Sağlığımızı korumak için günlük gereksinimimiz olan vitamin, mineral ve gıda takviyeleri arasında balık yağının yeri bir başka. Öyle olunca da genel olarak pek çok kişinin balık yağı konusunda bir fikri ve bilgisi bulunuyor. Ancak bu durum da hata payını arttırarak doğru seçeneklere ulaşmayı zorlaştırıyor. Çünkü uzman tavsiyeleri göz ardı edilebiliyor. Bu bilgi karmaşasını biraz olsun engelleyerek uzmanlardan derlediğimiz bilgilerle en doğru yanıtlara ulaşmaya çalıştığımız yazımızda en iyi balık yağı markalarından bir liste oluşturduk.

SıraModelYapısıSYblog Puanı
1Möller’s Omega 3Sıvı Form10/9.9
2Easy Fish Oil KidsJel Tablet10/9.8
3Orzax Ocean PlusJel Tablet10/9.5
4Youplus Daily Omega-3Kapsül10/9.6
5Solgar Omega 3Kapsül10/9.1
6New Life Efa S 1200Kapsül10/9.8
7Eczacıbaşı Dynavit Omega 3Kapsül10/9.7
8Sorvagen Omega 3 PlusYumuşak Kapsül10/9.4
9NutrigenŞurup10/9.2
10Balen Omega 3Kapsül10/9.4
Balık Yağı Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Balık Yağı Tavsiyesi

Günlük ihtiyacımız olan omega3 miktarını en iyi şekilde karşılayacak balık yağları birçok markada kolayca bulunabiliyor. Bu sebeple vücudunuza iyi gelecek ve omega3 eksikliğini giderecek balık yağlarını araştırarak en markalardan bir liste oluşturduk.

İşte omega3 değeri yüksek en iyi balık yağı tavsiyeleri listemiz:

9.9
Esra ŞEN

Möller’s Omega 3 Balık Yağı

Artıları
 • A, D ve E Vitamini İçermesi
 • Tadı
 • Norveç’te Üretilmesi
Eksileri
 • Fiyatı

En Çok Satılan Balık Yağı Markası

Balık yağı denildiğinde akla ilk gelen marka olma özelliği bulunan Möller’s, kimyasal yapay aroma ve koruyucu içermediği için doktorlar tarafından en çok önerilen balık yağıdır.

Ürün Detayı

Avrupa’nın en çok kullanılan balık yağı markası Möller’s, Norveç balıklarından elde edilen omega3 ile tamamen doğal içeriğe sahiptir. Aroma ve koruyucudan uzak olan bu balık yağı, tutti frutti tadında olduğu için herkesin kolayca kullanabileceği bir üründür. Omega3 yağının yanı sıra A, D ve E vitamini içeren bu ürün, vücudun ihtiyacı olan vitaminleri karşılıyor.

Özellikleri

Hacim: 200ml
Yapısı:
Sıvı Form
Aroması:
Tutti Frutti
Ek vitamin:
A, D ve E Vitamini

Kullanıcı Yorumları

👤 D* A* ”Piyasada balık yağı adı altında satılan birçok ürünün aslında balık yağıyla hiç ilgisi yok maalesef. Ürünün saf balık yağı olması, DHA ve EPA oranlarının yüksek olması çok önemli… Oğlum için tercih ettiğim bu ürünü herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim çünkü gereken kaliteli bir ürün, haliyle pahalı fakat alacaksanız iyi bir ürün alın, hiç işe yaramayan bir ürünü ucuz diye almaktansa bence hiç kullanmayın daha iyi… çünkü çocuklarımız her şeyden daha kıymetli…”

👤 B** D*** ”Tadı harika, bebeğim içerken hiç zorlanmadı. Kokusu da Tutti Furitti kokusu. Henüz 2 gün oldu kullanalı, bebeğimi gözlenmeyip durum güncellemesi yapacağım. Bebeğim şu an 14 aylık, 11 buçuk kilo. 2,5 ml ölçek kullanarak veriyorum. Şişe oldukça büyük, rahatça 3 aylık kullanım sağlarız diye düşünüyorum. Üzerinde orijinal ibaresi bulunuyor. 🙏🏻”

9.8
Esra ŞEN

Easy Fish Oil Kids Omega 3 30 Jel Tablet Balık Yağı

Artıları
 • Jel Formu
 • Portakal ve Limon Aroması
Eksileri
 • 30 Günlük Olması

Jel Formunda Bir Ürün

Çocukların kolayca tüketmesi için hazırlanan Easy Fish Oil, jel formu sayesinde balık yağı kokusunu hissettirmeden hemen yutuluyor. Ayrıca limon ve portakal araması ile zorlanmadan tüketim sağlıyor.

Ürün Detayı

Şeker ilavesiz olarak üretilen Easy Fish Oil, Norveç balıklarından elde edilen omega3 yağı ile vücudun ihtiyacı olan günlük değerleri karşılıyor. Jel formu ve portakal limon aromasından dolayı kolayca tüketilen bu ürün, 30 günlük kullanım imkanı sunuyor.

Özellikleri

Hacim: 45g
Yapısı:
Jel Tablet
Aroması:
Portakal ve Limon

Kullanıcı Yorumları

👤 D* A* ”Balık yağı sevmeyen oğlum şimdi çok severek tüketiyor bu takviye sayesinde.”

👤 P* Ö*”Çocuklarım bayılarak yiyor biraz daha uygun olsa fiyatı çok iyi olacak.”


Artıları
 • Doğal Olması
 • Jel Kapsül Formu
Eksileri
 • Kokusu

Doğal ve Saf Balık Yağı Olarak Üretilmiş

İçerisinde hiçbir katkı maddesi bulundurmayan Orzax Ocean Plus, içerdiği 50 adet balık jelatini kaplı kapsüller ile kolayca tüketiliyor.

Ürün Detayı

Ağır metallerden uzak, temiz ve soğuk sulardaki küçük balıkların gövde yağlarından üretilmiş olan Ocean Plus mekanik yöntemlerle saflaştırılıyor. Kimyasal ürünlerin kullanılmadığı üretim süreci mekanik esaslara bağlı kalınarak yapılan ürün TG formunda 1200 mg balık yağı, günlük ihtiyacımız için 780 mg Omega3 içeriyor.

Özellikleri

Hacim: 1200 mg
Yapısı:
Jel Tablet
Aroması:
Limonlu

Kullanıcı Yorumları

👤 C* A* ”Çok balık tüketemediğim için alıyorum gayet faydalı. Paketleme ve kargo olumlu.”

👤 G* C** ”Fiyat performans olarak memnunum tekrara alacağım uygun olduğu surece.”


9.6
Esra ŞEN

Youplus Daily Omega-3 Balık Yağı

Artıları
 • EPA, DHA ve E vitamini İçermesi
 • Aroma İçermemesi
Eksileri
 • Tadı

E Vitamini İçeren Bir Ürün

Sadece omega3 yönünden zengin olmayan Youplus Daily, E vitamini yönünden de tatmin edici. Günlük vitamin ihtiyacını karşılayan bu ürün, kemik sağlığı açısından oldukça faydalı.

Ürün Detayı

Abdi İbrahim tarafından üretilen Youplus, 11 yaş üstü için günde bir kere tüketilmesi gereken bir ürün. EPA, DHA ve E vitamini açısından zengin olan bu balık yağı, hiçbir aroma içermediği için son derece doğal üretiliyor. 30 günlük kapsül şeklinde satılan bu ürün, günde 640 mg omega3 almaya yardım ediyor.

Özellikleri

Hacim: 30 Kapsül
Yapısı:
Kapsül
Aroması:
Yok
Ek Vitamin:
EPA, DHA ve E vitamini

Kullanıcı Yorumları

👤 D** İ*** ”Çok iyi kas ağrılarıma ve tırnaktaki beyaz noktalara iyi geliyor.”

👤 Ali Osman k* ”Eşim balık tadı geliyor dedi, ben aynı sorunu yaşamadım. Kişiden kişiye değişebilir. Abdi İbrahim güvencesi kafadaki soru işaretini siliyor.”

Artıları
 • DHA ve EPA İçermesi
 • Kapsül Form
 • Aroma İçermemesi
Eksileri
 • Fiyatı

EPA ve DHA İçeriyor

Sadece omega3 içermeyen Solgar, EPA ve DHA içererek vücudun ihtiyaçlarını gideriyor. Hap formu sayesinde kolayca yutulan bu balık yağının yetişkinlerin günde iki defa tüketmesi öneriliyor.

Ürün Detayı

Her kullanımda vücuda 504 mg EPA ve 378 mg DHA sağlayan Solgar yetişkinler için ihtiyaç duyduğu takviyeyi veriyor. Ayrıca günde iki defa kullanılması önerilen bu balık yağı, bir tablette 950 mg omega3 içerdiğinden eklem ağrılarını hızlıca gideriyor.

Özellikleri

Hacim: 100 Kapsül
Yapısı:
Kapsül
Aroması:
Yok
Ek Vitamin:
EPA ve DHA

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö* Ö* ”Uzun yıllardır kullandığım, faydalı ve gerekli olduğunu düşündüğüm bir ürün. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun önemle tavsiye ettiği EPA ve DHA çeşitlerini içinde barındırıyor.”

👤 E** I*** ”İçimi çok güzel ama fiyatı biraz pahalı.”

9.8
Esra ŞEN

New Life Efa S 1200 Balık Yağı

Artıları
 • EPA ve DHA İçermesi
 • IFOS Kalite Onayı
Eksileri
 • Kokusu

Vücut Tarafından 3 Kat Hızlı Emilen Bir Ürün

Trigliserit formu sayesinde vücudun üç kat daha hızlı emilim yapmasını sağlayan nem Life Efa S, WHO ve CRN tarafından onaylanan IFOS kalite standartlarında 5 yıldızı bulunuyor.

Ürün Detayı

Glüten içermeyen New Life Efa S, alerjisi olanlar tarafından bile gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. İçerisinde barındırdığı DHA ile beyin fonksiyonlarının gelişmesine yardım eden bu balık yağı, trigliserit formu sayesinde vücutta 3 kat daha hızlı emilim sağladığı gibi kalp ve damar sağlığını koruyor. Tüm bunların yanı sıra WHO ve CRN onaylı IFOS kalite standartlarından 5 yıldıza sahip olan bu ürün, 45 adet kapsül formunda bulunuyor.

Özellikleri

Hacim: 45 Kapsül
Yapısı:
Kapsül
Aroması:
Yok
Ek Vitamin:
EPA ve DHA

Kullanıcı Yorumları

👤 C* Y** ”50 yaşındayım, destek için aldım. Bu arada işaret parmağı tırnağımda bir yıldır dalgalı bir görüntü vardı, kullanmaya başlayınca düzeldi. Satıcıya teşekkürler paketleme iyiydi.”

👤 M** T** ”Doktorumun özellikle tavsiye ettiği balık yağı markası, başka marka araştırmama gerek kalmadan hamileliğin başlarından beri kullanıyorum.”

Artıları
 • EPA ve DHA İçermesi
 • Koruyucu İçermemesi
Eksileri
 • Tadı

Kalp ve Damar Sağlığının Korunmasını Sağlıyor

İçerdiği DHA ve EPA sayesinde kalp ve damar sağlığının korunmasını sağlayan Dynavit, aynı zamanda beyin fonksiyonlarını da iyileştiriyor. Bu ürün omega3 yağını ise hamsi, uskumru ve sardalya balıklarından üretiyor.

Ürün Detay

Omega3 yağını hamsi, uskumru ve sardalya balıklarından üretilen Eczacıbaşı markası olan Dynavit, 11 yaş üstü herkes için kullanıma uygun bir ürün. İçerdiği DHA ve EPA sayesinde kalp ve damar sağlığını koruduğu gibi beyin fonksiyonlarını da çalıştıran bu ürün, tek kullanımda 950 mg omega3 yüklemesi sağlıyor. Aynı zamanda koruyucu içermeyen bu ürün, doktorlar tarafından çok sık öneriliyor.

Özellikleri

Hacim: 30 Kapsül
Yapısı:
Kapsül
Aroması:
Yok
Ek Vitamin: EPA ve DHA

Kullanıcı Yorumları

👤 D* Ö** ”Bir kutu bitirdim faydasını gördüm enerji veriyor ve zinde hissettiriyor. Ben kapsülü yutamadığım için ağzımda patlatıp kapsülü atıyorum. Kapsüller sert ama bu çok normal yumuşak olursa boğaza takılır çünkü. Tavsiye ederim.”

👤 M** A*** ”Dynavit omega 3 Eczacıbaşı güvencesiyle sürekli kullandığım ürün ben çok beğeniyorum.”

9.4
Esra ŞEN

Sorvagen Omega 3 Plus Norveç Balık Yağı

Artıları
 • Limon Aroması
 • Sığır Jelatininden Üretilen Kapsül
 • Tek Tek Paketlenmesi
Eksileri
 • Kokusu

Tek Tek Paketlenen ve Kolay kullanılan Bir Ürün

Tek tek paketlenen bu ürünü yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz gibi limon kabuğu aroması sayesinde kolay yutulabiliyor. Ayrıca renklendirici ve koruyucu içermeyen bu ürün, sığır jelatininden üretilen kapsülde satılıyor.

Ürün Detayı

Tek Kapsülünde 1200 mg balık yağı, 840 mg Omega 3, 435 mg EPA, 290 mg DHA, Trigliserid Form ve doğal limon kabuğu yağı içeren Sorvagen Omega 3 Plus, 11 yaş üstü grup tarafından kullanılabiliyor. Tek tek paketlenmiş olan ürün, çantada kolayca taşınabiliyor. Tüm bunların yanı sıra bu ürün, sığır jelatininden üretilen kapsülü ve aroması sayesinde kolayca yutulabiliyor.

Özellikleri

Hacim: 60 Kapsül
Yapısı:
Yumuşak Kapsül
Aroması:
Limon Kabuğu Yağı
Ek Vitamin:
EPA ve DHA

Kullanıcı Yorumları

👤 M* S** ”1 yıldan uzun zamandır kullanıyorum değerleri de kalitesi de çok iyi yanında başka markanın sitikolin takviyesini de kullanıyorum öneririm Sorvagen bu konuda çok iyi ürün ağır metal içermiyor ağır metalleri en garanti yöntem olan moleküler distilasyon ile ayıklıyorlar güvenle alabilirsiniz.”

👤 G* G* ”Farklı bir markanın balık yağını kullanıyordum bu ürünün içeriği daha yüksek olduğu için bunu tercih ettim bana biraz ağır geldi her gün kullanmasam da haftada 1-2gün aldım faydasını gördüm.”

Artıları
 • D, K, L-Arjinini ve Çinko İçermesi
 • Portakal Aroması
Eksileri
 • Şurup Formda Olması

Çocukların Gelişimi İçin Önemli Vitaminler İçeriyor

Çocuğunun boyunu uzatmak ve kemik sağlığını güçlendirmek isteyen ailelerin başvurduğu Nutrigen, içerisinde D, K, L-Arjinini vitamini ve çinko içeriyor. Bu sebeple en çok satılan çocuk balık yağları arasında bu üründe bulunuyor.

Ürün Detayı

Omega3 yağ asitlerinin yanı sıra çocuğun boyunun uzaması için D, K, L-Arjinini vitamini ve çinko içeren Nutrigen, portakal aroması sayesinde çocuklar tarafından kolayca içilebiliyor. Ayrıca sadece kemik sağlığına iyi gelmeyen bu balık yağı, beyin fonksiyonlarının gelişmesine yardım ediyor. Bu sebeple Nutrigen, anne ve babaların en çok tercih ettiği balık yağları arasında yerini alıyor.

Özellikleri

Hacim: 200 ml
Yapısı:
Şurup
Aroması:
Portakal Aroması
Ek Vitamin:
D, K, L-Arjinini vitamini ve çinko

Kullanıcı Yorumları

👤 B* E* ”Çocuğum severek içiyor, iştahını da açtı.. Şimdilik memnunuz, ikinci aldığım ürünün kapağında buzdolabına tutunuz yazıyor ilk aldığımda böyle bir yazı yok.. Artık buzdolabına koyuyorum..”

👤 F** G**** ”İştah açıcı beğendim.”

9.4
Esra ŞEN

Balen Omega 3 Norveç Balık Yağı

Artıları
 • EPA ve DHA İçermesi
 • Helal Sertifikası
 • Yumuşak Kapsül Form
Eksileri
 • Kokusu

Yumuşak Kapsül Formda Olan Bir Ürün

Sığır jelatininden üretilen kapsülü sayesinde helal sertifikaya sahip olan Balen, aynı zamanda kolay tüketildiği için oldukça sık tercih ediliyor.

Ürün Detayı

Norveç balıklarından elde edilen en iyi balık yağlarından biri olan Balen Omega 3, yumuşak kapsüllerde muhafaza edilmektedir. Bu kapsüller sığır jelatininden üretildiği için helal sertifikası bulunan bu ürün, aynı zamanda kolayca tüketilebiliyor. 2000 miligram olan bu balık yağının içerisinde %18 değerinde 360 gramlık EPA ve %12 değerinde 240 miligramlık DHA bulunmaktadır. Bu sayede kalp ve damar sağlığını koruyan bu balık yağı, beyin fonksiyonları içinde faydalı bileşenler barındırıyor.

Özellikleri

Hacim: 1380 mg
Yapısı:
Kapsül
Aroması:
Yok
Ek Vitamin:
EPA ve DHA İçeriyor

Kullanıcı Yorumları

👤 Serpil Y* ”Hep aldığım kullandığım bir ürün tavsiye ederim.”

👤 S* Ç**** ”Kandaki trigliserid değerlerinizi yükseltecek çok etkili bir ürün. Damarlar için bu iyi demek. Tabi bu ürünü de diğer gıda takviyeleri gibi 3+1 kuralına göre tüketmek gerek. Yani 3 hafta kullan 1 hafta bırak. Veya 3 ay kullan 1 ay bırak gibi. Düzenli balık tüketemiyorsanız mutlaka kullanmalısınız. Satıcı ürünü kısa zamanda yolladı.”

Balık Yağı S.S.S

Balık yağı nedir?

Balıklardan elde edilen ve yaklaşık %30 gibi bir kısmı Omega-3’lerden oluşan balık yağı, vücudumuzu destekleyerek kalp ve damar sağlığını da koruyan önemli bir besin takviyesidir.
Genel olarak ton balığı, hamsi, ringa, uskumru tarzındaki yağlı balıklardan elde edilen balık yağları içeriğindeki EPA ve DHA bileşenleriyle sağlığımız üzerinde olumlu etkiler yaratıyor.

Balık yağının faydaları nelerdir?

Kısaca DHA denilen Dokosaheksaenoik asit, beyin, hafıza ve göz sağlığında etkili sonuçlar yaratırken; EPA yani Eikosapentaenoik asit ise damarlar ve pıhtılaşma ile kalp sağlığında faydalı oluyor.
Gebelik döneminde haftada birkaç kez düzenli alınan balık yağı, doğum sonrası yaşanabilen lohusalık depresyonu riskini minimuma indiriyor.
Prostat kanserini önlemede yardımcı olduğu biliniyor.
İçindeki Omega-3 sayesinde Epilepsi hastalarının nöbetlerini seyreltiyor.
Hiperaktivite sorunu olan çocuklar düzenli olarak balık yağı kullandığında davranış bozukluklarında olumlu değişiklikler gösterebiliyor.

Balık yağı nasıl seçilmelidir?

Saf ve doğal ürünleri tercih etmelisiniz.
Ürün için verilmiş olan DHA ve EPA oranlarını kontrol ederek birim miktara düşen oranı yüksek olan markaları tercih etmelisiniz. Etiket üzerindeki günlük almanız gereken porsiyon miktarı ve kutu kapasitesiyle birlikte değerlendirme yapabilirsiniz.
Markanın balık yağı tesislerinin üretim sertifikalarının olup olmadığı konusunda hassasiyet göstermelisiniz.
TG üretim olan yani Trigliserit olarak üretimi yapılan balık yağları saf ve doğal yağ içeriğine sahip oldukları için içeriğin %80’i değerli yağlardan oluşur. Etil Ester diye bilinen üretim tipindeki ürünlerde ise Omega-3 düşük miktarda olduğu için uzmanlar TG tipi balık yağı seçeneklerini tercih etmenizi öneriyor.
Mevcut ürünün ağır metal ve dioksin içermediğine dair sertifikalandırılmış olması da bir diğer önemli ayrıntıdır.


Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz