Rahat Uyku İçin En İyi 10 Lateks Yatak

İyi bir uyku, gün içindeki hareketliliği ve enerjiyi doğrudan etkilemektedir. Buna engel olabilecek ve gün içindeki performansınızı artıracak birçok yatak modeli bulunmaktadır. Bunlardan biri de lateks yatak türleridir. Kauçuk ağacının özsuyundan elde edilen ve doğal bir malzemeden üretilen lateks yataklar, konforlu bir uyku deneyimi sunarak, sağlığa faydalı özellikleri ile bilinmektedir.

Yatak seçenekleri arasında öne çıkan modellerden biri olan ve rahat bir uyku geçirebilmeyi baz alan en iyi lateks yatak modellerini yazımızda bulabilirsiniz.

BİLDİRİM: Bu liste, Hafsa Sarıçam’ın şahsi beğenilerine dayalı olarak oluşturulmuştur, genel geçer bir yargı içermez.

EN İYİ LATEKS YATAK TAVSİYELERİ

#ModelYay TipiTürüYükseklik
1Wellmatt Kampüs Lateks YatakYaysızÇift Kişilik17 cm
2Yatsan Uykucu Lateks YatakPaket YayÇift Kişilik30 cm
3İdaş BostonLateks YatakYaylıÇift Kişilik24 cm
4İşbir Yatak MinaLateks YatakYaysızTek Kişilik21 cm
5Yataş Bedding ZeroLateks Yatak7 Bölgeli YayÇift Kişilik33 cm
6Puffy 7Lateks YatakPaket YayÇift Kişilik32 cm
7İşbir Yatak Himera CNC Kesim Pu Lateksit YatakYaysızTek Kişilik28 cm
8Puuf Sleep Elysium Lateks YatakPaket YayÇift Kişilik36 cm
9Wellmatt Atigo L Lateks YatakPaket YayTek Kişilik31 cm
10Doctor-Bed Q System Lateks YatakYaysızÇift Kişilik28 cm

Lateks, kauçuğun sıvı veya köpük haline getirilmesiyle elde edilen bir malzemedir. Bu malzemeden üretilen yataklar da kaliteli bir uyku geçirmeyi sağlar. Peki, lateks yatakların özellikleri nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Wellmatt Kampüs Lateks Yatak

Wellmatt Kampüs Lateks Yatak
 • Yay Tipi: Yaysız
 • Türü: Çift Kişilik
 • Yükseklik: 17 cm

Keten ve ipek ipliklerden üretilmiş yıkanabilir fermuarlı kılıfa sahip olan Wellmatt Lateks Yatak, yumuşağa yakın bir sertlik seviyesiyle vücuda destek sağlarken aynı zamanda rahat bir uyku deneyimi sunar. Üstelik hava kanalları sayesinde, dört mevsim boyunca rahatlıkla kullanılabilir ve vücut ısısını düzenler. Bakteri barındırmayan yatak, hijyenik bir uyku ortamı sağlar.

Yatsan Uykucu Lateks Yatak

Yatsan Uykucu Lateks Yatak
 • Yay Tipi: Paket Yay
 • Türü: Çift Kişilik
 • Yükseklik: 30 cm

Orta sertlikteki Yatsan Uykucu Lateks Yatak, her uyku pozisyonu için tasarlanmıştır. Buna ek olarak, uzun ömürlü yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca konforu sağlayacak olan yatak, ayrıca içeriğindeki aloe vera ve yün ile doğal bir rahatlık sunar. Aloe vera, cilde ve vücuda ekstra bir tazelik katarken, yün ise sıcaklığı dengeleyerek daha rahat bir uyku deneyimi sunar. 30 cm yüksekliği ise destek ve konforu bir araya getirerek kullanıcısına dinlendirici bir uyku kazandırır.

İdaş BostonLateks Yatak

İdaş Boston Lateks Yatak
 • Yay Tipi: Yaylı
 • Türü: Çift Kişilik
 • Yükseklik: 24 cm

Deniz yosunlarından üretilen ALGUA teknolojisi ile tasarlanan İdaş Boston Late Lateks Yatak, vücut kıvrımlarını mükemmel şekilde destekleyerek konforlu bir uyku deneyimi sunar. Ayrıca, fermuarlı kılıfı sayesinde temizliği kolaylaştırırken, içerisinde bulunan yaylar omurgayı etkili bir şekilde destekler ve uyku sırasında doğru pozisyonu korur. Buna ek olarak, yatak yüzeyindeki nem ve hava transferi özelliği, gece boyunca serin ve kuru bir uyku sağlar.

İşbir Yatak MinaLateks Yatak

İşbir Yatak Mina Lateks Yatak
 • Yay Tipi: Yaysız
 • Türü: Tek Kişilik
 • Yükseklik: 21 cm

Tavsiye edilen İşbir Yatak Mina Lateks Yatak, 21 cm yüksekliğiyle rahat bir uyku deneyimi sunar. Özel örgü kumaşı sayesinde terlemeyi önler ve içerisinde Quallofil Allerban Silikon Elyafı kullanılarak hijyenik bir uyku yüzeyine sahiptir. Ayrıca, çökme yapmayan İşbir Yatak, uzun süre boyunca formunu korur. Kaliteli malzemelerin kullanımıyla tasarlanmış olan yatak, konfor ve sağlık açısından mükemmel bir seçenektir.

Yataş Bedding ZeroLateks Yatak

Yataş Bedding Zero Lateks Yatak
 • Yay Tipi: 7 Bölgeli Yay
 • Türü: Çift Kişilik
 • Yükseklik: 33 cm

Yataş Bedding Zero Gravity, 7 bölgeli yayı sayesinde omurgadaki baskının minimize edilmesi için tasarlanmış özel bir yataktır. Adaptive teknolojisi ile donatılmış olan yatak, sıcaklık ve nem düzenlemesine yardımcı olarak klima görevi üstlenir, böylece uyku sırasında ideal bir ortam sağlar. Ayrıca, sert bir yapıya sahip olması, vücuda iyi bir destek sunar ve uzun ömürlüdür. Bu yataklar çift kişilik olsa da özel tasarımı sayesinde partnerin dönmesi veya hareket etmesi hissedilmez.

Puffy Latex 7Lateks Yatak

Puffy Latex 7 Lateks Yatak
 • Yay Tipi: Paket Yay
 • Türü: Çift Kişilik
 • Yükseklik: 32 cm

Yüksekliği 32 cm ve destek derecesi orta bir tasarıma sahip olan Puffy Latex 7 Zone Yatak, %67 oranında polyester ve %33 oranında örme kumaş içeriğiyle tasarlanarak hem konfor hem de dayanıklılık sağlar. Ayrıca, alerjileri önlemeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmış ve yıkanabilir bir ped içermektedir, bu da pedin sürekli yıkanması yataktaki tozların yok olmasını sağlar. Yatağın 7 bölgeli pocket yay sistemi, vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtarak rahat bir uyku deneyimi sunar ve eşlerin dönüşleri hissedilmez, böylece uykusuz geceler sona erer.

İşbir Yatak Himera CNC Kesim Pu Lateksit Yatak

İşbir Yatak Himera CNC Kesim Pu Lateksit Yatak
 • Yay Tipi: Yaysız
 • Türü: Tek Kişilik
 • Yükseklik: 28 cm

Özel CNC kesimden üretilen İşbir Yatak Himera CNC Kesim Pu, azami destek ve hava sirkülasyonu sayesinde konforlu bir uyku deneyimi sunmaktadır. Yaysız tek kişilik yatak modeli olan ürün, vücudun her noktasını destekleyen malzemesi ile omurga desteği sağlayarak rahat bir uyku çekmenizi kolaylaştırmaktadır.

Puuf Sleep Elysium Lateks Yatak

Puuf Sleep Elysium Lateks Yatak
 • Yay Tipi: Paket Yay
 • Türü: Çift Kişilik
 • Yükseklik: 36 cm

Örme kumaşlı Puff Sleep Lateks Yatak, yün içeren özel bir tasarımıyla konfor ve sağlığı bir araya getiriyor. Yatakta kullanılan yünün yumuşaklığı mükemmel bir uyku deneyimi sunuyor. Ayrıca, gözenekli yapısı sayesinde yatak, hava akışını düzenli bir şekilde sağlayarak gece boyunca kullanıcının serin uyku geçmesine olanak sağlıyor.

Wellmatt Atigo L Lateks Yatak

Wellmatt Atigo L Lateks Yatak
 • Yay Tipi: Paket Yay
 • Türü: Tek Kişilik
 • Yükseklik: 31 cm

Keten ve pamuk ipliklerden oluşturulan Wellmat Atigo L, en konforlu malzemelerden biri olan at yelesi ile desteklenmiştir. Esnek yapısında hiçbir bozulma yapmayan yatak modeli, bakteri oluşumlarını da engellemektedir. Hava kanalları ve destekleyici yapısıyla konforlu ve rahat bir uyku deneyimi sunan ürün, 7 farklı konfor yapısına sahip paket yaylardan üretilmektedir.

Doctor-Bed Q System Lateks Yatak

Doctor-Bed Q System Lateks Yatak
 • Yay Tipi: Yaysız
 • Türü: Çift Kişilik
 • Yükseklik: 28 cm

Vücudun anatomik yapısına uygun olarak üretildiği için uzmanlar tarafından tavsiye edilen Doctor- Bed Q Sistem Lateks Yatak, aynı zamanda keçe ve sentetik kumaş içermeyen yapısıyla alerji riskini azaltırken doğal ve sağlıklı bir uyku ortamı sunar. Yaz ve kış ayları olarak çift taraflı kullanımıyla mevsimsel değişikliklere uyum sağlar. Ayrıca, fermuarlı iç kılıfı sayesinde yatak temizliği ve bakımı kolaydır.

LATEKS YATAK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 • Lateks yataklar genellikle doğal lateks veya sentetik lateks olarak iki ana kategoride gelir. Doğal lateks, kauçuk ağacının öz suyundan elde edilirken, sentetik lateks kimyasal maddelerle üretilir. Doğal lateks genellikle daha dayanıklı ve sürdürülebilir bir seçenektir.
 • Lateks yatağınızın kapak kısmının çıkarılabilir ve yıkanabilir bir fermuarlı kapak içermesi temizlik ve bakım açısından avantajlı olabilir.
 • Lateksin yoğunluğu genellikle yatağın sertlik derecesini etkiler. Yoğun lateks, genellikle daha sert bir yatak sunar. Kişisel tercihlere bağlı olarak, yoğunluk seviyesini seçmek önemlidir.
 • Lateks yatak modelleri farklı kalınlıklarda gelir. Yatak kalınlığı, konfor düzeyini etkileyebilir. Yatak kalınlığını, vücut ağırlığınıza ve konfor tercihlerinize göre seçmek önemlidir.
 • Lateks, genellikle alerjik reaksiyonlara neden olmaz, ancak bazı kişilerde alerjiye yol açabilir. Alerji hassasiyetiniz varsa, hipoalerjenik bir lateks yatak seçmek önemlidir.
 • Lateks yataklar genellikle diğer yatak türlerine göre daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. Bütçenizi belirleyerek, kaliteli bir yatak seçmek için uygun fiyatlı seçenekleri araştırmak önemlidir.
 • Yatağın garanti süresi ve satın almadan önce iade politikaları gibi garanti ve hizmet koşullarını kontrol etmek, olası sorunlara karşı korunmanıza yardımcı olabilir.
 • Müşteri incelemeleri ve değerlendirmeleri okuyarak, seçmeyi düşündüğünüz lateks yatağın performansı ve memnuniyet düzeyi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Lateks yatakların avantajları nelerdir?

Lateks yatakları genellikle ortopedik destek sağlar, vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtarak basınç noktalarını azaltabilir. Ayrıca, alerjenlere karşı dirençlidir, nefes alabilir ve dayanıklıdır. Lateks, genellikle hipoalerjeniktir, yani alerjik reaksiyonlara neden olma olasılığı düşüktür.

Lateks yataklarının temizliği ve bakımı nasıl yapılmalıdır?

Lateks yatakları genellikle düzenli olarak havalandırılmalıdır. Leke durumunda hafif deterjan ve su kullanarak temizlenebilir. Ancak, aşırı nemden kaçınılmalı ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Lateks yataklarının dezavantajları var mıdır?

Lateks yatakları genellikle diğer yatak türlerinden daha maliyetlidir. Ayrıca, bazı insanlar lateks malzemesine karşı duyarlı olabilir, bu nedenle alerji durumları dikkate alınmalıdır. Ayrıca, lateks yatakları genellikle ağır olabilir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın