en büyük yardımcınız olacak Einhell TC-ID 720 E, işlerinizi daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için özel olarak tasarlandı. Duvar, ahşap, metal delme ve kırma işlemlerinde işinizi kolaylaştıracak olan ürün, size zaman kazandıracak bir matkap modeli arıyorsanız tam size göre!

Güç720 W
Devir Hızı2700 devir/dakika
Darbe Oranı43200 darbe/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)30 mm, 10 mm, 13 mm
Ağırlık2,3 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 M**** Y***; “Ürünün şiddeti, çalışması mükemmel. Bir iki deneme yaptım memnun kaldım. Sesi gayet güzel. Uzun kullanımda ne olur zaman gösterecek.”

👤 O***** V***; “3 yıldır kullanıyorum. Gücü çok iyi, hız ayarı çok iyi. Bugün içini temizlemek ve gres yağını kontrol etmek için açtım. Açarken bile kaliteyi hissettiriyor. Bence fiyata göre çok iyi ürün.”


Bosch Easyimpact 600

Kompakt ve hafif yapısı sayesinde daha konforlu bir kullanım sunan ürün, üstün malzeme kalitesiyle en iyi matkap modelleri arasında yer almayı başarmıştır.

Malzeme KalitesiKablosu Kısa
Elektronik Hız Kontrol
Derinlik Çubuğu

Ürün Detayı

En zorlu çalışmalarda bile işinizi profesyonel anlamda gerçekleştirebileceğiniz Bosch Easyimpact 600, işlerinizi güven içinde gerçekleştirebilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek ya da düşük hızda delme işlemini gerçekleştirmenize yardımcı olan matkap, iki kovanlı mandreni sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde delme ucunu değiştirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca duvar, ahşap, beton, çelik, plastik ve metal gibi malzemeleri kolaylıkla delebilen ürünün güvenilir bir kullanım deneyimi yaşamanıza yardımcı olacağını söyleyelim.

Güç600 W
Devir Hızı3000 devir/dakika
Darbe Oranı45000 darbe/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)25 mm, 10 mm, 12 mm
Ağırlık1,7 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 S**** İ***; “Son derece kaliteli matkap. Yanında Bosch x-line 33 uç takımı da aldım. Şarjlı matkaplar ile vakit kaybetmeyin. Aşağı yukarı aynı fiyata evladiyelik ürün almış olursunuz.”

👤 M**** K****; “Kilit parke taşında denedim baya rahat deldi. Korniş için delik deldim tavana ve betona onda da zorlanmadı. Tavsiye ederim.”


Attlas Eco M 510

Ergonomik tasarımıyla daha güvenli bir tutuş sağlayan matkap, soft grip tutma kolu ile kullanıcısına daha konforlu bir deneyim yaşatıyor. Bu sayede de en iyi matkap modelleri arasındaki yerini alıyor.

Fiyat/PerformansGücü Düşük
Kompakt Tasarım
Kilitleme

Ürün Detayı

Farklı hız seçenekleri sunan elektronik sistemi sayesinde her türlü malzeme üzerinde çalışabilmenizi sağlayan makine, darbeli ve darbesiz bir şekilde kullanılabiliyor. Tetik sabitleme ve sağ sol fonksiyonu ile o anki ihtiyacınıza göre ayarlanabilen matkap, bu özellikleri sayesinde çok beğeniliyor. Ek olarak konforlu tutuş için kompakt tasarımla gelen ürünün titreşimi azalttığını belirtelim.

Güç500 W
Devir Hızı2800 devir/dakika
Darbe Oranı45000 darbe/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)20 mm, 8 mm, 8 mm
Ağırlık1,8 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 K**** S***; “Kalitesi güzel bir ürün. Bir hilti gibi delmiyor fakat vidalama özelliği iyi. Ayarlanabilir olması vidalama işlemi yaparken işinizi kolaylaştırıyor. Ben 3 senedir bu üründen kullanıyordum. Okulumuza da bu üründen aldık, sorunsuz kullanıyoruz.”

👤 A**** D****; “Yaklaşık 5 yıldır Attlas marka şarjlı matkap kullanıyorum. O yüzden yine Attlas tercih ettim. İlk kullanıma göre gücü hayli kuvvetli. Makinede sorun olup olmayacağı kısa sürede belli olmaz, şimdilik gayet iyi.”


Bosch GSB 550

Küçük yapısı sayesinde en dar alanlarda bile rahatlıkla çalışabilmenizi sağlayan makine, yüksek performans sağlamasıyla öne çıkıyor. Bu özelliğiyle de kullanıcısının favorisi olmuş durumda.

Kesintisiz ÇalışabilmeHız Ayarı Hassas Değil
Çift Yöne Dönebilme
Yumuşak Kavrama

Ürün Detayı

Kompakt tasarımı sayesinde dar alanlarda bile rahat bir şekilde kullanabileceğiniz matkap, üzerindeki kilitleme tuşuyla devam eden delme işleri sırasında konforunuzu arttırıyor. Tam bilye yataklı konstrüksiyonu sayesinde uzun kullanım ömrü sunan makine, ilave tutamağı ve derinlik aparatıyla işlerinizi daha rahat halledebilmenizi sağlıyor. Ek olarak delme kapasitesiyle öne çıkan ürünün darbeli ve darbesiz arasında hızlıca değişim yapabildiğini söyleyelim.

Güç550 W
Devir Hızı2700 devir/dakika
Darbe Oranı41600 darbe/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)25 mm, 10 mm, 13 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 Ç**** K***; “Çok iyi ürün. Delemediğim yer olmadı. Bu ürünü almadan önce markasız bir matkap kullanıyordum. Hiçbir yeri delemiyordum. Bu matkapla bütün işlerimi hallettim. Ayarlı tetiği de şahane. Vidalama işleri için kullanılabilecek kadar da hassas. Çok memnunum.”

👤 M**** A.; “Gayet güzel bir makine. Duvar, ahşap için kullanışlı. Ayrıca yanında başlıklarını da aldım, 32 farklı matkap ucu var. Onu da tavsiye eserim. Evde ufak tefek işleri görür, gayet kullanışlı.”


Black Decker Beh710

Profesyonel anlamda kullanabileceğiniz ve son derece güvenilir olan Black Decker Beh710, yenilikçilik yönü ile en iyi matkap modelleri arasında yer alıyor.

Kilitleme TuşuGücü Düşük
Konforlu Tutma Kolu
Yavaş Başlangıç

Ürün Detayı

Black Decker Beh710 darbeli matkap ile işlerinizi daha hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlayacaksınız. Delme ve vidalama işlemlerinde son derece pratik çözümler sunan matkap modeli, Black Decker güvencesi ile sunulmaktadır. Evdeki tadilat işlerinde ya da profesyonel alanda kullanabileceğiniz makine, konforlu tutamakları ile daha rahat bir kullanım sağlıyor. Ayrıca iki yöne de dönebilen ürünün kilitleme tuşu ile uzun işlemlerde kullanım kolaylığı sağladığını belirtelim.

Güç710 W
Devir Hızı2800 devir/dakika
Darbe Oranı47600 darbe/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)25 mm, 13 mm, 13 mm
Ağırlık1,7 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 T***** U*****; “Tetik hızlı ve yavaş basarak ayarlanıyor. Bu sayede vidalama da rahat oluyor. Matkaba uç takma için merdanenin altında siyah düğme var. Sıkma ve gevşetme çok rahat oluyor. Alana hayırlı olur umarım.”

👤 C**** Ü**** “Küçük ama iyi iş görüyor. Duvar delmek için evdeki büyük matkabı zorladım ama delemedim. Bununla duvarı sanki ahşap deler gibi çok rahat deldi. Amatörler için tavsiye ederim.”


Makita 6413

Kompakt tasarımı sayesinde kullanıcısına büyük rahatlık sunan Makita 6413, ahşap ve çelik gibi malzemeleri delebileceği gibi vidalama işleri için de kullanılabiliyor.

Kompakt TasarımGücü Düşük
Hafif
Yüksek Devir Hızı

Ürün Detayı

Profesyonel kullanıma uygun şekilde tasarlanan Makita 6413, kolon ve kiriş gibi demir içeren alanlarda kullanıma uygundur. Kullanımda sunduğu rahatlığı ile uzun süre kullanıma uygun olan makine, bu sayede en iyi matkap modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca evinizin tadilatında ya da profesyonel işlerinizde kullanabileceğiniz darbeli matkap ile daha hızlı sonuçlar elde edebileceğinizi söyleyelim.

Güç450 W
Devir Hızı3000 devir/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)25 mm, 10 mm
Ağırlık1,2 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 O**** K****; “Oldukça kaliteli bir ürün. Malzeme kalitesi çok iyi, kullanımı da baya rahat.”

👤 D**** A****; “Muazzam bir makine diyebilirim. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım ve bayıldım.”


Dewalt DWD014S

Matkap modelleri arasında bilinirlik kazanarak en iyi matkap modelleri arasına girmeyi başaran Dewalt DWD014S, işlerinizde profesyonel sonuçlar alabileceğiniz bir alettir.

Tetik KilitlemeDarbesiz Olması
Hızlı ve Kolay Uç Değiştirme
Elektronik Hız Kontrolü

Ürün Detayı

İşlerinizi kolaylaştıracak olan bu ürün, darbelere dayanıklı yapısı sayesinde uzun kullanım ömrüne sahiptir. Evdeki tadilat işlerinde kullanabileceğiniz gibi profesyonel alanda da yardımınıza koşan Dewalt DWD014S, mutlaka göz atılması gereken matkap modelleri arasında yer almaktadır.

Güç550 W
Devir Hızı2800 devir/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)25 mm, 10 mm
Ağırlık1,34 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 O**** Y***; “Ev işleri için aldım. Profesyonel işlerde de bir yere kadar kullanılabilir. Vidalama ve delme fonksiyonlarını kullandım. Gayet yeterli. En düşük devirde kullanınca vida sıyırma yapmıyor. Elektrikli olduğundan ara sıra kullanılacak olanlar için daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.”

👤 S***** C****; “Ürün çok kaliteli. Ele iyi oturuyor. Ağır değil ve çok kullanışlı. Kesinlikle tavsiye ederim.”


Stanley SDH700CK

Üstün delme kapasitesine sahip olması sayesinde her türlü malzemeyi rahatlıkla delebilen makine, bu özelliğiyle en iyi matkap modelleri arasına girmeyi başarmıştır.

Düşük TitreşimUzun Kullanımda Yorması
Değişken Hız Ayarı
Üstün Delme Kapasitesi

Ürün Detayı

Titreşimi emen yapısı sayesinde kontrolü daha kolay olan Stanley SDH700CK, üstün darbe mekanizması ile ahşap, metal ve duvarda çalışabiliyor. Kesintisiz çalıştırma düğmesi ile tek elle kullanılabilen makine aynı zamanda daha güvenli bir deneyim sunuyor. Ayrıca doğru ölçüm yapmak için derinlik çubuğuna sahip olan makinenin profesyonel kullanımlar için uygun olduğunu belirtelim.

Güç700 W
Devir Hızı2900 devir/dakika
Darbe Oranı49300 darbe/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)30 mm, 13 mm, 13 mm
Ağırlık1,87 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 E**** Y****; “Ürün gayet güzel ve kaliteli. Tetik mekanizması çok hassas. Rahatlıkla vida sıkma ve sökme işlemi yapılabilir. Darbesini denemedim ama onunda kaliteli olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler.”

👤 G***** İ; “Gayet güçlü ve güzel bir alet. Sesi normal derecede. Bu fiyata alınabilecek en iyisi. Stanley marka avuç taşlama da almıştım, şu ana kadar ikisini de sorunsuz kullandım.”


Hyundai Hp710W

710 W’lık güçlü motoru sayesinde her türlü malzeme üzerinde çalışabilen matkap, ahşap üzerinde 25 mm, metalde 10 ve betonda ise 13 mm’lik delme kapasitesi sunuyor.

Darbe StopuTitreşim
Tetik Kilidi
Yüksek Darbe Oranı

Ürün Detayı

Derinlik mesnedi ile daha kolay bir kullanım sunan makine, dahili yan sapı sayesinde konforlu bir işlem gerçekleştirmenizi sağlıyor. Yüksek motor gücü sayesinde daha etkili delme yapabilen matkap, sağ sol fonksiyonu ile vidalama işlerini de yapabiliyor. Ek olarak değişken hız ayarı sayesinde her türlü malzeme üzerinde çalışabileceğiniz ürünün yumuşak tutamağa sahip olduğunu söyleyelim.

Güç710 W
Devir Hızı2800 devir/dakika
Darbe Oranı4800 darbe/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)25 mm, 10 mm, 13 mm
Ağırlık1,8 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Y**** Y****; “Ürünü araştırıp, yorumlara bakarak aldım. Ev içi kullanım amaçlı. Geldiği gibi de duvar delme ve vidalama işlerinde kullandım. Gayet başarılı bir ürün.”

👤 A**** M****; “Ürün oldukça güzel. Ürünü teslim aldıktan sonra hemen denedim. Gayet sağlam ve düzgün çalışıyor. Almayı düşünen varsa tavsiye ederim. Y**** Y.”


Sturdy Pro

Hem uygun fiyatlı olması hem de üstün performans sunması sayesinde Sturdy Pro, matkap almak isteyenlerin ilk tercih ettiği model olmayı başarıyor.

Kablosuz OlmasıRahat Değil
Yüksek Güç
Parça Seti

Ürün Detayı

Motor freni özelliği sayesinde seri vidalama yaptığınız zamanda bile hassas bir şekilde çalışabilmenizi sağlayan matkap, ergonomik yapısıyla daha iyi bir tutuş sağlıyor. Profesyonellerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek giriş segmentinde bir ürün olan makine, EMP özelliğiyle motoru aşırı yüklemeden korur. Bu da ürünün kullanım ömrünü uzatır.

Güç920 W
Devir Hızı1950 devir/dakika
Darbe Oranı22100 darbe/dakika
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)50 mm, 10 mm, 12 mm
Ağırlık1,49 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Kayhan D****; “Ürün 2 günde elime ulaştı. Bu fiyata bu performans çok iyi. Ev tamir/tadilat işlerinde rahatlıkla yıllarca kullanabilirsiniz. Zaten ayda sıkacağınız en fazla 3-5 vida. Rahatlıkla iş görür. Tork ayarı var, darbe ayarı var, batarya seviye göstergesi ve led ışığı var. Tahrik tuşu hıza hassasiyetli.”

👤 G**** A*****; “Makine güçlü, evde kolona bile zor da olsa delik açmayı başardım. Bataryalar üzerinde şarj durumu göstergesi olsa daha iyi olurdu. Bataryaları şarj ederken de dolumun tamamlandığı adaptör üzerindeki ışık yeşile dönünce anlaşılıyor.”


Dawreek 24 V Full Setli 30 Parça Darbeli Şarjlı Matkap

Kutu halinde içerisinde 30 farklı malzemeyle birlikte satılan Dawreek 24 V Darbeli Şarjlı Matkap, kullanıcıya sunduğu kolaylıklarla fazlasıyla tercih ediliyor.

30 Parçalı Ekipman SetiGeç Şarj Oluyor
Performanslı

Ürün Detayı

Set şeklinde satın alabileceğiniz bu ürün, içinde barındırdığı tornavida, bant ve maket bıçağı gibi parçalarla birçok ihtiyacınızı tek seferde uygun fiyata çözmenizi sağlıyor. Kaliteli malzemesiyle uzun yıllar kullanabileceğiniz sette ne ararsanız rahatlıkla bulabilirsiniz. Matkap 1,4 kg ağırlığında olup 1300 W güçte çalışmaktadır.

Güç1300 W
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)50 mm, 10 mm, 12 mm
Ağırlık1,49 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 S** B; “Hızlı kargo görseldekinin aynısı evin ihtiyaçlarını fazlası ile görür.”

👤 S D**; “Ürün birçok işinizi kolaylıkla halledeceğiniz bir ürün kutu içeriği göründüğü gibi tam bir şekilde geldi.”


Mac Allister Mashotrend Darbeli Matkap

Diğer modellere nazaran daha uygun fiyatla satılan Mac Allister Mashotrend Darbeli Matkap, gösterdiği performansla bütün ihtiyaçlarınıza fazlasıyla yanıt verebiliyor.

Uygun FiyatSesli Çalışıyor
Güçlü Performans

Ürün Detayı

Şık tasarımı ve yüksek gücüyle dikkatleri üzerine toplayan Mac Allister Mashotrend Darbeli Matkap, kullanıcılarından tam not almayı başarıyor. Ahşap, metal ve beton gibi malzemeleri rahatlıkla delebilen bu model, 600 W güç tüketimi yapmaktadır. Uygun fiyatı birçok kişiyi kendisine çekiyor.

Güç600 W
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)25 mm, 13 mm, 13 mm
TürüDarbeli

Kullanıcı Yorumları

👤 S** A; “Ürün çok güzel küçük hediyeniz için teşekkür ederiz.”

👤 E Y**; “Fiyatına göre gayet iyi bir ürün evde her işinizi yapabilirsiniz.”


Bosch GSB 13 RE Profesyonel Darbeli Matkap

Sahip olduğu güçlü motoruyla etkili bir deneyim sunan Bosch GSB 13 RE, sahip olduğu özelliklerle farkını ortaya koyuyor.

HafifÇantası Yok
Güvenli Kullanım

Ürün Detayı

Sağ veya sol tarafa dönüş yapabilen darbeli matkabın yumuşak yüzeyli tutamacı sayesinde güvenli kullanım yapabilirsiniz. 1,8 kg hafif yapısıyla istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz Bosch GSB 13 RE, tetikten ayarlanabilir hız kontrolcüsüne sahiptir. Anahtarsız mandren ile birlikte hızlıca uç değiştirerek işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Güç600 W
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)25 mm, 10 mm, 13 mm
TürüDarbeli

Kullanıcı Yorumları

👤 A** E; “Ürün çok güzel daha önce de kullanmıştım yangın afetinde yanınca tekrar aldım kesinlikle alacak olanlara tavsiye ederim. 4 yıl kullandım hiçbir şey olmadı.”

👤 M Y**; “Güçlü matkap. Devir ayarlı olması tercih sebebimdi. Bosch kalitesine güvenerek aldım. Uzun süreli kullanımda karlı olacağını düşünüyorum.”


Attlas Eco Set 2b Lı Matkap

Amatör olarak matkap kullananların en çok tercih ettiği setlerden biri olan Attlas Eco, akülü vidalama ve darbeli matkapla birlikte geliyor.

Uygun FiyatUzun Şarj Süresi
Kolay Taşınabilir

Ürün Detayı

Uygun fiyatla 2 adet kaliteli ürüne sahip olma şansı sunan Attlas Eco, hem delme hem de vidalama işleri yapabilmenize yardımcı oluyor. Akülü vidalama aletini ortalama 4 saat içerisinde şarj ederek kullanabilir, matkabınızı da ahşap, beton ve metal gibi yerlere delme işlemi yaparken gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Güç500 W
Delme Çapı (Ahşap, Metal, Beton)30 mm, 13 mm, 13 mm
TürüDarbeli

Kullanıcı Yorumları

👤 F** A; “Çok kullanışlı bir ürün teşekkür ederim.”

👤 İ E**; “Evdeki islerinizde yardımcı olur çok ağır değil en çok bu hoşuma gitti.”


Einhell TE-CI 18/1 Li 18V

Kalitesiyle adını akıllara kazıtan Einhell TE-CI 18/1 Li 18V, hafif ve ergonomik tasarımıyla kullanıcıların gözdesi olmayı başarmış durumda.

LED AydınlatmaÇanta Yok
Hafif
Ergonomik Tasarım

Ürün Detayı

İster uzun ister geniş vidalar kullanabileceğiniz Einhell TE-CI 18/1 Li 18V, işlerinizi en iyi ve profesyonel şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Elektronik hız kontrolüyle dilediğiniz ayarı yaparak ihtiyacınız güçte matkabı çalıştırabilirsiniz. Üründe bulunan 3 adet güçlü LED aydınlatma sayesinde karanlık ortamlarda bile işinize hız kesmeden devam edebilirsiniz.

Volt18 V
Amper1,5 ah
TürüDarbeli

Kullanıcı Yorumları

👤 Ersen D; “Hızlı gönderi kaliteli ürün yanında 2.5 ah batarya ile geliyor devirli ve güçlü.”

👤 M T**; “Ürün güzel ve orijinal teşekkürler.”


Sıkça Sorulan Sorular

Darbeli darbesiz matkap farkı nedir?

Eğer yüzeyiniz beton, metal ve ahşap gibi sertse darbeli matkap almanız sizin için daha iyi olacaktır. Darbeli matkaplar bu tarz delme işleri için üretilmişlerdir. Darbesiz matkaplar ise daha çok vidalama ve dönerek delme işlemini yapmaktadır.

Matkap kaç watt olmalı?

Bu durum sizin matkabı ne için kullanacağınıza göre değişiyor. Ev tipi işlerde kullanmak için matkap alıyorsanız 500-800 W arasındaki bir makineyi size önerebiliriz. Eğer profesyonel kullanımlar için alıyorsanız daha yüksek güce sahip olanlara göz atabilirsiniz.

Akülü matkap mı elektrikli matkap mı?

Akülü matkaplar elektrik kablosundan bağımsız olarak çalışabilen makinelerdir. Bu makineler bir batarya ve şarj cihazı ile birlikte gelmektedir. Bu sayede elektriğin olmadığı yerlerde de kullanılabilirdir. Elektrikli matkaplar ise kabloyla elektriğe bağlı olarak çalışan aletlerdir. Sizin ihtiyacınız hangisi ise ona göre bir tercih yapabilirsiniz.

Matkap alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Matkaplar evlerde, ofislerde veya profesyonel anlamda tadilat işiyle uğraşan kişiler için vazgeçilmez aletlerden biridir. Her matkabın birbirinden farklı özellikleri olduğu için matkap seçerken dikkatli olunması gerekir. Bir matkabı seçerken çantasındaki aksesuarlara, kullanım alanına uygun olmasına, özelliklerine, yorumlarına ve marka bilinirliğine bakmanız gerekiyor. Bu hususlara dikkat ederseniz daha iyi bir deneyim yaşayacağınızın garantisini verebiliriz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz