En İyi 10 Diş Macunu Tavsiyesi

Gülümsemenin, insan ruhunda yarattığı olumlu etkiyi inkar edebilmek mümkün değil. Temiz ve sağlıklı dişlere sahip olmak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Diş hekiminizi periyodik olarak ziyaret etmeniz, diş bakımınıza özen göstermeniz gerekmektedir. Doğru diş macunu ile düzgün fırçalama tekniklerini bir araya getirmeniz yeterli olacaktır.

SıraModelBeyazlatmaSYblog Puanı
1Sensodyne Tam KorumaVar10/9.6
2OpalescenceVar10/9.3
3Eyüp Sabri TuncerVar10/9.5
4Oral-B ProfessionalVar10/9.2
5Splat White PlusVar10/9.6
6Paradontax Tam KorumaVar10/9.3
7Signal White NowVar10/9.4
8Colgate Optik Beyaz ExpertVar10/9.5
9Arm HammerVar10/9.1
10İpana 3 BoyutluVar10/9.2
Diş Macunu Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Diş Macunu

Çeşitliliğin bol olduğu piyasa içerisinde en iyi diş macununu bulmak fazlasıyla zor olmalı. Sizler için en kaliteli ve uygun diş macunu modellerini bir araya getirdik. İçerdiğini özel bileşenler sayesinde dişlerinize büyük oranda fayda sağlayan diş macunlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Doktorların önerdiği en iyi diş macunu tavsiyeleri listemiz aşağıdaki kısımda yer alıyor. Birbirinden faydalı ve kaliteli diş macunlarını ayrıntılı bir şekilde inceledik.

İşte beyaz ve parlak bir gülümseme için en iyi diş macunları:

Sensodyne Tam Koruma Beyazlatıcı Diş Macunu

Tam koruma ve beyazlatıcı özelliğiyle piyasanın en iyi diş macunlarından bir tanesidir. Geliştirilmiş formülü sayesinde hassas dişler için gün boyu tam koruma sağlar.

7/24 Günlük KorumaFiyatı
Beyazlatıcı
Plak Oluşumuna Karşı Koruma
Çürümelere Karşı Korur
Naneli Tat

Ürün Detayı

Düzenli bir şekilde fırçalamanız durumunda, dişinizde oluşan plakları yok eder. İçerisinde bulunan florür, dişlerinizi çürümeye karşı korur. Düş yüzeyine zarar vermez ve lekeleri anında yok eder. Özellikle diş eti hassasiyeti olanlar için önerilen diş macunudur. Kısa süre içerisinde dişlerinizin doğal beyazlığına kavuşmasını sağlar.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 H* K*; “Yaklaşık 14 yıldır kullandığım marka çok memnunum ailece kullanıyoruz fiyat düşünce de 7 adet aldım teşekkürler hepsi burada ve satıcı.”

👤 A* Ç*; “Beyazlatma konusunda şimdiye kadar kullandığım en iyi fiyat performans olarak dengeli macun. Çok fazla seçenek arasında boğulduysanız boş verin alın gitsin. Diğerleri gibi aşırı şekerli de değil, köpüğü ağzı da yakmıyor.”


Opalescence Whitening Toothpaste

Dişlerin yüzeyinde bulunan lekeleri kısa süre içerisinde ortadan kaldırır. Diş minesini güçlendirerek çürümeyi büyük oranda azaltır. Sodyum florür sayesinde dişlerinizin daima güçlü kalmasını sağlar.

Hassas Dişler İçin UygunAroması Yok
Beyazlatma Özelliği
Çürümelere Karşı Korur

Ürün Detayı

Diş hekimleri tarafından tavsiye edilen bir üründür. Hassasiyet giderici formülünün yanı sıra beyazlatıcı özelliklere sahiptir. Sağlıklı ve ışıltılı dişler için her gün kullanmanızı tavsiye ederiz. Dairesel şekilde dişlerinizi yıkayın ve bol suyla ağzınızı çalkalayın.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 M* Y*; “Bir diş hekimi gözüyle söylüyorum ki çoğu beyazlatıcı diş macununda aşındırıcı madde veya boyar madde vardır. Dişlerinizi ya beyaza boyamış ya da aşındırmış olursunuz. Fakat bu macun dişlerinizi aşındırmadan veya boyamadan uzun vadede beyazlatıcı etki gösteriyor. Tavsiye ederim.”

👤 P* T*; “Düzenli olarak fırçalıyorum ve çok memnun kaldım. Şiddetle tavsiye ediyorum.”


Eyüp Sabri Tuncer Doğal Aktif Bambu Karbonlu Diş Macunu

İçerdiğini özel aktif karbon sayesinde ağız kokusunu büyük oranda azaltır. Dişi ve diş minesini korur, lekelerden arındırır. En çok satan diş macunları arasında yer almaktadır.

ParlatıcıKötü Aromalı
Beyazlatma Özelliği
Ağız Kokusuna Karşı Etkili

Ürün Detayı

Doğal akaliptüs ile ağız içi hijyeni ultra seviyelere çıkartır. Gün boyu ferahlık ve temizlik sağlar. Yüzeysel lekeleri kısa süre içerisinde yok eder. Uzun kullanım sonucunda gözle görünür fark yaratır. Diş eti hassas olan kişiler için son derece uygun bir macundur.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤O* I*; “Reklamlarda diğer markaları şiddetle tavsiye eden bir diş hekimi değilim ama bu markayı ve diş macununu sıradan bir vatandaş olarak şiddetle tavsiye ediyorum :).”

👤 M* Ö*; “Güzel beyazlattığını düşünüyorum doğal olduğu belli Türk Malı olması öncelik ama fırça yapmazsanız daha iyi olur elde tutması çok zor bırakın onu biz alalım.”


Oral-B Professional Diş Eti ve Diş Minesi Pro Onarım

Dişlerinizi anında beyazlatır ve derinlemesine temizler. Diş minesine katkıda bulunur. Uzun süre kalıcı ferahlık ve temizlik hissi yaşatır. Uygun diş fırçasıyla kullanılması tavsiye edilir.

Uzun Süre FerahlıkAroma Seçeneği Yok
Temizlik
Diş Eti Tahrişini Engeller

Ürün Detayı

Dişlerde profesyonel temizlik sağlayan ürün, beyazlatıcı özelliğiyle dikkat çekiyor. Diş minesini onarır ve güçlü bir yapıya kavuşturur. Aynı zamanda ağız bakım sularıyla birlikte kullanılması durumunda uzun süreli ferahlama sağlanabilir.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 T** T**; “Hem çok uygun bir fiyata aldım. Hem de çok hızlı geldi. Diğer macunlara göre tadı tuzlu olsa da mine onarıcı özelliği var. Diş hekimimin tavsiyesi üzerine aldım. Gayet memnunum. Bundan sonra sadece bu macunu kullanacağım. Her seferinde buradan alacağım.”

👤 S** Y**; “Özenle paketlenmiş ve orijinal ürün gönderildi. Kendilerine teşekkür ederim. Diş macununu ve markasını anlatmaya gerek yok, biliyorsunuz harika ve ferahlatıcı.”


Splat White Plus Diş Macunu

Ağız ve diş sağlığı açısından olukça etkili bir macundur. Dişlerde oluşan plakları büyük oranda yok eder. Ferah ve hijyenik bir etki bırakmaktadır. Doğru fırçalama sonucunda dişlerinizin genel bakımını tamamen karşılar.

Hayvansal Ürün İçermezYetişkinler İçin Uygun
Çay ve Sigara İçenler İçin İdeal
Beyazlatıcı

Ürün Detayı

İçerdiği potasyum iyonları sayesinde etkili bir bakım imkanı sunar. Çay, sigara ve kahve içenler için ideal bir diş macundur. Doğal beyazlık ve diş eti bakımı için kullanılmaktadır. Piyasanın en iyi diş macunu ürünlerinden bir tanesidir.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 E** T**; “Splat markasını epeydir kullanıyorum ultracompleks , medikal herbs, aloevera, lavanta çeşitleri de güzel ağızda kurutma yapmayan sağladığı temizlik ve içerik güzel .kargo sağlam şekilde geldi. Teşekkürler.”

👤 N** B**; “Özellikle çay kahveyi benim gibi gün içinde çok tüketiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim satıcıya ayrıca teşekkürler o kadar güzel paketlemişki kutusu bile zarar görmemiş.”


Paradontax Tam Koruma

Diş eti sorunlarına karşı etkili bir macundur. Doğal beyazlatıcı içeriği sayesinde dişlerinizin güzel gözükmesini sağlar. Plak oluşumunu büyük oranda engeller. Besleyici yapısıyla diş eti iltihaplanmasının önüne geçer.

Derin TemizlikYüksek Fiyat
Diş Minesini Güçlendirir
Doğal Beyazlatıcı

Ürün Detayı

Diş minesinin güçlenmesini sağlar. Beyaz ve parlak dişler için kullanmanızı tavsiye ederiz. Günde iki kez fırçalamanız ağız bakım konusunda olukça önemlidir. Özellikle aroması sayesinde ağız kokusu derdinden de kurtulmuş olursunuz.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 E** A**; “Çok iyi ve çok hızlı geldi indirimli fiyatıyla aldım ürün farklı gelir diye düşünüyordum ama kalitesi süper çok teşekkür ederim.”

👤 E** İ**; “Güzel paketleme paradontax her zaman kullandığım bir ürün, tavsiye ederim.”


Signal White Now

Diş lekelerini gidermeye yardımcı beyazlık sağlayan formülü sayesinde ön plana çıkan ürün, en çok satılanlar listesinde yer alıyor. Dişlerinizin doğal beyazlık seviyesine ulaşmasını sağlar.

Derin TemizlikAroma Çeşitliliği Yok
Diş Eti İltihabı İçin Etkili
Leke Giderici

Ürün Detayı

76 Denekte yılan testlere göre anında beyazlık konusunda oldukça etkili bir diş macunudur. Günde en az iki kere dişlerinizi fırçalamanız durumunda uzun vadede farkı mutlaka göreceksiniz. Diş minesini ve etini besler, sağlıklı bir gülümseye imkan sağlar.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 H** K**; “Bence diş macunu markaları arasında en iyilerden bir tanesi. Fiyatı gayet makul. Paketleme ve kargolama başarılı. Teşekkürler.”

👤 A** K**; “Yıllardır bu ürünü kullanıyorum. Çok memnun kaldığım bir ürün. İlk kullanımlarda beyazlatmayı fark ediyorsunuz. Sürekli kullanımda beyazlatmak gibi bir durum söz konusu değil ama birçok üründen iyi olduğunu söyleyebilirim.”


Colgate Optik Beyaz Expert

Diş minesi için son derece güvenilir bir macundur. Sahip olduğu bileşenler aracılığıyla, yıllar içerisinde oluşmuş sararmayı giderir. Aynı zamanda diş eti hassasiyeti olanlar içinde uygundur.

Derin Lekeleri ÇıkarırFiyat
Sararmayı Ortadan Kaldırır
Onarıcı Yapı

Ürün Detayı

Macun, ilk kullanımdan itibaren etkisini hissettirmektedir. Kısa süre içerisinde etkili ve gözle görünür bir fark ortaya koyar. Diş minesini besler, beyaz bir görünüm sağlar. Parlak ve beyaz dişlere sahip olmanıza imkan sağlayan Colgate Optik Beyaz Expert, en çok beğeni toplayan diş macunlarındandır.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 A** B**; “Colgate’in en iyi diş macunlarından biri olabilir. Yoruma denk gelen arkadaşlar rica ediyorum beyazlatmak için aktif karbonlu ürünler kullanıp diş minenizi yıpratmayın. Hekim tavsiyesidir. Ürün paketlemesi ve gönderimi oldukça iyi.”

👤 Ş** G**; “Çok beğendim beyazlatma üzerinde denildiği gibi etkili. Üstelik ilk defa colgatte kullandım bundan sonrasında bu macunla devam edeceğim. Diş etlerim de kanamıyor gebelik boyunda kullandığım macun ve defalarca değiştirdiğim fırçama rağmen böyle bir sorun yaşamadım muhtemelen macunla alakalı diye düşünüyorum.”


Arm Hammer 3

Sigara, kahve ve çay içenler için etkili bir diş macunudur. Diş minesi üzerinde kalan lekeleri anında giderir. Diş eti hastalıklarına, plaklara ve oluşan taraklara karşı ultra koruma sağlar.

Sigara ve Kahve İçenler İçin EtkiliFiyat
Derinlemesine Temizleme
Koku Giderici

Ürün Detayı

Diş eti hastalıklarında meydana gelen iltihaplar, yaşam standartınızı büyük ölçüde düşürür. Arm Hammer macunu bu tür sorunları ortadan kaldırıyor. Diş yüzeyini hassas biçimde ve derinlemesine temizler. Etkisini kısa süre içerisinde belli eder. Sağlıklı ve güzel bir gülümseme için tercih edebileceğiniz diş macunları arasında yer alır.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 B** A**; “Günlük kullanım için kullanıyorum, düzenli kullanımda hatırı sayılır bir beyazlık veriyor fiyatı iyi, öyle bir kullanımda mucizevi bir şey beklemeyin düzgün kullanmak lazım.”

👤 A** P**; “Çok güzel zaten kullanıyorum hep, güzel paketlenmiş ve çok hızlı geldi, teşekkürler.”


İpana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe

Diş minesini derinlemesine besler ve beyaz bir görünüm sağlar. Dişlerde bulunan yerleşik yüzey lekelerini temizler. Yeni lekelerin oluşmaması için ultra koruma performansı gösterir.

Yüzey Lekelere Karşı EtkiliDüşük Hacim
Diş Minesini Besler
Uzun Süre Ferahlık Hissi

Ürün Detayı

Uzun süreli ferahlık hissi sunan diş macunu, kullanıcılardan tam not almayı başardı. Gelişmiş teknolojisiyle üretilen ürün, hızlı beyazlatma konusunda oldukça iddialı diyebiliriz. 3 günde yüzey lekelerinin nerdeyse tamamını ortadan kaldırır.

Diş Eti HassasiyetiVar
BeyazlatmaVar
Çürümelere Karşı KorumaVar
Günlük KorumaVar

Kullanıcı Yorumları

👤 N** D**; “Kesinlikle harika bir ürün. Sigara ve çaydan oluşan lekelere birebir. Düzenli kullandığınızda hiç leke problemi olmuyor.”

👤 A** T**; “Yıllardır aynı diş macunu kullanıyorum gayet kaliteli bi hissiyatı var beyazlatma etkisi de yeterli.”


Sıkça Sorulan Sorular

Diş Macunu Çeşitleri Nelerdir?

Herhangi bir marketin ağız ve diş bakımı reyonunu ziyaret ettiğiniz zaman, farklı diş sorunlarına çözüm sunan çeşitli diş macunları olduğunu görebilirsiniz. Hemen her markanın pek çok çeşidi bulunuyor: Hassas dişler için, diş taşı ve tartar sorunu için, diş eti sorunları için, diş minesini sağlamlaştırıcı, ağız kokusu giderici, sigara içenler için, diş beyazlaştırıcı gibi. Ayrıca tüm bu çeşitleri içeriğine göre de sınıflandırmak mümkün; bitkisel, florürlü, meyve aromalı, karbonatlı, doğal içerikli.

Diş Macunu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gördüğünüz gibi pek çok sorun için çözüm üreten çok sayıda diş macunu çeşidi bulunuyor. Ağız ve diş sağlığınızın esas ihtiyaç duyduğu ürünü bulmak için ilk önerimiz öncelikle diş doktorunuza danışmanız. Diş yapınızı ve temizleme alışkanlığınızı da göz önünde bulunduracak olan hekiminiz size en uygun içerikteki diş macununu tavsiye edebilir.

Eğer hekiminizin özellikle önerdiği bir marka veya ürün yok ise o zaman da diş macunundan beklentinizi düşünerek biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

Beyazlatıcı Diş Macunu Zararlı mı?

Beyazlatıcı diş macunu, içeriğindeki silis ve karbonat gibi çeşitli maddeler sayesinde ultra koruma sağlar. Dişleri temizleyerek parlatan ve kendi rengine dönmesine aracı olan bir üründür. Dişlerinize herhangi bir zararı dokunmaz. Aksine daha güzel ve beyaz bir gülümsemeye sahip olmanıza yardımda bulunur.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“En İyi 10 Diş Macunu Tavsiyesi” üzerine bir yorum

  1. Diş fırçalamak her insanın günde en az bir kere yapması gereken kişisel bir bakımdır. Özellikle sigara içenler bu konuya çok dikkat etmesi gerekiyor sigara içenlerde diş minesi zarar görüyor ve dişler çok hassas olup kırılmaya başlıyor. Bu nedenle flüorür diş macunları bu konuda bize yardımcı olabiliyor. Makalede verilen diş macunları zaten en iyi markalardır. Herhangi bir tanesiyle diş fırçalamak yeterli olacaktır. Bundan 1 yıl önce kullanmış olduğum Amway firmasının diş macunu Glister olması lazım ismi harika bir etkiye sahipti gerçekten Türkiye’de ki diş macunlarından daha etkili diyebilirim.

    Cevapla

Yorum yapın