Laminasyon makineleri birçok farklı malzemenin bir arada kullanılmasına yarımdı olur. Örneğin bez ve desenli kağıtlar bu makine sayesinde kolayca birbirine yapıştırılır. Fotoğraf ve a4 kağıdı, ya da fotoğraf kağıdının plastik kaplaması gibi işlemleri bu makinede zahmetsiz şekilde yapabilirsiniz. Bu yazımızda da sırayla en iyi laminasyon makinelerini inceledik. En çok tercih edilen ve puanlanan makineleri inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

SıraModelOtomatik Isı AyarıSYblog Puanı
1Olympia A230Var10/9.9
2Mühlen 403Yok10/9.8
3Olympia A330Var10/9.8
4Mühlen Elegant 418Var10/9.6
5Sarff 330 MYok10/9.7
6Leıtz 7368Yok10/9.6
7Mühlen Elegant 4AfYok10/9.7
8GBC InspireYok10/9.8
9Mapilam LM 37Yok10/9.7
10Vansda EL 380 PVar10/9.6
Laminasyon Makinesi Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Laminasyon Makinesi Tavsiyesi

Siz değerli okurlarımız için piyasada yer alan kullanıcılardan tam not almış en iyi laminasyon makinelerini detaylı şekilde inceleyerek liste haline getirdik. İşte yüksek performanslı laminasyon makineleri sizlerle…

9.9
Burak ÖNDER

Olympia A230 A4 Pvc Laminasyon Makinesi

Artıları
 • Kısa zamanda sonuç
 • Otomatik ısı ayarı
Eksileri
 • Fiyat

Kolay ve Hızlı Laminasyon Makinesi

Evrakların ve belgelerin saklama konusundaki yıpratıcı boyutu kaçınılmazken olimpia laminasyon makinesi, tüm boyuttaki evraklar için oldukça net hızlı ve kolay kaplama teknolojisi sunuyor. A4 ve çok daha küçük boyutlu evrak ve belgelerinizi 5 dakika içinde kaplayabiliyorsunuz.

Ürün Detayı

Sıkıntısız sonuç alabileceğiniz model, bu sonuçlar vermesinin sebebi de 2 adet güçlü silindir parçaları sahip olması. A4 ve çok daha küçük evraklarınızı kolaylıkla kaplayabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şek evraklarınızı kaplama bölgesine yerleştirmek. Isı ayarı kendiliğinden olan makine yalnızca 5 dakika içinde sonuç veriyor.

Teknik Özellikleri

A4 pürüzsüz kaplama özelliği
2 adet güçlü silindir parçaları
İstenilen ısı düzeyine 3 -5 dakika zaman aralığı

Kullanıcı Yorumları

👤 SK: Biraz geç kargolandı makine ilk fişe takınca biraz koku yapıyor sonradan geçiyor gayet kullanışlı yavaş yavaş yapıyor ama acelem yok makineden 2 kere geçiriyorum gayet güzel oluyor.

👤 OB: Ürün güzel kompakt performanslı şimdilik herhangi bir sorunla karşılaşmadık.

9.8
Burak ÖNDER

Mühlen 403 A4 Laminasyon Pvc Kaplama Makinesi

Artıları
 • Hem soğuk hem sıcak laminasyon
 • Fiyat
Eksileri
 • A3 boyutu yok

Hem Soğuk Hem Sıcak Laminasyon Makinesi

En çok tercih edilen Laminasyon makinelerinden biri olan Alman teknolojisi Mühlen Laminasyon makinesi ile yalnızca sıcak değil soğuk baskı da yapabiliyorsunuz.

Ürün Detayı

Oldukça kaliteli kaplama işlemi yapabilen bu üründe yanma yapışma gibi aksilikler söz konusu değil. Tasarımına özeli çift silindiri sayesinde hızlı ve güvenli kaplama yapabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

238 mm Soğuk ve sıcak laminasyon
Yanmaz yapışmaz 2 adet özel üretim silindir
Fonksiyonel anahtar ile sıcak soğuk laminasyon

Kullanıcı Yorumları

👤 AK: İyi ki zamanında almışım başarılı ve kaliteli bir urun tavsiye ederim

👤 SK: Fiyat performans en ucuz makine en yüksek verim fazla para vermeye gerek yok.


9.8
Burak ÖNDER

Olympia A330 A3 Pvc Laminasyon Makinesi

Artıları
 • Hem sıcak hem soğul laminasyon
 • A3 boyut
Eksileri
 • Giyotin yok

A3 Boyutunda Laminasyon Makinesi

Büyük boyutlu belgeler için kaplama yapabileceğiniz tavsiye ürünlerimizden biri olan Olympia A3 Laminasyon makinesi, hem A3 hem de fotoğraf boyutuna kadar tüm boyutları kolaylıkla kaplamanıza olanak sağlıyor. Aynı zamanda soğuk laminasyon özelliği de bulunan bu ürün, iki adet yüksek kaliteli silindir ile tasarlanmış.

Ürün Detayı

A3 boyutundan fotoğraf boyutuna kadar kaplama alabiliyor. Hem sıcak hem soğuk kaplamalarınızı yalnızca 4 dakikada hazır hale getirebiliyorsunuz. Otomatik sensor ve sıkışmayı önleyici yuva da ürünün özellikleri arasında yer alıyor.

Teknik Özellikleri

 Laminasyon kaplama boyutları : A3 veya daha küçük belge, resim, kartvizit
Laminasyon kaplama boyutu :
A3 ve tüm küçük formatlar
2 adet yüksek kaliteli silindir
Görsel ısı hazır göstergesi
Film kalınlığı:
75 micron ve 125 micron
Soğuk laminasyon özelliği

Kullanıcı Yorumları

👤 OÜ: Ürünü okulumuz için aldık. Seri ısınıyor ve pürüzsüz presliyor. Kalabalık grupta kullanmamıza rağmen sorunsuz çalışıyor. Tavsiye edilir, giyotinlisi de tercih edilebilir çünkü aldıktan sonra ihtiyacımız olduğunu fark ettik.

👤 EÜ: Çok kullanışlı. Çok hızlı. Çocukların el işi dersleri dahil sık sık kullanıyoruz. Hiç bir sıkıntı yaşatmadı


9.6
Burak ÖNDER

Mühlen Elegant 418 A4 Laminasyon PVC Makinası

Artıları
 • Sıkışmayı önleme kolu
 • Hızlı ısınma
 • Soğuk ve sıcak kaplama
Eksileri
 • İlk kullanımda koku

Yanma Yapışmayı Önleyen “Anti Burn” Sistemli Laminasyon Makinesi

En iyi Laminasyon makinelerinden biri olan Mühlen Elegant Laminasyon makinesi, en sıkıntılı şikayet konusu olan belge sıkışma riskini sıfıra indirmiş. Anti burn özelliği sayesinde manuel sıkışma kolunu indirip belgeyi geri çekebiliyorsunuz.

Ürün Detayı

Mühlen 418 Laminasyon PVC makinesi, Alman teknolojisi ile gelişmiş otomatik bir makine. A4 ve ya daha küçük belge, evrak, kart, resim gibi dökümanlarnızı hızlı ve pürüzsüz bir şekilde kaplamanızı sağlıyor. İşlem için otomatik ısı sensoru devreye giriyor. Ürünün hem sıcak hem de soğuk laminasyon yapma özelliği bulunuyor. Dakikada 2,5 metre laminasyon yapma özelliğine sahip. Aynı zamanda 90-125 micron arası laminasyon yapabiliyorsunuz.

Teknik Özellikleri

Laminasyon Kaplama Boyutları: A4 ve ya daha küçük belge, resim, kart…
Otomatik, kendiliğinden ısı ayarı.
2 Adet özel üretim silindir ile kusursuz ve pürüzsüz film kaplama.
Yeşil ışık ile makine ısısının uygun olduğunu bildirme.
Yapılabilen maksimum film kalınlığı:
2 x 125 = 250 Mikron.
Yapılabilen minimum film kalınlığı:
2 x 90 = 180 Mikron.
Sıcak ve soğuk laminasyon filmi kaplama özelliği.

Kullanıcı Yorumları

👤 IÇ: Ofis için satın aldım. Daha önce leitz marka kullanıyorduk. Bozulduğu için bunu satın aldım. Gerçekten harika bir ürün. Leitz gibi kaliteli sağlam durmasa da işini fazlasıyla yapıyor. İlk kullanımda biraz koku oldu sonra geçti. Ayrıca besleme aparatı gerçekten iyi düşünülmüş. Karar veremeyenler için tavsiye ediyorum gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

👤 MŞ: Öğretmen olduğum için öğrencilerime etkinlik hazırlamak için aldım. Ürün gerçekten fiyatını hak ediyor. 100 micron laminasyon filmi ile denedim gayet de başarılı oldu.

9.7
Burak ÖNDER

Sarff 330 M (A3) Laminasyon Makinesi

Artıları
 • Sıcak – soğuk laminasyon
 • Hızlı başlama
Eksileri
 • Fiyat

Ofis Tarzı Laminasyon Makinesi

En çok tercih edilen başka bir ürün de ofislerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz profesyonel tasarımlı Sarff Laminasyon makinesi. Gövdesi metal olan bu makine ile A3 boyutundan itibaren tüm küçük boyutlu evrak işlemlerinizi kaplama yapabilirsiniz.

Ürün Detayı

Sarff Laminasyon makinesinde sabit hız ve değişken ısı ayarı mevcuttur. Malzeme kalınlığına göre otomatik ayarlanan merdaneleri sıkışma durumunda buton yardımıyla geri alabiliyorsunuz. Sıcak laminasyon yanında soğuk laminasyon özelliği de bulunuyor. Hem kişisel hem de ofis tipi kullanımlarınıza uygun tasarlanmış. Metal gövdesi dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Ayrıca soğutma fanı da mevcut. Fotoğraflarınızı, nüfus cüzdanı, bagaj etiketi ve benzeri ürünleri A4 boyutuna kadar kaplama yapabiliyorsunuz.

Teknik Özellikleri

Sarff Laminasyon Makinesi Merdane: 4
Kaplama Eni (Mm):
A3 330
Isınma Süresi  (Dakika):
3
Isı Kontrol: Manuel – Hız (Cm/Dak.):
50
Max. Kalınlık (Micron):
250

Kullanıcı Yorumları

👤 İS: Ürün özellikleri anlatıldığı gibi. İlk kez laminasyon makinesi kullanıyorum. Başka marka bir makine ile A4 kağıdı çıktısı almıştım bir arkadaşın makinesinden. O makine silindirin etkisini taşıyordu sonrasında hafif bi eğimi vardı sayfanın ama bunda böyle bir sorun olmuyor. 125 mikronda kullandım sadece, gayet başarılı. Sayfayı yerleştirdikten sonra kendisi çekiyor içeriye, bittiğinde izin almanız gerekiyor sadece.

👤 MH: Ürün iyi güzel ama kağıt içine mesela madeni para bıraktığınızda 120 mikronda bile yapıştırmıyor 5-6 defa geçiyorum sonra biraz yapışıyor.

9.6
Burak ÖNDER

Leıtz 7368 Ilam A4 Laminasyon Makinesi

Artıları
 • Sıra dışı renkler
 • Kısa sürede hazır
Eksileri
 • Yüksek Fiyat

Wow Renklerinde ve 3 Farklı Isı Ayarlı Laminasyon Makinesi

Ev ve Ofis ortamlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu makineyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği çarpıcı Wow renklerinde olması. Bu şık tasarımı ile de en çok tercih edilen özellikli ürünlerden biri olmuş durumda. Aynı zamanda 3 farklı ısı ayarı ile de istediğiniz ısıda kaplama yapabiliyorsunuz.

Ürün Detayı

Otomatik ayarlama ile de kullanabileceğiniz bu ürünün kullanımı oldukça basit. Yalnızca 3 dakika içinde kullanıma hazır hale gelebiliyor. 30 dakika kullanıldığında ise otomatik ayar devreye giriyor. 80 microndan 125 microna kadar kaplama yapabiliyorsunuz. 60 saniye içinde A4 kaplayabiliyorsunuz. Ayrıca makinede hazır olunca sizi uyaran sesli bir led göstergesi bulunuyor.

Teknik Özellikleri

WOW renklerinde, kompakt tasarımlı, stil sahibi A4 Laminasyon Makinesi.
Sadece 3 dakika ısınma süresi.
80-125 mikron arası laminasyon poşetleri için uygun.​

Kullanıcı Yorumları

👤 AK: Memnunum. Öğretmenim işimi fazlasıyla görüyor.

👤 TB: Gayet kullanışlı.3 farklı ısı ayarı var ve yeterince hızlı çıktı veriyor

9.7
Burak ÖNDER

Mühlen Elegant 4Af Laminasyon Makinesi

Artıları
 • 4 silindirli
 • Sıkışma kolu
Eksileri
 • Fiyat

4 Silindirli Laminasyon Makinesi

Özellikle ofis ortamları için biçilmiş kaftan diyebileceğimiz Mühlen Elegant 4Af Laminasyon Makinesi, tam 4 silindiri ile mükemmel ve hatasız kaplama deneyimi sunuyor. Sahip olduğu 4’lü silindir sistemi sayesinde, tek seferde parlak ve dayanıklı sonuç ile PVC laminasyon kaplamaktadır. Ayrıca gelişmiş manuel sıcaklık kontrolü sorunsuz ve tutarlı sonuçlar sağlamaktadır.

Ürün Detay

A4 ve daha küçük boyutlu evrakları kaplayabiliyorsunuz. 275 mm geniş ağızlı ve 4 silindirli hatasız kaplama deneyimi. Dakikada 350 mm laminasyon yapma özelliği var. Sıkışıklık önleyici manuel mandal bulunuyor. Hem sıcak hem de soğuk laminasyon yapma özelliği mevcut.

Teknik Özellikleri

Laminasyon Kaplama Boyutları : A4 ve ya daha küçük belge, resim,, kart..
245mm belge giriş ağzı genişliği.
Manuel gelişmiş sıcaklık kontrolü ile tutarlı sonuçlar verir.
4 Adet özel üretim silindir ile kusursuz laminasyon filmi kaplama.
Yeşil ışık ile makine ısısının hazır olduğunu bildirme.

Kullanıcı Yorumları

👤 VA: Ürün çok kibar eğer okul işlerinde kullanacaksanız a3 yerine bunu tercih edebilirsiniz.

👤 ES: Okulda da kullandığımız bir cihaz küçük gayet kullanışlı herkese rahatlıkla tavsiye ederim.

9.8
Burak ÖNDER

GBC Inspire + A3 Laminasyon Makinesi

Artıları
 • Kolay kullanım
 • Fiyat
 • Sıcak – soğuk kullanım
Eksileri
 • Düşük mikron

En İyi Fiyat Performans Ürünü Laminasyon Makinesi

En iyi fiyat ve performans ürünlerimizden biri GBC İnspire Laminasyon makinesi, oldukça uygun fiyata bulabileceğiniz, hem ofis hem de eviniz için oldukça uygun ve kullanışlı bir ürün. Diğer özelikleri de kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş. Birlikte inceleyelim.

Ürün Detayı

Evde veya ofiste yoğun olmayan veya yeni kullanıcılar için oldukça ideal. Isınma süresi yalnızca 5 dakika. 2×75 mikron laminasyon poşeti kullanabiliyorsunuz. 75 mikron veya 80 mikronluk poşetlerle laminasyon yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda soğuk laminasyon özelliği de bulunuyor. Bunun için kendinden yapışkanlı, soğuk laminasyon poşetleri kullanıyorsunuz. Oldukça kolay ve pratik kullanımı yanında görüntüsü de şık ve küçük.

Teknik Özellikleri

Isınma süresi: 5 dk
75-80 micron poşet
Laminasyon Poşeti Kalınlığı:
75 mic

Kullanıcı Yorumları

👤 SL: Ürün dizaynı güzel , kibar , kullanışlı ve çok pratik . Amatör kullanım için ideal ve hesaplı. Tavsiye ederim.

👤 ÜÜ: Güzel ve kullanışlı bir ürün.. Kargo iyi paketlenmiş.. başarılı bir satıcı.. Teşekkürler.

9.7
Burak ÖNDER

Mapilam LM 37 A3 Laminasyon Makinesi

Artıları
 • Fiyat
Eksileri
 • A4 boyutu yok

Uygun Fiyatlı Profesyonel Kullanımlı Laminasyon Makinesi

Uygun fiyatlı ve tüm kullanımlarınızda profesyonel sonuç alabileceğiniz bir başka fiyat performans ürünü de Mapilam Laminasyon makinesi. Bu ürüne çok çok uçuk fiyatlar vermek istemiyor fakat kaliteli kaplamalar yapmak istiyorsanız tavsiye edebileceğimiz bu ürünü incelemenizi öneririz.

Ürün Detayı

Çift merdaneli ve sıcak kullanımlı bir makine. Isı termostat ayarı ve geri sayma ünitesi mevcut. A3 ve daha küçük boyutlu evraklar için ideal. 80-125 micron laminasyon kalınlığı var.

Teknik Özellikleri

Kaplama Genişliği: 330 mm(A3)
Merdane Sayısı:
2
Laminasyon Kalınlığı:
80-125 mic.
Isı Ayarı:
Termostat
Geri Sayma Ünitesi:
Mevcut

Kullanıcı Yorumları

👤 MP: Ürün başarılı isini yapıyor.

👤 FG: Gayet kullanışlı ve hızlı. Tavsiye ederim.

9.6
Burak ÖNDER

Vansda EL 380 P Model Laminasyon Selefon Makinesi

Artıları
 • Profesyonel tasarım
 • Ön-arka kullanım aynı anda
Eksileri
 • Fiyat

Büyük Firmalar İçin Laminasyon Makinesi

Türkiye’nin en çok tercih edilen bu Laminasyon makinesini büyük firmalar için inceledik. Oldukça geniş özellik yelpazesi ve kolay kullanımı olan bu ürün için tüm özellikler aynı makinede diyebiliriz. Gelin birlikte inceleyelim.

Ürün Detayı

Ürün dakikada 5 metre laminasyon hızına sahip. Tek veya çift taraflı laminasyon özelliğine sahip bu ürün, krom kaplama silindirli. Hıza ve sıcaklık kontrolü bulunuyor. Kademeli basınç ayarı vardır. Sensör kontrollü ve döküman besleme bölümü bulunuyor. Ayrıca sayfalar manuel olarak perfore yerinden kopartılarak ayrılıyor. 2000 metre uzunluğunda film alabiliyor.

Teknik Özellikleri

Ön / Arka Aynı Anda Yapabilme
Maksimum Döküman Genişliği 360Mm
Üretim Kapasitesi 1.0 – 5.0 Metre/Dakika
Malzeme Eni Maksimum Kapasitesi 350Mm
Hız Ve Sıcaklık Kontrol Ayarı
Koparma Aparatı
Malzeme Kalınlık Ayarı
Otomatik Termostat

Kullanıcı Yorumları

👤 CK: Ürünü Teknoset Firması’ndan satın aldık. Hızlı kargo, özenli paketleme ve firmanın, gerek kurulum aşamasında, gerek sonrasında verdiği teknik destek için çok teşekkür ederiz. Gayet kullanışlı ve profesyonel bir makine. Özellikle dergi, katalog, kartvizit ve broşür gibi dijital işlerde gayet başarılı. Ayrıca, bu makine ile Teknoset’ten alacağınız, altın ve gümüş yaldız malzeme ile baskı yapabiliyorsunuz.

👤 LŞ: Çok kaliteli ve kolay kurulumu var . Ürün tavsiye edilir kesinlikle.

Laminasyon Makinesi S.S.S

A4 laminasyon makinesi ne işe yarar?

Laminasyon kaplama yaparak sayfaların ve kağıtların yırtılmasını önler, daha dayanıklı olmasını sağlar; suya, neme ve lekeye karşı dayanıklı hale getirir.

En İyi Laminasyon Makineleri Neler?

Olympia, Mühlen, Sarff, Leıtz, GBC Inspire, Vansda ve Mapilam gibi markalar en çok tercih edilen ve en iyi laminasyon makineleridir.
Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz