Boyalar, belli alanlar üzerine uygulanırken tabaka farklılığı meydana gelebilmektedir. Bu alanda boya kalınlık ölçüm cihazı kullanılır. Yüzeydeki boyanın, eşit bir dağılımı sağlanır. En iyi boya kalınlık ölçüm cihazı modelleri sayesinde manuel ve otomatik ölçümler yapılabilir. Pratik bir kullanım özelliğine sahiptir. Genellikle endüstriyel firmalarda kullanılan bu cihazın en yeni modellerini sizler için araştırdık ve sıraladık.

SıraMarkaÖlçüm AralığıSYblog Puanı
1Würth0-1250 mm10/9.9
2Benetech Gm200A0-1.8/0-71.0 mm10/9.8
3Sportauto0-2000 um10/9.7
4Gahome0-2000 um10/9.9
5Lixada0,02 mm10/9.7
6Nora0-1250 um10/9.8
7Gahome0-1250 um10/9.7
8Guoou0-1500 um10/9.8
9Smart Sensör0-99 um10/9.8
10Linshang LS2200-1250 um10/9.6
Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı Tavsiye Listesi

En Çok Tercih Edilen Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı Modelleri 2022

Boya kalınlık ölçüm cihazları pilli ya da akülü olarak tercih edilebilir. Hem kapalı hem de açık alanlarda kullanım için uygundur. Açık alanlarda kullanılanlar şarj edilebilir cihazlardan oluşurken diğerleri yedek akü parçası ile kullanılabilir. Teknik ürünlerin ve açık alanlarda bulunan çeşitli materyallerin dikkatli bir şekilde boyanmasını sağlayan, en çok tercih edilen boya kalınlık ölçüm cihazı modelleri, net sonuçlar verir. Siz de araştırdığımız modelleri inceleyerek doğru seçimler yapabilirsiniz.

9.9
Burak ÖNDER

Würth Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

Artıları
 • Dayanıklı
 • USB Bağlantısı Mevcut
Eksileri
 • Fiyat

Çift Yönlü Teknoloji

Sahip olduğu çift yönlü teknolojisi sayesinde hem burgaçlı hem de manyetikendüksiyon akım ölçümü yapabilen bir üründür. Otomatik seçim sayesinde pratik kullanım imkanı sağlar.

Ürün Detayı

Özellikler araç boyama sırasında boya kalınlığını ölçmek için kullanılır. Üzerinde sürekli ölçüm ve tek ölçüm sağlayan iki mod vardır. Kolay kalibrasyon özelliği taşır. Yapılan tek ölçümler ya da grup ölçümler kolay bir şekilde silinebilir. Düşük pil seviyesi olduğunda uyarı sinyali verir. Aynı zamanda cihaz kullanılırken bir hata meydana gelirse hata sinyali verir. Bilgisayar yazılımı için USB arayüzüne sahiptir.

Teknik Özellikleri

Ölçüm Aralığı: 0-1250 mm
Düşük Aralık Hassasiyeti: 0.1 m – 0.1 um
Minimum Eğrilik Yarıçapı: 1.5 mm – 3 mm
Minimum Alan Yarıçapı: 7 mm – 5 mm
Temel Kritik Kalınlık: 0.5 mm – 0.3 mm
Ölçüm Hafızası: 400

Kullanıcı Yorumları

👤SK: Ürün kutulu geldi. Kutuda flash bellek yeri konulmuş ama içinde flash bellek yoktu. Belki de bu şekildedir. Genel olarak ürün iyi. Boyalı araçta denedim. Yerini net söylüyor. Teşekkürler.

👤 FG: Tavsiye edilir. Ürünü aldık. Beklenenden daha iyi bir performansa sahip. Ölçümler net. Alacak kişiler memnun kalacaktır.

9.8
Burak ÖNDER

Benetech Gm200A Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

Artıları
 • Dayanıklı
 • USB Bağlantısı Mevcut
 • Fiyat
Eksileri

  Mavi Araç Kaplama ve Boya Kalınlığı Ölçer

  Benetech marka boya ölçer, demir, çelik ve türevi manyetik malzemeler üzerindeki kauçuk ve boya gibi manyetik içerikli olmayan tabakayı ölçmeye yarar. Hassas ve güvenilir sonuçlar verir.

  Ürün Detayı

  En çok tercih edilen bu cihaz, kalibre edilebilir bir boya kalınlık ölçerdir. Piyasadaki diğer ürünlere göre fiyatı oldukça uygundur. GM200 modeli, alanında en geliştirilmiş modeldir. Araç kaportası boya ölçümü için ayrıca özel bir modu bulunmaktadır. Araç boyası ölçüm modunu kullanmak için kalibrasyona ihtiyaç duyulmaz. Sahip olduğu özel kullanıcı modu sayesinde her türlü metal kaplamayı ölçebilirsiniz.

  Teknik Özellikleri

  Ölçüm Aralığı: 0-1.8 mm 0-71.0 mm (Genel Kullanım)
  Ölçüm Aralığı: 0-1800 um 0-70.9 mil (manyetik yüzey)
  Ağırlık: 63.98 gram
  Çalışma Sıcaklığı: 0-40 C
  Boyutlar: 61.98 x 30.57 x 104 mm
  Gereksinim: 2 adet pil

  Kullanıcı Yorumları

  👤HY: Kutudan çıkarttım, kullandım. İşlevsel çalışıyor. Gayet iyi. Hiç boya yoksa, yani metale temas ederse 0 gösteriyor. Metalin üzerinde boya varsa o kalınlığı ölçüyor. Orijinal arabamın boyasını ölçtüğümde 0.13-0.17 gibi rakamlar gösteriyor. Sonradan sanayide boyattığım parçalarda 0.70-1.30 gibi rakamlar gösterdi. 2 adet kumanda pili ile çalışıyor. İçinden pil çıkmadı. Açma tuşuna basıp açtım. Gövdeye dokunup 1 saniye tutunca bip sesi ile değer gösteriyor.

  👤 CK: Fiyatına göre çok iyi ama bir sıkıntı var. Yeni Duracell pil taktım çalışmadı. İçinden çıkan farklı marka pil çalıştı. Bitince ne kullanacağım bilmiyorum açıkçası.


  9.7
  Burak ÖNDER

  Sportauto Araç Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

  Artıları
  • Kalite
  • Performans
  • Fiyat
  Eksileri

   Siyah Portatif Kolay Kullanım

   Arkadan aydınlatmalı geniş ekranı sayesinde son derece kullanışlı bir üründür. Böylece ölçüm karanlıkta bile okunabilir. Ürün boyutları portatif bir kullanım imkanı sunar.

   Ürün Detayı

   Yüksek hassasiyetli prob yapısı vardır. İyi stabilite özelliği taşır. Tek tuşla ölçüm yapılabilir. 2 adet 1.5 V AAA pil ile çalışır. Ancak piller kutu içerisine dahil değildir. Boya, film gibi metalik olmayan kaplamaların kalınlığını ifade edebilir. Boyahane, laboratuar, otomobil, atölye ve endüstri gibi alanlara kullanmak için uygundur.

   Teknik Özellikleri

   Ölçüm Aralığı: 0-2000 um (78. 7 mils)
   Çözünürlük:
   .0.01 mm / 1 mil
   Ölçüm Hassasiyeti:
   (3%+1um)
   Minimum Yüzey Kalınlığı:
   0.5 mm
   Güç Kaynağı:
   2 x 1.5 V AAA
   Boyut:
   115 x 58 x 36 mm
   Ağırlık:
   102 G

   Kullanıcı Yorumları

   👤 YA: Ürün yurt dışından yaklaşık 10 günde geldi. Ürün çok kaliteli ve şık görünüyor. Pakette gelen kalibrasyon kiti ile kalibre edildikten sonra mükemmele yakın bir hassasiyetle doğru çalışıyor. 3 farklı birimin olması ve metalin türünü otomatik seçmesi güzel özellikler. Ayrıca istatistiksel değerleri kaydetmesi ve arka aydınlatma ışığının olması da bu ürünü tercih etme sebeplerimdendir. Kalibrasyon için: Önce kapalı olan cihazın üst tuşu basılıyken cihazın açma tuşuna basılır. Cihaz açılır ve ilk olarak saf metal plakanın kalibrasyonu yapılır. (Cihaz metal plakaya dokundurulup çekilir) Ekranda yazan değere göre kalibrasyon kitindeki tüm kalınlıklar (küçükten büyüğe doğru 0,05 – 0,10 – 0,25 – 0,50 – 1,00 – 2,00) metal plakanın üzerine konup cihaza tanıtılı. Tanıtma işlemi tamamlandıktan sonra cihaz kapanır ve kullanıma hazır hale gelir.

   👤 YTH: Kalınlığı kolayca ölçümleyebildik. Performansı fena değil. Tavsiye edebileceğim bir ürün.


   9.9
   Burak ÖNDER

   Gahome Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

   Artıları
   • Kalite
   • Performans
   • Fiyat
   Eksileri

    Beyaz Araba Kaplama Film Kalınlığı Ölçer

    Arka kısımda aydınlatmalı geniş ekrana sahiptir. Kullanıcının karanlık ortamlarda da ürünü rahat kullanabilmesi amaçlanarak tasarlanmıştır. Yüksek kalitede, dayanıklı bir üründür.

    Ürün Detayı

    Boya kalınlığı ölçülecek olan alan tek bir tuşla kolayca ölçülebilir. Cihaz kolay taşınabilir ve doğru ölçüm sağlar. 2 Adet 1.5 V AAA pil ile çalışır. Mikro güç tüketimi ile uzun yıllar işlev görür. Alanındaki her yerde kullanımı uygundur.

    Teknik Özellikleri

    Ölçüm Aralığı: 0-2000 um (78. 7 mils)
    Çözünürlük:
    .0.01 mm / 1 mil
    Ölçüm Hassasiyeti:
    (3%+1um)
    Minimum Yüzey Kalınlığı:
    0.5 mm
    Güç Kaynağı:
    2 x 1.5 V AAA
    Boyut:
    115 x 58 x 36 mm
    Ağırlık:
    102 G

    Kullanıcı Yorumları

    👤 ÖK: Boyayı iyi ölçüyor. Birkaç kez denedik. Hiç sıkıntı oluşmadı. Net sonu. Tavsiye ederim.

    👤 DG: İyi bir puanla değerlendirebilirim. Fiyatına göre güzel performansı var.

    9.7
    Burak ÖNDER

    Lixada Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

    Artıları
    • Fiyat
    • Enerji Tasarrufu
    • Pratik
    Eksileri

     İthal Marka Yüksek Performans

     Dijital kaplama boya kalınlığı ölçen Lixada marka ölçüm cihazı, metal yüzeydeki metalik olmayan kaplamaların kalınlığını net ölçer. Kolay ve hızlı kullanım kolaylığına sahiptir.

     Ürün Detayı

     Enerji tasarrufu sağlayan bir özelliğe sahiptir. 1 dakika içerisinde ölçüm yapılmadığında kendiliğinden kapanır. Araç boyası algılama ve imalat endüstrisi, mekanik ekipman değerlendirme alanları, metal işleme endüstrisi gibi çoklu kullanım alanlarında işlevselliği ile tercih edilir. Kullanıcı dostudur. Kompakt taşınabilir bir üründür. İngilizce ve Rusça talimatları mevcuttur.

     Teknik Özellikleri

     Renk: Beyaz, Turuncu, Mavi
     Malzeme:
     Plastic
     Hassas ölçüm:
     % 2 RDG 0,02 mm [% 2 RDG ± 1mil (yalnızca çelik ve alüminyum)]
     Güç:
     2xAAA (dahil değildir)
     Çalışma akımı:
     10mA
     Minimum taban:
     10mm
     Kritik taban kalınlığı:
     0,5 mm
     Ekran çözünürlüğü:
     0.02mm / 1mil
     Çalışma sıcaklığı:
     -5 ~ 40 ° c
     Çalışma nemi:
     % 5 ~ 95 RH yoğunlaşmayan
     Depolama sıcaklığı:
     -20 ~ 60 ° c
     Depolama nemi:
     % 85 bağıl nem
     Ürün Boyutu:
     10.5 * 6.2 * 4cm
     Ağırlık:
     70g

     Kullanıcı Yorumları

     👤ÖA: Tam bir fiyat performans ürünüdür. Kargo içerisinde kalibre malzemeleri de geliyor. Profesyonel olmasına gerek yok. Çünkü ekspere götürmeden önce test için yeterli bir cihazdır.

     👤 AK: Ürün çok hızlı şekilde elime ulaştı. İlanda anlatıldığı gibidir. Doğru ölçüm yaptı. Tavsiye ederim.

     9.8
     Burak ÖNDER

     Nora Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

     Artıları
     • Kalite
     • Performans
     Eksileri
     • Fiyat

     Yüksek Performans

     Hem demir hem de alüminyum gibi metal alanların hatasız ölçümlerini yapabilen ürün en çok tercih edilen boya kalınlık ölçüm cihazlarından bir tanesidir.

     Ürün Detayı

     Ölçümleri doğru ve nettir. Çift sensörlü, hatasız ölçüm yapar. Otomobil sektöründe aracın daha önce boyanmış olup olmadığını, tamir yapılıp yapılmadığı kolaylıkla anlaşılır. Birkaç saniye içerisinde sonuç verir. Genellikle galericiler, metal bakım üniteleri, ince film üreticileri, otomobil bakım alanları, ekspertizler ve makine imalatçıları tarafından tercih edilmektedir. LCD ekranlıdır. Kalem pil ile çalışır. Kolay kalibrasyona sahiptir.

     Teknik Özellikleri

     Ekran: 4 digit 10 mm LC
     Aralık: 0-1250 um/ 0-50 mil Diğer aralıklar tanımlanabilir
     Çözünürlük:
     0.1um (0-99.9 um)1 um(over 100 um)
     Hassasiyet:
     ± 1-3 %n or 2.5 um or 0.1 mil.
     PC arabirim:
     RS232 kablo
     Çalışma koşulları:
     0-50°C sıcaklık, <80% nem.
     Boyut:
     126x65x27 mm (5.0×2.6×1.1 inch)
     Ağırlık:
     Yaklaşık 81 gr (batarya dahil değildir)

     Kullanıcı Yorumları

     👤HKL: Ekspertiz arkadaş için sipariş verdik. O memnun kalınca biz de satın aldık. Teşekkürler.

     👤 KP: Ölçümleri doğru yapıyor. Fiyat daha uygun olsa belki daha çok tercih edilebilir.

     9.7
     Burak ÖNDER

     Gahome Boya Kalınlık Ölçüm Cihazları

     Artıları
     • Performans
     Eksileri
     • Fiyat

     İki Kalibrasyon Modu

     Temel kalibrasyon ve sıfır noktası olmak üzere iki adet kalibrasyon moduna sahip bir cihazdır. Tek ölçüm ve sürekli ölçüm yaparak kaplama kalınlığını ölçer.

     Ürün Detay

     1.9 inç, renkli HD ekrana sahiptir. Arayüz rengi ise siyah, turuncu ve mavi arasında değişiklik gösterir. Toplam 1500 ölçüm verisi saklayabilir, görüntüler ve siler. Enerji tasarrufu olması açısından 2-5-10-30 dakika sonra gösterge otomatik olarak kapanır. Ekran parlaklık seçimi mevcuttur. Menü kullanımı kolaydır. Ekran döndürme özelliğine sahiptir. Şarj koruması mevcuttur.

     Teknik Özellikleri

     Malzeme: ABS Ölçüm Aralığı: 0 ~ 1300μm / 51mil
     Çözünürlük:
     (0.1um (100um), 1um (≥100um) / 0.1mil
     Ölçüm Hatası:
     ≤150um: ± 5um; 150um: ± (% 3 H + 1um)
     Çalışma Gerilimi:
     DC3.7V (lityum pil kapasitesi 1000mAh)
     Ürün Boyutu:
     117 * 52.9 * 26mm / 4.61 * 2.08 * 1.02in
     Ürün Ağırlığı:
     176g / 6.23oz

     Kullanıcı Yorumları

     👤BH: Ürün göründüğü ve tanıtıldığı gibidir. Kalibrasyonu yaptıktan sonra ölçüm sorunsuz gerçekleşti. Tavsiye edilebilir bir ürün.

     👤 EYH: Güzel ürün, teşekkürler.

     Artıları
     • Performans
     Eksileri
     • Fiyat

     Taşıma Çantalı Portatif Ürün

     Taşıma çantası ile birlikte her yere taşınabilir, kolay kullanıma sahip, metal ve metal olmayan boyaların kalınlığı ölçen bir cihazdır.

     Ürün Detayı

     Ürün içerisinde birer adet kalibrasyon filmleri, dahili NF (alüminyum) plaka, dahili F (demir) plaka mevcuttur. 2 adet pil ile kullanılabilir. Kolay bir kullanıma sahiptir. En çok tercih edilen boya ölçerdir.

     Teknik Özellikleri

     Ölçüm aralığı: 0-1500 μm
     Güç kaynağı:
     2 x AA piller
     Ölçüm sapma:
     sıfır kalibrasyon ± (1 + 3% H); iki-noktalı kalibrasyon ± [(1% ~ 3% H)] H + 1.5
     Ortam sıcaklığı:
     0-40 & #8451;
     Asgari eğrilik:
     5mm dışbükey; 5mm içbükey
     Ağırlık:
     99g 2adet kalem pille
     Boyutu:
     102mm x 66mm x 24mm

     Kullanıcı Yorumları

     👤 PO: Kalitesine göre fiyatı doğru orantılı ancak daha uygun olabilirmiş.

     👤 ÜF: Ürünü iki yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Arkadaşım boya makinesi tavsiyesi istedi ve ona da bu ürünü hiç düşünmeden aldık.

     9.8
     Burak ÖNDER

     Smart Sensör Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

     Artıları
     • Performans
     Eksileri
     • Fiyat

     Akıllı Sensörlü İthal

     Yurt dışından ithal olarak getirilen Smart Sensör Boya Ölçer, çelik üzerindeki boya, emaye ve krom, alüminyum ve bakır üzerindeki eloksal ve boya kaplamalarının kalınlıklarını ölçer.

     Ürün Detayı

     Boya kaplamasının kalınlığını ölçebilecek daha geniş bir ölçüm aralığına sahiptir. Tek ele çalıştırılabilen bir üründür. Portatif taşınabilir. Metallerin özelliklerini otomatik olarak algılar ve LCD ekran üzerinde ölçer. Kullanışlı otomatik kalibrasyon modları vardır. Kolay veri okuması yapılabilmesi için 180 derce dönen bir ekrana sahiptir.

     Teknik Özellikleri

     Çözünürlük: 0.1um(0-99um), 1um(100-1700um), 0.1mil
     Minimum Ölçüm Alanı:
     25x25mm
     Minimum Yüzey Kalınlığı:
     Manyetik 0,2 mm, Manyetik olmayan 0,05 mm
     Veri Depolama:
     20
     Otomatik Kalibrasyon:
     0, 50, 100, 250, 500 (5 farklı kalibrasyon)
     Çalışma Sıcaklığı:
     0-5 C
     Ürün Boyutu:
     50 x 30 x 120mm / 2.0 * 1.2 * 4.7in
     Ürün Ağırlığı:
     74g / 2.6oz

     Kullanıcı Yorumları

     👤 IY: Kalibrasyon güzel, değerleri eksiksiz çıkarıyor. Harika bir performans ürünüdür.

     👤 RF: Çok teşekkürler. Aracın boyalı olup olmadığını tam ölçüyor. Arabası olanlar mutlaka bulundurmalı.

     9.6
     Burak ÖNDER

     Linshang LS220 Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı

     Artıları
     • Performans
     Eksileri
     • Fiyat

     2.2 Versiyon

     Alüminyum ve demir arasında duraklama yapmadan hemen geçiş yapılmaktadır. Yazılımı son teknoloji 2.2 versiyondur. Performansı yüksektir.

     Ürün Detayı

     Kalibrasyonsuz, yalnızca sıfır ayarda çalışır. Tek bir tuşla çalışır. 0.5 saniyede ölçüm sağlar. Göstergesi sayesinde alt tabakayı otomatik belirler ve ölçüm modunu hızlıca değiştirir. Geliştirilmiş dijital prob teknolojisine sahiptir. Bu sensörler, parazitlere karşı duyarsızdır. Sıcaklık cihazı etkilemez.

     Teknik Özellikleri

     Ekran: 128 × 48 nokta vuruşlu LCD
     Güç kaynağı:
     2 adet 1.5V AAA alkalin pil
     Çalışma Sıcaklığı Aralığı:
     0 C- 50 C
     Depolama Sıcaklığı Aralığı:
     -20 C- 60 C

     Kullanıcı Yorumları

     👤DG: Satıcı çok ilgili ve alakalı. Ürün son derece hızlı. İhtiyacı olan bunu alabilir.

     👤 TY: Ekspertizde gördüm. Kalitesiz olmayacağını düşündüğümden ben de satın aldım. Malzeme kalitesi, ölçüm hızı oldukça güzel. Mağazada güzel şekilde paketlenmiş. Hediye için de teşekkürler. Mağaza ve ürünü tavsiye ederim.

     Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı S.S.S

     Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı Nerede Kullanılır?

     Boya kalınlık ölçüm cihazı, plastik, cam, metal ve seramik gibi metal olan ve olmayan yüzeylerdeki boya miktarının kalınlığını ölçmek için kullanılır. Çok yönlü ve fonksiyonlu yapısı ile boya kalınlığı ölçümü sorunsuz, etkili bir şekilde tamamlanabilir.

     Boya Kalınlık Ölçüm Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

     Boya kalınlık ölçüm cihazı, kullanım alanlarına göre çeşitlendirilmektedir. Boyaların kalınlık değerleri, ölçme aralığına, kalınlığına göre değişiklik gösterir. Alan büyüklüğüne göre cihaz büyüklüğü belirlenebilir. Yeni ölçüm teknolojisinde taşınabilen ya da sabit olan iki tür ölçüm cihazı vardır. Sabitleme işlemi yapılması, ölçümdeki verimi arttıran bir sebeptir. Hareket halinde yapılan ölçümlerde titremeden kaynaklı yanlış sonuçlar alınabilir. Cihazlara göre 0-2000 m arasında yüzey ölçümü yapılabilir. Çözünürlük ise 500 um ile 5 um arasında seviye değişikliği gösterir.
     Yazıyı puanla!
     [Toplam: 0 Ortalama: 0]

     CEVAP VER

     Lütfen yorumunuzu giriniz!
     Lütfen isminizi buraya giriniz