Günlük hayatta izleme tabanlı vakit geçirme aktivitelerinin artmasıyla birlikte en iyi uydu alıcısı arayışlarına girişilmektedir. Bu tür cihazlar, sürekli gündemde kalmak ve canlı yayınları takip edebilmek adına kaçınılmaz gereksinimlerdir. Beklentilere göre kendi içlerinde farklı çeşitlere ayrılmaktadırlar. Öncelikle çeşitleri aktarıp daha sonra uydu alıcısı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini söyledikten sonra en iyi uydu alıcısı tavsiyelerimizi aktaracağız.

Uydu Çeşitleri

İzleyici profiline uygun olarak uydu alıcıları üç temel kategoriye ayrılmaktadır. Aralarından seçim yapmak sadece beklentilerin ne seviyede olduğuyla alakalıdır. Bu nedenle herhangi bir satın alma eğilimine girişmeden bütün çeşitlere göz gezdirmek mantıklı olacaktır.

Düz ve Mini Cihazlar

Amatör düzeyde kullanıcılar için fiyat bakımından en cazip olan ürünler düz ve mini cihazlardır. Geçmişten süregelen canlı yayın alışkanlıklarında kendilerinin yeri önemlidir. Sahip olunan televizyon modeli düz ya da mini olmasında etkileyici kriterdir. Gözden uzak bir görünüm isteyerek, televizyonun arkasında saklı tutmaya karar verenler için mini cihazlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Android Tabanlı Cihazlar

Profesyonel kullanıcı profilleri için Android tabanlı uydu alıcıları tercih edilmektedir. Bu tür cihazlar bir yandan uydu görevi görürlerken, diğer yandan da Android Box hizmeti vermektedirler. Yani kendilerine ait uygulama marketlerinin yanında Google Play gibi popüler marketlerin de uygulamalarını desteklemektedirler. İnternette sörf yapmak, Youtube videoları izlemek, Android oyunlar oynamak ve bir nevi bilgisayar tadında bir deneyim yaşamak için tercih edilirler. Harici olarak eklenecek klavye ve fare ekipmanlarıyla bütün ihtiyaçlara cevap verebilmekteler.

Enigma2 Tabanlı Cihazlar

Donanım yönünden biraz daha elit olarak kabul edilen Enigma2 tabanlı uydu alıcıları, yazılım genişliğiyle de tercih edilmektedirler. Bu tür alıcılarda donanım özelliklerinden çok kendilerine ait yazılım destekleri öne çıkmaktadır. Sürekli güncellemeler alması ve kendi yazılımını kullanması alternatiflerine göre daha kararlı bir kullanım imkânı sunmasını sağlamaktadır.

Uydu Alıcısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Uydu alıcısı seçiminde yazılım güncelleme desteğine önem duyulmalıdır. Çünkü bu tür güncellemeler cihazın kullanım süresi boyunca sürekli güncel kalmasını sağlamaktadır. Kararlı bir seyir zevki yaşamak adına son derece önemlidir. Yayınları daha sorunsuz izlemenize olanak tanınmaktadır. Nitekim bir diğer unsur da sıradan uydu alıcısına ya da televizyonunuzu akıllandıracak çözümlere ihtiyaç duyup duymadığınızdır.

Bağlantı yöntemleri de oldukça önemli. Önerimiz daha fazla kabloyla uğraşmadan teknolojik yöntemlerle çözüme gidebileceğiniz Wifi ve Bluetooth özelliklerine sahip bir uydu alıcısıdır. Fakat listemizde HDMI olan uydu alıcılarını da ekledik.

En İyi Uydu Alıcısı Tavsiyeleri

Son zamanlarda televizyon teknolojilerinde yaşanılan gelişmeler, doğrudan uydu alıcıları da etki altına almıştır. Analog yayınlara veda edilirken, artık tamamen dijital yayınların hâkim olduğu bir kullanım gözlemlenmeye başlamıştır.

GOLDMASTER Ultra 4K Android

goldmaster 4k android uydu alıcısı
 • Bağlantılar: Dahili Wifi, Bluetooth, 4 x USB ve MicroSD
 • Garanti: 2 Yıl

Bu ürünü Media Markt’tan online satın alabilirsiniz.

Televizyonunu akıllandırmak isteyen kullanıcılar için Android 5.1 işletim desteği sunan ve 4K kalitede seyir zevki sağlayan bir alıcıdır. IP TV yayınları izlenebildiği gibi Google Play uygulamaları da kullanılabilmektedir.

NEXT MINIX 2000 HD

 • Bağlantılar: 1 Smartcart, 2 USB Girişi ve Mini A/V Çıkışı
 • Garanti: 2 Yıl

Bu ürünü Teknosa’dan online satın alabilirsiniz.

Uydu yayınlarını Full HD kalitede izlemek isteyenlere hitap etmektedir. Diğer taraftan IP TV yayınlarına da çanak anten gereksinimi duyulmadan izleme özelliği sunulmaktadır.

SUNNY AT 16024

sunny at 16024 uydu alıcısı
 • Bağlantılar: HDMI
 • Garanti: 2 Yıl

Daha düşük profilli bir kullanım isteyenler için kolay kuruluma sahip Full HD yayın desteği sunmaktadır. Sahip olduğu USB giriş vasıtasıyla dizi ya da filmler izlenebilmektedir. Kaydetme, oynatma ve bekletme özelliklerine de sahiptir.

GOLDMASTER 62400 HD

goldmaster 62400 uydu alıcısı
 • Bağlantılar: HDMI, Scart ve USB
 • Garanti: 3 Yıl

Bu ürünü Media Markt’tan online satın alabilirsiniz.

Bir taraftan 1080P yayın oynatma deneyimine izin veren uydu alıcısı, USB WIFI desteği sayesinde internet kullanımını da sunmaktadır. Youtube, hava durumu ve RSS özellikleri mevcuttur.

SUNNY 17600

sunny uydu alıcısı
 • Bağlantılar: HDMI
 • Garanti: 2 Yıl

Bu ürünü Media Markt’tan online satın alabilirsiniz.

Ekonomik olarak standart kullanımlar için tercih edilmektedir. 16/9 ekranlarda 1080 görüntü desteği sunmaktadır.

1 Yorum

 1. Satana kadar çok cilalarsınız sattıktan sonra verim alamayıp size döndüğümüzde EFENDİM ŞU ANDA ÇOK YOĞUNLUKTAN SİZLERLE İLGİLENECEK PERSONELİMİZ ŞURADA GÖREVLİ GELDİĞİNDE SİZE DÖNÜŞ YAPILACAK DER 6 AY BEKLETİRSİNİZ
  NE ESNAFLIK ANLAYIŞI SİZİNKİ ÇÖZEBİLMEK ZOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz