En İyi 10 Hamur Yoğurma Makinesi

Hamur yoğurma makineleri, geleneksel el yoğurma yöntemini modernize ederek kullanıcılara zamandan ve güçten tasarruf sağlar. Birçok farklı fonksiyona sahip olmaları sayesinde kullanıcılar yemek yapma sürelerini kısa tutup, yeme faslında daha fazla vakit geçirirler.

Peki, hamur yoğurma makinesi seçerken hangi fonksiyonlar ve güç ayarı gerekli biliyor musunuz?

Hamur yoğurma makinesi almak isteyen ama hangisini seçeceğini bilemeyenler için en iyi 10 hamur yoğurma makinesini listeledik.

SıraModelKapasiteSYblog Puanı
1KitchenAid Artisan4,8 L10/9.9
2Karaca Mastermaid Chef5,0 L10/9.9
3Bosch Optimum5,0 L10/9.8
4Schafer Prochef XL5,0 L10/9.8
5Emsan Bella Gusto5,0 L10/9.7
6CookPlus Quick Chef5,0 L10/9.7
7Vestel Tarçın5,0 L10/9.6
8Arzum Crust4,0 L10/9.6
9Fakir Culina Chef5,0 L10/9.5
10Yui Easy Chef5,0 L10/9.5
Hamur Yoğurma Makinesi Tavsiye Listesi

Hamur Yoğurma Makinesi Modelleri

Hamur yoğurma makineleri sayesinde artık evler de profesyonel mutfaklara dönüşüyor.

Koşturmacalı hayatın içinde mutfak en az vakit geçirdiğimiz alanlardan biri halinde. Gün içinde o kadar fazla işle meşgul olunuyor ki elle hamur yoğurmak neredeyse zaman kaybı konumunda. Bu duruma ise hamur yoğurma makineleri el atıyor. Makine hamuru yoğururken kullanıcı da yemekle alakalı diğer pratik malzemeleri hazırlıyor. Bu iş birliği sayesinde de zamandan tasarruf edilmiş oluyor.

İşte yoğurma makinesi tavsiyeleri…

KitchenAid Artisan Stand Mikser

kitchenaid artisan stand mikser

Geniş kapasitesi ve çırpma telleri sayesinde mutfak hazırlıklarında bir numaralı yardımcı konumundadır.

Esnek Kenarlı Kase
Tek Seferde Büyük Porsiyon Hamur

Ürün Detayı

Mutfakta işleri kolaylaştırmak için tasarlanan Kitchenaid Artisan stand mikser, 4,8 litre paslanmaz çelik kasesiyle istediğiniz formdaki hamurları yoğurabilir. Tek seferde büyük miktarda hamur yapabildiğinden kalabalık misafirlere meydan okur. Hamur çengeli, düz çırpıcı ve tel çırpıcı gibi eklentileri ile hamurları pürüzsüz bir şekilde yoğurur. Aynı zamanda kasesinin esnek kenarlı olması, hamurun kenara birikmesini engeller. Bu özelliklere ek olarak dökme koruma özelliği sayesinde de yoğrulan hamur dışarıya taşmaz.

Kapasite4,8 L
Motor Gücü0,19 KW
Ağırlık10.98 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 A** E**: Tek kelime ile mükemmel. Diğer markalar ile arasından ki fiyat farkından dolayı almaktan çekiniyordum fakat şu an iyi ki almışım dedim . Herşeyi deneme fırsatım olduktan sonra değerlendirme yapmak istedim harika çiğ köfte yoğuruyor makine ısınmasın diye durdur-çalıştır yapıyorum . Mantı hamurunu da harika yaptı sadece topladıktan sonra bir tık sarsılıyor oda önemsenecek kadar değil . Köfte harcı , kurabiye ve poğaça hamurlarında da mükemmel sonuç . Almak istiyorsanız beklemeden alın derim .

👤 F** S**: Stand mikser ürünleri içinde tek geçerim. O kadar memnunum ki iyi ki almışım. O bir efsane.


Karaca Mastermaid Chef Stand Mikser

karaca mastermaid chef stand mikser

Güçlü ayakları sayesinde bulunduğu zemine yapışarak yoğurma esnasında sarsıntının yaşanmasına izin vermez.

Sıçrama Önleyici Kapak

Ürün Detayı

En çok satanlar listesinin başlarında yer alan Karaca Mastermaid Chef 6 kademeli hız ayarı ile mutfakların şefi olmaya aday. Bu farklı hız kademeleri sayesinde farklı kıvamlar gerektiren tarifler tek tuşla hazırlanır.

Karıştırma, çırpma ve yoğurma gibi işlemler için tasarlanan 3 farklı aparatıyla ekmek hamuru, börek hamuru ya da kek hamuru yapılabilir. Sahip olduğu hamur kancası ekmek yapmak için, düz karıştırıcı aparat ise düşük yoğunluktaki hamurlar için idealdir.

Yapışmaz yüzeyi sayesinde hamur kenarlarda toplanmaz, homojen bir karışım elde edilir. Aynı zamanda yüzeyinin yapışmaz olması kolay temizliği de beraberinde getirir.

Kapasite5,0 L
Motor Gücü1500 W
Ağırlık

Kullanıcı Yorumları

👤M** K**: Boyun fıtığı yüzünden hamur yoğurmakta zorlanan hanım için aldım, bir süre kullandıktan sonra sordum nasıl memnun musun diye Allah razı olsun büyük kolaylıkmış. Ayrıca hamuru da tam homojen karıştırıyor dedi.

👤Dursun M** M**: Herkese tavsiye ediyorum ürün güzel kaliteli mutfak dostu.


Bosch Optimum Mutfak Şefi

bosch optimum mutfak şefi

3 boyutlu karıştırma özelliği sayesinde tabanda ve yanlarda kalan hamurları merkeze toplar.

7 farklı hız ayarı
3 farklı karıştırma kancası

Ürün Detayı

Ekstra büyük 5 litre paslanmaz çelik haznesi, evine sıklıkla misafir gelen ya da büyük bir aileye sahip olanlar için idealdir. 3 boyutlu karıştırma ayarı sayesinde ise hamuru kenarlardan toplayarak merkeze getirir, böylece hamur karışımı düzgün bir şekilde tamamlanmış olur. İstenilen kıvamı elde etme ve karıştırma işlemini kontrol edebilmek için 7 farklı hız ayarında sunulan Bosch Stand Mikser, her türlü hamuru karıştırabilir. Hamur kancası, silikon kaplı metal karıştırma ucu ve çırpma teline sahip olmasıyla hamurlar pürüzsüz bir kıvamda yoğrulur.

Kapasite 5,0 L
Motor Gücü1600 W
Ağırlık9,6 kg

Kullanıcı Yorumları

👤Ö** K**: Efsane bir ürün. Önce bu kadar para vermeye değer mi dedim ama gerçekten değer. Her yeri döküm aparatları çelik hem makine hem aparatları ağır kaliteli olduğunu daha görünce anlıyorsunuz. Orijinal kutusunda geldi. Benim için en önemlisi de zigzag çizerek karıştırıyor bu da yuvarlak çizenler ürünü kabın üstüne kadar çıkartıyor sağlıklı bir karıştırma olmuyor bunda zigzag çizmesi hem ürünü kabın dibinde topluyor hem de kenarlarda da ürün bıraktırmıyor.

👤Erdem A**: Herkes gibi epey araştırdıktan ve çokça ikileme düştükten sonra bu ürünü almaya karar verdik. Bir gün içinde geldi ve akabinde hemen hiç deneyimim olmamasına rağmen kek hamuru yaptık ve çok güzel oldu. Bence yeterince sessiz ve sallanma yok. Alacaklara tavsiye ederim.


Schafer Prochef Xl Stand Mikser

schafer prochef xl stand mikser

6 kademelik hız ayarı sayesinde kek, kurabiye ve köfteler ekstra lezzetli oluyor.

Sıçrama Önleyici Kapak
6 Kademeli Hız Ayarı

Ürün Detayı

Hem profesyonel hem de evlerdeki mutfak tezgahlarının üstünde kullanıma uygun olan Schafer Stand Mikser, 1400 watt gücüyle yoğurma işlemini etkili bir şekilde yapar. 6 kademeli hız ayarı sayesinde ise istenilen farklı kıvamlarda hamur yoğurabilir. Hız ayarları sayesinde sadece börek, kek, ekmek hamurları değil çiğ köfte ve içli köfte hamurlarını da yapabilir. 5 litrelik haznesi büyük porsiyonları yoğururken, sıçrama önleyici kapağı ise hamurun dışarıya taşmasını önler. Böylelikle mutfak ve eller kirlenmeden hamur ortaya çıkar.

Kapasite5,0 L
Motor Gücü1500 W
Ağırlık5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤H** G**: Geldiği gün denedim çok başarılı. Cihaz sarsmıyor. 3.-4. seviyede en fazla çalıştırması yeterli. Çok iyi karıştırıyor, kullanma talimatları çok açık ve yeterli hatta içinde tarifler bile var.

👤A** M**: Çok çok beğendik işimi kolaylaştırdı, kalbura bastı yaptım, köfte yoğurdum, ramazan pidesi yaptım hepsi çok güzel oldu, sesi de o kadar çok değil gayet iyi.


Emsan Bella Gusto Stand Mikser

emsan bella gusto stand mikser

En çok tercih edilen ürünler arasında olan Emsan Bella Gusto, pizza ve ekmek hamuru gibi sert hamurları kısa sürede tamamlıyor.

3 Karıştırma Aparatı

Ürün Detayı

Hayat kurtaran ve en çok tercih edilen hamur yoğurma makinelerinden biri olan Emsan Bella Gusto, 3 aparata sahiptir. Karıştırıcı özelliğine sahip olan aparat ile misafirlere kek yapılabilir hatta sadece kek değil tüm hafif karışımlar için bu aparat kullanılabilir. Balon çırpıcı aparatı ile yumurta beyazı ve krema gibi ürünler çırpılırken hamur kancası aparatı ile daha yoğun hamurlar elde edilir. 5 litrelik karıştırma kabında ekmek ve pizza hamuru gibi sert hamurlar yoğrulabilir. Paslanmaz çelik gövdeye sahip olan mutfak şefi, temas ettiği gıdalarda hiçbir zararlı durum yaşanmaz.

Kapasite5,0 L
Motor Gücü1300 W
AğırlıkBelirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤Tuncay Ö**: Ne diyelim.. Hamur yoğurmak için 10 numara. Eşim mutlu ya, o yeter bana.

👤Sevil S**: Ürün gayet güzel. Hamur yoğurdum, çiğ köfte yaptım gayet başarılıydı ben çok beğendim.


Cookplus Quick Chef Stand Mikser

cookplus quick chef stand mikser

5 litrelik paslanmaz çelik sayesinde sağlıklı ürünler ortaya çıkar.

6 Kademeli Hız Ayarı

Ürün Detayı

Cookplus hamur yoğurma makinesi, 1000 watt gücündeki motoruyla mutfaktaki hamur işlerini kolaylaştırıyor. Gövdesinin tek tuşla açılması kâsenin rahat bir şekilde takılıp çıkarılmasına yardımcı oluyor. Çırpıcı, karıştırıcı ve yoğurucu fonksiyonlarıyla ister kek hamuru ister krema veya ekmek hamuru yapılabilir. Tüm bu işlemleri verimli bir şekilde yerine getirerek işlemini tamamlar.

Kapasite5,0 L
Motor Gücü1000 W
Ağırlık5 kg

Kullanıcı Yorumları

👤F** Ç**: Rengi çok güzel inanılmaz kaliteli duruyor. İşlevsel, çok iyi çalışıyor. Malzemeleri koymak için ekstra aparatı işinizi çok kolaylaştırıyor. Ben severek kullanıyorum. Tavsiye ederim.

👤E** E**: Pişi ve pizza denedik. Gayet başarılı kol ile yoğurup yorulmaya değmez bence harika bir ürün. Tek eksi avantajı kilo almamız.


Vestel Tarçın Stand Mikser

vestel tarçın stand mikser

Kolaylıkla takılıp çıkarılabilen parçalara ve minimalist dizayna sahip olan Vestel Tarçın, her mutfağın dizaynına uyacak şekilde tasarlanmış.

Bulaşık Makinesinde Yıkanan Aparatlar
Sıçratma Önleyici Aparat

Ürün Detayı

Vestel Tarçın, mutfağın tek şefi olmak için her türlü fonksiyona sahip. En zor ve yoğun kıvamdaki hamurları bile sarsıntı yaşamadan yoğurmayı başaran bu ürün, lezzetli yiyeceklerin adeta ustası. Bulaşık makinesinde yıkanabilir aparatlarının olması da temizliğinin kolay olduğunu gösterir. Aynı zamanda sıçratma önleyici başlığı sayesinde yoğurma esnasında hamur dışarıya sıçramaz böylece mutfak her daim toplu ve temiz kalır. Misafirlerine ya da ailesine tek seferde ürün çıkarmak isteyenlerin tercihi olan Vestel Tarçın Stand Mikser, 5 litrelik kapasitesiyle bunu başarıyor.

Kapasite5,0 L
Motor Gücü1000 W
Ağırlık9840 g

Kullanıcı Yorumları

👤S** S**: İyi ki ama iyi ki Vestel tarçını tercih etmişim. Gelir gelmez ilk kek yaptım çünkü bu makinaların çoğu yumurta köpürtemiyor ama tarçın harika ve kısa bir zamanda keki çırptı sonra tabi ki ekmek hamuru yoğurdum onu da zorlanmadan ve sarsıntı olmadan yoğurdu. Kurabiye hamuru onu da kısacık sürede yoğurdu.

👤O** U**: 4 aydır kullanıyoruz. Çiğ köfteden ekmek hamuruna, pandispanyadan daha sert hamurlara kadar her şeyde kullandık. Biz profesyonel anlamda kullanmak için aldık ama her mutfakta mutlaka bulunması gereken bir ürün.


Arzum Crust Stand Mikser

arzum crust stand mikser

Birbirinden farklı renk tasarımı ve tek tuşla gövdeyi hareket ettirebilme özelliği ile herkesin gönlünü kazanan bir makine.

Tek Düğmeyle Gövdeyi Hareket Ettirme
Hız Kontrolü

Ürün Detayı

Her mutfağa uyum sağlaması için farklı renklerde tasarlanan Arzum Crust, sadece hamur işleri konusunda değil göze hitap konusunda da oldukça başarılı bir ürün. Kullanım konusundaki tasarımı da tıpkı görünüşü kadar ilgi çekici. Tek tuşla motor gövdeyi kaldırarak hareket ettirilebilir. Aynı zamanda hız kontrolü sayesinde de hamurlar istenilen kıvama getirilir. Hamur yoğurucu, karıştırıcı ve çırpıcı özelliklerine sahip olan bu ürün kullanıcılarından tam not alıyor.

Kapasite 4,0 L
Motor Gücü1000 W
AğırlıkBelirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤E** A**: Ürünü 2 aydır kullanıyorum. Ekmek hamurundan, köfteye, çiğ köfteden kek ve kurabiyeye kadar her şeyi yaptım. Yumurta da köpürttüm. Ürün bu saydıklarımın hepsini istisnasız hakkını vererek yaptı.

👤B** E**: Rengine bayıldım, ucuna takılan başlıklar metal, hızı gayet iyi kullanışlı bir ürün.


Fakir Culina Chef

fakir culina chef

Silikon vantuzları sayesinde tezgaha yapışarak sarsıntıyı engeller ve olası kazalar yaşanmamasını sağlar.

Silikon Vantuzlar

Ürün Detayı

Sadece hamur yoğurma işlemini değil güvenliği de ön planda tutulan Fakir Culina Chef, çalıştığı sırada kaymayı engelleyen silikon vantuzlara sahip. Aynı zamanda diğer bir güvenlik önlemi olan asansör mandallı kilit sistemi sayesinde makine ve kullanıcı, olası tehlikelerden korunur. Kol gücüne gerek duyulmadan hazırlanan lezzetli hamurlar ile kalabalık aileler için pizza, ekmek ve kekler yapılabilir. Ayrıca 5 litrelik hazneye sahip olması da yine tek seferde çok ürün çıkarmada yardımcıdır.

Kapasite5,0 L
Motor Gücü1000 W
Ağırlık7,05 kg

Kullanıcı Yorumları

👤E** B**: Hamur yoğurma amacıyla satın aldık. İki ayrı yoğurma kabı var. Cam olan gayet güzel ve kalın metal oranı cama göre daha hafif ve ince ama yeterli. Özellikle hamur yoğururken iki ayrı karıştırma ucu ile gayet iyi sonuç alınıyor.

👤Sinem Y**: Ürünü ekmek hamuru yapmak için aldım. Kesinlikle verilen parayı hak ediyor. Son derece kabarık ipeksi bir hamur elde ettim ürün sayesinde.


Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi

yui easy chef stand mutfak şefi

Hız kademeleri ve şık tasarımıyla mutfakların incisi konumunda.

10 Farklı Hız Kademesi

Ürün Detayı

10 farklı hız kademesiyle tüm hamur işlerine meydan okuyan Yui Easy Chef Stand Mikser, adeta bir profesyonel mutfak şefi gibi çalışır. 1300 w motora sahip olması ve dayanıklı ürünlerden üretilmesi sebebiyle uzun yıllar mutfaklarda yer alır. Her hamuru muhteşem kıvamıyla yoğuran ürün, kullanıcısına zamandan ve güçten tasarruf etmesi için her türlü imkanı sunar.

Kapasite 5,0 L
Motor Gücü1300 W
AğırlıkBelirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤U** C**: Ben malzemeyi yoğurma işlerinde zorlandığı için eşime aldım, çok memnun. O günden bugüne kek, poğaça, köfte yoğurdu ve yaptı hepsinde başarılı. Tavsiye edilir.

👤A** K**: Gelir gelmez çiğ köfte yaptım gayet başarılı rengi çok güzel ve şık 1 kg bulguru güzelce yoğurdu macun gibi oldu memnun kaldım tavsiye ederim üstelik çok güçlü makine.


Sıkça Sorulan Sorular

En İyi Hamur Yoğurma Makinesi Hangisi?

Ev tipi hamur yoğurma makinesi seçerken bazı durumları göz önünde bulundurmak gerekir. Makinenin motor gücü, hazne kapasitesi ve aparatları bir makinenin kalitesini belirler. Kendiniz için en iyi hamur yoğurma makinesini bulmak için ihtiyacınız olan özellikleri belirlemeniz ve buna göre satın almanız gerekir.

En İyi Hamur Yoğurma Makinesi Kaç Watt Olmalı?

Eğer sağlıklı bir hamur yoğurma makinesi satın almak istiyorsanız en az 1000 W motor gücü olan makineleri tercih etmelisiniz. Bu motor gücü 2500 Watt’a kadar çıkabilir.

Karaca Hamur Yoğurma Makinesi Kaç Watt Olmalı?

Karaca hamur makineleri bu alandaki en iyilerinden biridir. 1400 W motor gücünden başlayan Karaca hamur yoğurma makinelerini tercih edebilirsiniz.

Ev İçin Hamur Yoğurma Makinesi Kaç Para?

Her üründe olduğu gibi hamur yoğurma makineleri konusunda da kesin bir fiyat söylemek mümkün değildir. Fakat markalar her bütçe için kaliteli ürünler üretmektedir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın