En İyi 10 El Frezesi Tavsiyesi

Özellikle plastik, ahşap gibi malzemeleri kesmek için kullanılan el frezeleri, marangozluk yapan kişilerin en büyük yardımcılarından birisidir. Derinlik ayarı, devir hızı, kullanım kolaylığı ve fiyatı bakımından öne çıkan dik freze modellerini inceleyerek bir sıralama hazırladık. Bu içeriğimizde en iyi el freze modellerini bir araya getirdik. İşte en iyi dik freze modelleri.

SıraModelUç GirişiSYblog Puanı
1Dewalt DW625E-QS6-12,7 mm10/9.5
2Makita RT0700C8 mm10/9.8
3KLPRO KLEF12056 mm10/9.2
4Bosch POF 14008 mm10/9.6
5Stanley SRR12008 mm10/9.1
6Bosch Gkf 5506 mm10/9.8
7Einhell TC-RO 1155 E6 + 8 mm10/9.2
8Makita M3700M6 mm10/9.4
9Hyundai H3300A6 mm10/9.3
10Catpower 3610 Formika6 mm10/9
En İyi El Frezesi Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 El Frezesi Modelleri

En hassas kesimleri bile kolaylıkla yapabilen el frezelerinin her bütçe uygun olan modellerini özelliklerine göre sıraladık.

İşte marangozların tercihi en iyi el frezesi tavsiyeleri listemiz:

Dewalt DW625E-QS

Tasarımı sayesinde ele çok iyi bir şekilde oturarak kullanımı kolaylaştıran Dewalt DW625E-QS, kullanıcılardan olumlu puan almayı başarıyor.

Kompakt TasarımAğır
Toz Atma Bağlantısı

Ürün Detayı

Yumuşak ilk hareket özelliği sayesinde hızlı dönmenin frezleme hassaslığını bozmasını önleyen Dewalt DW625E-QS, bu sayede daha iyi bir iş çıkartmanızı sağlıyor. 3 kademeli derinlik ayarıyla tek bir iş parçasında farklı derinliklerde çalışabildiğiniz ürün, kompakt tasarımı sayesinde kolay kavranır ve tutulurdur. Böylelikle çalışırken daha rahat olursunuz.

Güç2000 W
Uç Girişi6-12,7 mm
Derinlik Hareketi80 mm
Devir Hızı20.000 devir/dakika
Ağırlık5,1 kg
Ses Seviyesi93 dB

Kullanıcı Yorumları

👤 A** D; “Ben daha önce aldım memnunum Firenze çok güçlü.”

👤 C Ö**; “Profesyonel bir ürün, dewalt 3 yıl garanti olayı süper.”


Makita RT0700C

Diğer modellere göre daha küçük bir yapıda olan Makita RT0700C2’nin sahip olduğu yüksek devir hızıyla tüm işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Alüminyum GövdeTaban Şeffaf Değil
Farklı Taban Tipleri
Dışarıdan Değişebilen Kömür

Ürün Detayı

En iyi el freze modellerini listelediğimiz içeriğimize Makita RT0700C ile devam ediyoruz. Alüminyum gövdeye sahip olmasıyla darbelere dayanıklı olan freze makinesi, uzun kullanım ömrü sunmasıyla öne çıkıyor. Kömürleri değiştirilebilir olmasıyla daha rahat bir kullanım sunan ürün aynı zamanda farklı kullanım işlerine uygun olarak tasarlanan taban tiplerine sahiptir. Bu sayede freze makinesini farklı işleriniz için de kullanabilirsiniz.

Güç710 W
Uç Girişi8 mm
Devir Hızı30.000 devir/dakika
Ağırlık1,8 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 H** Ö; “Çok kaliteli bir makina kullanışlı ergonomik ve pratik kullandıkça alışıyor insan. Kablosu uzun kaliteli. Sessiz stabil yormuyor. Gözü kapalı alın.”

👤 S Ç**; “Tek kelime ile mükemmel. Küçük ama çok kullanışlı. Makita kalitesi zaten tartışılmaz. Hiç düşünmeden alabilirsiniz.”


KLPRO KLEF1205

Tüm ahşap işlerinde ve 4 farklı uç girişi ölçüsüyle istediğiniz şekilleri kolayca yapabileceğiniz KLPRO KLEF1205, fiyatını fazlasıyla hak ediyor.

Geniş Uç SeçeneğiYüksek Ses
Elektronik Hız Ayarı

Ürün Detayı

Derinlik ayarı yapabilmesi sayesinde istediğiniz derinlikte delme yapabileceğiniz freze, bu sayede daha rahat kullanım imkanı sunuyor. Kenar düzeltme, şekil verme ve oluk açma gibi ahşap işlerinizi kolaylıkla halledebilen makine, elektronik hız ayarı sayesinde zorlanmadan bu işleri yapabilmenizi sağlıyor. Son olarak tabanı alüminyum olan bu frezenin hafif ama dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu belirtelim.

Güç1800 W
Uç Girişi6 mm
Dalma Derinliği0-60 mm
Devir Hızı30.000 devir/dakika
Ağırlık2,1 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö** Z; “Gayet güzel bir şekilde paketlenmiş, tüm parçalar eksiksiz geldi. Teslimat oldukça hızlı gerçekleşti. Cihaz resimlerde göründüğünden daha güzel ve tok duruyor. En önemlisi 1800 W ve 12 mm freze uçlarıyla çalışıyor olması.”

👤 M T**; “Profesyonel olarak kullanımı uygun kullanışlı severek kullandım bir makina satıcıya teşekkürler.”


Bosch POF 1400

Özellikleriyle dikkat çeken Bosch POF 1400, güvenli ve kolay kullanımı sayesinde birçok kullanıcıyı derinden etkilemiş durumda.

Kolay Freze DeğişimiYüksek Ses
Entegre Işıklandırma

Ürün Detayı

Tozsuz çalışma işin toz emme bağlantısına sahip olan Bosch POF 1400, bu sayede daha temiz bir ortamda işlerinizi halledebilmenizi sağlıyor. Işıklandırma sistemiyle daha rahat bir şekilde çalışmanızı sağlayan makine aynı zamanda entegre mil ayarıyla frezenin daha hızlı ve kolay değişmesine imkan sunuyor. Son olarak üstün motor gücüyle her işin üstesinden gelebilen bu frezenin yüksek hassasiyet ve konfor sağladığını söyleyelim.

Güç1400 W
Uç Girişi8 mm
Devir Hızı28.000 devir/dakika
Ağırlık3,5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Mehmet K; “Hobici olarak işimi çok rahat görür, kargo ve paketleme olarak diyecek bir şey yok, yani güzel, hobiciler, hiç düşünmesin tercihlerini bir daha gözden geçirsin.”

👤 İsmail A; “Ürün başarılı kaliteyi anlatmaya gerek yok küçük hobi işlerim için almıştım gayet tatmin edici bir performansı var.”


Stanley SRR1200

Yüksek malzeme kalitesi ve çalışma performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Stanley SRR1200, en beğenilen el freze modelleri arasında yer alıyor.

Uzun Ömürlü MotorUç Çıkarma Sorunu
Elektronik Hız Ayarı

Ürün Detayı

1200 W’lık motoru sayesinde üstün performans sunan freze makinesi, 3 kademeli derinlik ayarı ile farklı derinliklerde çalışabilmenize olanak sağlıyor. 3 farklı giriş ölçüsünün olması sayesinde çalıştığınız malzemeye göre ayarlayabildiğiniz el frezesi, bu özelliği sayesinde çok tercih ediliyor. Ek olarak anti-statik taban kaplaması sayesinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmanızı engelleyen ürünün uzun kullanım ömrü sunduğunu belirtelim.

Güç1200 W
Uç Girişi8 mm
Devir Hızı27.000 devir/dakika
Ağırlık4 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Gürkan O; “Çok memnun kaldım yanında uçları ile gelmesi büyük avantaj onlara ayrı ücret ödemek zorunda kalmadım.”

👤 Metin O; “Ürün güzel tavsiye ederim teşekkürler.”


Bosch Gkf 550

Konforlu ve rahat bir kullanım hissiyatı veren bu el frezesi, sabitlenebilir taban özelliğiyle hata şansını en aza indiriyor.

Kompakt TasarımDerinlik Ayarı
Sessiz Çalışma
Yüksek Devir Hızı

Ürün Detayı

Dik freze tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimize Bosch Gkf 550 ile devam ediyoruz. Yumuşak tutamaklı olması sayesinde daha rahat bir kullanım sunan Bosch Gkf 550, malzeme kalitesiyle öne çıkıyor. Tabanı sağlam bir şekilde sabitlenebilmesiyle hataya imkan vermeyen makine, bu sayede daha güvenli bir kullanım sunuyor. Ayrıca bu ürünün yüksek devir hızı sayesinde her türlü iş parçasını rahatlıkla kesebildiğini ekleyelim.

Güç550 W
Uç Girişi6 mm
Devir Hızı33.000 devir/dakika
Ağırlık1.4 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Yunus Ç; “Küçük güçlü kullanışlı ve kaliteli ürün. En ucuz buradaydı. Tereddütlerim vardı ama açılmamış kutusunda tam geldi. Teşekkür ederim.”

👤 Emre S; “Verdiğin her kuruşu hak eden bir makine. İhtiyacı olan tereddütsüz alabilir. Sessiz ve derinden misali.”


Einhell TC-RO 1155 E

Genellikle profesyonel kişilerin alıp kullandığı Einhell TC-RO 1155 E, kullanımı kolaylaştıran özellikleriyle göz dolduruyor.

Elektronik Hız KontrolüGüç Kaybı
Talaş Koruma

Ürün Detayı

Elektronik hız ayarı sayesinde kullanılan malzemeyi daha rahat bir şekilde kesebildiğiniz Einhell TC-RO 1155 E, ergonomik tasarımıyla üstün bir dengeye sahiptir. Hızlı ve uğraşmadan alet değişimi için mil kilidi olan freze makinesi, bu özelliği sayesinde oldukça kullanışlı hale geliyor. Ayrıca daha temiz bir çalışma alanı için toz emme adaptörüne sahip olan ürünün talaş korumasının olduğunu söyleyelim.

Güç1100 W
Uç Girişi6+8 mm
Devir Hızı30.000 devir/dakika
Ağırlık3 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 M** A; “F/P ürünü. Kullanmaya başladık. Sorunsuz. Tavsiye ederim. Dışarıdan almaya kalkınca daha bilinmedik ürünlerin bile fiyatı en az iki katı.”

👤 N O**; “Ürün gerçekten çok kullanışlı ve başarılı. Çok büyük ve derin isler yapmayacaksanız ideal. Zaten 8mm ile de yapacağınız islere yetiyor.”


Makita M3700M

Minimal ve hafif yapısıyla sizi yormadan işlerinizi yapmanıza yardımcı olan Makita M3700M, özellikleriyle kendisini bir adım daha öne çıkarıyor.

Hafif TasarımKablo Uzunluğu
Yüksek Devir
Kolay Kullanım

Ürün Detayı

En iyi dik frezeleri listelediğimiz içeriğimize Makita markasının bir diğer modeli olan M3700M ile devam ediyoruz. Özel olarak geliştirilmiş motoru sayesinde hem üstün performans sunan hem de düşük enerji tüketimi yapan Makita M3700M, bu sayede daha verimli bir şekilde çalışabilmenize olanak sağlıyor. Malzeme kalitesiyle uzun kullanım ömrü sunan makine aynı zamanda kolay kullanıma sahip olmasıyla öne çıkıyor. Son olarak bu ürünün hafif yapısı sayesinde her hareketi daha iyi bir şekilde yapabildiğinizi söyleyelim.

Güç530 W
Uç Girişi6 mm
Devir Hızı30.000 devir/dakika
Ağırlık1,5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 A** G; “Çok klas, 1. sınıf bir makine Üstelik fiyatı da çok uygun, içinden bir adet freze ucu çıkması da ayrı bir güzellik 🙂 Alanlar pişman olmayacaktır.”

👤 T T**; “Ürün kalitesi çok iyiydi ilginize teşekkürler.”


Hyundai H3300A

Diğer el frezesi makinelerine göre çok daha az elektrik tüketimi yapan Hyundai H3300A, uzun ömürlü yapısıyla öne çıkan modellerin başında geliyor.

Yüksek PerformansGüvenlik Özellikleri
Sağlam Malzeme

Ürün Detayı

Yüksek devir hızı sayesinde her türlü malzemeyi rahatlıkla kesebilen Hyundai H3300A, düşük enerji tüketimiyle ön plana çıkıyor. Kompakt tasarımı ve hafif olmasıyla rahat bir kullanımı olan ürün, bu özelliği sayesinde kullanıcıları tarafından öneriliyor. Ek olarak sabitleme aparatıyla daha güvenli bir kullanım sunan makinenin 6 mm’lik uç girişine sahip olduğunu belirtelim.

Güç500 W
Uç Girişi6 mm
Devir Hızı32.000 devir/dakika
Ağırlık1,68 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 S** O**; “Malzeme kalitesi iyi, motoru güçlü, çok uzun kullanmadım yani çok ısınıyor mu bilmiyorum, benim gibi amatör kullanıcılar için gayet yeterli, bıçakları uz da iyiyse kesinlikle alınabilir.”

👤 Mehmet Ö; “Ürünü tam ve sağlam olarak teslim aldım. Teşekkürler. Hyundai markasının başka bir ürününü yıllardır kullanıyorum. Markaya güvenim tamdır. Hayırlı işler.”


Catpower 3610 Formika

Piyasada satılan modellere göre daha az fiyata satın alabileceğiniz Catpower 3610 Formika, tüm ihtiyaçlarınıza fazlasıyla yetecek şekilde tasarlandı.

Uygun FiyatVida Gevşeme Sorunu
Yüksek Performans
Kolay Kullanım

Ürün Detayı

Dik freze tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimizi Catpower 3610 Formika ile bitiriyoruz. Entegre derinlik ayarı özelliği sayesinde aynı çalışma üzerinde farklı derinliklere inebildiğiniz makine, işlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilmenize olanak sağlıyor. Yüksek devir hızı sayesinde her türlü malzemeyi rahatlıkla kesebilen freze, bu sayede geniş bir kullanım alanına sahiptir. Son olarak malzeme kalitesiyle kullanıcılarını memnun eden ürünün uygun fiyatıyla öne çıktığını söyleyelim.

Güç550 W
Uç Girişi60 mm
Devir Hızı30.000 devir/dakika
Ağırlık1,8 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 S** S**; “Ürünü alalı 2 yıl oluyor 6 kere kullanmışımdır. Hiç sorun yaşatmadı.”

👤 Göksel D; “Ortalamanın üstünde kullanışlı ve sağlam bir ürün.”


Sıkça Sorulan Sorular

El frezesi ile normal freze arasında ne fark var?

El frezesi elimizle kullanabildiğimiz freze makineleridir. Normal frezeler ise sabit ve hareket etmeyen makinelerdir. Bu iki makinenin arasındaki en önemli fark budur. Diğer farklar ise motor gücü, derinlik ayarı, kesim uzunluğu gibi özellikleridir.

Freze nasıl çalışır?

Freze makinesinin çalışma şekli aslında çok basittir. Frezeler, takımın etrafında döner ve eş zamanlı olarak ilerleme hareketi yapar. Bu sayede de kesme işlemi gerçekleştirilir.

Freze ne işe yarar?

Özellikle ahşap ve plastiklerin kesiminde kullanılan frezeler, kenar düzeltme, şekil verme, oluk açma gibi işlerimizde bize yardımcı olan aletlerdir. Bu aletler düz bir tabandan geçen bıçaklarıyla bu işlemleri yapabilmemize olanak sağlıyor.

Freze alırken nelere dikkat edilmelidir?

Freze alırken ilk olarak uç girişinin kaç mm çapında olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü uç girişi genişliği keseceğiniz malzeme ile bağlantılıdır. Daha hassas işler yapıyorsanız daha küçük, daha kalın malzemelerle çalışıyorsanız daha büyük uç girişlerine ihtiyacınız olacak. Freze alırken dikkat etmeniz gereken diğer özellikler ise devir hızı ve güç değerleridir. Bu iki değer ne kadar yüksek olursa makinenizin kesme kabiliyeti o kadar iyi olur. Ancak bu da güç tüketimini arttırır. Ona göre bir karar vermeniz gerekiyor.

Freze fiyatları ne kadar?

Frezenin fiyatları alacağınız makinenin özelliklerinden tutun malzeme kalitesine kadar birçok faktörden etkilenmektedir. En düşük 700 TL’ye bulabileceğiniz frezenin fiyatları üst segmentlerde 7.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın