Çağdaş dünyanın modern yaşantısında türlü sorunla mücadele ederken gülümsemeyi unutabiliyoruz. Ancak gülümsemenin, insan ruhunda yarattığı olumlu etkiyi inkar edebilmek mümkün değil. Üstelik işin güzel tarafı; her şeyi boş verip, içten bir kahkaha atmanın sizde yaratacağı etkiyi görmek için ne paraya ne bir hazırlığa ne de herhangi bir zorlukla başa çıkmaya ihtiyacınız var.

en iyi diş macunu

Ancak araştırmalar çoğu insanın bakımsız ve özensiz dişlerini saklamak için kendini bu keyiften alıkoyduğunu gösteriyor. İçten gelen ve keyif veren bir gülümseme için, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak temiz ve sağlıklı dişler yeter de artar bile. Sağlıklı dişlere sahip olmak için ise diş hekiminizi periyodik olarak ziyaret etmeniz, diş bakımınıza özen göstermeniz ve doğru diş macunu ile doğru fırçalama tekniklerini bir araya getirmeniz yeterli.  

En İyi Diş Macunu Tavsiyesi

Yüzlerce marka diş macununun onlarca çeşidi arasında en iyi diş macunu hangisi sorusuna yanıt bulabilmek çok da kolay değil tabii ki. Ayrıca bütün bu ürünler içinden dünyanın en iyi diş macununu da seçmiş olsanız sizin ihtiyaç duyduğunuz özelliği barındırmıyor olabilir. Bu nedenle önceliği sorunu belirlemeye verip ardından çözüm öneren markaları incelemenizi öneriyoruz.

Yazımızın bundan sonraki bölümünde en çok tercih edilen markaların ürün grupları hakkında bilgi veriyoruz. Tercih yapma aşamasında size yardımcı olabilmek için hazırladığımız bu rehberi inceleyerek aradığınız özellikteki diş macununu çok daha kolay bulabileceğinizi düşünüyoruz. 

Colgate

colgate diş macunu

Ağız bakım konusunda öncü markalar arasında yer alan Colgate, ağız ve diş sorunlarınız için oldukça geniş bir yelpazede üretim yapıyor. Colgate Çürüklere Karşı Koruma, Colgate Maksimum Anti-Çürük, Colgate Hassasiyete Pro Çözüm gibi soruna yönelik çözüm üreten ürünleriyle pazarda oldukça önemli bir yere sahip. Marka aynı zamanda sorunlarınız konusunda birden çok çözüm sunan Colgate Total, Colgate Üçlü Etki, Colgate Misvak, Colgate 2in1, Colgate Natural Extracts gibi ürün gruplarıyla da öne çıkıyor. Beyazlatıcı özelliği bulunan Colgate Optic White, Colgate Gelişmiş Beyazlık, Colgate Max White One serileriyle de ilgi gören Colgate, düzenli kullanıcıları tarafından oldukça beğeniliyor.

Signal

signal diş macunu

Ağız ve diş sağlığı sektöründe aktif markalardan biri olan Signal, satışa sunduğu farklı serileriyle kullanıcıların çok sayıda sorununa çözüm üretmeyi hedefliyor. White Now, Nature Elements, Junior, Expert Protection, Beyazlatıcı Sistem, Beyaz Güç gibi farklı serileriyle reyonlarda yerini alan markanın tüketicileri arasında alışkanlık yarattığını söyleyebiliriz. Bembeyaz dişler için markanım White Now, Beyazlatıcı Sistem, Beyaz Güç serilerini tercih edebilirsiniz. Çocuklar için geliştirilmiş Junior grubu 0-12 yaş aralığındaki kullanıcılara hitap ediyor. Doğal aromalarla zenginleştirilmiş Nature Elements serisi de hayli iddialı.  

Sensodyne

sensodyne diş macunu

Tanıtımlarında “diş hekimlerinin tavsiyesi” mottosunu kullanan Sensodyne oldukça yüksek kullanıcı oranı olan bir diğer marka. Hızlı rahatlama, 7/24 Koruma, Hassasiyet, True White, Çok Yönlü, Promine, Onarım ve Koruma isimlerini taşıyan serileri kullanıcılar tarafından çok tercih edilen Sensodyne ürünlerini tüm eczane ve marketlerden temin edebilirsiniz. Diş sorunlarınıza yönelik çözümler sunan ürünler arasından size en çok fayda sağlayacak olanı seçebilmek için markanın sitesini de inceleyebilirsiniz.

İpana

ipana diş macunu

Rakiplerinden nispeten az çeşidi sayesinde kolay seçim avantajıyla öne çıkan İpana, kendine yoğun tercih edilen diş macunu markaları arasında yer buluyor. Tüketiciyi uygun fiyatlarıyla da etkilemeyi başaran İpana, Türkiye pazarının en eski markalarından biri olarak tanınıyor. Komple Bakım, 3 Boyutlu Beyazlık, Pro-Expert, Sağlıklı Gülüşler gibi soruna göre ayrılmış serileri ile kullanıcı sadakati yaratmayı başaran İpana, ülkemizde oldukça çok tercih ediliyor. 

Oral-B

oral b en iyi diş macunu

Türkiye’nin özellikle diş fırçası alanında tanıdığı markalar arasında bulunan Oral-B, kısa bir süre önce diş macunu pazarındaki yerini de almış bulunuyor. Market reyonları ve eczanelerde Professional, Pro-Expert ve Onarım serileriyle Türk tüketicisiyle tanışan Oral-B, son zamanların ilgi çeken markaları arasında öne çıkıyor.

En iyi diş macunları editör ekibimiz tarafından seçilmiştir. En iyi yorumlaması bize aittir. Herhangi bir kaynağa dayanmamaktadır.

DİŞ MACUNU ÇEŞİTLERİ

Herhangi bir marketin ağız ve diş bakımı reyonunu ziyaret ettiğiniz zaman, farklı ağız ve diş sorunlarına çözüm sunan çeşitli diş macunları olduğunu görebilirsiniz. Hemen her markanın pek çok çeşidi bulunuyor: Hassas dişler için, diş taşı ve tartar sorunu için, diş eti sorunları için, diş minesini sağlamlaştırıcı, ağız kokusu giderici, sigara içenler için, diş beyazlaştırıcı gibi. Ayrıca tüm bu çeşitleri içeriğine göre de sınıflandırmak mümkün; bitkisel, florürlü, meyve aromalı, karbonatlı, doğal içerikli. Bunlardan en çok tercih edilenlere gelin biraz daha yakından bakalım. 

Hassas Dişler için Diş Macunu

Sıcak veya soğuk gibi durumlarda ağrı ve sızlama sorunu olan, hassasiyeti yüksek dişler için üretilen diş macunu çeşididir. İçeriğinde sinir yatıştırıcı özelliği bulunduğu için genellikle potasyum nitrat ve sodyum florür kullanılmaktadır. Birkaç haftalık kullanım sonrasında hassasiyette azalma yaratan hassasiyet giderici diş macunlarını tüm market ve eczanelerde bulabilirsiniz. 

Beyazlatıcı Diş Macunu

İçeriğindeki silis ve karbonat gibi çeşitli maddeler sayesinde dişleri temizleyerek parlatan ve kendi rengine dönmesine aracı olan diş macunları bu grupta yer alıyor. Beyazlatıcı diş macunları reyonlarına göz atınca pek çok markanın bu konseptli ürünü olduğunu görebilirsiniz. Kullanım sırasında yutulmaması ve 12 yaşından küçük çocuklara kullandırılmaması önerilen bu kategori macunların günde 2 defadan fazla kullanılması da önerilmiyor.

Diş Eti Koruyucu Diş Macunu

Diş ve diş etleriniz üzerinde yoğun şekilde birikerek kanama, kızarma, hassasiyet gibi sorunlara neden olan plağı arındıran macunlardır. Özellikle diş eti çizgisi boyunca biriken plağı uzaklaştırmak için doğru fırçalama tekniği önemlidir. Genellikle sodyum bikarbonat içeriğe sahip olan diş eti koruyucu diş macunları, günlük düzenli bakımla birleşince oldukça güzel sonuçlar veriyor. Bu ürünleri de tüm market ve eczanelerde bulabilirsiniz. 

DİŞ MACUNU ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gördüğünüz gibi pek çok sorun için çözüm üreten çok sayıda diş macunu çeşidi bulunuyor. Ağız ve diş sağlığınızın esas ihtiyaç duyduğu ürünü bulmak için ilk önerimiz öncelikle diş doktorunuza danışmanız. Diş yapınızı ve temizleme alışkanlığınızı da göz önünde bulunduracak olan hekiminiz size en uygun içerikteki diş macununu tavsiye edebilir.

Eğer hekiminizin özellikle önerdiği bir marka veya ürün yok ise o zaman da diş macunundan beklentinizi düşünerek biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

1 Yorum

  1. Diş fırçalamak her insanın günde en az bir kere yapması gereken kişisel bir bakımdır. Özellikle sigara içenler bu konuya çok dikkat etmesi gerekiyor sigara içenlerde diş minesi zarar görüyor ve dişler çok hassas olup kırılmaya başlıyor. Bu nedenle flüorür diş macunları bu konuda bize yardımcı olabiliyor. Makalede verilen diş macunları zaten en iyi markalardır. Herhangi bir tanesiyle diş fırçalamak yeterli olacaktır. Bundan 1 yıl önce kullanmış olduğum Amway firmasının diş macunu Glister olması lazım ismi harika bir etkiye sahipti gerçekten Türkiye’de ki diş macunlarından daha etkili diyebilirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz