Boya yaparken kopan fırça kıllarından, bir türlü dönmeyen rulodan, damlayan boyadan, ağrıyan kollarınızdan ya da eşit durmayan boya kalınlığından yorulduysanız sizin artık bir boya tabancasına ihtiyacınız var demektir.

Oldukça kompakt olan boya püskürtme tabancaları, ev içinde veya dışında tüm küçük büyük boya işlerinin üstesinden gelmenize yardımcı olurken zamandan ve gereksiz eklem ağrılarından tasarruf etmenizi sağlar. Yeni başlayanlar için bile kullanımı oldukça basit olan boya tabancalarının yaptığınız işlere profesyonellik de katacağını unutmayın.

SıraModelKapasiteSYblog Puanı
1Bosch PFS 3000-21000 ml10/9.8
2Ingco SPG3508800 ml10/9.7
3Paint Zoom800 ml10/9.5
4Einhell TC-SY 500 P1000 ml10/9.6
5Bosch PFS 5000 E1000 ml10/9.7
6KLPRO KLBT13B800 ml10/9.5
7Catpower 810900 ml10/9.2
8Asturo G701000 ml10/9.4
9Einhell Tc-Sy 700 S1000 ml10/9.5
10Bosch PFS 1000800 ml10/9.6
En İyi Boya Tabancası Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Boya Tabancası Modelleri

Çitleri, mobilyaları ya da bir duvarınızı boyamayı planlıyorsanız geleneksel boya fırçalarıyla uğraşmanıza gerek bırakmayan boya tabancaları yardımınıza koşuyor. Kullanım alanınıza ve bütçenize göre onlarca seçenek arasından istediğinizi satın alabileceğiniz boya püskürtme tabancaları arasından en iyi 10 boya tabancası listesi hazırladık.

İşte 2023 yılının en iyi boya tabancası modelleri…

Bosch PFS 3000-2 AllPaint

Bosch PFS 3000-2 AllPaint Boya Tabancası duvar boyası, cila ya da vernik püskürtme gibi çok yönlü bir kullanım sağlarken üzerindeki basit sembol ve renk kodları ile cihazı kolayca çözmenizi sağlar.

Kaliteli malzemeTozlaşma
İyi püskürtmeYedek Hazne
Çok yönlü

Ürün Detayı

Kullanımı oldukça pratik olan Bosch PFS 3000-2 AllPaint Boya Tabancası, 2,8 kg’lık hafif tasarımı ve birlikte verilen omuz askısı ile uygulama yapılacak alanda rahatça dolaşmaya imkan sağlıyor. Sahip olduğu oldukça kuvvetli, 650 watt’lık motoru sayesinde güçlü bir şekilde püskürtme yapıyor. Hem ahşap hem de duvar boyası gibi çok yönlü kullanımlar için 2 kademeli ayara sahip olan boya tabancası, boyayı eşit şekilde beslerken sprey çıkışı üzerinde daha iyi kontrol sağlayarak işinizi kolaylaştırır.

Motor650 Watt
Depo kapasitesi1000 ml
Makine ağırlığı2.8 kg
Hortum uzunluğu2 m

Kullanıcı Yorumları

👤 E* K*: “Bütün evi bununla boyadım. Tavan boyasını çok iyi atmıyor uğraştırıyor. Tavanda da duvar boyası kullanırsanız çok iyi sonuç veriyor. Evin tamamını duvar boyası ile boyarsanız çok hızlı .Arada ucunu ıslak bir bezle silmek gerekiyor. Duvar boyasında çok toz meydana getiriyor. Kullanmadan önce evin tamamını iyi bir şekilde kalın yer örtüsü ile bantlarsanız çok kolay ve yorucu değil.”

👤 N** K*: “Makine umduğumdan iyi boya atıyor sıçratma yapmıyor Fakat boya yaparken odanızdaki halı eşya varsa odadan çıkarın çıkaramadığı kız eşyaların üzerine mutlaka örtün .hava basıncından boya toz gibi uçuşup eşyalarınıza leke yapabilir. kaliteli ürün ısınma yapmıyor. Başarılı satıcı ben herkese tavsiye ederim. Su bazlı boya kullanın. Boya yaptıktan sonra mutlaka makineyi güzelce yıkayın.”


Ingco SPG3508

Ingco SPG3508 450W Elektrikli Boya ve Dezenfektan Tabancası’nın ayarlanabilen (yatay / dikey / dairesel) üç farklı püskürtme şekli bulunuyor. Değişken hız anahtarı, püskürtme akış hızının kontrol edilmesini sağlarken, maksimum püskürtme akışı 380 ml/dak’ya ulaşabiliyor. Ayrıca farklı akış ve atomizasyon gereksinimlerini karşılamak için üç bakır püskürtme memesi (1.8mm/2.6mm/3.0mm) ile donatılabiliyor.

HafifFazla boya kullanımı
Hassas püskürtme
Güç

Ürün Detayı

Ingco SPG3508 450W Elektrikli Boya ve Dezenfektan Tabancası’nın malzemeleri oldukça kaliteli. Sahip olduğu saf bakır meme ve çekirdeğin paslanması kolay değil. Hava girişinin toz geçirmez süngeri ve verimli soğutma deliği motoru etkili bir şekilde koruyor. Bakır tel motoru oldukça uzun ömürlü. Sadece 1.1 kg ağırlığındaki ürünü kauçuk tutma yerinden kavrayıp taşımak oldukça kolay. Bu sayede uzun süreli kullanıma çok uygun.

Giriş gücü450 Watt
Depo kapasitesi800 ml
Makine ağırlığı1.1 kg
Nozul2.5 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 Halil K*: “Dolgu verdiği ve yat cilası uygulamak için aldım. Bu iş için yetersiz olabileceğini söyledi ürünü görenler ama sonuç mükemmel çıktı. Satıcının samimiyeti ve ilgisi için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

👤 B** P*: “Kullanımı kolay çok yüksek olmayan bir sesi var elektrik süpürgesi kadar ilk kullanımda gayet memnun kaldım püskürtme vs boya akıtma veya başka problem ile karşılaşmadım yaklaşık 50 dk falan çalıştı fiyat performans ürünü hızlı teslimat sağlam paketleme.”


Paint Zoom Boya Tabancası

Paint Zoom Boya Tabancası boyanacak tüm yüzeylerle uyumlu çalışmasının yanı sıra haznesine doldurulacak her malzeme ile de sıkıntısız çalışıyor. Su bazlı boyalar, su bazlı vernik, vernik (seyreltilmemiş), koruyucu boyalar, ahşap yüzeyler için kaplama boyaları, beyazlatıcılar, parlatıcılar ya da dezenfektanlar onun için hiç sorun çıkarmıyor.

HafifKablo uzunluğu
Hassas püskürtmeSes
Güç

Ürün Detayı

Komplike olmayan, oldukça basit bir şekilde kullanılabilen Paint Zoom Boya Tabancası herkese uygun tasarımıyla ilgi görüyor. 10 dakikada 15 metrekareyi boyayabilirsiniz iddiasını vadeden Paint Zoom ile düz duvar, sıva, panel, ahşap ya da tuğla gibi farklı yüzeylerde çalışabilirsiniz. Bu sayede sıçrama, damlama ya da ton farklılıkları ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Giriş gücü650 Watt
Depo kapasitesi800 ml
Makine ağırlığı1.9 kg
Hortum uzunluğu1.5 m

Kullanıcı Yorumları

👤 Ç* Ş***: “Ürün on numara beş yıldız ne kadar kötü yorum varsa hiçbirini hak etmiyor bu paraya böyle bir malzeme gerçekten harika ürünü ilk defa denedim vernik attım fırça ile yapsaydım bütün gün de yapamazdım çok güzel yaptı tavsiye ederim herkese.”

👤 G** G**: “Ürün sorunsuzca bir gün içinde elime ulaştı ve kullanımı kolay, püskürtülecek alanın genişliğine bağlı olarak başlığın püskürtme açısını açıp daraltmak sizin elinizde.”


Einhell TC-SY 500 P Sprey Boya Sistemi

Einhell TC-SY 500 P Sprey Boya Sistemi basit ve herkesin kullanımına uygun tasarımı ile dikkat çekiyor. Oldukça konforlu bir tutuş sağlayan yumuşak kolu rahatça elinize oturarak kullanım kolaylığı sağlıyor.

Basit tasarımFazla boya kullanımı
Tutma yeri
Temizlik

Ürün Detayı

Einhell TC-SY 500 P Sprey Boya Sistemi özellikle çok büyük olmayan, daha küçük ve orta büyüklükteki boya / vernik / cilalama işleri için sıkça tercih ediliyor. Temizliği ve en önemlisi kolay kullanımı sayesinde özellikle boya tabancası ile ilk kez iş yapacaklar için çok ideal. Sahip olduğu 3 farklı (dikey / yatay / yuvarlak) püskürtme başlığı ayarı ile dilediğiniz gibi çalışmanızı sağlar. Her şey bittiğinde temizlik aşamasında sprey kafasını çıkarıp kolayca yıkayabilirsiniz.

Giriş gücü500 Watt
Depo kapasitesi1000 ml
Makine ağırlığı1.26 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 A S****: “Einhell gerçekten güzel ürün yapmış. Kaliteli ve ihtiyaca uygun 3 kademeli püskürtme seçeneği mükemmel.”

👤 F** D***: “Oto boyamak için aldım on numara beş yıldız gayet başarılı ama boyadan veya vernik ten sonra tinerle yıkamanız lazım içinde donarsa çok sıkıntı oluyor.”


Bosch PFS 5000 E

Bosch PFS 5000 E AllPaint Boya Tabancası kolay kullanımı sayesinde mutfak dolabı, yenilenmiş bir sehpa ya da renklendirilecek bir duvar sütunu gibi kendin yap projelerinde özellikle kadınların tercih ettiği bir model.

Basit kullanımSes
Seyreltmeye gerek yok

Ürün Detayı

Dünyaca ünlü yenilikçi marka Bosch PFS 5000 E AllPaint Boya Tabancası tüm boya türlerini seyreltmek zorunda kalmadan püskürtmenize imkan sağlıyor. DIY projelerinde de sulu ahşap cilalar, sıvı cilalar veya viskoz duvar boyaları kullanılabiliyor. İnce püskürtme sisteminin boya kabı 1 litreye kadar boya kapasitesine sahip. Sahip olduğu SDS sistemi sayesinde hızlı dolum ve temizliğe imkan sağlıyor.

Giriş gücü1200 Watt
Depo kapasitesi1000 ml
Makine ağırlığı4.8 kg
Hortum uzunluğu4 m

Kullanıcı Yorumları

👤 M* S*: “Evde boya yapmak için bu tarz ürünleri araştırdım ve bosch almaya karar verdim. İyi ki de bu yönde karar vermişim. Videolarını izlerseniz sadece duvar değil masa, sandalye, kapı, balkon demirleri…v.s. boyayabilirsiniz. Motoru çok güçlü. Eliniz alışırsa ve püskürtme uzaklığını iyi ayarlarsanız gayet düzgün, dalga olmadan, bir odayı rulo ile yapacağınız zamandan çok daha kısa bir sürede boyarsınız ama odanın her taraf toz bulutu olur. Onun içinde maske kullanmanızı tavsiye ederim. Birde boş yada eşyalı ev olsun öncelikle yapmanız gereken pencereleri, kapı kenarlarını, süpürgelikleri maskeleme bandı ve gazete kağıdı ile maskelerseniz temizlik için çok iyi olur. Eşyalarınızı da çok iyi maskelemeniz gerekir. Ben hışır poşet yerine çarşaf tarzı büyük örtüler kullandım hışır poşetten çok daha iyi oldu. Tavsiye ederim.”

👤 N** A**: “Üründe boya ayarını ve hava akışını kısarak tozumaya engel olunabiliyor ben gayet rahat kullandım sorun olmadı.”


KLPRO KLBT13B

KLPRO KLBT13B Profesyonel Elektrikli Boya Tabancası 650 watt gücü, 800 ml boya haznesi alanı ve ayarlanabilir boya akış hızı ile profesyonel kullanıcıların sıkça tercih ettiği, işlerini hızlandıran bir model oluyor.

Basit kullanımSes
Seyreltmeye gerek yok
Hafif

Ürün Detayı

Pek çok ihtiyaca uygun, farklı uygulamalara karşılık verecek hassas ayar imkanı bulunan KLPRO KLBT13B Profesyonel Elektrikli Boya Tabancası, hafifliği ile tüm çalışmalarda kolaylık sağlıyor. Ayarlanabilen boya akış seviyesi özelliği ile kullanıcıya aşırı püskürtme tecrübesi yaşatmıyor. İhtiyaç duyulan tüm vernik ve boya uygulamalarına çözüm üreten cihazın boya ölçeği ile boya ölçme, boya kapağını açma, temizleme ve boya karıştırma imkânı sunuluyor.

Giriş gücü650 Watt
Depo kapasitesi800 ml
Makine ağırlığı3.3 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Uğur B*: “Daha bugün manta tesisimin tüm demir raflarına bu cihazla Antipas attım. Her 3 ayda birde yapmak zorunda olduğum bir iş. Şu makine 1 yıldır bende işimi öyle hızlandırdı ki. Ve de resmen arkamda sürüklüyorum düşüyor. Hortumu çıkıyor. Berbat kullanmama rağmen tık hasar yok. Tebrik ediyorum. Üretenleri ve bugün boyadığım rafları buraya koyuyorum.”

👤 Y* O*: “Boya akışkanlığını ayarlayınca çok güzel ve düzgün şekilde boyama yapabiliyor. Hem duvar hem de kapı boyadım ve inanılmaz derecede pratik.”


Catpower 810

Net ağırlığı sadece 2.2 kg olan Catpower 810 Elektrikli Boya Tabancası, sahip olduğu omuz askısıyla da taşımayı ve kullanımı kolaylaştırıyor. 700 Watt gücündeki motoru ile sorunsuz işlemler vadediyor.

Omuz askısıIsınma
3 nozul ayarı
Güçlü

Ürün Detayı

Catpower 810 Elektrikli Boya Tabancası küçük ya da büyük alanlar için fark etmeden, farklı ihtiyaçlara hitap eden ve çok amaçlı kullanım sağlayan bir cihaz. 2.5 mm nozul çapı, 700 Watt güç, 3 farklı nozul ayarı, 0.1-0.3 Bar sprey basıncı, akışkanlık ölçüm kabı, nozul temizleme iğnesi ile sunulan modelde 900 ml boya haznesi bulunuyor.

Giriş gücü700 Watt
Depo kapasitesi900 ml
Makine ağırlığı2.2 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö* T**: “Ürün çok iyi güçlü pompa yaparak püskürtüyor. Almak isteyenlere tavsiye ederim..”

👤 A* R*”: “Haznesinin büyük olması çok ise yarıyor. Fiyatına göre iyi ürün.”


Asturo G70

Asturo G70 Alttan Depolu Boya Tabancası malzeme kalitesi ile dikkat çekmesinin yanı sıra hava ile çalıştığından halihazırda hava kompresörü olanlar için ilk tercih oluyor.

FiyatBağlantı noktaları
Malzeme
Hafif

Ürün Detayı

Özellikle uygun fiyatlı boya tabancası arayanların tercih ettiği Asturo G70 Alttan Depolu Boya Tabancası, işlevselliği ile de öne çıkan boya püskürtme makinesi modelleri arasında yer alıyor. Kullanılacağı ortamda bir hava kompresörüne ihtiyaç duyabileceğinizi hatırlatalım.

MalzemeAlüminyum
Nozul çapı1.8 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 Özgün S***: “Uygun fiyatlı ve güzel bir ürün. eşim paletlerden yaptığı bahçe mobilyalarına renkli vernik atmak için kullandı sonuçlar gayet tatmin edici.”

👤 Halit B**: “Ürün hoşuma gitti. Kullanmadım ama metal gövdeli yapısı ile sorun gözükmüyor. Hava bağlantı yerlerini teflon bant ile desteklemek gerekir. İleride boya işleri için yeterli kapasitede bir ürün olarak görüyorum. Ürün gönderimi ve teslimatı ile sorunsuz ulaştı. Teşekkürler.”


Einhell Tc-Sy 700 S

Einhell Tc-Sy 700 S Elektrikli Boya Tabancası 700 watt gücü ve 1000 mL / dk’lık akış hızı ile kullanıcının ilgisini çekiyor. 1000 mL’lik haznesi ise uzun süre çalışabilmeyi sağlıyor.

GüçSes
Hortum uzunluğu
Hazne

Ürün Detayı

Hem büyük hem de orta ölçekli çalışma alanları için ideal bir kullanım sunan Einhell Tc-Sy 700 S Elektrikli Boya Tabancası, sahip olduğu omuz askısı ve her yere uzayabilen 3.5 metrelik hortumu ile rahat bir kullanım sağlıyor. Temizliği de oldukça kolay yapılabilen boya püskürtücü Kendin Yap (DIY) projelerini sevenler için de ideal.

Güç700 W
Ağırlık2.98 kg
Hazne1000 ml
Hortum uzunluğu3.5 m

Kullanıcı Yorumları

👤 A* B*: “Boya yaptığınız alanı çok kısa sürede kapatıyor, damlatma problemi hiç yok sadece biraz sesli o kadar.”

👤 Yusuf S: “Einhell kalitesi. Henüz boyama yapmadım. Üflemesi güçlü. Çok sesli bir şekilde çalışıyor.”


Bosch PFS 1000

Bosch PFS 1000 Boya Tabancası esnek ve konforlu bir çalışma yapmak isteyenler için ideal bir ürün. Boya tasarrufu konusunda da öne çıkan modelde EasySelect döner tuş sayesinde kullanmak istediğiniz boya miktarını kolayca ayarlayabilirsiniz.

GüçKüçük Hazne
Basit kullanım

Ürün Detayı

Bosch PFS 1000 Boya Tabancası, pek çok farklı proje için kullanışlı aksesuarlarla birlikte gelen kullanışlı bir model. Üzerindeki net semboller ve omuz askısı kullanımı kolaylaştırırken, temizliği de oldukça basit. İster cilalıyor, ister boyuyor ya da ister vernikliyor olun, Bosch PFS 1000 Boya Tabancası her koşulda elinizin altında olmasını isteyeceğiniz bir ürün olacak.

Güç410 W
Ağırlık2.8 kg
Hazne800 ml
Hortum uzunluğu2 m

Kullanıcı Yorumları

👤 Z** C**: “Kaliteli ürün su bazlı boya kullandık harika sonuçlar aldık. İçine yedek uç koysalar daha iyi olurdu. Sipariş beklediğimden de çabuk geldi. Teşekkürler.”

👤 Ali Cihan D*: “Arkadaşlar bu tabanca ile her tür boya atılıyor. Çok korkarak almıştım fakat mükemmel sonuç aldım. Selülozik tiner bazlı boyaları bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Erime vs olmuyor malzeme çok kaliteli. Ben lake mobilya boyadım bu tabanca ile gerisini siz düşünün.”


Sıkça Sorulan Sorular

Boya tabancası seçerken nelere dikkat edilir?

Boya tabancası seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında hazırladığımız listeyi okumadan alışveriş yapmayın:

⦁ Boya tabancasının hortumunun çok kısa olmamasına özen gösterin. Örneğin çit boyama gibi mesafe gerektiren işlerde durumu kolaylaştırır.
⦁ Boya malzemenizi uzun bir mesafeye taşımanız gerekiyorsa, tekerlekli veya sırt çantası olan bir model tercih edin.
⦁ Boya kapasitenizi ve ne sıklıkta yeniden doldurmanız gerektiğini belirleyin. Daha büyük bir hazne veya doğrudan kutudan çekilen bir tabanca tercih edebilirsiniz.
⦁ Nasıl temizlendiğini iyi öğrenin. İşinizi uzatmayacak modellere yönelin
⦁ Püskürtme uçlarınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için yüksek, düşük, temizleme veya silindir ayarlarına sahip ayarlanabilir bir basınç kontrolü düşünün. Basınç silindiri eki ile gelen bir model, püskürtmenin mümkün olmadığı projelerde de kullanılabilir.
⦁ Püskürtücünün uç uzantılara uygun olup olmadığına dikkat edin; bu, yüksek tavanları, fuayeleri ve ulaşılması zor alanları boyarken kullanışlı bir özelliktir.

Boya tabancası nasıl seçilir?

Mama sandalyesi seçmek için yaşam tarzınıza, yemek yeme alanınıza ve tabii ki zevkinize bir göz atmalısınız. Daha küçük alanlar için, bir yükseltici veya klipsli sandalye, geleneksel tam boyutlu seçeneklerden daha iyi olabilir. Yaşam alanınızda yemek yiyebileceğiniz birkaç yeriniz varsa, bağımsız bir mama sandalyesi odadan odaya taşınabilir. Ne seçerseniz seçin, güvenlik her zaman odak noktası olmalıdır. Üç veya beş noktalı emniyet kemeri olan, durduğu yere kilitlenebilen veya sabitlenebilen, bebeğin kaymaması için bir ağ direği olan ya da bebeğin bir yerini sıkıştırabileceği bir parçası olmayanları seçmeye özen gösterin.

Boya tabancasında hangi boya kullanılır?

Boya tabancasında hangi boya kullanılır sorusunun cevabı çok seçenekli olabilir. Su bazlı boya, plastik boya, vernik ya da yağlı boya için püskürtme tabancası kullanmak mümkündür. Sadece selülozik boyalarda dikkat etmek gerekir. Boyanın kendisi keskin olduğundan haznesi plastik olan cihazlarda kullanıma uygun değildir. Erime ya da deformasyona yol açabilir.

Boya tabancası ile ev boyanır mı?

Pek çok düz ya da girintili yüzeyde kullanıma uygun olan boya tabancaları ile ev boyamak da mümkündür.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz