Dünyanın sevilerek yapılan hobilerin başında kara avcılığı geliyor. Doğru ekipmanlar ile yapıldığında yüksek performansa ulaşmanın mümkün olduğu doğa hobilerinde tüfek dürbünü seçimi de büyük önem taşıyor. Avcı dürbünleri, gözlem yaparken ve avı yakalarken büyük işlev sağlıyor. Bu yüzden dünya çapındaki ünlü markalar da doğru nişan almayı amaçlayan tüfek dürbün modellerini, son teknolojiye uygun bir şekilde tasarlıyor. Sizin için en iyi tüfek dürbünü modellerini araştırdık.

SıraModelZoomSYblog Puanı
1Nikula Tek Göz4×2010/9.9
2Tasco 4×2010/9.7
3Nikula4×3010/9.9
4Bushman6-24×5010/9.8
5Optima3-9×3210/9.7
6Nikula Çift Işık 3-9×3210/9.8
7Comet Aoeg Tactical4-16×5010/9.9
8Kama Star Nikula3-9×3210/9.6
9Hawke Endurance3-9×4010/9.7
10Sight Mark Triple Duty8.5-25×5010/9.8
Tüfek Dürbünü Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Tüfek Dürbünü Tavsiyesi

En çok tercih edilen ürünler arasında silaha sabitlenen modeller yer alıyor. Havalı tüfek, pompalı tüfek ve tabanca üzerinde de bu tür dürbünler kullanılabiliyor. Ava etkili biçimde nişan alınmasını sağlayan sabit dürbün modelleri ergonomik tasarımdan oluşuyor. Elektronik destek ile çalışan tüfek dürbünleri ise aynı zamanda hedefe lazer ışığı tutabilme özelliğine sahiptir. Merminin isabet edeceği noktayı hedef alarak, net bir atış yapmanız mümkün. İşte sizin için araştırdığımız bağlıca modeller burada:

9.9
Muhammet Akgül

Nikula Tek Göz Tüfek Dürbünü

Artıları
 • Fiyat
Eksileri
 • Donanım

Çelik Gövde 4×20

Yarışlar, kuş gözlemi, yatçılık, doğa sporları, tiyatro, seyahat ve avcılık gibi alanlarda kullanılabilir. Tüm lens ve prizmalarda parlak görüntü olmaması için çok katmanlı kaplama kullanılmıştır.

Ürün Detayı

Uzak bakış noktası, geniş gözlük kullananlar için bile rahat bakış açısı sağlar. Çelik gövdelidir. Zoom ayarı mevcuttur. Işıklı hedef çizgilidir. Su geçirmez cam merceklere sahiptir.

Teknik Özellikleri

Gövde: Çelik
Yakınlaştırma:
4x
Ana Mercek Ölçüsü:
20 mm
Ölçüler:
4 x 20

Kullanıcı Yorumları

👤 HK: Dürbünden ne beklediğinize bağlı olarak yıldız sayısı değişiyor. Bu fiyata başka bir şey bulamazsınız zaten. Havalı tüfek için almıştım bir sorun yaşamadım. Çentikleri cuk oturdu ve sabitledim. Deneme fırsatım olmadı ama yakınlaştırması falan bence iyi. Üzerinde sadece sıfırlama için ayar yapma yerleri var. Netlik ayarı yok. Yani yakın bir noktaya bakarsanız az saydam görürsünüz. Uzağa bakınca net görürsünüz. Ben beğendim ve bu fiyata da tavsiye ederim. Bunlar benim için yeterli değil derseniz üst modellere bakın.

👤 IÇ: Ürün çok güzel. Yakınlaştırma ayarı filan gayet iyi. Tavsiye ederim.

Artıları
 • Fiyat
Eksileri
 • Donanım

4×20

Avlanma, gözlem vb aktiviteler için uygun bir tasarıma sahiptir. Kolay monte edilebilir. Kolayca kullanılabilir.

Ürün Detayı

20 mm lens çapına sahiptir. Uygun fiyat avantajına sahiptir. Siz de bütçe dostu bir tüfek dürbünü almak istiyorsanız özelliklerini incelediğiniz bu ürün tüfeğiniz için uygundur.

Teknik Özellikleri

Ölçüler: 4 x 20
Yakınlaştırma:
4x
Ana Mercek Ölçüsü:
20 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 GH: Aldığım dürbün çok güzel, attığım nesneyi rahatlıkla vurabiliyorum. Almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

👤 ER: Çok kullanışlı bir ürün. Av işleri ile kuzenim ilgileniyor. Ona hediye olarak almıştım. Çok memnun kaldı. Ben de sevdim ve tüfeğime aksesuar olarak bunu tercih ettim. Teşekkürler.


Artıları
 • Dayanıklı
 • Sağlam
 • Performansı Yüksek
Eksileri
 • Fiyat

4 x 30 Çift Işıklı Lazerli M7

Yeşil ve kırmızı olarak çift ışık kaynaklı bir dürbündür. Çok daha kolay nişan almayı ve atışların isadetli olmasını sağlar.

Ürün Detayı

Nikula tüfek dürbünü, avdan dönerken eli boş dönmemek için tercih edilecek dürbün modellerinin başında geliyor. Dürbünün yanında bulunan lazer sayesinde tüfeğe ekstra bir ekipman takmak zorunda kalmayacaksınız. Böylece hedeflerinizin isabet oranı yükselecek. Ayrıca daha bir gözlem imkanı sağlar. Mercek çapı ne kadar büyük olursa görüş mesafesi de o kadar geniş olacağından geniş bir gözlem imkanı sunar. Ek olarak su geçirmez cam mercekleri olduğunu söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Mercek Çapı: 30 mm
Işık:
Çift Işıklı
Gövde:
Çelik
Dürbün Yükseklik:
5 cm
Boy Derinlik:
19,5 cm
Zoom:
4x

Kullanıcı Yorumları

👤 YR: Bir üründe performans ve kalite önemli diyenler için tavsiye edebileceğim bir üründür. Çift ışık özelliğinin bulunması ve lazerli olması ekstra masrafların önüne geçti. Teşekkürler.

👤 HB: Fiyata bakıldığında biraz pahalı görünüyor ancak dürbünün donanımı da fazla. Bence tam bir fiyat performans ürünü bu dürbün. Tavsiye ederim.


9.8
Muhammet Akgül

Bushman 6-24×50 Tüfek Dürbünü

Artıları
 • Çift Donanım
 • Fiyat
Eksileri
 • Yok

Çift Işıklı Donanımlı

6’dan 24’e kadar zoom yapılabilen çift ışıklı donanımlı bir dürbündür.

Ürün Detayı

Bushman marka tüfek dürbünü, bağlantı aparatı ile birlikte gönderilmektedir. 1.1 cm ayak, kutu içerisinde mevcuttur. Ancak satın almadan önce sizdeki silah kızağının ölçüsünü verirseniz ona göre ölçülerde gönderim sağlanır.

Teknik Özellikleri

Mercek Çapı: 50 mm
Zoom:
6-24×50

Kullanıcı Yorumları

👤 GC: Selam. Ürün güzel ve sağlam bir şekilde paketlenerek gönderilmişti. Sağlam ve hızlı bir şekilde elime ulaştı. Kalitesi beklediğimden daha iyi çıktı. Çin’de üretilmiş ancak gerçekten güzel ve kaliteli bir ürün. Bu fiyata almanızı tavsiye ederim.

👤 LY: Eskiden 3-9×50 dürbün kullanıyordum, o kırılınca 6-24×50 ye terfi ettim. Stoeger x20 havalı tüfeğiyle kullanacağım. Kullandıkça kalitesini göreceğiz.

Artıları
 • Fiyat
Eksileri
 • Donanım

3-9×32 Görüşlü

Yatçılık, avcılık ve benzeri doğa spor ve aktivitelerini yaparken kullanılması tercih edilen Optima marka tüfek dürbünü, 9 kademeli zoom özelliklidir.

Ürün Detayı

Optima tüfek dürbünü, tüm av tüfeklerine uygun tüfek dürbünüdür. 32 mm mercek çapı sayesinde geniş bir alanda görüş mesafesini artırır. Muadil diğer tüfek dürbünü modellerine göre avantajlı fiyatlar ile piyasada yer almaktadır. Paket içerisinde lens kapakları, temizleme bezi ve 11 mm dürbün montaj ayakları mevcuttur.

Teknik Özellikleri

Hatsan Silah Sanayi Üretim Yeri: Uzak Doğu
Marka:
Optima
Zoom Aralığı:
3-9x
Ön Mercek Çapı:
32 mm
Boğaz Çapı:
25.4 mm – 1 inç
Artıkıl Tipi:
Standart artı
Aydınlatma:
Yok
Uzunluk:
295 mm
Ağırlık:
395 gr

Kullanıcı Yorumları

👤 TRE: Ürün güzel ve şık. Kargo aşamasında biraz karışıklık yaşadık ancak ürün sağ salim elimize geçti. Performansı idare eder.

👤 HT: Dürbün güzel, tüfeğe tam oturuyor. Sistemini beğendim.

9.8
Muhammet Akgül

Nikula Çift Işık Tüfek Dürbünü

Artıları
 • Dayanıklı
 • Sağlam
 • Yüksek Performans
Eksileri
 • Fiyat

Çift Işıklı Su Geçirmez 3-9×32 Zoomlu

Tüfeğiniz için tercih edeceğiniz Nikula marka ışık kaynaklı dürbün ile artık daha kolay nişan alacaksınız. Atışların eskisinden daha isabetli olduğunu görmek muhteşem!

Ürün Detayı

3-9x zoom dürbün özelliği sayesinde avdan eli boş dönen siz olmayın. Tüfeğe kolayca monte edilebilen bir üründür. Süper netlik sağlayan sisteme sahiptir. 3 ile 9 kat arası ayarlanabilir zoom özelliklidir. 32 mm’lik mercek çapı ile geniş bir görüntü imkanı sunar. Aynı zamanda rahat bir görünüm de sağlar. Kullanım alanı oldukça geniştir.

Teknik Özellikleri

Mercek Çapı: 32 mm
Işık:
Çift Işıklı
Gövde:
Çelik
Dürbün Yükseklik:
4 cm
Boy Derinlik:
27,2 cm
Zoom:
3-9x

Kullanıcı Yorumları

👤 KD: Merhabalar, görseldeki ürünle gelen ürün birebir aynı, sahada atış deneyimi bulamadım fakat bir süre iş görür gibi bir izlenim verdi. Dürbünün yakınlaşması ve netliği güzel. Aynı zamanda kırmızı ve yeşil olarak ayarlayabiliyorsunuz. Hızlı kargo ve kutudaki not için teşekkürler.

👤 VS: Tam bir fiyat performans ürünü. Dürbün anlatıldığı gibi. Kalitesini beğendim. Güzel hediyeniz ve notunuz için de teşekkür ederim.

9.9
Muhammet Akgül

Comet Aoeg Tactical Tüfek Dürbünü

Artıları
 • Performans
Eksileri
 • Lazer

4-16 x 50 Yüksek Performans Ürün

Doğada avlanırken avınız sizi fark etmeden onu tespit edip av sürenizi hızlandırabilecek nitelikte ve donanımda bir üründür. Yüksek performans imkanı sağlar.

Ürün Detay

Comet marka tüfek dürbünü çok katmanlı multi kaplamalı lenslerden oluşur. Alüminyum gövdelidir. Su geçirmez özelliktedir ve buğu yapmayan camlara sahiptir. Ek olarak üzerinde kilitlemeli ayar düğmeleri de bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

Marka: Comet
Model:
TD009
Zoom Aralığı:
4-16x
Ön Mercek Çapı:
50 mm
Boğaz Çapı:
25,4 mm – 1 inç
Artıkıl Tipi:
6 Dotlu Mildot
Paralaks:
Önden
Paralaks Ayarı:
Minimum 14 mt.
Görüş Açısı:
5.3 – 1.4 m @ 100
Göz Kurtarma:
89 mm
Uzunluk:
368 mm
Ağırlık:
620 gr
Gövde:
6061-T6 Alüminyum

Kullanıcı Yorumları

👤 YO: Bayadır kullanıyorum. Ben hatsan sniper vortex tüfeğim için aldım. Gerçekten özenli bir montaj sonrasında stabil atışlar yapılıyor. Sıfırlamayı yaptıktan sonra bir daha düzeltmeme gerek kalmadı diyebilirim. Ayarı bozulmuyor. Neredeyse 1 sene oldu alalı gayet memnunum.

👤 KCV: Performansı fiyatına göre uygun buldum. Çünkü internette çok araştırma yaptım. Tavsiye edebileceğim bir ürün.

9.6
Muhammet Akgül

Kama Star Nikula 3-9×32 Zoomlu Tüfek Dürbünü

Artıları
 • Çift Lazer Işık
 • Performans
 • Fiyat
Eksileri
 • Dar Görüş Açısı

Çift Işık Kaynaklı Kızaklı Model

Işık kaynaklı bu dürbünle artık çok daha kolay nişan alabileceksiniz. Üstelik atışlarınız da daha isabetli olacak. Tüfeğinize kolayca monte edebileceğiniz Kama Star Nikula tüfek dürbünü, 3-9x zoom özelliklidir.

Ürün Detayı

32 mm’lik mercek çapı sayesinde kullanıcılarına geniş ve kaliteli bir görüntü imkanı sunar. Çünkü mercek çağı ne kadar büyük olursa, dürbünün görüş mesafesi de aynı oranda geniş olur. Rahat bir gözlem sağlar. Tüm prizma ve lenslerde parlak görünüm için özel çok katmanlı kaplama kullanılmıştır. Su geçirmez cam mercekleri vardır. Çelik gövdelidir. İki lens kapağını birbirine bağlayan lastikli lens koruma kapağı mevcuttur.

Teknik Özellikleri

Dürbün Yükseklik: 4 cm
Dürbün Boy Derinlik:
27,2 cm
Zoom Aralığı:
3-9x
Ön Mercek Çapı:
32 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 BA: Ürün kalitesini beğendim. İşimi gören bir dürbün.

👤 YTU: Bu dürbünü geçen ay almıştım. Birkaç kez kullanma fırsatım oldu. Genel olarak güzel bir dürbün.

9.7
Muhammet Akgül

Hawke Endurance Tüfek Dürbünü

Artıları
 • Dayanıklılık
 • Performans
Eksileri
 • Fiyat

3-9×40 Geniş Açılı Dürbün

Hawke marka tüfek dürbünü olağanüstü netlik için 6 kat tam multi-coated optik özelliği ile donatılmıştır. Kademesiz rheostatı vardır ve toplam parlaklık kontrolünü sağlar.

Ürün Detayı

Hızlı odaklama gözlüğü sayesinde ava odaklanmanızı güçlendirir. Dürbün kutusu içerisinde lens örtüsü ve elastik lens kapakları da konulmaktadır. Su geçirmez, darbelere karşı dayanıklı, azot dolumludur.

Teknik Özellikleri

Optik Sistem: 3-9 ×
Objektif:
40Mm
Retikül:
30/30 Center Cross
Işıklandırma:
Kırmızı – Kademesiz
Odak / Paralaktik:
Sabit – 91M / 100Yds
Görüş Alanı:
M 100M / Ft 100Yds9.7 – 3.2M / 29.1 – 9.6Ft
Göz Mesafesi:
114Mm / 4.5 “
Uzunluk:
307 Mm / 12,1 “
Ağırlık:
482G / 17Oz
Derecelendirme:
Tüm Kalibre Derecelendirildi
Malzeme:
Alüminyum
Çıkış Gözbebeği:
13 – 4Mm / 0,5 – 0,2 “
Lens Kaplama:
Tam Çok Katlı – 16 Katmanlı
Zoom Halkası:
Kauçuk Kaplı Posi-Grip

Kullanıcı Yorumları

👤 HL: Ürünü tekne kullanımı işin aldım yakınlaştırma ve netlik gayet güzel. Firmaya ürün tercihiyle ilgili soruma verdikleri cevap ve ürünü aldıktan sonra telefonla aramama verdikleri cevap için teşekkür ederim. Ayrıca küçük hediyeleri işinde teşekkür eder hayırlı satışlar dilerim.

👤 OP: Gelir gelmez test ettim aldığım ilk dürbün kara gözleminde kullandım ayarını yaptığınızda netlik harika yüzlerce metre ötedeki aracın plakasını okuyabiliyor, insanların yüzlerini görebiliyorsunuz. Havadaki kuşlara baktım gayet iyiydi gökyüzü gözlemi içinse ay, yıldızlar vs. henüz test etmedim deneyeceğim.

9.8
Muhammet Akgül

Sight Mark Triple Duty Tüfek Dürbünü

Artıları
 • Performans
Eksileri
 • Fiyat

8.5-25×50 Görüş Açılı Model

Sight Mark tüfek dürbünü, yüksek teknolojiyle işlenmiş camlardan oluşuyor. Full çok katmanlı optikler sayesinde görüş açısı netleştiriliyor ve görüş bulanık olmuyor.

Ürün Detayı

Ortasında kırmızı ya da yeşil noktaya sahip olan Mil-Dot siyah crosshair’e sahiptir. Bu dürbün modeli, kullanıcılara geniş bir görüntü imkanı sağlıyor. Aynı zamanda hedefi daha iyi gösterebilecek bir alan yaratıyor. Ek olarak bu ürünü buğu yapmaz ve su geçirmez olduğunu da söyleyelim.

Teknik Özellikleri

Optik Sistem: 8.5-25×50
Objektif:
30 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 CB: Ürün harika, eşime hediye olarak aldım. Netliğinde hiç sorun yaşamadı. Çok kaliteli. İnanılmaz güzel paketlenmiş ve hemen kargolandı. Çok teşekkür ederiz satıcıya ayrıca hediyesi için.

👤 KŞ: Ürün çok kaliteli, çekinmeden alabilirsiniz. Hediyeniz için teşekkür ederim.

Tüfek Dürbünü S.S.S

Tüfek dürbünü satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Dürbün tercihi yapılırken öncelikle işçilik ve malzeme kalitesine bakılmalıdır. Birleşme yerlerinin dayanıklı olması, pürüzsüz olması ve üründen ses gelmemesi gerekir. Odaklama özelliği yüksek olan dürbünlerin işlevi de fazladır. Göz gövdesinin göze oturması gerekir. Cam yüzeyinde kaplama hatası olmayan, saydamlığı yüksek, görüş açısını sabitleyen ürünler seçilmelidir.

Tüfek dürbünü fiyatları ne kadar?

Tüfek dürbünlerinin fiyatları, dürbün içerisinde kullanılan malzemelere göre farklılık gösterir. Fiyatları etkileyen bir diğer nokta da merceğin niteliğidir. Hangi tüfekte kullanılacağı da fiyatı değiştirir. Yüksek kaliteli, üst düzey görüş imkanı sunan, lazerli, termal dürbünler fiyat olarak daha fazlayken, muadillerine göre düşük kalitede olan dürbünler daha uygun fiyatlıdır.
Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz